Japansche partijen hopen op een vriendschappelijke regeling Thijs IJs heeft een raar avontuur Het Britsche rapport over Palestina. V R IJ P A G 23 JULI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Het conflict in het Verre Oosten. Wang Ping nog niet door de Chineesche troepen ontruimd. Het Japansche persbureau Domei meldt uit Tokio 22 Juli; Aan den vooravond van de buitengewone zitting van het parlement hebben de verschil lende fracties vergaderingen gehouden waar in zij besloten de politiek van de regeering ten aanzien van Noord-China te steunen. De woordvoerder van de Sikoekai ver klaarde, dat het incident is ontstaan door het onverantwoordelijk optreden van China, dat derhalve de verantwoordelijkheid moet dra gen voor den moeilijken toestand, welke zou kunnen ontstaan, wanneer China opnieuw de plaatselijke overeenkomst zou schenden. De secretaris-generaal van de Minseito zei- de, dat het incident van Noord-China niet langs normalen weg geregeld kan worden. Hij vertrouwt er evenwel op. dat de Japansche militaire autoriteiten er in zullen slagen een vriendschappelijke regeling tot stand te bren gen. Ook de prefecturale raad en de gemeente raad van Tokio zijn bijeengekomen en ver klaarden de politiek van de regeering te zullen steunen. De Christen-federatie van Japan heeft even eens een resolutie aangenomen, waarin werd besloten de politiek van de regeering in Noord-China goed te keuren en waarin de hoop werd geuit, dat het incident op zoodani ge wijze zal worden geregeld, dat de vriend schappelijke betrekkingen tusschen Japan'en China zullen blijven bestaan. Uit Pëiping. 22 Juli. In tegenstelling tot vroegere mededeelingen wordt gemeld, dat de troepen der 37e divisie aan het einde van den avond Wang Ping, de Marco-Polobrug en Pa- pausjan nog bezet hielden. De Japansche troe pen, die volgens vorige berichten naar stel lingen dichter bij Fentai waren teruggetrok ken, zijn op geringen afstand gebleven. Plet Chineesche garnizoen te Peiping dat deel uit maakt van de 37e divisie, is met de ontrui ming der stad begonnen. Een bataljon van 500 man is gisteravond per trein naar Tsotsjau vertrokken. De Japansche militaire autoriteiten in Noord-China aldus Domei verder blijven een waakzaam oog houden op het uitvoeren van de bepalingen van de overeenkomst door de Chineezen. Uit Peiping wordt vernomen dat de Japan sche autoriteiten ernstig bezorgd zijn over de bewegingen van de Chineesche troepen in Hopei. De troepen van de Nankingregeering rukken nog steeds Noordwaarts en reeds zijn aanzienlijke voorraden munitie en levens middelen naar Pau Ting Foe en Sjoe Tsja Tsjoeng vervoerd. Mattern's voorgenomen vlucht naar Moskou. Amerikaansche regeering zou vergunning weigeren. Volgens Havas zou het Amerikaan sche departement van handel den vlieger Mattern geen machtiging heb ben verleend op 10 Augustus via de Noordpool naar Moskou te vliegen, daar het van meening is, dat dit plan veeleer een „sensatievlucht" beoogt, van slechts ondergeschikt belang voor de luchtvaart. Engeland heeft een nieuw plan. Indiening op de eerstvolgende bijeenkomst van de ondercommissie voor de non interventie. De Britsche regeering heeft, naar Reuter verneemt, een geheel nieuw procedureplan voor de bespreking der Britsche voorstelling ten aanzien van de niet-inmengïng uitge werkt. Het plan zal worden ingediend op de eerstvolgende bijeenkomst der ondercommis sie, waarvoor nog geen datum is vastgesteld. Het zal niet ter kennis van de andere regee ringen worden gebracht vóór deze bijeen komst. Nieuwe ongeregeldheden te Belgrado. Vele gewonden. Uit Belgrado, 22 Juli. Hedenavond werden nieuwe demonstraties gehouden nabij de kerk van de Heilige Sava. Een groote me nigte luisterde aldaar naar verschillende sprekers, die tegen het concordaat en de re geering spraken. Toen versterking voor de gendarmes aan kwam ontstond een gevecht, waarbij vele personen gewond iwerden. Daarentegen heeft de leiding van het 29ste leger Donderdagochtend medegedeeld, dat 5000 man van dit leger uit Peiping terugge trokken zou worden en vervangen door andere troepen. Het spoorwegverkeer tusschen Pei ping en Hankou, dat sedert het incident op 7 Juli was onderbroken, is hervat, nadat de be schadigde weg onder bescherming van Ja pansche militairen was hersteld. Volgens berichten uit Fengtai letten de Japansche troepen hier scherp op ongeveer duizend man van het 29ste Chineesche leger, die zijn samengetrokken bij Hoeang Tsoen nabij Fengtai met 16 kanonnen en 40 mitrail leurs. Verder wordt gemeld, dat Soeng Tse Joean den directeur van het bureau van sociale za ken van de gemeente Peiping, Lei Szoe Sjang heeft ontslagen, omdat hij een leidende rol heeft gespeeld in de anti-Japansche agitatie. Frankrijk Herziening van het Volksfront- programma voorgesteld De socialistische partij heeft medegedeeld, dat het secretariaat van de partij een uit voerig schrijven heeft gezonden naar de na tionale commissie van het Volksfront inza ke de herziening van het programma van het Volksfront overeenkomstig de besluiten van het congres van Marseille. Deze nota besluit als volgt: „Onze partij hernieuwt plechtig haar gehechtheid en trouw aan het Volksfront en zijn programma; zij stelt de partijen, die het Volksfront vormen voor een aanvullend programma uit te wer ken, waardoor de financiën los van den staat komen te staan en een vruchtbare hervor mingsactie kan worden gevoerd, teneinde conflicten tusschen de Kamers van de volks vertegenwoordiging onmogelijk te maken door het „laatste woord" te laten aan het algemeen kiesrecht en door een hervorming van de wijze van kiezen van den senaat en de verdeeling der zetels." De socialistische partij hoopt, dat de jong ste beproevingen, welke de partijen van het Volksfront gemeenschappelijk hebben door staan, snel vrucht zullen dragen door het handhaven van de eenheid. Amerika Hervorming van het Hoog gerechtshof van de baan? De Senaat heeft met 70 tegen 20 stemmen besloten het wetsontwerp tot hervorming van het Hoogge rechtshof naar de juridische com missie terug te zenden. Vóór het terugzenden stemden 53 democraten, 16 republikeinen en een lid van de Labourpartij. Het staat thans vast, dat men het plan tot hervorming van het hoogge rechtshof heeft laten varen. De juridische senaatscommissie heeft be sloten, den senaat te verzoeken het wets ontwerp tot wijziging van het hoogste col lege terug te zenden met instructies voor de uitwerking van een nieuw hervormingsont- werp, dat alleen betrekking mag hebben op de lagere rechtscolleges. Het nieuwe ont werp moet binnen tien dagen gereed zijn. Madrid onder vuur eenomen. Bombardement eischte vele slachtoffers. Dorpjes in de Sierra tot puin geschoten. Naar Havas meldt hebben de bat terijen der opstandelingen gister avond laat het centrum der hoofd stad gebombardeerd. Verscheidene granaten vielen in de straten der stad. Eén kwam terecht in de nabij heid van een tram en doodde acht personen en verwondde er twintig. Het bombardement duurde een half uur. Het juiste aantal der dooden en gewonden is nog niet bekend. Het offensief der opstandelingen aan het Madrileensche front dat thans vijf dagen duurt, wordt nog steeds voortgezet. Hoewel de aanvallen ook gisteren hevig waren, sche nen zij toch iets aan kracht te hebben ver loren. In de sectoren van Brunete, Villanueva del Pardillo en Villanueva de La Canada gingen de troepen van Franco tot een krach tig bombardement over. Op sommige plaat sen daalde een regen van projectielen op de stellingen der regeeringstroepen neer. Puin- hoopen geven de plaats aan. waar de kleine dorpjes van de Sierra gelegen hebben. Het schijnt echter, dat de stellingen der regee ringstroepen, die goed versterkt waren, geen ernstige schade hebben geleden. Er wordt nog altijd heftig gestreden om het bezit van een heuvel in het bosch tusschen de IRio Aulencia en de Rio Guadarrama, drie kilo meter ten westen van Villa Franca del Castillo. De regeeringstroepen, die den heu vel bezet hadden, moesten hem ontruimen op bevel van hoogerhand. doch de opstandelin gen slaagden er niet in zich te nestelen, zoo dat dit gebied thans „niemandsland" is. Een aanval op Villafranca werd afgeslagen, waar bij de troepen van Franco aanzienlijke ver liezen leden. Barcelona van zee uit gebombardeerd. Een schip der opstandelingen heeft om half twaalf gisteravond eenige kanonscho ten afgevuurd op Barcelona. De schoten schijnen geen bijzonder doel te hebben gehad. Het aantal slachtoffers is plet bekend, evenmin weet men hoe groot de aangerichte schade is. Onbekend schip door Spaanschen nationalistisch™ kruiser in den grond gehoord. Buitenlandsch koopvaardijschip gedwongen bij te draaien. Uit Gerone wordt gemeld: Tegen twee uur Donderdagmiddag heeft een kruiser der op standelingen, naar men meent de „Canarias' of de „Baleares", een tot nu toe nog onbe kend gebleven schip ter hoogte van Kaap Bagur tot zinken gebracht. Het schijnt, dat het gezonken schip een visschersboot is. Tegen vier uur 's middags zou dezelfde kruiser ter hoogte van Caldetas een vreemd koopvaardijschip hebben aangehouden, nadat hij eenige kanonschoten had afgevuurd in de richting van dit schip om het te dwingen te stoppen. Daar het schip geen rekening wenschte te houden met het bevel bij te draaien, richtte het oorlogsschip zijn kanonnen op genoemd schip en dwong het op deze wijze de witte vlag te hijschen en zuidelijk koers te kiezen, waar schijnlijk naar Majorca. Volgens zekere geruchten zou het gepraaide schip van Fransche nationaliteit zijn. Offieieele kringen nemen een volkomen stil zwijgen in acht. (Havas). PANTOFFELS VOOR KONINGIN ELISABETH. De Schoenfabrikanten uit Canada hebben koningin Elisabeth een paar pantoffels ten geschenke gegeven, die ongetwijfeld als de duurste der geheele wereld beschouwd kun- nuen worden. Zij zijn n.l. met niet minder dan 23000 edelsteenen, diamanten, robijnen en paarlen bezet. De juweliers, met de schoen fabrikanten, schatten de waarde van deze pantoffels op 14.000 dollar. De Koningin zal deze pantoffels zeker niet dragen, maar ze zullen wel opgeborgen worden in het Museum van het Buckingham-Palace. (K.W.P.) Roemenië zegt clearing-overeen- komst op. De regeeringsperdienst meldt: Van de Roe- meensehe regeering werd dezer dagen bericht ontvangen, dat de Nederlandsch-Roemeen- sche clearingovereenkomst van 28 Augustus 1936 met ingang, van 1 Augustus a.s. is op gezegd. Winst Deli Mij. sterk gestegen. Aan het verslag over het boekjaar 1935-1936 der Deli-Maatschappij ontleenen wij het vol gende: Het jaar 1936 zette nog in met chaos op ieder gebied. Als we toch over dat jaar, waar in het begin van een opleving op economisch gebied merkbaar werd, van een rendabel be drijf mogen spreken, dan is dat wel in de eer ste plaats toe te schrijven aan den superieuren tabaks oogst van het jaar 1935, welke door zijn buitengewone eigenschappen nog vele ja ren in de herinnering van handel en industrie zal blijven. Als tweede factor moge worden genoemd de regeling, die werd getroffen om den afzet naar Duitschland, niettegenstaande de deviezenmoeilijkheden op een bevredigend niveau te houden. Wij doelen daarbij op de compensatie-transacties die zul les mogelij k maakten. Als derde factor mogen wij gewagen van het handelsverdrag met de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en de rechtenverlaging voor Sumatratabak, welke den aankoop van Amerikaansche zijde eenigszins heeft gestimu leerd. Amerika kocht ca. 14.000 pakken tegen 12.500 pakken van oogst 1934. Van de in ons bezit zijnde f 3,600.000 aandee- len Cultuur Maatschappij „De Oostkust" f 1,824.700 aandeelen Amsterdam Langkat Compagnie en f 1,635.000 aandeelen Rimboen Tabak Maatschappij werd evenals het vorige jaar geen dividend ontvangen. Op ons bezit van f 2.000.000 aandeelen Waterleiding Maatschappij „Ajer Beresih" werd een dividend ontvangen van f 170.000 (onv.) Alvorens tot de winstverdeeling over te gaan werd een bedrag van f 140.000 aan de reserve volgens statuten en van f 220.000 aan het pensioenfonds toegevoegd. Na deze reserveeringen en na de statutaire uitkeeringen blijft een winst over van f 3.079,783 (f 2.057,653). Het bestuur stelt voor hiervan te bestemmen voor uitkeering aan aandeelhouders f 3.078,480 (f 2,052,320) en het onverdeelde saldo van f 1,302 (f 5.333) over te boeken naar nieuwe rekening. Op rekening van bovengenoemde winst heeft reeds een uitkeering van 5 (3) pet. plaats gehad en zal derhalve een slotdividend van 7 (5) pet. kunnen worden betaalbaar ge steld. De Volkenbond voor moeilijkheden. p een oogenblik, waarop het er in de wereld toch al verre van fraai uitziet men denke aan de moeilijkheden met betrekking tot Spanje, aan Ja pan's optreden in en tegen China werpt Engeland een kwestie op, die ongetwijfeld eveneens vrij bedenkelijk is. De Britten laten n.l. weten, dat zij zich niet meer in staat achten de eertijds door hen aanvaarde verplichtingen tot uitvoering van het mandaat over Palestina na te komen. Daarom willen zij aan het mandaat, zooals dat in 1922 de Volkenbondszegen verwierf, een einde gemaakt zien. Om dan vervolgens Palestina in eenige stukken te verdeelen, te weten: één deel. dat een zelfstandige Joodsche staat zou worden, één stuk, dat deel zou gaan uitmaken van het Arabische Rijk en bovendien nog hier en daar gebied, dat onder Britsch mandaat zou komen te staan. Binnenkort zal de permanente mandaten- commissie van den Volkenbond haar oordeel hebben kenbaar te maken over deze en andere denkbeelden, gelijk die ontwikkeld zijn in het rapport van de Britsche Koninklijke Commis sie, welke zich met het Palestina-vraagstuk heeft bezig gehouden naar aanleiding van de hoogst ernstige onlusten door de Arabieren een jaar geleden op touw gezet. Het trotsche Britsche Rijk heeft zich dus genoodzaakt gezien te verklaren het in 1922 vastgestelde mandaat onuitvoerbaar te ach ten. Hetgeen dan bovenal het gevolg zou wezen van de omstandïghedeid, dat gebleken is, dat een vreedzame samenwerking tusschen Joden en Arabieren, althans onder de man daatsbepalingen, uitgesloten is. Reeds in tiezt- bekentenis van 'n zoo groot land als Engeland ligt een erkenning van machteloosheid opge sloten, die te denken geeft. Evenzeer als het bepaald te betreuren valt, dat Engeland niet veel eerder tot het nu ingenomen standpunt is gekomen. Anders gezegd, de Britten zouden zich een goede 15 jaar geleden schromelijk vergist hebben, toen zij het mandaat aan vaardden, er blijkbaar van uitgaande, dat het wel vcor verwezenlijking vatbaar zou zijn. Wel is het ver gekomen, dat de Engelschen tot een bekentenis als die met betrekking tot het Palestina-mandaat zijn overgegaan. In- tusschen, de heeren in Londen hebben het niet alleen voor het zeggen. Wat zij verlangen komt neer op een beëindiging van het man daat. Daarvoor nu is de goedkeuring van den Volkenbondsraad noodig en dan wel met een stemmigheid, terwijl bovendien ook Washing ton een duchtig woordje heeft mee te spreken. Dit laatste tengevolge van een in 1924 tus schen Engeland en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika gesloten verdrag. Men bedenke immers, dat Amerika tenslotte geheel en al buiten het verdrag van Versailles was gebleven en o.m. ook buiten alles wat met de verdeeling en toewijzing van mandaats- jebieden samenhing. Het ging echter aller minst aan Washington nu maar eenvoudig te negeeren. Neen, een nadere regeling met de Vereenigde Staten was in verband met heel het man-datenstelsel absoluut noodig. Zoo kwam dan ook de overeenkomst i.z. Palestina tot' stand; daarin nu is o.a. vastgelegd,, dat geen enkele wijziging in het mandaat kan worden aangebracht zonder de toestemming van Uncle Sam. Wil Engeland dus bevrijd geraken van de lasten waaronder het thans t.o.v. het Palesti na-mandaat te lijden heeft, dan zullen alle leden van den Volkenbondsraad en bovendien ook nog Washington hun jawoord moeten geven. Een extra-groote moeilijkheid is uit den aard der zaak, dat men nu te doen krijgt met een figuur, die in Volkenbonds- en in het mandatenrecht, geheel en al ontbrak, n.l. het doen beëindigen van een mandaat omdat de verwezenlijking er van onbereikbaar zou zijn gebleken. Ontheffing van de bestaande rechtsverhou ding noopt iets anders daarvoor in de plaats te scheppen, dat dan wel uitvoerbaar zal wezen en dat in niet mindere mate aan de recht matige belangen en aanspraken van de be woners voldoening of bevrediging kan schen ken. Nu is de moeilijkheid, dat hetgeen de En gelschen voorstellen, goed beschouwd, niet de geringste waarborg in zich sluit, dat men er op die manier wèl zal kunnen komen, Van daar, dat de vraag rijst, hoe men, zoo men tenminste over eenig verantwoordelijkheids gevoel beschikt, zoo maar kan medewerken tot aanneming van het voorstel van Londen. Aan den anderen kant bestaat er natuurlijk grond voor de redeneering, dat het toch ook wel heel bedenkelijk zou zijn om via verwer ping van hetgeen Engeland voorstelt, het hui dige mandaat waaraan inderdaad fouten ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. kleven in stand te houden en door de Brit ten tegen wil en dank ten uitvoer te laten leggen. Zoo is het dan ook geenszins te veel be weerd, als men in verband met het huidige vraagstuk aangaande Palestina, van Palesti- na-perikelen gewag maakt. En zeer zeker hebben allen, die zitting heb ben in de permanente mandaten-commissie, en vervolgens de deelnemers aan de Raads- bij eenkomst, tot plicht zich terdege reken schap te geven van de draagwijdte der te nemen beslissing. Dr. E. VAN RAALTE. Vijf dooden bij vliegtuigongeluk in Engeland. Toestel bij daling in brand geraakt. Gisteravond is naar Havas uit Londen meldt een driemotorig vliegtuig der koninklijke luchtstrijd krachten bij Sheffield (Derbyshire) bij de daling in brand geraakt. De vijf inzittenden zijn levend verbrand. Dit jaar zijn reeds 78 personen bij ongelukken met Engelsche militaire vliegtuigen om het leven gekomen. PETROLEUMCONFLICT IN MEXICO. MEXICO CITY. 22 Juli (Reuter). De Mexican Eagle Oil Co. heeft medegedeeld be reid te zijn de voornaamste geschilpunten voor te leggen aan den officieelen raad voor arbitrage en verzoening. Er wordt nadrukkelijke gewezen op den ernst van den toestand, indien de staking voortduurt. De olieleiding van Pozarica naar Mexico City. de langste ter wereld, dreigt te worden stilgelegd. In de hoofdstad is men van meening, dat voor het einde van de maand geen brandstof meer beschikbaar zal zijn voor openbare ver voermiddelen. In vakvereenigingskringen geeft men te kennen, dat de stakingsbeweging zich mogelijk zal uitbreiden. nWGSAMMA ZATERDAG 24 JULI 1937. Zoo zaten ze een tijdje te praten, maar toen zei Thijs plotseling Oom, zullen wij samen eens een tochtje gaan maken met Uw auto? Ik houd zooveel van autorijden en ik heb het zoo'n tijd niet gedaan. En ja, weet u wat, dan gaan we naar het Noorden, naar de Eskimo's. Daar heb ik zooveel over gehoord en ik heb ze nog nooit gezien. Vroeger op school heeft meester er veel over gesproken en gezegd dat die menschen alleen maar vet aten. Ik wilde daar zoo graag eens heen. Vol verwachting keek Thijs zijn oom Mopperniet aan. Deze stond lachend op en zwaaide met zijn hand in de lucht. Maar natuurlijk, Thijs. Zullen we dan maar dadelijk vertrekken?. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m, en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", orgel, voordracht en gramo foonmuziek. 12,00 Gramofoonmuziek, 1.00— I.45 „De Flierefluiters" en solist. 2.00 „Melody Circle". 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Ren Ko- partzky en zijn Musette-orkest. 3.45 Causerie over het oude rijwielplaatje. 4.00 Vervolg con cert. 4.20 Reportage. 4.40 Esperanto-uitzen- ding. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Gramofoon muziek. 6.30 „Ramblers". 7.00 „Filmland". 7.30 „Van Evangelie tot gemeente", causerie. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten A. N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Kili- ma Hawaiïans. 9.15 VARA-orkest en solist. 9.45 Radiotooneel. 10.00 Berichten A.NP. 10.05 Or gel en harp. 10.30 „Fantasia". 11.00—12.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12,15 KRO-orkest. (Om 1.00 Gramofoonmuziek en postduivennieuws). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramo foonmuziek. 4.15 De KRO-Melodisten en solist. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.10 Causerie over jamboree-lectuur. 5.30 De KRO-Melodisten. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie namens de R.K. Artsenvereeniging. 7.35 Actueele aether flitsen. 8.00 Eerichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Russisch orkest „Slawa", m.m.v. solisten. 8.55 Radiotooneel. 9.10 Vervolg concert. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.00 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Internatio nale sportrevue. 10.55 De KRO-Boys en solist. II.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. BBC-Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek (gr. pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. (Om 1.35 Reportage). 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Sport reportage. 5.35 Nat Gonella's Georgians. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Bar ringtonkwartet en solist. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws van de Wereldtentoonstelling te Parijs. 10.00 Or gel en bas. 10.35 BBC-orkest en soliste. 11.30 Ambrose's Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Ambrose. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Uit Bayreuth: „Lohengrin", opera. I. d. pauze's: Vioolvoor dracht en gramofoonmuziek. 10 20 Gramofoon muziek. 10.35 Literair-muzikaal programma. 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 W. Raatzke's orkest. 8.50 Omroepklein- orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Silezische Orkestvereeniging. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Uit Bayreuth: „Lohengrin", opera. 10.50 Om- roepdans-orkest, -Shrammelensemble en so listen. 12.201.20 Egon Kaiser's orkest en Waldemar Hass' kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmupziek. 3.20 Viool en piano. 3.40 L. Darcy's orkest. 4.35 Gramofoonmuziek. 5,20 Pianovoordracht. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.05 Cellosoli. 6.50 Gramo foonmuziek. 7.20 Kleinorkest en solist. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Symphonieconcert uit de Kurzaal, te Ostende. 11.00 Gramofoonmuziek. II.351.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 L. Darcy's orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Edith Almera en haar orkest. 6.20 Radiotoo neel. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep- symphonie-orkest en solisten. 9.20 Gramofoon muziek. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Omroep dansorkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 4.20 Uit Bayreuth: „Lohengrin", opera. 10.20 Berichten. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Egon Kaiser's orkest en Waldamar Hass' kwintet.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6