VRIJDAG 23 JU1 1937 HAAHEEU'S DAGBEÏD 9 j UIT DE OMSTREKEN |p IJMUIDEN Fa. Parlevliet koopt twee trawlers. Beide voor Polen bestemd. In aansluiting op ons bericht van Woens dag kunnen wij thans mededeelen, dat de fa. L. Parlevliet alhier te Huil twee groote trawlers heeft aangekocht. Het zijn de „Neots" en de ..Barbara Rose" LO 115, gebouwd in 1919 en pl.m. 138 voet lang; de eerste hoort te Huil, de laatste te Londen thuis. Beide schepen zijn voor rekening van een Poolsche visscherij maatschappij gekocht, die in combinatie met de te IJmuiden en Scheve- ningen gevestigde reederijen werkt. Zij zullen van Polen uit de visscherij beoefenen en voor het grootste gedeelte met Hollanders bemand worden. Voordat de schepen naar Polen vertrekken zullen zij hier te lande een lading haring aan boord nemen bestemd voor Gdynia (Polen). De lange-afstand zeilwedstrijd. Buitenlandsche deelneming. Wij meldden reeds, dat Zondag 1 Augus tus a.s. door de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging een lange-afstand zeilwedstrijd op de Noordzee georganiseerd wordt voor het traject IJmuidenSolent (Eng. Kanaal.) Aan dezen belangrijken wedstrijd zullen internationale zeilers deelnemen. In aanslui ting op den Duitschen wedstrijd Helgoland IJmuiden en de EngeLsche Fastnet-race (SouthamptonFastnet bij Ierland) zal door een negental groote Duitsche jachten wor den deelgenomen. Van Nederlandsche zijde heeft o.a. de heer C. Bruijnzeel Jr. met zijn bekende oceaan- racer „Zeearend" ingeschreven. STOWAWAY AAN BOORD. Het gisteren van Zuid-Amerika aangekomen stoomschip „Amstelland" van de N.V. tot Voortzetting van de Kon. Holl. Lloyd, rap porteerde alhier een stowaway aan boord te hebben, afkomstig van het aan dezelfde reederij toebehoorende s.s. „Waterland". Deze verstekeling, van Spaansche nationaliteit, werd op eerst genoemd schip te Buenos-Aires overgenomen en zal nu aan de vreemdelingen politie te Amsterdam worden uitgeleverd. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Catharina Duyvis, IJM. 60. Vangst 35 man den schelvisch, 220 m. braadschelvisch, 90 m. gul en kabeljauw, 60 m. platvisch, 20 m. wij ting, 10 m. varia. Vangsttotaal 435 m. Beatrice, IJM. 118, Vangst onbekend. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.96—0.80. Griet per 50 K.G. 23.50—16. Tongen per K.G. 1.551.17. Groote schol per 50 K.G. 18. Middelschol per 50 K.G. 18. Zetschol per 50 K.G. 23.50—17.50. Kleine schol per 50 K.G. 186. Schar per 50 K.G. 8^-4. Wijting per 50 K.G. 1.80—1.60. BESOMMINGEN. Trawlers: Sperwer IJM 133 60 manden f 1290 Voorwaarts IJM 83 60 manden f 970. Logger: Pekelharing KW 43 f 680. BEVERWIJK Het aardbeienselzoen geëindigd. Opbrengst ruim 34.000.hooger dan vorig jaar. Gisteren zijn de laatste speciale aardbeien veilingen gehouden, wat tevens voor Bever wijk en omgeving het einde der campagne beteekent. Wel is het te verwachten, dat nog geruime tijd aardbeien zullen worden aange voerd. maar deze zullen tegelijk met de groenten worden verkocht. De resultaten van den oogst zijn tenslotte nog iets beter dan vorig jaar, hoewel dit voor een groot deel moet worden toegeschreven aan het feit, dat in den loop van het vorige jaar verscheiden tuinders er toe zijn over gegaan, aardbeien velden aan te leggen. De resultaten van den oogst waren als volgt: Vereenigde veilingen: aanvoer 1769.199 K.G. met een opbrengst van f 264.001.46. De gemiddelde prijs f 14.91 per 100 kilo. In 1936 was de aanvoer 1807.902 kilo, met een opbrengst van f 261.129.36 gem. prijs f 14.45. En in 1935 1569.889 kilo; opbrengst f 306.543; gem. prijs f 1952. B.E.T.-Veiling: aanvoer 1022831 kilo; op brengst f 159.239.75. gem. prijs f 15.56 per 100 kilo. In 1936 972.181 kilo; opbrengst f 127.993. Aan de beide veilingen werden in totaal aangevoerd 2792.030 kilo tegen 2780.083 kilo in 1936 en 2336.224 kilo in 1935. De totale opbrengst was dit jaar f 423.241 tegen f 389.122 in 1936 en f 465.140 in 1935. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Donderdagavond geraakte ter hoogte van Scheybeeck van een dame, die op de duo zat van een motorfiets, de mantel tusschen de ketting van den motor. Zij werd van de duo gesleurd en tegen den grond geslagen. Met een ernstige hoofdwonde bleef zij op straat liggen. De motorrijder wist zijn voertuig in bedwang te houden en kwam er ongedeerd af. Dr. Büller was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp. Het slachtoffer, dat ook een hersenschud ding had bekomen, werd op zijn advies naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. SANTPOORT CONCERT IN 'T RIJKENSPARK. Zooals wij meldden, kon het concert van Santpoort's Gemengd Dubbelkwartet en het Fanfarekorps „Oefening kweekt Kunst", Vrij dag j.l. door het ongunstige weer niet door gaan. Door den burgemeester is echter toestem ming verleend dit concert hedenavond te doen plaatsvinden. VEREENIGDE VREDESBONDEN EN KEN- NEMERLAND. Openluchtbijeenkomst op Middenduin. De Vereenigde Vredesbonden in Kenne- merland houden zondagmiddag 25 Juli a.s. bij de boerderij „Middenduin" nabij de ruïne van Brederode gelegen, een openluchtbijeen komst, naar aanleiding van het internationale congres der R. I. G. M. tegen oorlog en mili tairisme, dat van 1 tot 5 Augustus a.s. te Parijs gehouden zal worden. Sprekers zijn: Ds. A. R. de Jong (Bussum), Jannie Eriks (Rotterdam) en dr. Garmt Stui veling. Het te behandelen onderwerp luidt: Wat beoogt de R. I. G. M. en hoe keeren wij het groeiende militairisme? Mevr. T. KerkhoffPet zal declameeren. ZANDVOORT Het Casino geopend. 't Ging de laatste jaren in Zandvoort niet zooals men het wel graag zou willen. Het aan tal gasten was maar matig en de algemeene klacht was: te weinig attracties. Niet ieder die Zandvoort bezoekt is tevreden met een mooi breed strand, een heerlijke zee en prachtige duinen overdag en een cabaret of dancing voor de avonden. Veel werd er over gepraat om eens wat nieuws voor de gasten te brengen, doch betrekkelijk weinig kwam er tot stand. Ook op de sociëteit vereeniging Zandvoort, die een van de zalen van Monopole ter harer be schikking had, werd er over gesproken en zoo kwamen eenige leden op het idee de groote zaal van het Casino te huren en daar diverse attracties te brengen, zoo dat het vreemde lingen bezoek aan Zandvoort daardoor guns tig beïnvloed wordt. Gaarne hadden ze het ge daan in de zaal van Monopole, doch deze bleek daarvoor te klein te zijn. 't Bestuur van de Sociëteit Zandvoort, voelde onmiddellijk veel voor dit plan en zegde haar volledige mede werking toe, mits alles wat er gebeurde bleef binnen de perken van de statuten en het huis houdelijk reglement van de sociëteit. De stren ge selectie bij toelating van nieuwe leden blijft gehandhaafd. De nieuwelingen worden voor gehangen en geballoteerd. De contributie be draagt f 10 per jaar en kan betaald worden in vier termijnen van f 2,50. Daar het vereeni- gingsjaar loopt tot 30 September betalen zij, die thans lid worden over het loopende jaar alleen de vierde termijn. In speciale gevallen is introductie voor een enkelen avond natuurlijk mogelijk. Donderdagavond werd het tweede soeieteits- lokaal in gebruik genomen. De groote zaal zag er allergezelligst uit. Onder leiding van Kalef Peres was de zaal op zeer artistieke wijze ver sierd met Perzische tapijten. De meeste be langstelling trok evenwel de „Fortunette" loterij. Zoo is Zandvoort een ontspanningsoord rij ker geworden, dat zeker in een bestaande be hoefte zal voorzien. De gasten die Zandvoort als vacantieoord hebben gekozen, hebben dan niet meer te klagen over gebrek aan afleiding in de avonduren. Wie lid wordt van de socië teit Zandvoort behoeft zich 's avonds niet meer te vervelen. Het bestuur van de vereeniging zal wel zorg dragen, dat er of in de zaal, of in de serre of op de terrassen voldoende aflei ding is te vinden. CABARET DER ONBEKENDEN. Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan en tevens de 300ste voorstelling van Henri Wallig's cabaret der onbekenden, werd Don derdagavond in Monopole feest gevierd. Om streeks elf uur had een huldiging plaats waar bij Henri Wallig door verschillende dames en heeren allerhartelijkst werd toegesproken. Vele bloemstukken en andere stoffelijke blijken van waardeering werden hem hierbij aangeboden. Ook de bekende Johnny en Jones traden voor het voetlicht om in een geestig speechje Henri Wallig hulde te brengen voor 't geen hij voor de Kleinkunst deed. Nadat Henri Wallig alle sprekers en spreek sters dank had gebracht en tenslotte de hoop uitsprak, dat het cabaret weder tot grooten bloei mocht komen, werd het gewone pro gramma weer voortgezet. BOTSING. Gisterenavond botsten op het Tramplein twee personenauto's tegen elkaar. De eene auto kwam van het Kerkplein, de andere van de Oranjestraat. Daar bengden aan de Oranjestraat de groote bus van de N. Z. H. T. M. geparkeerd stond, was de eene wagen ge dwongen den linkerkant van den weg te ne men om de bocht om te gaan. De tweede wa gen had hierop schijnbaar niet gerekend, met het gevolg dat de wagens tegen elkaar bot sten. Gelukkig was de botsing niet hevig en de schade met ernstig. Deze beperkte zich in hoofdzaak tot gedeukte spatborden en naaf- doppen. REGLEMENT VOOR DE SCHOOL VERGADERINGEN In de raadsvergadering van 21 Juni 1937 werd de behandeling van een voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement voor de schoolvergaderingen aangehouden in ver band met een door den heer Van Rijnberk ingediend amendement, om art. 10 als volgt te doen luiden; „Meent de voorzitter een besluit, door de schoolvergadering genomen, niet de orde der vergadering betreffende, niet te moe ten uitvoeren, dan deelt hij dit met opgave van redenen, binnen acht dagen nadat het genomen is, schriftelijk mede aan B. en W. en aan den secretaris der schoolvergadering. Laatstgenoemde geeft aan de leden der ver gadering schriftelijk kermis van den brief van den voorzitter en neemt dien in de no tulen der eerstvolgende vergadering op. De schoolvergadering kan na ontvangst van deze kennisgeving schriftelijk aan B. en W. de gronden mededeelen, waarop haar besluit steunde". B. en W. hebben tegen dit amendement geen bezwaar; zij stellen voor, artikel 10 te wijzi gen overeenkomstig het amendement-Van Rijnberk. HUUR GEMEENTEWONINGEN In de vorige vergadering werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld een ver zoek van twee bewoners van gemeentewo ningen aan de Zandvoortschelaan om verla ging van de huur dezer woningen. Adressanten gronden hun verzoek op hun lage inkomsten, waardoor het voor hen be zwaarlijk is den huidigen huurprijs te betalen. B. en W. geven toe, dat het inkomen van deze twee bewoners in verband met de door hen verschuldigde huur niet hoog genoemd kan worden; doch dat kan voor de gemeente geen reden zijn om de huur van alle gemeentewo ningen aan de Zandvoortsche laan te verlagen. Een afzonderlijke herziening van den huur prijs alleen voor deze twee bewoners en ge baseerd op hun inkomsten moeten B. en W. ernstig ontraden, alleen reeds om de niet te overziene consequenties, welke met betrek king tot de huren der overige gemeentewo ningen uit een dergelijk besluit zouden voort vloeien. KI IEMAND verdraagt verstopping der Inge wanden, maar traag functlonneerende nieren, die ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde slaap, duizeligheid,rheumatlek. ischias ot spit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verschijnselen waarschuwen u, dat de werking der nieren verstoord raakt. Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een diurettsch middel. Stél uw gezondheid niet In de waagschaal, maar laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar lijke bestanddeelen en hébben In Holland ruim 30 Jaren ongeëvenaard succes behaald. (Adv. Ingez. Med.) VERORDENING ALGEMEENE BEGRAAF PLAATS In een vorige raadsvergadering werd in de verordening op de heffing van begrafenisrech ten een bepaling opgenomen, krachtens welke aan begrafenis-ondernemers bij te laat komen op de algemeene begraafplaats met de onder hun leiding staande begrafenis, een boete kan worden opgelegd. Ged. Staten maken tegen deze bepaling be zwaar, omdat zij naar hun meening niet thuis behoort in de verordening op de heffing van begrafenisrechten. B. en W. stellen daarom voor aan den wensch. van Ged. Staten te vol doen en het raadsbesluit in te trekken. Daar en W. het echter noodzakelijk achten, dat maatregelen worden genomen om een ordelij ken gang van zaken op de algemeene begraaf plaats te verzekeren, stellen zij voor een af zonderlijke verordening op de Algemeene Be graafplaats vast te stellen. GELDLEENINGEN De raadbesluiten van 21 Juni j.l. tot het aan gaan van geldleeningen, resp. groot 100.000 en 54.500 ontmoeten bij Ged. Staten bezwaar, omdat door de geldgevers de voorwaarde is gesteld, dat de rentevoet na een bepaald aan tal jaren zal worden verhoogd. Met de geldgeefster van de 5'A pCt. geld- leening pro resto groot 72.300 hadden B. en W. inmiddels onderhandelingen aangeknoopt om te komen tot conversie van die leening. Deze geldgeefster deed een aannemelijk aan bod, waaraan echter ook de bovenomschreven, door Ged. Staten ontoelaatbaar geachte voor waarde werd verbonden. De geldgevers van deze drie leeningen verklaarden zich niet be reid, hun aanbiedingen zoodanig te wijzigen, dat aan de bezwaren van Ged. Staten werd tegemoet gekomen. B. en W. waren derhalve genoodzaakt, plaatsing te zoeken voor een eldleening tot een totaalbedrag van 226.800. Door bemiddeling van de N.V. Nationale Mij. voor kasgeldleeningen Mulie en Co. te 's-Gra- venhage bereikte B. en W. een aanbieding voor een dergelijke leening op condities, welke gunstiger zijn dan die van de aanbiedingen, welke B. en W. van de hand moesten wijzen, terwijl daarbij met de bezwaren van Ged. Staten werd rekening gehouden. TOELATING VAN LEERLINGEN OP EEN OPENBARE SCHOOL TE BLOEMENDAAL Sedert eenige jaren worden tot de openbare lagere school F aan de Juliana van Stolberg laan te Bloemendaal leerlingen toegelaten, af komstig uit Zandvoort,. wier ouders wonen in Bentveld en naaste ofngeving, zonder dat het noodzakelijk bleek terzake met de gemeente Bloemendaal een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. Bij de inschrijving van nieuwe leerlingen voor het volgende schooljaar is echter geble ken, dat het gemis van een zoodanige regeling tot moeilijkheden aanleiding kan geven. B. en W. achten het gewenscht, dat de ge legenheid blijft bestaan om kinderen, woon achtig in Bentveld, te doen schoolgaan op ge noemde school. De afstand, dien deze kinderen zouden moeten afleggen, indien zij op een te Zandvoort gevestigde openbare school onder wijs zouden ontvangen, bedraagt ruim 3 K.M.; naar de openbare lagere school aan de open bare lagere school -aan de Juliana van Stol berglaan hebben zij slechts IV2 K.M. af te leggen. Voor de aantrekkelijkheid van Bent veld als woonoord is het van belang, dat er gelegenheid is om op een op niet al te grooten afstand gelegen school openbaar lager onder wijs te ontvangen. In de regeling met Bloemendaal is bepaald dat kinderen, afkomstig uit Zandvoort, op de openbare lagere school F te Bloemendaal wor den toegelaten voor zoover er plaats is in de klasse, waarin de kinderen behooren. De toelating is voorts afhankelijk gesteld van de medewerking van B. en W. Daardoor kan voorkomen worden, dat ook kinderen, die zonder groot bezwaar een Zandvoortsche open bare school kunnen bezoeken, van de regeling gebruik maken. VERWARMING SCHOOL C. De centrale verwarmingsinstallatie van de openbare lagere school C aan den Parallelweg heeft herhaaldelijk aanleiding gegeven tot klachten. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de capaciteit van den ketel nauwelijks vol doende is en door steenaanzetting nog is ver minderd. Het vergrooten van den ketels, als mede het verrichten van noodzakelijke repa raties zal een uitgaaf vergen van ruim f 500. Daar de ketel reeds 25 jaar oud is. achten B. en W. het niet raadzaam een dergelijk belang rijk bedrag voor vergrooting en reparaties uit te geven, omdat daardoor niet zal worden bereikt, dat de ketel gedurende langen tijd bedrijfszeker zal zijn, immers het is niet uit gesloten, dat de ketel binnenkort weer op een andere plaats slijtage vertoont, zoodat weder om uitgaven moeten worden gedaan. Overeenkomstig het advies van de commis sie van bijstand voor het onderwijs geven B. en W. er de voorkeur aan, ten deze een afdoende voorziening te treffen door een geheel nieuwen ketel te plaatsen. NIEUWE INSTRUCTIE EN PROVISIE- REGELING Naar aanleiding van een door den directeur der bedrijven uitgebracht rapport heeft de commissie van bijstand voor de bedrijven een nieuwe provisieregeling ontworpen, waarbij voor de goedkoope gastoestellen een hoogere provisie wordt toegekend dan voor de duur dere toestellen RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering gehou den van den Raad der gemeente Zandvooi-t op Maandag 26 Juli des namiddags 7.30 uur ten raadhuize. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van een instruc tie voor den acquisiteur van het gasbedrijf en tot wijziging van de provisieregeling voor dien ambtenaar. 3. Voorstel tot wijziging van het reglement voor de schoolvergaderingen. 4. Prae-advies op een verzoek tot verla ging van de huur van gemeentewoningen. 5. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de algemeene begraafplaats. 6. Voorstel tot conversie van een geldlee- ning. 7. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeente Bloemendaal inzake de'toelating van leerlin gen uit Zandvoort op een openbare lagere school in die gemeente. 8. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor de centrale verwarming van school C. 9. Behandeling van belastingreclames. HEEMSTEDE HET JUBILEUM VAN DEN HEER H. J. ODé. Heden herdacht de heer H. J. Odé den dag. dat hij voor 40 jaar slaagde voor het examen dierenarts. Reeds vroeg in den morgen stroomden vele blijken van belangstelling binnen. Hedenmiddag vindt een receptie plaats. HILLECOM COöP. VEILINGSVEREEN. „HILLEGOM" U.A. Woensdagavond werd onder leiding van den voorzitter, den heer John B. Meskers, de al gemeene ledenvergadering gehouden van bo vengenoemde vereeniging, in de veilingzaal aan de van Tetsstraat. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord. De handel staat in het teeken van oploopende prijzen. Helaas kon hij noch kweeker, noch exporteur feliciteeren. want wanneer het slechte gewas, zooals nu. buitengewone hooge prijzen veroorzaakt is het voor geen van beiden groepen best. De secretaris, de heer D. van Egmond Jr., bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waarin tot uiting kwam dat de Hillegomsche veiling zich gestadig uitbreidt. De aanvoer is ver groot, er worden bloembollen ter veiling aan gevoerd uit alle deelen van ons land waar bloembollen geteeld worden. Uit het verslag van den heer G. H. Hermans, penningmeester, bleek dat na de reglementai re afschrijvingen, de jaarrekening met een winstsaldo sloot. De president-commissaris, den heer W. Veldh.* van Zanten Rzn., die als zoodanig pe riodiek aftrad, werd met algemeene stemmen herkozen, evenzoo de heer D. van Egmond Jr. als secretaris. Ten slotte werd gewezen op de noodzakelijk heid, de aan te voeren bloembollen goed op maat. gezond en van goede kwaliteit te leve ren. De voorzitter sloot de vergadering met de opwekking de pro'ducten aan de Hillegom sche veiling te doen veilen, opdat de Hille gomsche veiling ook dit jaar wederom moge uitkomen als een beste tulpen-, narcissen- en bij goed veiling, maar niet minder als een der grootste hyacintenveilingen. HAARLEMMERMEER EEN OUDE TRADITIE ZAL HERLEVEN. In vroeger jaren werd er in Hoofddorp veelal ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin een algemeene feestdag ge houden, waarbij het marktterrein met omge ving dan voor jong en oud dan wel het voor naamste centrum was van vroolijkheid en plezier; een gezelligheid die zich kenmerkte door een bezoek aan den midden op het markt plein staanden draailmolen, de poffertjes- en andere kramen en tenten, terwijl ook de kinder- en volksspelen een ware feestvreugde in het dorp teweeg brachten. De scholen kre gen vrijaf en 's avonds heerschte er ook steeds een gezellige drukte. Door allerlei omstandigheden is daarin wel eenige verandering gekomen, o.a. deze, dat er nu reeds gedurende vele jaren zelfs geen kinderdraaimolens meer in Hoofddorp konden worden toegelaten. Dit werd steeds door velen betreurd, omdat het den kinderen altijd zoo'n prettig amuse ment verschafte. De Hoofddorpsche draaimolen-kwestie schijnt thans toch tot een oplossing te zullen komen en alle teekenen wijzen er op, dat de oude traditie weder herleven zal en er wat in geen 25 jaren is gebeurd bij gelegenheid van de eerste de beste feestviering in Hoofd dorp weder een of meer echt-oud-Holland- sche kinderdraaimolens in "t centrum van 't dorp zullen worden opgesteld. Het plan be staat zelfs om dit reeds te doen plaats hebben op Dinsdag 27 Juli a.s. als de vereeniging „Vooruit" haar paardensportfeest viert, waar door deze dag ditmaal dan een algemeene feestdag zal worden niet enkel voor de groo teren, de volwassen burgerij, maar ook voor de kinderen van Hoofddorp. PERSONALIA. Aan de bijzondere school aan den Sloter- weg te Nieuwvennep (hoofd de heer H. Re- miëns) is tot kweekelinge met akte benoemd mej. A C Schilpzand te Hillegom. MOTORONGELUK. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer K. uit Zandvoort, wilde Donderdag op den Sloterweg uitwijken voor een zwaar beladen vrachtauto en kwam daarbij zoover in den grasberm terecht, dat de motor slipte en om sloeg en de berijder er met zijn rechterbeen onder geraakte, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig gekneusd werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HET CONCOURS-HIPPIQUE. Koninklijke belangstelling. Naar wij vernemen, heeft het Koninklijk Huis van Zijne belangstelling met het Dins dag 27 Juli a.s. op het gemeentelijk snortter- rein te Hoofddorp te houden concoürs-hip- pique waarvoor veel inschrijvingen zijn binnengekomen door het schenken van me dailles doen blijken. (is reeds in een deel eener vorige oplage geplaatst.) Toekomst R. S. Stokvis bevredigend geacht. Saldo-winst 1936 ƒ244.455 (v. j. f 7.647). Aan het jaarverslag der Handelmaatschap pij R. S. Stokvis Zonen over 1936. ontlee- nen wij het volgende: In ons bericht aan aandeelhouders van 8 September 1936 deelden wij mede, dat. nadat het boekjaar 1935 met een bescheiden winst was afgesloten, onze omzetten weder een matig, doch regelmatig accres aanwezen, ter wijl de onkosten op het sterk verlaagde peil gehandhaafd bleven. De prijzen van onze voornaamste artikelen vertoonden een geringe stijging, die na de monetaire maatregelen van de Regeering nog eenigszins toenam. In het algemeen kunnen wij vaststellen, dat de gewijzigde muntverhoudingen slechts geringen invloed op den gang van onze za ken tot het einde van het jaar hebben uit geoefend, al viel een eenigszins sterker accres in de omzetten waar te nemen. Na afschrijving van eenige uitbreiding on der het hoofd terreinen, gebouwen enz., tot een bedrag van f 30.753. sluit onze jaarreke ning met een saldo winst van f 244.455 (7.647) De buitenlandsche ondernemingen, waar in wij belangen hebben, werkten niet onbe vredigend. doch slechts één dezer heeft een bescheiden bedrag tot onze winst bijgedra gen. Hoezeer de uitkomst over het afgesloten boekjaar ook tot tevredenheid stemt, mee- nen wij thans nog niet te mogen voorstel len tot winstuitkeering over te gaan. Voorgesteld wordt het saldo winst ad f 244.455 (7.647) op nieuwe rekening over te brengen. Hoewel wij ons allerminst aan voorspel lingen willen wagen ten aanzien van de uit komsten van het thans loopende boekjaar, meenen wij te mogen mededeelen, dat de gang van zaken in 1937 alleszins bevredigend is. De opleving in verschillende takken van industrie komt in onze aanmerkelijk geste gen omzetcijfers tot uitdrukking. Behalve de door de vergrooting van de afgeleverde hoe veelheden veroorzaakte hoogere kosten, is het onkostencijfer slechts weinig toegeno men. De nieuwe tinbaagermolen voor ïndië. Vertrek van de „Docjocng" uitgesteld. ROTTERDAM. 22 Juli. Het ver trek van de bij J. en Q. Smit gebouw den nieuwen tinbaggermolen „Doe- joeng" naar Indië, is in verband met weersomstandigheden uitgesteld tot nader order. Eerst vanavond laat zal worden beslist of het transport morgen vroeg op weg zal gaan. EEN DER BEKLAAGDEN UIT SCOTTSBORO- PROCES SCHULDIG BEVONDEN. DECATUR (Alabama). 22 Juli (A. N. P.) Een der negers, betrokken bij de beruchte Scottsboro-affaire, Andy Wright, is gisteren schuldig bevonden aan een gezamenli.jken overval op twee blanke vrouwen in een rijden den goederentrein in Noord-Alabama in 1931. 1500 VLUCHTELINGEN VAN SANTANDER NAAR BORDEAUX. SANTANDER, 22 Juli (Reuter). Het Britsche stoomschip Alice Marie is met 1500 Baskische vluchtelingen van Santander naar Bordeaux vertrokken. Tibet beeft een nieuwen Dalai Lama. Reïncarnatie gevonden. NANKING, 22 Juli (A.N.P.) Officieel is thans bevestiging ontvangen van het vin den der reïncarnatie van den Dalai Lama in de weilanden van Koko Nor. waar men acht tien maanden naar het kind gezocht heeft. Het blijkt het tweejarig zoontje van een ge zeten landeigenaar te zijn. Het gelaat van het kind, de datum en de omstandigheden van zijn geboorte, zijn. naar verklaard wordt, ln overeenstemming met dc desbetreffende verkregen gegevens. Indische padvinders voor de microfoon. Uitzending voor Indië. HUIZEN, 22 Juli. Hedenmiddag van 15.10 —15.25 uur is via den Phohizender PHI op een golflengte van 16,88 meter een uitzending tot stand gekomen door het Indische padvinders contingent naar het moederland. Het programma werd aangevangen met het zingen van enkele krontjong-liederen, waarna hopman Ranneft enkele vertegenwoordigers van elk der in 't contingent voorkomende ras sen in zijn eigen taal in het kort interviewde. O.a. werd gesproken in het Javaansch, Ma- leisch. Madoereesch, Chineesch en Arabisch. Eenige amusante voorvallen over de reis kwamen ter sprake en het geheele vlot verloo- pende en interessante programma werd beslo ten met het gezamenlijk zingen van het Wil helmus. Het ligt in de bedoeling, om in de toekomst ook padvinders contingenten uit andere we- relddeelen, als Amerika en Afrika, in de ge legenheid te stellen een uitzending te verzor gen naar hun moederland. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Juli. Ondertrouwd 21 Juli: A. Bronkhorst en H. de Vries: H. Hangjas en F. Slot; J. Evers en E. Noordkamp; L. J. H. Krielen en W. F. Mul der; J. W. Boks en D. K. van der Ploeg; J. U. van Norden en D. C. Radsma; F. J. Gigengack en Chr. de Wilde; D. Corver en C. A. Cornelis- sens. Getrouwd 21 Juli: A. K. de Jong en S. M. van Geijtenbeek; Th. T. Penka en M. L. H. Iselstöger; R. Bronke en M. E. Moser; H. Merks en F. Niesalla; G. E. P. Metselaar en Chr. M. Leveld H. Elschot en C. van den Bo gaard; H. Visser en N. van 't Hul; F. Tijster man en S. de Vries; A. Zwart en C. F. Streit; E. W. Hardesmeets en J. M. L. Alders. Ondertrouwd 22 Juli: J. J. A. Lindner en A. Chr. Roozen. Getrouwd 22 Juli: R. Steensma en G. Chr. Erkelens; C. v. Dam en A. Siewertsen: J. P. W. Blasberg en W. Chr. van Riessen; H. C. Ho- geveen en N. J. L. Heintzberger; A. Kok en W. van Heiningen; J. Wiarda en R. V. Ruijg- rok; J. F. Schmitz en A. M. Stapel: G. J. Meenhorst en J. M. de Haan. Bevallen. 19 Juli A. G. van Berkel—Tim mer, d. 20 Juli G. J. MekenkampRoet, z. J. Th. N. van Baak—Bergmanns. d. M. C. van SoelenDirks, z. J. C. de Laat^-Luijten, d. 21 JuliR. van Essen—Grau wel man. z. C. H. Brugman—Buiterman. z. E. van Rhenen— Alewijn, z. C. E. Koets—Hieber. d. 22 Juli W. M. van der HaasHijkoop, z. C. B. P. Zand voortBeijk, z. Overleden: J. J. J. HuismanElings, 37 j., Thorbeckestraat. A. G. K L. Groenenstein, 77 jaar. Ged. Voldersgracht. 22 Juli W. H. Tjabring, 58 jaar, Herculesstraat

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7