Jmfoml i Wereld Jamboree h. o. v. lawntennis. om den davis cup. wielrijden. H. Ooms sprintkampioen. cricket in engeland. automobilisme. atiiletiek. W O E N S D A G 2R J U L' I 1937 HA ARE EM'S DAGEEAD 2 De Bilt voorspelt: Meest zwakken Westelijken tot Noorde lijken wind, betrokken tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. De depressie in de Oostzeestaten blijft het weer in het waarnemingsgebied beheerschen. Een strookvormig gebied van hooge luchtdruk met maxima boven de Noorsehe zee, tusschen IJsland en Schotland en voor den ingang van het Kanaal, blijft de scheiding vormen tus schen de Oostzee-depressie en die welke gis teren op den Oceaan ver in het Westen ge meld werd. In het Zuiden blijft het weer mooi en windstil, doch is de barometer regelmatig dalende. Rondom de Oostzee-depressie blijft het weer tot op grooten afstand betrokken tot zwaar bewolkt met hier en daar lichte regen. In Engeland is het weer mooi en windstil, doch betrekkelijk koel. In de Alpen is het weer be wolkt doch met hooge temperaturen. Het Jungfraujoch meldt temperatuur boven het vriespunt en een weinig hooge bewolking. Het is te verwachten dat het weer het sombere karakter zal behouden, echter zonder regen van beteekenis. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Achteruit. s van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 BOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 6.16 uur: n.m. 18.53 uur. Strand berijdbaar van 11.15—17.00 uur. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKE LING. De afdeeling Santpoort-Bloemendaal van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling organi seert in September een excursie naar het Frans Hals-museum. In verband daarmee wekt het de leden op de lezing over de werken van Frans Hals bij- te wonen, welke Vrijdag a.s. in 't ge bouw „Caecilia" te Haarlem gehouden wordt. Vijfde Zomerconcert. Donderdag 27 Juli as. zal de H. O. V. onder leiding van Marinus Adam het 5de Zomer concert geven. Ook voor dit concert is een interessant programma samengesteld: solisti sche medewerking wordt verleend door de Haarlemsche zangeres Eline Hemrica (so praan) en Dick Weiman (declamatie). In samenwerking met deze voor Haarlem geen onbekende solisten zal worden uitgevoerd „Musik zu Goethe's Egmont" van L. v. Beet hoven. voor zang, orkest en declamatie. Uit dit opus van den grooten meester is de ouverture overbekend: de overige deelen zijn ook zeer mooi en een uitvoering zeker waard. De Egmont-muziek neemt het eerste pro- grammadeel geheel in beslag. Na de pauze zal op veelvuldig verzoek ge speeld worden de 5e symphonic van P Tschai- kowsky. Deze steeds boeiende Symphonic van den grooten Russischen meester blijft altijd voor de toehoorders en voor de uitvoerenden een heerlijk werk om te hooren en om uit te voeren. BAPTISTEN- GEMEENTE. Niet op 1 maar op 15 Augustus a.s. zal ds. L. de Haan zijn intrede bij de Baptisten-Ge meente iBakenessergracht) doen, na bevesti ging door ds. A. P. Barendregt. NATIONALE FRÜITTENTOONSTELLING AMSTERDAM. Op initiatief van de Nederlandsche Porno- logische Vereeniging, Hoofdafdeeling Fruit teelt der Nederlandsche Heidemaatschaopij zal van 69 October in de Apollohal te Am sterdam een fruittentoonstelling worden gehouden. Het vraagprogramma dezer ten toonstelling werd dezer dagen aan belang hebbenden toegezonden. Uit het vraagprogramma blijkt, dat voor verschillende fruitinzendingen belangrijke prijzen zijn uitgeloofd. Ook zal gelegenheid bestaan voor het doen van inzendingen, welke verband houden met de 'Nederlandsche fruitcultuur. Reeds kwamen zoowel van fruittelers als van nevenbedrijven toezeggin gen binnen, waaruit blijkt, dat voor deze tentoonstelling groote belangstelling bestaat. Wel werden de laatste jaren plaatselijk kleinere fruittentoonstelllngen georgani seerd, doch een nationale tentoonstelling- werd in een der groote verbruikscentra niet gehouden. Zonder twijfel is het moment voor het hou den van een Nationale tentoonstelling van het voor ons land zoo belangrijke product „het fruit" gunstig gekozen, nu algemeen wordt aangenomen, dat wij over het laagste punt der crisis heen zijn en allerwege weer opleving wordt geconstateerd. De Nederlandsche fruitteler heeft zich in de moeilijke jaren, welke achter hem liggen, staande weten te houden, heeft zijn bedrijf voortdurend op hooger peil weten te brengen en is in staat met zijn product te concurree- ren met het beste, wat het buitenland kan bieden. AGENDA. Heden: WOENSDAG 28 JULI PrinsenhofRaadsvergadering. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Jenny" met Albert Préjean, 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Sing baby Sing 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: Errol Flynn en Mar garet Lindsay in „Het Groene Licht", 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Charlie Chan in het Circus en De dolle erfgename. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. DONDERDAG 29 JULI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Frans Hals Museum- Frans Hals Tentoon stelling in 17 uur Heemstede: Raadsvergadering, 8 uur. Vandaag is het de eerste groote dag op de Jamboree, de dag van aankomst der Neder landsche Padvinders. Die komen van alle kanten en op allerlei manieren. Uit den omtrek per fiets, zelfs uit Hilver sum: de Waterverkenners. Per trein komen de meesten. En het station Vogelenzang is meteen een gewichtig mid delpunt geworden. Zeker, de groote internationale treinen denderen voorbij en ook de sneltreinen. Maar daartusschen zijn de „Padvinderstreinen" gelegd en zóó druk is het, dat de overweg wachter maar op zijn plaats blijft. Vlug uitstappen, opstellen en dan afmar- cheeren naar de Bekslaan met vlaggen en vanen en geroffel van trommels en vroolijke muziek. Zwaar beladen zijn de jongens en de ba gage veroorzaakt storing en oponthoud. Vooral de kleineren tobben met hun grooten zak; zij maken een draagbaar met hun stokken. Zoo loopt het lange lint naar den ingang van het Jamboreeterrein. Op elk kruispunt staat een verkenner en zoo worden de jongens naar hun sub-kamp geleid en al komen er ook honderden aan, even later zijn ze weg, opgeslokt door het groote terrein. De Distr. Comm. Rambonnet Jr. is ter ver welkoming aanwezig. Enkele „losse buitenlanders", Chineezen. Engelschen, komen binnen, maar op het oogenblik dat wij dit schrijven, tegen 12 uur, is de eerste groote trein met buitenlanders nos niet aangekomen. Dit zullen 92 Australiërs zijn. Morgen komen 60 Armeniërs. Meeting voor vrienden van IJsland. Naar wij vernemen, overweegt de leider van het iJslandsche contingent, de heer J. 0. Jonson. subkamp 9. in overleg met het hoofdkwartier van de Jamboree, op 4 Augus tus a.s. op het Jamboree-terrein een mee ting te organiseer en voor vrienden van IJs land- Prof. A. G. van Hamel, uit Utrecht, zal op deze bijeenkomst het woord voeren. DE JAMBOREE PERS- EN PROPAGANDA- DIENST. In ons blad van gisteren werd als telefoon nummer van de spoorwegwagon, waarin de Jamboree Pers- en Propagandadienst is ge vestigd, vermeld: Bennebroek, Jamboree no. 1. Aangezien dit slaat op het eigen net van de Jamboree, en dus tot misverstand; aan leiding zou kunnen geven, zij"nog vermeld, dat de wagon ook een eigen aansluiting heeft, en wel Bennebroek no. 237. JAMBOREENUMMER VAN „DE VERKENNER". Van „De Verkenner", het officieele maand blad van de jongensleden van „De Nederland sche Padvinders", onder redactie van Jan Schaap, is een fraai geïllustreerde aflevering verschenen, geheel gewijd aan de Jamboree en gevuld met artikelen van de belangrijkste medewerkers aan de Wereld-Jamboree. De Hoofdverkenner. Z.Exc. J. J. Rambonnet, opent de aflevering met een artikel, waarin hij uiteenzet, wat hij van de Jamboree ver wacht. welke invloed de Jamboree zal hebben op het publiek en de Nederlandsche jongens, alsmede op de internationale organisatie. Vervolgens een kort woord van den Jambo ree-Kampleider, den heer A. Blussé van Oud Alblas, die opwekt tot dienstvaardige samen werking. Baron Krayenhoff vertelt, welk aandeel de afd. Pers, Propaganda en Vervoer gehad heeft in de voorbereidingen van de Jamboree en welke maatregelen deze afdeeling nam, met het resultaat, dat thans geheel Neder land en het buitenland van deze gebeurtenis op de hoogte is. De heer Ladesteyn, Inspecteur van Politie te 's-Gravenhage, en hoofd van den Dienst voor Veiligheid en Verkeer belicht de taak van deze belangrijke Jamboree-af deeling, waarna Jan Schaap, leider der afd. Demon straties, Défilés en Rallies vertelt, wat er al- zoo in de Arena te doen zal zijn. Dr. L. S. Hannema, geneesheer-directeur van het Roode Kruis Ziekenhuis te 's-Gra- ven en hoofd der commissie van de Geeskun- dige en Hygiënische verzorging zet uiteen, hoe ook deze zeer belangrijke aangelegenheid goed doordacht en voorbereid is. Hij wordt op de Jamboree bijgestaan door een staf van 15 Nederlandsche artsen. De heer A. Oosterlee, leider van het Neder landsche Contingent, spoort de Nederlandsche padvinders aan hun best te doen, om den buitenlanders een goede indruk van ons land en zijn bevolking mede te geven. Ook de financiën zijn niet vergeten. De Luit. Kol. C. W. Becking, penningmeester van de Jamboree, geeft een kort overzicht van de financiëele zijde van dit groote kamp. De Jamboree zal zijn eigen dagblad heb ben: de Jamboree-Post. en natuurlijk geeft de redacteur van dit dagblad, de heer Ton Koot, een resumé van zijn plannen betref fende deze unieke krant. De Luit. Kol. E. J. Kools is verantwoordelijk voor de voeding van die duizenden jonge men- schen. Dit is zeker geen sinecure, doch zijn bijdrage wekt den indruk, dat ook dit onder deel uitstekend is geregeld: niet alleen de aanvoer doch ook de keuring der kwaliteit van de levensmiddelen. De heer G. Mante, Inspecteur voor de Scheepvaart, zal de belangen der zgnd. Zee verkenners behartigen en de heer F. C. Thom son regelt en organiseert de excursies voor de buitenlanders. Voorts treffen we nog aan bijdragen van den heer Titus Leeser, den leider van het Jamboree-Theater den heer W. Fuyt die de scepter zwaait over de materiaal- en maga zijndiensten, den heer van Griethuysen over den arbeid op het Jamboree-secretariaat en den heer Van Voorthuisen, den leider van de Jamboree-kampvuren. En last not least: de serie prachtige natuur opnamen. op het Jamboreeterrein opgenomen door den heer Van Agtmaal. Dit Jamboreenummer van ..De Verkenner" "eert wel een goed beeld van den omvang dezer groote padvindersgebeurtenis. H B AA Voor Internationale VLAGGEN naar OFFMANN AARLEM 44 Spaarne 44 Telefoon 12127 (Adv. Ingez. Med.j TERAARDEBESTELLING NOTARIS D. W. VAN NIEKERK. Onder groote belangstelling werd heden morgen op het R.K. Kerkhof te Overveen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer D. W. van Niekerk in leven notaris te Haarlem. De plechtige H. Mis van Requiem werd op gedragen door deken H. J. C. Sondaal, die eveneens de absoute verrichtte en geassisteerd werd door pater Goossens en Engels. Aanwezig waar o.m.: de heer W. Leverstein, directeur van de Haarlemsche sodafarbiek, waarvan de heer Niekerk commissaris was. Verder zagen we nog: de heer Mr. P. H. F. Bijl de Vroe, kantonrechter in Haarlem, F. M. Heerkens Thijssen, P. v. d. Velde, en het kerk bestuur van de Kerk Heilige Antonius van Padua, regenten van den huize Saneta Maria, en een deputatie van den bond van notarissen. M. U. L. O.-EXAMENS. Op 26 Juli zijn geslaagd Diploma A T. E. Hoortman, Haarlem; B. de jong, idem; A. H. van den Bel, idem; J. Rusman, idem; F. C. de Boer, idem; G. Hui zing, idem; H. D. Kampes, idem; A. A. J. Janse, idem; H. T. Ott, idem; H. Hessel, IJmuiden; C. J. Wal, idem; E. Vlasveld, Haarlem; J. H. Slieker, Velsen; C. H. Clarkson, Haarlem; W. Costers, Haarlem; C. J. Blikslager, Heiloo; E. C. de Lange, Haarlem; I. C. Verkuijl, Haar- lemmerliede; J. I. Verburg, Haarlem; P. L. J. Schuring, idem; I. C. Pruissen, Rijk (Haar lemmermeer); S. Silvis, Rijk; W. Kamink, IJmuiden; K. Tibboel, Beverwijk. Op 27 Juli slaagden: M. R. Wyminga, Haarlem; J. G. Carst, IJmuiden! J. C. Croon. IJmuiden; L. Snijders Zandvoort; C. G. Bal jet, IJmuiden; M. de Looff, Haarlem; A. Roósman, Haarlem; J. B. Hulshoff, Haarlem; M. J. C. Hude, Bloe- mendaal; E. M. Yntema, Heemstede; I. Ro mein, Haarlem; M. H. Fabel, Haarlem; L. Vethaak, Bloemendaal; M. Pleging, Bloemen- daal; C. Jaape, Velsen. AANRIJDING IN DE JANSSTRAAT. In de afgeloopen nacht te één uur had op den hoek JansstraatKorte Jansstraat een aanrijding plaats, tusschen een auto, be stuurd door den 46-ja-rigen B. uit Santpoort, die van de Groote Markt naar het station reed en een auto, die yan de Korte Jans straat den weg naar de Ridderstraat wilde oversteken. Dit kon echter niet doorgaan, omdat B., die zeer snel reed, geen voorrang verleende. Het gevolg was, dat de wagens zóó hevig tegen elkaar botsten, dat zij aan den voorkant zwaar beschadigd werden. Na de aanrijding botste de wagen van B. bovendien nog tegen het gebouw van de Nutsspajrbank aan. Beide auto's moesten worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De bestuurders verklaarden beiden lichtsignalen gegeven te hebben. Tegen B. werd proces-verbaal opgemaakt. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 27 Juli. Geëxamineerd 2 vr. en 6 m. candidaten. Geslaagd mej. C. E. C. Smits, Haarlem en de heeren J. Clauwens, Heemstede, L. C. Th. Gijsel, Haarlem, en Th. A. van Lierop, Haar lem. HEEMSTEDE „Beter Wonen". Nieuwe arbeiderswoningbouw-vereeniging opgericht. Na eenige maanden van voorbereiding is te Heemstede een nieuwe arbeiderswoningbouw- vereeniging opgericht. Deze vereeniging, die op neutralen grondslag staat, heeft als naam gekozen ,Arbeidersbouwvereeniglng „Beter Wonen". Het bestuur, gevormd door de heeren W. Reynders, voorzitter, W. Verhoef, penning meester en P. Vorst, secretaris, heeft zich o.a. de voorlichting en medewerking verzekerd van den heer J. Bommer, den secretaris van den Nationalen Woningraad en van een der plaatselijke architecten voor het ontwerpen van bouwplannen. De oprichters van de nieuwe vereeniging zijn van oordeel, dat Heemstede te weinig goede en goedkoope arbeiderswoningen beeft. Ongeveer de helft der bestaande arbeiderswo ningen zijn door of met steun van de over heid gebouwd en bij woningbouwvereeni- gingen in beheer. Al deze woningen voldoen aan redelijke eischen van hygiëne en comfort terwijl de huren, dank zij verschillende regee- ringsmaatregelen, in den loop der jaren aan merkelijk verlaagd konden worden. Met de particuliere arbeiderswoningen staat, het wel even anders. Naar het oordeel van de oprichters van „Beter Wonen" voldoet een deel dezer huizen, o.m. aan de Molenwerfs- laan, de Kastanjelaan e.d. niet meer aan de eischen, die ten opzichte van grootte, in deeling, zorg voor hygiëne enz. tegenwoordig worden gesteld. Bekend is, dat het gemeente bestuur bij voortduring tracht, de eigenaars van minder geschikte perceelen te bewegen tot het aanbrengen van de noodige verbeterin gen. Veel succes wordt daarbij echter niet be reikt, terwijl voor krachtiger ingrijpen, on bewoonbaarverklaring bijvoorbeeld toch weer geen voldoende gronden, aanwezig zijn. In de Indische buurt en in enkele andere wijken staan nieuwe arbeiderswoningen, die door particulieren gebouw zijn, en die slechts één nadeel hebben: de huren ervan zijn te hoog voor de tegenwoordig gangbare loonen. De eigenaars verzekeren dat zij de huren tot het uiterste hebben verlaagd en soms zelfs verder zijn gegaan dan in verband met de hypotheeklasten geraden is. Intusschen be wegen deze huren zich veelal nog om de zeven gulden per week. De oprichters van de nieuwe woningbouw- vereeniging achten het zeer wel mogelijk, on danks de prijstijgingen van den laatsten tijd, gerieflijke arbeiderswoningen te stichten, waarvan de huren niet hooger behoeven te zijn dan die van de andere bouwvereenigin- genen die dus binnen het bereik liggen van hen, voor wie zij bestemd zijn. Intusschen zal „Beter Wonen" haar doel al leen kunnen bereiken indien het gemeente bestuur tot het verleenen van medewerking bereid is. Dit is nog geenszins zeker. Op zich zelf heeft het tot stand komen van arbeiders woningen met een lageren huurprijs ook voor het gemeentebestuur veel aantrekkelijks. O.a. zouden daardoor tal van huurtoeslagen, die thans aan werkloozen moeten worden betaald, heel wat verlaagd kunnen worden, zoodat er zelfs rechtstreeks geldelijk voordeel voor de gemeente uit zou kunnen voortvloeien. Daar tegenover staat dat het gemeentebestuur, blij kens herhaalde discussies in den gemeente raad, bevreesd is<« dat de bouw van nieuwe ar beiderswoningen zal leiden tot de vestiging van méér arbeidersgezinnen in Heemstede, dan waarvoor er in de gemeente werk te vin den is. Deze gezinnen komen bij eventueele werkloosheid ten laste van de gemeente. Dit gevaar kan intusschen alléén aanwezig zijn indien de bouw van nieuwe arbeiderswonin gen zou leiden tot een belangrijke uitbreiding van den woningvoorraad in de lagere huur- klassen. Van een bouw op voorloopig beschei den schaal zijn deze nadeelen niet te wach ten en dit zeer zeker niet indien gelijktijdig tot de stichting van een aantal nieuwe wonin gen ter vervanging en opruiming van de al leroudste der bestaande behuizingen zou worden besloten. Of en in hoeverre deze richting zal worden ingeslagen, zal thans binnenkort wel blijken als de nieuwe woningbouwvereenigingen haar gedetailleerde plannen bij het gemeen tebestuur indient en publiek maakt. Ver. Staten winnen met 41 van Engeland. Uit Londen: Door een 6—2, 64, 62-over- winning van Parker op Hare en een 86, 36, 64, 63-zege van Budge op Austin zijn de Amerikanen er in geslaagd, den Daviscup te heroveren. In totaal hebben de Vereenigede Staten elf maal den Daviscup gewonnen, Engeland ne gen maal, Australië en Frankrijk elk zes maal. Een onderhoud met den jeugdigen Herinneringen en,nieuwe plannen. Wij hebben onzen standgenoot, den nieuwen amateur sprintkampioen van Nederland, II. Ooms hedenmorgen even opgezocht in zijn woning aan de Jansstraat, waar we een oogen blikje genoeglijk met hem met hem hebben zitten praten over zijn vroegere successen en zijn plannen voor de toekomst. Ik ben al heel vroeg gaan rijden, aldus Ooms. Ik reed toen op mijn vijftiende jaar reeds met verschillende cracks en al spoedig bleek, dat ik op dit terrein wat zou kunnen bereiken. Mijn eerste groote succes was in 1935, toen ik tweede werd in het Kampioen schap van Nederland, achter Arie van Vliet. Daar zit ik steeds achter, dat is wel merk waardig. Wij rijden heel veel samen en het merkwaardigste is, dat we precies even oud zijn, allebei een-en-twintig, en op denzelfden dag jarig. In 1936 werd ik op de Olympiade te Berlijn met B. Leene tweede op de tandem. Dat was een heel mooi succes. Vooral voor mij. Want Leene is al een oude rot, die reeds in Parijs en Amsterdam en Los Angeles gereden had. Verder heb ik natuurlijk veel in het buiten land gereden, vooral in Engeland en Dene marken. In Denemarken rijd ik altijd graag. Het publiek is daar zeer sportief, en de Hol- Iandsche renners zijn er erg populair. Evenals trouwens in Engeland. Daar heb ik verleden jaar mooie successen geboekt, en nu heb ik er verleden week weer gereden. De resultaten ziet u daar, en de renner wijst op een groot aantal fraaie urijzen. Ik heb er drie gouden horloges gewonnen, zoo vervolgt Ooms, dus ik ben nu wel bij den tijd. De Engelsche bladen hebben heel waardeerend over mij geschreven en het Engelsche publiek was ook heel enthousiast. Ik was daar trouwens uitstekend in vorm en ik kon er alles met de jongens doen wat ik wilde. Veel moeite had ik er dus niet. Toen ik er verleden jaar de cup had ge wonnen, heb ik enkele benauwde oogenblik- ken doorgemaakt. Het publiek wilde natuurlijk dat ik dat zou zeggen, maar ik kende heele- maal geen Engelsch, en ik was er het liefst maar stiekum tusschenuit geknepen. Maar dat ging niet. Ik heb toen maar een kort toe spraakje in het Hollandsch gehouden en dat heeft Leenen toen in het Engelsch vertaald. Van den winethr ben ik toen maar Engelsch gaan leeren, zoodat ik nu zelf een paar woor den tot het publiek kon spreken. Ik voel me nu uitstekend in vorm, maar daarvoor heb ik ook hard moeten trainen. Ik ben nl. van den winter in dienst geweest, en dan komt er van de training natuurlijk niets. Zoodra ik uit dienst kwam, ben ik weer met frisschen moed begonnen, zoodat ik al spoe dig weer in vorm was, al heb ik hard moeten werken. Vooral in het begin moest ik gere geld afstanden van 100 K.M. per dag rijden. Later, toen ik er weer „in" was werd dat min der. Maar het blijft natuurlijk altijd hard werken. Wat ik altijd vervelend vind is, dat je, wanneer je in het buitenland prijzen hebt gewonnen, hier aan de grens altijd weer in voerrechten moet betalen. Je bent tenslotte amateur, en je hebt die prijzen eerlijk ver diend, vaak moet je er hard voor vechten, en dan kom je terug en zou je prijzen niet eens mee mogen nemen, als je niet een flink be drag aan invoerrechten betaalde. Dat doet altijd even onplezierig aan. Gisteravond heb ik niet veel moeite gehad. Ik was in een uitstekende conditie, al kunnen je zenuwen je natuurlijk altijd nog parten spelen. Maar alles ging van een leien dakje. Ik heb zeven manches moeten rijden, maar ik voelde me niet erg vermoeid. Ook voor Guus Schilling, bij wien ik -nu train, was het een Centrale Tandheelk. Kliniek KENAUPARK 26 A TELEF. 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren: 9—11 en 1—2. Dinsdagavonds 6.30—8.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) mooi succes, ook al, door de mooie resultaten van Arle. Natuurlijk staat er nog veel op het pro gramma; 31 Julie rijd ik weer in Engeland, in Manchester, en 3 Augustus in Coventry. 9 Augustus moet ik in Nijmegen rijden en 10 Augustus in den Bosch. Maar dat zijn allemaal minder belangrijke wedstrijden. Eind Augustus hebben we echter de wedstrijden om het Wereldkam pioenschap, in Kopenhagen. Daar stel ik me veel van voor, en ik geloof wel, dat ik daar een goede kans maak. Zooals ik al zei, ben ik nu uitstskend in conditie en bovendien ken ik daal de baan. Ik heb daar reeds verschil lende malen gereden. U ziet dus, dat er nog heel wat te doen is, zoo besloot onze stadgenoot. Bovendien be staat de mogelijkheid, dat ik binnen afzien- baren tijd naar Australië ga, om daar te rij den. Ik voel daar zelfs heel veel voor, vooral ook, omdat je dan weer eens wat van de wereld ziet. Ik houd n.l. erg veel van reizen, en op deze wijze kom ik nog eens over de grenzen. (Voor het verslag der wielerwedstrijden van gisteravond zie men pag. 7). De uitslagen van de Dinsdag geeindigde wedstrijden luiden: Surrey 482 en 32—0 wint van Kent 289 en 224. Warwick 477 (R. G. S. Wyatt 201 Dollery 165) draw tegen Lancs 261 en 226—8. Wyatt scoorde zijn 2de dubbele century en zijn 6de honderd in dit seizoen. Glamorgan 337 en 11—0 wint van Essex 235 en 110. Hants 245 en 242 wint van Worcester 215 en 188. Sussex 251 en 19'3 wint van Northants 181 en 228. Yorkshire 346 en 273—4 (Barber 107*) wint van Gloucester 286 en 214 De stand is thans: 1. Yorkshire (67.36), 2. Sussex (63.33), 3. Middlesex (60.95), 4. Derby (60), 5. Gloucester, 6. Glamorgan, 7. Notts, 8. Warwick. WISSELBEKER VAN MEVR. LINTHORST HOMAN. In de laatste vergadering van de sportcom- missie der K.N.A.C. deelde de voorzitter mede, dat mevrouw Linthorst Homan, die steeds van haar groote belangstelling voor de automobiel- sport blijk heeft gegeven, het bij het aftreden van haar echtgenoot als voorzitter op prijs stelde, een wisselbeker aan te bieden voor den. damesrit der K.N.A.C., die voor het eerst in 1938 zou moeten worden verreden Deze spor tieve geste werd op hoogen prijs gesteld. DE INT. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM Wij vernemen, dat de bekende Zwitsersche sprinter Haenni zal deelnemen aan de inter nationale atletiekwedstrijden, welke Zon dag 8 Augustus in het Olympische Stadion te Amsterdam worden gehouden. Hij zal uitkomen op de 100 en 200 meter. DE ROUTES VAN DE VIERDAAGSCHE. Dinsdag werd langs de volgende route ge wandeld: Van de kazerne naar den Berg en Dalschen weg; rechtsaf naar Berg en Dal, hier rechtsaf en 600 M. verder weer rechtsaf, langs Meer wijk naar het Groeske. Aldaar linksaf naar Groesbeek. In Groesbeek linksaf richting Cra- nenburg, spoorbaan GroesbeekCranenburg oversteken, pl.m. 600 M. verder rechtsaf en derden zijweg rechts in over De Horst naar R.K. kerk te Groesbeek. Nu over Nijerf en 100 M. voor De Klok rechtsaf naar Graafwegsehe- straat. Vandaar over St. Maartensberg naar den Piasmolen. Van den Plasmolen naar het veer te Cuyk, vandaar over Mook-Molenhoek, en, na overgang van het Maas-Waalkanaal, over Heumen naar Overasselt. Hier rechtsaf en langs Ruïne (kapel)- Diervoort en Stad- dijk naar den Teersdijk, rechtsaf en over St.- Anna naar de kazerne. Tweede dag: Van de kazerne rechtsaf In aar den Groesbeekschen weg, deze weg over steken en rechtuit tot den spoorweg Nijmegen - Groesbeek, even rechtsaf en genoemde spoor baan ten N. van St. Anna oversteken. Even daarna bij hotel-pension St. Anna rechtsaf,, de Groenestraat en den Muntweg volgen tot aan spoorbaan NijmegenDen Bosch. Deze spoorbaan oversteken en linksaf. Bij het eerstvolgende kruispunt rechtsaf langs Den nenstraat en bij handwijzer linksaf en 100 M. verder weder rechtsaf na overgang Maas- Waalkanaal rechtsaf en 300 M. verder weder linksaf de Dennenstraat verder volgen naar Weurt. Bij Weurt linksaf en over Beuningen, Ewijk en Afferden naar Druten. Van hier over Puiflijk. Horssen, Bergharen, Hemen en Leur naar Wijchen. Van hier richting Nijme gen over Teersdijk en den Graafschenweg en verder langs denzelfden weg als bij den heen- marsch over St.-Anna naar de kazerne. Derde dag: Van de kazerne linksaf naar Berg en Dalscheweg en dezen volgen naar de nieuwe Waalbrug. De Waal oversteken en over Lent, Eist en De Gouden Klomp naar de Rijn brug bij Arnhem. Den Rijn oversteken, langs Boulevard Heuvelink-Emmastraat-Hertog- straat de spoorbaan oversteken en den Vel- perweg volgen tot den Raapopscheweg, dezen linksaf volgen en aan het einde van dezen weg rechtsaf den Rosendaalscheweg volgen tot aan den Schelmseheweg. Nu linksaf den Schelmscheweg volgen tot aan het kruispunt van dezen weg met den Deelensche weg. Links af den Deelenscheweg volgen en over Zijpen- da alscheweg-Willemsplein-Jans Binnensingel en Eusebius Binnensingel weder naar de Rijnbrug. Den Rijn oversteken en vervolgens langs denzelfden weg als bij den heenmarsch terug naar Nijmegen en de kazerne. Vierde dag: Van de kazerne rechtsaf naai den Groesbeekschenweg, dezen weg overste ken en rechtuit tot den spoorweg Nijmegen- Groesbeek, even rechtsaf en genoemde spoor baan ten N. van St.-Anna oversteken. Even daarna bij hotel-pension St.-Anna rechtsaf, de Groenestraat en den Muntweg volgen tot aan spoorbaan NijmegenDen Bosch. Deze spoorbaan oversteken en linksaf den weg Nij megenGrave volgen. Bij Grave over Voge lenzang naar Mill. Van Mill over Haps en St. Agatha naar Cuyk. Alhier over de ponton brug. geslagen door het korps pontonniers en torpedisten. de Maas oversteken en linksaf over Mook, Malden en St.-Anna naar de ka zerne

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2