Sftod iu 't Hod Is DOND E RDAG 19 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7 De competitie-indeeling der derde klassers De kansen van Bloemendaal, Zandvoort en Kinheim D. E. C. de zwaar ste concurrentUitstekend resultaat van den onder aus piciën van den H. V. B. gehouden trainingscursus door Glendenning Het misverstand met den scheidsrechter Vreemdsoortige takken van sport in Amerika. Evenals de tweede klassers kunnen ook de derde klasse voetbalclubs in ons rayon tevre den zijn over de competitie-indeeling, want door het tezamen brengen van bijna alle plaatselijke concurrenten zullen de wedstrij den ongetwijfeld spannend zijn en de noodige publieke belangstelling trekken. De leans op een financieelgunstig seizoen wordt vergroot door het feit, dat de afdeeling uit elf in plaats van het gebruikelijke tiental clubs bestaat en er dus een extra-thuiswedstrijd op het pro gramma staat, terwijl er bovendien geen groote reizen voor de uitmatches behoeven te worden gemaakt. Ook in deze afdeeling zijn een aantal vereenigingen vertegenwoordigd, die reeds in een hoogere klasse gespeeld heb ben. te weten Schoten, Kinheim, Bloemen daal, D. E. C. en Zandvoort. De Deensche zivemster Jenny Kammersgaard, die onlangs het Kattegat overzwom 90 KM. in meer dan 29 uur werd gespaard voor zioemkramp, maar dreigt nu schrijfkamp te krijgen, want zij moet handteekeningen zet ten als eenals een padvinder. Het wil ons voorkomen, dat een van de vier laatstgenoemde clubs het kampioenschap zal veroveren, al zal. dat niet geschieden zonder het 'verlies van vrij veel punten, als gevolg van de vele plaatselijke ontmoetingen, waarbij verrassende resultaten aan de orde van den dag kunnen zijn. Bloemendaal had het met de indeeling slechter kunnen treffen wanneer de elftal-commissie er in slaagt de juiste com binatie in het veld te brengen en deze ploeg zoo weinig mogelijk te wijzigen, mag men goede hoop hebben, dat de club van Beyk zich volledig zal herstellen. De meeste aandacht zal daarbij aan de samenstelling van de ver dediging- moeten worden geschonken, terwijl een betrouwbare en oplettende doelverdediger een eerste vereisehte is. Als er bovendien onder de jongere spelers nog een tweetal veel belovende binnenvoorwaartsen worden ge vonden, kan Bloemendaal met een gerust hart den komenden strijd tegemoet zien. Kinheim slaagde er het vorig seizoen bijna ln, voor de promotie-wedstrijden in aanmer king te komen, do<-h enkele onverwachte nederlagen waren het beletsel voor een terug keer naar de tweede klasse. De geelzwarten hebben intusschen ingrijpende wijzigingen in hun elftal aangebrachtde ploeg is grondig verjongd en wellicht zal de daardoor verkre gen grootere snelheid den doorslag geven, indien althans met de gewoonte wordt gebro ken. het aanvalsspel te kort te houdenden de vporhoede inziet, dat alleen goed schieten goals kan opleveren. Zandvoort gaat aan hetzelfde euvel mank als Schoten, zij het dan ook in mindere mate, want het elftal verliest punten aan zwakkere clubs in matches, die met volhouden tot het einde van den speeltijd een overwinning kun nen opleveren. Beide ploegen moeten be denken, dat een wedstrijd nooit verloren is. voor het eindsignaal heeft geklonken en dat een onverwachte nederlaag geen reden mag zijn om in den volgenden wedstrijd niet zijn uiterste best te doen. Het Amsterdamsehe D. E. C., jarenlang slachtoffer van de promotie-regeling in den K. N. V. B., heeft vorig seizoen getoond, den terugslag van en de ontmoediging door de op gedane ervaringen te boven te zijn en wij meenen, dat deze club de beste kansen op den kampioenstitel heeft. Zooals men zich zal herinneren, behaalde D. E. C. na den oorlog- vijfmaal het kampioenschap van de tweede klasse, om daarna telkenmale voor promotie te worden uitgeschakeld, eens door een ten onrechte gegeven strafschop aan H. V. V., waardoor de Amsterdammers met 10 ver loren. Van de overige clubs in deze afdeeling kun nen Beverwijk en de Meteoor als outsiders vr->r den titel worden beschouwd en dit twee tal zal zonder twijfel de ernstigste bedreiging van de hierboven besproken vier clubs vormen. Als Beverwijk er in kan slagen, wat meer rust in haar snel te brengen en het te harde trap pen van den bal achterwege te laten, heeft de ploeg even goede kansen als haar plaats- genoote Kinheim. lagere klassen worden verwacht. Men weet, dat de H. V. B.-officials Van der Aart en Kep- pels zich destijds groote moeite hebben ge troost, om ook in Haarlem een opleidingscur sus, zooals die over het geheele land worden gehouden, te organiseeren. Tenslotte had een bespreking met den heer Herberts tot resul taat, dat een 38-tal veelbelovende voetballers uit dit rayon in twee groepen de avondlessen van Bob Glendenning in theorie en practijk mochten volgen. De groote vakkennis en rou tine van den Bondstrainer en de prettige wij ze, waarop hij zijn leerlingen deze kennis weet bij te brengen, hebben ook hier tot een alles zins gunstig resultaat geleid, waarover zoowel het H. V. B.-bestuur, onder welks auspiciën de cursus werd gehouden, als de betrokken spe lers opgetogen waren. Dat bleek wel duidelijk op den laatsten avo/id, toen na afloop van den onderlingen oefenwedstrijd, waarbij het ge leerde met goed gevolg in practijk werd ge bracht, aan Glendenning een fraaie ets werd aangeboden, tot welk geschenk ook de spelers hadden bijgedragen. In zijn dankwoord zeide de Bondstrainer, verheugd te zijn, dat zijn leerlingen met zooveel belangstelling en con centratie deze lessen hadden gevolgd en hij hoopte, dat zij er in hun voetballersloopbaan profijt van zouden trekken. Het gebeurde onlangs in een nabij gelegen land, dat een buitenlandsche ploeg een voet balwedstrijd kwam spelen. De scheidsrechter, nog wel speciaal aangewezen, omdat veronder steld werd, dat hij een aardig woordje „over de grens" sprak, vermocht zich echter slechts uiterst gebrekkig in de taal van het bezoeken de elftal uit te drukken. Dit was te onaange namer, omdat dit team tamelijk ruw speelde en vooral de rechtshalf ging in dit opzicht de perken te buiten. In zijn beste „buiten- landsch" had de referee dezen speler reeds te verstaan gegeven, dat hij wat minder hard handig moest optreden, wilde hij zich niet aan een strengere straf blootstellen, welke waarschuwing bij den betrokkene niet in goe de aarde was gevallen. Deze mopperde nog wat na en beging kort daarop een zoo ernstige overtreding, dat de arbiter snel op hem toe kwam, teneinde den boosdoener het veld uit te zenden. Doch niet zoodra had hij dezen be reikt, of de buitenlander zeide in zijn eigen taal: „Suffert als je een wedstrijd wilt leiden, moet je eerst de spelregels eens gaan leeren, anders kan je beter gaan ping-pongen". Waarop de scheidsrechter, als goed sports man immer bereid den dwalende WDder op het rechte pad te brengen, in zijn beste „vreemde taalsch" antwoordde: „Nu, ik ben blijdat u uw excuses aanbiedt en daarom zal ik het ge beurde voor dezen keer door de vingers zien". Zoodat. de wedstrijd even plezierig als voor heen werd voortgezet. We hebben de vorige week verteld, dat de bewoners van Wales het „purring", het elkaar tegen de schenen schoppen als een even in teressante als hoogstaande sport beschouwen. Doch laat ons eens zien, of er nog meer van zulke uitheemsche sporten zijn, want wellicht valt er daarvan nog iets te leeren. Eeuwen geleden kende men in Engeland het „horse-shoe-pitching" oftewel het werpen van hoefijzers, welke bezigheid ook ingang in Amerika vond, doch van lieverlede aan be langstelling inboette, tot dat onlangs een brandweerman, May genaamd, deze sport weer opvatte met het gevolg, dat thans het geheele land, practisch gesproken, met hoef ijzers gooit. Hoewel wij van meening zijn, dat men zijn geluk nooit moet wegwerpen, mag een korte uitlegging vgn het reglement hier niet achterwege blijven. Welnu, het hoefijzer moet een pond wegen en een middellijn heb ben van 15 centimeter. De kunst is, dit ijzeren speeltuig minstens 15 maal om zijn as te doen draaien, terwijl het door de lucht zweeft, doch hoe men dat precies kan controleeren, lijkt ons een raadsel. In ieder geval is er zeer veel behendigheid voor noodig en in de verklaren de tekst wordt voorts vermeld, dat het spel zeer geschikt is om als strandvermaak te wor den beoefend. Natuurlijk moet men zoodanig gehard zijn, dat men het eventueel neerko men van het hoefijzer op zijn eigen of iemand ander's grooten teen als onderdeel van het spel beschouwt en er elkaar niet kwaad om aankijkt. Een andere, zeer populaire sport in Amerika is het koren maaien. De lezer moet zich hier bij een groot korenveld in de prairie van Fair mont (Minnesota) voorstellen, waar 70.000 toeschouwers in afwachting van den grooten strijd hun opwinding nauwelijks kunnen be dwingen. De deelnemers zijn gewapend met een vreemdsoortig, hoekachtige sikkel,die met riemen aan de rechterhand bevestigd wordt en komen op bepaalde afstanden van elkaar aan den start aan den rand van het tot mans hoogte opgeschoten koren. De kunst is nu, zoo snel mogelijk het bovenste gedeelte van de aren van de stelen af te snijden, een ge vaarlijk en zeer inspannend werk, want als men het tempo te hoog opvoert, valt het eigen oor als slachtoffer van den strijd. De deelnemers zijn al 'spoedig buiten adem, doch houden vol tot het bittere einde, dat aangekondigd wordt door een fluitsignaal, waarop t allen uitgeput ter aarde zinken. Carl Seiler van Knox County (de naam zegt alles) is kampioen, want hij heeft 2605 pond korenaren in 80 minuten „op zijn naam'' ge bracht. Wellicht leent zich deze sport voor be oefening in de Haarlemmermeer. DAMMEN. DE SIMULTAANTOURNéE VAN J. W. VAN DARTELEN. De heer J. W. van Dartelen was Dinsdag de gast der Maastrichtsche vereenigingen. Hieronder volgt het resultaat: Aantal deel nemers: 36. Gewonnen 17 partijen, remise 12, verloren 7. Duur der séance 3 uur gemid deld 5 minuten per partij. DAMCLUB „HET NOORDEN". In het clublokaal aan de Berkenstraat 10 werden voor de Zomercompetitie de volgende partijen gespeeld: le klasse: B. MooijJ. Dienske Jr. 0-<2 P. OttoliniA. G. Hoekstra 02 J. v. HenvenH. Boekei 02 A. BlomJ. Kroon 02 W. ReinhardtJ. Harmsen 20 2e klasse: A. BronG. v. d. Meulen 20 3e klasse: W. v. LeuffenA. J. v. d. Laag 02 HANDBAL. GEEN HANDBALWEDSTRLJD TEGEN ZWITSERLAND. Naar aanleiding van het bericht, dat een handbal-elftal van het K.N.G.V. Zondag a.s. in Zwitserland een wedstrijd zal spelen tegen het Zwitsersch handbal-elftal, deelt men ons mede, dat de Internationale Handbal Federatie aan Zwitserland de toestemming voor dezen wedstrijd heeft geweigerd. Naar wij nader vernemen, heeft deze fede ratie indertijd met voorkennis van den Ned, Handbalbond aan het K.N.G.V. medegedeeld, dat zij bereid was de handbalafdeeling van het K.N.G.V. als lid toe te laten, waardoor deze dus de internationale rechten zou hebben ver kregen, en daarmede de vrijheid, internatio nale en landenwedstrijden te spelen. De ge legenheid om dit aanbod te accepteeren, stond open tot 30 Juni j.l., doch men heeft hiervan geen gebruik willen maken. Vandaar het ver bod aan Zwitserland, om tegen een K.N.G.V.- elftal uit te komen. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen county- matches is als volgt: Middlesex 393 (Edrich 129) tegen Somerset 341. Yorkshire 3117 (Mitchell 105) tegen Glamorgan. Essex 301 tegen Notts 700. Warwickshire 253 tegen Surrey 161. Worcestershire 1095 tegen Hampshire 103, Northants 1806 (A. W. Snow- den 108*) tegen Lancashire. Gloucestershire 434 (G. W. Parker 110) tegen Kent 38—0. Sussex 219 tegen Derbyshire 1213. Combined Services 180 tegen Nieuw-Zeeland 189. ROOD EN WIT COMB.—H.C.C.-COMB. Woensdag speelde Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tegen een H.C.C. elftal. Rood en wit won met 32 runs. Er werden in deze ontmoeting eenige zeer fraaie vangen ge daan. ZEILEN. De Sneek-week. FrieslandHolland. De vijfde dag van de Sneelc-week is een hoogtijdag voor deze zeilwedstrijden gewor den. Het "was 's morgens droog weer, maar de hemel was bewolkt. In den middag echter brak de zon door; er kwam een flinke bries uit het Noordwesten. Er waren veel booten en zeer veel publiek. Bijna de geheele baan was bezeild. De grootste belangstelling ging wederom uit naar de teamwedstrijden in de regenboog- en in de jollenklasse. In de regenboogklasse was de voorsprong van de Friezen na dezen eersten dag zóó groot, dat Holland dien heden wel niet zal kunnen inhalen; in de jollen klasse kan eveneens een Friesche zege ver wacht worden. De uitslagen luidden 16- vierk meter klasse B, afdeeling 1: 1. Win dekind, st. Moedt (Sneek)2. Kolmeer, st. Koster (Sneek); 3. Jamboree, St. Ouwehand Steenwij k). Afdeeling 2: l. Betty, st. van der Steeg (Ber- gum)2. Endeavour, st. Couperus (Sneek)3. Allegro, st. Bergsma (Sneek). 16 vierk meter klasse A, afdeeling 1: 1. Foddebosk, st. Groenhout (Sneek)2. Look Out, st. Palm (Groningen); 3. Anali, st. Kussendrager (Sneek) Afdeeling 2: 1. Wiheja, st. Smith (Sneek); 2. Janny, st. Pascal (Leeuwai'den)3. Marie st. J. van Dijk (Hommerts). Teamwedstrijd HollandFriesland in de regenboogklasse:: Friesland met Dolfijn, st. Vrolijk (Sneek) 11 pnt., Schelm, st. van Dijk (Sneek) 5 pnt.; Windekind, st. Oppenhui zen (Sneek) 12 1/10 pnt.; Hennie st. Hen driks (Sneek), 8 pnt.; Waterrot, st. Kuipers (Sneek), 9 pnt.; Wardy, st. Nieveen (Sneek). 7 pnt.; totaal 52 1/10 pnt; Holland met Duvel, st. Vreede (Terschelling), 2 pnt.; Kikker, st. De Vries (Koog aan de Zaan), gediskwalifi ceerd, 0 pnt.; Duke. st. Van der Velde (Den Haag), 10 pnt.; De Leede III, st. Van der Mey (den Haag), 4 pnt; Saenden, st. De Wit (Zaan dam), 3 pnt.; Holland II, St. Bos (Alphen a.d. Rijn) 6 pnt., totaal 25 pnt. Teamwedstrijd jollenklasse1Koninklijke Zeilvereeniging Sneek, 14 1/10 pnt., 2. De Kaag 9 pnt., 3. Rotterdamsche Zeilvereeniging 8 pnt., 4. Haarlemsche Jachtclub 5 pnt. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. Van den Beig (Weesp), tevens winnaar van den wis- selbekerprijs; 2. Stoertebeker. st. De Vries iLeeuwarden)3. Sewyt, st. Rekers (Sloten Fr.), 30 M2-klasse N.N.W.B.: 1. Li, st. Dr. van dei- Meer (Leeuwarden), tevens winnaar van den Hibma-beker. 2. Joy, st. Van der Velde (Leeuwarden), 3. Carmen, st. Geveke (Leeu warden) KORFBAL. OOSTERKWARTIER—HAARLEM (6—0). In dezen op het Oosterkwartier-terrein ge speelden vriendschappelijken wedstrijd voor het samenstellen van de twaalftallen voor de a.s. competitie, werd deze groote uitslag niet verwacht. In het begin heeft Oosterkwartier geen geluk met schieten. Haarlem geeft zeer goed partij, maar weet haar schoten niet zuiver te richten. Als er een half uur gespeeld is geeft J. Vondeling met een zuiver schot aan Ooster kwartier de leiding (10). Een kwartier na rust is het door L. Waage 2—0. Oosterkwartier's tweede aanval is productie ver, A. Drogtrop vergroot den voorsprong, waarna N. Struikenkamp den stand op 40 brengt. Haarlem doet vele pogingen om althans de eer te redden; dit mocht echter niet gelukken. Oosterkwartier's derde aanval weet door W. v. d. Linden nog twee maal te doelen (60). Kort hierna komt het einde. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De inschrijvingen voor de competitie van den Ned. Biljartbond voor het seizoen 1937/'38 zijn voor de bij dien bond aangesloten vereenigin gen opengesteld. In de klassen A en B zijn het persoonlijke wedstrijden op groot-biljart cadre 45 c.M.; in C en D op klein-biljart cadre 35 c.M. met teams van 4 spelers; even zoo in E en F dito libre, terwijl voor het drie- bandenspel alleen op de matchtafel met teams van 4 spelers in klassen A en B wordt gespeeld. De inschrijvingen sluiten op Zaterdag 11 Sep tember. WATERPOLO. OM DEN HORTHY-BEKER. Nederland—Duitschland (1—1) Uit Boedapest: Hoewel m enop dezen op één na den laatsten wedstrijddag van het internationaal waterpolotournooi om den Horty-beker te Boedapest gedacht had de beslissing te zien vallen omtrent het defi nitief bezetten van de tweede plaats door Duitschland, is dat toch anders geloopen. Het Nederlandsch zevental, dat in dit tour- nooi reeds blijk heeft gegeven tot de sterkste van Europa te behooren, heeft op onver wachte wijze een 11 gelijk spel tegen de Duitschers weten te behalen. Onze landge- nooten gingen de rust met een 10 voor sprong in. Frankrijk wist zich van de laatste plaats op te werken ten koste van Oostenrijk, dat door de Fransehen met 32 verslagen werd. De Hongaren hadden het tegen België niet zoo gemakkelijk als tegen Oostenrijk, maar zij wonnen toch zonder groote moeite met 4—0. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. doelp. Hongarije 4 4 0 0 24—3 Duitschland 4 2 1 1 9—8 Nederland 4 2 1 1 8—12 België 4 I 1 2 9—13 Frankrijk 4 i 0 3 8—12 Oostenrijk 4 0 1 3 8—18 ATHLETIEK. Twee nieuwe Ned. records op de Sintelbaan. Van De Ruyter en Jan Zeegers. Op de Sintelbaan te Amsterdam zijn Woensdagavond twee Nederlandsche re cords gesneuveld. De Ruyter, van Quick, slaagde erin de 1500 meter af te leggen in 4 min. 3/10 sec. Hij bleef daarmede aanmerkelijk onder de door hem op 11 Juli j.l. te Stock holm gemaakten tijd van 4 min. 2.6 sec., tot dusver de beste Nederlandsche prestatie, welke evenwel nog niet als record was er kend. Dit was ook het geval met den door De Ruyter op 26 Juni van dit jaar te Breda- pest geboekten tijd van 4 min. 4 sec., zoodat als oud-record nog steeds moet worden be schouwd dat van Kalkman, gevestigd te Amsterdam, op 19 Juli 1936 met een tijd van 4 min. 4.4 sec. Zooals men zich zal herinneren zijn tijdens het internationaal athletiekconcours, op 8 Augustus j.l. in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden, zoowel Petit als De Ruyter erin geslaagd, beneden de vier-minu- tengrens te blijven. Zij kwamen toen resp, als derde en vierde aan, doch Petit, die door een reflexbeweging De Ruyter gehinderd had werd gediskwalificeerd, zoodat de laatste als derde eindigde. Aangezien men zijn tijd niet had opgeno men, kon het record toen niet worden vast gesteld. Dit is de aanleiding geweest om dit nummer Woensdagavond in te lasschen in het programma van de dameswedstrijden van het district Noord-Holland van de K. N. A. U. Jammer genoeg was Petit verhinderd aanwezig te zijn, zoodat een revanche niet kon plaats hebben. Wernink, Feenstra en Bouman gaven aan De Ruyter echter al thans in het begin goed partij. Hun gang- making was voldoende om de recordpoging van De Ruyter te doen slagen, hoewel in de laatste ronden de onderlinge afstand tus- schen de leiders zeer aanzienlijk was. Wer nink (Trekvogels) werd tweede in den tijd van 4 min. 15.6 sec. en zijn clubgenoot Feen stra derde in 4 min. 21.9 sec. Groote belangstelling bestond voor het* heerennummer 5000 meter, A, B en C-klasse, waarin o.a. Jan Zeegers meeliep. Zijn poging om het op naam van Petit staande record op de 4 K.M. omlaag te brengen, is eveneens met succes bekroond. Op buitengewoon fraaie wijze liep Zeegers het parcours; zijn soepele gang wekte als steeds ieders bewondering en vooral zijn eindspurt was phenomenaal. Hij bleek een tijd genoteerd te hebben van 12 min. 13.7 sec. Dit is een verbetering van de oude prestatie met niet minder dan 3.5 seconde! Zeegers was aanvankelijk van plan, ook het record op de drie Engelsche mijlen aan te vallen, doch hij had al zijn krachten op de 4000 meter gegeven, zoodat hij dan ook van verder loopen afzag. Het record van Petit was op 1 Aug, j.l. te Amsterdam gevestigd met 12 min. 17.2 sec., een prestatie, welke nog niet erkend is. Het hieraan voorafgaande officieele record staat eveneens op naam van Petit en bedraagt 12 min. 25.2 sec., een tijd op 5 Juli 1936 te Hilversum genoteerd. Dit zult U zich meermalen afgevraagd hebben, wanneer U zag, dat zovele vrou wen fraai glanzend haar bezitten, terwijl het Uwe dood en glansloos blijft. Toch is de oplossing hiervan eenvoudig. U hebt niets anders te doen dan de ouderwetse haarwasmethoden vaarwel te zeggen en Uw ha*ir in het vervolg te verzorgen met Blondona of Brunelta.Deze moderne haat- wasmidd elen zijn absoluut alkalivrij, wat de zo gevreesde witte neerslag op het haar voorkomt en elke tijdrovende nabe handeling overbodig maakt. Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, het beroemde, natuurlijke middel voor het „blonder maken" van blond haar terwijl alleen Brunetta het zuiver plantaar dige preparaat Hequil bevat, dat donker haar een prachtige, diepe glans geeft- sa YH 66-0101 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. DEN HAAG—WACKER (3—3). Woensdagavond is op het A.D.O.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Haagsch elftal en de Oosten rij ksche profclub Wacker, die in een 3—3 gelijk spel eindigde. Met de rust was de stand 21 voor Den Haag. WIELRIJDEN. Wedstrijden te Hilversum. Van Egmond wint zijn sprint tegen Van Vliet. Woensdagavond zijn op de Gooische wieler baan te Hilversum wielerwedstrijden gehou den. Er waren eenige verrassingen .Zoo ver loor de Nederlandsche kampioen Van Vliet in den sprintwedstrijd zijn serie tegen Van Egmond. Van Vliet, die in de tweede positie lag, moest de laatste bocht door tactisch rijden van Van Egmond buitenom nemen, waradoor hij op de eindstreep nog met een banddikte werd verslagen. Verder was er het fraaie rijden van Slaats in de achtervolging. Hij won de achtervol ging over 20 ronden. Na tien ronden had hij Van Vliet reeds ingehaald. Slaats noteerde den mooien tijd van 3 min. Van Egmond, die Van der Linden eveneens reeds na tien ronden had ingehaald, deed het echter niet veel minder. Hij deed er echter 21 seconden langer over. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Omnium voor beroepsrijders, sprint: eerste serie: 1 Van Vliet, laatste 200 m. in 12 3/5 sec.; 2 Slaats; tweede serie: 1 Van Egmond, laatste 200 m. in 12Vz sec.; 2 v. d. Linden; derde serie: 1 Van Egmond, laatste 200 m. in 13 4/10 sec.: 2 Slaats; vierde serie: 1 Van Vliet, laatste 200 m. in 13.T sec..; 2 v. d. Lin den; vijfde serie: 1 Van der Linden, laatste 200 m. in 13.4 sec.; 2 Slaats; zesde serie: 1 v. Egmond, laatste 200 m. in 12.2 sec.; 2 Van Vliet. Klassementswedstrijd over 16 ronden: 1 Van Vliet, 7 pnt., 2 Van Egmond, 9 pnt.; 3 Van der Linden 11 pnt.; 4 Slaats 13 pnt. Totaaluitslag omnium: 1 Van Vliet, 9 pnt., 2 Van Egmond. 10 pnt., 3 Van der Linden, 16 pnt., 4 Slaats, 19 pnt. Achtervolging over 5 K.M.: Slaats haalt Van Vliet na tien ronden in in 3 min.; Van Egmond haalt Van der Linden na tien ron den in in 3 min. 21 sec, VAN EGMOND TE DEURNE. Te Deurne hebben wielerwedstrijden plaats gehad, waarvan de uitslagen als volgt lui den: le serie: 1 Richter. 2 Chaillot. 3 v, Egmond. 2e serie: 1 Scherens, 2 Vliet, 3 Jezo, 4 Arlet. Herkansing: 1 Chaillot, 2 v. Egmond, 3 v. Vliet, 4 Jezo. Finale le rit: 1 Scherens 11 3/5 2 v. Eg mond een half wiel. 3 Richter, 4 Chaillot. 2e rit: 1 Scherens 11 4/5. 2 Richter, 3 Van Egmond. 4 Chaillot. 5, 6, 7 plaats v. Vliet, Jezo, Arlet. Totaal uitslag: l Scherens, 2 v. Egmond, 3 Richter, 4 Chaillot, 5 v. Vliet, 6 Jezo. GEEN VOORRANG VERLEEND. Woensdagmiddag te omstreeks 1.30 uur had op de Camplaan te Heemstede een aanrijding- plaats tusschen een luxe auto en een met bus sen en melkflesschen beladen vrachtauto, doordat de auto, bestuurd door A. J. J. H, te Heemstede komende van de Heemsteedsche Dreef uit de richting Bennebroek en rijdende in de richting Haarlem, de Camplaan wilde oversteken en toen aan den bestuurder van de vrachtauto D. B. uit Zandvoort, die op de Camplaan richting WilhelminapleinRaad huisplein reed, geen voorrang verleende. Een hoeveelheid melk, melkflesschen en een aan tal eieren gingen verloren, terwijl de motor ernstig werd beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. SCHOORSTEENBRANDJE. Woensdagavond om 10 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een schoorsteen brandje in perceel Glipperweg 59, De motorspuit met eenige brandweerlieden rukten uit, doch behoefde niet meer op te treden daar het brandje reeds door de bewo ners en omwonenden was gebluscht. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Steurharing f 10—f 10.50 per kantje. (Versche visch) Tarbot 80—1.27 t>er K.G. Griet 55—80 ct. oer K.G. Tong 95—1.55 ct. per K.G. Middelschol 14.40—18.40 per 40 K.G Kleinschol 613 per 40 K.G. Schar 3.40 per 40 K.G. Bot 5.508.50 per 40 K.G. Schel visch 7.20—3 per 40 K.G. Kabeljauw 1.702.70 per stuk. In de andere afdeeling zullen de beide Hillegomsche clubs zich tot het uiterste moe ten inspannen, om op een plaats in de bo venste helft van de ranglijst aanspraak te kunnen maken. Het is te hopen, dat het ter rein van Hillegom thans dusdanig verbeterd is, dat het spel van dit elftal volledig tot zijn recht kan komen. De strijd om de eerste plaats zal hier wellicht tusschen Schevenin- gen en het Leidsche A. S. C. worden uitge vochten. Intusschen mag, als gevolg van den zoo bij zonder goed geslaagden cursus door Bob Glen denning voor de jongere spelers in dit district in de afgeloopen maanden gehouden, een vooruitgang in het spelpeil der clubs uit de Vanouds spreekt men in de bokssport van den „ring"' als men het over een strijdperk heeft. En deze ring pleegt vierkant te zijn, hetgeen een Amerikaan verdroot. Hij overiooog, dat een ring rond hoort te zijn en construeerde een nieuw model voor de boksers. Het is hier naast afgebeeld.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7