Wereld Lord Baden Powell over de Jamboree. D 1 a ■- I JAG i A U G U S T U S 1937 H A A R L E M'S- DAGBLAD 2 De winkeltjes op het marktplein mogen zich en burgers verheugen. Hoe druk het er De groote demonstratie. Gistermiddag werd op het arena-terrein de eerste van een reeks van demonstraties gehouden, welke voor het grootste gedeelte werd bijgewoond door Lord en Lady Baden Powell, generaal Behrens en enkele andere padvinders-autoriteiten. De demonstratie ving aan met een klein défilé, waaraan de meeste landen, zij het dan ook met slechts een deel van hun con tingent, deelnamen. Tijdens dit défilé had den de Schotten zich aan de Noordzijde van het veld opgesteld, en toen de laatste Neder landers de arena verlieten klonk door de luidsprekers het „God save the King!", waar bij de Schotsche vlag aan den vlaggemast omhoog ging. Vervolgens marcheerden de Schotten, onder het vroolijke geluid van de trommels en doedelzakken en onder het roe pen van daverende yells het veld op. luid toegejuicht door het publiek, dat met een groot aantal padvinders de tribunes vulde. De jongens, die er keurig uitzagen, allen met witte shirts en de reeds zoo populaire geruite rokjes, vormden'een groot carré, ter wijl de muziek zich in een kring voor de eereloge opstelde. Op de aardige muziek van trommels en doedelzakken werden vervolgens verschillende Schotsche volksdansen uitge voerd. die het publiek een hartelijk applaus ontlokten. Tenslotte marcheerde deze troep, die uit ongeveer duizend deelnemers bestond, langs de eere-loge. waar bij het passeeren van den Chief een luid gejuich losbarstte, terwijl de jongens enthousiast wuifden met de vroolijke geruite halsdoeken. De Chief sloeg deze hul de. vriendelijk glimlachend, staande gade, terwijl hij elke groep groette. Holland demonstreert. Nauwelijks hadden de Schotten de arena verlaten of het „Wilhelmus" klonk over het veld, voor een Hollandsche demonstratie. Onder luid applaus van het publiek, dat In middels de tribunes geheel gevuld had, mar cheerden de Hollanders de arena binnen. Voorop liepen jongens die schilder met de lettei-s H.O. L.L.A.N.D. droegen, daarachter kwamen in het wit gekleede vendelzwaaiers, met groote oranje vlaggen en vervolgens' de rope-spinners, die tevens de demonstratie openden, door een aantal verbluffende staal tjes van het „rope-spinning", om een oogen blikje later al weer plaats te maken voor de pioniers en wielrijders. De laatsten gaven op het middenveld een paar keurige staaltjes van hun behendigheid de fiets is immers ons nationale vervoermiddel terwijl op het achterterrein de shelters zijn verrezen en de zeilen wapperen aan de masten. Doch daar stormde alweer een nieuwe groep het veld op. voor een reusachtige sein- demonstratie. waarbij achtereenvolgens de woorden „Leve de Chief Scout" en „Leve de Hoofdverkenner" gevormd werden. Nadat de jongens op Indiaansche wijze vuur hadden gemaakt, volgde er een demonstratie van vendelzwaaien, die begeleid door trommels en fluiten op keurige wijze werd uitgevoerd. Nadat de Hollandsche jongens langs de eere-loge het veld hadden verlaten, stormde een groep Engelsche jongens de arena bin nen, waar zij een demonstratie gaven van verschillende spelen met de padvindersstok- kcn. Een onderdeel van het programma, dat hoewel niet onaardig, toch wel wat te lang duurde, om de aandacht te kunnen blijven boeien. Aardig was de demonstratie van de muziek korpsen van Tsjecho-Slowakije, Polen en Hongarije, die elk een aantal nummers uit voerden. Tenslotte zagen wij nog het eerste ge deelte van de Volksdansen der Noren, die op dit bonte en afwisselende programma een uitstekend figuur sloegen. Het was gisteren weer een gezellige drukte in het tentenkamp op de Jamboree. De och tend werd als gewoonlijk in intiemen kring doorgebracht, zonder dat de jongens wer den gestoord door de nieuwsgierige blikken van het publiek. Overal wordt nog gewerkt aan de verdere verfraaiing van het kamp en telkens zag men verschillende groepen met muziek naai de arena trekken, waar repetitie werd ge houden voor de eerste groote demonstratie van hedenmiddag. Vooral de Schotten met hun doedelzakken hadden van de kampbe woners veel bekijks. Vol opgewektheid trok heden een groote ploeg jongens er op uit. tamboureerend met hun prikkers op de meegebrachte wasch- blikken, waarin zij papieren enz., welke gis teren door publiek en padvinders op de ter reinen waren achter gelaten, moesten ver zamelen. teneinde de bezoekers van heden weer in een schoon kamp te kunnen ontvan gen. Deze reinigingsdienst heeft zijn taak uitmuntend verricht en toen de poorten om in de levendige belangstelling van padvinders soms kan zijn, toont bovenstaande foto. 12 uur werden geopend, was alles tot in de puntjes in orde. Prins Chichiba op de Jamboree. Prins Chichibu, heeft Maandagmiddag het Japansche kamp op de Jamboree bezocht. Bij zijn aankomst op het terrein begaf de Prins, die vergezeld was van zijn gevolg en van den hem toegevoegden kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman, zich allereerst naar Teylingerbosch, waar hij door Lord Baden Powell werd ontvangen. De Chief Scout en de commissaris voor de ontvangst, mr. Van Rijen, vergezelden daar op den Prins naar het Japansche kamp, waar de padvinders alles in gereedheid had den gebracht, om den Prins zoo goed moge lijk te ontvangen. Stram brachten de Ja panners het saluut, toen Z.K.H. hun terrein betrad. Voor het front van den troep, sprak daarop de Japansche hoofdverkenner, graaf Hoe- tara, den Prins toe, heette hem welkom en dankte hem voor de eer van zijn bezoek aan dit kamp. De Prins antwoordde ;,in het kort en zeide tevreden te zijn, over de keurige wijze, waar op de Japansche padvinders hier hun land vertegenwoordigen. Nadat verschillende jongens aan den Prins waren voorgesteld, werd de inrichting van het kampement geïnspecteerd, waarna twee der verkenners een Japansche drakendans uitvoerden. Daarop volgde een aardig moment. De Chief Scout en zijn staf hurkten op den grond, de Japansche padvinders schaarden zich daarachter en glimlachend nam de Prins eenige foto's van deze groep. Nadat nog drie Siameesche padvinders aan den Prins waren voorgesteld, was het oogenblik voor het vertrek aangebroken. Op voorstel van Lord Baden Powell wer den drie cheers op Z.K.H. uitgebracht, waar na de Japansche padvinders hun Prins met een luiden yell uitgeleide deden. Begrijpelijkerwijze trok dit bezoek in het open kamp zeer veel belangstelling. Maaltijd te Bloemendaal. De maaltijd, die het gemeentebestuur aan de Jamboree-leiding heeft aangeboden, is een groot succes geworden. In de aangenaamste stemming is het ge zelschap van 13 1/2 uur bijeen geweest, op een der mooiste punten van Bloemendaal en wel op het Kopje. Hier was op het parkeerterrein een linnen tent gezet, die aan twee kanten open was en een prachtig uitzicht gaf over het duinter rein. Tafel-president was de burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Links van hem zat de Chief Scout Lord Baden Powell en rechts Prins Gustaaf Adolf. Van de vele andere gasten noemen we de heeren Rambonnet, overste Blusé van Oud- Alblasserdam, Lord Hamshire, Mr. Dr. J. F. Veeren, gemeente-secretaris. A. Hiemstra, commissaris van politie en leden van den staf der Padvinders en de meeste leden van den Gemeenteraad. Uit den aard der zaak werden de speeches in het Engelsch- gehouden en wel door Lord Baden Powell en Jhr. Den Tex, welke laatste den stichter der wereldbeweging huldigde, en wees op de historie en schoonheid van de omgeving, waarin thans de Jamboree wordt gehouden. Als ik van volgelingen spreek, aldus Jhr. den Tex, dan denk ik aan een verhaal, hoe op een Septemberdag in Lucknow, 60 jaar geleden, een jonge en slanke luitenant van het 13de Regiment Huzaren een mondharmonica uit zijn bagage haalde, alle Europeesche kinderen om zich verzamelde en met hen door de stra ten van het cantonnement trok. De overleve ring zegt, dat zijne temperamentvolle weder gave van „The Girl I left Behind Me" eenigs- zins leed onder een breede glimlach. Het is misschien een vergeten incident, maar toch niet een dat ontsnapt aan de aandacht van een burgemeester. Want sinds het betreu renswaardige geval met den rattenvanger van Hameln staan burgemeesters altijd min of meer wantrouwend tegenover dolende fluitspelers, vooral wanneer zij aanleiding geven tot onge- authoriseerde optochten van minderjarigen. Maar hier moet toch wel het essentieele ver schil tusschen Zwarte en Witte Toovenarij zijn rol gespeeld hebben, neemt men het verschil tusschen de gevolgen in oogenschouw. Toove narij is er zeker bij, want die vroolijke muziek is niet verklonken, het blijde geleide van kin deren niet verdwenen. Na dertig jaar is de vlotte huzaar veranderd in een generaal-majoor Inspecteur der Cava lerie, de gestrenge mentor van trotsche regi menten ruiterij, maar de jeugd blijft hem aan hangen. De melodie is veranderd „a Song of Scout ing", nu een lied van avontuur en van list, van moed en van ridderlijkheid. En het gehoor is gegroeid, het omvat nu naast de jonge rui ters van den Koning een steeds groeiend aan tal jongensclubs, duizenden van de Boys Bri gade. En nu wederom meer den dertig jaar later is het gehoor uitgegroeid tot millioenen, komen van alle landen en alle luchten de dui zenden, vanuit het veld en de backwoods, uit de prairies en de metropool, van de kusten dei- zeven oceanen, uit de woonsteden der vijf we- relddeelen. Spr. eindigde zijn speech met een dronk op den Chief Scout. Geslaagd kampvuur. Op de groote kampvuurplaats werd gister avond het eerste kampvuur gehouden, waar bij ook publiek werd toegelaten. Naar schat ting waren ongeveer tienduizend belangstel lenden aanwezig. Het is een ideale plaats voor een kampvuur, waarbij het publiek van glooiende hellingen alles kan gadeslaan. Nadat vuur op Indiaansche wijze door mid del van bogen op het podium was ontstoken, sprak de kampvuurleider: Roode gloed, roode gloed. Uw honger zal worden gevoed, Vergeet ons niet, heete gloed. Gij doet ons goed, Als het jaar ten einde spoedt, Verwarm ons met uwen gloed. Onderwijl was het vuur naar de brandplaats gebracht, waar het raadsvuur werd ontstoken, waarna de leider vervolgde: Witte gloed, witte gloed, Blinkend in den nacht, Van u wordt ons het heil verwacht. Zooals de vlam ten hemel stijgt, Zoo moge ons leven gericht zijn, Zooals de houtblokken in gloeihitte zijn, Zoo moge ons streven gericht zijn. Zooals het vuur onzen kring verwarmt, Zoo moge het de wereld verwarmen. Deze woorden geven duidelijk de beteekenis weer, welke aan een kampvuur moet worden gehecht en de- deelnemers zijn daarvan allen diep doordrongen.- Men moet zpo'n kampvuur hebben meege maakt, om de eigenlijke stemming te kunnen aanvoelen. Met het opzeggen van de Pad- vinderswet nam het eigenlijk kampvuur een aanvang, waarbij de kampvuurleider, de heer Voorthuizen, spoedig een geestdriftige stem ming onder de duizenden wist te brengen. Op begeesterende wijze wist hij de massa te doen mee-yellen en zijn yell „Vogelen zang" op het slaan van den Big-Ben was een kostelijke vondst. Alle nummers van het programma, welke verder werden opgevoerd, stonden op hoog peil: we willen hiervan slechts noemen de schitterende weergave door de Indische jon gens van een vischvangst in de Moluksche zee, welk nummer buitengewoon in den smaak viel. Toen het later werd en de duisternis be gon te vallen, werd de aanblik van het kamp vuur, waarvan de vlammen hoog oplaaiden en de aanwezigen in breeden kring belichtten nog fantastischer. Het was een mooie avond en ongetwijfeld zullen velen opnieuw van de gelegenheid ge bruik maken om Woensdag en Zaterdag het kampvuur weer mee te maken. Welpen bezoeken de Jamboree. Reeds gisteren zijn enkele groepen welpen in onze stad aangekomen, doch vandaag zul len nog vele „padvinders in den dop" arrivee- ren. Hedenmorgen om half elf zou in de Wel pentent op het Jamboree-terrein een Welpen conferentie worden gehouden. Deze Welpen zullen niet op de Jamboree worden ondergebracht, doch in een aantai scholen in Haarlem en wel aan de Parklaan, de Friesche Varkensmarkt, het Prinsen Bol werk en de Schoterstraat en de Tetterode straat. Hedenmiddag zullen ongeveer 2500 Welpen een bezoek aan het Jamboree-terrein brengen. Ook gisteren waren reeds vele Welpen op het terrein aanwezig, die met de meeste aandacht de verrichtingen van hun „groote broers" ga- De Polen ontpopten zich tijdens de voorstellingen in de theatertent als echte variëté~artisten. Gistermiddag heeft Lord Robert Baden Po well of Gilwell, de grijze stichter der pad vinderij, in het hoofdkwartier op huize „Tey lingerbosch" de -verslaggevers der verschil lende binnen- en buitenlandsche bladen ont vangen. voor een kort interview. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, dit vraaggesprek van den voorzitter van de com missie voor Pers en Propaganda, C. R. T. baron Krayenhoff met den Chief Scout per radio uit te zenden, doch de Chief weigerde hals starrig, hieraan mede te werken. Op de eerste vraag van baron Krayenhoff, omtrent de laatste indrukken van den Chief, over ons land, antwoordde deze, het erg pret tig te vinden, in Holland te zijn. Holland heeft een schitterende historie, het is het land van de groote wereldontdekkers, die hun belan gen konden verdedigen, maar toch meer man nen van den vrede waren, dan van den krijg. Daarom is Holland een ideale plaats om sa men te komen, omdat de jongens er kunnen leerën van de tradities en de prachtige voor beelden. Doch ook de omgeving van het kamp zoo vervolgde de Chief, is prachtig. En de voor bereiding is, voor zoover ik heb kunnen con- stateeren, uitstekend geweest. Dat is heel be langrijk, want het halve welslagen van een dergelijk kamp hangt af van een goede voor bereiding. U hebt zelf kunnen zien, welk een succes de Jamboree reeds is. Dat alles is te danken aan de mannen, die dag en nacht gewerkt hebben, om dit succes voor te bereiden. Het is heerlijk, aldus de Chief, de jongens uit alle deelen der wereld bijeen te. brengen. Dat was niet mogelijk geweest, sinds 1212. Toen werd de groote kinder-kruistocht ge houden, waarbij de kinderen van alle naties trachtten te bereiken, waarin him vaders ge faald hadden. Er is eenige gelijkenis, tusschen die samen komst van de jeugd van alle naties, en deze. Want ook hier trachten de jongeren te slagen, waar de ouderen faalden. Die ouderen vochten gedurende vier jaar voor den vrede, en nu, na twintig jaar is die vrede nog niet bereikt. Doch nu zijn de jon gens gekomen, om op hun manier vrede te maken. Het is nog slechts een begin, maar het zal groeien. Een bijeenkomst als deze, doet- een wederzijdsche waardeering ontstaan, die noodzakelijk is voor de nieuwe vriendschap tusschen de volken. Dat is het, waarvoor we de jongens opleiden: goede burgers van hun eigen land, maar ook goede wereldburgers, en vrienden van andere volken. Baron Krayenhoff: U bent de ongekroonde koning van bijna drie millioen padvinders! Baden Powell: Maar anderen doen het werk nu voor mij. Baron Krayenhoff: Maar u bent toch steeds het voorbeeld geweest en nog! Wat is uw in druk van de Hollandsche padvinders? B. P.: O, er is veel overeenkomst met de Engelsche scouts, I am very fond of Dutch boys! (ik mag de Hollandsche jongens graag). Het is moeilijk, zoo vervolgt de Big Chief, deze Jamboree te vergelijken met andere. Er is steeds veel overeenkomst, al is de een soms wat geriefelijker dan de andere. Men moe echter vooral niet te dicht bij een stad zitten. De jongens moeten zich buiten voelen. Het publiek krijgt door zoo'n Jamboree eigenlijk een verkeerden indruk van ons werk, maar dit is niet echt. Wij willen de jongens juist in kleine groepen de natuur in zenden, ver van de stad.. De vorige Jamboree, in Göddöllö, werd in. een geheel ander landschap gehouden. Door het heuvelachtige terrein, kon daar het zweef vliegen beoefend worden, dat toen iets nieuws voor ons was. Dat zou in dit vlakke land niet mogelijk zijn. (Baden Powell schijnt onze heele zweefvliegsport niet te kennen). Ook was daar een schitterend meer, maar hier hebben we de zee. Beslist een voordeel vond ik, dat de kampen meer in de uitge strekte bosschen lagen, verder van de steden af. Op de vraag, waaraan men den echten scout kan herkennen, antwoordde de Chief na eenig nadenken: „Aan de vele vrienden die hij maakt!" Tenslotte wees de Chief er nog op, dat hem eenigen tijd geleden door het Carnegie In stituut in Den Haag den Wateier vredesprijs was toegekend, een onderscheiding die hij zeer op prijs heeft gesteld omdat het een be wijs was, dat de padvinderij met haar over de geheele wereld verspreide broederschap van 2.812.000 jongens een belangrijke en groeiende factor is voor den wereldvrede. De meisjesbeweging omvat 1.700.000 leden, in 30 landen. Het feit, aldus Lord Baden Powell, dat deze prijs werd toegekend door alleszins bevoegde rechters, die buiten de padvindersbeweging staan, geeft dezen prijs voor mij een bijzon dere waarde. desloegen, en zich al zoozeer thuis voelden, dat zij vol enthousiasme deelnamen aan den ruilhandel en de jacht op handteekeningen. Padvinders vermaken zich. Gistermiddag had op het drukke Verwulft een voorval plaats, dat sterk de aandacht trok van het publiek. Op het Verwulft liep een man met een korfje met twee hanen, toen twee padvinders op hem af kwamen en door teekens te kennen gaven de hanen te willen koopen. Na eenige onderhandelingen werden zij het eens over den prijs en toen lieten de padvinders de hanen op het Verwulft los. On middellijk werd door het publiek een klop jacht op de ijlings vluchtende dieren georga niseerd. De mannen, die tenslotte de dieren wisten te achterhalen, waren zeer verbaasd, toen zij ze mochten houden. Maar de twee padvinders hadden het grootste pleizier in deze grap. Parkeeren tijdens kampvuur. Voor het kampvuur, dat in het Noordelijk gedeelte van het terrein van de Jamboree zal worden gehouden, zal alleen de Noordelijke parkeerplaats voor auto's in gebruik worden gesteld. Door de politie zullen bezoekers per auto worden gedirigeerd over het op overige uren afgesloten gedeelte van den Vogelenzangsche weg. Bezoekers, die per auto overdag de Jambo ree gaan bezoeken en willen blijven voor het bijwonen van het kampvuur, zullen verstandig doen hun auto op het Noordelijk parkeerter rein te plaatsen. De Nederlandsch Indische padvinders. Het contingent Nederlandsch-Indië is uit verkoren om op den dag, waarop door allen hulde gebracht wordt aan den chief-scout, een der hoofdnummers van het programma te ver zorgen. Dit zal een lichtspel zijn. Hiervoor heeft men een fantastische voorstelling ont worpen in zulk een vorm, dat Indische dansen hierin passen, doch dat tevens op allegorische wijze hulde gebracht kan worden aan den ;eest van broederschap welke allen bezielt. De Bilt voorspelt: Meest zwakken Noordelijken tot Noord westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Haparanda. Laagste 755.7 m.M. te Isafjord. De depressie in het Westen op den Oceaan trok Noordwaarts, in het Zuidwesten op den Oceaan daalde de luchtdruk. Het hooge druk- gebied voor het Noordwesten van Noorwegen nam in beteekenis af. Overigens kwam in de luchtdrukverdeeling weinig verandering; de luchtdrukverschillen zijn echter over het al gemeen nog geringer geworden, zoodat de wind vrijwel overal slechts zwak is. Op het Westen van de Britsche eilanden, en in Zuid Frankrijk, is .de wind Zuidelijk met helder tot licht bewolkte lucht, overigens is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied de wind Noordelijk met zwaar bewolkte tot be trokken lucht met plaatselijk nevel of mot- tegen, welke in den loop van den dag wel zal optrekken. Er zijn nog geen aanwijzingen dat zich be langrijke veranderingen in den weerstoestand zullen voordoen, zoodat voorloopig nog ge rekend moet worden met het vrij sombere weer in den morgen, met eenige opklaring in den namiddag, met zwakken Noordelijken tot Noordwestelijken wind en droog weer, behou dens plaatselijk lichte motregen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 0.27 uur; n.m. 13.11 uur. Strand berijdbaar van 5.3011.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. 765 m.M. 765 m.M. De voorstelling is in het kort als volgt: de Sultan van Modjopait viert feest. Verschillen de afgezanten komen hem hulde brengen, o.a. de afgezant van de Molukken, die bij zijn be zoek den Tjakalele, den fantastisch wilden Mo- lukschen krijgsdans uitvoert. Zijn eigen volk demonstreert Wajang-dansen. De afgezant van China biedt hem geschenken aan. Ten slotte gaat de voorstelling meer de rea liteit benaderen, doordat allen, namens de jeugd van Nederlandsch-Indië, hulde brengen aan de geheele wered, bezield van den geest van broederschap en eenheid. Deze hulde zal dan den Chief-Scout ten deel vallen. In deze slot-apotheose is een verrassing ver werkt, welke wij niet mogen verklappen, doch waardoor fantasie en werkelijkheid wel zeer passend zijn saamgeweven. Verlichting van het waterkamp De hoofdkwartier-commissaris voor de Zee verkenners deelt mede, dat de gondelvaart in de Trekvaart op Vrijdag 6 Augustus a.s. gewij zigd is in een verlichting van het Jamboree- waterkamp aan de Ringvaart en van de al daar liggende verkenners-vloten. Op dien avond zal tevens een kampvuur ge houden worden, waaraan de buitenlandsche zeeverkenners zullen deelnemen, Het publiek heeft dien avond toegang tot het waterkamp der Jamboree. De ingang van het waterkamp is gelegen bij de halte Bennebroek van de blauwe tram. Kaarten 'voor de Jamboree zijn geldig als toegangsbewijzen voor het water kamp en omgekeerd. Aartshertog Otto van Habsburg bezoekt het terrein. Hedenmorgen om vijf minuten voor elf ar riveerde, geheel onverwacht, Aartshertog Otto van Habsburg op het Jamboree-terrein. De hooge bezoeker werd op het hoofdkwartier, Huize Teylingerbosch, ontvangen, waar de leiding van het Oostenrijksche contingent, de directeur van het internationaal Bureau, mr. Martin en generaal Behrens aan den Aarts hertog werden voogesteld. Na een kort verblijf op het hoofdkwartier werd een bezoek gebracht aan verschillende sub-kampen, waarbij mr. Martin den Aarts hertog vergezelde. De bezoeker toonde zeer veel belangstelling voor de inrichting der kampen en onderhield zich met enkele pad vinders, die daar aan het werk waren. Drukte op de stations. Op de stations te Haarlem en Vogelenzang heerscht deze dagen een bijzondere drukte, doch dank zij de vele extra treinen is men in staat de vele reizigers ook spoedig weer te vervoeren. Zooals men weet is het sta tion te Vogelenzang belangrijk uitgebreid en door de uitstekende regeling doen zich weinig moeilijkheden voor, al zullen velen zich soms met een staanplaatsje moeten ver genoegen. Eenige vertraging voor het verkeer ontstaat soms bij den spoorwegovergang aan de Zandvoortschelaan, waar de boomen door de vele extra treinen herhaaldelijk gesloten zijn, zoodat vaak een heele file auto's staat te wachten. AGENDA DINSDAG 3 AUGUSTUS Groote Kerk; Orgelbespeling 3.15—9.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „She", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans éals Theater: „Toendra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „The Gang Show". 2.30, 7 en 9.15 uur. „Lied van de aarde", 9.30 en 11 uur v.m. Cinema Palace: „Elephant Boy", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Bloemendaal: Vergadering van den gemeenteraad. 12 uur. WOENSDAG 4 AUGUSTUS Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Rembrandt Theater: .lied van de aarde" 9.30 en 11 uur v.m. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2