Een draadlooze groet naar de Oost. Voorbereiding der vierdaagsche. Buiten haar kringen De Ned. Indische padvinders, die aan de a.s. Wereldjamboree zullen deel nemen, zijn Donderdag door middel van den Phohi-zender te Huizen in contact met het moederland geweest. Een foto tijdens de uitzending naar Indië Een exterieur-foto van het nieuwe hoofdbureau van politie te Rotterdam, waarvan de officieele opening binnenkort te verwachten is De vierdaagsche In voorbereiding. Te Nijmegen worden reeds de uitgebreide maatregelen genomen, die voor dit jaarlijksch gebeuren noodig zijn. Het tentenkamp nadert zijn voltooiing De druiven rijpen. In volle trossen vullen zij de kassen van het West- land. Een pracht collectie wordt geplukt De Gouverneur-generaal van Ned. Indië bood den leden van den Volksraad ten paleize Batavia een avond-receptie aan. De landvoogd en zijn echtgenoote tijdens de begroeting van R. A. A. Sosrodiprodjo, regent van Wonosobo De vacantie-maaltij'd onder deskundig toezicht. Er zijn De Belgische militaire attaché te Parijs, kolonel Raquez, overhandigde grage en trage magen ^en Belgischen nationalen feestdag op het plein der Invalides in de Fransche hoofdstad een vaandel aan het .Legion du Feu" FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 2) Mrs. Carey was hartelijk, maar babbelziek, Terry wuifde haar gedag en liep door. Het was warmer dan ze gedacht had. Ze over woog zelfs een oogenblik terug te keeren naar Ihaar heerlijk koele huis en rustig een middagje te gaan lezen. Maar ze zette dat plan meteen uit haar hoofd. Als ze te veel alleen was, zat ze maar over Curt te denken. Ze mocht haar stemming eens voor blijvende genegenheid aanzien! Ze riep een taxi en liet zich rijden naar het Colony-restaurant. Maar dat bleek in den zomer gesloten. „Dan naar het Casino", zei ze tegen den chauffeur. Het was er koel en de ober gaf haar een tafeltje onder de veranda. Maar er was nie mandniemand tenminste, die Terry Tar- peton kende. En dat er buitenmenschen za ten, tegen wie de ober eerbiedig fluisterde: „Daar zit miss Terry Tarpeton, dochter van wijlen Anthony Tarpeton", daarvan was zij zich heelemaal niet bewust. Na de lunch nam ze een andere taxi. Ze was te rusteloos om naar huis te gaan, ondanks de hitte. Ze liet zich naar de Palatial Bioscoop brengen. Bin nen was het koel; en de film speelde in het nooge Noorden; en het kijken naar reusach tige gletschers en pelsjagers, die door de sneeuw voortploeterden, deed haar een poosje de hitte buiten vergeten. Maar toen ze buiten kwam, vond ze de late middagzon nog even brandend als te vo ren. Waarom had ze dat radiogram van tante Martha toch niet beter gelezen? Die ver geetachtigheid werd heusch onrustbarend. Beteekende dat. dat ze werkelijk op Curt verliefd was? Als ze niet zoo dom was ge weest, dan was ze nu heerlijk aan het zwem men na een partijtje golf! Maar ze kon haar auto toch nemen en naar het strand Terwijl ze besluiteloos op een straathoek stond, hoorde ze 'n man schreeuwen, die een touring-car voor Coney Island aanprees: „Menschen, waarom staan jullie hier toch te braden van de hitte? We vertrekken zoo da delijk naar Coney Island. Brengen u terug na een lekker zwembad op tijd voor het eten. Kost maar één dollar, dames en heeren. On gekend buitenkansje Een jong stel, juist met Terry uit de bios coop gekomen, keek elkaar aan. De jonge man telde tersluiks zijn geld. Hij knikte ge ruststellend tegen het meisje, wier gezichtje opklaarde. Terry keek hen na, toen ze in de groote bus stapten. Dat zoo'n kind daarmee zóó blij kon zijn. Terry zag een kleinen jon gen, die zijn moeder trachtte mee te trek ken: „Toe, mammie, ik wou graag naar Co ney i— toe dan, mammie!" Terry kreeg een kleurtje van opwinding. Ze was verscheine keeren op Coney Island geweest. Maar dan in een eigen auto met be kend gezelschap. Het zou wel grappig zijn, alleen te gaan, met een bus. Waarom ook niet? Al ontmoette ze daar een of andere kennis, dan was het toch geen misdaad? En het zou allicht leuker zijn, dan naar huis te gaan, of alleen naar een schouwburg. Ze zag nog een jong paartje instappen. Op eens voelde ze zich roekeloos. Heel haar leven was ze bewaakt en geleid. En het laatste jaar had ze niets buitengewoons gewaagd, om tante Martha, die bij haar inwoonde, niet te hinderen. Dezen zomer was zij in Amerika gebleven, teiwijl haar tante naar Europa ge gaan was. Maar Jack Dayton en zijn vrouw waren toen bij haar komen inwonen, om haar gezelschap te houden. Ze was letterlijk nooit ergens alleen heen gegaan. En nu stond zij, met haar vijf mil- lioen dollar, hier besluiteloos te overleggen of ze wel met een bus naar Coney Island durfde gaan! In een opwelling nam ze ook een kaartje en stapte in. En terwijl ze dat deed, kwam een jonge slanke man met een ongeloovigen trek op zijn gezicht, achter haar naar binnen. Niemand zou gezegd heb ben, dat hij haar volgde; hij gehoorzaamde slechts een vagen inval, dat hij haar name lijk herkende Ze vond een plaatsje ongeveer in het mid den en zette zich zoo gemakkelijk mogelijk neer. Ze hoopte, dat er niemand naast haar zou komen zitten met die warmte. Maar al kwam er iemand naast haar zitten, dan zou ze daarvon toch niet doodgaan, wel? Ze wilde haar avontuurtje niet laten bederven door angstige voorgevoelens. Toen de bus weg reed, nam Terry haar medepassagiers ter sluiks op. Behalve de twee paartjes zaten er nog een paar Japaneezen, keurig in de klee- ren en toch een beetje belachtelijk met hun groote stroohoeden. Schuin voor haar zaten twee meisjes, met te veel geverfde gezichten, die al dadelijk tegen de Japanners begonnen te gichelen. Maar daar moest ze zich nu maar niet aan ergeren. Ze reden nu door de armoedige buiten wijken. Achter haar hoorde ze schorre stem men luidruchtig praten en toen ze oplette, kon ze verstaan, wat er gezegd werd. „Kom, wees nu verstandig. Gumy. Die moet niks van ons slag hebben!" „Natuurlijk niet! Zoo'n deftige dame!" „Nou", zei een derde stem, „maar wat doet ze dan in de bus? 'n Meisjes, dat alleen naar Coney gaat, wil gezelschap hebben. Laat me nou begaanik wil haar vragen „Och. ze zal daar natuurlijk haar vrijer wel ontmoeten", zei de eerste spreker. ..Maar als ze nou een beteren onderweg op duikelt? Toe, laat me nou losl" Terry was er aan gewend, dat een man vriendelijk tegen haar was, maar op dit soort hofmakerij was ze toch niet voorbereid. Ze voelde zich verontwaardigd. De man, die naast haar zitplaats was komen staan, zag er uit als een man uit het volk. Zijn kleeren zaten slordig. Hij droeg geen boord en zijn overhemd hing los „Je bent veel te deftig, om .alleen te rei zen, juffie", zei hij heesch lachend. „Kom, schik wat op en laat een fatsoenlijke kerel naast je zitten!" Terry keek hulpeloos de bus rond. Maar alle passagiers zaten recht voor zich uit te kijken en schenen zich liever niet met het geval te bemoeien. Ze keek om en zag achter zich twee mannen zitten van hetzelfde slag als degene, die haar had aangesproken. En de chauffeur had al zijn aandacht in de drukte bij het stuur noodig. „Alstublieft nou!" zei Terry, zonder opzij te gaan. „Dat is aardig gezegd van je. Schik nou een eindje op, dan kom ik naast je zitten, kindlief. Zeg, zullen we vanavond eens ge zellig uitgaan?" „Wilt u me alstublieft met rust laten", zei Terry. „Ik ken u niet". „Neen, die is goed!" riep de man grijnzend, „natuurlijk ken je me niet. Anders zou je zoo niet tegenstribbelen, wel?" Hij kwam vlak bij haar staan en een dranklucht drong haar in den neus. „Zeg, je bent heusch een knap kind, hoor. Toe, wees nu eens wat aardiger!" De bus stopte en de man wankelde tegen haar aan. Terry had het wel willen uitgil len. Maar ze durfde niet. Dan kwam de po litieen de krantmisschien het ge recht er wel aan te pas... Met een schok schoot de bus weer vooruit. In het midden pad verscheen een rustige jonge man, On willekeurig keek Terry hem smeekend in zijn grijze oogen. Hij scheen den toestand op slag te overzien. Hij kwam vlug een paar stappen dichterbij, vast op zijn beenen, on danks het schommelen van de bus. „Neen maar. Mary!" zei hij joviaal, „dat is nog eens boffen! Wie had nou ooit kun nen denken je hier te ontmoetenI" De andere man keerde zich naar hem om. Hij was een heel stuk grooter en breeder, maar iets in die koele grijze oogen deed hem aarzelen. „Zeg eens, wat moet jij voor den...." Hindert die man je, Mary?" vroeg de jonge man. Schuins achteruit kijkend zag Terry, dat de twee anderen op de achterbank waren op gestaan en zich in den twist wilden mengen. Drie tegen één! „Och, ik geloof niet, dat hij het deed om me te hinderen, Sam", antwoordde ze meteen „Nou, ik mot zeggen, dat je erg schappe lijk bent, juffie", zei de halfdronken man, „heel wat van jouw soort zouden groote her rie gemaakt hebben, omdat iemand voorko mend voor ze wilde zijn. Het was zoo kwaad niet bedoeld, kameraad. Ik ga ook naar Co ney en zag haar zoo alleen zitten en.nou ja. Ben je tevreden, kameraad?" „Als die dame het ook is", zei de jonge man rustig. „Welwelnatuurlijk", zei Terry. Met een diepe buiging keerde de groote kerel zich om, ging naar zijn makkers te rug en haalde een flesch te voorschijn, waar uit ze alle drie flink dronken. Hij raakte niet uitgepraat over Terry. „Dat .is nog 's een meid!" bromde hij. „Andere meisjes zouden belust zijn geweest op relletjes en een vecht partijmaar die zijn ook niet van dat deftige slag, wat!" De jonge man had nog een oogenblik aar zelend naast Terry gestaan. Maar eindelijk kwam hij toch naast haar zitten. „Neemt u me niet kwalijk", zei hij zacht jes, „maar het zou te gek staan, als ik nu niet naast u kwam zitten". „En het zou nog gekker zijn, als ik niet graag had, dat u het deedt". „Hè?" Hij keek haar onderzoekend aan, om te zien, hoe ze het meende. Maar haar blik stelde hem gerust. „Ik zou u zoo graag bedanken", zei Terry. Hij haalde de schouders op. rvu-dt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9