DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD SANTPOORT DE SPOORWEGOVERGANG NABIJ HET STATION. Naar aanleiding van meerdere ongevallen, welke plaats hadden op den bewaakten spoor wegovergang nabij het station, in verband met de weinig overzichtelijke situatie speciaal uit Oostelijke richting naderende, heeft de K. N. A. C. den Inspecteur-Generaal van het Ver keer verzocht plaatsing van een voorwaar schuwingsbord te willen bevorderen. De K. N. A. C. heeft hierop bericht ontvan gen, dat de Directie der Nederlandsche Spoor wegen bereid is om de palen, waaraan het bord: „Aanraken draden levensgevaarlijk" is bevestigd over pl.m. 4 M. hoogte, alsmede een kleine pl.m. 1 M. hooge schutting, rood/wit te doen schilderen, voor de uitvoering waarvan reeds opdracht werd gegeven, ten einde be doelden overweg meer te doen opvallen. Voorts zal, ter verbetering der verlichting van den overweg, bij wijze van proef de over weglantaarn naar de andere zijde van den weg 'worden geplaatst, terwijl de afrastering langs de woning en den weg reeds is verbe terd door het plaatsen van een lage afraste ring, bestaande uit betonvoeting met beton- palen en schrooten. Betreffende plaatsing van een waarschu wingsbord stelt de Directie der Nederlandsche Spoorwegen zich op het standpunt, dat deze dient te geschieden door en op kosten van den betrokken wegbeheerder. EEN KRANIGE TIPPELAAR. Ook Santpoort heeft haar „kranigen tippe laar". Het is de heer C. Slinger, die voor het eerst aan de Vierdaagsche deelnemend, de 220 K.M. aflegde. Dat de heer Slinger inderdaad een flinke wandelaar is, moge voorts blijken uit het feit, dat hij dit seizoen reeds 885 K.M. aflegde ONGELUKKIG TERECHTGEKOMEN. De echtgenoote van den heer K. B., die Woensdagmorgen van een schuin graskantje afliep, kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat zij een been brak. Ze werd per ziekenauto naar het St. Anthonius-Ziekenhuis te IJmui- den-Oost vervoerd. DE FEESTWEEK INGELUID. Woensdag werd de Santp.oortsche feestweek ingeluid. Op een terrein aan de Hoofdstraa-t is een waar Luna-park met tal van attracties van den meest uiteenloopenden aard ver rezen. Verschillende soorten draaimolens, werptenten, motorsport-tent enz. De groot ste belangstelling had echter Vermolens auto baan, zoowel van de zijde der rijders als die der toeschouwers. Reeds op den eersten avond was het ge zellig druk op het terrein. PROPAGANDA KUNSTAVOND VAN DEN NEDERLANSCHEN BLINDENBOND. In het kerkgebouw van de Ned. Herv. ge meente had Woensdagavond de propaganda kunstavond van den 'Nederl. blindenbond plaats. ,;Ds, J. A, L. Hovy, die evenals mevr. Nete- lenbös-4-Vogelzang, mevr. de. wed. Hiiencler— Bosch, de heer F. R. C. Rijkens. e.a. zitting had in het comité van voorbereiding, sprak een inleidend woord, waarin spreker deed uitkomen, dat we ons medeleven met hen, die een der belangrijkste zintuigen missen, niet moeten uiten door beklag. Zij die dezen avond aan het programma medewerken, too- nen ons hoe zij ondanks dit gemis door ener gieke volharding in staat zijn veel van het léven te maken en hiermede ons, die zich in volmaakte volwaardigheid mogen verheugen een beschamend voorbeeld geven. Ook de spreker van dezen avond, de propa gandist van den Nederl. blindenbond, de heer Joh. van den Berg, wees in zijn rede: ,De Blinde mensch" eiken vorm van beklag van de hand. De blinden hebben als ieder ander te berusten in hun lot en met blijmoedigheid aanvaarden zij dit. Kunnen ze nu eenmaal niet als geheel volwaardigen in de maatschap pij elke plaats bekleeden, in vele bedrijven hebben zij zich echter wel plaatsen weten te veroveren. Als voorbeelden daarvan zelde spr. dat Frits Tingen (declamator) een telefoon centrale bedient, terwijl bij Philips (Eind hoven) eenige blinden kantoor- en fabrieks werk verrichten. Spr. spoorde de aanwezigen aan de hier reeds betoonde belangstelling om te zetten in daadwerkelijke steun door zich te abonneeren op de blindenbode, het maan- delijksch orgaan van den Nederl. blinden bond, verzorgd door Frits Tingen. Velen gaven hieraan in de pauze gehoor. Het kunstprogramma verzorgd door mej. An nie Beier, alt; Piet Meier, organist en Frit; Tingen (declamator) zal de vele aanwezigen zeker bekoord hebben. Hun weergaven waren een stevige onderstreping van de woorden van den propagandist. DE RINGRÏJDERIJ. Het bestuur van de harddraverij-vereeni- ging, dat ook het ringrijden hier ter plaatse organiseert, trof het Woensdag buitengewoon goed met het weer. Het zonnetje scheen heer lijk, wind was er bijna niet, factoren voldoen de, om de belangstelling in de morgenuren reeds vrij groot te doen zijn. Onder leiding van de heeren Westerhoven, Bockel, Schoorl en Heeremans had de ring- stekerij een vlot verloop. Laatstgenoemde, de bekende Haarlemsche oud-verkeersagent, voelde zich weer echt in zijn element en maande de rijders(sters), die wel eens wat al te zeer op hun gemak gesteld waren, tot grooter spoed aan, op dezelfde tactvolle wijze, als hij het vroeger deed op het drukke ver keerspunt bij het Haarlemsche Stationsplein. Teneinde hen, die niet in het bezit van een paard waren en die groep wordt elk jaar grooter toch in de gelegenheid te stellen aan de wedstrijden deel te nemen was het nummer „ringsteken per fiets" ingelascht. Zoowel op het levende als op het stalen ros werd fel om de prijzen gekampt. Het resul taat was tenslotte: Ringsteken op het losse paard voor dames en heeren: le prijs: J. Stut, 2e prijs Jan Wil lemse; 3e prijs mej. Schoo. Ringsteken per fiets (dames).: le prijs Gerry fijssen, 2e prijs, mej. M. Bos, 3e prijs mej. )uineveld. Ringsteken per fiets (heeren): le prijs P. Stegemeyer, 2e prijs J. Arisz, 3e prijs F. Engel. Niet onvermeld willen we laten, dat de tweede prijs op het losse paard gewonnen werd door den jongsten deelnemer aan dil tournooi, den 11-jarigen Jan Willémsen. Het ringsteken met paard en tilbury had al evenzeer te lijden onder de vermindering van het aantal paarden, maar toch was het aantal van dien aard en waren de deelnemers (sters) dermate aan elkaar gewaagd, dat de commissie-leden heel wat uurtjes hebben moeten opofferen, alvorens de beslissing was gevallen. De heeren staken over het geheel beter dan de dames. Na den eersten omloop bleek reeds, dat heeren, die 8 ringen hadden ge stoken maximum 12 ringen niet voor een prijs in aanmerking kwamen. 4 heeren, die elk 10 ringen hadden veroverd, moesten tenslotte om de prijzen kampen. Het, resul taat was: Ringsteken met paard en tilbury (dames) le prijs en wisselprijs, rep. étui messen en cassette lepels en vorken mej. Willemsen; 2e prijs (stoel) mej. Kdein; 3e prijs (servies) mej. A. v. d. Peet; le troostprijs (koekschaal) mevr. WittemanSpanjaard; 2e troostprijs (bloemenvaas) mevr. Hoogerwerf. Ringsteken met paard en tibury (heeren), le pr. (30-deelig drinkstel) J. v. Warmerdam; 2e prijs (leeslamp) J. Stut; 3e prijs (couran tenstandaard) M. Schoorl Wz.; le troostprijs (aschbak) J. Vriesekoop; 2e troostprijs (klok je) G. v. d. Peet. Na afloop trokken bestuur, winnaars en verliezers naar „De Weyman", alwaar de heer Tammes, alvorens de prijzen uit te reiken, o.a. wees op het vlotte en sportieve verloop van deze ringrijderij. Hierna ging de heer Tammes over tot het uitreiken der prijzen. Tenslotte maakten het bestuur en prijs winnaars met de muziek van „Wilhelmina" voorop een rondgang door het dorp. BEVERWIJK Verkeer sou geval op den Alkmaarscheweg. Auto's met ouden van dagen botsten tegen elkaar. Woensdagmorgen omstreeks 11 uur kwam uit de richting Alkmaar een stoet van 14 per sonenauto's en 3 autobussen met ouden van dagen uit St. Maarten, die een uitstapje zou den maken naar Haarlem en Amsterdam. Op den Alkmaarscheweg ter hoogte van den Grooten Houtweg moest een bestuurder van een der auto's die ongeveer midden in de file reed, remmen voor een auto, die uit den Grooten Houtweg kwam. De chauffeur van een personenauto, die ook in de file reed, be merkte te laat dat de voor hem rijdende wagen vaart verminderd had, met het gevolg, dat hij tegen den achterkant van de auto met ouden van dagen botste. Deze laatste wagen werd aan den achterkant zwaar beschadigd. De inzittenden, een 82-jarige man en vrouw, sloegen door de hevige schok achterover, waar door de oude vrouw haar achterhoofd be zeerde. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Van de andere auto werd de voorkant beschadigd en een spatbord ver nield. Een inzittende oude heer sloeg tegen den voorruit en liep een hoofdwond op, die echter niet veel te beteekenen had. Ook hier hadden de andere inzittenden geen letsel ge kregen. Dr. Meyer uit Heemskerk heeft de eerste hulp verleend. De beide auto's konden ter piaatse gerepareerd worden, zoodat zij op Igen kracht hun weg konden vervolgen. De andere bestuurders konden hun wagens gelukkig nog tijdig tot stilstand brengen, zoo- dat verdere ongelukken voorkomen konden worden Diplomazwemmen in zwembad '-„Adrichem". moeten brengen, waartegen de zeer geringe voordeelen niet opwegen. Door den bouw van een tunnel zullen Drie- huis-Westerveld en Velsen-Zeeweg bijvoor beeld niet meer aan de doorgaande lijn lig gen, terwijl het reisverkeer van IJmuiden naar het Noorden meer tijd gaat kosten, om dat men een grooteren omweg zal moeten maken. Een tunnel zou ook wel eenige voor deelen voor de Spoorwegen opleveren, doch deze zijn te gering om den bouw te recht vaardigen. De Spoorwegen zouden dan vol komen onafhankelijk worden van het scheep vaartverkeer, doch daarmede hebben zij een zeer goed functionneerende regeling getrof fen betreffende de opening en de sluiting van de Velserbrug. Het is voorts wel eens gebeurd, dat de treinen niet over de Velserbrug konden rijden door een aanvaring, doch dan was de streek die achter de brug ligt, toch niet volkomen geisoleerd, omdat het mogelijk is ook via de Hembrug bij Amsterdam die streek te be reiken Bij de berekening van de financieele na doelen hebben de Spoorwegen ook rekening gehouden met de voordeelen, welke tunnel bouw met zich brengt. De Spoorwegen zullen dan o.m. niet meer hebben te zorgen voor 't onderhoud en de bediening van de Velser brug. Hoewel het onmogelijk is een juist beeld te geven van de grootte van de financieele na- deelen, staat het in ieder geval onomstoote- lijk vast, dat de voordeelen ver beneden de offers blijven, die de Spoorwegen zouden moe ten brengen. De Spoorwegen kunnen niet opdraaien, al dus besloot ir. Driessen, voor'de financieele nadeelen, welke er voor hen ontstaan uit de voordeelen die de scheepvaart heeft bij den bouw van een tunnel en daarom hebben zij als eenigen eisch aan de regeering gesteld, vergoeding van het bedrag waarmede, door wijziging van den bestaanden toestand, de inkomsten zullen verminderen. IJMUIDEN Bezetting van het pantserfort. 29 diploma's uitgereikt. Gisteravond had in het zwembad „Adri chem" voor de tweede maal in dit seizoen het diplomazwemmen plaats. De belangstelling was, hoewel niet zoo groot als de vorige maal, bevredigend. Nadat allen de proeven hadden afgelegd, hield de heer H. A. J. J. van der B&rgh, voor zitter van de Kennemer Zwemclub een korte toespraak, Hierna reikte spreker met een toepasselijk woord de. diploma's aan de volgende dames en heeren uit. Dames: Mevr. Reekers—Gulink, Mevr. Broeze-Wilgenhof, G. van Rixel, L. Sterk, H. Aardenburg, N. Commandeur, H. Seignette, J. van 't Hoff, N. Meyer, L. Aardenburg, D. Huyzendveld, T. Majoor, B. Wullings, T. Pon- cin, A. Weel, G. Rijke, M. Seignette, A. Doorn- heim, D. Withaar en A. Withaar. Afgewezen 1. Heeren: N. A. Rozemeyer, F. de Wildt, H. J. Rozemeyer, D. van Doorn, J. Pel, G. Vermeu len, A. Borm, W. Tegel en G. Docter. De jury bestond uit de heeren de Wildt, Luttikhuizen, Groen en mevrouw Groen. VELSEN De spoorwegen en de tunnel te Yelsen. Het standpunt der Ned. Spoorwegen.' Eenigen tijd geleden hebben wij in ons blad het een en ander gemeld over de afmetin gen van den in Velsen te bouwen tunnel on der het Noordzeekanaal. Uit dit bericht bleek, dat Waterstaat van plan is een tunnel te bouwen alleen voor het wegverkeer en niet voor het spoorwegverkeer, een denkbeeld dat bij het maken der plannen naar voren was gekomen. In het nieuwe uitbreidingsplan van Velsen was rekening gehouden met de mogelijkheid van het ombuigen der spoorlijn Haarlem Alkmaar naar de plaats, waar de tunnel was geprojecteerd. Geen spoorlijn in de tunnel beteekent be houd van de Velser spoorbrug en behoud van deze brug beteekent handhaving van een object, dat de scheepvaart van Amsterdam gaarne zag verdwijnen. Hetgeen bleek uit het gesprek, dat onlangs een redacteur van „De Standaard" had met burgemeester De Vlugt, die er zijn leedwezen over uitsprak, dat, terwijl Rijk, Provincie en Gemeente (Amsterdam) millioenen uitge ven voor de verbetering van het Kanaal, men vanwege de kosten ervan af wil zien de spoorlijn onder in plaats van boven het wa ter te laten gaan. De hoofdingenieur Ch. H. J. Driessen, chef van den dienst van weg en werken bij de Ned. Spoorwegen, heeft tegenover de Tel. verklaard, dat de Spoorwegen inderdaad lie ver geen verandering zien komen in den be staanden toestand te Velsen, omdat de ge- heele streek zich geografisch heeft aangepast aan de tegenwoordige communicatiemidde len. Zij zien echter ook heel goed in, dat de Velserbrug een ernstig beletsel is voor de scheepvaart en daarom hebben de Spoor wegen bij de bespreking van het tunnelplan zich uitsluitend beperkt tot het wijzen op de groote offers, die de Spoorwegen zouden Schoolcompagnie der kustartillerïe marcheert door IJmuiden. In de dagen, toen IJmuiden nog garni- zoens plaats was, was het iets heel gewoons, ,soldaten door de plaats te zien marcheeren, maar esdert de opheffing van de bezetting van het pantserfort zag men hier hoogstens nog Nederlandsche of vreemde Marinema trozen. Hedenmorgen beleefde IJmuiden echter weer eens het evenement van een marchee- renden troep van het Nederlandsche leger. Het was de 1ste schoolcompagnie van het regiment kustartillerie uit Den Helder, dat onder commando van den compagniecom mandant kapitein A. H. Weyns van 514 Augustus het pantserfort gaat bezetten. Onder groote belangstelling marcheerde de troep door de straten van IJmuiden. OP DEN KOP VAN DE HAVEN GESTOOTEN. De stoomtrawler IJselmonde IJM 78, heeft hij het binnen komen op den kop van de ha ven gestoelten. De trawler is voor bodemon derzoek in het dok opgenomen. ZEEVERKENNERS BEZOEKEN IJMUIDEN. Een 100-tal zeeverkenners van 60 Hollan ders en 40 Engelschen hebben heden IJmui den bezocht. Zij hebben de hallen en de ha ven bezichtigd en werden in het schaftlokaal óp gebakken visch onthaald. Vanmiddag maken de jongens een zee reisje met den stoomtrawler Caroline, wel willend beschikbaar gesteld door de directie van de V.E.M. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Claesje RO 46, vangst 700 m. haring, 50 m. varia, totaal 750 m„ benevens 15 kantjes steur- haring. Adelante, IJM. 19, vangst: 900 m. haring, 150 m. diversen. En Avant IJM. 8. 350 m. diversen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.04—f 0.84. Griet per 50 K.G. f 28—f 14. Tongen per K.G. f 1.70—f 1.24. Middelschol per 50 K.G. f 34f 17. Zetschol per 50 K.G. f 25.50f 13.50. Kleine schol per 50 K.G. f 14f 3.90. Bot per 50 K.G. f 14—f 5.60. Schar per 50 K.G. f 9f 3.70. Tongschar per 50 K.G. f 26f 13. Vleet per stuk f 1.70. Kleine poon per 50 K.G. f 7.50f 7. Groote schelvisch per 50 K.G. f 30f 18. Middelschelvisch per 50 K.G. f 29f 10.50. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 17f 6.80 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 5.50f 1.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 22. Groote gul'len per 50 K.G. f 8.50f 4.70. Kleine gullen per 50 K.G. f 4.60f 1.45. Wijting per 50 K.G. f 2.90—f 1.60. Makreel per 50 K.G. f 12f 9. Heilbot per K.G. f 1.30. Leng per stuk f 1.70f 0.90. Koolvisch per stuk. f 0.16f 0.08. Versche haring per kist f 4.10f 2.95. Groote hake per 125 K.G. f 62. Middel hake per 125 K.G. f 47. Klein middel hake per 50 K.G. f 17—f 13.10. Kleine hake per 50 K.G. f 11—f 5.10. BESOMMINGEN. Trawlers Betje RO 16, 260 m. f 1570. Uiver IJM. 384. 520 m. f 1580. Petten IJM. 49, 450 m. f 2210. IJselmond IJM. 78, 440 m., f 1370. Witte Zee, IJM. 167, 475 m. f 1510. Rijnstroom IJM. 86, 110'm. f 1130. Beatrice IJM. 118, 125 m. f 1200. Alma IJM. 44, 550 m. f 1860. Huberdina Johanna, IJM. 38, 820, m. f 2260. Aneta IJM. 82. 800 m. f 2770. Amstelstroom IJM. 91, f 440 (aangebracht door de Rijnstroom). Kotters; E 404 f 1340, E 436 f 850. HAARLEMMERMEER KINDEROPTOCHT. De door de Oranjevereniging „Ons Ge noegen" te de Kaag georganiseerde kinder optocht heeft Woensdagmorgen langs den Lisserdijk en Huisloterdijk alhier, onder be< gunstiging van prachtig weder en groote be langstelling plaats gehad. Met de muziek uit de gemeente Lisse en een drietal op paarden gezeten dames voor op. maakte de optocht een prettigen indruk, /•fa afloop werden de kinderen met het pont- veer bij de Kaag overgezet naar de andere zijde van de Ringvaart om aldaar aan de kinderspelen te kunnen deelnemen. ESTAFETTERIT. Door de gymnastiekvereeniging „Lijnden" wordt een Estafetterit georganiseerd in de omgeving van „de Lijnden" op Woensdag avond 11 Augustus a.s. AUTO-RIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Voor het houden van een auto-rit voor ouden van dagen uit Vijfhuizen en omge ving, heeft het comité besloten een beroep te doen op aller medewerking, teneinde, even als vorige jaren, aan de oudjes weder een genotvollen dag te kunnen verschaffen. Voor zulk een sympathiek doel heeft men bij de Vijf huizenaren nog nimmer tevergeefs aan geklopt, zoodat het plan ook dit jaar wel weder kans van slagen zal hebben. ZANDVOORT DE ZEE LICHT. Het is jammer, dat men nooit van te voren kan weten, wanneer de zee fosforiseert en de golven en de randen langs het water met de duizenden vonkjes van groen tot licht rood ieder in bewondering doet staan, want dan zou het aantal nieuwsgierigen van gisteravond nog grooter geweest zijn. Toch hebben nog eenige honderden inwoners en badgasten van dit feërieke kleurenspel kunnen genieten en ble ven wat langer dan gewoonlijk op het reeds duistere strand vertoeven. Het werkelijk in teressant gezicht van die lichtende zee loon: zelfs de moeite van het iederen avond kijken van nieuwsgierigen al moeten zij dan heel vaak onverrichter zake terugkeer en. Gisteren avond zijn de trouwe bezoekers echter weer eens voldoende beloond, want ook de graad van het lichten verschilt heel-dikwijls. Dezen keer was het werkelijk bijzonder al was het laat in den avond. PRIESTERWIJDING. Dinsdag 10 Augustus a.s. zal een zoon van de parochie St. Agatha, alhier, de weleerw. pater Jkanciscus H. Zegwaard, missionaris van het H. Hart, uit de handen van Mgr. G. Lemmers, bisschop van Roermond, in de kloosterkapel te Stein (Limburg) het H. Priesterschap ontvan gen. Dit zal de eerste maal zijn, dat een te Zand'voort geboren en getogen parochiaan deze waardigheid zal ontvangen. Op Zaterdag 14 Augustus zal de neomist feestelijk worden ingehaald, waarna in de parochiekerk een plechtig Lof zal worden gehouden. Op Zondag 15 Augustus zal te 10.15 uur eveneens in de pa rochiekerk door pater Zegwaard de eerste plech tige H. Mis worden opgedragen. CONCERT H. O. V. Zondag a.s. 8 Augustus zal door de Haar lemsche Orkestvereeniging het tweede popu laire concert worden gegeven des morgens te half twaalf op het terras van het Casino, al hier, waarbij onder leiding van den eersten dirigent Frits Schuurman het volgende pro gramma ten gehoore zal worden gebracht: I. Huldigingsmarsch uit „Sigurd Jorsalfar" van E. Grieg. 2. Zwei Elegische Melodieën, a. Herzwunden; b. Letzter Frühling, beide van E. Grieg. 3. Fragmenten uit de opera „Carmen" van G. Bizet. 4. Ouverture uit de opera „Egmont" van L. von Beethoven. 5. Ballet uit de opera „Faust" van Ch. Gounod. 6. Ouverture uit de opera „Willem Tell" van G. Rossini. ZEEMEEUWEN I—BLOEMENDAAL I. Op Donderdag 12 Augustus zal op het ter rein aan de Verlengde Haltestraat een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen de eerste elftallen van De Zeemeeuwen en Bloe- mendaal des namiddags van 79 uur. GOED AFGELOOPEN. Op het Stationsplein liep van een bestel wagen van Van Gend en Loos een wiel van de auto, terwijl de auto in een behoorlijke vaart het plein afreed in de richting Zeestraat, Het wiel rolde tusschen een groepje kinderen door zonder een er van te raken en botste met een hevige smak tegen den muur van de stationsrestauratie. Ter plaatse moest de auto worden gerepareerd. JAMBOREEDRUKTE. Ook gisteren zijn hier wederom een vier duizend padvinders van het kamp te Voge lenzang gekomen om bij het Zuider- en Noorderbad te baden of te zwemmen, waarbij de handteekeningrage zich weder ontketende. Op verschillende wijze wordt de weg van het kamp naar de badgelegenheid afgelegd, daar de gasten van de Jamboree komen met trams, treinen, autobussen en zelfs waren eenige groepen geheel vanuit Vogelenzang komen loopen. Voor de laatsten zal het bad en het verblijf in zee wel het verfrisschendst zijn geweest Z.C.Z KAMPIOEN. De Zwemclub Zand voort speelde een polo wedstrijd in het Noorderbad tegen het zeven tal van H.V.G.B. en wist door een overwinning van niet minder dan 90 beslag te leggen op het kampioenschap van de 2e klasse van den kring Haarlem van den K.N.Z.B. Z.C.Z. promoveert hierdoor dus naar de eerste klas se. De heer Kohier nam 7 goals voor zijn rekening, terwijl de heer Paap de andere twee goals maakte. De wedstrijd stond onder lei ding van den scheidsrechter Visman. De stand bij de rust was 20. Nog geen stabilisatie van den dollar. WASHINGTON. 3 Augustus (Reuter/ A. N. P.) President Roosevelt heeft een brief doen toekomen aan den sena tor Thomas, waarin hij uiting geeft aan de hoop op mogelijke stabilisatie van den dollar. De president schrijft: „Ik ben het geheel eens met uw stre ven naar uitschakeling der onnoodige schommelingen van den dollar. De Vereenigde Staten zoeken steeds naar een soort dollar, die in één generatie dezelfde koop- en betaalkracht zal hebben als de dollarwaarde, die wij in de naaste toekomst hopen te verkrij gen. Met het oog echter op het inge wikkelde karakter van den snel veran derenden internationalen toestand geloof ik, dat het wellicht voorbarig zo.u zijn ons thans te binden aan streng omschreven richtsnoeren, die den Vereenigden Staten en het bui tenland meer kwaad dan goed zouden kunnen doen. Het belangrijkste voor een mogelijke dollarstabilisatie zouden het evenwicht en het geordende her stel vair het geheele economische leven zijn. Het muntaccoord, dat in September met Engeland en Frankrijk en latei- met andere landen is gesloten, is te recht uitgelegd als een groote stap op den weg naar stabilisatie der dollar koersen in het buitenland en tevens als een maatregel ter bevordering van de internationale samenwerking". BENNEBROEK PERSONALIA. Mej. D. Prins alhier is geslaagd voor het examen fraaie handwerken LISSE PERSONALIA. Voor Engelsch L.O. is geslaagd de heer N. Verkruisen te Lisse. (Is reeds In een deel eenei vorige opiatr geplaatst.) Buitenlandsclie padvinders zullen defileeren voor Prinses Juliana. Op 11 Augustus a.s. zullen de buitenlandsclie deelnemers aan de Wereldjamboree, voorzoo ver zij dan nog in ons land aanwezig zijn, een excursie ondernemen en om kwart voor één te Soestdijk voor prinses Juliana defileeren. Vermoedelijk zal prins Bernhard mede aan wezig zijn. VOOR DEN KANTONRECHTER Baldadigheid. Twee meisjes reden op een tandem op de Dreef, toen een jongmensch, dat zij kenden, met een vaartje kwam aanloopen met de be doeling achter op den bagagedrager te sprin gen. Het voorste meisje begreep die bedoeling en riep den jongen toe, niet op te springen, want dat zij dan het stuur niet kon houden. De jongen luisterde niet in zijn overmoed en sprong toch op den bagagedrager met het ge- volk, dat het rijwiel omviel en het eens meisje zoo ongelukkig op straat terecht kwam, dat zij een hersenschudding kreeg, waarvoor zij eeni ge weken verpleegd is geweest, terwijl zij nu nog last van hoofdpijn heeft. De jongen moest zich nu voor die baldadig heid verantwoorden en kon weinig tot zijn ver ontschuldiging aanvoeren. Hij had het, zei hij. niet kwaad bedoeld en had gemeend, dat het wel gaan zou. Aangezien de gevolgen ernstig waren ge weest, eischte de ambtenaar f 10.— boete, waartoe de kantonrechter ook veroordeelde. De rusttijden-wet. Een ondernemer van autotochten moest te recht staan, omdat hij zijn chauffeur had laten rijden op een dag, waarop deze rust moest houden. Hij was niet verschenen, maar had zich indertijd tegenover de politie ver antwoord op een wijze, welke den ambtenaar slecht beviel. Het is mogelijk, zei de ambte naar, dat de rusttijden-wet voor exploitanten van reisbureaux en dergelijke, moeilijkheden kan opleveren, zoodat er soms van verzach tende omstandigheden gesproken kan worden, waarmede bij den eisch rekening kan worden gehouden. Als evenwel een overtreder tracht zich met leugens ei-uit te redden, verspeelt hij de sympathie. Hij wilde het laten voorkomen, alsaf de chauffeur niet in zijn dienst had ge reden en de chauffeur had ook zoo iets be weerd. Thans verklaarde de chauffeur, dat hij wel in dienst van den ondernemer was ge weest, maar en dit was blijkbaar het mid del. waarmee de wet ontdoken moest worden hij was. zei hij, lid van een reisvereeniging en als zoodanig had hij met andere leden der vereeniging gereden en voor hen den wagen bestuurd. Maar die wagen was van den onder nemer en de chauffeur reed altijd voor hem. De ambtenaar meende, dat, waar het de 5e herhaling was, geen geldboete meer kon wor den gevraagd en eischte een dag hechtenis, waartoe de kantonrechter ook veroordeelde. De bocht te groot genomen Een Amsterdamsche dame reed als bestuur ster van een auto de Zandvoortschelaan op, waarbij zij haar bocht zoo groot nam, dat de wagen over het trottoir reed. Dit willende cor- rigeeren. haalde zij zoo scherp naar links uit, dat zij een andere auto, die geheel rechts van den weg, uit tegenovergestelde richting kwam, aanreed, waardoor schade ontstond. De ambtenaar vond het een hoogst roeke- looze wijze van rijden en was van oordeel, dat een dergelijke bestuurster niet op den weg thuis behoorde. Hij eischte daarom f 50 boete en 6 maanden ontzegging van rijbevoegdheid, waartoe de kantonrechter ook veroordeelde. AMSTERDAMSCUE VEEMARKT. Aangevoerd: 244 vette kalveren le kwaliteit 6070 ct. 2e kwal. 5258 ct. 3e kwal. 4851 ct. alles per K.G. levend gewicht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Augustus. Ondertrouwd 4 Augustus: J. J. Ebbing eiv M. Kruijenaar; J. de Jong en A. van Zome ren; H. Vogelvang en H. G. Termeer; J. Heersma en K. M. Lorist; J. M. M. van der Veen en K. Bakker; T. van der Staaij en W. van den Heuvel; J. J. Kloos en II. Koning; P. van der Wilden en C. Bruijn; H. van der Werff en N. Severijnse; H. van der Ree en C. M. de Smidt; N. M. H. Denhoorn en C. M. W. Kaatee; M. Slotemaker en Th. Schouten; J. L. Braakman en N. Nooij; S. J. Heugens en Th. Koning; G. S. Mom en P. A. M. Borst lap; E. M. Hoogkamer en J. Hommels; J. P. Lablans en L. L. M. van Leeuwen; A. Meule- man en M. A. Magel; J. Sougé en J. Pennarts; J. van der Bijl en E. C. Teijgeler; D. Kok en A. E. Hüsemann. Getrouwd 4 Augustus: G. A. A. Piek en J. F. van der Pol; F. A. Zeeuwe en H. M. J. Wes- selink; E. H. Nicolaas en M. C. C. Steman; A. Huijsman en C. J. Hoogervorst; J. Schotanus en E. J. de Vries; J. W. Boks en D. K. van der Ploeg; G. J. Broekhuizen en A. H. Hart; J. Valster en J. M. Seferijnse; II. C. van Haar lem en W. W Treffers; D. Corver en C. A. Cornelissens; J. C. de Zaaijer en M. Hoogers; P. B. W. Gruijters en W. M. Reijmers; J. F. Koppen en E. van der Laan; E. D. van Looijenaoed en M. J. C. Bos; W. M. H. Dreijer en A. Verhoeven. J. U. van Norden en D. C. Radsma. F. J. Gigengack en C. de Wilde. P. Metz en S. Vellinga. H. Hang jas en F. Slot. J. Evers en E. Noordkamp. J. H. F. Schouten en G. van der Wal. K Zeevat en H. M. A. Hoeing. P. Zeeuw en R. Meijerhof. A. Bronkhorst en H. de Vries. T. Sieraad en M. A. Smolenaars. L. Schrander en P. G. Ban ning. H. F. Vrieze en G. M. E. Nahgel. W. Munsterman en H. van Nederpelt. B. W. Roozen en T. J. Janken. Bevallen. 1 Aug.; J. van Viersen—Snijder, d. A. Olthoff—Kruijenaar, z. M. Lamaitre—Er- nens, z. 2 Aug.: K. van Dijk—Korbel, d. 3 Aug. M. G. W. Bindels—Korremans, z. 4 Aug.: B. Kruijswijk Schrijers. z. Overleden, 3 Aug.: E. van rijn, 68 Park laan. Z. Edinga—De Vries, 38 j.. Gasthuis- vest. A. Lageveen, 63 j., Schalkwijk.erweg. 4

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7