Buiten baar kringen In de Vrijdag te Den Haag gehouden vergadering van de Kon. Ned. Auto mobiel Club werd jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen (rechts staande) gekozen tot voorzitter van de K.N.A.C. als opvolger van mr. J. Linthorst Homan (links) Nijmegen komt steeds meer in het teeken van de vierdaagsche afstandmarschen te staan. Reeds wordt de laatste hand aan de voorbereidingen gelegd De fabrieksbrand te Tegelen. Een overzicht van de uitgebrande steeno/ens der N.V. Russel Tiglia aan den Kaldenkirchei weg Wat in den Tour de France niet meer te zien zal zijn. De Franschmar Lapébie geeft zijn tegenstander, den Belg Sylvère Maes, een verfrisschende douche Door de zesde infante» ie-bngade werden Vrijdag oefeningen gehou den in het over steken van de Eendrachttusschen het eiland Tholen enBergenopZoom Japansche belangstelling voor het Hollandsche vee. De nieuwe Japansche gezant, Z. Exc. Kazue Kuwashima, bracht Vrijdag een bezoek aan een hygiënischen melkstal te Bergschenhoek Jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen te Eindhoven, die benoemd is tot voor zitter der Kon. Ned. Automobiel Club FEUILLETON door HESMAN ANTCNSEN. 3) „Ik geloof niet. dat het de moeite waard was. Maar toch ben ik blij. dat ik toevallig in de buurt was. Het zou misschien het beste zijn. als u er niet op tegen hebt, dat ik tot het eindpunt meereed". „Ik dacht, dat dat al afgesproken was", zei ze glimlachend. Weer nam hij haar onderzoekend op. „Wacht er in Coney iemand op u?" vroeg hij. „Neen", antwoordde ze. „Niet?" vroeg hij verwonderd. „Op u dan wel?" „Neen", zei hij. „Waarom zou een meisje niet alleen naar Coney Island kunnen gaan?" „Een meisje van uw soort? Och, om heel wat redenen". „Wat meent u met een meisje van mijn soort?" ..Het soort meisjes, dat niet met een dron ken kerel weet om te springen". „Maar nu weet ik het", zei ze lachend. „Ik wacht doodbedaard op een redder uit den nood". „Bent u er wel eens geweest? Ik meen dan.v alleen?" „Weineen", gal' ze meteen toe. „Dan geloof ik dat ik niet beter doen kan dan vanavond op u passen" „Wordt er van me verondersteld dat ik dat zoo maar dadelijk goedvind?" Hij keek haar heel ernstig aan Het maak te een prettiger, indruk op haar. „Och, als u dat niet doet, dan moet ik u aanraden nu meteen naar huis terug te kee- ren"„ zei hij. „Coney is heel veilig, maar in den avond moet een meisje alleen er zich niet wagenenfin, ik hoef u dat wel niet te vertellen, wel? En ik ben nu eenmaal hier en heb met niemand anders afgespfoken enOfschoon, ja daar moet ik maar niet aan denken". „U wilt zeggen, dat u toch eigenlijk wel met iemand afgesproken hebt?" „Neen. Ik dacht aan wat ik in mijn zak heb. Niet meer dan vijf dollar. Ik kon het van de hitte niet uithouden en besloot te gaan zwemmen en dan wat te eten. Ik wist niet, toen ik van huis ging. dat ik iemand mee zou vragen, anders had ik wel meer Hij brak zijn zin bruusk af en keek haar aan. „Ik begon bijna te liegen", zei hij. „Te zeg gen. dat ik dan meer geld meegenomen zou hebben. Dat is niet waar. Ik heb geen cent over om voor mijn plezier te besteden. Niet voor Donderdagmijn betaaldag Dus Ze voelde opeens medelijden met hem. Hij was ongetwijfeld een heer. De jongelui, die ze kende, mochten dan klagen, dat ze geen eigen auto konden houden of geen villa in Palm Beach, maar ze kon zich niet voorstel len, dat ze niet genoeg geld in hun zak had den. om een avondje uit te gaan. Zoo'n ar moede had ze nog nooit meegemaakt. En deze jonge man. die ze zonder meer Sam had genoemd, had niet eens geld genoeg op zak. om een avondje met haar uit te gaan. „Och, tobt u daar maar niet over. Ik heb genoeg.Ze hield even op en bedacht zich „Ik heb tien dollar bij me". Ze moest er alleen maar voor zorgen, dat hij niet zag dat ze meer dan tweehonderd dollar in haar taschje had. als ze ergens voor betaalde. Hij kreeg een'kleur „Ik ben' nog nooit met een meisje uitge gaan en heb haar zelf laten betalen. Maar jade omstandigheden zijn wel een beetje eigenaardig ditmaal, niei?" „Dat denk ik ook", antwoordde ze glim lachend. „Dan zal ik uhet moet weluw eigen gelag maar laten betalen". „O, dat zou ik trouwens niet anders gewild hebben", antwoordde ze. ,,'n Meisjedat ergens een manoppikt „Nou, zoo moest u het nu liever niet noe men, wel?" riep hij lachend. „Als u er niets op tegen hebt dan zou ik me graag voor stellen. John Reddingniet Sam". Hij lachte weer. „Dat was erg snedig van u, me meteen maar Sam te noemen". „Angst doet de verbeelding sneller werken, is het zoo niet?" „Dan ben ik niet angstig geweest, want mijn verbeelding bracht me op geen minder alledaagschen naam dan Mary". Ze dacht vlug na. Natuurlijk kon ze hem haar werkelijken naam niet vertellen. Maar nu hij zich eenmaal voorgesteld had, moest zij toch ook een naam opgeven. „Mijn naam is Converse", zei ze. „En moet ik u zoo noemen met „miss" er voor? We zien elkaar misschien nimmer te rug. Zou het zoo vreeselijk zijn, als ik u voor één avond bij uw voornaam noemde?" „Die isis.... Theodora". „Dat is een erg stijve naam", vond hij. „Mijnmijn vrienden noemen, me. Terry*'. „Geen Teddy? Grappig! Best. dan is het dus Terry, niet waar?" „Dan zult u dus Jack moeten heeten". „Dat is zoo moeilijk niet. We hebben bij onze eerste voorstelling zulke enormiteiten geslikt, dat we nu maar niet over kleinig heden moeten vallen. Waar ben je ergens in betrekking. Terry?" Betrekking? Ze staarde hem verbluft aan. Hoe moest ze in vredesnaam „Jaja. ik heb op het oogenblik eigenlijk geen betrekking", zei ze °indelijk. „Zonder werk? Maar hoe komt u er dan bij, uw geld op Coney Island te vergooien?" n. Hij bekeek haar echt als een man, die het uiterlijke ziet en dat vaak nog verkeerd uit legt. Zoo'n dwaas kind! Om in zoo'n moei lijken tijd haar geld aan plezier maken te ver knoeien. En natuurlijk op haar [paaschbest aangekleed. Maar hij moest zeggen, ze had goeden smaak. Hij voelde een beetje mede lijden. Het leven was toch hard voor zoo'n meisje. Voor een man wass het al niet gemak kelijk, maar een man wist ten minste, als hij iets waard was, dat succes slechts een kwes tie van tijd was; terwijl voor een meisje er alleen uitkomst was in een behoorlijk huwe lijk. En waar moest deze Terry, die blijkbaar zoo weinig kennissen had, dat ze alleen naar Coney Island moest gaan, ooit hopen een be hoorlijken man te vinden Het was zoo stikheet", antwoordde ze na een poosje. „Ja, maar andere menschen vinden het ook heet", zei hij streng, „maar als die geen werk hebben, dan worden ze niet verkwistend. Maar misschien", voegde hij er grinnekend aan toe, „heb ik een heel verkeerd idee over u. Misschien beteekenen een paar dollars voor u niet yéél". Ze onderdrukte haar lachen. Ze was een oogenblik bang geweest, dat hij den prijs van haar hoedje en schoentjes zou schatten. Als hij wist, dat zij Terry Tarpeton was en vijf millioen waard, dan was de heele aardigheid er af. Eerst had ze haar identiteit voor hem stil gehouden, omdat ze vreesde, dat haar uit stapje ruchtbaar zou worden. Maar hij was zoo keurig, zoo aardig, dat ze hem niet in de war wilde brengen door de ontdekking dat. wat hij een groot bedrag vond, voor haar minder dan een kleinigheid was. „Toch wel", zei ze. „alleenje kunt je soms zoo eenzaam voelenzoo „Wat is uw beroep? Ik bedoel, wanneer u werk hebt?" ,Jk beneeneen artiste", was haar antwoord. -Ja. zooiets had ik wel gedacht, ziet er heelemaal niet uit als een winkeljuffrouw", zei hij met een bedachtzaam hoofdknikje. „Ik heb anders bijzonder aardige winkel juffrouwen gezien", zei ze. „Natuurlijk", zei hij gewoontjes. „Zoo be doelde ik het ook niet. Ik meendelik zou me niet kunnen voorstellen, dat u over een toonbank het een of ander verkocht. Dus iu bent artiste. Waar hebt u gewerkt?" „JaZe dacht snel na. „Eigenlijk heb ik nog niet gewerkt. Ik ben juist naar New- York gekomen, om werk te zoeken. Ik heb heel wat voor eigen studie gewerkt... Maar de tijden zijn zoo moeilijk en er is bijna geen betrekking te vinden. En bovendien, ik weet zoo zeker nog niet, of ik het in een vaste be trekking zou uithouden". Ze had er zelf geweldig pret in. „Maar wat zoudt u willen doen?" vroeg hij verder. „Ik had zoo gedacht?.ik ben nog geen erg goede artisteIk heb een klein atelier gehuurdik schilderkamerschermen". Dit laatste gooide ze er met zekerheid uit. Ze had werkelijk kamerschermen en zoo ge schilderd. Lucille Waters had er nog eens een van haar gekochtwanneer ook weer? Ja, twee jaar geleden. Ze had niet veel talent en Lucille had er haar slechts vijf en twintig dollar voor betaald en die weer van haar met kaarten teruggewonnen, kort daarna maar toch ,,'n Atelier? Maar u zei, dat u geen werk had „Nu ja, ik bedoelde, dat ik op het oogen blik geen koopers heb". „Dat is toch geen reden, om uw werk in den steek te laten. Eigenlijk des te meer re den, om voorraad te maken tot er een afzet gebied komten dan die materialen zullen u toch wel een handvol geld kosten?" „Dat is het juist!" Ze greep zich aan dien stroohalm vast. „Ik kan doodgewoon niet doorschilderen voordat ik eerst iets verkocht héb". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12