DONDER DAG 29 JULX 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BEVERWIJK Gastoestellen in huurkoop. Particuliere leveranciers ingeschakeld. Bij het gasbedrijf zijn reeds eenigen tijd op beperkte schaal proeven genomen met het verstrekken van toestellen in huurkoop aan de gebruikers. Deze proeven vormen een onderdeel van de bemoeiingen van het be drijf om in den concurrentie-strijd met an dere licht- en warmtebronnen zoo sterk mo gelijk te staan. Zal het bedrijf zich in dezen strijd kunnen handhaven, dan moet op con- eurreerende voorwaarden aan de verbruikers kunnen worden geleverd, hetgeen ook *<van andere zijde wordt aangeboden. Deze proeven hebben zoodanig resultaat gegeven, dat B. en W. het wenschelijk vinden hiermede voort te gaan en definitief de mo gelijkheid open te stellen tot het bekomen van toestellen in huurkoop, huur of abon nement. Aan artikel 10 van de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas, zou dan de volgende bepaling moe ten worden toegevoegd: „Op door Burge meester en Wethouders goed te keuren voor waarden, kunnen door de directie gasver- bruikstoestellen in huurkoop, huur of abon nement worden verstrekt". Het ligt in het voornemen, hierbij de par ticuliere leveranciers in te schakelen. De ver bruiker wordt in de gelegenheid gesteld, om voor rekening van het bedrijf, een toestel bij een particulieren installateur aan te schaffen: deze laatste dient zijn nota in bij het bedrijf en de regeling van de afbetaling heeft plaats tusschen verbruiker en bedrijf. Om deze tegemoetkoming aan verbruiker en installateur te kunnen doen is het noodig, in het belang van het bedrijf, dat het toe zicht op de leidingen en toestellen, alsmede op de personen, die met de plaatsing daarvan belast zijn, voldoende verzekerd is. B. en W. stellen den Raad voor* art. 6 van de boven genoemde verordening te wijzigen als volgt: Door B. en W. kunnen voorschriften wor den vastgesteld, waaraan de aanleg van binnenleidingen en de plaatsing van gasver- bruikstoestellen moeten voldoen, zoomede wat betreft de personen, die werkzaamheden aan binnenleidingen of aan gasverbruiks- toestellen mogen verrichten. Een binnenlei ding welke niet aan de voorschriften vol doet, zal niet op het buizennet van het be drijf worden aangesloten, eventueel zal een bestaande aansluiting worden verbroken. IJMUIDEN De Oceaan-race. Het eerste jacht gearriveerd. Het eerste der Duitsche jachten, dat het parcours Helgoland-IJmuiden heeft afgelegd is Woensdagavond te 9.15 u. binnengeloopen en als de winnaar van het eerste gedeelte van den wedstrijd aangewezen. Het is de „Astra". kapitein Freiherr von Lepel. Gedurende den 'avond "en nacht arriveerden daarna achtereenvolgens de „Ettsi", .Peter van Danzig", „Roland von Bremen", „Ham burg", „Senta" en de „Störtebeker", zoodat er thans 7 in de Haringhaven gemeerd lig gen. Van de groote Oceaan-klasse bevonden zich hedenmorgen 10 uur nog drie zeiljachten op zee. Evenals de beide jachten van de kleine Oceaan-klasse. De „Astra" heeft het parcours van 180 mijl in 33 uren afgelegd, en had dus een behou den vaart van circa 5 1/2 mijl. Het 2de en 3de parcours meet resp. 2-20 en 360 mijl. MARKTPRIJZEN van Donderdag 29 Juli. Tarbot per K.G. f 0.98—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 28—f 16 Tongen per K.G. f 1.75—f 1.25 Zetschol per 50 K.G. f 26—f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 23f 7 Schar per 50 K.G. f 8.50—f 3.10 Tongschar per 50 K.G. f 31 Vleet per stuk f 1.90f 0.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 22 Middelschelvisoh per 50 K.G. f 25—f 23 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18 f 13. Kleine schelvisch per 50*K.G. f 11.50f 4.70 Kabeljauw oer 125 K.G. f 70f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 12.50—f 7.60 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50f 4.10 Wijting per 50 K.G. f 4.60—f 2.70 Makreel per 50 K.G. f 13.50f 9.50 Heilbot per K.G. f 1.10 Koolvisch per stuk f 0.40f 0.35 Versche haring per kist f 4.60f 2.90 BESOMMINGEN. Trawlers: Amstelstroom IJM 91, 90 manden f 1530. Gezina Catharina IJM 50, 115 manden f 1570. En Avant, IJM 8 425 manden f 2610. Norma Maria IJM 6, 420 manden f 3330 Timor IJM 491 390 manden f 2370. Sumatra IJM 253 395 manden f 3050. Maria van Hattem IJM 1 900 manden f 3070. Kotters: E 404 f 1470. E 238 f 370. Versche haring: KW 69 f 450 Logger: KW 78 f 1110. VERWACHTE YISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Dirkje RO 53 vangst: 680 manden haring. 20 manden makreel. 50 manden varia, vangst totaal 750 manden. Knikker IJM 4, vangst 200 manden diverse Noordzeevisch, benevens 160 st. stijve kabel jauw SANTPOORT CONCERT. Hoewel het weer in den ochtenduren weder om het ergste deed vreezen. behoefde het concert van „Wilhelmina", „Inter Nos" en „O. O." tenslotte toch niet afgelascht te worden. De belangstelling was weer alleszins voldoende en er werd met groote aandacht geluisterd. De avond werd geopend door ons plaatse lijk fanfarecorps „Wilhelmina". Opvallend was het, hoe zooals ons meer dan eens bleek het publiek van stonde af aan de verrichtingen van ons corps met groote aan dacht volgde. Nu men eenmaal weet, dat ^Wilhelmina" wat in de wereld van de fan - - DE AANKOMST DER NEDERLANDSCHE GROEPEN. Woensdagmorgen zijn de eerste groepen Nederlandsche padvinders op het Jamboree-terrein aangekomen, in den stroomenden regen, maar vol goeden moed. Links een der groepen, op weg naar het hun aan gewezen terreingedeelte, rechts de aankomst op het terrein. faremuziek beteekent, is men telkens weer verlangend te hooren, hoe het korps zich zal weren. De heer Groot had wederom voor een aar dig programma zorg gedragen en zijn musici voerden het onder zijn leiding keurig uit. Het Beverwijksche dubbelmannen-kwartet „O. O." onder leiding van Lou Tervoort, beklom hierna de nis. Ook de mannenzang had de aandacht van het publiek. Vooral Serenade d' hiver" genoot een warm ont haal. „Inter Nos", uit IJmuiden-Oost, eveneens onder leiding van Lou Tervoort, voerde enkele eenvoudige, niettemin welluidende composi ties uit. Zooals het nu reeds zong, is de hoop gewettigd, dat het onder de energieke leiding van Lou Tervoort nog wel eens van zich doen spreken. VERGADERING .3REDERODE". Morgenavond houdt de R-C. Brederode in „De Viersprong" een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van twee bestuursleden, wegens bedanken van heeren P. Visser en A. Molenkamp. Ook in de elftalcommissie is een vacature ontstaan wegens bedanken van den heer Molenkamp. Voorts bevat de agenda een voorstel van het bestuur om de heer P. Noortman tot adspirantenleider aan te wijzen. ZANDVOORT DE JAMBOREE. Om de deelnemers aan de Jamboree in de gelegenheid te stellen gratis en toch onder betrouwbare leiding in zee te baden en te zwemmen, zijn door de gemeente verschil lende maatregelen, zijn door de gemeente ver schillende maatregelen genomen. Naast het Zuiderbad wordt een gedeelte van het strand afgezet, waarop een groote kleedtent zal wor den geplaatst. Zij die zich hierin ontkleeden kunnen gratis zwemmen onder toezicht van het personeel van het Zuiderbad. dat in ver band met- de te verwachten grooten toeloop, aangevuld zal worden. Zij. die gebruik wen- schen te maken van het-Zuiderbad, met alle daaraan verbonden voordeelen, zooals zoet water douche, rustige kleedgelegenheid, enz. betalen hiervoor 10 ct. Ook van het Noorder- bad kunnen de jongelui tegen denzelfden ge- reduceerden prijs gebruik maken, uitgezon derd op Zondagen. AARDAPPELVELDJES VERNIELD. Verschillende aardappelveldjes in de nabij heid van het dorp zijn waarschijnlijk door baldadige jongens, danig toegetakeld. Een groote hoeveelheid struiken werd uit den grond getrokken. De aardappelen werden schijnbaar als projectielen' gebruikt om elkaar te bekogelen. Ze lagen althans ver in het rond door de duinen verspreid. Als de jongens wisten hoeveel zorgen, moeite en kosten het telen van aardappe len in de duinen met zich meebrengt, zouden ze zich wel twee maal bedenken voor zij deze moedwillig ging vernielen. Werkelijk flinke jongens zouden een zoo kostelijk voedsel nooit vernielen. Z.C.Z.—H.Z.fc. (4—2). Woensdagavond ontmoette Z.G.Z. in het Noorderbad de H.Z.C.. In het begin was Zandvoort niet gelukkig Een hard schot ging juist over de lat en één tegen den bovenhoek. Aan het samenspel ontbrak vrij veel. H.Z.C. maakte handig ge bruik van de inzinking der Zandvoorters; spoedig gaf Alberts aan H.Z.C. de leiding (0l). Via den paal vergrootte Cardol den voorsprong tot 02. Kort voor de rust maakte Kohier het eerste doelpunt voor Zandvoort. Onmiddellijk na de hervatting maakte. E. Fransen den gelijk maker (2—2). Na snel opzwemmen van Huig Paap, geeft Kohier zijn club de leiding (32) Met een hard schot vergroot dezelfde speler den voorsprong tot 42. INT. ZWEM- EN PO LOWED STRIJD. Zondag 8 Augustus worden in het Noorder bad internationale zwem- en polowedstrijden gehouden. Van de deelneemsters noemen we Tini Wagner, Jopie Stroomberg en Iet van Feggelen van 't IJ te Amsterdam. Rie Mas tenbroek van O.D.Z. te Rotterdam, Dini Kerkmeester van de dames Zwemclub „Rot terdam". Van de deelnemende heeren noemen we o.a. Smitshuyzen ('t IJ), L. Korpershoek (Vlaardingen) De nummers 3 x 50 M. en 5 x 50 M. wissel slag estafette resp. voor dames en heeren hebben een sterke bezetting. Hierop komen o.a. uit A.D.Z., O.D.Z., Het IJ, D.Z.R., H.P.C., D.W.R. en Nereus. Voor de wedstrijden in het schoonspringen werden uitgenoodigd de dames Willy den Ouden en mej. Tholen. Verder het echtpaar Lottgering. Tenslotte speelt het Nederland sche zevental een oefenmatch vóór het naar Hongarije vertrekt, tegen West-Duitschland. De voorverkoop van kaarten heeft plaats aan het Noorderbad. KINDERMATINEE. Ten bate van de kas van het Israëlitische Armbestuur werd Woensdagmiddag in Mono- pole een kindervoorstelling georganiseerd, die zich in een buitengewone belangstelling mocht verheugen. Geen plaats in de groote zaal bleef onbezet. Niet alleen kinderen, ook vele ouders waren aanwezig en de laatsten hebben ongetwijfeld met de kleintjes genoten van de aardige poppenkast vertooningen, van de sprookjes en van Popeye den Zeeman. Niet minder werd er genoten van het optreden van Prof. Ben Ali Libi. Vooral het cake-bak ken in den hoed van een der aanwezige hee ren vonden de kleintjes buitengewoon inte ressant.. HAARLEMMERMEER TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Op den IJweg nabij den Vijfhuizerweg in Haarlemmermeer reden drie aan elkaar* gekop pelde platte, breede wagens van den land bouwer R. De bestuurder van een uit de rich ting Vijfhuizerweg komende auto, wilde voor bijrijden en kwam daarbij vermoedelijk ruimte te kort. met het gevolg dat de auto tegen een langs den weg staanden boom botste en ge deeltelijk werd vernield. De schok was zoo hevig, dat de laadbak aan den anderen kant in de sloot terecht kwam. Een der inzittenden, de heer E. uit Hillegom. werd aan het hoofd gewond. De bestuurder kwam er vrijwel on gedeerd af. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. OPBRENGST BLOEMPJESVERKOOP. De van wege de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" bij gelegenheid van het concours-hippique te Hoofddorp gehouden verkoop van een Oranje bloempje ten bate van de t.b.c.-bestrijding, heeft ruim f 255 opgebracht. TOESTAND BEVREDIGEND. Naar wij vernemen, is de toestand van het 5-jarig zoontje van den heer B. te Hoofddorp, dat Dinsdag aldaar onder een vrachtauto ge raakte en met hevig bloedende hoofdwonden naar een ziekenhuis in Haarlem werd overge bracht, naar omstandigheden zoo bevredigend, dat het jongetje deze inrichting weder heeft mogen verlaten. AANRIJDING. De bestuurder va#i een luxe-auto, de heer V. uit Rotterdam, reed Woensdag op den Aals- meerderweg bij den Vijfhuizerweg een vracht auto achterop, waarvan de bestuurder vermoe delijk niet voldoende naar rechts uitweek. Het gevolg was, dat de personenauto met den an deren grooten wagen in aanrijding kwam en deerlijk gehavend werd. V. kwam er zelf on gedeerd af. De politie kreeg aangifte van het gebeurde. HILLEGOM R.-K. MULO-EXAMEN. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het Mulo-diploma A: S. de Brabander, W. Cou- zijn. W. Heirman, E. M. Hulkenberg, M. Lan- gelaan. P. v. d. Linden, A. Lommerse en J. van Maris, allen Hillegom. HEEMSTEDE Onderwijzend personeel. Een parallelklas aan de Dreef' school? Aanstelling van een kweekeling met akte? B. en W. schrijven aan den Raad. Dezer dagen hebben wij van de hoofden der openbare scholen een opgave ontvangen van de vermoedelijke klassebezetting 'bij den aan vang van den nieuwen cursus, wanneer alle leerlingen worden toegelaten, waarvoor plaat sing is verzocht. Ten opzichte van een tweetal klassen der Bronsteeschool l.o. levert de in williging van alle aanvragen moeilijkheden op. Voor een dezer klassen hebben wij deze kun nen oplossen, door enkele leerlingen, waarvoor toelating werd verzocht te verwijzen naar de Dreefschool. Met de 5e klas der Bronsteeschool zijn die moeilijkheden niet zoo gemakkelijk te ondervangen. Deze klas zal bij inwilliging van alle aanvragen '55 leerlingen tellen, een getal dat niet in een lokaal te plaatsen is. en dat ook te groot is om degenen, die niet ge plaatst kunnen worden naar de Dreefschool te kunnen verwijzen. De 5e klas van deze school zal bij het begin van den nieuwen cursus vermoedelijk 45 leerlingen tellen. Totaal zijn er voor beide 5e klassen dus 100 leerlin gen. Dit getal toont aan, dat splitsing van deze klassen zal moeten plaats hebben, zoodat aan een der beide scholen en parallelklas gevormd wordt. Met het oog op het totaal aantal leer lingen komt de Dreefschool hiervoor in aan merking. Het is uit den aard der zaak nog niet te voorzien of deze toestand zich een ander jaar zal bestendigen. In verband daarmede zal een tijdelijke maatregel getroffen moeten worden, waarbij met de financieele belangen van de gemeente ernstig rekening gehouden moet worden. Zou voor de vorming van een parallelklas het personeel met een tijdelijke leerkracht uitgebreid worden, dan zou dat medebrengen dat een viertal bijzondere scho len aanspraak zouden gaan maken op ver goeding van een boventalligen leerkracht door de gemeente, welke thans daarop geen aan spraak hebben. De totale lasten voor de ge meente kunnen dan, voor een jaar berekend, globaal wel geschat worden op rond f 7000 a f 8000. (Over 1936 werd voor 3 boventallige on derwijzers rond f 5000 uitgekeerd.) Het juiste bedrag is afhankelijk van het aantal dienst jaren. hetwelk de betrokken leerkrachten heb ben en de akten, welke zij eventueel bezitten. Het eerstgenoemde bedrag zal echter vrij zeker noodig zijn. Wij achten dit offer in den tegen- woordigen tijd te groot en kunnen dan ook geen vrijheid vinden U daartoe een voorstel te doen. Niettemin eischt het onderwïjsbelang toch een voorziening. Het is U bekend dat wij Uwe uitspraak reeds vroeger over opheffing van de betrekking van boventallige leerkracht en invoering van het instituut kweekeling met akte hebben ge vraagd. Op grond van bekend geworden be zwaren wijzigden wij ons voorstel in dien geest, dat opheffing eerst zou plaats hebben bij het ontstaan van een vacature. Uw College kon zich daarmede toen niet vereenigen, waarbij o.a. als motief werd aangevoerd, dat het be ter was iets te besluiten, wanneer er eenmaal' een vacature zou zijn, m.a.w. de beslissing tot later uit te stellen. De beslissing is toen echter toch gevallen. Het geval ligt nu echter anders. Nu is het gewenscht, dat een maatregel wordt getroffen, waarbij het onderwijsbelang voorop staat. Voorts zijn. tengevolge van een wets wijziging, de vooruitzichten van kweekelingen gunstiger geworden en is er weer kans op be noeming tot gewone leerkracht hier of elders. Het is dan voor de belanghebbenden bij solli citatie zeker een voordeel, dat zij reeds prac- tisch als kweekeling hebben gewerkt. Het komt ons daarom voor dat thans voor dit geval tegen toelating van een kweekeling met akte geen bezwaar behoeft te bestaan. Daardoor wordt het mogelijk bedoelde twee 5e klassen te ver- deelen over drie, zoo, dat ieder ruim 30 leer lingen zal tellen, hetgeen een vruchtdragend onderwijs zal bevorderen. Uit den aard der zaak zijn aan toelating van een kweekeling met akte ook lasten voor de gemeente verbonden. Deze zijn echter aanzien lijk lager dan bij aanstelling van een boven tallige leerkracht. Waneer de toelage gesteld wordt op f 1000 per jaar komt dit neer op on geveer f 1.40 per leerling, met welk bedrag dus de exploitatievergoeding, waarop de bij zondere scholen recht hebben, omhoog gaat. Iedere bijzondere school kan daardoor dus meer voor hare exploitatie bekostigen en hier uit voorzoover het bestuur dat wenscht even eens aan een kweekeling een toelage geven, die deze wellicht nu niet of tot een te gering bedrag ontvangt. Die meerdere exploitatiever goeding behoeft dus niet uitsluitend b.v. voor leermiddelen of voor onderhoud gebouw benut te worden. De kosten van kweekelingen wor den gerekend te behooren tot de exploitatie kosten. Het totaal aantal leerlingen der bij zondere lagere scholen bedraagt ongeveer 1300. zoodat de meerdere last voor de gemeente zal bedragen 1300 x f 1.40 rond f 1800; verhoogd' met de toelage voor een kweekeling aan de openbare school, ad f 1000, zijn de kosten dus te schatten op rond f 2800 per jaar. Het ver schil in lasten, voor de gemeente voortvloeien de uit aanstelling van een gewone leerkracht of de toelating van een kweekeling is dus te stellen op ruim f 4000 a f 5000 per jaar. Over deze aangelegenheid pleegden wij over leg met de Commissie voor het Onderwijs. Deze is echter, evenals in het begin van dit jaar ook thans nog in meerderheid principieel tegen de invoering van het instituut kweekeling met akte. Zij meent dat de meerdere kosten wel wat zullen meevallen en het niet juist is. hu de omstandigheden zich ten gunste ontwikke len en ook verbetering van den financieelen toestand te verwachten is, nu nog tot invoe ring van dit instituut over te gaan. Daartegenover zouden wij willen stellen dat men, wat dit laatste betreft, voor de naaste toekomst geen te groote verwachtingen moet hebben. In tegenstelling met de meerderheid der Commissie meen en wij dat. terwille van slechts een klein getal kinderen dat niet ge plaatst kan worden, een extra offer van f 4000 a f 5000 niet te rechtvaardigen is. Het is ons voorts gebleken dat de door ons beoogde oplossing de instemming heeft van de beide hierbij betrokken hoofden van scholen. Op grond van het bovenstaande voorstel, hetwelk wij U op korten termijn hebben moeten doen omdat de gegevens eerst dezer dagen bekend werden, terwijl de voorziening direct na de vacantie zou moeten ingaan, stellen wij U voor over te gaan tot de vast stelling van een ontwerp-besluit. VERKOOP VAN GROND VAN TERREIN BACHLAAN. B. en W. stellen den raad voor, hen te machtigen: 1. Voor de gemeente te verkoopen op den grondslag van de bepalingen en voorwaarden, genoemd in de desbetreffende voorloopige koopakte aan den heer C. v. d. Leek bouw ondernemer te Heemstede voor zich of zijn nader te noemen meester, een perceel bouw terrein, groot plus minus 512 M2„ gelegen aan de Bachlaan hoek Berliozlaan kadastraal tegen den prijs van 8 per M. GEMEENTERAAD. Aanvullende agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op heden Donderdag: 7. Onderwijzend personeel. 8. Verkoop van grond aan de Bachlaan. PERSONALIA. Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames T. Smit en J. A. Hangel broek. te Heemstede. (Is reeds in een deel eener vorige opiagf geplaatst.) De opening van de Jamboree. 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. De rede van H.M. de Koningin en andere toespraken, die Zaterdag, 31 Juli a.s. ter gelegenheid van de opening der Wereldjamboree zullen worden gehouden, zullen door de rijkszenders te Koot wijk naar de overzeesche gebieden worden uitgezonden. Bovendien zal uitzending door de Phohi ge schieden. Prins Bernliard bij de Vierdaagsche afstandsmarsch. WYCHEN, 28 Juli. Prins Bernhard is van morgen om half tien per auto te Nijmegen aangekomen. In het Oranje-hotel werd hij begroet door het bestuur van den N B. L. O., waarna de voorzitter van dit bestuur, jhr. mr. von Weyler. de burgerlijke en militaire autori teiten aan zijne koninklijke hoogheid voor stelde. Het gezelschap begaf zich onmiddellijk hier na per auto naar Wychen. Het stadje had zich voor deze gelegenheid geheel met vlaggen ge tooid. In de straten en op de markt bevonden zich duizenden personen. Prins Bernhard koos zich, omgeven door burgemeesters, wethouders, militaire autori teiten en de bestuursleden van den N- B. L. O. eveneens een plaatsje op de markt, vanwaar hij, met zichtbaar veel genoegen, de langs hem defileerende deelnemers aan de vierdaagsche afstandsmarschen gadesloeg. Het enthousiasme van de wandelaars was zeer groot. Luidop klonken nationale liederen en bekende marschwijsjes. lÉ&éÉr—ÊÈ&fk PROGRAMMA VRIJDAG 30 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Ko- vacs Lajos' orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Cabaretprogramma en gramofoonmuziek. 3.15 AVRO-Dansorkest. 3.45 Sportreportage. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 „Fantasia" en gramofoonmuziek. 6.50 Toe spraak. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten. 7.35 „God in ons leven", causerie. 8.00 Viool en piano. 8.30 Dickens in de rimboe", cause rie. 9.00 Sportreportage. 9.30 Sopraan, bariton en orgel. 10.15 Gramofoonmuizek. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazz muziek (gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Alt en piano. 12.00 Berich ten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ensemble Van der Horst. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Christ, lectuur 3.00 Viool en piano. 4.00 Gra mofoonmuziek. 4.30 Orgelconcert. 5.45 Decla matie en gramafoonmuziek. 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire cau serie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Dubbel Ge mengd kwartet, NCRV-orkest en Accordeon kwintet. 9.00 „Historische wandeling door Utrecht", causerie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten A.N.P.)10.45 „Tennissen", cau serie. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Viool en orgel. 12.50 Bobbie Hind en zijn Band. 1.35 Het Cem balo-Trio. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Piano voordracht. 3.35 Radiotooneel. 4.10 Revue-pro gramma. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Wal- ford Hyden Zigeuner-orkest en solist. 6.20 Be richten. 6.45 BBC-orkest en solist. 7.35 Voor tuin liefhebbers. 7.50 Relaas uit Amerika. 8.20 „Dorothy", komische opera. 9.20 Berichten. 9.40 „People on the move", causerie. 10.00 BBC-Theater-orkest. 10.50 Het Bridgewater- kwintet. 11.20 Maurice Winnick's Band. 11.50 —12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Visciano-orkest (Om 1.35 zang). 2.50 Radio tooneel. 4.20 Capello-trio en soliste. 5.50 Zang. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 7.50 Viool voordracht. 8.05 Zang. 8.50 Het Praagsche Onderwijzeressenkoor. 9.20 Vocaal concert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—1.05 Orkest concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Schupo-orkest. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Schrammelensemble en solisten. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.10 Concert. 12.20 Opening van de 14de Duitsche Radiotentoonstelling. 2.20 H. J. Fierke's orkest en solisten. 4.20 Amu sementsorkest en solisten. 5.40 Kwartetcon cert. 6.20 Omroeporkest en Kamerkoor. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.20 Reportage 12de Duit sche Zangersfeest. 10.50—12.20 E. Kaiser's Dansorkest, sextet J. Krepela en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepor kest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gramofoon muziek. 5.20 Willie Lewis' Entertainers en de Lanigiro Hot Players. 6.20 Belgisch Piano kwintet, 7.20 Gr.muziek. 8.20 Omroepork. en sol. muziek. 8.20 Omroepkleinorkest en solisten. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Zang. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.05 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 2.002.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Declamatie en gramofoonmuziek. 5.40 Klein- orkest. 5.50 Pianovoordracht. 6.35 Gramofoon muziek. 6.50 Cellovoordracht. 7.35 Zang. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 Gramofoon muziek. 10.4511.20 Populair concert en dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Versterkte Omroeporkest en militaire orkesten. 10.20 Berichten. 10.40 Sportrepor tage. 10.55—12.20 Egon Kaiser's dansorkest. het Krepela-sextet en solisten. Om 11.05 Weer bericht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Juli. Ondertrouwd 28 Juli: P. Peetoom en T. van Amersfoort; J. M. Hoes en M. C. Covers; J. van Galen en M. Gaupp; F. Speelman en E. Beurskens; N. J. Nijman en C. J. W. Nieuwen- hoven: A. S. J. van Schaik en C. H. Thomas* C. T. Rutte en W. C. Vogel; J. J. Berk en A. L. Bonkerk; A. D. Haan en G. D. Hahn; R. L. Hartgers en H. Haandrlkman; A. T. Verburg en E. M. Jong; A. J. van den Bosch en M. C. Meijers; J. de Mooij en J. van Akkooi; W. M. v. d. Heuvel en M. Sonnevelt; J. J. Steen en J. M. van Looij; H. de Boode en M. de Nijs; H. Kaagman en C. M. Wubben; J. H. Uttien en A. P. M. Voorvelt; C. A. Thijssen en D. Brasser. Getrouwd 28 Juli: M. A. A. Müllcr en J. I. H. Kluck; P. J. H. Paulen en J. Tromp; J. Boot en M. P. C. Westerman; B. v. d. Werff en A. J. Vos; F. Bijster en J. B. Buné; C. G. L. Rustman en E. M. van Koningsbruggen; A. Godvliet en H. Roest: D. F. Eugster en H. Zdanowitz; G. van der Vlugt en W. K. L. Wicher; J. P. Goedhart en W. H. Duik* J. L Brouwer en R. de Boer; J. Klok en H. van Ben tem; C. Smal en H Duivenvoorden; G J Borman en I. Lasky: J. Bark en E. S. Bruin; K. Stoker en J. J. Beijer: J. J. van Zanen en A. A. Verhoog; C. A. Heesakkers en G. Borst; J. Ram en J. de Graaf; H. Wijnands en A. C. Broertjes; J. Plevier en A. S. Dekker* N. Bronkhorst en M. Oosterlo; M. Broek man en J. A. Kuperus; E. van Oenc en S. J van Ake; J. Jansen en P. w. van Duijl- H Jansen en J. A. Chr. Houthuijsen. Bevallen 27 Juli: M. W. Rootlieb—Wete- rings. d.; M. BarendrechtHoen, d A Douma—Zwanenburg, d.; C. H. A. M. Putters Mustert, d.; 28 Juli: E. H. Prinz—van Swaaij, d.; K. BlansertKoning, d.; W E Schreuder—van der Goes, d. Overleden 26 Juli: A. Rutgers, 82 j.. Van Hogendorpstraat; 27 Juli A. J. A. Peeters. 24 j., Kamperlaan; Th. J. van den Anker, 83 Kinkerstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7