V De Engelsch-Duitsche ruzie. Thijs IJs heeft een raar avontuur Algemeene mobilisatie in China te verwachten. Schermutselingen te Sjanghai. Over de Dagbladcorrespondenten. VRIJ D AG 13 AUGUSTUS 1937 HAAEEEM'S DAGBEAD 4 De spanning te Sjanghai neemt steeds toe. Nankau ingenomen door Japanners. Weer nieuwe incidenten te Sjanghai. Het schijnt dat de Chineezen ditmaal niet van plan zijn op nieuw „door de Japansche mili tairen getrapt te worden" zooals een Reuter-telegram het uit drukt. De Chineesche politiek ten aanzien van Sjanghai is dan ook geheel gewijzigd en moch ten de Japanners het tot een gewapend conflict laten komen, dan kunnen zij op verbitterden tegenstand rekenen. Steeds meer berichten komen binnen over Japansche en Chineesche troepen concentraties te Sjang- hai. Dat de Chineezen op alles voorbereid zijn blijkt wel uit het bericht dat van officieele zijde verklaard wordt, dat een wets ontwerp tot algemeene mobili satie begin volgende week zal worden voorgelegd aan de vol tallige zitting van den wetge- venden Yoean. „Het geduld van China is tot het uiterste op de proef ge steld," verklaarde de woord voerder van het Chineesche ministerie van Buitenlandsche Zaken. „China kan niets anders doen dan tot eigen verdediging handelen. De verantwoorde lijkheid voor de toekomstige gebeurtenissen moet Japan worden aangerekend." Bovendien hebben zich te Sjang hai nog eenige nieuwe incidenten voorgedaan. Zoo meldt 't Japansche telegraafagenschap Domei dat een sergeant der Japansche gendarmerie door de Chineesche veiligheidspolitie ontvoerd zou zijn. Sinds 12uur wordt deze militair vermist. Een an der bericht uit dezelfde bron maakt melding van de verdwijning van een Japanschen fotograaf die in dienst stond van 't Japansche blad Asahi en die sinds gistermiddag 2 uur ver dwenen is, nadat hij een foto had ge nomen bij het Noorderstation. Personen, die den toestand hier nauwkeurig waarnemen, vragen zich af of de Japan ners niet hun operaties van 1932 zullen her vatten door de volkrijke wijk van Sjapei aan te vallen, te beginnen bij de internationale concessie, dan wel of zij er der voorkeur aan zullen geven onmiddellijk belangrijke con tingenten aan land te zetten op den oever van de Jantge Kiang ten noorden van Sjanghai. In 1932 dwong deze laatste ma noeuvre de verdedigers van Sjapei en Kiang- goewan terug te trekken. De aanwezigheid van verscheidene Japansche oorlogsschepen bij de monding van de Jangtsekiang schijnt de laatste veronderstelling te versterken. In Chineesche militaire kringen verwacht men een groot Japansch offensief in het Noorden in drie richtingen. nJ. langs de spoorlijn Peiping-Soeijoean, Peiping-Hankau en Tientsin-Poekjoe. Sommigen verwachten dit offensief op 15 Augustus, aldus Havas. De buitenlandsche concessies. De opperbevelhebbers der buitenlandsche strijdkrachten, met uitzondering van de Ja panners, hebben een gemengde verdedigings commissie gevormd en besloten een gemeen schappelijk front te vormen voor ernstige gevallen. De Japanners hebben het bestuur der Fransche concessie gevraagd of zij den Ja panschen strijdkrachten doortocht door de Fransche nederzetting zouden toestaan in geval Chineesche troepen van het Zuiden af zouden oprukken. De Franschen hebben deze vraag ont kennend beantwoord. De Franschen hebben ter versterking van het garnizoen troepen uit Saigon gerequi- reerd. De Amerikanen hebben een regiment uit Manilla verscheept. De in 1932 gevormde gemengde commissie die de consuls der voornaamste mogend heden omvat en tot taak heeft de inacht neming te controleeren van de bepalingen der Chineesch-Japansche overeenkomst van 1932 is gistermiddag bijeengekomen. Zij moest constateeren, dat de gebeurtenissen der laatste dagen een duidelijke schending van het accoord door beide partijen vorm den. Desalniettemin besloot zij haar pogin gen vooortte zetten, om een uitbreiding van het conflict te Sjanghai te voorkomen. Zij geeft toe, dat een regeling van den toestand thans boven de bevoegdheid uitgaat van de commissie en de taak is van de betrokken regeeringen. Het internationale vrijwilligerscorps en de Britsche en Amerikaansche troepen hebben order gekregen zich gereed te houden met het oog op alle gebeurlijkheden. De besprekingen. Ook de commissie voor de tenuitvoerleg ging van de wapenstilstandsovereenkomst van Sjanghai van 1932 heeft gistermiddag iverga- derd. Behalve de eerste burgemeester van Sjanghai, Yoei, en de Japansche consul- generaal hebben ook consulaire vertegen- Tusschen Chineezen en Japansche mariniers. SJANGHAI, 13 Aug. (Reuter): Hedenmorgen hebben zich op drie of vier plaatsen in de Noorde lijke zóne van de internationale concessie schermutselingen voor gedaan, doch de voornaamste strijdkrachten zijn kalm gebleven. Het kwam tot een treffen tusschen een Chineesche mitrailleurpost en een handvol Japansche mariniers. Elk der partijen beweert, dat de andere het vuur geopend heeft, en de Japanners voegen hieraan toe, dat zij de mitrailleurpost het zwij gen hebben opgelegd. Na de verklaring der Chineezen, dat zij de onschendbaarheid van de internationale concessie niet meer zullen kunnen handhaven, zijn de Britsche, Fransche, Amerikaan sche en andere buitenlandsche strijdkrachten gemobiliseerd en heeft men aan de Noordzijde der concessie barricaden opgericht. Uit Hongkong meldt Reuter, dat het daar gestationneerde bataljon Britsche troepen zich gereed maakt om onmiddellijk naar Sjanghai scheep te gaan. woordigers van Frankrijk, de Vereenigde Staten, Groot-Brittannië en Italië de bijeen komst bijgewoond. In de zitting kon geen overeenstemming worden bereikt over de kwestie der terug trekking van de in het stadsgebied van Sjanghai gestationneerde Chineesche troe pen der 88ste divisie en afdeelingen gen darmerie. De Chineezen en Japanneezen hebben evenwel de verzekering ge geven, dat zij niet het vuur zouden openen indien niet van de andere zijde op hen zou worden geschoten. Een voorstel van den Italiaanschen con sul-generaal een neutrale zone in te stellen werd verworpen, aangezien niet voldoende Italiaansche troep en ter beschikking staan om een neutrale zone te bevei ligen en om dat de andere mogendheden aldus het Duitsche nieuwsbureau niet bereid waren hunnerzijds hiervoor troepen ter beschikking te stellen. CHINEESCH COMMUNIQUé OVER DE SCHERMUTSELINGEN TE SJANGHAI Okjoei, de burgemeester van Sjanghai, heeft het volgende communiqué gepubliceerd: Japansche mariniers hebben 's morgens om 9.15 Chineesche soldaten aan den spoorweg naar Sjapei aangevallen en zoodoende de Japansche belofte geschonden, de vijande lijkheden niet te zullen openen, welke belofte door den Japanschen consul is herhaald. De Chineesche troepen bieden krachtig tegen stand. Nanbau door Japansche troepen bezet. Uit Nankau wordt gemeld, dat deze stad thans bezet is door troepen van het Japan sche garnizoen. Chineesche troepen zijn naar Sjoe Yoeng Kwan, een van de drie z.g. grens- poorten, gevlucht. In de provincie Sjahar be vinden zich in het geheel vier Chineesche divisies. Indien deze troepen werkelijk voor nemens zouden zijn Sjoe Yoeng Kwan te be houden, zou het tot hevige gevechten kunnen komen. Uit Japansche bron te Tientsin wordt ge meld, dat gisteren den geheelen middag ge streden is om het bezit van de passen bij Nankautsjen. Nadat des morgens het station en de stad door de Japanners bezet waren, trachtte de linkervleugel een omtrekkende beweging te maken, terwijl de rechtervleu gel bleef aanvallen. De Japansche militaire deskundigen zijn van meening, dat het zeer moeilijk zal zijn de Chineezen uit de drie be kende passen te verdrijven. Bovendien heb ben de Chineezen zich verschanst op de on neembare heuvels tusschen den spoorweg Peiping-Soeijoean en den grooten muur, Naar de Janpansche staf nader mededeelt hebben de Japanners Nankausjen gistermid dag om half twee, na een gevecht van eenige uren, bezet. De Japansche troepen zijn thans genaderd tot den voet der bergen, die het ge bied beheerschen. De Chineesche troepen bieden nog verzet op de bergtoppen, die we gens den mist buiten het bereik der lucht macht liggen. He Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat Kal- gan en de Soeijoeanspoorweg het doel van de Japansche aanvallen zijn. De gevechten waren tot dusver gericht tegen het nog in tact zijnde deel van het 29e provinciale le ger. De centrale troepen hebben tot nu toe nog niet aan den strijd deelgenomen. Japansche kabinet besluit onderhande lingen met de Chineesche regeering te voeren. In den kabinetsraad, die hedenmorgen in buitengewone zitting bijeengekomen is, werd besloten, dat de regeering onderhandelingen zal voeren met de Chineesche regeering, ten einde te verhinderen, dat de toestand te Sjanghai verergert, en erop zal aandringen, dat het provoceerend optreden tegen Japan m deze stad wordt gestaakt. Besloten werd voorts alle maatregelen te treffen voor de bescherming der Japansche onderdanen in China. Een Chineesch protest. De Chineesche autorietiten hebben bij den Japanschen consul-generaal te Shanghai ge protesteerd tegen wat zij een Japansche in vasie op Chineesch grondgebied noemen. Verder heeft de Chineesche regeering de verdragsmogendheden ervan in kennis gesteld, dat de Jangtse Kiang voor de scheepvaart ge sloten is, voor wat betreft het gedeelte, dat hooger stroomopwaarts dan Tsjinkiang is ge legen. Nota der mogendheden aan Japan. De woordvoerder van het Japansche minis terie van Buitenlandsche Zaken heeft mede gedeeld. dat Kawagoe. de Japansche ambas sadeur, een gezamenlijke nota der mogend heden, welke aan Hidaka was overhandigd, in ontvangst heeft genomen. Hij weigerde echter den inhoud van dit document mede te deelen. Economische betrekkingen verbroken Volgens welingelichte Chineesche kringen zou de Nanking-regeering overwegen, alle economische betrek kingen met Japan te verbreken. Het besluit van het Zionistisch Congres. De door het Zionistisch congres te Zurich aangenomen resolutie is door joodsche krin gen goed ontvangen. eD Arabieren echter, die in de officieele houding der joden de aan vaarding zien van het beginsel van verdee ling van Palestina, steken hun ontevreden heid niet onder stoelen of banken. Een Arabisch protest. De hooge Arabische commissie heeft de com missie voor de cnandaten te Genève een tele gram doen toekomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de beweringen, volgens welke de Arabieren geldelijken steun uit het buitenland ontvangen, waardoor ook de staking van 1936 mogelijk gemaakt zou zijn, en waarin de com missie verzocht wordt, een eigen delegatie naar Palestina te zenden voor het instellen van een onderzoek. Amerika Roosevelt benoemt Senator Black tot rechter in het Hoog Gerechts hof. President Roosevelt heeft Senator Black benoemd tot rechter in het Hoog Gerechts hof als opvolger van Van Deventer, die is af getreden. Black, die voorzitter is van de werkcom- missie van den senaat en de vervaardiger van de wet op de maxima werktijden en loo- nen, is democraat en verkreeg in 1926 zitting in den senaat. Hij is 51 jaar oud en diende gedurende den oorlog in het leger als kapitein der artillerie. Rusland Premier van llzbekistan in ongenade. De eerste minister van Uzbekistan in Zuid-Rusland, Abdoella Karimof, is uit zijn functie ontheven op grond van contra-revo- lutionnair nationalistisch optreden. Hij was in Juni benoemd ter opvolging van den ge arresteerden Knodzajef. (Reuter). Ernstig vliegongeluk in Italië. Militair toestel stort neer; drie inzittenden gedood. Een watervliegtuig van de militaire lucht haven Livorno is heden in zee gestort. Van de vijf inzittenden zijn drie om het leven ge komen. (D. N. B.) HET ONGELUK TE NEW-BRIGHTON EISCHTE 20 DOODEN. NEW YORK, 12 Augustus (D.N.B./A.N.P.) Bij de instorting der twee huizen te New Brighton (Vereenigde Staten) zijn 20 perso nen om het leven gekomen. Onze Londensche correspondent schrijft: an de vier dagblad-correspondenten aan wie de Britsche regeering heeft gevraagd Engeland te verlaten, kennen wij alleen Werner Crome persoonlijk. Hij is hier drie jaar werk zaam geweest en is lid van de Foreign Press Association. De andere drie zijn nog maar pas hier of liever gezegd, waren, want zij zijn reeds naar Duitschland teruggekeerd. Er zijn ongewoon veel Duitsche journalisten in Lon den, meer dan 80. Het grootste deel er van bestaat alleen uit journalisten in naam. In vakkringen onderscheidt men gemakkelijk de echte van de valsche. Crome is altijd als een bonafide correspondent beschouwd. Dat blijkt ook uit zijn lidmaatschap van de F. P. A. dat alleen open is voor hen die als buitenlanders in Engeland althans him hoofdbestaan vin den in de journalistiek. Het zal u reeds ter oore zijn gekomen dat de maatregelen der Engelsche regeering niets uitstaande hebben met het journalistiek werk der betrokkenen. Officieel Engeland is bij traditie breed van opvatting op dit punt. Daarom voelt men het hier als onjuist bij wijze van tegenzet den Berlijnschen correspondent van den Times het verblijf in Duitschland te ontzeggen. Eb- butt moet uit Berlijn weg omdat hij in zijn be richtgeving, naar officieel Duitsch oordeel, veelal „beuzelachtig" is geweest. Bedoeld wordt dat hij zijn werk niet naar den zin van de Duitsche regeering heeft verricht. Men wil in Berlijn een meer meegaanden Times-cor- respondent. De Duitsche journalisten in Lon den nu moeten niet weg omdat zij journalis tiek niet meegaande genoeg zijn geweest, maar omdat zij zich buiten de journalistiek hebben bezig gehouden op een wijze die schadelijk is voor de Duitsch-Engelsche betrekkingen, laatste aanduiding is de officieele. Men had hier graag gezien dat Whitehall wat minder vaag was geweest, dat er een ophelderende verklaring was gegeven. Dat komt misschien nog. Inmiddels is zulk een verklaring voor de ingewijden nauwelijks noodig. Zij weten wel het een en ander van de werkzaamheid hier van eenige Duitsche „journalisten". Velen zijn weinig meer dan Nazi-propagandisten. Maar zelfs die activiteit is de Britsche regeering ge neigd door de vingers te zien, hoe driest z< ook vaak is. Zij verspreiden zoogenaamde in lichtingen in den vorm van blaadjes en bulle tins en men ontmoet hen vaak in clubs en op avondfeesten waar zij op subtiele wijze ande re gasten beproeven te doordringen van de zegeningen van het Nationaal Socialisme. Er moet worden bijgezegd, dat zij aanmoediging ontvangen van Britten in sociaal en econo misch belangrijke kringen die in vrij grooten getale ontvankelijk zijn gebleken voor de Nazi- leer. Er is reden te veronderstellen dat de Duit sche correspondenten, die aanzegging kregen het land te verlaten, in dit bedrijf over de schreef zijn gegaan door Britten, van wie be kend is dat zij het Nazi-bestuur in Duitschland vijandig gezind zijn, het leven lastig te maken en door Duitschers, die aan het Nazi-be stuur ontvlucht in Engeland zijn gaan wo nen en werken, te intimideeren. Men is hier van oordeel dat de Duitsche regeering een ver gissing heeft begaan door den Times-corres pondent in Berlijn op één lijn te stellen met de correspondenten die Londen moeten ver laten. Indien er in Duitschland gelijksoortige Engelschen waren geweest en de Duitsche re geering deze personen op haar beurt had ver bannen. dan zou men dat hier hebben be schouwd als een gepasten vergeldingsmaat regel. Wat Berlijn thans heeft gedaan komt neer op een ultimatum aan de Times. Men kan haast niet gelooven aan een gebrek aan inzicht in de Engelsche (of misschien alge meen menschelijke) geestesgesteldheid en die van de Times in het bijzonder dat zulk een represaille alleen schijnt te kunnen verklaren, het is volstrekt uitgesloten dat dit blad voor Ebbutt een man zal sturen die zijn eigen oor deel ondergeschikt zal maken aan dat van de Duitsche regeering. Men moet denken aan de mogelijkheid dat men in Berlijn dezen vorm van represaille heeft gekozen omdat hier een goede gelegenheid was, verlost te worden van een correspondent van een zeer gezagheb bend blad, die in zijn waarheidsliefde wat te nauwkeurig was met zijn berichtgeving over Duitsche toestanden en dat men deze ver lossing zwaarder liet wegen dan het mogelijk effect. Zelfs dan, zou men zeggen, heeft men slecht gewogen, tenzij de Wilhelmstrasse vol strekt onverschillig is voor Engelsche vriend schap. Het gezag van den Times is zoo groot dar de status van zijn correspondenten bijna een diplomatiek karakter draagt. Buitenland sche correspondenten zoeken, met al hun on afhankelijkheid, vanzelf een zekere samen werking met hun diplomatieke vertegenwoor digers in hetzelfde land. Deze wordt trouwens door de gezantschappen zelf aangemoedigd. Het geval Ebbutt wordt dan zooiets als een diplomatiek incident. Zulk een incident is niet goed voor de Duitsch-Britsche verstand- ONZE DACELUKSCHE KINDERVERTELLINC. houding. Daarenboven heeft de Times sinds lang staag, zij het zonder zich veel illusies te maken, voor Britsch-Duitsche toenadering ge werkt. En in zijn lezerskring in het bijzonder vindt men de aanzienlijke en verantwoorde lijke personen die voor Engelsch-Duitsche vriendschap ijveren. Door deze represaille, die men hier niet als een represaille kan wetti gen, heeft Duitschland de taak van het blad en zijn lezers veel moeilijker gemaakt. A. K. VAN R. Felle brand te Cairo. Geheele landweercorps bestrijdt de vlammen. In de wijk Moesky van Kairo woedt een felle brand, welke door het geheele brand weercorps van de stad wordt bestreden. Duizenden nieuwsgierigen belemmeren het verkeer in de straten, welke naar de wijken leiden. Voor zoover tot nu toe bekend, zijn drie groote winkels vernield en is een persoon in de vlammen omgekomen. Het vuur wordt door twaalf brandspuiten bestreden. BLIKSEM DOODT VIJF KINDEREN In het dorp Kletna in Polesie zijn vijf kin deren van 8 tot 14 jaar, die onder een boom een toevlucht zochten bij onweer, door den bliksem gedood. (Pat.) Scheepsbotsingen in Engeland. Twee schepen gezonken. Ter hoogte van Boston (Nieuw Schotland) zijn ten gevolge van den dichten mist het Canadeesche stoomschip „Duchess of Atholl" (20.000 ton) en het Deensche koopvaardijschip „Maine" met elkander in botsing gekomen. Het Deensche schip werd over een lengte van 13 M. opengescheurd. Het schip zonk. Voorts zijn aan de monding van de Tyne twee vrachtschepen met elkander in aanva ring geweest. Een der beide schepen is ge zonken. RAIm, U~ PROGRAMMA ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1937. Oom Mopperniet kon zijn nieuwsgierigheid niet meer bedwingen en rende naar buiten. Maar plotseling kreeg hij boven op zijn neus een dikke sneeuwbal, die het kleine, vreemde kereltje, dat Oom had zien kruipen, gegooid had. Van schrik duikelde Oom haast om en ook Thijs was danig geschrokken. Maar ook het vreemd aangekleed ventje, dat een Eskimootje was, keek heel verbluft. Ja, riep hij. ik heb die bal gegooid, maar zoo was het niet bedoeld, ik wilde mijn mijn vriendje raken, maar heb ik U pijn gedaan, meneer en hoe komt U hier en wie is dat kleine ventje en waar komt U vandaan? Ho, wat, riep Oom, wat een hoop vragen tegelijk. Wie ben je, zeg me dat maar eens HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", orgel en declamatie. 12.00— 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.30 VARA-orkest. 4.30 „Het hedendaagsche jonge meisje", causerie. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.05 „Film land". 7.30 „Van gemeente tot kerk", causerie. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Het Wormerveer's VARA- Trio en solisten. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Causerie over de Europe- sche roeikampioenschappen. 11.2012.00 „Fan tasia" en gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Gramofoonmuziek en Postduivennieuws)2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Bouwmeester-revue-orkest en solist (Om 4.30 Gramofoonmuziek). 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voordracht. 6.00 KRO-orkest. 6.20 Journali stiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Geestesziekenverpleging in de middeleeuwen", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededee- lingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting. 8.35 KRO-orkest. 9.00 Declamatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Film praatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Uit Salzburg: Weensch Philharmonisch orkest en solisten. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 1.35 Cricket reportage. 1.50 Vervolg concert. 2.20 Gramo foonmuziek. 2.50 Het BBC-Schotsch-Orkest. 3.50 Sportreportage. 4.20 Het Celebrity-Trio. 4.50 Sportreportage. 5.20 Sportreportage. 5.35 Lou Pregaer en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Sportreportage. 6.50 Het BBC-Midlandorkest. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Music-Hall-program- ma. 9.20 Declamatie. 9.40 Orgelconcert. 10.00 Berichten. 10.20 Causerie over Amerika. 10.40 Viola en piano. 11.35 Henry Hall en zijn dans- orkest. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Henry Hall. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest en zang. 3.20 Gramofoonmuziek. Labis-orkest. 7.30 Zang. 7.45 en 8.00 Gra mofoonmuziek. 8.05 Zang. 8.50 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouii- lon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6,50 Waldemar Hass' orkest. 8.50 Omroep- kleinorkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20, Om- ■oeporkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20Her mann Hagestedt's orkest, mandoline-orkest en solisten. 6.25 Omroepsextet. 7.20 Volksliederen- concert. 8,30 Omroeporkest en solisten. 10.50 Omroepschrammelensemble. -dansorkest en pianoduo. 12.201.20 Waldemar Hass en Fred. Hippmann met hun dansorkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 J. Schnyders' orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 L. Darcy's orkest. 4.05 Zang. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Cello en piano. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Symphonieconcert uit Ostende. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.3512.20 A. Felle- man's dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 J. Schnyders' orkest. 1.30 Gramofoon muziek. 2.20 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 4.20 L. Darcy's orkest. 5.00 Zang. 5.20 Jo Bouillon's dansorkest en de Lanigiro Hot Players. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Ed. Loiseau's orkest en Radiotooneel. 10.30 Fud Candrix' dansorkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Populair concert uit Stuttgart m.m.v. Omroeporkest, -klemorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Het Omroepkleinorkest en so listen. 10.20 Berichten. 10.40 Hobo en Cembalo. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 W. Hass en Fr. Hippmann met hun orkesten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4