Thijs IJs heeft een raar avontuur Verwoede strijd bij den Nankau Pas. Ds. Niemöller staat terecht. DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Japanners doen aanval op Nankau. Staaf van beleg te Sjanghai afgekondigd. Het Japansche persagentschap Domei meldt dat de sinds lang ver wachte gevechten tusschen de Japan sche troepen en de strijdkrachten van het Centrale Chineesche leger in het Zuiden van den Nankau pas, op 50 K.M. ten noorden van Peiping aan de spoorlijn Peiping—Soeyoean, begonnen zijn. De Japansche troepen deden een aanval op Nankau, doch ontmoetten zeer feilen tegenstand van de Chineezen, die volgens een Havasbericht, over een aanzienlijke hoeveelheid geschut en loopgraaf- geschut beschikken. De Japanners gingen toen over tot een bombardement met granaten van groote ontploffingskracht en brandgranaten, waardoor te Nankau brand ontstond. De Japanneezen melden, dat zij gevorderd zijn en stellingen hebben bezet in de onmid dellijke nabijheid der stad. De be manning van een Japansch vliegtuig deelde mede, dat de Chineezen den spoorweg PeipingSoeijoean op drie plaatsen bij Nankau in de lucht heb ben doen vliegen. Aan dezen strijd wordt niet door troepen van het 29ste -leger deelgenomen. DE NANKAU PASc BINNEN soeijoean' 'SOEAUHW&YXgV# 2 o mfeUU SOPING .-/PEIPIHG, %S1 iVj kOcNGTSjAl l, S J -? De Nankaupas ligt in zeer moeilijk berg- terrein. Hij vormt st-rategisch het belangrijk ste punt voor de bescherming van Peiping en voor operaties tegen Kalgan. De Chineesche troepen, die ten Zuiden van den Nankaupas in gevecht zijn met de Ja panners maken deel uit van de 89-ste divisie van Wang Tsjoeng Lien. Shanghai in angst en vreeze. De aankomst van Japansche oorlogssche pen te Sjanghai veroorzaakt groote onbe haaglijkheid. Men vreest, dat de onderhan delingen tot regeling van het incident op het vliegveld Hoen Jau zullen worden afgebroken. De Japansche autoriteiten eischen, vol gens Reuter bestraffing der Chineesche wacht, welke volgens hen op den Japanschen officier en den Japanschen marinier hebben geschoten, de aanbieding van verontschul diging en waarborg, dat zich geen herhaling zal voordoen, schadeloosstelling aan de fa milies der slachtoffers en tenslotte de terug trekking uit het gebied van Sjanghai van de politietroepen. Hoewel officieel commentaar ontbreekt, wordt vernomen, dat de burgemeester de drie eerste eischen misschien zal aanvaarden, doch de vierde zeer zeker van de hand zal wijzen, daar dit de terugtrekking van alle Chineesche troepen uit het gebied van Sjang hai zou beteekenen. Het Chineesche ministerie van Buitenlandsche Zaken en de Chineesche militairen wachten dus vol ongeduld op den uitslag der onderhandelingen. De Chi neesche autoriteiten hebben de Chineesche pers verzocht zich van commentaar te wil len onthouden uit vrees, dat dit den voort gang der onderhandelingen op nadeelige wijze zou kunnen beïnvloeden. De stad is thans omsingeld door 100.000 man Chineesche troepen, terwijl 10.000 Chi neezen samengetrokken zijn binnen het ge bied, waarvoor de wapenstilstandsovereen komst van 1932 geldt. Zij zijn uitgerust met machinegeweren, veldgeschut en loopgraaf mortieren, hetgeen in strijd is met deze overeenkomst. Het bericht maakt melding van de oor logsvoorbereidingen en van de anti-Japansche stemming. In de kringen van de Japansche kolonie te Sanghai wint de meening veld, dat men zal trachten een opgelapten vrede af te wenden, doch dat de Japansche regeering dringend zal worden verzocht drastisch op te treden, teneinde de Chineeesche regeering en de bevolking te dwingen haar houding te herzien. Naar gemeld wordt zal de regeering van Nanking zes -stoombooten huren voor dit transport. Volgens een Havas bericht is in de Chineesche wijk van Sjanghai de staat van beleg afgekondigd. De haven van Sjanghai gelijkt op het oogenblik een Japansche vlootbasis, meldt Reuter. In de haven liggen vier Japansche kruisers en acht torpedojagers, terwijl bui tengaats nog twaalf Japansche oorlogsbo dems voor anker liggen. De oorlogsschepen, welke kort geleden zijn aangekomen, heb ben een geweldige hoeveelheid munitie en levensmiddelen gelost. Het schijnt, dat de Japansche troepen geweld zullen gebruiken, wanneer de Chineezen blijven weigeren hun troepen uit Sjanghai terug te trekken en de versterkingen te slechten. De Japansche strijdmacht te Sjanghai be staat uit ongeveer 4000 mariniers. De buitenlandsche concessies. De consul van Noorwegen heeft in zijn hoedanigheid van deken van het consulaire korps den Chlneeschen burgemeester van Sjanghai een nota overhandigd, waarin wordt verlangd, dat de veiligheid der buiten landsche concessies, in geval van vijandelijk heden in de stad. gegarandeerd zal worden De burgemeester verzekerde, dat de Chinee s', he troepen de neutraliteit der concessies zouden eerbiedigen, mits de Japanners niet opnieuw de internationale concessie zouden gebruiken als operatie-basis, zooals dat in 1932 is geschied. De burgemeester ried ver der aan een soortgelijken stap bij de Japan sche autoriteiten te ondernemen. Japanners bezetten spoorweg station van Nankau. De Japansche troepen hebben vol gens een Reutel-bericht uit Tokio hedenmorgen het spoorwegstation van Nankau bezet. Uittocht uit Peiping. Een sterke Japansche troepenmacht, voor zien van tanks, is uit Peiping vertrokken in de richting van Hankau, Dagelijks verlaten honderden rijke Chineezen en zelfs eenige vreemdelingen de stad om zich naar Nan king te begeven. Daarentegen trachten vele vluchtelingen van het platteland Peiping binnen te komen, zoodat zich voor de poor ten een enorme menigte verzamelt. Men koestert bezorgdheid voor de voedselvoor ziening. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chi neesche regeering besloten heeft de Chi neesche consuls te Yokohama,Kobe en Na gasaki te verzoeken de chineesche bewoners van Japan in deze havensteden te concen- treeren en vandaar naar China in te sche pen. Italië protesteert tegen bombarde- ment van de Mongioia. De Italiaansche zaakgelastigde te Londen heeft zich naar het ministerie van Buitenland sche Zaken begeven en Sir Mouney, die tijdelijk Lord Plymouth, den voorzitter der non-inter- ventiecommissie, vervangt, een protest der Italiaansche regeering overhandigd wegens het bombardement van de „Mongioia" door Spaansche regeeringsvliegtuigen. Het protest brengt in herinnering, dat zich een Holland- sche waarnemer aan boord van het schip be vond, dat niet alleen de Italiaansche vlag. doch ook die der non-interventie-commissie voerde. Dientengevolge is de aanval, die het leven heeft gekost aan den kapitein van het schip niet alleen tegen Italië gericht geweest, doch ook tegen de non-interventie-commissie. De raad van Aragon ontbonden. De Minister-President heeft bij decreet den Raad van Aragon ontbonden. Het deel van Aragon. dat in bezit van de regeeringstroepen is, zal onder een Gouverneur-Generaal wor den geplaatst, die dezelfde bevoegdheid zal krijgen als een gouverneur van een provincie. Het doel van deze maatregelen is de staats- autoriteit meer te concentreeren in verband met de noodzakelijkheid, van eenheid van actie. De regeering heeft _een bekendmaking ge publiceerd, volgens weïke Joachim Ascaso, de voorzitter van den ontbonden Raad van Ara gon, in hechtenis genomen is, onder beschuldi ging van het smokkelen van juweelen. (Havas). Amerika Het wetsontwerp inzake de her vorming van de gerechtshoven. Het Huis van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp inzake de hervorming van de lagere gerechtshoven aangenomen. Hiermede is een einde gekomen aan de groote contro verse inzake de hervorming van het Hoog Ge rechtshof. (Router). De verdeeling van Palestina Senator Copeland heeft in den senaat het voorstel tot verdeeling van Palestina veroor deeld en hij heeft een resolutie ingediend, waarbij de senaat het departement van Bui tenlandsche Zaken verzoekt bij Groot Brit- tannië te;,protesteeren, overeenkomstig het verdrag v«n 1924. dat volgens Copeland En geland verbiedt wijzigingen aan te brengen in het mandaat zonder toestemming van de Vereenigde Staten. (Reuter). Argentinië. De oorlogsschepen voor Brazilië. De laatste edities van de avondbladen van gis teren hadden een bericht gepubliceerd, vol gens hetwelk besloten zou zijn, onmiddellijk acht nieuwe torpedojagers te laten bouwen. Het ministerie van Marine heeft dit bericht evenwel thans tegengesproken. Volgens een niet-officieel, doch uit goede bron afkomstig bericht, zal de regeering mor genavond een nota tot de regeering der Ver eenigde staten richten, waarin de aandacht gevestigd wordt op de ongewenschte gevolgen, die zouden kunnen voortvloeien uit het ver huren van oorlogsschepen aan vreemde mo gendheden. Turkije. President Roosevelt naar Turkije? In offi- cieéle kringen loopt het gerucht, dat presi dent Roosevelt in het komende najaar een bezoek zou willen brengen aan Turkije, waar hij met grootsche plechtigheden zou wor den ontvangen. Men zal zich herinneren, dat Roosevelt onlangs, na bijwoning van een film over Turkije, een boodschap gezonden heeft naar Ataturk, waarin hij uiting gaf aan zijn leedwezen het land niet met eigen oogen te kunnen aanschouwen. Ataturk heeft hierop geantwoord, dat het Turksche volk zich zou verheugen den president der Vereenigde Sta ten als gast te mogen ontvangen. ZIONISTEN WILLEN MET ENGELAND ONDERHANDELEN. Het Zionistisch congres heeft met 300 tegen 158 stemmen een resolutie aangenomen, waar in het zich. hoewel het het verdeelingsplan verwerpt, bereid verklaart, onder zekere voor waarden met Groot-Brittannië te onderhan delen. Dorp door vloedgolf geteisterd. Twintig huizen weggespoeld Het Simodalen, een klein diep dal aan de Hardanger Joekul in denabijheid van de Eid- fjord (Noorwegen) is door een vloedgolf ge teisterd. Van een grooten gletscher is een ijs- en steenmassa van ongeveer een millioen ton in een smal bergmeer gestort, met het gevolg- dat de vloedgolf ontstond. Twintig huizen werden weggespoeld en het welvarende dal werd in een woestenij herschapen. Menschenlevens zijn niet te betreuren, doch de ongeveer 130 bewoners van het dal zullen een andere woonplaats moeten zoeken. De materieele schade wordt op 300.000 kronen geschat. LITWINOF MET VERLOF TE WEENEN. De Sovjetvolkscommissaris van Buitenland sche Zaken Litwinof is naar het D.N.B. ver neemt te Weenen aangekomen. Havas ver neemt nader dat Litwinof als reden van zijn verblijf opgeeft dat hij een Weensch profes sor moet raadplegen. Van de zijde van het Russische Volkscommissariaat van Buiten landsche Zaken wordt bevestigd dat Litwinof met verlof is gegaan, dat hij in het buitenland zal nemen. Officieel zal over de reisroute en verblijf plaats van Litwinof niets worden medegedeeld. GEVANGENEN VAN HET DUIVELSEILAND ONTSNAPT. Begin dezer week zijn te Port of Spain (Tri nidad) zes vluchtelingen uit de Fransche straf kolonie op Duivelseiland aangekomen. In de afgeloopen tien dagen zijn in totaal achttien vluchtelingen uit Cayenne ontvlucht. Zij slaagden erin met open booten Trinidad te bereiken. Het aantal gevluchte deporté's te Trinidad bedraagt thans 41. Bommen geworpen op Britschen torpedojager. Door een vliegtuig van de Spaansche nationalisten. Twee bommen, uitgeworpen door een vlieg tuig der rechtschen, zijn neergekomen nabij den Britschen torpedojager „Foxhound". Het schijnt, dat ook granaten, afgevuurd door oorlogsbodems bij het Britsche oorlogsschip ontploften. De „Foxhound" voer nabij de Spaansche kust in een gebied, waar een zeegevecht werd geleverd tusschen den torpedojager van de Spaansche regeering „Ciscar" en den mijnen- legger „Jupitor" van de nationalisten, bijge staan door het gewapende koopvaardijschip „Ciudat de Palma". De mogelijkheid is niet uit gesloten, dat de schepen van Franco het Brit sche schip voor hun tegenstander hielden. BRAND IN EEN HOSPITAALSCHIP. NAPELS, 12 Aug. (Stefani). In de vroege ochtenduren is brand uitgebroken aan boord van het hier voor anker liggende Italiaan sche hospitaalschip „Helouan", vermoedelijk tengevolge van kortsluiting. De brandweer trachtte tevergeefs het vuur meester te worden. Onder de autoriteiten die het blus- schingswerk gadesloegen bevond zich de Prins van Piemont. De uit 150 koppen be staande bemanning heeft het schip tijdig verlaten. Persoonlijke ongelukken deden zich tot dusver niet voor. Een nader bericht meldt, dat het in vlam men gehulde vaartuig buiten de haven is gesleept en daar tot zinken is gebracht. Egyptenaar maakt amok. Zijn vrouw, schoonouders en kind dood geschoten. LONDEN, 12 Aug. (D.N.B.) Te Glasgow heeft gisteravond een amok- makende Egyptenaar vier personen doodgeschoten, een ander zwaar ge wond en ten slotte zelfmoord gepleegd. Eerst reed hij in een taxi naar het huis van zijn schoonouders, bracht ernstige verwondingen toe aan zijn van hem gescheiden levende vrouw, en schoot den te hulp snellenden taxi chauffeur dood. Vervolgens drong hij de woning binnen, bracht zijn schoon vader. schoonmoeder en eigen kind om, en schoot zich daarna zelf door het hoofd. Behandeling voor een speciale rechtbank te Moabit. Het proces tegen den wegens overtreding der wet op laster lijke aantijgingen en misbruik maken van den kansel be schuldigden ds. Martin Nie möller is, na aanvankelijk te zijn bepaald op 10, 12 en 14 Augustus, voor onbepaalden tijd uitgesteld. iBERUJN, 9 Augustus. (Speciale correspondentie). ahlem, een der lieflijkste voorsteden van Groot-Berlijn, is tegenwoordig over de gansche wereld bekend. Ieder een weet, dat hier de man zonder vrees of blaam woont: Martin Niemöller, de predi kant, die tijdens den wereldoorlog zijn vader land diende als kapitein van de U-boot 51, de man, die ontelbare malen den dood in de oogen heeft gezien, om na de jammerlijke ineen storting van het eenmaal zoo machtige Duit- sche keizerrijk den soldatenrok te wisselen met de toga. Persoonlijk hadden wij dikwijls de gelegen heid, met dezen door en door eenvoudigen frontsoldaat van gedachten te wisselen over het neteligste vraagstuk van onzen tijd: de verhouding tusschen Kerk en Staat. Voor ds. Niemöller blijkt dit probleem merkwaardig ge noeg niet zoo bijster gecompliceerd te zijn. Hij ontleent zijn leuze aan het bijbelsche woord: Geeft den keizer, wat des keizers is en God, wat Godes is! Daar de combinatie van duikboot-comman dant en kanselredenaar ons eenigszins zonder ling toescheen, lag het voor de hand, dat wij eerst eens informeerden naar wat tot deze frappante verandering van beroep heeft ge leid? Martin Niemöller stamt uit een oude predikantenfamilie. Zijn vader en grootvader waren „Dienaren des Woords" en pas dezer dagen konden wij gewaar worden, dat ook zijn broer tot de voorgangers der Duitsch- Evangelische Kerk behoort. Zoo gezien is het dus eigenlijk niets bijzonders, dat ook Martin Niemöller predikant geworden is in dienst van de Protestantsche Kerk. Veel merkwaar diger blijft het feit dat hij den oorlog actief meemaakte en door zijn dapperheid zelfs hooge onderscheidingen mocht ontvangen. In de annalen der kerkelijke geschiedenis zal een soortgelijk geval ongetwijfeld tot de zeld zaamheden behooren. Dat heeft ds. Niemöller klaarblijkelijk ook zelf ingezien, want nog geen twee jaar ge leden heeft hij zijn ervaringen tijdens den oorlog en zijn overgang van het militaire naar het kerkelijke front uitvoerig beschreven in een boekje „Van de U-boot naar den kansel", een pakkende beschrijving van alles, wat hij in de jaren van 1914 tot 1918 beleefd heeft en bovendien een onaantastbaar bewijs, dat men hier niet met een anti-militarist te doen heeft. Het ligt in het karakter van een front strijder, dat hij „der Sache aufs Ganze geht' dat wil zeggen, dat hij geen half werk doet. Zoo leerden wij ds. Niemöller dan ook persoon lijk kennen en waardeeren als een predikant, die het evangelie in vollen omvang onvoor waardelijk aanvaardt. Van een compromis tusschen den nationaal-socialistischen Staat en de Evangelische Kerk kan en wil hij niets weten, zoolang deze Staat zich de weelde van een „Weltanschauung" permitteert, welke in strijd is met de christelijke leer. Niemöller en met hem een zeer belangrijk deel van het Duitsche volk keert zich tegen de verheer lijking van den mensch, als het er op aan komt dus ook tegen de overdreven verheer lijking van zijn tegenwoordigen leider, Adolf Hitler. Voorts plaatst hij zich als vooraanstaand lid der Belijdende Kerk principieel als tegenstan der tegenover het anti-semitisme, zooals dat in officieele Duitsche kringen in het tegen woordige Duitschland als een „conditio sine qua non" gepropageerd wordt. Streicher's „Stürmer" is hem een gruwel in het oog en zijn sympathie voor het „Schwarze Korps", het geïllustreerd weekblad der Geheime Staatspolitie zal ook zijn waardeering niet ge nieten! De -bijbel, waarvan de door en door Duitsche theoloog en dichter Maarten Luther, eenmaal gezongen heeft „God's Woord houdt stand in eeuwigheid, en zal geen duimbreed wijken!", is voor Niemöller en voor de mil- lioenen Duitsche mannen en vrouwen, die zich zonder schroom tot de Belijdende Kerk gerekend wenschen te zien, nog altijd toon aangevend. Voor afschaffing van het Oude Testament en aanschaffing van alles wat aan waardee ring laat staan verheerlijking van het „uitverkoren volk", herinnert, zijn mannen als Niemöller en zijn geestverwanten niet te vinden. Van een Duitsch christendom, zooals ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs en Oom Mopperniet hadden zoo al een heelen tijd gewandeld toen Thijs opeens een lichtpuntje in de verte zag. Ha! Oom, als dat geen glimwormpje is, dan is er iets anders te zien, want het schittert in het donker. Oom keek al erg blij, want die donkere gang beviel hem maar slecht. Vooruit dan Thijs, we zullen stevig aanstappen. Al grooter en grooter werd het lichtpunt.totdatopeens een vreemd land schap te zien was, met hooge spitse bergen, maarook alweer veel sneeuw. Daar riep Oom Mopperniet, daar.... wat zie ik daar nu kruipen? Wat zou dat nu toch weer zijn? Thijs spitste zijn ooren Zou er onraad zijn? Rijksbisschop Müller dit onder den invloed zijner Duitsch-Christelijke volgelingen voor de bevolking van het Derde Rijk wilde propa- geeren, wenscht een niet te onderschatten deel van het Duitsche volk hoegenaamd niets te weten. Al even afkeerig staat men tegen over de officieel voorgeschreven „Sippenfor- schung der N.S.D.A.P.", welke de rein-arische afkomst van eiken Duitscher moet vaststellen wil hij in den dienst van den Staat een functie bekleeden. Al deze en nog vele andere problemen van onzen veelbewogen tijd zullen straks te Moabit voor een speciale rechtbank grondig behandeld worden. Het aanzien van den Staat eischt uiteraard een veroordeeling van den strijdvaardigen predikant Niemöller. wiens aanzien over de gansche wereld hierdoor slechts kan toenemen. Bij dit eerste grootsch opgezette proces tusschen den Staat en de Evangelische Kerk zal Martin Niemöller dan waarschijnlijk aan zijn grooten voorganger, Maarten Luther, denken, die te Worms voor den wereldschen rechter staande, zijn hand op zijn borst sloeg, zeggende: „Hier sta ik. Ik kan niet anders. God helpe mij!" VILLA „ZONNEWENDE" TE MOERGESTEL AFGEBRAND. Gisterennacht ontdekte een passeerend automobilist dat er brand was uitgebroken in de villa van den heer F. A. L. van den Bergh, groot-industrieel te Moergestel (N.B.) In middels was ook de dochter des huizes door het vuur gealarmeerd en met eigen middelen trachtte men dit te blusschen, doch tever geefs, zoodat men de brandweer uit Til burg opriep, welke spoedig met groot mate rieel verscheen en met drie motorwagens en zeven spuiten het vuur aantastte. De brand woedde echter zoo snel voort, dat binnen korten tijd het rieten dak van de villa, dat een gretig voedsel aan de vlammen bood in lichte laaie stond en het vuur zich ook mede deelde aan de eerste verdieping, welke zoo goed als geheel uitbrandde, waarbij ook het meubilair voor het grootste gedeelte in de vlammen opging. Met groote energie werkte de brandweer om verdere uitbreiding te voor komen en tegen zes uur in den ochtend was men het vernielend element in zoover de baas geworden, dat verder gevaar niet te duchten viel en de beneden gelegen vertrekken kon den worden behouden, al leden deze van zelfsprekend veel waterschade. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting in de electrische centrale van het gebouw, dat tot de mooiste en meest be kende van de omgeving behoorde en thans in een ruïne herschapen is. PSDfiMMMA VRIJDAG 13 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonplaten 10.— Morgenwijding 10.20 Gramofoonplaten 11.Declamatie 11.20 Orgelspel 12.Gramofoonplaten 1.2.30 So listenconcert 2.Pianovoordracht 2.30 Gra mofoonplaten 3.15 Sportreportage en Gra mofoonplaten 4.Gramofoonplaten 5.— Voor de kinderen 5.30 „Fantasia" 6,Orgel spel. 6.30 Politiek Radiojournaal. 6.50 Gra mofoonplaten 7.05 Journalistieke causerie 7.25 Gramofoonplaten, 7.30 Berichten VGP 7.35 „Dood en Onsterfelijkheid", causerie. 8. Piano en cello 8.30 „Vrijzinnig Protestantisme in Oxford", causerie 9.00 Vroolijke voordracht 9.30 VARA-Orkest 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gramofoon platen). 11.3012.Gramofoonplaten. HILVERSUM H, 301 M. Algem. programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.)8.30 Gramofoonplaten (Om 9.30 gelukwenschen)10.30 Morgendienst 11. Kinderkoor „Melodis" 12.Berichten 12.15 Gramofoonplaten 12.45 Ensemble van der Horst 2.30 Christ. Lectuur 3.Piano en kla rinet 3.45 Gramofoonplaten 4.Zang en piano 5.Gramofoonplaten 5.30 Declamatie en gramofoonplaten 6.30 „Het rotstuintje", causerie 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage 8.Berichten ANP Herha ling SOS berichten 8.15 Carillonconcert 9 15 „De paling als wereldreiziger", causerie. 9.45 Amsterdamsch salonork. (Om 10.Berichten ANP). 11.3012.— Gramofoonplaten. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 Zang en orgel 12.50 Henry Hall en zijn dansorkest 1.35 The Round Table Singers. 2.20 Gramofoonplaten 3.05 Pianovoordracht 3.35 Radiotooneel met muziek 4.25 „The English Entertainers" 5.05 Gramofoonplaten 5.20 Zangvoordracht 5.40 Reg. King en zijn orkest 6.20 Berichten 6 45 Orgelconcert 7.10 Pianovoordracht 7.35 Tuin- bouwpraatje 7.50 „Five hours back", relais uit Amerika 8.20 BBC-Symphonie-orkest met solisten. 9.50 Pianovoordracht 10.Berich ten. 10.20 „People on the move", causerie 10.40 Het BBC-Theater-orkest met solist 11 35 Het Grosvenor House dansorkest 11.5012.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten 12.20 Andolfi-orkest en zang 4.20 Tzipine-Trio 5.50 Gramofoonplaten 7.20 Pianovoordracht 7.35 Zang. 8.05 Dito. 8.50 Piano en zang. 9.20 Ra diotooneel 10 50 Gramofoonplaten 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Politiemuziekkorps 8.50 Omroep-A-mu- sements-Orkest 9.50 Gramofoonplaten 12.20 Hermann Hagestedt's orkest. 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Omroeporkest 5.40 Dito 8.30 Om- roepkleinorkest en E. Böschel's orkest. 9.20 Gramofoonplaten 11 2012.20 Leo Prümper's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 L. Langlois' orkest. 1.30—2,20 Gramo foonplaten 5.20, 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Gra mofoonplaten en zang Hierna: Radiotooneel 9.20 Eerste en derde acte van „Die Walküre", opera 11.0011.20 Cabaret BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten 1.302.20 L. Lang lois' orkest. 5.40 Accordeonmuziek 6.20 Gra mofoonplaten 7.35 Zang. 8.20 Concert 10.30 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHE ANDSENDER, 1571 M. 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berich ten 9.50 Gramofoonplaten 10.20 Berichten 10.4012.20 Egon Kaiser en E. Schneidewind met hun orkesten, met solisten (Van 11.05— 11.20 Weerbericht.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4