Prijzen van rundvee en varkens niet te hoog? Vacantie vreugden DONDERDAG 29JUEI 1937 HSASEEM'S DA'GBBXD 3 Bij 1931 vergeleken nog laag. Naar aanleiding van de klachten over de prijzen van het rundvee, heeft het A.N.P. zich tot een landbouwdeskundige gewend om eenige gegevens over die prijzen te ontvan gen. Daarbij werd het volgende medege deeld: Vergelijkt men de huidige prijzen met die, welke in het dieptepunt van de crisis in de rundveehouderij hebben gegolden, dan krijgt men een onjuist beeld. Een juistere voor stelling van zaken wordt verkregen door een vergelijking van de huidige prijzen met die, welke golden vóór de intreding van de cata- strophale inzinking dier prijzen aan het ein- ie van 1931. Prijzen van le kwaliteit vette koeien op de Rotterdamsche veemarkt in cents per K.G. slachtgewicht. 1928 1929 1930 1931 1937 1937 April 100 100 105 93 70 80.5 Juli 101 103 113 92 78 89.7 Octo. 100 106 110 76 r De beide laatste cijfers van 1937 zijn be rekend crisisaccijns omzetbel. 15 pet. waarde. In de maand Juli van 1931 bedroeg de prijs van le kwaliteit vette koeien op de Rotter damsche markt nog 92 ct. per K.G. geslacht gewicht, op 5 Juli 1937 was deze prijs 78 ct. per K.G. Echter is inmiddels de crisishef fing ingevoerd alsmede de omzetbelasting, tezamen ca. 15 .pet. van de waarde. Telt men deze lasten bij den huidigen rundveeprijs, dan ziet men, dat zelfs dan het prijspeil van 1931 nog niet is bereikt, zulks in weerwil van de depreciatie van den gulden. Nog treffender wordt deze vergelijking wanneer men de prijzen van 1928, 192-9 en 1930 naast de thans geldende legt. Toen was de prijs van het rundvee doorloopend aan zienlijk meer dan f 1 per K.G. geslacht ge wicht, in den zomer van 1930 zelfs meer dan f 1.10 per K.G. In dit licht bezien, mogen de rundveeprij- zen op dit oogenblik allerminst abnormaal hoog worden genoemd. Het moet daarente gen als een gelukkige omstandigheid worden aangemerkt, dat althans op dit gebied in den noodtoestand der veehouders een kentering is gekomen. Hoewel moet worden erkend, dat' de moei lijkheden van het slagersbedrijf niet gering zijn, volgt uit het bovenstaande, dat afschaf fing der crisisheffing op rundvleesch slechts een relatief kleine verlichting zou beteeke- nen. Zelfs blijft de mogelijkheid open, dat de prijzen van het rundvee na de afschaffing dier heffing wederom gaan stijgen, in welk geval het voor de slagers gewenschte gevolg uiteindelijk geheel zou uitblijven. Wat de varkensprijzen betreft, doet zich eenzelfde verschijnsel voor. De crisis is in dat bedrijf echter eerder ingetreden, zoodat daarbij een vergelijking met vroegere jaren moet worden getrokken. Prijzen van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche veemarkt in cents per K.G. levend gewicht. 1928 1929 1930 1931 1937 April 64 86 71 41 48 Juli 66 90 63 42 50 Oct. 75 84 58 43 In de maande Juli van 1928 bedroeg de .prijs van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche markt gemiddeld 66 ct. per K.G. levend gewicht in de maand Juli van 1929 90 ct. per K.G. en in de maand Juli van 1930 gemiddeld 63 ct. per K.G. Op 5 Juli 1937 was de prijs van dit soort varkens op dezelfde markt 50 ct. per K.G. le- 1 vend gewicht. Uit deze cijfers blijkt, dat ook ten aanzien van de varkens nog niet het prijspeil van vóór de ineenstorting der prijzen in 1931 1932 is bereikt en dat ook hier van abnor male prijzen niet kan worden gesproken. Na het bovenstaande rijst de vraag, of de groote moeilijkheden, waarin de slagers thans verkeeren. wel overwonnen kunnen worden door afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch «het varkensvleesch is onbelast) en of de oorzaak dier moeilijkheden niet veeleer elders moet worden gezocht. Uit berichten van den laatsten tijd valt op te maken, dat de slagers zelf reeds een aan vang gemaakt hebben met de saneering van hun bedrijf. Mogelijk zou toepassing van dê Vestigingswet kleinbedrijf hier de zoo ge wenschte verbetering brengen. GROOTE BRAND IN CELEBES. BUITENZORG, 28 Juli (Aneta'A.NP.) De gouverneur van Celebes meldde telegrafisch, dat in den nacht van 25 op 26 Juli een brand heeft gewoed in den kampong Loeaoer, onder- afdeeling Madjene. Hierbij zijn 212 inheem- sche woningen verbrand. De schade bedraagt 28.000 gulden. De oorzaak is onvoorzichtigheid met een petroleumlamp. Het bestuur heeft hulpmaat regelen getroffen. VEEL BOLLEN TE BOVEN KARSPEL AANGEVOERD. Het was Woensdag te Bovenkarspel niet mogelijk de wekelijksche bollenveiling te be ëindigen als gevolg van de zeer groote aan voeren. Ruim elf millioen bollen werden ten ver koop aangeboden. Voor de grootere soorten werden zeer goede prijzen gemaal: voor de kleinere bestond minder vraag. Zaterdag wordt de veiling voortgezet. Nieuwe Kerk te Delft weer in gebruik. In September a.s. Naar wij vernemen zal de nieuwe kerk te Delft op 8 September a.s. weer in gebruik worden genomen. De restauratie welke onge veer vijftien jaar heeft geduurd, zal dan ge heel voltooid zijn. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 26 Juli is benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau Ir. A. P. Minderhoud, secretaris der Groninger Maat schappij van Landbouw, te Groningen. De Minister van Economische Zaken heeft den heer P. J. Kessels te Heijthuizen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der Nederlandsche veehouderijl centrale 80.000 aan effecten gestolen. Rotterdamsche bonthandelaar gedupeerd. Dinsdagmorgen hebben buren ontdekt dat ongewenschte gasten zich toegang hadden verschaft tot de woning van den bonthande laar W. van de V. aan den Beukelsdijk te Rotterdam. De familie was afwezig en daarom hebben de buren de politie in de zaak gemengd. In de woning werd een onderzoek ingesteld, doch men kon uiteraard niet vaststellen wat er gestolen was. Men meende dat de dief stal zich had beperkt tot het medenemen van een aantal kleedingstukken. Deze veron derstelling bleek er evenwel geheel naast te zijn. Bij terugkomst van de bewoners Woensdagmorgen, is gebleken, dat er papieren tot een totale nominale waarde van om en nabij de f 80.000 zijn ontvreemd. Vermist worden 25 aandeelen elk groot f 1000 van de N.V. De Heer's banket-, biscuit,- chocolade en suikerwerkfabriek.; 50 aandeelen, elk van f 1000 van de N.V. Pelterijen fabriek J. van Straten en Co.; 1 spaarbankboekje van de Rijkspostspaarbank waarop f 10 was gestort, 4 spaarbankboekjes van de Rotterdlamsche Spaarbank met een tegoed van f 700, een aantal polissen, 2 Antwerpsche loten, serie 716 nr. 12 en serie 45490 nr. 1 en 1 eert. van 10 shares Standard Br. nr. 464. De dieven zijn binnengekomen door het verbreken van een kelderraampje. Binnen door konden zij in den tuin komen en daar hebben zij een deur geforceerd, waarop zij het huis 'betreden. Het onderzoek duurt voort. Kapitein en lioofdmacliinist van de „Ajax" onderscheiden. Voor hun beleid bij het vervoeren van vluchtelingen uit Spanje. Woensdagmiddag zijn in het ..Scheepvaart huis" te Amsterdam aan den kapitein en den hoofdmachinist van het s.s. „Ajax", de heeren J. D. Maarlevelid en J. Keukelaar, de eereteeke- nen van ridder in de orde van Oranje Nassau uitgereikt. In den zomer van 1936 verzocht de Neder landsche regeering de Koninklijke Nederland sche stoomboot Mij. in verband met den oor logstoestand in Spanje, een harer schepen be schikbaar te willen houden voor de eventueele herberging of evacuatie van Nederlandsche vluchtelingen uit dat land. Nadat reeds eenige andere schepen korten tijd tot dit doel in Barcelona gestationneerd waren geweest, werd begin October het s.s. ,Ajax" hiervoor aangewezen. Het schip, dat onder commando stond van kapitein J. D. Maarleveld, kwam op 16 October te Barcelona aan en werd ter beschikking ge steld van den Nederlandschen consul. Op 26 Maart 1937, toen een 4 a 500-tal vluchtelingen, die waren gehuisvest in de Belgische en Neder landsche legaties te Madrid, van Valencia naar Marseille vervoerd moesten worden, werd daar voor de „Ajax" door de regeering aangewezen. De opdracht, om met zulk een klein vracht schip een dusdanig groot aantal passagiers te veiwoeren, was niet gemakkelijk. De gezagvoer der evenwel, bijgestaan door den machine- dienst, die onder leiding stond van den hoofd machinist Jan Keukelaar, heeft zich van deze taak op uitstekende wijze gekweten. Zonder veel te vragen wist de gezagvoerder te hande len, met het resultaat, dat dit moeilijke transport vlot en tot de volle tevredenheid, zoowel van de Nederlandsche regeering als van de passagiers, bestaande uit vele nationali teiten, plaats vond. H.M. de Koningin heeft van haar waardee ring blijk willen geven door den kapitein en den machinist te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. DE NOODTOESTAND IN HET SLAGERS- BEDRIJF. Uit den Nederlandschen R.K. „Hanzebond" voor slagerspatroons heeft zich een vrouwen comité gevormd, dat zich ten doel stelt alle katholieke slagersvrouwen en middenstands vrouwen te bewegen een grootsche actie op touw te zetten tot verlichting van den nood in het slagersbedrijf. VACANTIETOCHT VAN 400 MEISJES NAAR DARTMOUTH. De kapitein van de „Slamat", het schip van de Rotterdamsche Lloyd, waarmee momenteel 400 meisjes een tocht maken naar Darthmouth, waar zij Zondagavond zijn aangekomen, meldt: „Schitterend geslaagde dagen. Weer en stem ming uitstekend. Alles wel." UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 23 Juli 1937 is, met ingang van 15 Augustus 1937. benoemd tot burgemeester der gemeenten Noordeloos, Hoogbloklan en Hoornaar D. C. de Leeuw, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeenten Schoon- rewoerd en Heien Boeicop. Is, aan Jhr. H. A. van Doorn, op zijn ver zoek, met ingang van 30 September 1937, eer vol ontslag verleend als burgemeester dei- gemeente Oost- en West-Souburg, met dank betuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen. HET PLAN SCHIPHOL DER GEMEENTE HAARLEMMERMEER. 's-GRAVENHAGE. 28 Juli. De afdeelin; voor de geschillen van bestuur van den Raad van State heeft heden behandeld beroepen van N. V. Levensverzekering-maatschappij „Utrecht" en eenige andere reclamanten te gen een besluit van gedeputeerde staten van Noord-Holland tot gedeeltelijke goedkeu ring van een uitbreidingsplan o.a. van de ge meente Haarlemmermeer (Het z.g. plan-Schip_ hol). De heer J. B. van den Berg, notaris te Am sterdam, heeft namens de „Utrecht" en andere reclamanten de bezwaren toegelicht. Het uit breidingsplan wordt in strijd geacht met de desbetreffende bepalingen van de Woningwet en het Woningbesluit. omdat in het plan een overgroote meerderheid der gronden, in het plan begrepen, slechts is bestemd tot lande lijke doeleinden, terwijl een uitbreidingsplan volgens de artikelen 35 en volgende der wo ningwet ten doel moet hebben, bebou wingsuitbreiding te regelen en niet een karak ter mag dragen van een plan ter voorkoming van bebouwingsuitbreiding. Dit laatste is hier voor 99 pet. het geval. De verdere ontwikkeling van schiphol zal nog vele werkkrachten tot zich trekken, Daar voor is noodig, dat er woningen in de omge ving komen, ter huisvesting van al deze men- schen. Dit uitbreidingsplan maakt dat onmo gelijk Het plan is onvoldragen omdat geen gronden zijn aangewezen ter voorziening in de behoefte aan een moderne woonwijk. De Koninklijke beslissing volgt later- B AT>£k« Toweis BADEN POWELL Vader der romantiek met bloote knieën heraut der ridder lijkheid met een kort broekje wekker van avontuur in onze hartenontsteker van de laaiende houtvuren van onze inkeerbevruchter van ons goede ik gij die ons de schoon heid van de natuur, de heerlijkheid van het kampeeren, de zaligheid van goed te doen, het heerlijk besef van nuttig te zijnde bruikbaarheid van de mastworp, de verrukking van het spel en het roosteren van kalfslapjes boven het knetterend hout geleerd hebt, aanvaardt onze dankbaarheid DRIFT BRACHT ONHEIL. Op den nieuwen rijksweg tusschen Delft en Overschie werd Zaterdagmiddag de wielrij der C. van der M. uit Den Haag, aangere den door een gespan, waarmede een land bouwer het land inreed. De aanrijding was zonder eenige beteekenis, doch Van der M. maakte zich over het gebeurde zoo driftig, dat hij den voerman achterna ging en pro beerde hem van den wagen te trekken. Bij dit pogen raakte de driftige Hagenaar met een been tusschen de spaken van een wiel van den rijdenden wagen, met het noodlot tig gevolg, dat het been totaal werd ver splinterd. De man werd naar het St. Joris- gasthuis te Delft overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. BELANGRIJKE AANWINST VOOR HET MUSEUM BOYMANS. De directeur van het museum Boymans te Rotterdam meldt ons: Het museum Boymans heeft, dank zij den steun van de vereeniging „Rembrandt", voor de afd. oude schilderkunst een belangrijke aanwinst gekregen: een berglandschap door den zeldzaam voorkomenden Cornelis van Dalem in pl.m. 1565 geschilderd. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. VALKENSWAARD28 Juli. De gemeente werkman H. van Poppel moest vanmorgen omstreeks tien uur met een vrachtauto te Valkenswaard een onbewaakten overweg in de Boschstraat passeeren. Hij heeft er blijkbaar niet op gelet, dat omstreeks dien tijd de trein in de richting Eindhoven nadert. Midden op den overweg werd de auto in de flank gegre pen, en een eind meegesleurd, om vervolgens, geheel vernield, langs de spoorlijn te blijven liggen.Met veel moeite bevrijdde men den be stuurder, die in de cabine bekneld zat. Nadat geneeskundige hulp was verleend is de man naar het St.-Josep'n-ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Het slachtoffer heeft een beenfrac tuur, benevens ernstige verwondingen aan hoofd en bovenlichaam opgeloopen. Zijn toestand is bedenkelijk. DIRECTIE FORDFABRIEK. Tot directeur der N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam is benoemd de heer C. G. F. Stenger. MUSEUM FODOR. Na de sluiting van de tentoonstelling ter herdenking van het 300-jarig bestaan der Statenvertaling is in het Museum Fodor weer de eigen verzameling opgehangen; schilde rijen uit de Nederlandsche en Fransche ro mantische school. In de eerste zaal zijn bovendien een aantal teekeningen en aquarellen van W. A. van Deventer (18241893) tentoongesteld, als mede landschappen en reisschetsen o.a. uit Italië, door P. L. Dubourcq <18151873), welke laatste onlangs aan het Museum ten ge schenke werden gegeven door den heer M. P. Voute. VOOR DEN KANTONRECHTER Een onoplettende spoorwegwachter. Een chauffeur, die den overweg aan de Westergracht passeerde, voelde, dat de sluit boom op zijn auto werd neergelaten, waardoor eenige schade ontstond. Hij ging naar het nabij zijnde seinhuis en vroeg den seinwachter te spreken, maar die was niet te spreken en beweerde, dat hij er niet mee te maken had, want hij had geen boom neergelaten. De chauffeur ging toen naar de politie en het gevolg was, dat de seinwachter nu moest terechtstaan, omdat hij geen maatregelen ge nomen had tegen het aanrichten van schade. Hij hield nu ook vol, dat door hem geen boom was neergelaten op den wagen van den chauffeur en opperde de mogelijkheid dat de straatjeugd dat had gedaan, maar dat verweer ging niet op, want ten eerste verklaarden de chauffeur en een getuige, dat er geen jongens aanwezig waren geweest en voorts moest de seinwachter toegeven, dat hij eerst in zijn huisje een pal moest losgooien, voordat de boom kon zakken. Bovendien zeiden de getui gen, dat zij den boom wel degelijk op de auto hadden zien neerkomen, doch dat hij toen weer werd opgeheven, om terstond daarop, toen de auto onder den boom uit was, voor goed te dalen, want dat er een trein in aantocht was. Alles wees er dus op. dat de wachter den boom even te vroeg had laten zakken, hem toen, zijn vergissing bemerkende, weer had opgetrokken om hem daarop weer neer te laten. Had de wachter dat nu zoo maar gezegd welk mensch kan zich niet eens vergissen of een weinig absent zijn? dan zouden kanton rechter en ambtenaar hem met een welwillend oog hebben beschouwd, maar nu hij zoo tegen alle duidelijke 'getuigenverklaringen in sprak en het wilde laten voorkomen of de boomen in 't geheel niet waren neergelaten, verspeelde hij de sympathie. Mr. Waslander. de verdediger, voerde aan, dat de man al meer dan 30 jaar aan 't spoor was en nooit narigheid met zijn boomen had gehad, maar dat nam niet weg. dat hij nu niet goed had opgelet en een ongelukkige houding aannam. De ambtenaar eischte de maximumboete van f 25, de kantonrechter wilde zoover niet gaan, maar legde toch een boete van f 15 op. De grappige motorrijder. Op het Frans Halsplein reden twee meis jes op de fiets en zouden links afslaan, toen een motorrijder aankwam, die haar baan kruiste en dat welmet het grappige ge zegde: „Zal ik je eens omrijden?" „Ga je gang maar!" antwoordde het eene meisje en toen schoot de motorrijder rakelings voor haar langs. Ongelukken gebeurden er niet en we zouden er wellicht nooit van gehoord hebben, had niet een agent de manoeuvre gezien en den motorrijder bekeurd. Hij voerde nu ter verontschuldiging aan. dat het meisje hem permissie had gegeven haar onderstboven te rijden, wat hij. zei hij, volstrekt niet van plan was, maar wat hem er toe gebracht zou hebben om te doen, als of hij 't wou probeeren. 't Was een grapje. Het grapje kostte hem f 5 boete, waarbij dan in aanmerking werd genomen, dat er geen onheil was gesticht en er geen kwade bedoe lingen hadden voorgezeten. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 29 Juli: Hedennacht om 12 uur laat de Holl. Spoorwegmaatschappij een buitenge wonen trein loopen van Amsterdam naar Haarlem, die ook te Halfweg stopt, ten einde belangstellenden gelegenheid te geven heden (Donderdagavond) het Marktplein der Voedingsten toonstelling te bezoeken. Mijmering. Ik sluip de achterdeur uit en ga het bosch in. Er waait een frisch windje, witte wolken zeilen langs de blauwe lucht en met een intens genot snuif ik de pittige dennengeuren op. Paddenstoelen troepen bij elkaar soms half begraven onder dennennaalden, op open plekken groeit wat hei en bloeien blauwe klokjes, hondsdraf en boschviooltjes. Maar ik laat me niet afleiden: ik heb een doel. Gisteren 1 icbben we gejaagd, maar niet op grof wild. We wilden de beroemde „Witte wijvenkuil" buit maken, en dat was een zware opgaaf. Moedig begonnen we den Lochem- schen Berg te bestijgen, en na het uitzicht te hebben bewonderd, volgden we de bordjes en pijlen, die naar de kuil verwezen. Tenmin stedat dachten we. Maar de pijlen wijzen soms erg onzuiver, je kan kiezen uit twee kanten, en wellicht heeft de tijd er eenige uitgevaagd. Hoe het ook zij, we moes ten tijden zoeken voor we eindelijk de juich kreet van een van de jongens hoorden: We hebben hem, we hebben hem! En inderdaad, toen we 't bosch uit waren lag hij aan onze voeten en met vreugdekreten stoven we het steile mulle pad af. Allen, behalve ik. Ik stond doodstil en keek naar den kuil. Op mijn ge zicht zal verwondering gelegen hebben en een lichte teurstelling. Dit was niet de kuil uit mijn herinnering, zooals hij ergens in mijn binnenste opgeborgen heeft gelegen bij mijn jeugdervaringen. De droom van den tijd heeft hem veranderd, vergroot, oneindig gemaakt, een ontoegankelijk romantisch oord was het. vol geheimzinnige paadjes en duistere hoeken. Als je erin was, kon je je verloren wanen en in de schemering zouden de geesten komen dansen, de „witte wieven" en hun magere bleeke armen naar je uitstrekken. De boeren konden hiervan vertellen: vooral 's avonds en bij nevelig weer was het beter uit de buurt te blijven. Dit is de witte wijvenkuil nietmaar vlak voor me ls eenbordje getimmerd tegen een gemoedelijken breeden spar en daar staat op, dat ik me vergis: klein was ik. en jong en de afstand heeft alles vermooid en vergroot. Aarzelend daal ik af en houd me halverweg aan een boom vast, dan keer ik me met een ruk om en fluit allen bij elkaar. We moeten weg. het zoeken heeft tijd gekost, het zoeken heeft tijd gekost, het ls nog ver naar huis. Nu, na mijn eenzame wandeling, zit ik aan den rand van mijn kuil en kijk in de diepte. De zilverberken trillen zachtjes in den wind, takjes knarsen en 't lage hout wuift heen en weer. Langzaam sluit ik mijn oogen, en als in een droom zie ik mezelf loopen op het zandpad, speurend naar verborgen schatten. Ik zie een lang, sprietig kind met een wip neusje, groote vragende oogen en op haar mg dansen twee dunne zwarte vlechtjes. Ze heeft een smoezelige jurk aan, maar ze hup pelt over het pad en houdt de wereld in haar hand. Ik zie haar loopen door 't dorp Barchem, bij het kerkje, dat zoo uit een speel goeddoos schijn weggenomen. Ze loopt ge armd met haar nichtje, 't dochtertje van den dominee en Ansje van den bakker, die drie maal per dag haar gezichtje glimmend boent met groene zeep. Dan zijn ze in den moestuin van de pastorie en plukken frambozen. De dominee is er ook en st-oeit met zijn honden. Het beeld wisselt: het is Kerstmis, de kin deren staan om het harmonium, waaruit de dominees vrouw de bekende Kerstliedjes laat opklinken. Allen zingen en buiten ligt sneeuw op de velden en de boomen zijn wit. In 't kerkje straalt de groote wondere boom, en boerenvrouwen en kinderen staan er omheen met open monden van verrukking. En dan zie ik haar hollen door een weiland met een koe achter zich aan en net op 't nippertje kan ze door 't prikkeldraad kruipen, en ik ruik de ondefineerbare lucht van de keuken-op-een boerderij: van gebakken brood en gebraden spek, van koffie en koeien-om-den-hoek. En dan open ik mijn oogen en zie den kuil uit mijn jeugd en ik ben vol van intens ver langen naar al dat vroegere en ik slik moeilijk en dan denk ik eraan, dat mijn oudste doch tertje me gisteren knuffelde, toen ik een varen om mijn vingers liet kronkelen en zei: ..Wat ben je toch sentimenteel, mam" en ze stoof weg. Ik zucht. Mijn beenen bengelen over den rand. Ben ik sentimenteel? Misschien wel, maar soms kan ik niet anders. Het is heim wee. En dan besluit ik. dat ik oud begin te wor den. en voor dat idee vlucht ik en ren naar huis en ik geef mijn jongste een zoen dan een dikke boterham met suiker. Ik ben weer wakker. M. S. v. G. Grapjes maken op motorfietsen is nimmer aan te bevelen. Koning auto. We hebben kunnen lezen, dat te Londen geen paarden meer in de city worden toege laten en de paarden daar als trekdier hun tijd gehad hebben, maar ze bestaan bij ons nog als zoodanig en koning auto dient er rekening mee te houden. Dat deed een auto bestuurder niet, die in suizende vaart van Amsterdam kwam en voor wien op 150 M. afstand een gespan verscheen, dat uit een dwarsstraat kwam, den weg wilde oversteken, om dan de rechterzijde te nemen naar Haar lem toe. De autobestuurder had ruimschoots gele genheid om vaart te verminderen, zoodat paard en wagen den overkant konden bereiken maar hij dacht blijkbaar, dat paarden op de Amsterdamsche vaart niet thuis behooren en hij stoof door met gevolg, dat de wagen aan de achterzijde geraakt en beschadigd werd. Gelukkig liep het verder goed af. De auto bestuurder moest zich nu verantwoorden, doch was niet verschenen en had ook ove rigens zich vrij onverschillig betoond. Dat kwam hem niet ten goede, want de ambte naar eischte f 40 boete en 6 maanden ontzeg ging van rijbevoegdheid. De kantonrechter verminderde de boete tot f 30, doch wees overigens den eisch toe,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5