AKKERTJES De Parijsche tentoonstelling en de Buitenlanders. Verzoeningspoging loopt niet goed af De „Piet Hein" voldoet aan de verwachtingen. „IJssel" steekt zijn neus in de „Possidon" HAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 HA"XRE-EM'S DAGBEAD' 3 Man brengt zijn vrouw met een dolkmes eenige steken toe Zichzelf ook gewond Zondagmiddag heeft de 23-jarige ijzerwer ker J. J. S., die sedert eenigen tijd in onmin leeft met zijn 19-jarige echtgenoote H. V. V., na een mislukte poging om tot een verzoening te komen, op den Nesserdijk onder Rotterdam zijn vrouw een aantal steken met een dolk mes toegebracht en daarna de vlucht geno men. Omtrent de toedracht is gebleken, dat beide echtgenooten Woensdag aanstaande een de finitieve beslissing in hun echtscheidingspro cedure moesten nemen. De man, die wist dat zijn vrouw met haar moeder en haar kindje Zondagmiddag een bezoek aan eenige familie leden zou brengen, is het drietal gevolgd en heeft de vrouw op den Nesserdijk ingehaald en aangesproken. Toen zij weigerde om hem Woensdag in de verzoeningskamer te ontmoeten heeft hij een dolkmes te voorschijn gehaald en haar in het wilde weg eenige steken toegebracht. Toen hij zag dat zijn vrouw ineen zakte nam hij de vlucht in de richting van Rotterdam, waar hij door de politie, die door eenige omstanders gewaarschuwd was, in hechtenis is genomen. Deze trof hem aan met snij wonden aan hals en polsen, hetgeen er op wijst, dat hij getracht heeft zichzelf het leven te benemen. Na een eerste verhoor is hij naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht, waar heen men ook zijn vrouw per ziekenauto van den geneeskundigen dienst had vervoerd. De toestand van beiden is niet levensge vaarlijk. Restitutie bij uitvoer van eieren verlaagd. Met ingang van heden. Gelijk bekend is, heeft de minister van Landbouw en Visscherij, toen met ingang van 5 en 25 April 1937 de monopolieprijsverschillen bij den invoer van voedergranen werden ver laagd, de restitutie van deze prijsverschillen, welke bij den uitvoer van kippen- en eenden eieren wordt gegeven, niet met een overeen komstig bedrag verlaagd, zulks wegens den zeer lagen eierprijs, waardoor de pluimvee houderij in een moeilijken toestand verkeerde. Daar de eierprijzen de laatste weken gestegen zijn, heeft de minister van Economische Zaken thans aanleiding gevonden de desbetreffende verlaging toe te passen. Vandaar dat de resti tutie, welke bij den uitvoer van kippen en eenden-eieren gegeven wordt, met ingang van heden is vastgesteld op f 0,42 !/2 per 100 stuks kippen eieren en f 0.25 per 100 stuks eendeneieren. Voor eieren, welke in het tijdvak van 5 April 1937 tot 23 Augustus 1937 in de koelhuizen zijn ingelegd of zijn ingekalkt. blijft de restitutie vastgesteld resp. op f 0.75 en f 0.43 per 100 stuks. Het monopolieprijsverschil bij den invoer van kippen- en eendeneieren is verlaagd tot f 0.42Vz per 100 stuks. De restitutie bij den uitvoer van hoeveel heden van tenminste 25 K.G, niet meer in de schaal aanwezige bestanddelen van kippen en/of eendeneieren is met ingang van denzelf den datum verlaagd tot f 0,08yz per K.G. netto. ERNSTIG GEVOLG VAN „SNIJDEN". De 20-jarige motorrijder H. K. uit Muider- berg, komende uit de richting Naarden, wilde Zaterdagmiddag om vijf uur voorbij de „Gooische Boer" een auto „snijden", terwijl een auto uit de tegenovergestelde richting naderde. De motorrijder werd aangereden door den tegenligger en botste in volle vaart tegen de andere auto, welke hem een eind meesleurde. De onvoorzichtige motorrijder kreeg een schedelbasisfractuur en een zware hersenschudding en werd in ernstigen toe stand naar de St. Gerardus Majella-stichting overgebracht. Jongen door achterop rijdende auto gegrepen. Enkele oogenblikken later overleden. Op den Bredaschen weg te Tilburg is Za terdagmiddag om vijf uur de vijftienjarige G. de V. uit Eindhoven, die per rijwiel in de richting Tilburg reed, door een hem achter op rijdende personenauto gegrepen. De jon gen werd zoo ernstig gewond, dat hij enkele oogenblikken na de aanrijding overleed. Arbeider van steiger gestort. Twee anderen door zijn val gewond. Bij het gebouw van het electriciteitsbedrijf Van de Pegus aan het Merwedekanaal te Utrecht, heeft Zaterdag een ernstig ongeluk Jilaats gehad, waarbij een arbeider werd ge dood en twee gewond. Aan het bestaande gebouw is een nieuw ge deelte aangebouwd. Rond dit nieuwe gedeelte zijn steigers aangebracht, welke door korte ladders met elkander zijn verbonden. De 53-jarige arbeider J. de Jong is, bij het naar boven klimmen, door nog onbekende oorzaak gevallen. Hij was op slag dood. Tijdens den val greep de man een van de kleine ladders vast en sleurde deze mede. Om niet door den vallenden man en den ladder te worden geraakt moesten eenige arbeiders tiling op zijde springen. Hierbij zijn sommigen van hen eveneens gevallen. Een hunner is met inwendige kneuzingen naar de rijks-klinieken vervoerd. Een ander kreeg lichte schrammen. De overigen kwamen met een hevigen schrik vrij. Motorrijder botst tegen stil staande vrachtauto. Slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Gisternacht om half vijf kwam de motorrij der E. van Nunnikhoven, wonende Vest 118 te Dordrecht de nieuwe Moerdljkbrug afrijden in de richting van de stad. Hij merkte op den straatweg te Willemsdorp een rechts van den weg stilstaande vrachtauto niet op en reed er in volle vaart tegen aan. Met zware hoofdwonden werd Van N. naar het gemeente-ziekenhuis te Dordrecht ver voerd. Zijn toestand is zorgwekkend. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit van 13 Augustus 1937 is, met ingang van 1 September 1937 benoemd tot bur gemeester der gemeente Uitgeest: P. van de Ven. KNAAP DOOR KLAP VAN EEN PAARD GEDOOD. Toen Zaterdagmiddag- twee zoontjes van den heer K. M. te Staphorst naar het land gingen om den drinkbak van de koeien te vullen, moesten zij een paard voorbij. Een der jongens, een ventje van vier jaar kreeg van het dier een klap tegen het achterhoofd. De knaap werd bewusteloos opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht, waar hij dadelijk na aankomst is overleden. LIMBURGSCHE MIJNEN VESTIGEN WEER EEN RECORD. De totale productie van de Limiburgsche steenkolenmijnen bedroegen in Juli 1.245.898 ton. Dit is het hoogste totaal-cijfer, dat ooit werd bereikt. De productie in Juni beliep 1.207.365 ton en in Juli 1926 1.119.751 ton. Op 1 Augustus waren er 31.249 arbeiders werkzaam of 206 man weer dan op 1 Juli. Geslaagde proeftocht. Zaterdag omstreeks kwart voor één is het prinselijk jacht „Piet Hein" uitgevaren voor een proeftocht. Het schip werd bestuurd door den bouwer, den heer G. de Vries Lentsch Jr. Het jacht zette koers naar Den Helder, waar het 's avonds acht uur arriveerde. In de mari- nestad, waar de nacht in de haven werd door gebracht, toonde het publiek groote belang stelling voor het prinselijk jacht. Zondagmorgen om half negen vertrok de „Piet Hein" naar den Texelstroom. Verschil lende snelheids-, draai- en stopproeven wer den genomen. De proeven hadden een buiten gewoon gunstig verloop. Op den Dooven Balg en het Kornwerderzand werden later de an kers geprobeerd. Op den terugtocht over het IJselmeer voer het vaartuig gedurende vier uren op volle kracht. Een kruissnelheid van 13 mijl of 22 km. werd daarbij bereikt. Bij aankomst van het jacht in de Oranje sluizen .profiteerde een groote menigte van de gelegenheid reeds nu het sierlijke schip van nabij te beschouwen. De heer E. Crone, die ons het een en ander mededeelde, was vol lof over dezen tocht waarop in totaal 200 km. werd afgelegd. Aan boord bevonden zich de leden der com missie, die het geschenk namens het Neder landsche volk aanboden, alsmede de heer Voogd, ontwerper der plannen en voorts extra personeel van de firma Stork voor het contro leeren van de machines. HET is uiteraard nog te vroeg over een volkomen slagen der Parijsche tentoonstelling te praten, doch er zijn indrukken en er zijn cijfers, die vrij welsprekend zijn. Een indruk? Dat er ontzettend veel vreemdelingen te Parijs zijn! Overal komt men ze tegen, niet alleen op de tentoonstelling, maar ook flaneerend langs de boulevards, neuzend over de uitstalkasten der groote winkels of in lustig gezelschap vereenigd om de tafeltjes der caféterrassen. Fantastische cijfers hebben hierover in de Fransche kranten gestaan, doch tot nu toe is geen enkele betrouwbare statistiek ver schenen, zoodat elk cijfer, hoe voorzichtig ook gesteld, twijfelachtig is en bovendien iederen dag of beter nog bij den aankomst van eiken nieuwen trein veranderd moet worden. Er zijn echter eenige vaste gegevens, waar uit wel heel duidelijk blijkt welke groote aantrekkingskracht Parijs en de groote in ternationale tentoonstelling op de buiten- landsche touristen uitoefent. Zoo heeft de „Comoagnie Général Transatlantiaue", de groote scheepvaartlijn tusschen Le Havre en New-York, gedurende de tentoonstelling, d.w.z. van Mei tot en met November niet minder dan 420.000 reizigers te vervoeren, die of wel reeds in Frankrijk zijn aangekomen of hun plaatsen voor de komende weken en maanden besproken hebben. Alle schepen der Fransche scheepvaartlijnen, die te Marseille hun eindpunt hebben, ziin sinds eind Juni 1.1. volledig bezet en zóó zelfs, dat op het ver zoek der Fransche autoriteiten binnenkort schepen van buitenlandsche maatschappijen op het Nabiie-Oosten bij uitzondering de Fransche Middellandsche Zee-havens zullen aandoen. Een ander kenmerkend teeken is. dat van de 1 .5w.nnq legif.imatiekaarten, die ter gele- gehheid van de tentoonstelling zijn uitgege ven en hun bezitters diverse aanzienlijke voord eel en waarborgen, er nu reeds meer dan 800.000 verkocht zijn. zoodat de con troledienst der Fransche spoorwegen, vree- zend voor een tekort te zullen staan, ernstig nvprweegt. dit aantal op 2.000.000 te bren gen. Wanneer we nu eens in de hotels een kijkje gaan nemen, dan blijkt het, dat niet tegenstaande de 250.000 hotelkamers en de Zoo'n Kiespijn om het uit te schreeuwen.... Natuurlijk kan alleen de tandarts Uw zieke kies beter maken. Maar 's nachts, als de pijn door de warmte van Uw bed hoe langer hoe heftiger wordt, of als Ge door Uw werk niet naar hem toe kunt gaan: Neem dan één of twee van die onmiddellijk werkende "AKKERTJES", die U van Uw f>ijn verlossen. Ze nemen de zenuwprikke- ing weg, die de oorzaak van Uw lijden is. Heb dus steeds een buisje "AKKERTJES" bij de hand. In ontelbare gevallen zullen ze U en Uw huisgenooten onschatbare diensten bewijzen. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij allerlei aandoeningen als Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Lenden pijn, Rneumatische pijnen, Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid, Migraine en „Kater". Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS (Adv. ingez. Med.) AAN HET LEVEN WEERGEGEVEN. Men moet toch maar boffen in het leven! Zoo loopen er op het oogenblik een paar kip pen in de Haagschen Dierentuin, die eenigen tijd geleden als slangenvoeder medegegeven waren uit Indië. Deze kippen nu leggen mis schien uit dankbaarheid iederen morgen een ei in.een lepeldoosje dat de juffrouw van de chocoladetent 's morgens achter haar tentje plaatst. De kippen wachten in ieder ge val met het leggen, tot het doosje er is. De bezoekers zullen dan tevens gemerkt hebben dat het aantal geiten in den tuin steeds vermeerderdedeze geiten stammen al len af van een Indische geit, die bij aan komst van een tijger uit Indië „over" bleek te zijn. Ook zij heeft weer vreugde in het leven geschept en een groote nakomelingschap ge sticht. (N.R.Ct.) VAN EEN LADDER GEVALLEN. HAARLEM Maandag. Zaterdagochtend was de 21-jarige mon teur van de radio-centrale K. werkzaam op een ladder, op de binnenplaats van een per ceel aan de Kruistochtstraat. Door onbe kende oorzaak is de jongeman van twee me ter hoogte op het binnenplaatsje gevallen, waar hij enkele oogenblikken later bewuste loos en met een wonde aan het achterhoofd werd gevonden. Na door O. D. te zijn be handeld is hij naar de Mariastichting over gebracht, waar hij ter verpleging is opge nomen. Zweefmolen ingestort. Ongeval wonderlijk goed afgeloopen. Zaterdagavond elf uur is op het Lunapark te Scheveningen een ongeval gebeurd dat gelukkig geen ernstige gevolgen heeft ge had, doch waarbfj vrij belangrijke materieele schade werd veroorzaakt. Een zweefmolen, waarop zich 27 personen bevonden, is nJ. door het breken van een lasch, ingestort. Daar de molen reeds bijna stil stond toen de breuk plaats had, kwamen de inzittenden er vrijwel zonder kleerscheuren af. Vier per sonen liepen verwondingen op. De zweefmolen welke bijna geheel werd vernield, bood plaats aan 44 personen. De schade wordt door ver zekering gedekt. Onder de aanwezigen ontstond natuurlijk, toen men het ongeluk zag gebeuren, een ge weldige paniek. Vrouwen en kinderen spron gen in hun angst midden jn een fruittent welke tegenover den zweefmolen staat en in een prijzentent. Daarbij werd nogal wat schade aangericht. De Eerste Hulpdienst was spoedig aanwezig en heeft hulp geboden. Bouw- en Woningtoe zicht heeft gedurende den nacht een lang durig onderzoek naar de oorzaak van het ongeval ingesteld. Gebleken moet zijn, dat de ijzeren mast twee weken geleden, autogeen en daarna electrisch is gelascht, omdat de mast ernstige gebreken vertoonde. Nu schijnt boven dit ge- laschte stuk opnieuw een breuk te zijn ont staan als gevolg van den zwaren druk, welke dit gedeelte te verduren had. Hoe het zij, het werd in verschillende kringen onbegrijpelijk gevonden, dat de verantwoordelijke instan ties den ijzeren mast na twee lasschingen nog voldoende capabel vonden voor dit zware bedrijf. Wanneer het ongeval was ge beurd, terwijl de zweefmolen op volle snel heid had gedraaid, dan'waren de gevolgen veel erger geweest en deze mogelijkheid heeft bestaan. Rijwieldieven aan liet werk. Maar de buit viel tegen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Haarlemmermeer ingebroken in een schuur aan den Bennebroekerweg hoek Spieringweg, achter het huis van den heer Wagenmakers, hoofd der openbare lagere school. De dief of dieven hebben blijkbaar eerst vergeefs gepoogd de deur en een raam te forceeren en hebben daarna in de omgeving een trap weggenomen en deze tegen den muur gezet om op het dak te kunnen komen. Na eenige pannen verwijderd en de panlatten vernield te hebben wisten ze zich toegang tot de schuur te verschaffen. Daaron bevond zich een 10-tal rijwielen, allen van een rijwielbelastingplaatje voorzien, waarvan 3 ongestempeld. Toen de ongewenschte bezoekers ook aan den binnenkant geen kans zagen de deur te openen, hebben zij zich met de drie onge stempelde belastingplaatjes tevreden ge steld waarna zij door het dak zijn vertrokken, de trap in den steek latend. Dat het den dieven om rijwielen te doen was, blijkt wel uit de omstandigheid, dat ze in denzelfden nacht eenige kilometers ver der, bij den landbouwer Boot aan den Spie ringweg een ongesloten schuur zijn binnen- .gedrongen en daaruit een heerenrijwiel heb ben ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Van de politie vernemen wij nog nader, dat ook door dezelfde daders nog 2 rijwielen zijn ontvreemd uit een schuur van den heer van Dongen aan den Hillegommerdijk. DE INRICHTING VAN DE SCHOOL VOOR U. L. O. (letter C). HAARLEM Maandag. Nu de school aan de Parklaan vrijwel ge heel in gebruik is als School voor U.L.O. let ter C. behooren in dit gebouw nog enkele voorzieningen te worden getroffen, met na me de inrichting van een personeelskamer en de afscheiding voor een bergplaats voor leermiddelen. Ook eischt de electrische in stallatie, wegens gebleken onbetrouwbaar heid gedeeltelijke vernieuwing. B '-n W. stellen dén raad voor, voor genoemde dr 'nden beschikbaar te willen stellen, on derscheidenlijk f 740 en f 820. MAN VAN 78 JAAR AANGEREDEN. HAARLEM Maandag. Grieksch schip zwaar gehavend De „IJssel" liep uit het roer. Zaterdagavond te ruim half zeven is het Nederlandsche motorschip „IJssel", dat met een lading hout uit Makslahti den Nieuwen Waterweg binnenvoer in aanvaring gekomen met het naar Piraeus vertrekkende Grieksche stoomschip „Possidon", dat een lading kolen in had. De „IJssel" een nieuw 2600 ton groot schip van de N.V. maatschappij Houtvaart (Vinke en Co.), dat zijn vierde reis achter den rug had, liep uit het roer en boorde zijn steven in de bakboord zijde van het 3895 ton groote Griek sche schip, dat toebehoort aan de reederij G. N. Pittas Bros en Co, te Piraeus. Midscheeps werden de pla ten over een oppervlakte van vijftien meter ingedrukt. Aangezien het schip water maakte, heeft men het, om zinken te voorkomen, dicht bij den Noorderdam bij de binnen-zwar- te-ton 2 aan den grond gezet. Het water reikt tot aan het dek. De bo dem van den Waterweg ligt hier op zeven meter diepte. Sleepbooten be vinden zich in de nabijheid, ofschoon er geen direct gevaar voor het schip bestaat. De bemanning staat echter, op alle eventualiteiten voorbereid, gepakt en gezakt klaar om het schip te verlaten. De „IJssel", waarvan de steven werd ingedeukt, heeft zijn reis naar. Dordrecht kunnen voort zetten. I I Onze IAonf betere liNpTnaa reizen Naar het hart van daZwltsersche bergwereld 9 dog«n 89. 28 Augurtut Naar Italië 16 dogan ƒ123.50; 9 S.pt.mbar REISBUREAU LINDEMAN Barteljorisstraat 3, Telefoon 12679 Lid der Nederl. Vereen, v. Reisbur. (Adv. Ingez. Med.) 1 Clearing met Roemenië. In aansluiting op het onlangs tot 22 Augus tus verlengde clearing-accoord met Roemenië is thans te Boekarest een overeenkomst tot stand gekomen, waardoor het betalingsverkeer tusschen beide landen wordt geregeld tot 31 December 1937. Tot dezen modus vivendi worden in de tot 22 Augustus geldende regeling geen wijzigin gen van principieele beteekenis aangebracht. De in gang zijnde liquidatie van achterstal lige vorderingen door middel van voor dit doel bestemde reeds thans aanwezige gelden, brengt mede, dat naar te verwachten is, de voor het betalen van nieuwe exporten van Nederland sche. Nederlandsch-Indische en tusschen- handels-goederen bestemde bedragen zullen toenemen. Voor dit doel omvat de overeenkomst ook weder een regeling om verdere graantrans- acties tusschen Nederland en Roemenië moge lijk te maken. Ten einde te bevorderen, dat de Nederland sche uitvoermogelijkheden worden benut, is onder meer bepaald, dat de debiteuren in Roe menië de voor hun aankoopen verschuldigde guldens reeds zullen kunnen verwerven, vóór dat de goederen in Roemenië zijn ingevoerd. VRACHTAUTO IN BOTSING MET LOCOMOTIEF. Bij Wreschen in het Woswodenschap Po sen is een vrachtauto, waarin 18 landarbeid- sters en -arbeiders gezeten waren, door ge sloten spoorboomen gereden en in botsing gekomen met een rangeerende locomotief. Vijf inzittenden werden op slag gedood, ze ven zwaar gewond. Drie der gewonden ver- keeren in levensgevaar. De heer Visser wint de vierde Scheldevluclit. Bij de Zaterdagmiddag gehouden vierde Nederlandsche Scheldevlucht werd de heer T. Visser te Vlissingen, winnaar van de zil veren Scheldemeeuw voor sportvliegers. Win naar van den zilveren Scheldebeker voor be roepsvliegers werd sergeant Van der Stok tb Soesterberg, met twee strafpunten. Hel s.s. „Dynamo" weer vrijgelaten. Beslag gelegd in verband met liet zinken va® de ..Liesbeth Betty". De beslaglegging op het Engelsche s.s. .Dy namo" van de Ellerman Wilson Line is wegens verstrekte cautie opgeheven. Het schip is vrij gelaten en is Zaterdagavond naar Londen vertrokken. Deze beslaglegging heeft verband gehouden met het zinken van de „Liesbeth Betty" uit IJmuiden enkele maanden geleden. De traw ler is toen n.l. door een schip van dezelfde reederij aangevaren en na korten tijd gezon ken. Zooals men weet, is de machinist van de „Liesbeth Betty" bij deze botsing om het leven gekomen. Toen men dezer dagen hoorde, dat het s.s. „Dynamo" te Antwerpen lag, heeft men de gelegenheid aangegrepen om beslag op het schip te leggen, welk beslag thans, zooals hier boven is gemeld, is opgeheven. Overweldigend aantal vreemdelingen te Parijs 21.000 particuliere appartementen, die tij delijk voor de ontvangst van vreemdelingen zijn ingericht, de vraag het aanbod nog overtreft, zoodat talrijke bezoekers hun komst hebben moeten uitstellen. Al zijn er op het oogenblik nog geen juiste cijfers te geven, men kan toch nu reeds vast stellen, dat het record aantal bezoekers uit Engeland is overgekomen. Hierop volgt Bel gië en op de derde plaats Nederland. Ver volgens komen de Scandinavische landen Denemarken, Zweden en Noorwegen, dan de Vereenigde Staten en tenslotte Luxemburg, Zwitserland, Italië. Duitschland, de Cen- traal-Europeesche landen en eindelijk Egyp te en Turkije, terwijl de touristen uit Rus land nog steeds op zich laten wachten, en ons nog niet hebben kunnen vertellen, of de fraaie statistieken uit hun paviljoen en de foto's met de steeds maar lachende en ge lukkige arbeiders met de werkelijkheid over eenkomen GOEDE KAMERAADSCHAP. Een mooi bewijs van goede kameraadschap en saamhoorigheidsgevoel leveren de werklie den van de lierenfabriek van de firma H. E. Bodewes te Foxhol en evenzeer de patroon. Op medisch advies moet een der werklie den een jaar rust nemen, met als gevolg, dat het gezin zoolang onverzorgd achterblijft, daar hij geen recht meer heeft op ziekte-uit- keering. Nu hebben zijn kameraden besloten om gedurende dien tijd voor hem een paar uur per dag over te werken en de patroon ver klaarde zich, toen hij dit hoorde, dadelijk be reid om het daarmee verdiende loon te ver dubbelen. Hetgeen beteekent, dat het gezin behoorlijk is verzorgd. GEVAARLIJK SPEL. Vrijdag liet het vierjarig zoontje van den heer N. Schouten te Heiloo zich. met nog eenige andere kinderen, voorttrekken door een vrachtauto. Het jongetje is daarbij tegen een paal van een hek geslingerd. Het kind werd opgenomen en naar huis gebracht, aan vankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch in den loop van den nacht is het kind overleden. Hedenmorgen om circa half l'l had op de Zuiderhoutlaan een ongeluk plaats, waarbij de 8-jarige A. van Rijn, wonende Molenwerfs- laan te Heemstede werd aangereden. Van R. kwam per rijwiel uit de richting Heemstede en was al circa 8 M. voorbij het plantsoen dat ligt in de Middenlaan en langs de Zuiderhoutlaan. Eveneens van de Blauwe Brug kwam de groentehandelaar Wijkhuizen uit Haarlem en wilde de Middenlaan inrijden. Hoewel hij vol doende ruimte had om achter den wielrijder om te gaan, nam de bestuui-der van de auto de bocht te groot, waardoor v. R. werd aange reden, en o.m. een bloedende hoofdwonde kreeg. Juist passeerden hier drie dames, leden van het Oranjekruis uit Waddinxveen, die den hoofdwond verbonden, later geassisteerd door een lid van E.H.B.O. uit Haarlem. Per auto van dr. Van Luijn, die daarna ter plaatse verscheen, werd het slachtoffer naar de Mariastichting ter observatie overgebracht. De politie maakte procesverbaal op. DE HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Een groep leden van de Haarlemsche Red dingsbrigade trok Zaterdagmiddag naar Oude-Wetering, om zich daar practisch te bekwamen in het redden van drenkelingen uit een te water gereden auto. Wel werden meermalen in het Sportfond- senbad te Haarlem, dus met zeer licht helder water, proeven in die richting genomen, maar nu zou geoefend worden in open, vrij donker, water aan de zweminrichting in het Brase- mermeer. De leden van Oude-Wetering demonstreer den het openen der deuren en ook het redden van inzittenden uit een auto. die geheel on der water was verdwenen. De oefeningen slaagden uitmuntend. Eén der inzittenden verliet de auto pas na verloop van 4 minuten en 18 seconden Als men nu weet dat de ramen van de proef auto vervangen zijn door ijzeren platen is het duidelijk dat geen sprankje licht te bekennen was n deze ondergedompelde Fordcabine. Tal van Haarlemmers wenschten dezelfde oefe ningen te maken en we mogen met genoe gen melden dat ook de Haarlemmers langen tijd onder water toefden en dat zij, hun te genwoordigheid van geest behoudend, de deu ren gemakkelijk wisten te openen om naar buiten en naar boven te zwemmen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3