De Vierdaagsche Afstandsmarschen 1 vermaard door z'n glans! Geheimzinnige verdwijning van portefeuille. Beroofde Haarlemsche kellner zijn gastheer? D r N S D A 'G 27 JULI 1937 HAAREEM'S DAGBLAD 5 Groote doos 10 cent. Extra groote doos 15 cent. WANDELSPORT Groote levendigheid in Nijmegen De deelnemers hedenmorgen te 4.50 uur vertrokken Maandagmiddag half vijf waren reeds dui zenden op het Molenveld te Nijmegen verza meld; zij vormden een bijna onafzienbaren kring om de carree, opgesteld rondom de witte standaards. Kapitein J. N. Breunese, algemeen leider. Kapitein J. N. Breunese, algemeen leider van de vierdaagsche, had daar de burger lijke en militaire autoriteiten om zich heen verzameld, terwijl de muziek van de Kon. Ned. Marine, onder leiding van kapelmeester Leistikow, gereed stond om de nationale hymnen te spelen ter eere van de wandelaars uit de verschillende landen, die deelnemen aan de vierdaagsche. Luitenant Van den Heuvel commandeerde de groep van het Kon. Ned.-Ind. leger, dat het eere-escorte vormde. In alphabetische volgorde werden de vlag gen der verschillende naties in den mast ge- heschen. Eerst Denemarken, toen Duitsch land, daarna Engeland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland. Aan het slot werd de Ne- derlandsche driekleur en de oranjevlag on der plechtige vertolking van het Wilhelmus, dat door velen werd medegezongen, ontplooid. Toen de N.BJL.O.-marsch met zijn prettige cadans werd ingezet, ging het Oranje Kruis op groen veld in top. Met deze even eenvoudige, als altijd ernstig stemmende plechtigheid werd de vierdaag sche officieel geopend. Met de muziek der Marine voorop, gevolgd door het corps van de Koloniale reserve, werd SCHAKEN. De vierkamp in Duitscliland. Dr. Euwe verliest van Bogoljubow. Uit GARMISCH PARTENKIRCHEN: Maan dag is de internationale schaakvierkamp te Garmisch Partenkirchen voortgezet met de vijfde ronde. Dr. Euwe verloor van Bogolju bow; de partij van dr. Aljechin en Saemisch werd in een gelijke stelling afgebroken. De stand is thans: 1. Dr. Euwe 31/2 punt. 2. Bogoljubow 2 1/2 punt. 3. Dr. Aljechin 2 punten plus een afge broken partij. 4. Saemisch 1 punt plus een afgebroken partij. Het tournooi te Kemeri. Landau wint den schoonheidsprijs. Landau. Naar wij vernemen is het thans definitief, dat de Nederlandsche kampioen S. Landau den schoonheidsprijs van het tournooi te Ke meri, uitgeloofd door de stad Riga, krijgt toe gewezen en wel voor zijn partij tegen Boeoek, welke Landau met de Colle-opening na 29 zet ten won. Deze. partij had het volgende verloop: Wit; Landau Zwart: Boeoek (Finland) d2d4 pgl—f3 e2e3 rfl—d3 c2c3 0—0 pbld2 tfl—el e3e4 c3xd4 pd2xe4 telxe4 te4h4 pf3g5 ddlh5 Colle-opening d7d5 16. rel—d2 pg8—f6 17. tal—cl e7e6 18. pg5e4 c7c5 19. rd2—g5 pb8d7 20. f2—f4 rf8d6 21. pe4—f6+ 0—0 22. rd3xg6 dd8c7 23. telc7 c5xd4 24. rg5xf6 d5xe4 25. rg6xh5 pf 6xe4 26. rh5xf7 tf8e8 27. tc7xc8 pd7—f8 28. rf6xd4 h7—h6 29. th4h5 e6e5 e5xd4 dc7e7 pf8g6 de7e5 de5d5 g7xf6 rd6—f8 rc8e6 ddöxhö te8c8 kg8h7 re6xc8 rc8—f5 Zwart gaf op MOTORWIELRIJDEN. MOTORCLUB VAN KOOTEN. Zondag j.l. startte de Motorclub Van Kooten net 39 deelnemers voor den Nationalen pla- quette-sterrit naar Enschedé, met als finish het vliegveld Ttvente en voor den sterrit naar Doetinchem met als eindpunt het strandbad en wielerstadion „Groenendaal". Deze gecombineerde zware toertocht van 450 K.M. werd door allen met goed gevolg nu een défilé gemaakt door deputaties van de militaire en burgerlijke groepen, langs de autoriteiten, waaronder werden opgemerkt Jhr. Mr. G. von Weiier. voorzitter van het hoofdbestuur van den N.B.L.O., de burge meester van Nijmegen, de heer J. Steinweg en de hoofdofficieren van het elfde en vijf tiende reg. infanterie en van de Koloniale reserve. De duizenden gasten van den N.B.L.O. ver spreidden zich vervolgens over de uitgestrek te terreinen en brachten al terstond overal een opgewekte stemming. Naar wij vernamen was het aantal inge schrevenen gestegen tot 4490. Maandagavond concerteerde het muziekkorps van de Ko ninklijke Marine in den tuin van „De Ver- eeniging" onder groote belangstelling. Het weer was Maandagavond gunstig: een bewolkte hemel en een koele temperatuur. De stad is geheel met vlaggen getooid, wat een f eestelij ken aanblik biedt. volbracht, ondanks veel regen, waardoor voor zichtigheid op de glad geworden wegen ge boden was. Bij de prijsuitreiking bleek ook nu weder de Motorclub Van Kooten de grootste te zijn, waarvoor zij zich dus twee zilveren bekers zag toegewezen, plus 1 zilveren medaille voor de groep met het grootste percentage geslaagde deelnemers. Verder werd haar een beker toegekend voor de verstkomende groep en een zilveren bokaal voor de club cnet het grootste aantal per lid in totaal afgelegde kilometers. De leden C. Smits, J. Roosekrans, H. J. v. d. Meer en L. Stuut wonnen extra prijzen en het lid P. W. J. v. d. Niet een gratis vliegtocht bo ven Twente. Iets later dan gewoonlijk, doch in feestelijke stemming arriveerde de Motor club Van Kooten weder in Haarlem, voldaan over het behaalde succes. 8 Augustus a.s. gaat het naar Doesburg, waar het 700-jarig bestaan der stad feestelijk wordt herdacht, met als sportief onderdeel o.a. een Nationale plaquette-stertocht voor motorrijders in solo, duo of zijspanbezetting. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS CUP. De Amerikanen winnen het dubbelspel. Uit Londen: Voor ruim 10.000 toeschouwers is Maandagmiddag het dubbelspel in de Chal lenge Round om den Daviscup tusschen de Vereenigde Staten en Engeland op het cen tre-court van Wimbledon gespeeld. Na een onverwacht moeilijken strijd wonnen Budge en Mako met 63, 75, 79, 1210 van Tuckey en Wilde, zoodat de stand thans 21 voor de Vereenigde Staten is. Heden worden de laatste twee enkelspelen gespeeld. Hare zal tegen Parker uitkomen; Budge en Austin spelen de laatste partij. WIELRIJDEN. ACHILLES. Daar Achilles hedenavond deelneemt aan de clubkampioenschappen van Nederland in het Olympisch Stadion, zijn er geen elubwed- strijden op de Heemsteedsche Wielerbaan. De populanre wedstrijden op de baan heb ben plaats Dinsdag 3 Augustus. Deelnemers kunnen zich tot 2 Augustus opgeven. Kleine Houtstraat 37. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 70 K.M. J. Klinkenberg wist met voorsprong te winnen. De uitslagen waren als volgt: 1. J. Klinken-- berg, 2. C. de Vos, 3. P. Duins, 4. Koelemij, 5. Stet, 6: Portegies, 7. Slingenberg, 8. Hoogland, 9. Jouby, 10 Koopman. 11. v. Sprundel (pech), 12. Rusman. 13. Hilterman. 14. Donkersloot, 15. v. d. Pijl. De andere renners gaven op. SCHERMEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Nederlandsche degenschermers uitgeschakeld. Uit Parijs: Tijdens de voortgezette scherm- wedstrijden om het wereldkampioenschap werden de Nederlandsche deelnemers op degen individueel uitgeschakeld. Driebergen bracht het nog het verst. Hij werd winnaar in poule L, doch werd in den kwarteindstrijd geëlimineerd. De voor Nederland belangrijkste uitslagen waren: Voorwedstrij den Poule 1: 1. W. Driebergen (Amersfoort); 2 Beddard (Engeland)3. Knutzen (Noor wegen) Poule 2: 1. Bartha (Tsjecho Slowakije); 2. Miersch (Duitschland)3. Leidersdorf (Dene marken) Geëlimineerd: Grumbach (V.S.) en N. P. P. van Hoorn (Bergen op Zoom). Poule 3: 1. Schroeder (Duitschland); 2. Kunt (Tsjecho Slowakije); 3. Marinescu (Roemenië) Geëlimineerd: F. P. van Wieringen (Rot terdam), Viale (Monaco) en Polosz (Honga rije). Poule 5: 1. Pienne (Engeland); 2. Klausnit- zer (Tsjecho Slowakije)3. Du Monceau (België) Geëlimineerd: Hennyei (Hongarije) en C. Weber (Haarlem). Kwarteindstrijden: Poule 2: 1. Drakenberg (Zweden)2. Lerdon (Duitschland)3. Du- lleux (Frankrijk). Geëlimineerd: Kunt (Tsjecho Slowakij), Daettweller (Zwitserland)W. Driebergen (Amersfoort); Pelling (Engeland). HONDENSPORT. TENTOONSTELLING TE PARIJS. Onze stadgenoote Mevrouw GunckelDek king behaalde op de wereldtentoonstelling te Pariis met haar zelfgefokten ruigharigen fox- terriei- „Our Corporal of Jov" den tweeden nrijs in de jeugdklasse. Op deze tentoonstel ling waren niet minder dan 1300 honden van verschillende rassen ingezonden. HONKBAL. V. V. G. AE. D. O. (5—16). E. D. O. aan den kop. E.D.O. heeft geheel volgens de verwachting van V.V.G.A. gewonnen. Schijvenaar stond den geheelen wedstrijd voor ET.O. op de werpplaat en wist de ambtenaren aan s" zeer goed in bedwang te houden. Reeds in de eerste innings maakt E.D.O. een dubbel spel, wanneer Schaling een vangkans geeft aan Schijvenaar, terwijl het tweede honk bezet was. Schijvenaar vangt den bal en speelt hem daarna op het tweede honk, zoo dat ook Ensel een nul krijgt. Voor V.V.G.A. wierp de eerste zeven in nings Meenhorst, die nogal eens geslagen werd. De E.D.O.-score steeg dan ook regel matig en na zeven innings was de stand dan ook 516 voor E.D.O. In de zevende innings hoefde Schijvenaar slechts vier ballen te gooien en zoowel Schaling als Meenhorst en Hoogendijk wer den uitgevangen. Hoogendijk vervangt Meenhorst nu op de plaat en hij heeft inderdaad succes; geen E.D.O.'er komt meer over de thuisplaat. Doch ook de ambtenaren zien geen kans om een goeden honkslag te geven, zoodat V.V.G.A. in haar laatste beurten voor nul aan den kant gaat. De cijfers der innings luiden: E.D.O. 304203400 16. V. V. G. A. 1 0 1 1 0 2 0 0 0 5. DE OVERIGE UITSLAGEN. Tweede klasse. E.D.O. 2 437451 24 Zeeburgia 1 021 152 11 Z.R.C. 1 21021200 8. Haarlem 2 33320400 15. R.C.H. 1—H.H.C. 2 13—12 D.W.S. 1—D. E. V. 1 14—16 A.F.C. 1The Catchers 1 294 Haarl. derde klasse: Schoten 1—T.H.B. 1 25—16 Haarlem 3—R.C.H. 3 5—33 Swastika 1—E.D.O. 5 87 T.H.B. 2E.D.O. 3 uitgesteld H.H.C. 3E.D.O. 4 uitgesteld De stand in de eerste klasse is thans: gesp. gew. gel. verl. punten E.D.O. 8 7 0 1 14 Blauw-Wit 7 6 0 1 12 Haarlem 7 5 0 2 10 Ajax 7 4 0 3 8 H.H.C. 8 2 0 6 4 Quick 8 10 7 2 V.V.G.A. 11 3 0 8 6 VOETBAL. De CoDipetitie-indeeling in het Westen. Aan de N.R.Ct. ontleenden we eenige we ken geleden de vermoedelijke competitie-in - deeling van de Westelijke eerste-klassers. Het blijkt uit de Officieele Mededeelingen in de „Sportkr.", dat er eenige wijzigingen heb ben plaats gehad. De indeeling is nu als volgt: Afdeeling I: Ajax. D.W.S.. Sparta, V.S.V., D.F.C., K.F.C., Excelsior, V.U.C., A.D.O. en R.F.C. Afdeeling II: Feijenoord, Xerxes, Haarlem, Stormvogels, Hermes-D.V.S., D.H.C., H.B.S., C.V.V., Blauw Wit en 't Gooi. De door ons reeds gepubliceerde indeeling der tweede-klassers is ongewijzigd gebleven. Deze is dus: Tweede klasse A: D.W.V., O.S.V., H.R.C., W.F.C., Z.F.C., West-Frisia, De Kennemers, Z.V.V., Alcm. Victrix en De Spartaan. Tweede klasse B: Zeeburgia, A.F.C.Velox, Hilversum, D.O.S., B.F.C., R.C.H., H.F.C., E. D.O. en H.V.C. M.U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd voor diploma B: J. H. Hemis, Zand- voort; R. G. Hogen Esch, Zandvoort; C. J. Dekker, IJmuiden. En voor diploma A: L. de Vries, D. de Lugt, H. v. Halm, R. E. Gillissen, C. Gardenier, A. M. v. d. Oord, W. H. V. Heerens, M. C. Heeres, P. Doronebos, F. G. Doesburg La- nooy, F. Drijver, H. A. Boerma, C. G. Bakker, T. F. Oldenburg, allen te Haarlem; E. N. J. Balder. M. de Jong, A. J. Koper, M. H. v. d. Mey, te Zandvoort; J. Ruighaver, Haarlem mermeer H. B. J. Trebbe, Bloemendaal A. C. Blinkhoff, IJmuiden. AANVULLINGS-AGENDA GEMEENTERAAD. De agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 28 Juli is nog aangevuld door aan punt 11 toe te voegen letter g. Marsstraat OR. Mulder). 55-JARIGE ECHTVEREENIGING. Maandag 2 Augustus hopen Hermanes Jo hannes Huibers en Maria Aarts, Saenredam- straat 1, den dag te herdenken, waarop zij voor 55 jaar in het huwelijk traden. De bruid en bruidegom, die thans resp. 76 en 77 jaar zijn, genieten beiden nog een goede gezond heid en het zal de krasse oudjes bij dit zeld zame jubileum ongetwijfeld niet aan belang stelling ontbreken. TIJDELIJKE WERKGELEGENHEID. Het aantal handarbeiders, aan wie tijde lijk, geheel of gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, werkgelegenheid werd geboden, bedroeg volgens de statistische gegevens om trent de gemeente Haarlem in April, Mei en Juni van dit jaar: bij openbaar werk in eigen beheer 147, 172 en 167, bij gemeente lijken en vereenigingswoningbouw 11.5 en 0: by ander uitbesteed werk 121, 117 en 157 en bij werkverschaffing elders 78, 78 en 75. Totaal dus in 1937: 357, 372 en 399; tegen 462. 412 en 427 in April, Mei en Juni 1936. LEERARES HUISHOUDKUNDE EN WASCHBEHANDELING. Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes te Lei den zijn geslaagd voor de akte N VU (leerares huiskunde en waschbehandeling) de dame? H. Driessen te Heemstede, H. L. J. van Ravens- waay te Haarlem en R. A. W. Visser te Bloe mendaal. (Adv. Ingez. Meet.) Twijfel aan zijn schuld gerezen. Zaak voor het Amsterdamsche Hof De vacantïekamer van het gerechtshof te Amsterdam heeft zich Maandag gedurende 'n groot deel van den dag bezig gehouden met een beroovingszaak, voor zoover daarvan al thans, gezien .het lement van twijfel, dat bij de behandeling op den voorgrond kwam, gesproken kan worden. Verdachte was een 29-jarige kellner, die in hooger beroep was gekomen van een von nis der Haarlemsche Rechtbank waarbij hij wegens diefstal van een portefeuille met o.m. een bedrag van f 350 aan bankbiljetten was veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De benadeelde partij in deze zaak was een handelaar in bouwmaterialen. Op den ochtend van 16 Februari j.l. was de man van zijn kantoor gegaan, terwijl hij in zijn binnenzak 'n portefeuille met f 350 droeg, welke som hij naar de bank zou brengen In plaats van echter dadelijk naar deze bank te gaan, stevende hij een café aan de Boter markt binnen, waar hij behalve den kaste lein, diens zoon den verdachte S. in deze zaak aantrof, zoomede een goeden kennis van laatstgenoemde, zekeren P., ook kellner van beroep, die beiden elders werkzaam wa ren, doch, hun vrijen dag hebbende, in het bewuste café op bezoek waren. De handelaar nam met S. en P. aan een tafeltje plaats, waarna de noodige borrels gedronken werden Te half drie liet de handelaar een taxi be stellen, naar hij zeide om daarmede nog ver schillende andere cafés te bezoeken, waar hij klanten hoopte aan te treffen, van wie hij geld had te vorderen. Toen hij eindelijk met de taxi vertrok gingen de beide kellners als zijn „gasten" met hem mede. P. nam naast den chauffeur plaats, terwijl verdachte S. met den handelaar ach terin ging zitten. Op den ochtend van 17 Februari deed de handelaar in bouwmaterialen bij de politie aangifte, dat hem zijn portefeuille ontstolen was, waarbij hij van den inhoudnauwkeurig opgave deed. Verdachte S. werd op het bureau ontboden en terwijl hij verhoord werd, werd in zijn woning een huiszoeking verricht. In zijn slaapkamer vonden de rechecheurs in een hoek een broek, die aan een kram was opgehangen en in den zak van deze broek een kilometerafstandboekje en een rijbewijs op naam van den handelaar. In het rijbe wijs zat een biljet van tien gulden opgevouwen Zoowel van het boekje als van het rijbewijs stond vast, dat deze deel hadden uitgemaakt van den inhoud van de portefeuille. Voor het Hof hield verdachte, die reeds eenige maanden in voorloopige hechtenis doorgebracht heeft, bij zijn verhoor door president mr. J. van Binsbergen, zijn on schuld vol. Hij deed daarbij uitkomen, dat hij des morgens, voor hij naar zijn werk ging, de zakken van de broek, die hij had achter gelaten, geheel geleegd had en den inhoud had overgebracht naar de zakken van zijn kellners-pantalon. Het was hem een raadsel dat het kilometerboekje en het rijbewijs in de thuis achtergelaten pantalon gevonden waren. Hij wist van het bestaan van deze voorwerpen niets af. Belangrijke verklaring. Een in het onderzoek belangrijke verklaring a décharge werd afgelegd door den op verzoek van den verdediger, mr. B. W. Stomps, uit Haarlem, gedagvaarde zuster van den ver dachte, die werkster van beroep is. Het meisje verklaarde dat zij de woning van verdachte schoon houdt en zich ook op den ochtend van 17 Februari naar zijn huis had begeven. Ver dachte was toen reeds naar zijn werk, zij kon echter, ofschoon zij geen sleutel had, de wo ning binnenkomen door een raampje in de deur open te stooten en zoo het slot te openen. Terwijl zij in de woning was, kwam er be zoek van den kellner P., die den vorigen avond een klein deel van het „uitstapje" had mee gemaakt en die een broer is van de vrouw met wie verdachte samenwoonde. P. maakte met het meisje een praatje, waarbij hij mededeel de hoe hij den avond had doorgebracht en en passant de opmerking maakte dat de han delaar wat verloren had. „Wat dan?" vroeg het meisje. „Een sigarettenpijpje", antwoordde P. Het meisje ging met haar werk door in de woning, bestaande uit een voorkamer, een alcoof, een als slaapvertrek ingerichte achter kamer en een keukentje, en zag nog dat P. bij de radio ging zitten. Of P. in de slaapkamer is geweest weet zij niet, wel is dit echter moge lijk zonder dat zij dit gezien heeft. Verdachte verklaarde dat hij de bewuste pantalon niet in de slaapkamer had achter gelaten, hij had deze in de gang bij het keu kentje opgehangen. Hoe de broek in de slaap kamer is gekomen weet hij niet. Als getuige a décharge werd eveneens ver- dachte's patroon gehoord. Die over diens werkzaamheid zeer gunstige mededeelingen deed en zich niet kan voorstellen dat verdach te, die tevoren nog nimmer is veroordeeld, zich aan berooving zou hebben schuldig gemaakt. Het feit, dat verdachte bij zijn fouilleering nog al veel geld op zich bleek te hebben er werd een bedrag van ongeveer vijftig gulden op hem gevonden behoefde geen argwaan te wekken. De gewoonte is dat de kellners in zijn zaak de gemaakte consumpties, voor zij afrekenen met de bezoekers, uit eigen zak be talen en zelfs ook wel kleine uitgaven doen voor den patroon zelf. De procureur-generaal, mr. D. Reilingh, zeide het noodzakelijk te achten, dat gezien de nieuwe gezichtspunten, welke zich hebben voorgedaan, ook de kellner P. gehoord zal wor den, waartoe hij het verzoek deed. Na geruimen tijd in den raadkamer te zijn geweest bleek het hof dit eveneens noodzake lijk te achten, in welk verband de Haarlem sche rechercheur die in deze zaak mede als getuige was opgetreden, opdracht kreeg P. aan zijn adres te Haarlem te gaan halen en als getuige voor te brengen. De verdere behandeling werd daarna ge schorst. Daar P. niet in Haarlem te vinden was, werd de verdere behandeling der zaak aangehouden. Nadat mr. Stomps verdachte's onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis had ge vraagd, deelde de president, na kort beraad met de raadsheeren, als beslissing van het hof mede, dat de stukken in handen van den rechter-commissaris zullen worden gesteld, op grond van een noodzakelijk nader onderzoek op het punt of de kellner P. op den ochtend van den 17den Februari in de woning van ver dachte is geweest en wat hij daar heeft ge daan. Tevens beval het hof verdachte's on middellijk ontslag uit de voorloopige hechte nis, op grond van 't niet meer aanwezig zijn der redenen, die destijds tot de verzekerde be waring hebben geleid. JUBILEUM W. v. d. VELDT. Den 8en Augustus a.s. zal de heer W. v. d. Veldt, fitter bij de Gemeente Waterleiding van Haarlem, zijn 25-jarig jubileum als ge meente-ambtenaar vieren. Door zijn grooten werklust en prettigen om gang staat hij, zoowel bij superieuren als col lega's in hoog aanzien en het zal hem zeker niet aan belangstelling ontbreken. De officieele huldiging zal plaats vinden op Maandagmorgen 9 Augustus a.s., Kampersin gel 4, Technische afdeeling. EXAMEN HANDELSKENNIS L. O. Geslaagd: W. Romein te Haarlem. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten aan R. Mulder, alhier, tegen den prijs van f 12.50 per M2. in koop af te staan, grond, gelegen aan de noordwestzijde van de Mars straat, groot pl.m. 557 M2„ zulks met be stemming om op dien grond te bouwen vier woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. EEN EXCURSIE NAAR DE FORDFABRIEK. LEGER DES HEILS. In verband met het 8ste jaarfeest van het Korps Haarlem-Noord, Ceramstraat 4. zal de heer Oversteegen. oud-raadslid van Haarlem Vrijdagavond 30 Juli in bovengenoemde korpszaal spreken over het onderwerp: Ver anderde menschen. De leerlingen van de Bornwaterschool te Bloemendaal brachten onder leiding van het hoofd der school, den heer Klein Poelhuis, een bezoek aan de Neder landsche Fordfabriek te Amsterdam. In de showroom werd den jeugdigen automobiel-enthousiasten een korte uiteenzetting gegeven van het fabricage proces der Ford auto's. Voldaan over de leerzame excursie keerde het gezelschap weer naar Bloemendaal terug.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7