VACANTIE! HENSEN DONDERDA'G 5 'AUGUSTUS 1937 HAARLE M'S DAGBE'AD 7 ATHLETIEK. Competitie K. T. K. De dames-wedstrijden. Zooals reeds in den beginne vast stond, is de eerste B. G. V. ploeg kampioen van de le klasse geworden. Zelfs zou hier de tweede plaats ingenomen zijn ook door de B. G. V. ware 't niet, dat haar tweede ploeg in den eersten wedstrijd onvolledig uitkwam. In den derden (laatsten) wedstrijd werden teel minder punten behaald dan in elk van de beide vorige. Het voor dames zoo moeilijke apeerwerpen was hiervan de oorzaak. De eind-uitslag is: 1. B. G. V. I 16123 p., 2. Concordia I 11161 p.. 3. B. G. V. II 10725 p., 4. Olyrnpia 10222 p., 5. O. S. S. 9627 p., 6. Turnlust B 9320 p., 7. Concordia n 2060 p. Kampioen van de 2e klasse werd Turnlust H. met een aantal punten (n.l. 8147), voldoen de, voor de le klasse. Verder is hier de volgorde: 2. B. G. V. IH 5715 p., 3. Bato II 5545 p., 4. Ra- piditas I 5309 p., 5. T. V. S. 5039 p., 6. O. S. S. II, 7. Olyrnpia II, 8. Turnlust H. n, 9. Turnlust B. II, 10. Rapiditas II, 11. Bato II, 12. B. G. V. IV. Over beide klassen waren de beste presta ties: 80 M. hardloopen 10.7 sec., speerwerpen 23.20 M., hoogspringen 1.45 M., kogelstooten 9.09 M., driesprong 9.87 M., en alleen voor de 2e klasse 100 M. hardloopen 14 8 sec., discuswerpen 24.13 M., verspringen 4.24 M. Mej. F. Berendes van de B. G. V. was in den derden wedstrijd de beste athlete in de le klasse en mej. H. Heck in de 2e klasse. De heeren-wedstrijden. In de le klasse wist Concordia zijn plaats te handhaven, zoodat het kampioen werd, en wel met 23970 p. Bij volledig uitkomen ook in den eersten wedstrijd zou O. S. S. no. 1 geweest zijn. Nu verkreeg 't in totaal 23240 p. De derde plaats wordt ingenomen door Turnlust B. met 22762 p. Verder is de eind-uitslag 4. B. G. V. 19383 p., 5. Olyrnpia 18224 p., 6. Concordia n 12826 p. Kampioen van de 2e klasse werd Turnlust H. met 21053 p. en met no. 2, Olyrnpia (20611 p.), dat evenals O. S. S. sinds vorig jaar in de heeren-competitie verrassend vooruitging, kan eerstgenoemd# vereeniging zeker in de le klasse uitkomen. In dat geval zou de le klasse 2 ploegen van Olympia tellen. Het slot-resultaat van de 2e klasse luidt ver der: 3. O. S. S. 12999 p. Verschillende ploegen vervielen in deze klasse wegens niet of onvol ledig uitkomen, of door ongerechtigde deel nemingen. Deze beletselen deden zich ook in de 3e klas se gevoelen, zoodat ook daar weinig ploegen den eindpaal bereikten. Rapiditas, dat voor 't eerst aan de competitie deelnam, bereikte de bovenste twee plaatsen resp. met 14978 p. en 11943 p., en dit resultaat is voor de eerste ploeg van dien aard, dat zij volgend jaar zon der bezwaar de le klasse kan versterken, in aanmerking genomen, dat in de le klasse 5 en in de 3e klasse 4 onderdeelen gelden. T. V. IJ. werd no. 3 met 9614 p. De beste athleten in den derden wedstrijd waren in de le klasse M. Kluft (Turnlust B.), in de 2e klasse D. v. Looij (Turnlust H.) en P. Dekker (Olympia) en in de 3e klasse H. Büter (Rapiditas) In den derden wedstrijd waren de beste prestaties: 400 M. hardloopen 55.2 sec., hoog springen 1.70 M., kogelstooten 11.92 M., hink- stapsprong 12.11 M., discuswerpen 33.31 M., 200 M. hardloopen (2e klasse) 25.9 sec., speer werpen (2e klasse) 37.38 M., 100 M. hardloo pen (3e klasse) 12.7 sec., vèrspringen (3e klas se) 5.32 M. Wedstrijden Turnlust. De B. G. V. Turnlust hield in het Gemeen telijk Sportpark te Beverwijk haar jaarlijksche athletiekwedstrijden voor dames- en heeren leden. Voor allen gold een vijfkamp, bestaande uit 100 M. hardloopen, hoogspringen, driesprong, kogelstooten en discuswerpen. Bij de heeren waren de beste athleten verhinderd, waarte genover stond, dat hier enkele jongeren zooda nig naar voren kwamen, dat zij volgend jaar in de le klasse kunnen worden opgenomen. Naar gelang de prestaties in de K. T. K. competitie waren de deelnemenden verdeeld in 2 klassen. Voor de winnaars van de gymnas tiek- en athletiekwedstrijden gezamenlijk wei den wisselbekers beschikbaar gesteld Bij de dames en de heeren waren de beste prestaties resp. als volgt: 100 M. hardloopen 14.1 sec. en 12 sec., hoogspringen 1.30 M. en 1.50 M., driesprong 8.50 M. en 11.17 M., kogelstoo ten 8.12 M. en 9.48 M., discuswerpen 22.13 M. en 30.93 M. Naar de Finsche telling waren de uitslagen: Dames, le klasse: 1. D. Tabak 1085 p., 2. A. v. d. Voort 1050 p., 3. J. Waterdrinker 843 p. 2e klasse: 1. G. v. Dorp 620 p., 2. T. v. Eek 577 p., 3. A. Molenaar 561 p. Heeren. le klasse: 1. B. v. Osch 2250 p., 2. A. Stopper 2130 p., 3. K. v. Leeuwen 2055 p. 2e klasse: 1. C. v. d. Kolk 1591 p., 2. J. Zwart 1526 p., 3. J. Kuenen 1263 p. INT. WEDSTRIJDEN TE PARIJS VOOR DAMES Mej. Koning neemt deel. Voor de internationale dameswedstrijden, welke Zondag 8 Augustus in het Stadion te St. Cloud te Parijs ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling zullen worden gehou den, waren bij de nationale technische com missie van de Kon. Ned. Athletiek Unie ook uitnoodigingen binnengekomen voor de deel neming van enkele Nederlandsche athleten. Voor het sprintnummer kwam mej. Koen en voor het hordennummer, dat zeer sterk be zet zal zijn, mej. Ter Braake, finaliste van Berlijn, in aanmerking. Doch de uitnoodi- ging kon niet worden aangenomen, daar deze Nederlandsche dames zullen uitkomen op de internatnionale wedstrijden, welke Zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. Naar wij echter vernemen vertoeft mej. Ko ning momenteel in Parijs; aan haar is start vergunning verleend om Zondag a.s. in het sprintnummer uit te komen. WATERPOLO. DE INTERNATIONALE VIERKAMP VAN H. V. G. B. De vierkamp, dien bovengenoemde vereeni ging op 15 Augustus zal organiseeren, belooft blijkens de inschrijvingen der deelnemende vereenigingen een succes te worden. De vier kamp gaat tusschen R.V.N., D.W.R., V.Z.V. en H.V.G.B. De eerstgenoemde is een eerste klas zwem- en poloclub uit België. In twee jaar tijd heeft zij zich opgewerkt van een derde klas club tot een der beste Belgische teams. In totaal worden vier polowedstrijden ge speeld, namelijk door elke vereeniging twee. Ook de zwemnummers zullen niet van span ning ontbloot zijn, al zal hier de strijd niet zoo fel zijn als bij de polowedstriiden, waarbii hoogstwaarschijnlijk de revanche-wedstrijd H.V.G.B.V.Z.V. gespeeld zal worden, die Dins dag j.l. in een 11 gelijik spel eindigde. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. De Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" houdt haar zesden interna tionale. herdenkingswandeltocht (40 en 30 K.M.) op Zaterdag 21 en Zondag 22 Augustus ter eere van de nagedachtenis van den heer Passtoors. Het parcours gaat dit jaar via Bloemen - daal en IJmuiden naar Beverwijk. De deelneming staat open voor alle dames en heeren, die den leeftijd van 16 jaar heb ben bereikt, alle sportvereenigingen, mili taire en politiecorpsen. Voor de 30 K.M. van 14 jaar af. Men kan zoowel persoonlijk als in groepsverband deelnemen. Het tempo zal tot de grens der gemeente worden aangegeven en is daarna vrij. Aan hen, die de 40 K.M. binnen 9V2 uur volbrengt, wordt het bekende fraaie geëmailleerde kruis met beeltenis van wijlen J. H. M. Passtoors uitgereikt. Zij, die den tocht voor de 2e, 3e of 4e maal volbrengen, ontvangen dan het cijfer 2, 3 of 4. Voor de 5e maal een buitengewoon fraai geëmailleerd kruis met zilveren beel tenis, en voor de 6e maal een verguld kroon tje. Aan hem, die de 30 K.M. binnen 7 uur vol brengt, wordt eveneens een fraaie belooning beschikbaar gesteld. Voor groepsprijzen komen in aanmerking vereenigingen, welke met minstens 10 per sonen plus leider deelnemen. Men is verplicht in groepsverband te blijven wandelen. Algemeen leider is de heer J. W. Schorf- haar, voorzitter en leider der vereeniging, kenbaar aan blauw-witten band. De start is bij het Gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel des Zaterdags tusschen 2en 2.80 uur. 's Zondags zal voor de 40 K.M. gelegenheid tot starten zijn tusschen 9.30 en 10.15 uur.. De start voor de 30 K.M. is te 10.30 uur. De inschrijving sluit Maandag 16 Augustus, laatste post aan den heer J. Swart, Zijlstraat 81, Haarlem. VOETBAL. Jaarverslag K. N. V. B. In het afgeloopen seizoen 8575 wedstrijden gespeeld. Verschenen is het jaarverslag van den Kon. Ned. Voetbalbond over het hondsjaar 1936/'37. We ontleenen er het volgende aan: Het is in alle opzichten een goed jaar voor den bond geweest. Het aantal gespeelde wed strijden bedroeg 8575, verdeeld als volgt: Kampioenschap van Nederland 20, promotie wedstrijden 286, voor de competitie 7833, voor den beker 251, voor de na-competitie 185. Het vorig seizoen bedroeg het totaal aantal wed strijden 8014. Herinnerd wordt aan de internationale wed strijden in het afgeloopen seizoen en aan de jubilea van een groot aantal clubs. Aan Willem II, W.V.V., Velocitas en E.D.O. werd ter gelegenheid van hun 40-jarig bestaan de Bondsvlag uitgereikt. De K.N.V.B. telt thans 30 vereenigingen, die gerechtigd zijn de Bonds vlag te voeren. Elf vereenigingen, die 50 jaar en langer bestaan, ontvingen den Bondswim- pel. Het aantal leden van den K. N. V. B. is weer aanmerkelijk grooter geworden, al maakte het niet zoo'n sprong als in het voorafgaande sei zoen. In 1935 had de bond 65.789 leden, in 1936 was dat aantal 73.451 en thans is het 76.059. Het aantal toegetreden vereenigingen is van 554 gestegen tot 583 en het aantal elftallen van 877 tot 920. Het aantal erkende bonden werd niet ge wijzigd: het bleef 20. Het totaal bedrag, dat door voetbal aan liefdadigheid kon worden besteed, bedraagt 16.700.16. Het aantal strafzaken is helaas groeiende. In totaal werden 781 straffen opgelegd tegen 522 in het vorige seizoen. Het meerendeel van deze straffen bestond uit schorsingen. De to taal opgelegde schorsingsduur beliep 4668 maanden tegen 1938 maanden in het vorig seizoen. De eerste Zondagen van het seizoen lever den zoo'n schrikbarenden oogst aan kwesties op, dat de strafcommissie zich genoodzaakt zag middelen te beramen om te trachten dien stroom wat te keeren. De samensteller van het verslag, de heer A. Staal, zegt o.a.: „Het is'niet aan te nemen, dat de stijging van het aantal strafgevallen in het afgeloopen seizoen alleen tot oorzaak heeft een terugloo- pen van de sportiviteitsbegrippen bij de spe lers. Het is ook mogelijk, dat het gedeeltelijk moet worden gezocht bij de scheidsrechters, die een grootere activiteit aan den dag legden dan voorheen en thans een waarschuwing ge ven voor overtredingen, welke zij vroeger waar schijnlijk oyer hun kant lieten gaan. Nemen wij het spelerspercentage onder de loupe, dan zien we, dat één op de 250 spelers zich niet altijd behoorlijk wist te gedragen. In het vo rige seizoen was deze verhouding één op 333 spelers". De in het Feijenoord-stadion gespeelde wed strijd Nederland-België bracht de record recette van 132.205.83 op. De K.N.V.B. ver diende aan dezen wedstrijd 57.650. De wedstrijd tegen Zwitserland leverde een bruto recette op van 72.668 en die tegen Noorwegen van 64.849. Verder bevat 'dit lijvige jaarverslag (het is een boek van 320 bladzijden geworden) de ge bruikelijke verslagen van de vijf afdeelingen, de verschillende commissies en de sub-com missies. Aan het verslag van de Medische Commis sie, uitgebracht door Dr. I. van Daal, ontlee nen we, dat het aantal ernstige ongelukken niet minder dan 92 bedroeg, waarbij acht her senschuddingen; deze laatste kwamen voor het meerendeel voor bij doelverdedigers; 43 spelers braken hun onderbeen. Het spelpeil. De vraag of, mede dank zij den arbeid van de Technische Commissie, krachtig gesteund door vele andere instanties, het spelpeil in ons land zich nog in een stijgende lijn beweegt, kan bevestigend beantwoord worden. Het ver slag zegt hierover o.a. het volgende: „Aan training, opleiding en deskundige voor lichting wordt hier te lande bijzonder veel ge daan. Wel ontbreken in onze sport-sainenle- ving enkele bindende elementen, welke elders de beoefening van de sport in geheel nieuwe banen deden voeren, maar ook zonder zulke dwingende regelen kan blijkbaar het Neder- landsch voetbal een behoorlijke positie blijven innemen, gedragen en geschraagd als hare vertegenwoordiging herhaaldelijk wordt door heerlijke eensgezindheid, wilskracht en ener gie. Die beteekenisvolle elementen zijn herhaal delijk ook waar te nemen in gewone competi tie-ontmoetingen. Zelfs in de lagere klassen ontmoet men vaak een frisch élan, waarin men allerlei kwaliteiten herkent, welke net Neder- landsch voetbal hare reputatie heeft gegeven", Tenslotte bevat dit jaarverslag weer een groote hoeveelheid ranglijsten. ROEIEN. De Europeesche Kampioen- schappen. 56 ploegen ingeschreven. Naar wij vernemen zijn de volgende in schrijvingen voor de Europeesche kampioen schappen. welke 13, 14 en 15 Augustus a.s. op de Boschbaan te Amsterdam worden gehou den, binnengekomen: Skiff. Frankrijk, Italië, Zwitserland, Neder land, Polen, Duitschland, Denemarken en Oostenrijk. Double scull: België, Frankrijk, Italië, Zwit serland, Tsjechoslowakije, Hongarije, Joe goslavië en Duitschland. Twee zonder stuurmarf: Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Hongarije, Joego slavië, Duitschland en Denemarken. Twee met stuurman: Frankrijk, Italië, Zwit serland, Nederland, Hongarije, Polen, Joego slavië en Duitschland. Vier zonder stuurman: Frankrijk, Zwitser land, Nederland, Hongarije, Joegoslavië. Duitschland en Denemarken. Vier met stuurman: Joegoslavië, Hongarije Frankrijk, Italië, Nederland, Tsjechoslowakije, Duitschland, Denemarken en Oostenrijk. AchtriemsgiekenFrankrijk, Italië, Neder land, Tsjechoslowakije, Hongarije, Joegoslavië, Duitschland en Denemarken. In totaal hebben 56 ploegen van 12 landen met 209 roeiers (stuurlieden inbegrepen) in geschreven. Voor de eerste maal zullen ploegen van Denemarken, Joegoslavië en Tsjechoslowakije in Nederland starten. ZWEMMEN. Thomas Blower zwemt over het Kanaal. In 13 uur 21 minuten. Uit Dover: De Engelsche zwemmer Thomas Blower is er Woensdag in geslaagd, het Kanaal over te zwemmen. Hij ging te Kaap Gris Nez te water en zwom naar Dover in 13 uur 29 mi nuten. Blower is de 23ste zwemmer, die er in ge slaagd is, het Kanaal over te zwemmen. Hoe wel hij een zeer goeden tijd maakte, is hij niet beneden het record van George Michel, den Franschen zwemmer, gebleven, die in 1926 een tijd noteerde van 11 uur 5 minuten. SCHAKEN. HET LANDENTOURNOOI TE STOCKHOLM. Nederland wint van IJsland en leidt tegen Litauen. Uit Stockholm: Woensdag werden de hang- partijen der pntmoetingen van de vierde, vijfde en zesde ronde voortgezet. Landau maakte zijn partij tegen den IJs lander Gudmundsson uit de vijfde ronde re mise, zoodat Nederland met 2 1/21 1/2 van IJsland won. In de zevende ronde leidde Nederland met 21 tegen Litauen. De partij De Groot Abramavicius is afgebroken in een voor on zen landgenoot betere stelling, zoodat de mogelijkheid groot is, dat Nederland ook de zevende ontmoeting zal winnen. Tsjecho-Slowakije heeft zooveel afgebro ken partijen, dat zij er Woensdag niet mede gereed is gekomen. De ontmoeting tegen Zwe den uit de vijfde ronde en tegen Noorwegen uit de zesde ronde is nog steeds niet geëin digd. Uit de algemeene rangschikking blijkt, dat Polen momenteel met 22 1/2 pnt. de leiding heeft. Nederland staat zesde met 19 pnt. plus 1 afgebroken partij. Men dient echter niet te vergeten, dat o.m. Hongarije, Amerika, Estland en Argentinië reeds de vier winstpunten tegen Roemenië gehad hebben in verband met het feit. dat dit laatste land niet is opgekomen. Polen, dat deze vier winstpunten nog cadeau moet krijgen, staat er dus buitengewoon fraai voor. Ook de positie van Nederland is, dit in aanmerking genomen, zeer goed. Aan de uitslagen ontleenen we de volgen de afgebroken ontmoetingen vijfde ronde: Nederland—IJsland 2 1/2—1 1/2 Zevende ronde: NederlandLitauen 21 plus 1 afgebroken partij. EuweMikenas 10 PrinsVaitonis 01 Van ScheltingaVistaneckis 10 De GrootAbramavicius (afgebroken in betere stelling voor De Groot). De stand na de zevende ronde was: 1 Polen 22 1/2 pnt. 2 Hongarije 21 1/2 pnt. 3 en 4 Amerika en Estland ieder 20 1/2 pt. 5 Argentinië 19 1/2 pnt. 6 Nederland 19 pnt. plus 1 afgebroken partij. 7 Letland 18 pnt. 8 Tsjecho-Slowakije 16 pnt. plus 6 afge broken partijen. 9 Joego-Slavië 14 pnt. plus 1 afgebroken partij 10 Engeland 14 pnt. 11 Finland 13 1/2 pnt. 12 Litauen 12 1/2 pnt. en 1 afgebroken partij. 13 Denemarken 11 1/2 plus 2 afgebroken partijen. 14 Zweden 11 pnt. plus 5 afgebroken par tijen. 15 IJsland 9 1/2 pnt. 16 en 17 België en Italië ieder 8 1/2 pnt. 18 Schotland 5 1/2 pnt. 19 Noorwegen 5 pnt. plus 2 afgebroken party en. 20 Roemenië 0 pnt. (niet opgekomen) het geheim van bekoorlijkheid! Ook U kunt bekoorlijkheid verkrijgen, zodra U hel ge heim weet om fraai en glanzend haar te bezitten. Maar lan moet U het ook op de juiste wijze verzorgen. Wai ït met Blondona of Brunetta I Deze haarwasmidde len zijn geheel alkalivrij. wat de zo gevreesde witte neerslag op het haar voorkomt en elke nabehande ling overbodig maakt. En Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, waardoor blond haar prachtig van tint blijft, terwijl Brunetta het doeltreffende middel is voor donker haat. dat het zuiver plantaardige preparaat Hequil bevat. Voorts zult U ondervinden, dal Uw haar na het ge- k van Blondona of Brunetta veel sneller droog is. (Adv. Ingez. Med.) CRICKET. Flamingo's—Free Foresters te Laren. Goede innings der Flamingo's Mr. H. W. Glerum en Dr. M. Jansen resp. 64 en 67. Woensdagmiddag 12 uur begon te Laren de tweedaagsche wedstrijd der in Nederland toerende Free Foresters, thans tegen een team der Flamingo's onder aanvoering van Mr. G. Hamburger. De Flamingo's wonnen den toss en ver kozen te batten. Geopend werd met Mr. H. W. Glerum en R. de Waal op het bowlen van Gilmer en Bromley Davenport. Het openingspaar begon voorzichtig en bleek er weldra goed 't oog in te hebben, zoo dat de Engelschen spoedig den aanval wis selden. Op een totaal van 93 werd Glerum door Boddington gevangen op het bowlen van Gilmer. Glerum had toen 64 runs ge slagen, waaron '.er zeven vieren. Dr. Max. Jansen ging De Waal gezelschap houden, doch samen maakten ze het niet lang, want op een totaal van 103 werd De Waal door Bromley Davenport gecleand voor 26. Dr. Max Jansen speelde een goede innings en zag eenige spelers komen en gaan. Het langst hield Van Baasbank het uit, die voor 28 runs op een totaal van 147 gebowld werd door Brims. Stroink ging voor nul, gevangen door Wil liams op het bowlen van Green. Mr. P. La- bouchère had er 3, toen een listige bal van Green zyn bails afwierp en Jhr. J. v. d. Bosch had er 7 toen Lemon hem ving op het bowlen van Brims. Van 3 voor 147 was het intusschen 6 voor 198 geworden, zoodat men tevreden kon zijn. Drie runs later moest ook Jansen zyn in nings staken, toen een bal van Brims zijn wicket velde (7 voor 201). C. W. V. Bakker scoorde slechts twee runs, waarna Mr. G. Hamburger en Koele- man het even langer uithielden en den stand van 203 opvoerden tot 240. Mr. Hamburger had 19 runs gescoord toen Eckersley hem inpikte op het bowlen van Bromley Davenport; Koeleman werd gevan gen door Boddington eveneens op (het bowlen van Davenport voor 9. H. Klink bleef met 0 not out. De Engelschen openden met Williams en Boddington op het bowlen van Glerum en Max Jansen. Ze speelden uiterst voorzichtig, zoodat de score zeer langzaam omhoog ging. In een uur waren er slechts 40 runs ge scoord en captain Hamburger zette resp. Koeleman en Bakker aan, om het later eens met den slowbow^r Labouchère te probee- ren. En waarlijk het gelukte op een totaal van 57 draaide een bal van dezen bowler met veel effect onder het bat van Williams door en wierp de bails af (1 voor 57). Williams had 32 runs geslagen. Daar de captains des morgens hadden af gesproken, tot 6 uur te spelen, werd even later de laatste over aangekondigd, waarvoor Glerum nog eens aangezet werd Op 59 runs werd de strijd gestaakt. Bod dington en Lawrence bleven met resp. 23 en 2 not out; er waren 2 extra's. De Volledige scores luidden: Flamingo's eerste innings: Mr. H. W. Glerum c Boddington b Gilmer 64 R. de Waal b Bromley Davenport Dr. Max Jansen b Brims A. Th. Baasbank b Brims A. Stroink c Williams b Green Mr. P. C. G. Labouchère b Green Jhr. J. v. d. Bosch c Lemon b Brims C. W. V. Bakker b Bromley Davenport Mr. G. Hamburger c Eckersley b Bromley Davenport J. J. Koeleman c Boddington b Bromley Davenport H. Klink not out Extra's Totaal 240 Bowlingcijfers: H. Gilmer 1 voor 37, E. Bromley Davenport 4 voor 75. C. R. Tuff 0 voor 8, L. Green 2 voor 44, D. V. Brims 3 voor 48, P. Lawrence 0 voor 13. Free Foresters eerste innings: R. A. Boddington not out 23 E. E. B. Williams b mr. P. Labouchère 32 P. Lawrence not out 2 Extra's 2 Totaal 59 voor 1 wicket. Haarlemmers in Engeland. Wembley C. C.Zeilinga's Haarlem XI. (Van onzen medewerker). De Haarlemmers troffen het geweldig de eerste dagen van hun toer naar Engeland. De eerste dag (Maandag) zeer fraai weer en prachtig cricket gezien op de Oval tusschen Surrey 'en Notts en Dinsdag speelden zij zelf, eveneens onder de gunstigste weersomstandig heden, op het zeer fraaie veld van de Wem bley C.C. Kleefstra won voor Haarlem den toss; hij koos eerst batten. Het begin viel echter zeer tegen, want de eerste batsmen, n.l. Alders, De Ruig en Healey, waren direct verdwenen, het geen overigens niet zoo onbegrijpelyk was, daar met een enkele uitzondering nog geen der Haarlemmers op een graswicket had ge speeld. Enkele malen kwam de bal bijna niet van den grond, zoodat verschillende batsmen onder hun bat door gebowled werden. Eerst tusschen Voogd en H. de la Mar kwam het tot een kleinen stand. Laatstgenoemde scoorde een snelle 15 en Voogd bracht het tot 16; Kleefstra liet later zien, dat hij wel op gras gewend is te spelen; hij maakte een goede 26. Het totaal kwam tenslotte juist boven de 100. Het was te begrijpen dat de Engelschen op het battingwicket dit totaal gemakkeiyk zou den passeeren, maar toch waren er reeds 4 wickets gevallen alvorens het zoover was; de runs werden hoofdzakelijk door Bogan ge scoord, die daarna nog doorspeelde totdat hij zyn century had bereikt, waarna op 162 voor- het verlies van 7 wickets werd gestopt. Haar lem had haai' eersten weds try d in Engeland dus verloren met 61 runs en 3 wickets. De bowlingcijfers waren; P. de Ruig 4 voor 57, Fortgens 038, H. de la Mar 342. J. Alders 0—23. De tweede wedstrijd, dien de Haarlemmers Woensdag tegen Twickenham speelden, ein digde in een draw. Haarlem 229, Twicken ham 202. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen wed- stryden luidt: Sussex 3845 (J. Parks 105) te gen Glamorgan. Essex 198 en 42 tegen Wor cester 82. Hampshire 272 tegen Surrey 50. Kent 332 (Todd 135) tegen Notts. Somerset 187 tegen Middlesex 1882. Leicester tegen Yorkshire 2884 (Sutcliffe 109, Mitchell 100) regen. Northamptonshire 181 tegen Derby 339. Warwick 259 tegen Nieuw-Zeeland 321. Lancashire 2043 tegen Gloucester 287. Ham mond (12Ö) scoorde 2yn 12de century van het seizoen. Zijn merkwaardige cijfers zyn thans no. 1 met: i. n.o. r. h.s. gem. 42 5 2622 217 70.84 Op Lord's: the Army 1765 tegen Public Schools 275 (Thomson 102). FLANEL PANTALONS alle betere J? kwaliteiten M VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1, Tel. 12842, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. HET INT. TOURNOOI TE BOEDAPEST. Nederlandsche ploeg samengesteld Naar wij vernemen is de Nederlandsche wa- terpoloploeg, welke zal deelnemen aan het in ternationaal tournooi, dat van 14 tot 20 Aug. om den Klebelsbergbeker te Boedapest wordt gehouden en waarin behalve Nederland ook Hongarije, Frankryk, België, Duitschland en Oostenrijk uitkomen, uit de volgende spelers samengesteld: J. van Woerkom (Zian, Den Haag), mr. II. Veenstra (IJ), G. Regter (Rotterdamsche Zwemclub), J. van Oostrom Soede (IJ), R. den Hamer en H. Stam (Haagsche Zwem- en Polo club), C. van Aelst en H. Maier (IJ) en A. Franken (Zwemlust Utrecht). Uit deze spelers zal telkens te Boedapest een keuze worden gedaan. HET IJ KAMPIOEN VAN NEDERLAND. H.Z. en P.C. met 64 verslagen. In een uiterst spannenden wedstryd heeft Woensdagavond in het zwembad „De Regen tes" te 's-Gravenhage Het IJ met 64 van H.Z. en P.C. gewonnen, waarmee de Amster dammers voor 1937 beslag op het Nederlandsch kampioenschap hebben gelegd, daar zij te Am sterdam reeds met 42 van de Hagenaars heb ben gewonnen. Rust kwam met 22. Hiermee heeft H.Z. en P.C. den titel, dien zij twee jaar lang heeft gevoerd, aan Het IJ moeten afstaan. ZEILEN. IJmuiden—Solent. „Zeearend" op de tweede plaats. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Het is thans definitief, dat de Zeearend' in de IJmuiden-Solent-race de tweede plaats veroverd heeft achter het Duitsche jacht Senta. De officieele uitslag luidt n.l.: 1. Senta. 41 uur 23 min.; 2. Zeearend, 42 uur 10 min.; 3. Roland van Bremen, 43 uur 23 min.; 4. Ham burg, 44 uur 17 min.; 5. Arktur, 44 uur 27 min.; Peter von Danzig, 44 uur 30 min.; 7. Ettsi V, 50 uur 39 min.; 8. Asta, 54 uur 14 min. De grootere jachten kwamen na de kleine binnen, omdat de eerste meer last van de heerschende windstilte hadden dan de kleine schepen. OM DEN AMERIKA-CUP. „Ranger" wint ook de derde race. Uit Newport: Woensdag werd de derde race gezeild om den America-Cup tusschen Harold Vanderbilt's „Ranger" en de „Endeavour 2" van mr. Sopwith. Ook deze derde race werd door het Amerikaansche jacht gewonnen; indien „Ranger" ook de race van heden Donder dag wint, blijft Amerika houder van de trophee. De tijd van de „Ranger" was 3 uur 54 minu ten 30 sec.; die van de „Endeavour 2" 3 uur 58 minuten 57 sec. ATHLETIEK. MOOIE PRESTATIES TE STOCKHOLM. Warmerdam springt 4.30 meter polshoog. Uit Stockholm: Woensdagavond werden te Stockholm internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een sterke Amerikaansche ploee. De Amerikaan Warmerdam wist bij het polsstok- hoogspringen een hoogte van 4.30 M. te be reiken.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11