Buiten haar kringen Op .Zorgvlied* te Amsterdam had Maandag de begrafenis plaats van de stewardes mej. M. J. v. d. Laan, een der slachtoffers van de .Flamingo'-ramp. De plechtigheid aan de groeve Het stoffelijk overschot van piloot Steensma, die bij de ramp der „Flamingo" om het leven kwam, is Maandag te Wageningen ter aarde besteld W. Roodenburg aan bat met R. A. Boddington als wicketkeeper tijdens den cricket-wedstrijd, dien de Free Foresters te Den Haag tegen een N.C.B.-elftal hebben gespeeld Jaap Roest won bij de te Norg gehouden terrein kampioenschappen der K.N.M.V. het kampioen schap in de 350 c. cM. klasse De Schotsche padvinders op de Wereld jamboree gaven Maandag voor talrijke belangstellenden een demonstratie van Schotsche dansen, waarbij natuurlijk de doedel zak niet ontbrak Z. K. H. Prins Chichibu, broeder van den Keizer van Japan, bracht Maandag een bezoek aan de Wereldjamboree te Vogelenzang De .Ronde van Beemster", georganiseerd door de wielersportvereeniging Excelsior, is Maandag verreden. Een groep renners onderweg Z. Exc. minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine bracht Maandag een bezoek aan de Groote Kerk te Alkmaar, in verband met de restauratie-plannen Voor de bezichtiging der oorlogsbodems tijdens de Engelsche marine-week te Chatham bestond groote belangstelling. Bezoekers aan boord van de .Marshal Soult" FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 11) Hij had erkend, dat zijn liefde voor Therese Tarpeton toch iets onmogelijk was en wilde zich nu wel met haar tevreden stellen! Hoe had hij zooiets gedurfd! Dacht hij soms. dat hij zoo iets bijzonders was dat ze hem met beide handen aan zou grijpen? Maar hoeveel leelijke namen ze ook aan zijn gedrag gaf, telkens weer betrapte zij zich er op. dat ze de zaak weer van zijn kant bekeek. Hij dacht waarschijnlijk, dat ze van hem was gaan houden. Hij dacht, dat hij erg edelmoedig was tegenover haarEn weer werd ze woedend. Ze was nog te jong, om te beseffen dat woorden slechts een uiterst onvolkomen uitdrukking van iemands gedachten zijn. En als die gedachten dan nog door gevoelens vertroebeld worden, dan is het nog veel moei lijker ze juist uit te drukken. Maar toch voel de ze zich gekrenkt. Alleen omdat hij ver liefd was op dat portret kon hij tegen haar niet zeggen: ,.lk heb je lief, Terry!" En toch had hij een te fijn karakter om gewoon met haar te flirten. Hij meende het ernstig. Hij zou haar tot zijn vrouw verlangen. Maar hoe kon hij in die paar dagen zoo opeens ver anderd zijn? Eerst eeuwige liefde voor The rese Tarpeton zweren en dan met Terry Converse willen trouwen? Een glimlachje verhelder haar gelaat. Hij hield van Terry en was over zijn verliefdheid op Therese heen, maar meende, dat het on mogelijk was. dat hij zijn oude ideaal in zoo korten tijd ontrouw geworden zou zijn! Dat was de kwestie! Dat was een troostende ge dachte. Maarhoe kreeg ze zekerheid, dat hij werkelijk van haar hield? Hoe wist ze, dat hij een huwelijksaanzoek had willen doen? Het volgend oogenblik was ze weer woe dend op zichzelf. Ze had zich meer dan min gedragen. Ze had in haar eigen stand moeten blijven. Ze had zich niet onder de gewone menschen moeten mengen. Alleen in verhaal tjes hield iemand zich arm om tot een hu welijk te komen, waarbij het geld geen rol speelde. Dat ging immers toch niet in het werkelijke leven? Ze kwam weer wat tot kalmte. Het moest dan nu maar voorgoed uit zijn. Ze deugde niet voor dergelijke avontu ren. Voortaan zou ze Therese Tarpeton blij ven en niemand anders. Niet den eenen dag het schatrijke meisje en even later het arme schilderesje, dat voor haar brood ploeterde. En met die gedachte viel ze eindelijk in slaap. Maar toen ze 's morgens wakker werd, voelde ze zich nog ontstemd. Ze wilde niet denken aan verzachtende omstandigheden tegenover Jack Redding. Hij had haar alleen als troostprijs gewild. Ze wilde hem nooit weer terugzien. En hij zou na een paar da gen wel bemerken, dat niet alleen zijn eer sten prijs, maar zelfs zijn troostprijs hem ontgaan was. Ze reed naar Southamtpon terug, verkleed de zich en ging op het terras zitten. Na een poosje hoorde ze voetstappen naderen en op- kijkendzag ze Curt Suthers aankomen. Hij kwam naast haar zitten. „Dan zie je haar en dan zie je haar niet!" zei hij lachend. „Je meent?" „Je doet me denken aan een erwt onder een notendop, een spelletje, dat ik wel eens heb zien spelen. Ik denk. dat je hier bent en dan zit je net ergens anders". „Nu ben ik dan toch hier". „Maar morgen?" vroeg hij. „Zonder eenige waarschuwing rijd je naar de stad; en als ik je dan in de stad ga zoeken, dan hoor ik, dat je hier bent!" „Het is wel lastig, hè?" vroeg ze lachend, „Zou er heuseh niets aan te doen zijn?" „Zou het?" Ze-spitste de lippen. Ze begreep maar al te goeddoe Curt dat zou opvatten. En dat deed hij ook. Hij gaf haar een kus. En het leek haar, dat die liefkozing al haar moeilijkhe den op slag deed verdwijnen. Ze moest toch wel van Curt houden; ze hield beslist van Curt. Ze gaf zich over aan zijn omhelzing. „TerryTerry", fluisterde hij. „Wil je.... wil je heusch mijn vrouw worden?" .Natuurlijk", zei ze rustig. Hoehad ze er ooit aan kunnen twijfelen. Was Curt niet de man, die voor haar be stemd was? Nu pas begreep ze. waarom ze in den laatsten tijd zoo rusteloos was geweest, waarom ze op zulke dolzinnige avonturen was uitgegaan. Ze hield van Curt, en was zich dat nog niet bewust geweest. Ze had zichzelf niet begrepen. Curt was altijd om haar heen geweest; altijd had hij op haar gewacht, of ze hem wilde hebben. Maar omdat ze zoo aan hem gewend was. had ze het niet zoo door voeld. Maar nu wist ze, dat ze Curt lief had. Zachtjes maakte ze zich uit zijn armen los. „Toe. Curt, liefsteiemand mocht ons eens zien „Ik hoon het!" riep hij verrukt uit. „Terry. de tijd, dat ik heb moeten wachten, heeft zoo verschrikkelijk lang geduurd. Gaan we gauw trouwen?" „Ja, gauw", beloofde ze hem. „En zullen we onze verloving nu dadelijk publiek maken?" „Ja. nu meteen!" „MaarTerry; jij hebt veel meer geld dan ik". Inwendig kromp ze ineen Ze dacht aan de woorden van tante Martha. „Nouwat zou dat?" „Ik heb nu zoowat twintigduizend per jaar. Later krijg ik drie of viermaal zoo veel". „Het lijkt me toch wel genoeg", zei ze lachend. „Jij hebt heel veel meer", zei hij. „Ik wou. dat je niet zooveel had. Terry!" „Zal ik het weggeven?" plaagde ze. „Dat doet men nu eenmaal niet. Het zou het eenvoudigste en verstandigste zijn..., maar H mensch is nu eenmaal zoo niet. Terry. ik weet niet, wat jij van je man ver wacht. Maar ik had liever, dat jouw man een baan had en dat hij werkte, om zijn inko men op gelijk peil met het jouwe te brengen. Hoe denk je daarover?" „Net zooals jij er over denkt. Curt". „Kim Bannerman heeft in de crisis een zwaren slag gehad met zijn makelaarskan toor. Ik zou voor een paar honderdduizend aandeelen kunnen nemen. Ik houd van de beurs. Ik zou er succes kunnen hebben. Zal ik dat doen?" „Dat is wel een goed idee, zou ik denken, Curt. Maarmaar je wilt nu toch nog niet aan het werk gaan, wel?" „Neen", zei hij hoofdschuddend. „Ik zou tegen het najaar willen trouwen, dan een huwelijksreis maken en daarnazou ik graag een gezeten getrouwd man zijn met een behoorlijk beroep. Ik kan Bannerman bovendien eenige klanten aanbrengen een heel goeden zelfs". „Wie dan wel?" vroeg ze zonder eenige be doeling. „Wist ik niets van af, dat jullie zoo goed bekend waren met elkaar". „Dat zijn we ook niet. Maar ik bracht hem met mijn auto een dag of wat geleden uit de golfclub naar huisof eigenlijk naar het station. Hij moest iemand afhalen en hij had een mankement aan zijn wagen. Hij scheen erg dankbaarwant anders zegt bijna niemand ooit een woord tegen dien ouden mopperaar. Hij vroeg me, wat ik uitvoerde. Ik zei. dat ik er over dacht effectenmake laar te worden. Toen zei hij, dat ik in dat geval eens bij hem moest komen". „Ik zou wel eens willen weten, wien hij daar moest afhalen". „Ik weet het ook niet. Een of anderen jon gen kerelhij zag er aardig uit". „Vond je?" Ze voelde zich opgewonden. Dus Curt had Jack gezien. Het moest Jack geweest zijn. Ze vroeg als terloops, op welken dag het geweest was, en dat kwam precies uit. En Ourt vond hem er aardig uitzien. Dat zou Suthers nooit zeggen van iemand, dien hij niet tot zijn stand rekende. Na die be merking van Curt vond ze haar eigen ge drag niet meer zoo laag bij den grondsch. Als Redding er ooit in slaagde, rijk te worden, dan zou hij gemakkelijk toegang krijgen tot de kringen, waartoe Curt behoorde. Het zou grappig zijn, als ze hem nog eens aan een diner ontmoette. „Vind je het program goed?" wekte Suthers haar uit haar 'droomerij. „Interessant zelfs", gaf ze ten antwoord. Ze spraken af, hun verloving nog een paar dagen stil te houden, maar de scherpe blik van Alice Dayton doorzag hen al spoedig en voordat de vormelijke aankondigingen door tante Martha verzonden waren, wisten de meesten hunner vrienden al, dat Curt's aan zoek succes had gehad. Terry vond het verrukkelijk, verloofd meis je te zijn. Vooreerst, omdat haar ter eere par tijtjes werden gegeven. Vervolgens omdat er al dadelijk huwelijksgeschenken kwamen. De ring, door Curt meegebracht, was overwel digend schitterend. Ze voelde zich gelukkig in zijn bijzijn. Ze vond het zoo prettig, verloofd te zijn, zei ze tegen Curt, dat ze den trouwdag graag tot einde November wilde uitstellen. Zoo prettig, dat ze nauwelijks meer aan Jack Redding dacht. Therese Tarpeton was voor hem een droombeeld geweest; nu was hij het voor haar. Maar op den morgen, dat de bladen in New-York haar verloving aankondigden, vroeg ze zich toch wel af. hoe hij het zou opnemen. Want hij zou het natuurlijk zien en lezen, omdat hij alles, wat Therese Tar peton betrof, naging. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10