'am*!* STERADENT Visschen in Indië. Instantine MA'S ND AG 16 'AUGUSTUS 1937 HA'ARUEM'S DAGBEAD ^E^ZUIVE^^KUN^jGEBn^Nj (Adv. Ingez. Med.) Haarlem's Tehuis voor Ouden vau Dagen. Jubileum mej. W. C. Hofman. In aansluiting op wat wij Zaterdag meldden over het jubileum van mej. Hofman, thans nog het volgende: 's Morgens te 11.30 uur werd mej. Hofman ten stadhuize ontvangen en door den loco burgemeester weth. W. van Liemt toegespro ken, die haar namens de gemeente een zilve ren vork en lepel overhandigde. Verschillende gemeenteraadsleden waren hierbij aanwezig. Daarna werd mej. Hofman in het Tehuis ont vangen. Op de versierde binnenplaats werd haar eerst een welkomstlied toegezongen door het personeel en de oudjes en ook de kinderen van het naastgelegen Haarl. Kindertehuis. Hierna bood een der oudjes mej. Hofman een bloemstuk aan en tevens aan den directeur den heer S. Glastra, die deze functie juist 112Vz jaar vervulde. In de vrouwenzaal waren aan wezig de directie, het personeel en alle in wonen den. De directeur, de heer Glastra, her innerde aan wat mej. Hofman in de afgeloo- pen jaren voor de oudjes en de inrichting heeft gedaan. En tot slot sprak een der oudjes, de heer Jongert. 's Middags om 3 uur was er receptie. Daar waren aanwezig de leden van het voormalig Burgerlijk Armbestuur de heeren G. Wolzak, F. H. Smit, Schoten's oud-burgemeester mr. J. N.J. E. Heerkens Thijssen. De heer Snoeks, ad ministrateur van den G.G.D., wenschte de jubilaresse namens het personeel van den G. G. D. geluk, Verder waren aanwezig mevr. Van Slijpe, oud-directrice van het H.v.O.v.D., Zr. Verbraak, directrice van het Haarl. Kinder tehuis, en verder nog verschillende autoritei ten. Er waren bloemstukken ingekomen van het Nationaal Verbond van Gem. Ambtena ren. den directeur van den Geneesk. Dienst, dokter W. B. Smit en van het personeel van den Geneesk. Dienst. De heer S. Glastra mocht 's morgens vroeg al verschillende bloemstukken, felicitaties, telegrammen en brieven in ontvangst nemen. Verder is in intiemen kring dezedag verder gevierd. Geen voorrang verleend. Botsing die betrekkelijk goed afliep. Zondagavond om kwart voor zeven had op den hoek van de Van Eedenstraat en het Lorentzplein een autobotsing plaats, doordat een 30-jarige automobiliste uit Haarlem geen voorrang verleende aan het verkeer van rechts. De auto van deze dame werd door de botsing zeer ernstig beschadigd, terwijl de andere auto door de schok tegen een tuinhek werd ge drukt, en eveneens flinke schade opliep. Beide auto's moesten worden weggesleept. Gelukkig kwamen zoowel de automobiliste als de bestuurder van de andere auto met den schrik vrij. Tegen de onvoorzichtige dame is proces-verbaal opgemaakt. EEN INBREKER DIE VAN MUZIEK HIELD. Zondagmiddag heeft een bewoonster van de Jan Gijzenkade bij de politie aangifte gedaan, dat tusschen Zaterdagavond 6 uur en Zondag middag, ongewenschte bezoekers zich toegang hebben verschaft tot haar woning, door met een beitel het keukenraam open te breken. Merkwaardig is, dat alleen een radiotoestel wordt vermist, terwijl verder alles onaange roerd is gelaten. De politie stelt een onder zoek in. EXAMEN HANDENARBEID. Haarlem 13 en 14 Augustus. Geëxamineerd 12 vr. candidaten.Geslaagd de dames: W. H. Smits, J. van Rees. W. A. v. Voorthuyzen. G. Kreupeüng. H. G. L. Meijer. K. H. Duin, D. J. B. Vorsselman, A. v. Leent, HET SPREEKUUR VAN DEN WETHOUDER VAN FINANCIëN. De wethouder van Financiën, de heer E. v. d. Wall, is verhinderd deze en de volgende week, Dinsdag zijn gewone spreekuur ten Stad huize te houden. PROPAGANDA-CONCERT H.O.V. Evenals verleden jaar zal de H.O.V. ook dezen zomer wederom een gratis propaganda- concert organiseeren. Dirigent is Frits Schuur man terwijl onze Nederlandsche pianist Willem Andriessen bereid is gevonden zijn welwillen de medewerking te verleenen. Dit extra-con cert zal plaats vinden op Maandag 23 Augustus as. in de Gemeentelijke Concertzaal. Nadere bijzonderheden hieromtrent worden binnen kort gepubliceerd. FA .WILLEM, De Bilt voorspelt: Tijdelijk afnemenden, later weer toene- menden Westelijken tot Zuidelijken wind, tijdelijk opklarend, later weer kans op regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 765.6 m.M. te Vardö. Laagste 749.1 m.M. te Blaavandshuk. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 62 F. Laagste hedennacht 56 F. Hoogste heden 60 F. De depressie bij Denemarken nam nog in diepte toe zonder veel van plaats te verande ren en bracht vooral in het Noorden van ons land zwaren regen, te Groningen 33 m.M. Thans verschijnt de nieuwe depressie bij Ier land met flinke barometerdalingen. De hooge drukking in het Zuidwesten is bijna verdwe nen, die in het Noordoosten nam af. Groot Brittannië heeft tijdelijk opklaring met zwakke naar Zuid loopende winden, in Ierland begint, het weer te regenen. Scandinavië heeft meest zwaar bewolkte lucht met meest weinig regen en vrij hooge temperatuur in het Zuiden. In Duitschland waait het vrij krachtig in het Noorden met losse regenbuien, in het Zuiden is de wind vrij zwak en de lucht nog zwaar be wolkt. Frankrijk en Zwitserland hebben wind stil weer met vrij veel bewolking en tempera tuur onder normaal. De hooge Alpentoppen zijn in wolken gehuld en er valt sneeuw. In onze omgeving is tijdelijk eenige op klaring met afnemenden wind te wachten maar de nieuwe depressie zal vermoede lijk reeds spoedig weer toenemenden wind en regen brengen. BAROMETERSTAND Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. uur; n.m. 12.24 uur. Strand berijdbaar van 17.3022.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. On ge vallend ienst B r andweerkazern e Ged. Oude Gracht: 14141. VERVORMÉN VERVEN STOOMEN VAN SAMESHOSDEN WUHELMINASTRAAT t6. TEL:I68S4- HAARLEM Weder geopend tot G u. 30 n.m. Zaterdags tot 4 uur n.m. (Adv. Ingez Med.) AGENDA. Heden: MAANDAG 16 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Tweelingbroeders" met Stan Laurel en Oliver Hardy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zoölogica", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Maria Stuart", 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Pygmalion" met Lili Bouwmeester, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 17 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. H. H. HENGELAARS Iedereen is het er over eens dat het nergens gezelliger is, komt u dus ook eens. Voor a.s. Zon dag hebben wij een reuze zen ding prachtvisch ontvangen. Bij ons wordt er altijd goed gevangen en treft de U echte Holl. sfeer. Goed en goedkoop buffet. Dagelijks geopend. Visch - vijvers Tjilember voor Ban- doengers 400 meter over spoor lijn Tjimindi a/'d rechterkant. (Adv. A.I.D.) a jullie morgen mee uit visschen?" vroeg de vrind, die Zaterdag- ®id If avond om 9 uur aanbelde en hij legde de advertentie op tafel, „Voor hengels heb ik al gezorgd en mijn vrouw maakt nassi-goreng". Visschen! In mijn herinnering komt bij die woorden een beeld op vari zomerochtend- schemering, van huiverig fietsen op een dijk tusschen dampige weilanden, van boterham pakjes, bengelend aan het stuur naast de pot met wormen, van een eerste fletse zonnestraal uit buiige lucht „Zeven uur weg" zei de vrind, „mijn vrouw houdt er niet van om Zondags erg vroeg op te staan" en Zondag zeven uur rijdt onze Dodge vijf menschen. vier kinderen, een picnicmand en een bundel hengels Bandoeng uit langs 't vliegveld Andir, waar alle wegen heeten naar bekende aviateurs. Van de berghellingen vloeit ons de ochtend koelte toe in de vlakte is t al volop dag; er is drukte en fleurigheid van passargangers en fruitverkoopers als wij, even vóór de spoor baan. den grooten postweg naar Tjimahi op- zwenken. Prompt 400 M. na den overweg staat het bord; bovendien springt een katjong van den berm en gaat wenkend en zwaaiend voor de auto uit een zijpad in. „Sini toewan hier is het, mijnheer'Wij rijden over een smalle bamboebrug en voor ons ligt het vischwater, een gegraven vijver van ongeveer 80 bij 30 M„ midden in het gol vende sawahland. Er is een eiland, door een bruggetje met den wal verbonden. Op het eiland staat een hut van bamboe en blaren en in die hut speelt de radio. Er zijn schier- eilandjes en op elke landtong staat een stoel gereed. Palmen en pisangboschjes geven schaduw op de oevers. Waar geen natuurlijke schaduw is, zijn atap-afdakjes opgesteld en de hengelaar met het blauwe shirt en de sol- datenbroek, die juist de eenige plek waar geen boom en geen afdak is, tot zitplaats koos, kreeg een groote pajong boven 't hoofd. Katjongs springen als gedienstige aapjes om ons heen. „Aas, toewan?" „Djaga hengel, toewan?" Eén geeft ons keus uit een potje met pieren en een ander schuift de stoel achter ons aan tot wij besloten zijn, waar we hen gelen willen. O, Indië. waar al 't inheemsche zich beijvert om den Europeaan gemak te verschaffen en ongemak te ontnemen! Maar is dit nog wel sport? Even flits voor mijn oogen het herinnerings beeld van een fietser, stoer trappend tegen den bollen wind in. op den dijk langs 't Spaar ne. De regen striemt zijn gezicht en siepelt in de opgeslagen kraag van zijn gummi-jas. De hengels langs den stang gebonden, maken het hem moeilijk in de bochten en het netje voor de vangst floppert tegen zijn knieën. „Je moet het er maar voor over hebben" heeft zijn vrouw bij 't afscheid wat schamper gezegd „De heeren en dames moeten een plekkie in de schaduw zoeken; de zon gaat.temet goed steken en dan helpt zoo'n halfwas-boompie maar een schimmetje" zegt een oprechte Hol- landsche stem naast ons en daar staat de baas van 't vischbedrijf. „Wij kunnen verhuizen als het warmer wordt". „Over een uurtje benne alle goeie plekkies bezet, mijnheer". „Zoo, zoo, gaan de zaken zóó goed?" „Mijnheer, er zijn Zondagen, dat we over de zestig hengels in -het water hebben liggen!" „Bent U al lang bezig, hier?" „Vijf jaren temet, maar pas den laatsten tijd intensief. Sinds ik ais militair gepension- neerd ben, heb ik de handen vrij ge kregen om het hier in te richten. Je moet het hengelen aantrekkelijk maken voor de menschen mijn heer, dan hengelen ze allemaal. Weet U, wat het is, mijnheer? De menschen willen van gen! En ik laat ze vangen". Twee koelies torsen een zware mand naai- het einde van den vijver, waar geen hengelaars zijn, en doen hem voorzichtig aan den oever kantelen. Er 'is een zilverig gewriemel van visschen. Het water kabbelt en spat. „Voorraad voor den Zondag" zegt de baas met trots. „Zag U, wat een knapen er bij waren? Dat benne edel- karpers. Die komen met de goudvisschen uit de gouvernementskweekerij. M'n goerami krijg ik uit Tjiamis. Die vangt U daar in dat afge schoten stukkie, maar dat is fijn werk voor de experts, als ik het zoo mag zeg gen". De man met de soldatenbroek en 't blauwe boezeroen is dus een expert. „Ja, dat 's een vaste klant. Die komt Za terdag al hier om z'n vaste plaats te bespre ken. Hij heeft beet, mijnheer, hij heeft kase- weel beet!" De man onder de pajong viert zijn lijn en palmt weer in, volgens de regels der kunst. Zijn hengel staat kromgetrokken. Een katjong schiet toe met een schepnetje. Alle hengelaars rekken de halzen. „Een knaap!" fluistert de eigenaar. „Wordt er nogal goed gevangen?" vragen wij. als de goerami in het schepnet ligt. „Best, alleen is 't jammer, dat het altijd de zelfden zijn, die vangen, 't Is tangan dingin, mijnheer. Sommige halen op slag óp en ande ren kenne urenlang bij een vijver vol visch zitten, zonder dat hun dobber beweegt Geef 'm een snok. mijnheer!!!! Ziet u nou, die had u kenne hebbe. Waaruit u alweer zien kan. dat er ook kunst bij komt". De eige naar wendt zich naar een pas-aangekomen klant. ,Als de dames koffie willen moeder de vrouw heeft ze versch gezet", zegt hij nog over zijn schouder. De radio speelt „Blaue Donauwellen". De katjongs dragen koffie aan uit het wit gepleisterde huisje aan 't-eind van den vijver. Terwijl wij de nassi-goreng eten houden zij onze hengels. Als wij beet hebben staan zij met het schepnet klaar en de eigenaar komt aankuieren en zegt goedkeurend: ,,'n Knaap!" Het mag dan geen sport zijn, eigenlijk is het heel genoegelijlc zoo. Om 11 uur, als de. sawahs rondom liggen te blakeren in de trillende hitte en de oogen pijn doen van het turen op de schittering van het water, stappen wij op. Afrekenen? „U betaalt, wat u hebt gevangen, laten we zeggen: twee pond visch, dat's 50 cent, èn de koffie, één gulden, én de limonade voor de kindersEn tot ziens, als 'k het zoo mag zeggen". Moeizaam draait de Dodge het smalle zij wegje uit. Nu keert misschien ook de eenzame visscher over den Spaarnedijk naar huis terug met zijn netje met vangst. En terwijl zijn vrouw mopperend de verre gende kleeren uit-hangt, leest hij in 't ge ïllustreerd Zondagsblad een artikel over „Bii. fishing" in Tropische wateren en hij denkt: „Ha, Indië! Dat is pa laars!" e^WORoj-, en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! PERSONALIA. De heer E. Nijholt alhier, is te 's-Graven- hage voor de hoofdakte geslaagd. (Adv. Ingez Med.) pas een land voor henge- Nassi-goreng opgebakken rijst met kruiden. Atap gevlochten alang-alang. djaga hengel op de hengel passen, goerami zoetwater' visch, lijkt het meest op zeelt. tangan dingin gelukkige (lett. koele) hand. HENGELEN Wij menschen zijn tot hengelaar geboren... In ieder onzer ging een hengelaar verloren Geef ons maar eerst een hengel in de hand! Geef ons maar eerst een vette snoek in 't netje, Dan wordt het visschen ook voor ons een pretje: Wij hengelen als de besten van het land! Dan stijgt ook ons de heete lust naar hart en wangen. Het is maar zóó: een mensch moet eerst wat vangen! De eene visch naar eer en complimentjes, De ander gooit zijn hengel uit naar koperen centjes, De derde vischt op goud (met levend aas!) Er zijn er bij, die visschen heele nachten En and'ren geven 't op na twee uur wachten En meestal noemt de een den ander: „dwaas! En toch en toch verteert hen allen één verlangen, Want vischt niet ieder visscher om te vangen? Wij hebben voor elkander veel verhalen Van groote vangst maar over de ide-alen, Die ons ontsnapten, zwijgt een ieder liever stil! Doch in het leven, waar wij allen visschen. Zijn het de beste visschen die wij misse n, Ofschoon geen visscher dat bekennen wil! Want ieder hengelaar ook al ving hij niets dan slangen Houdt hoop, de visch zijns harten eens te vangen! T. Motorrijder maakt een ernstigen val. Niet in het bezit van een rijbewijs. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie reed de 21-jarige van D., alhier, op een mo torfiets op de Nassaulaan. Plotseling raakte v. D. de macht over het stuur kwijt, waardoor hij kwam te vallen. Hij kreeg een hersenschud ding, en schaafwonden aan het hoofd. Na door O.D. te zijn behandeld, werd het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd. Bij het onderzoek bleek, dat van D. niet in het bezit van een rijbewijs was, en blijkbaar ook niet voldoende in staat was een motor rijwiel te besturen, zoodat het ongeval aan eigen onvoorzichtigheid moet worden toege schreven. SPAANSCII STOOMSCHIP BESCHOTEN EN GEZONKEN. CHANAK. (Dardanellen) 16 Augustus (Reu ter). Het Spaansche stoomschip „Ciudad de Cadiz" is gisteren bij den ingang der Dar danellen door een geheimzinnige duikboot beschoten. Het schip werd door acht grana ten en twee torpedo's in den romp getrof fen en zonk bijna onmiddellijk. De duikboot ging vervolgens onder water. De kapitein en 37 opvarenden van het Spaansche schip zijn door een Sovjet-Rus sisch schip, dat op weg is naar de Zwarte Zee. aan boord genomen. De kapitein van de Ciudad de Cadiz heeft verklaard, dat de duikboot de onderschei- dingsteekenen C 3 droeg, en de vlag van Franco voerde. BLOEMEN DAAL JUBILEUM. 26 Augustus zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Van Eerden, melkbezorger van de ..Sierkan", in dienst trad. Ongetwijfeld zullen ook de bewoners van het Duinlustpark van Santpoort en Bloe- mendaal, waar de jubilaris eiken dag komt, BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. A. E. H. Beijnes-van de Loo z. Ondertrouwd: I. Buwalda en C. C. Jong kind. G. Krooder en M. Schaap. M. Murre en F. M. W. Lokerse. Getrouwd: J. B. C. Bolle en F. J. Cassee. Overleden: G. van Gelde,v 73 j. echtg. van P. L. den Hollander, wonende te Haarlem. J. J. E. Walter 64 j. overleden te Haarlem. A. J. A. Peeters 24 j. overleden te Haar lem. H. J. Kotting 53 j. echtg. van G. G. H. vonfelde. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij A. Buitenman, Binnen weg 161, vulpen; Valk, Const. Huygenslaan 5, parel collier: D. v. d. Putten, Molenwerfslaan 44, mandoline in groenen zak; J. B. Jonkman, Camplaan 9, paar handschoenen; A. Augustein Billitonstraat 32, portemonnaie met inhoud; Meijer. Hendrik de Keïserlaan 3. Rozenkrans in étui; A. van Leeuwen, Bankastraat 65, por temonnaie met inhoud; Schouw, Tooropkade 7 vulpen; Bureau van Politie, kinderjasje; A. D. Best, Franz Schubertlaan 28, bril; Schoenma ker, Celebesstraat 13, blauwe regenjas; Ken nel Haarlem, zwarte hond met penning 917; J. Kroeze, Dr. A. Kuiperstraat 18, A. D. de Best, Fr. Schubertlaan 28, blauwe muts. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Vrijdagavond hield het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht een vergade ring ter bespreking van een grootere actie voor deze zoo nuttige instelling. Besloten werd op 29 Augustus een speldjes dag te houden aan beide R.-K. kerken. Op 1 November zal dan de gebruikelijke straat verkoop plaats hebben. Verder ligt het in de bedoeling in den loop van den winter een filmavond voor dit doel te organiseeren. Voor de nieuwe groote verloting zullen door het plaatselijk comité 100 loten besteld worden, om die in Heemstede te plaatsen. De actie van nieuwe stuiversverwilligers heeft tot resultaat gehad dat 80 nieuwe deel nemers waren toegetreden. Op 20 Augustus a.s. zal er een vergade ring gehouden "worden in het R.-K. Vereeni- gingsgebouw met de collectrices. om de ko mende werkzaamheden te bespreken. Den heer Haver, se'cr. van het hoofdbe stuur mede aanwezig gaf verschillende wen ken, en spoorde de aanwezigen aan tot eèn blijvende actie voor het mooie doel, dë be strijding der T.B.C. ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE REDDINGSBRIGADE DEMONSTREERT. Zaterdagmiddag vijf uur hield de Zand- voortsche Reddingsbrigade een oefening op het strand voorf het tentenkamp. Het oefen terrein was keurig afgezet. De eerste oefe ning bestond uit het redden van een drenke ling door middel van de vlet. Op vaardige wijze werd de drenkeling in de boot gebracht en verder op het strand behandeld. De tweede oefening was het redden van een dame, die uit de boot was gevallen en niet zwemmen kon. Zij werd door twee mede- inzittende dames gered; het bleek bij aan komst op het strand, dat deze drenkelinge een gebroken been had. Keurig werd dit been gespalkt. Voorts werd nog gedemonstreerd het red den door twee brigadeleden van een dren keling, zonder gebruik van de boot. De heer J. Termes expliceerde de verschillende ge vallen en fag duidelijke aanwijzingen aan het talrijke publiek, dat voor deze oefenin; veel belangstelling had. Wij vestigen de aandacht op de groote demonstratie, welke Zaterdag a.s. zal gegeven worden op het strand voor den Strandweg welke alle vorige zal overtreffen. De demon stratie zal te vier uur plaats hebben en met volledig materiaal geschieden. BONTE NACHTEXPRESS IN CASINO. Zaterdagavond werd in het Casino een nachtfeest gehouden met medewerking van tal van bekende Nederlandsche artisten. De conférence werd verzorgd door Silvain Poons, die met zijn vlotte, geestige liedjes reeds van den aanvang af, contact met het publiek had. Nadat ook het vocale duo Emmy Claritz Roxini met eenige charmante Duitsche liedjes de goed gevulde zaal aangenaam had bezig gehouden, traden twee girls van het Dickson- ballet op met eenige acrobatische dansen, die de algemeene bewondering hadden. Heb hoogtepunt van den avond was wel het optreden van het geheele Dickson-ballet, dat verschillende dansen van het meer moderne genre uitvoerde. Vooral de zeer geslaagde Bolero, waarvan de uitstekende muzikale illustratie onder lei ding stond van dr. Fred. Man, oogstte veel succes. Tusschen de verschillende nummers be stond gelegenheid tot dansen op de muziek van Lesli Davis and his Swingtet. Daar nog meerdere van deze avonden gedu rende het ons nog resteerende seizoen zullen volgen, mag gezegd worden, dat het Casino weer in zijn oude glorie is hersteld en als amusementscentrum weer de plaats inneemt, die het toekomt. O. H. MANNENKOOR. Op Dinsdag 24 Augustus, des avonds half negen, zal het mannenkoor van de werklieden vereeniging „Onderling Hulpbetoon", onder leiding van den heer Karl Böhne een con cert geven in de groote zaal van het Casino. Een bijzonder programma zal hier voor worden vastgesteld, terwijl de toegangs prijzen zeer laag zijn. Voor liefhebbers van mannenzang belooft het een mooie avond te worden. HILLEGOM HAARLEMMERMEER ZWEMFEEST TE HOOFDDORP. Zaterdagmiddag had het door de vereeni ging ,3ad- en Zweminrichting Hoofddorp" georganiseerd zwemfeest plaats. De voorzit ter. Dr. Nanninga, sprak een openingswoord. De vlot afgewerkte wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van het Fanfare gezelschap „Excelsior". De uitslagen zijn als volgt: Hardloopen voor meisjes t.m. 9 jaor: 1. Loes Verhoeven, 2 Greetje Ouwerkerk, 3 Puck Nanninga. Idem jongens: 1 Kees Ouwerkerk, 2 Leo van Driel, 3 Hein Nanninga. 25 meter vrije slag meisjes t.m. 12 jaar: 1 Marijtje Groenveld, 2 Willy de Wilde, 3 Nelly Nijssen. Idem Jongens: 1 Jan Sparnaaij, 2 Piet Bakker, 3 Jasp. Bakkenhoven. 50 Meter vrije slag meisjes 13 t.m. 15 jaar: 1 B. Zonneveld, 2 J. v. d. Sluis, 3 J. Rooden burg. Idem jongens: 1 Ton de Wilde, 2 B. van 't Hof. 3 E. den Boef. 25 Meter koppelwedstrijd voor dames en heeren veteranen, boven 30 jaar (Nat.) 1. Mevr. Roodenburg met K. de Boer, 2 mevr. Spaans met H. van Woerkom, 3 mevr. Mur met D. Bruin. 4 maal 50 M. vrije slag estafette heeren (Nat.) 1 Viba. 2 Halfweg. 3 maal 50 M. wisselslag estafette Dames (Nat.i 1 Oosterbad I, 2 Oosterbad II. 50 M. hinderniszwemmen meisjes t.m. 15 jaar: 1 J. van der Sluijs, 2 J. Roodenburg, 3 J. Bons. Idem jongens: 1 B. van 't Hof, 2 E. den Boef, 3 K. Tanis. 50 M. vrije slag dames (Nat.)1 Annie van Os, 2 Lijntje Visser; 3 Nel Bol. Idem heeren: 1 J. Brink, 2 E. Duiven-bode, 3 C. van der Laarse. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur liep het 7-jarig zoontje van den heer E. de Wit, wo nende aan den Vijfhuizerweg, nabij huis achter een met een paard bespannen wagen. De jongen wilde bij het naderen van een vrachtauto nog gauw den weg oversteken, met het gevolg dat hij met het hoofd tegen het linkervoorspatbord botste en daarna in de wegsloot terecht kwam. De bestuurder van de uit Hilligersberg af- womstige auto stopte en slaagde er spoedig in het knaapje, dat uit een wond aan het achterhoofd hevig bloedde, te bevrijden, waarna 't door anderen naar de ouderlijke woning werd gebracht. De hulp werd ingeroepen van Dr. B. uit Hoofddorp, die hersenschudding constateer de. AERDENHOUT DE FEESTELIJKHEDEN OP 31 AUGUSTUS. Het Oranje-comité Aerdenhout-Bentveld hield een vergadering ter voorbereiding van de feestelijkheden, welke op 31 Augustus a.s. zullen plaats hebben. De penningmeester diende een begrooting in. Het comité meende eerst er toe te moe ten overgaan 't programma te beknotten. Na uitvoerige bespreking kwam het echter tot de overtuiging, dat dezen keer alleen nog met een versobering kan worden volstaan, te meer daar het comité hoopt, dat alsnog inge zetenen van Aerdenhout-Bentveld een bij drage zullen storten op postrek. 171933 van den penningmeester, den heer H. Fruitema, Zandv.weg 5a, Bentveld. Het programma zal op de gebruikelijke wijze op groote oranjebiljetten worden be kend gemaakt. BENNEBROEK PASTOOR F. J. M. WASSEN i Zondagmorgen om 7 uur is in de R. K. Pas torie alhier overleden den herder der parochie de zeereerw. heer Pastoor F. J. M. Wassen. •Geboren te Delft den 2e Mei 1870 werd Franciscus Johannes Marie Wassen op 17 Februari 1894 tot priester gewijd. Als jong kapelaan was hij werkzaam in Voorburg en gedurende 11 jaar aan de Kathedrale Kerk in Haarlem. In 1905 werd hij pastoor te Wijkeroog, om in 1915 tot pastoor van Bennebroek te worden benoemd. Pastoor Wassen is dus 22 jaar in deze ge meente werkzaam geweest. Tijcens zijn pastoraat werd de R.K. jon gensschool gesticht. De broeders van St.-Jan Baptist de la Salie riep hij naar Bennebroek. Voor dezen daad zijn de parochianen hem dankbaar. In 1934 vierde pastoor Wassen onder zeer groote belangstelling zijn veertig-jarig pries terfeest. Sinsdien is de pastoor ziekelijk geworden. Alleen zijn groote geestkracht hield hem nog op de been. Totdat Zondagmorgen de dood een einde maakte aan dit leven. De mededeeling in de diensten van 7 uur, half negen en tien uur bracht groote versla genheid onder de kerkgangers, Geleid door den kapelaan werd gezamenlijk voor de ziele- rust van den overledene gebeden. De uitvaart zal waarschijnlijk Woensdag al hier plaats hebben.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2