DINSDAG 27 JUG I 1937 HÏAEEEI'S DA'GBG'AD 7 BEVERWIJK Commissie voor de Arbeidsbeurs vergaderde. Arbeidsbemiddeling als overheidstaak. In de Maandagavond gehouden vergadering van de Commissie voor den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling heeft de Directeur de heer V. Ph. Braun een inleiding gehouden over het onderwerp: Arbeidsbemiddeling als overheids taak. Aanvankelijk bepaalden de bemoeiingen van de overheid zich tot de grootere gemeenten, maar later werden daarin ook de kleinere ge meenten betrokken. Vroeger ging men van de minder juiste gedachte uit dat de Arbeidsbeurs tot doel had de werldoosheid te verminderen. De Arbeidsbeurs is echter niet bij machte ar beid te scheppen, wel echter kan zij vraag en aanbod op 'de arbeidsmarkt regelen. Het is te betreuren, dat de gezonde ontwik keling van de arbeidsbeurzen wordt geremd door het begrip, als zou zij een instelling zijn, voor werkloozen en voor ongewenschte ele menten, die op andere wijze geen arbeid kon den vinden, elementen, die deswege niet door de patroons werden begeerd. Langzamerhand wijzigden de opvattingen; geleidelijk won de overtuiging veld, dat de arbeidsbeurs niet is een instelling van uitsluitend werkloozen, maar dat zij is een algemeen en goed geordend in stituut, dat tot taak heeft degenen, die werk zoeken of werkkrachten wenschen, te helpen bij hun streven om den rechten man te brengen op de juiste plaats. Zij moet zijn, aldus de directeur, een instelling in dienst van het be drijfsleven, ingesteld op de behoeften daarvan, die in het belang van de partijen en van de gemeenschap heeft te zorgen voor een econo mische personeelsvoorziening. Indien het eenigszins mogelijk is moet aan de Arbeidsbeurs zoo min mogelijk een ambte lijk cachet worden gegeven, omdat dit voor haar arbeid niet bevorderlijk is. De arbeidsbemiddeling behoort in handen van de overheid, omdat haar neutraliteit dit wenschelijk maakt en omdat de gemeenschap, vertegenwoordigd door de overheid, het zich tot plicht moet rekenen het ongemak te her stellen, dat is ontstaan door den snellen groei en de ingewikkeldheid van de samenleving en het gemis aan overzicht in de arbeidsmarkt. Dit zijn de voornaamste principieele redenen om deoplossing van het vraagstuk van de regularisatie der arbeidsmarkt in handen van de overheid te leggen. IJMUIDEN POMPSTATION VERBRAND. In den nacht van Zondag op Maandag is te ongeveer half één brand uitgebroken in een. der pompstations van het waterschap „De Meerweide" en wel het grootste, dat gelegen -is aan de z.g. Wijlcerpijp. Het houten ge bouwtje stond in een oogwenk: in lichter laaie. Vroeger werd in dit pompstation met olie gestookt, doch de laatste tijd geschiedt de bemaling van „De Meerweide" electrisch. Gelukkig, dat nog een tweede inrichting aan deze zijde van het Noordzeekanaal aanwezig is om den polder vair het overtollige water te ontlasten. Het gebouw brandde geheel af, want er viel door den grooten afstand toch niets te redden. De brandweer behoefde zoodoende niet handelend op te treden. De schade aan gebouw en machinerieën bedraagt vele hon derden guldens. Aantal werkloozen ongeveer stationnair. Het aantal werkloozen bedroeg op: 24 Juli 1937 25 Juli 1936. Bouwvakarbeiders 347 442 Metaalbewerkers 207 327 Houtbewerkers 28 37 Landarbeiders 21 34 Havenarbeiders 114 140 Visschers 278 409 Kantoorbedienden 46 44 Losse Arbeiders 581 631 Overige beroepen 289' 327 Mannen boven 18 jaar 1911 2441 Mannen onder 18 jaar 30 115 Vrouwen boven 18 jaar 10 28 Vrouwen onder 18 jaar 13 24 Totaal 1964 2608 Het aantal werkloozen is dus 644 minder dan een jaar geleden. Sedert verleden week is het met 9 verminderd. 1MARKTPRIJ ZEN Tarbot per K.G. 0.90—0.72. Griet per 50 K.G. 2818. Tongen per K.G. 1.701.30. Groote schol per 50 K.G. 28. Middenschol per 50 K.G. 20. Zetschol per 50 K.G. 1817. Kleine schol per 50 K.G. 15.504.50. Schar per 50 K.G. 64.60. Vleet per stuk 21.90. Kabeljauw per 125 K.G. 2926. Groote gullen per 50 K.G. 9. Kleine gullen per 50 K.G. 9. Kleine gullen per 50 K.G. 84.50. Wijting per 50 K.G. 4.102.50. BESOMMINGEN. Trawler: Hollandia m, IJm. 179, 145 m. 2070. Logger: KW 51 890. Kotter: E. 448 550. Logger: Pekelharing de Martenshoek IJm. 283 2850. Steun aan tongvisscherij. Uit het landbouwcrisisfonds wordt steun verleend aan hen, die als georganiseerden bij de Nederlandsche Visscherij-Centrale zijn aangesloten en ais zoodanig zijn toegelaten in de groep „eigenaars en/of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen", tot een maximumbedrag van f 8292.61. De steun zal bedragen f 0.147 per K.G., ge durende het tijdvak van 1 April tot en met 30 Juni j.l. in de aanvoerplaatsen Amster dam, Den Helder, Rotterdam, Scheveningen IJmuiden en Zoutkamp aangevoerde tong. De steun zal niet worden uitgekeerd voor tong, welke kleiner is dan 23 cM. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Ewald, IJm. 48. Vangst: 780 manden haring, 40 m. varia. Totale vangst 820 m. Hercules, IJm. 196. Vangst: 95 m. schel- viscti, 215 m. braadschelvisch, 50 m. gul, 45 m. platvisch, 25 m. makreel, 10 m. varia. Totale vangst 440 m. benevens 230 st. stijve kabeljauw. SANTPOORT CONCERT IN DE MUZIEKNIS. Morgenavond concerteert het fanfarekorps „Wilhelmina" onder leiding van den heer Groot ten derde male in de muzieknis. Het vocale gedeelte van het programma wordt door het gemengde koor „Inter Nos" uit IJmuiden verzorgd. DE BOUW VAN HET RIOOLWATER POMPSTATION. Tot de rioleeringswerken, welke met steun van het Werkfonds 1934 worden uitgevoerd, behoort o.a. de bouw van een pompstation nabij den Bloemend aalschestraatweg te Sant poort. Ten behoeve van dezen bouw is het noo- dig, dat de gemeente de beschikking krijgt over een gedeelte, ter grootte van ongeveer 171 M2., van het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen. sectie F, no. 3253. De eigenaar van dit perceel, J. B. Klauwers te Santpoort, is bereid bedoeld gedeelte aan de gemeente te verkoopen tegen den prijs van f 4 per M2. B. en W. stellen den raad voor tot aankoop van dezen grond over te gaan. HET TINHOLTHUIS BELASTINGVRIJ? Li een vorige raadsvergadering is de vraag ter sprake gekomen of van de toegangsgelden voor het Tinholthuis al dan niet belasting dient betaald te worden. B. en W. deelen den raad hierover mede: Het Tinholthuis is te beschouwen als eene tentoonstelling. Van de toegangsgelden is 20 pet. aan belasting verschuldigd ingevolge het eerste lid van artikel 3 der Verordening tot heffing van belasting op tooneelvoorstellin- gen en andere vermakelijkheden. Volgens artikel 2 is geen belasting ver schuldigd voor een tentoonstelling, welke be langeloos wordt gehouden, terwijl artikel 5 ons de bevoegdheid geeft in bijzondere ge vallen op gronden van billijkheid of gemeen tebelang vermindering of kwijtschelding van de belasting te verleenen. De exploitant van het Tinholthuis verzocht ons den 6 Juli 1936 om vrijstelling van be lasting te verleenen. Wij hebben daarop af wijzend beschikt, omdat wij op het stand punt staan, dat het hier een particuliere ex ploitatie betreft, waarbij de resultaten ook voor rekening van een particulier komen. NED. HERV. GEMEENTE. Gedurende de maand Augustus zal Ds. R. H. Oldeman geen predikbeurten vervullen. Op de 5 Zondagen in deze maand zullen ach tereenvolgens prediken Ds. Van Dijk, Ds. Roelofsen, Ds. Oort en vermoedelijk Ds. Verwey en Ds. Riemens. CONCERT VOOR HET PROV. ZIEKENHUIS. Hedenavond zal het gemengde koor „Vox Humana" voor de verpleegden van het Pro vinciaal Ziekenhuis in het park een concert geven. VELSEN Overgangsexamens R. H. B. S. De uitslagen der gehouden overgangs examens van de R. H. B. S. zijn als volgt Van 1A naar 2 B. D. Bangma, J. C. Bergs- ma. J. H. Brunink, A. M. Davidson, D. Egger, W. J M. Fournier, M. J. H. Hèere, J. Houtwip per, H. A. Koene,'K. Kóssen, J. List, J. R. ten Napel, P .A. M. Reijnders, G. Schermers, W. P.'Schortemeijer, W. H. Schram, R. Tabernal, R. G R. Thorman, P. L. Visser, L. W. v. d. Woldè, G. H. de Vries. Van 1B naar 2 J. N. Alberts, F. J. Berg man, J. Beverwijk, G. C. van Essen, A. v. d. Goot, W. Gutteling, J. M. Gutteling, H. Huls man, J. de Klijn, H. Krager, J. Lahaise, J. J. C. v. d. Brink, H. Nahuys, J. Nieuwenweg, A. Smit, A. J. E. Sorgdrager, M. Vriends, J. M. Waagmeester, H. H. Weijburg, D. A. de Willigen, J. de Wijn, F. J. Zandvoort, J. L. Butter. Van 2 A naar 3 E. P. Bartels, R. Bodegra ven, S. v. d. Bos, J. Bosman, J. Bossen, A. W. Burdorff. S. Douma, J. Droppert L. C. Ebe- ling. A van Eeken, M. G. Ensering, L. C. Gort, A. van Haselen, A. Hulsman, L. Krijt, A. J. v. d. Moolen, P. C. Moorselaar, L. Oepkes, W. A. Röttger, J. Schol, J .A. Sluiters, C. Smit, J. Wevers, A. J. Veuger, Van 2B naar 3 G. Bleeker, L. Bleeker, J. C. den Boer, J. M. van Breemen, P. Gott- mer, P. C. Hofstede, E. Kamps, H. C. Klok, G ten Lohuis, E. Ludwig, W. J. de Mooy, M. J.' Oderkerk, H. J. Nooy. P. Rensen, G. A. Schols, J. M. Solkesz, P. Stada, A. J. Stam, D. Swart, P. Takken, A. J. N. Tieman, J. Tinke- lenberg, J. Veenstra, D. Vogel, H. v. d. Weijer, H. v. Oosterom. Van 3 A naar 4 H. Bakker, J. H. Brugmans, J. H. Butter, P J. v. d. Goes, F. Hagenzieker, H. F. Klein, W. J. Prins. J. Schellinkhout, J. Struik, G. H. A. Tijssen. P. Vis, A. Woudhuizen. Van 3 B naar 4 W. K. Bakker, P. B. H. Bar biers, G. Broedelet, J. Dalhuysen, H. Fekken, Th. Gerner, A. Groot, J. v. d. Kuil, R. J. Lan- geberg, A. Nol, A. Ohm, E. D. H. F. Pronker, P. Rem, D. de Vries, A. A. v. d. Wateren, P. H. J. de Weerdt. Van 3 C naar 4 M. C. Bakker K. C. M. Dan- germond, T. J. v. Eek, Z. J. F. Jongman, J. Kamps, J. v. d. Klift. W. v. d. Klift, L. Kruyler, A J. E. Lefering, IJ. Kl. Onstenk, W. Oud- huizen, A. C. M. Posthuma, E. M. Romunde, F. Struik, J. H. Venus, G. M. Warmelink, E. C. v. d. Werf, T. Th. van Zomeren. Van 4 A naar afd. 5 E. van Berkum, J. C. Colenbrander, K. M. Eterman, H. Huiskes, Cf J. Stolting. H. Vreugdenhil, J. H. Martens. Van 4 B naar 5 V. Balma, G. Bas, A. J. Bernard, D. Bennink, P. S. A. Duverge. J. C. Groen, E. Hartenberg, M. D. S. van Hattum, E. T. Krabbendam, G. Roosekrans. F .D. Vee- ning, J. E. Verwer, S. Vos, J. Woudenberg, Van 4 C naar 5 P. Bossen, H. Brunink, P. Burggraaff, H. L. Geels, E. Goldbohm, K. v. Ikelen, M. Kann, M. W. v. d. Kooi, W. F. Meijer, H. A. C. Neyssel, A. G. van Oostveen, A. van Veen. HAARLEMMERMEER PAARDENSPORT. Het Coneours-Hippique. De verschillende nummers van het pro gramma vormde weder een aantrekkelijk ge heel. Een programma zonder het groote springconcours zou men moeilijk kunnen in denken, want het springen over zware hin- D. H. ROODHUYZEN Co. nv. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE- CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SIKCE8. RU6SER. KOFFE. CACAO. KATOEN. ALLE GSAMEN ENZ. TER BEURZE VAN IONDEH. LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. O AM 2» ToWocn Ho. 30012-31012 AMSTERDAMS. 8«r* Na 2. Wtt 30012 Tdtflfomwlrtj: CAJU.OSAMSTERDAM (Adv. ingez. Med.) dernissen geeft steeds spannende momenten. Maar ook de andere nummers, waarbij met luxe-, tuig- en rijpaarden van hoogen adel met zeldzame actie, hoofdhouding en kniebui ging als zwevende over het groene gras veld ongeëvenaarde staaltjes van schoone rijkunst aan den dag worden gelegd, maken dit moooi echt landelijk paardensportfeest waarvan het cachet door het bezoek van HM. de Koningin in ruime mate wordt verhoogd tot een indrukwekkend en karakteristiek geheel. Niet alleen is er volle aandacht geschon ken aan de verzorging van het hippische ge deelte van dezen feestdag, ook is er uitbrei ding gegeven aan de feestelijkheden in het centrum van het dorp, zoodat er ook aldaar tijdens en na afloop van het concours voor oud en jong nog gelegenheid zal zijn zich op echt-oud-Hollandsche wijze te amuseeren. Het terrein ziet er als altijd weer keurig verzorgd uit en zonder twijfel heeft het be richt, dat HM., de Koningin voor de tweede maal dit concours-hippique persoonlijk wenschte bij te wonen er toe meegewerkt, dat het aantal bezoekers weer talrijk is. In den voormiddag werd de voorkeuring gehouden voor de individueele dressuurproef, de handicap en dressuur-proef voor achttal len voor leden van ide Nederlandsche Fede ratie van Landelijke Rijvereenigingen. Tegelijk werden voorgebracht de M. C. merriëri, dié in aanmerking kwamen voor het ontvangen van een geldprijs, wanneer zij hadden getoond behoorlijk te gaan in stap, draf en galop op beide handen en in voltes. Toen onder de vroolijke muziek van Hoofd- dorp's fanfaregezelschap .Excelsior" met de afwerking van het programma werd begon nen, was de overdekte tribune, evenals de ver hoogde staan plaatsen, al flink bezet. Het eerste nummer van het eigenlijke pro gramma: éénspannen "dekhengsten was niet ruim bezet. Aan de gebruikelijk lunch heeft de voorzit ter de heer Noordam dank gebracht voor de van het Koninklijk Huis door het schenken van medailles ondervonden groote belang stelling. Ook dankte hij allen, die aan de vorming van het garantiefonds hadden mee gewerkt en verder allen, die op eenigerlei wijze steun en medewerking hebben verleend. Hij uitte tenslotte de beste wenschen voor het welslagen van het concours. De belangstellenden kwamen ook nu weer van heinde en ver per verschillende reisge legenheid. In het dorp zijn eenige parkeer plaatsen ingericht, zoodat een goede regeling van het verkeer verzekerd is. ZANDVOORT RAADSVERGADERING Maandagavond half acht kwam de ge meenteraad van Zandvoort in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer H. van Alphen. De heer Paap is wegens ziekte afwezig. Ham er stukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd; Voorstel tot vaststelling van een instructie voor den acquisiteur van het gasbedrijf en tot wijziging van de provisieregeling voor dien ambtenaar. Prae-advies op een verzoek tot verlaging van de huur van gemfentewoningen. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de centrale verwarming van school C. Nationale schaakwedstrijd. Ingekomen is een verzoek van het bestuur der Zandvoortsche Schaakclub om subsidie van f 50 voor een op 18 en 19 September te houden nationalen wedstrijd. Op voorstel van wethouder Van der Molen (S.D.AP.) wordt zonder hoofdelijke stemming het verzoek ingewilligd. Reglement Schoolvergade ringen. Aan de orde komt het door ons reeds ge publiceerde amendement-V an Rijniberk (SlD.A.P.) op het voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement voor de school vergaderingen. met welk amendement B. en W. zich kunnen vereenigen. De heer E1 f f e r s (Gemeentebelang) dient mede namens den heer B o 1 w i d t hierop een amendement in, waarin aan B. en W. ge vraagd wordt, of zij eventueel bereid zijn om wanneer moeilijkheden aan een school mochten rijzen, hun oordeel aan de betrok ken partijen kenbaar te maken. De heeren Molenaar en Groen (par tijloos) vragen, of B. en W. dit voorstel terug willen nemen, opdat zij er een nader prae- advies over kunnen uitbrengen. B. en W. en de raad vereenigen zich hier mee. Verordening Algemeene Begraafplaats. Li een vorige raadsvergadering werd in de verordening op de heffingen van begrafenis rechten een bepaling opgenomen, krachtens welke aan begrafenis-ondernemers bij te laat komen op de algemeene begraafplaats met de onder hun leiding staande begrafenis, een boete kan worden opgelegd. Ged. Staten maken tegen deze bepaling be zwaar. omdat zij naar hun meening niet thuis behoort in de verordening op de hef fing van begrafenisrechten. B. en W. stellen daarom voor, een afzonderlijke verordening oo de Algemeene Begraafplaats vast te stel len. Tevens een verordening op de heffing van begrafenisrechten. Ook wordt voorge steld de instructie van den doodgraver te wijzigen; vast te stellen een raadsbesluit be treffende de openstelling van de oude be graafplaats. De ondernemer van een begra fenis moet er voor zorgen, dat die niet later op de begraafplaats aankomt, dan op het daarvoor vastgestelde tijdstip. Overtreding wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste- f 75 of hechtenis van ten hoogste twaalf dagen. Wordt goedgekeurd. Conversie geldleeningen. B. en W. waren genoodzaakt, plaatsing te zoeken voor een geldleening tot een totaal bedrag van f 226.300. Door bemiddeling van de N.V. Nationale Mi.i. voor kasgeldleeningen Mulïe en Co. te 's-Gravenhage bereikte B. en W een aanbie ding voor een dergelijke leening op condities welke gunstiger zijn dan die van de aanbie dingen, welke B. en W. van de hand moesten wijzen, omdat Ged. Staten daartegen bezwa ren hadden geopperd. Zij stellen voor, op deze aanbieding in te gaan. De raad besluit hiertoe. Leerlingen uit Bentveld naar openbare school te Bloemendaal. B. en W. achten het gewenscht, dat de gelegenheid blijft bestaan om kinderen, woonachtig te Bentveld, te doen schoolgaan op de openbare lagere school F aan de Ju liana van Stolberglaan te Bloemendaal. Daarom stellen zij voor, een gemeenschappe lijke regeling met het gemeentebestuur van Bloemendaal aan te gaan. Op voorstel van wethouder Van der Moolen wordt dit agendapunt aangehou den, omdat het gemeentebestuur van Bloe mendaal nog eenige wijzigingen wil aan brengen. Vragen van den heer Molenaar. De heer Molenaar herinnert aan het raadsbesluit van 17 April jl., waarin aan de huurophalers ontslag wordt gegeven. Hier is er één bij, die 29 dienstjaren had en die met een termijn van acht dagen is ontslagen. Spreker keurt dien korten termijn af, even als de bewoording van een brief, die aan den betrokkene is gezonden. Hij vraagt aan B. en W. deze kwestie voor een nader on derzoek te willen opschorten. Spreker komt er verder tegen op, dat een groote rijwielstalling nabij den Noorderboule vard in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Hij vraagt of B. en W. hiernaar een onderzoek willen instellen. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. een schriftelijk antwoord zullen geven. Hierna sluiting. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van Ide kas van de .Ver- eeniging Vrouwenhulp en. Kraamverzorging, onderafd. van den Kring Godsdienstig Leven heeft ruim f 130 opgebracht. WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week daalde het aantal werkloozen weer met 10% n.l. van 320 tot 289. In verband met het feit, dat thans de meeste huizen verhuurd zijn en men dus liever niet laat schilderen steeg het aantal werklooze schilders tot 23. Tot de grootste groepen behooren verder de grondwerkers (39), opperlieden (25), timmer lieden (24), landarbeiders (20), tuinarbeiders (14), zeevisschers (23) en losse arbeiders (18). HANDBAL O.S.S. Maandagavond had te Haarlem een handbal wedstrijd plaats tusschen Concordia-adspiran- ten en de adspiranten van O.S.S. voor het kampioenschap van iden Kennenier Turn,kring. De wedstrijd werd met 3—1 door O.S.S. ge wonnen. De jeugdige O.S.S.-ers waren gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid en toch wist Concordia de le goal te maken. De rust ging in met 10 voor Concordia. Na de rust verrichtte Eef Keesman de „hattrick" door in korten tijd 3 Laaie goals te scoren. BLOEMENDAAL ONGELUKKIGE VAL. Maandagmiddag ongeveer 4 uur was de heer L. uit Haarlem, met zijn kinderen in het Bloe- mendaalsche Bosch aan het spelen, waarbij hij viel, met het gevolg dat zijn linker enkel uit de kom schoot en zijn linker kuitbeen brak Nadat hij door dr. Westenburg was be handeld, werd hij naar de Maria Stichting te Haarlem overgebracht. AUTO-ONGELUK TE VOGELENZANG. Maandagavond half 10 reed een auto, be stuurd door den heer H., uit Katwijk aan Zee, in de richting Noordwijk. Even voorbij de traliebrug reed de bestuurder door een prik keldraadafrastering en kwam in een bollen veld terecht, waarbij hij schaafwonden kreeg. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek de bestuurder onder den invloed van het gebruik van sterken drank te verkeeren. Hij werd voorloopig ingesloten en is hedenmorgen met een andere auto huiswaarts gereden. Zijn eigen auto was niet ernstig beschadigd. GESLAAGD. MaanJdag is te Haarlem geslaagd voor het U.L.O. diploma A. Ina Clarkson, leerlinge van de Uli.O. school aan den Vijverweg. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: geen. Ondertrouwd: Chr. van Beem en E. W. van Meulenaarsgraf. Getrouwd: R. J. Ton en M. K. Seijler, D. Schouten en M. L. Kramer, J. J. Hendriks en E. H. Ratajczak, C. Persoon en H. Tonijs. Overleden: W. J. Schmidt 79 j„ wed. van W. F. Weijntjes. Jhr. J. W. G. Boreei van Hoge- landen 84 j. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCI1E BOSCH. Woensdag 28 Juli a.s. des avonds te 8 uur geeft de „Haarlemsehe Orkest-vereeniging", dirigent Marinus Adam, een concert in het Bloemendaalsche Bosch. Het programma luidt als volgt; 1.Ungarische Marsch Hector Berlioz 2. Ou vert. „Le Barbier de Seville" G. Rossini 3. Geschichten aus dem Wienerwald Joh. Strauss. 4. L'Arlésienne Suite No. 1 5. Fragmenten uit de Opera „Mad. Butterfly" G. Puccini—Tavan Pauze 6. Ouverture „Le Domino Noir" D. F. E. Auber 7. a. Humoresque A. Dvorak b. Slavischer Tanz A. Dvorak 8. Ballet de l'Qpera „La Reine de Saba" Ch. Gounod OVERVEEN OP HET TWEETAL. Onze plaatsgenoot, de heer W. J. Meiser. cand. aan de Vrije Universiteit, staat op het tweetal bij de Geref. Kerk van Ottoland (Z.H.) BENNEBROEK PERSONALIA Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames J. B. Barendtszen, C. H. Beek en M. E. van Trigt. HEEMSTEDE BRANDWEER WEER VOOR NIETS UITGERUKT. Maandagavond om circa kwart vóór 7 merk- le een voorbijganger rook in een perceel Pieter Aertslaan 3. Daar hij in het perceel niemand ontdekte, waarschuwde hij een der omwoners. Deze wist, doordat de familie afwezig was, en ook de dienstbode de villa had verlaten, door een bovenraam binnen ts komen. In de keu ken ontdekte hij op het nog brandende gas een pannetje met iets als een restje van melk. Het pannetje was doorgebrand. Met het uit draaien van het gas was de brand afgeloopen. Vermoedelijk heeft de dienstbode vergeten het is uit te draaien. Intusschen had een villabewoner aan de overzij rook of walm gezien en waarschuwde de brandweer. Deze rukte spoedig uit, doch behoefde geen dienst te doen. Het loeien der sirene had wederom een zeker duizendkoppige menigte op de been ge;- bracht, die fietsend of hollend de brandspuit volgde. KOOPEN EN RUILEN VAN GEMEENTE- EIGENDOMMEN. B. en W. stellen den Raad voor, te bepalen, ingevolge art. 212 en 213 der gewijzigde Ge meentewet, dat B. en W. bevoegd zijn tot het koopen en ruilen van gemeente-eigen dommen en het aanvaarden om niet- van. grond, alsmede om de gekochte of om niet verkregen grond zoonoodig als openbaren weg aan te leggen, mits: le. de voor de gemeente aan iedere trans actie verbonden lasten niet meer zullen be dragen dan f 300: 2e. over elke transactie vooraf het oordeel wordt gevraagd van de Commissie voor Openbare Werken en dat bij verschil van oordeel tusschen B. en W. genoemde Com missie, de Raad de beslissing aan zich voor behoudt; 3e. aan de Raadsleden eenmaal 's jaars een overzicht wordt gegeven van de door B. en W. te dezer zake genoemen besluiten. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 26 Juli: Ondertrouwd; A. W. v. d. PollTh. M. J. v. Amerongen. A. W. AartsM. H. A. Voorwalt, P. J. v. v. BakelG. M. v. d. Eem, S. Oudakker A. C. IJtsma. Getrouwd: J. Ch. v. d MeijG. M. Jansen, F. L. MulderL. H. Asbeek Brusse. Bevallen: E. NederstigtReijpert, d., A. C. Kiewiet—Gros, z., I. F. M. Steger—Allard, z., C. W. A. M. Rheev. d. Broek, d. Overleden: Geen. (Bovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) Griekseli-Orthodoxe Kerk scliorst de Joego-Slavisclie regeering. Gevolg van de ratificatie van het Concordaat. Volgens uit Belgrado ontvangen inlichtingen heeft de heilige synode der Servische Ortho doxe Kerk den Joego-Slavischen minister-pre sident Stojadinovitsj en alle leden der regee ring, die tot den orthodoxen godsdiens behoo ren in hun godsdienstige rechten en plichten geschorst. Men acht den premier verantwoor delijk voor het feit, dat de Skoepstjina het Concordaat met den Heiligen Stoel heeft ge ratificeerd. Volgens het kanonieke recht der Servische Orthodoxe Kerk is deze schorsing de eerste stap naar de ex-communicatie. Naar het Nieuws van den Dag verneemt, worden prins-regent Paul. die tijdens den kerkstrijd in Slovenië heeft vertoefd, de minis ter van het Hof, Antitsj, die hem heeft verge zeld, en de minister van Oorlog, generaal Maritsj, die zich buiten den strijd heeft ge houden, niet door dit besluit getroffen. Amerikaansche scholieren in Nederland. Dezer dagen arriveerde te Vlissingen een gezelschap van 33 Amerikaansche school jongens met de fiets, onder leiding van Mr. Gardner, hoofd van de Riverdale Country School te New-York. Zij zullen een fietstocht van 7 dagen door Nederland ondernemen en de volgende ste den bezoeken: Rotterdam, Utrecht, Amster dam, Hilversum, Haarlem, Den Haag en. Scheveningen. De jongens zijn niet alleen goede „sports men", maar ook voortreffelijke zangers Dins dagavond a.s. zullen zij dit toonen door hun optreden voor den K.R.O., van 9 uur tot 9.45, waarbij zij een aantal Amerikaansche songs, negro-spirituals en studentenliederen ten gc- hooren zullen brengen. Op hun tournee zullen zij voor een groot gedeelte begeleid worden door enkele leden van den B.B.T.B.B.A. (Bond ter behartiging der toeristische belang van buitenlandsche automobilisten CONVERSIE. B. en W. stellen den Raad voor, te bepa len, dat de rente, verschuldigd ten behoeve van de krachtens dat besluit aangegane geld leening ad f 2.000.000, wordt vastgesteld op 3 pet. en wel: met ingang van 1 Juli 1937 voor een ge deelte der leening tot een bedrag van f 1.000.000, en met ingang van 1 October 1937 voor heb overige gedeelte der leening tot een bedrag van f 1.000.000. GASKETELS VOOR DE 2e 1I.B.S. B. De gasketels der centrale verwarming der 2e H.B.S. B met 5-jar. cursus (Santpoorter plein) zijn zoodanig versleten, dat vervan ging door andere noodzakelijk is. B. en W. stellen voor, een bedrag van f 2,200 ter beschikking te stellen om andere gaske tels te kunnen plaatsen. EXAMENS NUTTIGE HANDWERKEN. Gsslaagd te Amsterdam de dames P. Gou- man, Y. J. F. Baas, B. L. Fabius, allen Heem stede, B. C. van Kessel, J. C. Engelgeer, beiden Haarlem en C. Noort te Hillegom. PERSONALIA. Het laureaat der Nederl. R.K. Kerkmuziek- school „St. Caccilia" werd uitgereikt aan den heer A. Rieu. te Haarlem, die in alle vakken de daartoe vereischte praedicaten behaalde. Geslaagd voor de akte N.L.: M. H. Groenen- daal te Haarlem. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 26 Juli. Bevallen 23 Juli: P. van Beek—Kooien, z.; P. van Beek—Kooien, d,; 24 Juli: M. G. Pronk Stevens, z.; F. van Gilse—Vollewens. d.; A. Turkenburg—Visser, z.; H. C. Jansen— Tang, d.; 25 Juli: T. AntonisseBurmann, z.; G. E. van der MeijOelmann, d.; W. Kom duurReinders, z. Overleden 23 Juli: P. Steffens. 52 j.. Lange Molenstraat; P. J. van de Weegh, 58 j.. Jo hannes de Breukstraat; 24 Juli P. G. Uppen- kamp, 65 j., M. van Heemskerkstraat; iï. Jonkhoff—Buisman, 68 j.. Hooimarkt.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9