Laat Uw vacantie niet bederven! Officieele gastvrijheid van het Derde Rijk. V R IJ D A G 23 JUL! 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD 2 KINDERFEEST. Donderdag 22 Juli heeft het jaarlijksche kinderfeest plaats gehad, dat den leerlingen van de hoogste klas van een dertiental open bare lagere scholen door de Schuurman- Schinrmel-van Outeren-Stichting wordt aan geboden. Reeds vóór acht uur had zich een 400-tal kinderen verzameld op de speelplaats van school 16 aan de Linschotenstraat. Om acht uur ging het in optocht, met muziek voorop, naar het Spaarne, waar tegenover de Bakker straat een tweetal booten reeds op het jonge volkje wachtte. Dit jaar ging de tocht over de Kagerplassen en langs Leiden naar Aifen. Een stevige wan deling van ruim een uur schonk den kinderen gelegenheid hun beenen eens flink te strek ken. Daarna werd de terugtocht aanvaard, nu over het Brasemermeer. De vroolijke mu ziek aan boord verhoogde nog de opgewekte stemming waartoe de vele broodjes en glazen melk ook het hunne bijdroegen. Bij het verla ten van de boot werden allen nog verblijd met een reep chocolade, door de firma Droste, der gewoonte getrouw, gratis aangeboden. Het weer, dat zich nu en dan dreigend liet aanzien heeft zich goed gehouden, wat na tuurlijk de opgewekte stemming zeer ten goede kwam. Om ruim vijf uur legden de booten weer bij de Bakkerstraat aan, opgewacht door zeer vele belangstellende ouders. Het ..Gerdessenfeest" behoort weer tot het verleden. Allereeerst een woord van har te- lijken dank aan de erflaters, die dit jaarlijk sche feest hebben mogelijk gemaakt, voorts aan de Haarlemsche Reddingsbrigade, die ge heel belangeloos een viertal leden ter beschik king stelde en verder aan alleen, die er het hunne toe hebben bijgedragen dit feest in alle opzichten te doen slagen. PRAKTIJKEXAMENS. Voor de in Juli j.l. gehouden praktijk-exa mens vanwege de Vereeniging Het Neder - landsche Handels-Instituut (N.H.I.) slaagden uit Haarlem e.o. de volgende candidaten. Boekhouden: W. v. d. Laan, D. Gerritsen én J. R. v. Dijken. Engelsch: G. G. Goossens, S. Rozemond. mej. W. v. d. Vossen. Th. Everard, mej. K. Sij'bes, W. Wijne. A. Klein, mej. P. Molenaar, N. v. Mee- teren, M. Timmermans en J. v. Balen. Fransch: H. Uittenbogaard, G. J. Pool, Th. Everard en B. Medema. Nederlandsch: N. L. Cote, W. v. Kaam,, H. v. d. Heyden,, J. Hoovers. C. Dillen, 9. Bogerd en A. Visser. Duitsch: mej. H. Blei, mej. H. M. v. Eer den. mej. J. J. Scheen, mej. F. Schatborn. Th. Everard, mej. E. Knaap, M. A. Rees, W. de Hoog, C. Loonen, W. Staring en mej. J. Kro nenburg. PRO JUVENTTJTE. Aan het jaarverslag van de Vereeniging ,.Pro Juventute" in het Arrondissement Haar lem over 1936 is het volgende ontleend. In totaal werd een onderzoek ingesteld naar en rapport uitgebracht over 216 minderjarigen onder wie 199 jongens en 17 meisjes. Verleden jaar bedroeg het totaalaantal 166. Er valt dan ook toeneming te constateeren van de crimi naliteit onder de jeugd. Voor een deel zal dit wel te wijten zijn aan de minder gunstige tijdsomstandigheden en de groote werkloos heid ondei; de jongeren. (Zooals bekend hoopt men een oplossing te vinden in het stichten van een werkkamp voor jeugdige werkloozen) Voor,.het .meerendeel werden de processen- verbaal opgemaakt wegens diefstal en wel in 147 gevallen. Indien eerügszins mogelijk, werd getracht de betrokkenen nog buiten de sfeer van de Recht bank te houden. Voor het meerendeel vielen de beslissingen der Rechtbank overeenkomstig de door Pro Juventute uitgebrachte adviezen Met betrekking tot de voorwaardelijke ver oordeelden, die onder toezicht van Pro Juven tute werden gesteld wordt opgemerkt, dat een dergelijke veroordeeling over het geheel genomen nog steeds heilzaam werkt. De vereeniging liet zich ook verschillende malen in met minderjarigen, over wie ouders zelf om raad kwamen vragen of op wie de aandacht van Pro Juventute van andere zijde was gevestigd. Regelmatig werd hiervoor spreekuur gehouden- Versterking der inkomsten is dringend noodzakelijk, wil het werk op denzelfden voet voortgezet worden. KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag). Aangevoerd 54 stapels zijnde 118.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 22 per 50 kilo. Boerenkaas kleine f 19.50 per 50 kilo Boerenkaas comm. f 24 per 50 kilo. Handel vlug. door zoo'n schele hoofdpijn, door warmte of ongewone vermoeienis. Zorg altijd zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij te heb ben van 20 ct. Ze helpen direct, maken „fit" (Adv. Ingez Med.j AGENDA Heden: VRIJDAG 23 JULI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Jenny" met Albert Préjean, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Sing baby Sing 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: Errol Flynn en Mar garet Lindsay in ,.Het Groene Licht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Charlie Chan in het Circus en De dolle erfgename. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 24 JULI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 23 JULI Theater de Pont: „De misdaad in de Nacht club" en „De verboden Vrucht". 8 uur. Park Velserbeek: Concert Kunst na Arbeid 8 uur. ZATERDAG 24 JULI Theater de Pont: ..De misdaad in de Nacht club" en „De verboden Vrucht". 8 uur. De Bilt voorspelt: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met regen, latei- opklarend, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 763.8 m.M. te Toulouse. Laagste 747.8 m.M. te Skuedesnaes. Terwijl de hoofddepressie naar Scandina vië trok, heeft zich over de Britsche eilan den een diepe secundaire gevormd, welke snel oostwaarts trekt. Ten Westen van Ier land herstelt zich de hooge drukking. Ier land heeft opklaring na zwaren regen, in Groot-Brittannië is de lucht licht tot zwaar bewolkt met regen in het Zuiden. Li Zweden blijft de temperatuur boven normaal en is regen in het Zuiden te wachten, in Noor wegen klaart de lucht op. In Duitschland valt bij matigen tot krachtigen Westelijken wind nog regen in het Noorden, in Zuid- Duitschland is tijdelijk opklaring, de hoog ste Alpentoppen zijn vrij van wolken, maar in de middelgebergten komt mist voor. Frankrijk heeft fraai windstil weer in het Zuiden en midden en lichte regen aan het Kanaal. De secundaire zal vermoedelijk reeds heden regen brengen in onze omge ving met toenemenden Zuidelijken wind, daarna is opklaring te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Strand berijdbaar van 7.4013.00 uur. Zaterdag 8.1513.30 uur. VOORBEURS TE AMSTERDAM De Fransche franc, die gisteren een gedrukt voorkomen had gehad verkeerde hedenoch tend in herstel en bewoog zich in hoofdzaak ausschen 6.E4 en 6.76 interventie van de Fran sche controle op de internationale markt speelde hierbij klaarblijkelijk een rol. Het nond sterling liep te opzichte van den dollar niet veder naar boven. Het aanbod van den dollar had dan ook opgehouden en dit werd weerspiegeld door een inzinking van het Brit sche devies, dat bij de opening werd afge daan tegen 9.01 1/8 a 9.01 3/8, waarna werd gehandeld tegen 9.00 9/16 a 9.00 11/16. De Ame- rikaansche dollors bewogen zich rondom 1.80 15/16 en het Nederlandsche egalisatie- fouds kreeg aldus niet toegewezen. Belga's waren 30.43 a 30.45. Zwitsersehe francs 41,51 a 41,53, Duitsche marken 72,89 a 72.85. Het niet-officieele effectenverkeer was van kalmen aard doch de omzetten waren toch iets grootef dan de laatste dagen. Voor en kele Amerikaansche shares bestond eenige belangstelling waar-bij in overeenstemming met Wallstreet op een hooger peil werd ge handeld. Ook enkele locale fondsen zooals Koninklijken, Philipsaandeelen, Amsterdam Rubbers en enkele scheepvaartpapieren ga ven blijk van aanwezigheid, waarbij een goed prijshoudende stemming viel waar te némen. JAARLIJKSCHE ALGEMEENEVERGADERÏNG. Deze vergadering wordt gehouden op Za terdag 24 Juli in het Gebouw „De Nijverheid" Behalve de gewone jaarverslagen van den secretaris en penningmeester en andere functionarissen worden de kampioensmedail les en diploma's uitgereikt. Het scheidsrech- tersvraagstuk zal besproken worden. Het be stuur is bij enkele candidaatstelling her kozen. Ook het adspirant-wezen zal herzien wor den. JUBILEUM BIJ DE N.Z.H.T31. Heden herdenkt de heer J. H. H. Heytmeyer commies bij de N.Z.H.T.M. den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst der maatschappij trad. De heer Heytmeyer werd in den loop van den dag toegesproken en gelukgewenscht door den directeur der N.Z.H.TM., ir. W. J. Burgersdijk, die hem een enveloppe met in houd overhandigde. Namens het jubileumfonds kwam een de putatie den jubilaris felieiteeren en werd hem een tweetal fraaie lampen aangeboden. Ook den verderen dag mocht de heer Heytmeyer nog tallooze blijken van belang stelling ontvangen. Door den heer Th. He tem werd de jubilaris toegesproken namens zijn collega's van de af- deeling exploitatie en werd hem een fraaie reisnecessaire aangeboden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.01^ Berlijn 72.82^ Parijs 6.76. Brussel 30.43 V2 Zwitserland 41.51yS New York 1.80 7/8 12.uur. Londen 9.00 5/8 Berlijn 72.82y2 Parijs 6.75 Brussel 30.44 Zwitserland 41.52 Kopenhagen 40.17!£ Stockholm 46.40 Oslo 45.22 $4 New York 1.30 15/16 Praag 6.31 Va NIEUWE AANWINSTEN. Natuurlijke Historie. Kooiman en Frets Persoonsboek; aantee- keningen omtrent eigen leven en voorgeslacht. Oordt, Van Vogeltrek. Straaten. Van der Beknopte handleiding voor vlinderliefhebbers en vlinderverzame laars. Strijbos De vogels rondom ons huis. Geneeskunde Gezondheidszorg Snort. Brongers en Limburger Wat is golf? Drogendijk Het sterilisatievraagstuk. Meurer Gezondheid en Sport. Meyerink Het redden van drenkelingen uit auto's. Toonkunst. Biicken Die Musik der Nationen. Nederl. en in het Nederl. vert. Romans. Corsari Jij en ik. Giono Het lied van de wereld. Hille-Gaerthé, Van Rosarium. Kelk De dans van jonge voeten. Lokhorst, Van Reigersberg. London Onder de koppensnellers. Nemïrowsky David Golder. Praag. Van De weegschaal. SlotStien. Gulle ontvangst voor Een scherp rapport van Britsche deskundigen. Men schrijft ons uit Berlijn: en kan van het nationaal-socia- lisme veel kwaads vertellen, doch één deugd kan ook zijn felsten te genstander er niet in loochenen: de gulste gastvrijheid. Ontegenzeggelijk is deze deugd niet uitsluitend nationaal-socialistisch. maar typisch Duitsch. Ook de Republiek van Weimar was gastvrij, zij het dan misschien niet in zoo grootselien stijl als het Derde Rijk. Dagelijks bevatten de kranten foto's van allerlei reisgezelschappen, die Duitschland bezoeken. Diplomaten en studenten, arbeiders en hoogleeraren, jonge jongens en jonge meis jes en bovenal journalisten, komen op uitnoo- diging van de Rijksregeering, van de gewes telijke machthebbers en van de Centrale voor de Bevordering van het Vreemdelingen verkeer, niet alleen uit alle landen van Europa, doch ook van overzee naar Duitsch land, waar men hun de vele natuurlijke schoonheden en kunstschatten toont, doch waar men vooral hun belangstelling poogt te wekken voor hetgeen de nationaal-socialisti- sche regeering voor het land gedaan heeft, doet en nog doen zal. Vele uitnoodigingen. Het is duidelijk dat deze uitnoodigingen niet steeds met het gewenschte succes propa ganda en bewondering in het buitenland bekroond worden. Het Derde Rijk is namelijk in de keuze zijner gasten loffelijk breed van opvatting. Het laat er zich niet in het minst door afschrikken, dat het zijn hoogste regee ring en al zijn staatsinstellingen mobiliseert terwille van mr. Lloyd George, die zich in Duitschland liet vieren als een filmheld, om, teruggekeerd in het oude Albion, uit te varen tegen~Hitler en Het Derde Rijk op een wijze, die zelfs Chamberlain wel een beetje te kras geleken zal hebben. Maar natuurlijk maken sommige gasten het ook wel eens een beetje al te bar. Dat Berlijn onlangs eenigszins verontwaardigd was op een Zweedschen publicist, die een prachtige reis gemaakt had langs Rijn en Moezel en Ahr en die daar de beroemde wijncultuur zoo gron dig bestudeerd had, dat hij in Stockholm een tamelijk hatelijk reisverhaal fabriceerde over zijn ervaringen inOost-Pruisen, kijk, dat is iets, hetwelk men Berlijn niet kwalijk nemen kan. Wat is de bedoeling? Doch er zijn ook gevallen, dat het Derde Rijk zich opwindt over de negatieve resulta ten van een uitnoodiging aan buitenlanders, waarbij men zich onwillekeurig afvraagt, of de bedoeling van die uitnoodiging alleen maar was, dat men eens kwam kijken, om zich een beeld van en een oordeel over hetgeen er in Duitschland geschiedt te vormen, of wel dat die uitnoodiging neerkwam op een soort om- kooperij, welke een gunstig oordeel, zooal niet uitdrukkelijk eischte, dan toch zeer nadruk kelijk. yerwachtte. Zoo hebben wij op het oogenblik het inci dent met een commissie van de „English Board of Education" en het „Scottish Educa tion Department". Deze commissie maakte eén reis door Duitschland, om er het pro bleem der jeugdopvoeding althans voorzoo ver dit de lichamelijke ontwikkeling betreft te bestudeeren en publiceerde na haar thuiskomst een rapport dat in de Duitsche pers reeds heel wat stof heeft doen opwaaien. Een duidelijk oordeel. Nu is de commissie in haar oordeel zoo po sitief, ja zoo agressief, als bij commissies, vooral wanneer ze rapporten uitbrengen, maar zelden het geval pleegt te zijn. Zoo schrijft zij bijvoorbeeld: ,X»e hardnekkigheid in het overdrijven der lichamelijke opvoeding ten koste van de be langen van den geest en der ziel bij een natie van de groote en den rang van Duitschland. moet leiden tot verontrustende gevolgen voor dit volk zelf en tot een gevaar voor de ge- heele wereld." Er valt niet aan te tornen, of er wordt hier in kalme, maar zeer duidelijke bewoordingen een vernietigend oordeel uitgesproken over DE BOEKHORST Naar wij vernemen hebben B. en W. van Noordwijkerhout hedenmorgen ten Raad- huize vergaderd, in welke vergadering de zaak van „De Boekhorst" besproken is. Na afloop van de vergadering heeft de bur gemeester zich naar Den Haag begeven, zeer waarschijnlijk voor verdere besprekingen, aldaar te voeren. Meer kon de wethouder, de heer C. Oostdam, ons hedenmiddag niet mededeelen. ROEIEN. DE NED. KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BOSCHBAAN. Naar wij vernemen zijn bij het secretariaat van den Ned. Roeibond de volgende inschrij vingen binnengekomen voor de nationale kampioenschappen, welke Zondag 1 Augustus op de Boschbaan te Amsterdam zullen worden gehouden: Vier met stuurman: Laga, Nereus en Am- stel. Twee zonder stuurman: Laga, Maas, Triton en Amstel. Skiff: Die Leythe en Amstel. Twee met stuurman: Willem ni en Amstel. Vier zonder stuurman: Laga, Triton en Ne reus. Achtriemsgieken: Laga, Nereus en Amstel. Voor het nummer double scull kwamen geen inschrijvingen binnen. Voorwedstrijden zijn niet noodig. Op Zondag worden onmid dellijk de eindstrijden geroeid. De loting heeft plaats Maandag 26 Juli a.s. in het clubge bouw „De Hoop". POSTDUIVEN. DE SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Duffel, 143.7 K.M.: F. J. Lou- renburg 1, 3, 7, 9, 16; J. H. Somers 2,- 1D, 11. 12; C. Beilschmidtt 4. 27, 28; J. Keysper 5. 15, 23, W. Bakker 6, 18. H. Gras 8, 21; J, Staphorst, 13, 14, 19, 20, 22, 29, C. de Waard 17, 24, 25, 26, 30. ontevreden bezoekers. heel het systeem der nationaal-socialistische jeugdopvoeding. En dat het Derde Rijk zijn pers alarmeert om tegen dezen aanval haar machtigste geschut in het veld te brengen, is des te meer begrijpelijk, omdat hier een minstens officieuse instantie van een zoo machtige staat als Engeland aan het woord is. Het Duitsche antwoord. De Duitsche bladen bijten zich natuurlijk vast in de bewering, dat de lichamelijke op voeding der jeugd een gevaar zou kunnen zijn voor de geheele wereld. Dat zij die bewe ring bestrijden, ligt voor de hand. Doch een ontkenning alleen is geen volledig antwoord en daarom halen zij er de vele en aanhouden de verzekeringen bij van Adolf Hitler, dat Duitschland slechts den vrede wil, dat Duitschland meer dan wie ook onder den oor log heeft geleden en dat Duitschland daarom afwijzender staat tegen een nieuwen strijd dan welk ander land ter wereld. Doch op den keeper beschouwd is ook deze laatste bestrijding weinig doeltreffend. Nie mand toch beweert, dat Duitschland bewust deii oorlog voorbereidt, wanneer hij zegt, dat de opvoeding der Duitsche jeugd in de toe komst een gevaar voor den vrede zou kunnen beteekenen. Dat men er dit te Berlijn uit leest, bewijst op zichzelf reeds, dat men zeer goed voelt waar de schoen wringt. Het is even be grijpelijk als de opmerkingen uit het rapport der Britsche bezoekers. SCHAKEN. DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Euwe wint van Aljechïn. (Zie ook elders in dit nummer). Uit Stuttgart: De hangpartij uit de derde ronde tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin, welke partij Woensdag na 31 zetten werd afgebroken, werd hedenmorgen voortgezet en d_.or Euwe gewonnen. Voorts won Saemisch de afgebro ken partij van Bogoljubow, ondanks het feit dat hij de kwaliteit en twee pionnen achter stand had, doch daartegenover stond, dat Saemisch een geweldigen aanval bezat. De stand van den vierkamp is thans1 Euwe 2i/2 p. plus i afgebroken partij: 2. Aljechin 2 p.; 3. Bogoljubow 1V2 p.; 4. Saemisch 1 punt plus 1 afgebroken partij. SCHERMEN. Marzi wereldkampioen floret. PARIJS, 23 Juni (A.N.P.)Het wereld kampioenschap floret individueel is gewon nen door den Italiaan Marzi, die in de finale poule van acht deelnemers geen enkele partij verloor. Tweede werd de Franschman E. Gardere met 6 overwinningen; derde Lemoine .(Frankrijk) met 5 gewonnen partijen; vierde A. Gardere (Frankrijk) met 4 gewonnen par tijen. 5. Bocchino (Italië) 3 gew. partijen. 6. Nostini (Italië) 2 gew. partijen; 7. Faldini (Italië) 1 gew. partij; 8. Ujmalissy (Hongarije) 0 overwinningen. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de wedstrijden was Don derdag: Middlesex 248 en 2754 tegen Wor cester 156. Kent 126, tegen Lancs 235 en 2838 (gesl.) Gloucester 150 tegen Essex 170; Sussex 351 en 121-2 tegen Leicester 236 (Armstrong 108x). Somerset 315—9 (Gimblett 147) en 75—1 tegen Hants 230, Glamorgan 150 tegen Yorkshire 255 en 140. Northants 226 tegen Notts 1160. Nieuw Zeeland 259—8 (gesl.) wint met innings van Schotland 53 en 154. CRICKET. E. A. MC DONALD f Uit Engeland komt het bericht dat E. A. Mc. Donald, de beroemde Australië en Lan cashire-cricketer, op 45-jarigen leeftijd, ten gevolge van een auto-ongeluk om het leven gekomen is. Mc. Donald behoort met A. Cot ter en J. M. Gregory tot de grootste fast- bowlers, die het Australische cricket heeft opgeleverd. Hij bowlde in een prachtigen stijl en wist aan den bal een enorme snelheid te geven. Gedurende de laatste jaren speelde Mc Donald voor Bacup en handhaafde zijn repu tatie als een bowler met buitengewone kwali teiten. De Australiër was een goed sportman, algemeen geacht in de Engelsche sportwereld, waar hij zich veler vriendschap had weten te verwerven. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren; Petrus Johannes, z. van P. A. Mol- lers en C. J. van Haastrecht; Samuel, z., Jan J'ouis, z„ tweeling van J. L. Vlaanderen en D. F. de Zoete; Johann Martin, z. van R. van der Klip en M. K. Voigt; Hilda, d. van K. Koop- mans en H. K. Döring; Paul Henri, z. van P. H. G. Sabel en L. C. Schürmann; Walterus Ap- tonius, zoon van F. F. Geerlings en E. Arink; Arie, z. van A. Wies en M. Heijstek; Peter Jacques Sylvester Henri, z. van J .R. Müller en R. B. Goudeket; Catharina Augustina, d. van Th. J. Zwetsloot en A. F. E. Meijer; Huibeftus Pieter, z. van L. C. Baas en J. van der Luit: Dirkje Antonia, d. van G. de Koter en N. Zaal; Johannes Jacobus, z. van C. Lodder en G. van Elswijk; Maaike, d. van G. de Vries en G. Koopman; Harmen, z. van H. Hopman en M. den Hartog; Jan, z. van J. Faas en N. M. Muil wijk; Johannes, z. van J. van Staveren en C. Blom. Ondertrouwd: Bernardus J. Hollander 24 j. en Cornelia J. Otten 18 j.; Jacobus G. C. Hoog land 24 j. en Neeltje M. van Kuijk 18 j.; Arie Mol 24 j. en Neeltje van den Bos 23 j.; Eduard J. L. Maat 28 j. en Anna Verschoor 22 j.; Ni- colaas A. Jansen 24 j. en Wilhelmina J. Leij- dekker 18 j.; Ubel Venema 33 j. en Adriana van Wattingen 25 j.; Alexander Pheijffer 68 j. en Maria A. Bolender 49 j. Gehuwd: Jacobus Glas 21 j. en Sophia J. Hensing 2 2j.; Nicolaas S. Breed 25 j. en Jo hanna P. Bogers 25 j.; Johannes P. van Leeu wen 29 j. en Helena M. Zonneveld 23 j.; Jan van Beusekom 32 j. en Jannetje van den Eijkei 30 j.; Cornelis Bakker 29 j. en Cornelia van der Blom 28 j.; Cornelis G. A. Kortenoeven 25 j. en Antje de Rijk 22 j.; Willebrordus J. Doeve (Adv. Ingez. Med.) 24 j. en Hendrika van Raam 20 j.; Reinder J. Bronkhorst 27 j. en Catharina J. Claij 20 j. Overleden: Petrus Rijke 68 j. geh. met L. van Bruggen; Anna Adriana Sophia Fijten 81 j. wed. van G. J. Dijkerman; Cornelia A. Duiven voorden 31 j. geh. met A. M. Trompert Adriana Stolwijk 80 j. geh. met Th. N. van der Helm; Gerardus Hermanus Antonius Menting 18 j. z. van Th e F. Menting en W. Weijers. BLOEMEN DAAL Het nieuwe Politiebureau. Bibliotheek voor de Politie. Wanneer straks het nieuwe politiebureau geopend zal worden zal de afd. Bloemendaal van den Algem. Ned. Politiebond als geschenk een bibliotheek aanbieden. De hiervoor benoodigde kast zal worden aangekocht en ook het bescheiden begin is er, behalve een aantal wetboeken, een encyclo pedie van Winkler Prins in 16 deelen, welke laatste aankoop een flinke bres heeft geslagen in de kas der Vereeniging. De kast is hiermee echter niet gevuld en het zou een aardige attentie aan onze politie mannen zijn, als de bui-gerij eens naging, wat ze aan studie- en ontspanningsboeken voor deze bibliotheek te missen heeft en dit aan bood. Wij zijn overtuigd, dat hier en daar nog wel een goed boek gemakkelijk gemist kan worden PERSONALIA. Donderdag is te Haarlem geslaagd voor het M.U.L.O. diploma A: J. Rijnink, leerling van de Openb. School voor U.L.O. aan den Vijver- weg. DE JEUGDTUINTJES. Wij hebben een kijkje genomen op het ter rein van de jeugdtuinen aan de Dondere Laan. Na de geringe belangstelling van verleden jaar is de animo plotseling weer sterk toege nomen. Er zijn niet minder dan 60 tuintjes toegewezen. Voor de Ver. voor het Jeugdwerk Is dit een financieele strop, daar men dezen toeloop niet had verwacht en de gemeente tusschentijds geen subsidie kon toestaan. De natuur trekt zich van deze zorgen even wel niets aan en zoo staan de tuinen er alle frisch bij. Wij hebben niets dan lof voor de leiding van de beide leiders, de h.h. Aartsen en Renaud. HEEMSTEDE DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. In den loop van het vorige najaar en in het begin van dit jaar hebben hier in Heem stede evenals in Haarlem en Bloemendaal verschillende diefstallen plaats gehad. Aan het werk der inbrekers was wel te zien dat men hier met beroepsinbrekers te doen had, waardoor het voor de politie geen gemakkelijke taak was de daders op het spoor te komen. Thans hebben echter G. v. Z. en C. R. die verdacht werden van verschillende diefstal len in Haarlem en omgeving, na herhaald verhoor o.m. bekend een 3-tal inbraken te Heemstede gepleegd te hebben o.a. in No vember van het vorige jaar in een perceel aan den Bleekersvaartweg, bewoond door B. G. waarbij ongeveer f 40 en gouden voorwer pen werden buit gemaakt. Ook de inbraak in de Dr. Cuyperlaan in Februari van dit jaar is door hen gepleegd. Vervolgens hebben zij bekend in April van dit jaar ingebroken te hebben in een kan toortje aan den Bleekersvaartweg, waar een geldkistje met slechts een klein bedrag werd buit gemaakt. De gouden voorwerpen zijn te Amsterdam door tusschenkomst, van zekeren B., een Am sterdammer, verkocht. Tegen dezen B. is pro ces-verbaal opgemaakt wegens heling. BENNEBROEK WERELD-JAMBOREE 1937. Door Burgemeester en Wethouders is in verband met de te verwachten drukte tijdens de Jamboree ontheffing verleend van het be paalde in de Winkelsluitingswet. Hierdoor mogen de winkels tot 10 uur 's avonds open blijven. Aanvragen hiervoor behoeven dus niet te worden ingediend. Des Zondags mogen de winkels echter niet eerder geopend worden dan om 12 uur 's mid dags. HINDERWET. Aan J. C. van Aalst is vergunning ver leend tot het hebben van een vleeschrookerij en het plaatsen van twee electro-motoren van 0.45 P.K. elk voor perceel Zwarte Weg 11. COLLECTE. Aan de Vereeniging „Jeruel" te Leiden is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend voor het houden van een coflecte in de tweede helft van de maand Augustus 1937. BOUWVERGUNNING. Door het gemeentebestuur zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan P. J. van Deudekom voor den verbouw van een tooneel- zaal; aan W. Th. de Wit en R. Assendelft voor den bouw van schuren

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2