GARAGE RABO V R IJ D A G 13 AUGUSTUS 1937 HAAREE M'S DAGBEAD 2 De kwestie Deterdiiif»;—Veehouderij Centrale. Dr. Deterding betaalde 22 te veel. Het Alg. Handelsblad schrijft over de kwestie., welke tusschen Dr. Deterding en de Veehouderij Centrale is gerezen, omdat hem een hoogere prijs voor varkens in rekening is gebracht bij uitvoering van het plan-Deter- ding, dan een firma, die 6600 varkens naar Zwitserland exporteerde, o.a. het volgende: „In December contracteerde dr. Deterding met Regeeringscommissaris Louwes de over neming van 30.000 varkens van gemiddeld 120 kilo tegen een prijs van veertig cents per kilo levend gewicht. Twee maanden daarna, gedurende welken tijd de prijzen het tegendeel van een daling te zien hadden gegeven, werden aan een bepaal de firma varkens overgedragen, bestemd voor export naar Zwitserland. De „enkele duizen den" waren er rond 6600 en de prijs bedroes vierendertig cents per kilo levend gewicht en bovendien werd vier kilo korting toegestaan per varken. Dr. Deterding betaalde dus voor èen varken van 120 kilo een prijs van f 48. doch bedoelde firma behoefde slechts f 39,50 te betalen. Dr. Deterding moest derhalve f 8,50 of twee-en- twintig procent méér per varken betalen dan de bedoelde firma (die de varkens eerst slachtte, alvorens ze naar (Zwitserland te zenden). De gemachtigden van dr. Deterding hebben door een louter toeval n.l. een vergissing van de Veehouderijcentrale dit meten met twee maten ontdekt, bij welke gelegenheid zij tevens de schriftelijke bewijzen van dezen „koehandel" in handen kregen. Dr. Deterding was hierover zeer verbolgen en heeft toen per soonlijk ingegrepen en den aanvankelijk wei felenden Regeeringscommissaris mondeling voor een alternatief gesteld, waarvan de ééne helft was, dat deze zou goedkeuren, dat van de nog openstaande vorderingen van het Landbouwcrisisfonds op dr. Deterding voor andere producten, een bedrag zou worden in gehouden van ruim een ton. Het resultaat dezer besprekingen was o.a., dat dr. Deterding de vlotheid had, het prijs verschil te deelen en dus genoegen te nemen met een prijs van 37 cents en dat hij de Rot- terdamsche conditiën van vier kilo korting buiten geding liet, opleverende aldus een te rugstorting van rond f 110.000. Hij had met evenveel recht ruim het dubbele kunnen eischen en ook dat zou hem dan moeten zijn toegestaan." NOGMAALS DE VACANTIEBON IN HET BOUWBEDRIJF. De Samenwerkende Patroonsvereenigingen In het Bouwbedrijf voor Haarlem en omstre ken verzocht ons opneming van het vol gende: De op 2 November 1936 ingevoerde nieuwe regeling op de verstrekking der vacantie- bonnen in het bouwbedrijf en de in aan sluiting daarop toen in het najaar, door de diverse werkgevers- en werknemersorga nisaties te Haarlem, in nauwe onderlinge samenwerking gehouden controle, blijkt bui tengewoon gunstig te hebben gewerkt. Uit Amsterdam en uit Leiden kwamen ver zoeken om inlichtingen over de hier gevolgde werkwijze. Men gaat ook in die plaatsen nu de controle invoeren. Utrecht en Rotterdam waren in dit op zicht reeds voorgegaan. Volledigheidshalve herinneren wij er aan, dat voornoemde regeling in het kort hierop neerkomt. Elke werknemer in het bouwbedrijf moet in het bezit zijn van een vacantiebonnen- boek.ie, waarin voor elke week dat hij ge werkt heeft, een bon geplakt moet zijn. Deze boekjes welke voor een geheel fondsjaar toereikend zijn zijn bij de di verse arbeidersorganisaties, zoowel voor ge- organiseerden als ongeorganiseerden, ver- kriigbaar; voor laatstgenoemden tegen be taling van f 0.25. Ontbreekt een bon. dan moet uit een stem pel van de Arbeidsbeurs, of eventueel van de organisatie der werknemers, dan wel (nl. in dien de betrokkene buiten het bedrijf heeft gewerkt) uit een aanteekening van den be trokken werkgever, in het bewuste week- vakje, blijken dat hij in die week inderdaad niet in het bouwvak werkzaam is geweest. Een vorig maal werden bij de controle, de maatregelen tegenover hen, wier boekje niet in orde bleek te zijn, nog met groote soepel heid toegepast. Ten eerste omdat de con trole iets nieuws was en ten tweede, omdat de nieuwe regeling nas midden in het zoogen. bonnenfonds jaar ingevoerd werd. Doch thans, nu bijna niemand in de bouw vakken zich meer op onbekendheid met het bestaan der bonnenboekjes en de daaraan verbonden verplichtingen kan beroepen, kan bij de eerstvolgende controle welke bin nenkort weer gehouden zal worden niet meer op die soepelheid worden gerekend. De werknemers zullen dus goed doen, wil len zij zichzelf groote onaangenaamheden besparen, nauwlettend toe te zien, dat zij van eiken patroon de bonnen, waar zij recht op hebben, ook inderdaad ontvangen. Aangename sfeer Goed verzorgde keuken Prima Consumptie Uitstekende biljarts vindt U bij HOUTPLEIN 21, HAARLEM Onder nieuwe Directie. GASTHUISVEST 11 Haarlem, Tel. 17266 0 BETROUWBARE AUTO'S a voor zelfrijdars (zonder 2 chauffeur), per dag, w week, maand en langer. Onze wagens zijn All Risk veriekerd (Adv. Ingez Med.) AGENDA. VRIJDAG 13 AUGUSTUS Pala-ce Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Tweelingbroeders" met Stan Laurel en Oliver Hardy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zoölogica", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Maria Stuart", 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Pygmalion" met Lili Bouwmeester, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Bloemendaal: Concert Chr. Harmonie Vereeniging „Sursum" in het Bloemendaal- sche Bosch. 8 uur. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind. zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk regenbuien met kans op onweer, later opklarend; iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 765.3 m.M. te Nordöyan. Laagste 741.3 m.M. te Isafjord. De depressie in het Zuidwesten beheerscht thans het weer in geheel West-Europa. Het minimum ligt in het Kanaal met een uitl'oo- per naar het Oosten van Maastricht, Het hoofdminimum bij IJsland bleef even diep en veranderde niet van plaats. Het ge bied van hoogen luchtdruk in Zweden nam nog in beteekenis toe, dat ver in het Zuidwesten begint zich weer naar het Noorden en Oos ten uit te breiden. Het fraaie zomerweer is in Oentraal- Europa ernstig verstoord door toenemende bewolking en zware onweersregens. In Bre- tagne en Normandië, doch ook in Midden- en Oost-Frankrijk en in Zwitserland, vielen plaat selijk groote hoeveelheden regen (station op de Saentis meldt in den nacht 12 m.M. Ook Zuid-Frankrijk en Ierland en de West kust van Engeland bleven niet vrij van regen. In het Oosten veroorzaakt de laatste rest van de depressie in het Oostzeegebied nog voort durend regenachtig weer. Langs de Westkust van IJsland stormt het uit Zuid met zware regens. Tsjecho-Slowakije en Polen en het Westelijk Oostzeegebied zijn thans de eenige streken met mooi zomerweer. In ons land bracht de depressie in den morgen betrokken weer en de kans op regen en onweer neemt snel toe. De storing zal echter niet veel langer dan 24 uur duren en een spoedige opklaring met minder zwoel weer is waarschijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 mJVT. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEEP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 8.51 uur; nsm. 21.20 uur. Strand berijdbaar van 14.0019.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie:..11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Géd. Oude Gracht: 14141. NOORDERBAD - ZANDVOORT ZONDAG a.s. namiddag 2 uur HANDBAL WEDSTRIJDEN RAPIDITAS—HAARLEM. Bij gunstig weer KINDERTHEATER. (Adv. ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt had hedenmorgen een zeer lusteloos verloop. Er was niets, dat op eenige wijze stimuleerend op de markt werkte. De handel was dan ook van zeer kleine afme tingen en de koersen vertoonden slechts wei nig fluctuaties. Het pondsterling opende op 9.03 3/4 a 4 o mdaarna iets vaster te worden op 9.04 1/8 a 3/8. Parijs gold 6.80 1/2 a 81 en de dollar bleef zich bewegen om 1.81 3/8. Ook in de andere deviezen viel weinig beweging te bespeuren. Marken golden 72.94 a 96, Bel 's 30.521/2 a 53 1/2, Zwitsersche sfranc 41.65 a 66. Tijdens het voorbeurs-effectenverkeer ging alle belangstelling uit naar aandeelen Philips, die onder oploopende koersen bepaald leven dig verhandeld werden en een zeer vaste hou ding aannamen. Ook overigens was de stem ming niet onvriendelijk en eerder vaster. Er ging op de locale markt iets om in A.K.U., Nisu, kon. Boot en Maas. De Amerikaansche fondsen lagen in sympathie met New York vaster, maar veel affaire was er nog niet. Het incident te Bloemendaal. Verweer van den commandant van het detachement. Naar aanleiding van de mededeelingen van den commissaris van politie te Bloemendaal betreffende het incident tijdens den Jambo- ree-marsch, aldaar, schrijft men vanwege de Koloniale Reserve te Nijmegen o.a. het vol gende De commandant heeft den agent van politie, die hem sommeerde met drieën te gaan loo pen. niet gezegd, dat hij dit niet dééd, doch dat hij dit niet kon doen daar de formatie met driën in het Indische leger niet bestaat. Er zijn minstens 29 getuigen, die dit duidelijk gehoord hebben. De agent van politie heeft de tweede maal heelemaal niet „verzocht" met tweeën te blij ven loopen, hij heeft op hoogst onbehoorlijken toon „gelast" zulks te doen. Hierop heeft de commandant den agent wederom niet gezegd, dat hij zulks niet deed. doch uitvoerig uitgelegd, dat hij dit niet mocht doen, daar zijn reglementen hem uitdrukkelijk .voorschrijven, dat op den groo- ten weg in formatie met vieren geloopen moet worden, terwijl de formatie met tweeën of éénen alleen op smalle voetpaden mag worden aangenomen. Bovendien heeft hij hem er nog op gewezen, dat het detachement door zijn kleinere tusschenruimte niets meer plaats in beslag nam dan andere groepen, die met drieën liepen; doch de agent weigerde hier mede rekening te houden. De z.g. enkele meters verder staande agent die zou zijn komen toeloopen omdat zijn collega tusschen den troep kwam te staan is een fictie. Deze agent is samen met eerstgenoemde bij den Commandant gekomen en op het mo ment dat de eenige agent zijn waanzinnige bedreiging „met drieën loopen of ik schiet door den troep" lanceerde was de ander niet alléén niet tusschen, doch zelfs nog niet vóór den troep, doch links zijwaarts van de voorste dubbelrotten. Ook hiervan zijn buiten het detachement tietallen buitenstaanders getui gen geweest, die den Commandant spontaan hun adres kwamen aanbieden om zich zoo noodig op hun getuigenis te kunnen beroepen. De voorstelling, die de politie er nu aan geeft, als zou de gewraakte bedreiging ge uit zijn ter bescherming van een collega is dus volkomen onjuist. Integendeel was het juist aan deze bedreiging waartegen de com mandant zijn manschappen moest bescher men te wijten, dat hij niet gezien heeft, dat de andere agent zich vóór den troep begaf om dezen tegen te houden, wat uit den' aard der zaak onmogelijk is, omdat een legerafdee- ling alleen stopt op last van haar commandant. Volgens den heer Hiemstra zou de agent -alleen maar naar zijn revolvertasch gegrepen hebben en den knoop hebben los gemaakt. Hierover kunnen wij kort zijn. De tientallen getuigenissen van buitenstaanders, nog afge zien van de ruim 50 onderofficieren en solda ten der Koloniale Reserve, die allen de luid uitgeschreeuwde bedreiging omtrent het schieten op het detachement gehoord hebben terwijl het meerendeel van hen tevens de halverwege getrokken revolver heeft gezien, zal wel voldoende zijn om in dezen het noo- dige overtuigingsmateriaal te leveren. De ons aangewezen marschleider der Jam boree, die ons ook door Haarlem en Bloemen daal geleid heeft, stond uitdrukkelijk toe, ook na het incident, in de voor ons voorgeschreven formatie te blijven loopen. Indien dit niet het geval was geweest zouden wij immers gedis- qualificeerd zijn, wat zooals ieder kan weten allerminst is gebeurd, daar wij ons integendeel den eersten prijs voor de beste .militaire groep zagen toegewezen. De Koloniale Reserve vormde „geen troepje militaire wandelaars" zooals de heer Hiemstra het publiek thans wil doen gelooven. Overal waar wij deelnamen aan een afstandsmarsch verschijnen wij als een militaire af deeling, model bewapend en met precies dezelfde ver plichtingen, doch ook dezelfde rechten die het Leger heeft. Inschrijfgelden, reiskosten enz. worden dan ook niet door de deelnemers doch door het korps betaald. De voorstelling, als zou het detachement op eenigerlei wijze de veiligheid van het ver keer in gevaar- hebben gebracht, is volkomen onwaar. In beide gevallen waar gesommeerd werd met drieën te loopen. liep het detache ment geheel rechts op een breeden straat weg. EEN ONJUISTE BEWERING. Naar aanleiding van de blijkbaar hier en daar vernomen bewering, dat de Haarlem- sche politie de chauffeurs zou dwingen, naar een bepaalde garage te gaan. wanneer een of andere vernieuwing noodig is, schrijft „De Bedrijfsauto", officieel orgaan van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland: „Het doet ons genoegen te kunnen mel den, dat wij, naar aanleiding- van een paar récente aanhoudingen, van den chef van de Verkeerspolitie de uitdrukkelijke verzekering hebben gekregen, dat men voor reparaties vrij is te gaan naar die garage, die men zelf verkiest. Mocht men toch last ondervinden, dan zal het voldoende zijn, zich met hem te lefonisch of mondeling in verbinding te stel len om moeilijkheden uit den weg te ruimen. Dat ovei'igens de Haarlemsche politie wil medewerken om de bezwaren aan aanhou dingen verbonden, zoo klein mogelijk te doen zijn, blijkt uit het volgende: Een vrachtauto, onderweg van Alkmaar naar Rotterdam en geladen met aardappelen, bestemd voor een lijndienst op Engeland passeerde Haarlem en bleek bij aanhouding een te grooten remweg te hebben. Om de aard appelen tijdig aan de boot te kunnen afleve ren, mocht de auto doorrijden naar Rotterdam onder geleide van een politie-agent, die moest beletten dat met te groote snelheid werd ge reden. De noodige reparatie mocht den vol genden morgen na terugkomst in Haarlem plaat? vinden." KEURING KOPLAMPEN IS 'koplamp -25-Meter ■f AS t0e regelmati6 toenemend Lij in alle vakken (ten minste 2lux Ter aanvulling van het reeds gepubliceerde over de keuring van koplampen van auto's deelt de K. N. A, C. nog het volgende mede: Alle goedgekeurde gloeilampjes zullen pre cies gelijke afstanden van het gloeidraadje tot aan de uitstekende punten van de bajonet hebben. Welk goedgekeurd gloeilampje men dus ook in de koplamp monteert, de afstand van het gloeidraadje tot aan het brandpunt van den in de koplamp aangebrachten parabo- lischen reflector zal toch immer gelijk zijn. De keuring geschiedt met behulp van een nieuwe gloeilamp van ten hoogste 35 Watt vermogen en van 300 lumen. De koplamp wordt met het. midden 90 c.M., boven den grond geplaatst met de as van het optisch systeem horizontaal. Op een verticaal vlak 25 Meter vóór de koplamp geplaatst mag boven een horizontale lijn van 67,5 en hoogte boven den grond geen grootere lichtsterkte dan 0,7 lux aanwezig zijn. Onder een horizontale lijn van 22,5 en hoog te moet op het verticale vlak tot 2,25 M. ter weerszijden van het midden de sterkte der ver lichting ten minste 2 lux bedragen. De ver lichtingssterkte moet naar het midden toe regelmatig toenemen. De bovenstaande keuring betreft de niet- verblindende verlichting dus normaliter de „gedimde" koplamp. De golfspelers van Oswego in den Amerikaanschen staat Oregondie hun haan wat te hoog vonden liggen om te voet naar hoven te gaanheh- hen een oude auto gebruikt om op een tandradhaan dienst te doen. ROEIEN. De Europeesche kampioen schappen. Hoeveel Nederland er won, In 1921 begon de Nederlandsche deelneming aan de Europeesche kampioenschappen. Zij werden toen tevens voor het eerst in ons land (op den Amstel) gehouden. Nederland won het skiffnummer en de double scull.Er werden toen maar vijf nummers verroeid. In 1922 te Barcelona en in 1923 te Como wonnen wij geen kampioenschappen. In 1924 (Zürich) waren er voor het eerst zeven wed- strijdnummers; de twee zonder stuurman en de vier zonder stuurman waren aan het pro gramma toegevoegd. Dit was het voor Neder land zeer gedenkwaardige jaar waarin het de Coupe Glandaz (voor het beste resultaat in alle nummers gezamenlijk) won. Nederland was eerste in vier met stuurman, twee met stuurman en acht. Tot dusver is dat de eenige maal gebleven dat wij de Coupe Glandaz won nen. Na 1924 is die verder driemaal veroverd door Zwitserland, driemaal door Italië en vier maal door Hongarije. In 1925 (Praag) won Nederland het nummer skiff. In 1926 (Luzern) het nummer acht. In 1927 (Como) geen enkel nummer. (Op dezen wedstrijd op het Como-meer, op zeer ruw water, won Italië zes van de zeven num mers; de eenige andere winnaar was Zwitser land in de double scull). In 1929 (Bydgoszcz) won Nederland het nummer skiff. In 1930 (Luik) niets. In 1931 (Parijs) de twee zonder stuurman. In 1932 (Belgrado) de twee met stuurman. In 1933 (Budapest), 1934 (Luzern) en 1935 (Berlijn) wonnen wij geen Europeesche kam pioenschappen. Europeesche kampioenschappen werden niet gehouden in de jaren 1928 en 1936 omdat men ze toen liet vervallen aangezien de Olympische wedstrijden in Europa plaats hadden. In totaal heeft Nederland dus sinds 1921 tien Europeesche kampioenschappen gewonnen, waarvan drie in de skiff, twee in de acht, twee in de twee met stuurman, één in de vier met stuurman, één in de twee zonder stuurman en één in de double scull. Maar sinds 1932 hebben wij er geen meer behaald; al die kampioen schappen vielen in de periode 1921-1932. De vier zonder stuurman is nooit door Ne derland gewonnen ofschoon wij daar juist in de latere jaren een paar maal goede tweede in waren. De kans dat er ditmaal een Europeesch kampioenschap zal worden gewonnen is zeer klein; de inzinking in het Nederlandsche race roeien is nog niet overwonnen. Teekenen van herstel zijn er evenwel zonder twijfel. Als onze beste ploegen bij de heden aanvangende wed strijden worden de vier met stuurman (Ne- reus) en de vier zonder stuurman (Triton) beschouwd. ZWEMMEN. De Int. Vierkamp van H. V. G. B. De inschrijving voor het zwemfeest op Zondag 15 Augustus, dat te half twee in een Badinrichting aan de Kleverlaan aanvangt, is zeer goed. Niet alleen de polowedstrijden zullen spannend zijn, maar ook kunnen in teressante races op de baannummers ver wacht worden. Van dè Haarlemsche vereeni- gingen D.W.R., D.Z.V. en H.V.G.B. zullen alle bekende Haarlemsche zwemmers starten. De Royal Verviers Natation (België) bezit even eens zeer goede krachten; Levaux is wel de beste. Hij is lid van de kampioensploeg der Belgen; ook Hanzi is een goede zwemmer op de 100 M. borstcrawl. Het nummer 100 M-. schoolslag belooft een f raaien strijd; van de acht ingeschrevene zijn er zes die ongeveer denzelfden tijd maken. De 100 M. rugslag zal wel de overwinning opleveren ovor J. Katelaar, maar ook voor de andere plaatsen in dit nummer zal een felle strijd gestreden worden. Er staan tevens drie estafettes op het programma. Voor de 3 x 50 M. wisselslag kunnen alleen de deelnemende vereenigingen aan den vierkamp, Royal Verviers, Natation, D.W.R., V.Z.V. en H.V.G.B. starten. Op de 10 x 50 M. borstcrawl (tevens kam pioenschap van den kring) zal gestreden worden tusschen D.W.R., Haarlem, H.P.C. en H.V.G.B.; ook Royal Verviers dingt mee naar den prijs. Er is inderdaad een zeer mooi program ma samengesteld. POSTDUIVEN. DE LUCHTBODE. Wedvlucht van Orleans, afstand 540 K.M.: H. v. Oldenmark 1 7 10, H. Lasschuit 2 9; B. C. v. d. Meer 3 4 6; G. Sprokkreef 5; H. v. d. Broek 8. Wedvlucht van St. Cat. Wave, afstand 148 K.M.: G. Sprokkreeff T 17 21, P. G. Kramer 2 7 10 19 22 23; J. F. Koedijk 3 14; B. C. v. d. Meer 4 6 8 18: F. van Kleef 5 13 16 20; A. Groen 9; A. Zegwaart 11; H. v. Oldemark 12 15. Wedvlucht van Vilvoorden, afstand 170 K.M. G. Sprokkeeff 1 2 3 12 13 13; B. C. v. d. Meer 4 6 7 16 20; J. J. Lasschuit 5 8 11 16; P. G. Kramer 9; A. Groen 10 19; J. F. Koedijk 15 21 H. v. Oldemark 17. Kampioenschap oude vogels 1. B. C. v. d. Meer 163 pnt.; 2. H. v. Oldenmark 1'35; 3. J. F. Koedijk 111 pnt. 4. J. J. Lasschuit 108; 5. G. Sprokkreeff 108. ATHLETIEK. WALKKER BRENGT HET WERELDRECORD HOOGSPRINGEN OP 2.09 M. Uit Stockholm: Tijdens wedstrijden te .Stockholm verbeterde de Amerikaansche ath- leet Meivin Walker het wereldrecord hoog springen met aanloop, dat hij onlangs op 2.08 meter had gebracht, met 1 centimeter. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma voor deze week volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: Ajax 1Quick 1 Blauw Wit 1—E.D.O. 1 Tweede klasse: R.C.H. 1—A.F.C. 1 Z.R.C. 1Zeeburgia 1 D.E.C. 1—Shell 1 Haarl. derde klasse: E.D.O. 3Swastika 1 Junioren: Schoten bKinheim E.D.O. bSchoten a Zondag: Eerste klasse: Haarlem 1—H.H.C. 1 Tweede klasse. D.E.V. 1—D.W.S. 1 H.H.C. 2—The Catchers 1 E.D.O. 2A.M.V.J. 1 Haarl. derde klasse: T.H.B. 2E.D.O. 5 T.H.B. 1—R.C.IL 4 R.C.H. 2—Schoten 1 meldt de 3 uur 3.30 uur 3.30 uur 3 uur 3 uur 3 uur 2.30 uur 2 uur 2.15 uur 10 uur 2 uur 10 uur 10 uur E.D.O. gaat Zaterdagmiddag naar Amster dam om Blauw Wit te bekampen. Deze ont moeting is van het grootste belang voor de bezetting van de bovenste plaats. Wij geloo ven, dat E.D.O. beide punten naar Haarlem zal brengen. De wedstrijd HaarlemH.H.C. is zoowel wat het bezetten van de bovenste als de on derste plaats betreft, van groot belang. In dien Haarlem mocht verliezen, dan is zij uit geschakeld voor de bovenste plaats. Daar het nog niet bekend is of H.H.C. volledig uit zal komen, zullen wij ons niet aan een voor spelling wagen. Deze wedstrijd wordt Zon dagmorgen op het gemeentelijk .errein aan de Van Nesstraat gespeeld. CRICKET. ROOD EN WIT—H. VAN BOOVEN XI Donderdag speelde een Rood en Wit-elftal onder aanvoering van Mr. F. A. Davidson aan de Spanjaardslaan tegen een Van Booven elftal, waarin spelers van Kampong en La ren uitkwamen. Rood en Wit batte eerst, doch verloor op het bowlen van Ufkes en v. d. Bijl 7 wickets voor slechts 27 runs. H. de Haan (18) en Kleyn de Groot no. 8 ingaand verhoogden de score tot 79, waarna Hackenitz (11) Kleyn de Groot verderen steun verleen de. Kleyntjes (16x) liet zich evenmin onbe tuigd; het laatste wicket viel eerst op 128, waai-van Kleyn de Groot een harde 64. Ufkes en v. d. Bijl namen resp. 4 en 5 wickets voor 6 runs per stuk. De gasten begonnen met Westerman (29) en Moerkoert (26) een stuk beter op Kleyn de Groot en Bosschart. Eerst op 49 viel het eerste wicket doch dan neemt de aanval na een 18-tal runs van v. d. Bijl de overhand en het zijn Kleyntjes (5—23) en van Rossum (335) die de wickets nemen. Alleen Van Booven houdt stand; deze veteraan blijft met een zeer goede 27 not out. Het totaal werd 104, Rood en Wit won den geanimeerden strijd met 24 runs Kleyn de Groot en Bosschart namen elk 1 wicket voor 22 runs.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2