Aanbieding van geschenken. Buiten haar kringen De UtrecMsche padvinders op de Wereldjamboree hebben midden in hun kamp een imitatie-Domtoren gebouwd, welke reeds van verre de aandacht trekt Een typisch Hongaarsch costuum, ge demonstreerd door de Hongaarsche padvinders op de Wereldjamboree te Vogelenzang Syrië in gesprek met een brandweerman op de Wereldjamboree. Het uniform der Syrische padvinders vertoont veel gelijkenis met dat van een brandweerman Ter gelegenheid van het 700-jarig best, een allegorische optocht gehouden, aan van Doesburg werd waai van hierboven een i FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 18) „Je ziet er best uit", constateerde hij, „zit je veel op Coney Island?" „Op Coney?" „Je bent zoo gebruind". „Neen, niet op Coney", antwoordde ze zon der verderen uitleg. Hij liep langs haar heen en ging bedaard zitten. Zijn oogen dwaalden door het ver trek. „Je schijnt niet veel uit te voeren, wel? Of heb je alles verkocht?" „Wie verkoopt er nu tegenwoordig iets?" vroeg ze ontwijkend. „Dat wist ik niet", zei hij. „Terry, wat moet dat eigenlijk allemaal beteekenen?" „Wat bedoel je?" trachtte ze zich hieruit te praten. „Dat weet je heel goed", antwoordde hij, „je hebt het aldoor al geweten". „Weer zoo onbegrijpelijk!" Ze glimlachte eventjes. Hij schudde het hoofd. „Dat ben ik niet. Je weet heel goed, dat ik je lief kreeg op dien eersten avond, dat we elkaar ontmoet hebben". „Je bedoelt, toen je me verzekerde, dat je miss Tarpeton lief had?" „Juist, dat is nou precies, wat ik meen". „Nou, hoe kon ik dat weten?" vroeg ze tergend. „Omdat je een vrouw bent", antwoordde hij. „En zeg pen? Terry. hoe ben je nu van plan mei m;- te inen?" „Wat 'ie van me?" „Dat ir mét me trouwt", antwoordde hij bedaard. „Moet dit een aanzoek beteekenen?" „Anders is het niet", antwoordde hij vroo- üjk. „Doe je niet een beetje mal?" „Ik hoop het. Liefde is dwaas, veronderstel ik. En Terry, ik heb je lief?" „Dat spijt me". „Waarom?" Ze aarzelde, Maar ze moest de. waarheid zeggen. „Omdat ik niet van jou houd", antwoordde ze zachtjes. „Wel waar, je houdt van me!" Ze kreeg een kleur. „Is dat niet een beetje al te brutaal?" „Bij liefde kan er geen sprake zijn van brutaliteit". „Misschien niet. als twee menschen van elkaar houdenmaar zulke algemeenhe den zeggen toch feitelijk niet veel, wel? Ik houd nu eenmaal niet van je, Jack" „Waarom ben je dan voor me weggeloo- pen? Waarom je voor mij verstopt?" „Heb ik dat gedaan?" „Heb je het soms niet gedaan?" „Ik heb gedacht van niet". Ze had nu haar zelfbeheersching weer terug, die zij bijna kwijt geraakt was. toen hij beweerde, dat ze van hem hield. „In elk geval ben je verdwenen", zei hij, „en ik dachtOch Terry, ik wil niet met je kibbelen". „Zoo'n gedwongen edelmoedigheid is vrij vervelend, vind je niet?" „Ik wil eerlijk tegen je zijn. Terry. En ik zou graag hebben, dat je het ook tegen mij was. Ik heb goed werk op kantoor gedaan. Ik heb weer opslag gekregen. Ik heb die zaak gewonnen voor Woodwring en voor het. jaar om is, ben ik deelgenoot in de firma". „Gewonnen? Ik dacht, dat aan zulke pro cessen nooit een einde kwam". „De tegenpartij heeft een dading aange gaan Tk kan mé veroorloven te gaan trou wen mijn vrouw zal niet behoeven te wer ken. 'ik heb succes gehad, Terry". „Ik ben er erg blij om", zei ze. „Ik ookwant nu heb ik recht, jou ten huwelijk te vragenHet is niet mee zoo alsvroeger". „En miss Tarpeton?" „Die is ook van de baan. Terry, wil je met me trouwen?" Ze schudde het hoofd. „Het spijt me Jack, maar heusch, ik houd niet van je". „Maar je houdt toch niet van iemand an ders?" „Ik geloof van wel", erkende ze, „Maar wanneerJe hield toch niet niet.. O, nu snap ik hetdaarom ben je zoo lang weg geweest!" „Juist, dat wa sde reden". Ze kreeg medelijden om de ellende, die uit zijn blik sprak. „Dat had je me wel kunnen vertellen", zei hij. „Jij had me toe hook niets verteld?" „Wat verteld? Odat ik je. lief had? Maar je wist heel goed, al zei ik van niet, dat ik je gewoonweg aanbad". Ze glimlachte tegen hem. „Jouw manier van hofmaken is dan wel erg indirect. Jack. Ik heb dat, geloof ik, niet begrepen". „Maar nu weet je het toch direct?" „Ik weet nu ook, dat ik van iemand an- dei-s houd", zei ze. „Wist je dat ook al, toen ik je Ze schudde weer het hoofd. „Ik wist het niet. Ik vermoedde het wel. maar ik was niet zeker". „En nuweet je het zeker?" „Ja. nu wel. Toen wist ik het nog niet zoo zeker. Nu zou ik je haten, als je me maar aanrakte. En het, spijt me, dat ik je hier liet komen". „Je hoeft niet bang te zijn" zei hij rustig „Ik zal zooiets niet doen. Maar, Terry. ik zal met je trouwen!" „Dat- lijkt wel iets op een ridder uit de oude doos. Ben je soms van plan me op je strijdros te ontvoeren?" .Terry, of je het beseft of niet. je houdf van me! Net zooals ik van je hield, al wist ik het zelf nog niet. En aan liefde kunnen we niet ontkomen, Terry". „Dat weet ik heel goed", zei ze bruusk, „en daarom ga ik met een ander trouwen". „Met wien?" „Komt dat er iets op aan? Ik geloof, dat we beter doen, niet te gaan lunchen, Jack. Dit moet maar onsafscheid zijn". „Meen je, dat het beter is, dat we elkaar niet meer terug zien?" vroeg hij schor. „Is dat niet het beste?" „Voor wien?" vroeg hij. „Voor jouen voor mij ook, Ik meen, als je wérkelijk om me geeftdan wil ik je geen pijn doen „Ik kan wel tegen pijn", zei hij. „O, Terry.... dat kun je niet meenen.... Terry!" „Ik wou, dat je wegging", zei ze ijzig koel. „Meen je dat heusch?" „Ik meen het", antwoordde zij. „Waarom liet je me dan komen? Waarom zei je, dat we „Dat was ik je verschuldigd". „Maar je hoeft me niet te laten blijven..." „Ik ben het aan iemand anders verschul digd, jou hier niet. te laten blijven". Zijn oogen fonkelden. „En je bent dus bang voor me, Terry?" „Ik geloof, dat je nu maar gaan moest", zei ze effen. „Zoo. dat jij het- gevoel hebt, dat je je plicht hebt gedaan tegenover den man, van wien je beweert te houden?" „Het is geen bewering! Ik wou, dat je nu maar ging". „Wat heeft hij, dat ik niet heb, Terry?" stoof hij woedend op. „Geld?" „Waarom vraag je dat eigenlijk?" „Omdat, je een paar weken geleden nog niet van hem hield. En ik kan niet gelooven dat je verliefd bent geworden op een ander, nadat we elkaar het laatst gezien hebben". „Toch is het zoo", zei ze stroef. „Dan geef je hem maar weer op!" riep hij .voest. Het kwam zoo onverwachts en was zoo be lachelijk, dat Terry, haars ondanks, gichelde. En dat had een onverwacht effect op hem. Zijn voorrood gezicht werd opeens wit van woede. „Zoois het zoo grappig?" viel hij uit, „ik ben maar een bespottelijke gek, omdat ik van een meisje houd, dat niets van me we ten wil! Belachelijk, hè? Nou lach, dan hier ook nog maar om!" Hij nam haar ruw in zijn armen en keek haar recht in haar oogen. En de diepe min achting, die ze daarin las, vervulde haar met ontzetting. En toen ze angstig haar oogen voor de zijne neersloeg, duwde hij haar bij na ruw van zich af. „Neem me niet kwalijk! Ik hoop. dat ik je geen pijn gedaan heb. Ik ga nu. Dag!" Hy was de deur al uit, voordat ze nog goed besefte, wat er gebeurd was. De deur sloeg achter hem dicht en ze hoorde hem de trap afhollen. Onzeker liep ze naar een stoel en ging zitten Enfin, het was voorbij. De romance van de gemaskerde jonge dame en den armen jon gen man was afgeloopen. Het had heelemaal niet moeten gebeurd zijn! Van het eerste begin af, had hij blijkbaar minachting voor haar gevoeld. Dat verklaarde zijn handel wijze. Zoo'n vlegel! Dat was hij en niets anders! En het was haar gerechte straf, dat hij haar zoo vernederd had. Dat kwam er van, als ze buiten haar kring ging en uit den band sprong! Maar omdat ze innerlijk toch eerlijk was, zette ze die gedachte toch dadelijk weer van zich af. Hij was geen vlegel. Hij was een aardige, keurige jongen. Zij was degene, die gemeen en laag gehandeld had. Ze stak een sigaret op en rookte een poos je in gedachten verzonken. Was het mpgelijk, dat een meisjeeen net meisje.van twee mannen hield? Ze dacht ernstig over die vraag na. Dan schudde ze beslist het hoofd. En.... echt van hem houdendat deed ze Immers ook .niet? Het was maar een avontuurtje geweest, "meer niet! (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9