Het volkszwemfeest ATHLETIEK HAARLEMSCHE VOETBALBOND SCHERMEN jaarvergadering. WATERPOLO HANDBAL HENGELEN MAANDAG 26 JU tl 1937 HAARtEM'S DAGBEAD 5 Nieuw wereldrecord 3000 M. snelwandelen. Met cliché. Uit Stockholm: Mikaelsson verbeterde Vrij dag het wereldrecord 3000 meter snelwande len door dezen afstand af te leggen in 12 min. 24.8 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van E. Joenning (Zweden) met een tijd van 12 min. 35.9 sec., gevestigd in 1936. Mikaelsson maakte op 13 dezer op de 3000 meter reeds een tijd van 12 min. 34.1 sec., ge maakt tijdens wedstrijden te Kopenhagen. SECRETARIAATDUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINCEN Spreekuur. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. De Secretaris zal tot 15 Augustus afwezig zijn. Voor zeer dringende gevallen wende men zich tot den Bondsvoorzitter, den heer A. van der Aart, Tempeliersstraat 65 te Haarlem. Seriewedstrijden. Aan de vereeniging „Droste" is toestemming verleend tot het hou den van serie wedstrijden in de maand Augus- tus 1937. MATERIAAL SEIZOEN 1937—1938. Het materiaal voor het seizoen 19371938 is aan H.H. Secretarissen toegezonden. Voor of op 15 Augustus a.s. moeten aan het Bondsbureau zijn ingezonden: De ledenopgaven; de inschrijvingen voor den Stads Editie- of Kennemerland beker, de inschrijvingen voor het Juniorentournooi om den van v. d. Aart-beker; de inschrijving voor de competities en de gegevens voor het adres boek 1937—'38. TOETREDING TOT HET VERBAND VAN DEN H. V. B. Vereenigingen, welke tot het verband van den H. V. B. wenschen toe te treden, kunnen hun verzoek daartoe tot en met 31 Augustus a.s. richten tot het bestuur van den H. V. B., onder overlegging van een exemplaar van het Huish. Reglement, alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden ge rechtigde leden. BOETEN. Niet voldoen nota Penningmeester ieder voor 1 2,50. No. 1. E. T. O. (Ie verzuim) No. 2. I. V. O. id. No. 3. S. I. Z. O. id. No. 4. E. H. S. id. No. 5. Zandvoort id. SCHEIDSRECHTERS. Bedankt: A. H. F. Saeys wegens vertrek naar Indië. DE DERDE ARBEIDERS- OLYMPIADE. Men schrijft ons uit Antwerpen: Van 25 Juli tot en met 1 Augustus wordt in Antwerpen de derde Arbeiders-Olympiade gehouden. De eerste werd in 1925 in Frank fort a. d. Main georganiseerd, de tweede in 1934 in Weenen. Beide keeren waren er vele tienduizenden deelnemers; vast staat het dat het aantal deelnemers ditmaal 30.000 zal bedragen. Zij komen uit 20 landen, tot zelfs uit Amerika en Palestina. Sovjet-Rusland zal eveneens deelnemen, n.l. met 25 athleten, die officieel door de Russische regeering werden afgevaardigd: deze afvaardiging telt een voetbalelftal, dat zeer sterk moet zijn. De wedstrijden zullen in niet minder dan 18 tournooien worden gespeeld. Voor elk tour- nooi is de deelneming zeer groot, zoodat reeds des morgens acht uur met de wed strijden moet worden begonnen. Ook de Nederlandsche Arbeiders Sportbond zendt een groote delegatie; Er wordt aan elf takken van sport deelgenomen. Tevens gaan enkele duizenden leden van dezen sportbond naar de Olympiade, hetzij voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden, hetzij om mee te doen aan de massa-oefeningen. De voornaamste wedstrijden worden ge houden in het Antwerp-stadion, dat 60.000 toeschouewrs kan bevatten. De opening. Men schrijft ons d.d. 25 dezer uit Antwer pen: Reeds Zaterdag was het merkbaar in het Antwerpsche stadsbeeld, dat er iets bijzonders zou gebeuren. Duizendeen vreemdelingen kwamen op de stations aan en .trokken stad waarts, waar de hotels en massakwartieren di rect volop in het werk zaten. Des avonds bood de stad een buitengewoon levendigen aan blik; de terrassen van de café's waren over vol. Ook Zondagmorgen bleef de stroom van vreemdelinen aanhouden; vooral de kinderen uit verschillende landen wekten een geest driftige stemming. Ongeveer 5000 kinderen uit een vijftal landen vormden in de ochtend uren een demonstratie door de straten Yan Antwerpen. Een groote groep van Baskische kinderen liep in den optocht mee; vooral deze groep werd hartelijk door het talrijke publiek ontvangen. Ook Nederland had een flinke groep jon gens en meisjes in den stoet. Terwijl de optocht door de straten van Antwerpen trok, had op het stadhuis de of ficieele verwelkoming plaats van de landen- delegaties. Burgemeester,Kamiel Huysmans sprak na mens het gemeentebestuur van Antwerpen hartelijke woorden. Des middags trok in het Antwerpsche Stadion een groot kinderfeest de belangstelling van duizenden toeschouwers. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGEVG. Secretariaat: Marnixstraat 152. Wij herinneren de leden nog even aan de al- gemeene ledenvergadering op Woensdag 28 Juli a.s. in café-rest. Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt, te 8 uur. In verband met de zeer belangrijke agenda verzoeken wij alle leden aanwezig willen zijn en vooral op tijd, daar de agenda nogal groot is. Het Bestuur. De Wereldkampioenschappen. Italië wereldkampioen degen-équipe. Uit Parijs: Slechts na heftigen strijd in het Italië gelukt, uit de barrage met Frankrijk en Zweden, welke noodig was voora de be7 slissing om het wereldkampioenschap op de- gen-équipe, zegevierend te voorschijn te ko men. In deze barrage won de Italiaan- sche équipe den wedstrijd tegen Frankrijk met 9—7; die tegen Zweden eindigde 88 gelijk, ieder met 35 gegeven en ontvangen treffers. Zweden verloor weer van Frankrijk met 68, zoodat Italië met l gewonnen en 1 onbesliste match wereldkampioen werd. Tweede werd Frankrijk met 1 gewonnen match; derde Zweden met een onbesliste match. HAARL. KORFBALBOND Zaterdagavond kwart over 8 opende de voor zitter, de heer De Boer, deze vrij druk be zochte vergadering. In zijn uitvoerige rede. welke drie kwartier in beslag naai, liet hij de voornaamste punten van het seizoen 1936'37 •de revue passeeren. Het -pelpeil is in stijgende lijn. Van spelverruwing is in dezen Bond ge lukkig geen sprake. Het scheidsrechtersvraagstuk bleek ook later op den avond nog heel moeilijk op te lossen. Het aantal adspiranten bleek flink gegroeid te zijn; het vorig jaar waren er 5, nu 1'8 twaalftallen. Dat de H.K.B. kern gezond is blijkt wel uit het feit, dat het ledental dit jaar 837 be droeg; het grootste aantal sinds de oprichting. Na de uitreiking der kampioensmedailles werden in vlot tempo de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, van de kascom- missie en de begrooting 1937'38 voorgelezen en goedgekeurd; in de bestuursvacatures werd bij enkele candidaatstelling voorzien. De bespreking van het scheidsrechtervraag- stuk alsmede van het adspirantenwezen, bij welk laatste punt de heer W. van Lohuizen een uitgebreide toelichting gaf, nam veel tijd in beslag. De kascommissie zal bestaan uit de heeren W. van Leeuwen, Pieterman en Vogelpoel, plaatsvervangend lid J. Blauw. Van de rondvraag werd een bescheiden ge bruik gemaakt, zoodat de voorzitter de ver gadering te kwart over elf kon sluiten. Schoolwedstrijden. Ondanks de minder gunstige weersomstan digheden zijn de door de H. K. B. georgani- serde schoolkorfbalwedstrijden Zaterdag goed geslaagd. Vergeleken bij het vorig jaar, toen drie ploegen in het veld kwamen, was er vooruit gang te bespeuren. Er hadden nu vijf scho- den met in totaal zeven ploegen ingeschre ven, waarvan er één verstek liet gaan. De winnaar van het vorige jaar, Centrale school 3, was nu minder gelukkig; zij moest haar titel aan de Rijksleerschool A afstaan. Over het algemeen was het spel van de ploegen wel vooruitgaan, een bewijs dat er genoeg animo voor is, om dezen tak van sport te beoefenen. Er werd in twee afdeelingen gespeeld. De uitslagen waren: Afdeeling A: Rijksleerschool ARijksstraatweg A 10 Rijksleerschool ACentrale school 3 20 Rijksstraatweg ACentrale school 3 00 Kampioen: Rijksleerschool A. Afd. B: Rijksleerschool BSoendaschool 10 LinnaeusschoolSoendaschool 20 LinnaeusschoolRijksleerschool B 00 Kampioen: Linnaeusschool (na straf wor pen) Finale: LinnaeusschoolRijksleerschool A 0—3 Na afloop reikte de voorzitter van den H.K.B. aan den winnaar het schooldiploma en voor elk der spelers (sters) een diploma uit; hij bracht dank voor de medewerking van B. en W., van de hoofden en van het personeel der scholen. Het bestuur van den Haai'l, Korfba'bond. Zittend v. 1. n. r.: W. van Lohuizen, secretaris-penningmeester R. de Boer, voorzitterH. Arends, commissaris Staande P, PI o oyer, competitie-leider; C. Ligt voet, commissaris. aan de Houtvaarf 450 deelnemers. De Commissie „Volkszwemfeest" had het tot dusver steeds bijzonder met de weersomstan digheden getroffen, doch 1937 is de tradi tie gebroken, want Zondagmiddag heeft het zonder ophouden geregend. Dat er ondanks den regen nog velen naar het bad aan de Houtvaart waren gekomen om de honderden deelneemsters en deelnemers aan het werk te zien, is wel een bewijs, dat de Commissie „Volkszwemfeest" de belangstel ling krijgt, die zij ongetwijfeld verdient. Im mers, het doel van deze Commissie, om de zwemkunst te propageeren onder alle klassen van de bevolking van Haarlem, is zóó nuttig, dat er nooit genoeg de aandacht op kan wor den gevestigd. De altijd ijverige commissie organiseerde ook ditmaal weer een zwemfeest, waaraan een Ieder kon meedoen, zelfs zij, die de zwemkunst nog niet machtig zijn. Er waren n.l. eenige nummers ingelascht voor niet-zwemmers in het ondiepe bassin, waar hard geloopen werd. Kleintjes, die tegen groote afstanden opzien, mochten 15 Meter zwemmen; de langste af stand, die door de deelnemers moest worden afgelegd bedroeg 50 Meter. Dat zijn korte banen, doch het enthousiasme is er niet min der om. Met inspanning van alle krachten werd er gezwommen en wat keken zij, die het eerst in hun serie aankwamen, glunder, alsof de eerste prijs reeds hun was. Elk jaar heeft de Commissie een attractie. Dit jaar bestond die uit gecostumeerd kano varen voor alle leeftijden. Wat een alleraar digste pakjes kregen wij te zien en wat heeft het publiek geschaterd om de capriolen, die de deelnemers maakten om de hindernis, die uit een staaldraad bestond, te passeeren, zonder om te slaan. Weinigen slaagden hierin; de meesten moesten hun pogingen met een nat pak bekoopen. Om den toeschouwers het onderscheid tus- schen „pleizier" en wedstrijdzwemmers te laten zien, was er een nummer ingelegd, be staande uit 3 x 50 Meter wisselslag voor K. N. Z. B. vereenigingen uit den Kring Haarlem. Hieraan namen deel twee ploegen van „Haar lem", alsmede drietallen van D.W.R., H.V.G3. en V.Z.V. In de eerste serie won D.W.R.; de snelle tweede serie, waarin Haarlem 1 en H.V. G.B. startten, werd met handslag door Haar lem gewonnen. Deze serie was bijzonder span nend. Nagenoeg de geheele baan lagen de zwemmers zij aan zij, totdat Bais van Haar lem in de laatste meters iets op den H.V.G.B.'er Ten Cate uitliep en eerder wist aan te tikken. Haarlem veroverde in den tijd van 1 min. 43 sec. den wisselbeker, waarvan H.V.G.B. houd ster was. Het zwemfeest werd besloten met een schoonspringdemonstratie Zoowel aan het begin als aan het slot werd het woord gevoerd door den voorzitter dei- Commissie, den heer Luyken, die er o.m. de aandacht op vestigde, dat de Commissie zich voorstelt half September a.s. een zwemfeest in het Sportfondsenbad te organiseeren ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan. De uitslagen, luiden als volgt: Hardloopen ond. bad 79 jaar: meisjes: 1 C. de Groot, 2 M. Kenselaar, 3 J. Maasdam. Jongens: Thijs de Jong, 2 J. Kraamwin- kel, 3 H. Langerak. Hardloopen ond. bad 10—12 jaar: meisjes: 1 A. de Groot, 2 J. Kenselaar, 3 A. Draaisma. Jongens: 1 H. Visser, 2 F. Davidse, 3 F. Halder man. 15 M. schoolslag tusschenbad 911 jaar: meisjes: 1 J. Emmerik, 2 R. de Groot, 3 A. Oostebroek. Jongens: 1 L. Groenewoud, 2 J. v. d. Kuijl. 3 F. v. d. Pol. 15 M. schoolslag tusschenbad 1214 jaar: Meisjes: 1 S. Koning, 2 A. v. Velzen. 3 G. Koremans. Jongens: 1 H. Timmermans, 2 W. Jansen, 3 J. Bakker. 30 m. schoolslag tusschenbad 1517 jaar: meisjes: 1 S. de Vries, 2 J. Habes, 3 J. Her man. Jongens: 1 P. v. Aggelen, 2 J. Brouwer, 3 A. Wouda. Gecost. kano-varen: dames en me isjes: 1 Thea Robbe, 2 A. Hofman. 3 S. Jansma. Heeren en jongens: 1 H. v. Herwaarden, 2 E. de Graaf. 3 K. Lutterman. 25 m. schoolslag 810 jaar: meisjes: 1 F. Meinders, 2 W. v. Hemert, 3 G. Roelsma. Jongens: K. v. Borkel. 2 A. Lieth, 3 P. van Duin. 25 m. schoolslag 11—13 jaar: meisjes: 1 W. Blokker, 2 Elly Buss, 3 S. Jansma. Jongens: 1 J. Kaandorp, 2 J. v. Emmerik, 3 Joh. Luijten. 25 m. vrije slag 14—16 jaar: meisjes: 1 B. Sonneveld, 2 W. Dijktsra, 3 H. Smit. Jongens: 1 P. v. Rijn, 2 F. Rijkenberg, 3 H. v. Emmerik. 25 m. vrije slag 31 jaar en ouder: dames: 1 mevr. Vermeeren, 2 mevr. Gaser, 3 mevr. Logman. Heeren: l F. Selhorst, 2 M. Vermeeren. 3 Hulsebosch. 50 m. vrije slag 16—25 jaar: Dames en meis jes: 1 M. Stuij, 2 N. de Vos. 3 E. Stepponat. Heeren en jongens: 1L. Zieren, 2 P. van Goor. 25 m. rugzwemmen 1215 jaar: meisjes: 1 J. Konijnenburg. 2 E. de Jong, 3 V. v. Dam. Jongens: 1 H. Willemse, 2 B. v. Woningen, 3 J. Roelofs. 50 m, schoolslag 1625 jaar: dames en meisjes: 1 L. de Jong. 2 T. v. Kessel, 3 F. Kuijpers. Heeren en jongens: 1 G. v. Bruggen, 2 F. Lodder. 3 Veeninga. Hinderniszwemmen: dames en meisjes: 1 M. Stuij. 2 Thea Robbe, 3 B. Sonneveld. Heeren en jongens: 1 J. v. Emmerik, 2 G. v. Bruggen. 3 H. Willemse. Het nummer 3 maal 50 m. wisselslag-esta fette voor Haarlemsche zwemvereenigingen werd gewonnen door Haarlem in 1 min. 43 sec.. 2 H.V.G.B. in 1 min. 43 2/5 sec. en 3 D. W. R. in 1 min. 49 sec. De deelnemers die door de slechte weers omstandigheden niet op de prijsuitreiking hebben gewacht, kunnen i voor zoover zij hier voor inaanmerking komen) de prijzen als nog afhalen bij mevr. Dijkstra, Pepijnstraat 49 Haarlem. De 8 K.M.-zwemwedstrijd in den Use). Zondag is voor de vijftiende maal de be kende 8 K.M. zwemwedstrijd in den IJsel tus- schen Brummen en Zutfen gehouden. Er bestond ook ditmaal weer flinke be langstelling, zoowel van de zijde yan het pu bliek als van de deelnemers. Immers, niet minder dan 45 heeren, 31 dames en 9 vetera nen hadden ingeschreven; zij begonnen wel gemoed de 8 K.M. lange baan af te leggen. Het gemeentebestuur van Zutfen had een wisselbeker uitgeloofd, voor den eerst aan komende, zoodat thans met de verminderde handicap ook een der heeren dezen beker zou kunnen winnen. Inderdaad gebeurde dit ook. Schoenmaker, de bekende Haagschs lange-afstand-zwemmer, won in luur 11 min. 51 sec., d.w.z. met bijna 3 minuten voorsprong op mevr. Rie AarsbergenOlsen, die eerste bij de dames werd. Bij de veteranen won Van Dommelen Sr. in 1 uur 18 min. 3 sec. WEDSTRIJDEN IN DE BOSCH- BAAN TE AMSTERDAM. H. P. C. wint de 3 x 2 K.M. estafette. Na roei- en motorbootwedstrijden was de Boschbaan te Amsterdam Zaterdagmiddag het tooneel van zwemwedstrijden, welke door de zwemvereeniging „De Dolfijn" om den Hauser- beker werden georganiseerd. Het was jammer, dat de weersomstandig heden in het geheel niet medewerkten. Nauwe lijks was de eene regenbui overgedreven, of de andere stortte zijn natten inhoud over publiek en deelnemers uit. De temperatuur was verre van warm; het wekte dan ook geen verwonde ring. dat er slechts een handjevol menschen aanwezig was, voornamelijk kennissen en fa milieleden van de deelneemsters en deelnemers. Gelukkig werd het later op den middag beter weer, maar de koele, straffe winid bleef de gol ven van de Boschbaan flink in beweging hou den. Voor de 3 x 2 KM. estafette hadden negen ploegen ingeschreven, w.o. twee Belgische. Te vier uur startten de eerste zwemmers. Reeds dadelijk nam H.P.C. door Ten Hacken de lei ding. Van Schouwen van D.J.K. lag tweede en vervolgens kwamen Metman van Het IJ. Rat- tink van A.Z., Van Overhagen van U.Z.C., Schoone van V.Z.V.. Lewis Jr. van De Dolfijn en Van Halme van de Gent Swimming Club en De Baets van de Brugsche Zwemvereeniging achter elkaar. Ten Hacken zwom rustig en gelijkmatig en had re-eds na de eerste 500 M. een flinken voorsprong, dien hij tijidens de andere 1500 M. nog aanzienlijk wist te vergrooten. Metman had Van Schouwen van de tweede plaats verdrongen met zijn rugslag. A.Z. bleef op de derde plaatsTüe Belgen zak ten steeds meer af. Met een voorsprong van zeker 150 M. tikte Ten Hacken als eerste aan, zoodat Mauritz zich niet heel erg ongerust behoefde te maken immers Ten Hacken had een steviger, grond slag gelegd voor de uiteindelijke overwinning. Niettemin nam Mauritz zijn taak serieus op; hij slaagde er zelfs in, den voorsprong van HP.C, op Het IJ, waarvoor als tweede man Moolenaar zwom, nog te vergrooten. A.Z. lag nog wel als dende, maar Wegenaar zwom op aanzienlijken afstand en vormde geen bedreiging voor Het IJ. Als derde voor H.P.C. startte Sipkema met zeker 200 M. voorsprong. Geerüngs van Het IJ zwont uitstekend: met krachtige, lange slagen zette hij er meteen een stevig tempo in en daar Sipkema bovendien steeds afdwaalde, kon de jonge IJ-zwemmer den achterstand belangrijk verminderen. Wel kwam Sipkema als eerste aan. maar het bleek, dat Geerlings ruim een minuut op hem had ingehaald. Smitshuizen, als derde zwemmer van A.Z. haalde eveneens nog wat van den achterstand in, maar toch was het verschil tusschen hem en Geerlings zeer groot. Van de overige ploegen kwam de Brugsche Zwemclub, vooral door haar laatsten man Guilini. nog sterk opzetten, zoodat zij zelfs, na langen tijd vrijwel steeds de laatste te zijn ge weest. de vierde plaats kon bezetten. Scheffer kon het tegen den Belg niet houden; dit be zorgde aan D.J.K. de vijfde plaats. V.Z.V. werd met een 150 M. verschil zesde vóór de organiseerende vereeniging De Dolfijn. U.Z.C. werd achtste. De derde man van de Gent Swimming Club startte niet meer. Demonstraties van zwemslagen door Jopie Waalberg, Nida Senff en Ali Stijl, van estafet tes voor dames en heeren, van waterpolo en de verschillende onderdeden daarvan, van de Amsterdamsche Reddingsbrigade voltooiden het programma en vormden een uitstekende propaganda voor de zwemsport. De uitslag van de 3 x 2 K.M. estafette was: 1. H.P.C. (Ten Hacken, Mauritz en Sipkema) 1 uur 36 min. 54 3 5 sec.;2. Het IJ 1 uur 38 min. 7 4/5 sec.; 3. A.Z. 1870 1 uur 41 min. 33 3 5 sec.: 4. Brugsche Zwemvereeniging 1 uur 46 min. 20 4 5 sec.; 5. D.J.K. 1 uur 46 min. 28 3/5 sec.; 6. V.Z.V. (Schoone, Visman en Swier) 1 uur 47 min. 21 2/5 sec.; 7. De Dolfijn 1 uur 47 min. 44 2/5 sec.; 8. U.Z.C. 1 uur 52 min. 23 sec. De waterpolowedstrijd tusschen een Neder- landsch zevental en een Gentsch-Brugsche combinatie was meer als oefening voor onze landgenooten bedoeld. Het werd een eenzijdig spelletje, waarin de Nederlan'dsche ploeg het tegen de vermoeide Belgen niet moeilijk had. Na de rust, welke met 20 kwam, brachten onze landgenooten den stand op 70. Het IJ «int den Hauser-beker. Door Zondagmiddag in het Amstelparkbad te Amsterdam alle overige estafette-nummers van de voortgezette wedstrijden om den J. P. Hauserbeker te winnen, heeft de zwemver eeniging „Het IJ" wederom voor een jaar beslag weten te leggen op dezen eeuwigdu- renden wisselbeker. De Brugsche zwemver eeniging uit België werd tweede: H.P.C., D. J. K. en De Dolfijn bezetten gezamenlijk de derde plaats. Het slot van den letterlijk en figuurlijk in het water gevallen middag was een water polowedstrijd tusschen De Dolfijn en een Belgische combinatie. Rust kwam met 31 voor de Belgen en het einde met 32. Aan de uitslagen ontleenen we de vol gende 4 maal 200 meter estafette borstcrawl: 1 Het IJ 10 min. 16 sec.; 2 Dolfijn 11 min. 15 3/5 sec 3 maal 100 mpter wisselslag estafette: 1 Het IJ 3 min. 43 2/5 sec.; 2 D.J.K. 3 min. 44 1/5 sec. 10 maal 100 meter estafette jborstcrawl. 1 Het IJ 12 min. 10 4/5 sec. Winnaar Hauser beker Het IJ met 26 punten, 2 Brugsche Zwemvereeniging 8 punten. 100 meter rugslag dames: l Nida Senff (A. D. Z.) 1 min. 17 2,5 sec.; 2 Ida van Feggelen (Het IJ) 1 min. 19 3/5 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1 Ali Stül (A. D. Z.) 1 min. 10 1/5 sec.; 2 Tini Wagner (Het IJ) 1 min. 12 2/5 sec. 200 meter schoolslag dames: 1 Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 10 3/5 sec.: 2 Jopie Stroomberg (Het IJ) 3 min. 15 4'5 sec. 5 maal 50 meter estafette borstcrawl da mes: 1 A.D.Z. 2 min. 50 2/5 sec.; 2 Dames Zwemver. Rotterdam 2 min. 54 1/5 sec. Schoonspringen1 Lottgering (Het IJ) 64.17 punten: 2 Denneboom (A.Z.) 62.45 pnt. De Competitie. Voor enkele afdeelingen is de competitie reeds geëindigd, doch er zijn ook klassen, waarin de beslissing nog niet is gevallen. Za terdag trok het zevental van Haarlem naar Den Haag om den laatsten competitiewed strijd te spelen, een ontmoeting, waarvan voor onze stadgenooten veel afhing. Deze wedstrijd kon helaas geen doorgang vinden, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen, zoodat de „Haarlem"-ploeg onverrichter zake naar huis moest terugkeeren. In het afgeloopen seizoen is het reeds en kele malen voorgekomen, dat de arbiters niet verschenen; DWR, HVGB en VZV werden hierdoor gedupeerd. Het KNZB-bestuur zal in dezen afdoende maatregelen moeten ne men. want niet alleen is het onaangenaam voor de betrokken clubs, maar bovendien worden onnoodige reiskosten gemaakt. De heeren van HFC hebben het seizoen goed besloten door tegen HZ en PC, de lands kampioenen, gelijk te spelen; de dames van deze vereeniging blijven voorioopig op de bovenste plaats door de zege op Nereus 2 en doordat DWRNereus niet doorging, wegens het wegblijven van den scheidsrechter. HPC 3 werd ten derden male kampioen van de reserve tweede klasse, terwijl DWR 2 door van haar concurrente HVGB 3 te winnen, vrijwel verzekerd is van het kampioenschap van de reserve derde klasse VZV 2 heeft het kampioenschap van de reserve derde klasse A reeds veroverd. Voor deze week is het volgende kleine pro gramma samengesteld- 27 Juli: Nereus 2Zignea (dames) HVGB 2—HPC 3 28 Juli: DWR 2—HPC 4 DWRNereus 2 (dames) VZV—AZ 18T0 29 Juli: NereusHPC (dames) NereusNeptunus Nereus 2Neptunus 2 DAWNereus 2 (dames) Het IJ—HZ en PC Het IJ 2—HPC 2 LZC 2—DWR 2 Reeds a.s. Donderdag wordt in het Amster damsche Sportfondsenbad de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland ge speeld. Het valt moeilijk te voorspellen, welke ploeg hier zal zegevieren. Individueel zijn de IJ-spelers misschien beter, doch de Hage naars hebben een ploeg, waarvan de spielers elkaar uitstekend begrijpen. Door het betere teamwork lijkt de balans ons in evenwicht. Aan spanning zal het niet ontbreken. Voor de dames uit deze omgeving zijn en kele belangrijke wedstrijden vastgesteld. Zignea kan zich definitief in veiligheid bren gen door Nereus 2 in eigen Inrichting te klop pen; de HPC-dames kunnen zich van haar gevaarlijkste concurrente ontdoen, door Don derdag a.s. den uitwedstrijd te winnen van Nereus! V. Z. V. ontvangt Woensdag a.s. het eerste zevental van de Amsterdamsche Zwemclub 1S70. De Velsenaren zijn dit seizoen zoo uit stekend op dreef, dat wij hun ook in deze ontmoeting de beste kans geven. Winnen Vis man e s., dan kan de kampioensvlag geheschen worden. Dat zou voor de V.Z.V.'ers geen vreem de gewaarwording zijn, want sinds hun in trede in de polowereld hebben zij het eene kampioenschap na het andere behaald. De mooiste bekroning van hun ijverig trainen zou ongetwijfeld een promotie naar de eerste klasse zijn. Landen wedstrijd Zwitserland- Nederland. Binnenkort zal in Zwitserland de officieele landenwedstrijd ZwitserlandNederland ge houden worden. Voor dezen wedstrijd heeft Zwitserland het nationale K.N.G.V.-elftal uit- genoodigd, dat de uitnoodiging aanvaard heeft, zoodat de wedstrijd thans definitief vast staat. De wedstrijd zal plaats hebben op 22 Augustus a,s. te Winterthur. De Grundel. De Grundel hield Zondag haar eersten half- jaarlijkschen kaswedstrijd op witwisch in de Ringvaart, tusschen Bennebroek en Hillegom. De prijzen werden gewonnen als volgt; le prijs W. Hesseling met de grootste. 2e pr. B. Duits met de meeste. 3. Chr. Schouten. 4. Pi- rets, 5. H. Koelemij, 6. N. Cornet, 7. K. Koster, 8. H. v. Woning, 9. J. v. d. Ochtend, 10. G. v. d. Pol. 11. J. Wesseling, 12. F. Kees. 's Avonds werden de prijzen door den voor zitter uitgereikt in het café van den heer Scheidier aan het Spaarne. De avond werd gezellig doorgebracht. Het Baarsje. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zondag haar maandelijkschen onderlingen wedstrijd op witvisch in het Z.B. Spaarne Schalkwijk. Na afloop reikte de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen uit aan de volgende winnaars le pr. A. van Bezooye, grootste en meeste; 2. H. Veen: 3. G. Heinsberg: 4. C. v. d. Pol; 5. S. Rosman: 6. H. de Kruif; 7. A. P. Tabbers: 8. B. van Luyk; 9. B. Gabor; 10. D. van Nim- mege: 11. R. Schaik; 12. A. J. van Kluft: 13. A. Akersloot; 14. W. van Nimmegen- 15. W. Geerens: 16. B. Veen: 17. J. Bos; 18. H. Kos ter. Het vischcollege „Onder Ons" hield Zondag een onderlingen wedstrijd te Obdam. De uit slag was als volgt: Haasbeek le prijs voor den grootsten visch; Blok 2e prijs de meeste: Broekhuizen 3e prijs. Zwart 4e prijs: Zuidam 5e prijs. Het secretariaat is verplaatst van Merovingen straat 14 naar H. van Zuidam. Spaarndamscheweg 524.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11