Sportbekers HONKBAL ZWEMMEN VOETBAL HAARL. VOETBALBOND (MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 HAAREEM'S BABBEAD 7 G. M. B. Co—Haarlem (7—9) Gistermiddag werd op het Berchem-Sta- dion te Antwerpen onder begunstiging van prachtig honkbalweer, de wedstrijd tusschen de teams van de General Motor en Haarlem gespeeld. Hoewel er aan .beide kanten fouten zijn gemaakt, heeft de spanning, die er tot het einde aan toe is ingebleven, veel ver goed. Voor Haarlem komen achtereenvolgens aan slag: Hunik, Kloos, Hinze, Wulfhorst, Veen- hof, Dijkhuizen, Langereis, De Mon en Mazee. Caluwe, die voor de Belgen op de werp- plaat staat, heeft nog niet voldoende con trole over den bal en zoowel Hunik aL Kloos mogen wandelen, waarna Hinze een klap geeft, waarop Hunik het eerste punt voor Haarlem kan scoren. Hierna gaat Wulf- •horst uit op drie slag en komt ook Veenhof weer door vier wijd op het honk. Dijkhuizen geeft dan een mooien tik, waar op Hinze en Veenhof binnenkomen; hij zelf blijft op ihet honk, daar Langereis in het verre veld wordt uitgevangen. De mon, die de volle negen innings voor Haarlem op de plaat staat, begint goed, Dan komen 'Caluwe, Payne en Van Ostram door fouten op de honken en behalve Ostram sco ren beide andere spelers. Deze fouten schij nen De Mon beïnvloed te hebben; daar hij twee keer achter elkaar vier wijd gooit, doch dan heeft hij de goede controle weer terug en zoo sneuvelen v. d. Broek en Cattoor op drie slag. De tweede innings is spoedig afgeloopen. De Mon en Mazee gaan uit op drie slag en Hunik wordt door Bresseleer in het verre veld gevangen. Ook De Mon begint met twee keer drie slag, waarna -Caluwé, die verreweg de beste Belgische slagman is, een twee- honkslag geeft. Toch blijft hij op het honk, daar Payne naar Veenhof slaat, die geen' fout maakt, (Stand 23). In de derde -innings begint Kloos met een -honkslag, waarna Hinze en Wulfhorst op het eerste honk sneuvelen, doch Veenhof brengt Kloos met een honkslag binnen. De Mon heeft in deze innings volledig suc ces. Slechts elf ballen heeft hij noodig om drie keer drie slag te gooien. In de vierde innings hebben de pitchers weer de over hand; toch scoren beide teams een keer. (Stand 3—6) De vijfde Innings is haast een herhaling van de voorgaande innings. Inplaats van door een fout, werd nu door beide ploegen gescoord na een honkslag. In de zesde infflngs begint De Mon met een mooien twee-honkslag, doch dan volgen drie nullen. Mazee en Kloos sneuvelen op drie slag en Hunik gaat uit op het eerste honk. Bresseleer komt door een fout op het honk en bereikt zelfs het tweede honk. Nadat v. d. Broek op het eerste honk is uitgegaan, scoort Bresseleer na een hokslag van Cattoor. Laatstgenoemde wordt uitgetikt bij de thuis plaat na een snellen teruggooi van Langereis naar Kloos, nadat v. d. Velde op het eerste honk is uitgegaan. (Stand 57). In de zevende en achtste innings scoort Haarlem samen twee punten. G.M.B.C. gaat twee keer voor nul aan den Ikant en met den stand 59 gaan beide teams voor het laatst aan slag. Wulfhorst wordt in het verre veld gevan gen, waarna Veenhof drie slag krijgt en ook Dijkhuizen bereikt het eerste honk niet. v. d. Velde slaat nu den bal naar Lange reis, die geen fout maakt. Cram komt door een fout op het honk en kan .zelfs scoren na een honkslag van Caluwe. Ook Payne geeft een honkslag. waarop Caluwe binnen komt. Wanneer v. Ostram dan door vier wijd op het honk is gekomen, gaat De Wit op drie slag uit. Met twee punten achterstand en twee honken bezet, slaat Bresseleer hard in het middenveld. Reeds denkt iedereen, dat deze klap twee punten en dus den gelijk maker zal opbrengen, doch Hinze denkt er anders over. Hij komt toerennen en op bui tengewoon fraaie wijze weet hij vallende den bal toch nog te vangen. Deze schitterende vang beteekent voor Haarlem de overwin ning. Werpersresultaten: Caluwé gooide 11 maal 3 slag en 5 maal 4 wijd en De Mon 15 maal 3 slag en 4 maal 4 wijd. Door de G.M.B.C. en Haarlem werden resp. 6 en li fouten ge maakt. Het honkslaggemiddelde was resp. 0.13 en 0.25. De cijfers der innings luiden: Haarlem 1 3—0—2—1—1—0—1—1—0 9. G.M.B.C, 2—0—0—1—1—1—0—0-2 =7. De ploegen waren als volgt samengesteld: Haarlem 1: WerperDe Mon, vanger: Kloos, eerste honk: Langereis; tweede honk: Veenhof, korte stop: Hunik, derde honk: Wulf horst, 1. velder: Hinze, m. velder: Dijkhuizen, r. vel- der: Mazee. G. M. B. C.: Werper: Caluwe, vanger: Cattoor. eerste honk: Payne, tweede honk: De Wit, korte stop: Cram, derde honk: v. d. Broek, 1. vel der: v. Ostram, m. velder: Bresseleer, r. vel der: v. d. Velde. DE OVERIGE UITSLAGEN. H.H.C. 1—Ajax 1 (Ajax gew. gegeven). R.C.H. 2—T.H.B. 1 27—16 E.D.O. 4Schoten 1 13—22 E.D.O. 5—T.H.B. 2 26—7 R.C.H. 3—Schoten 2 12—25 E.D.O. bSwastika 9—14 KinheimSchoten a (Kinheim n.o.) E.D.O. aSchoten b (Schoten b n.o.) Nederlandsche Zwemploeg te Londen. Dames estafetteploeg geklopt. In het Wembley-zwemstadion te Londen zjjn Zaterdagavond internationale wedstrij den gehouden, waaraan door een zeer sterke ploeg Nederlandsche zwemsters en zwem mers werd deelgenomen. De eerste wedstrijd van den avond begon met een Nederlandschenederlaag. Op de 400 M, borstcrawl voor dames leverde Tini Wagner een verwoeden strijd met mej. Jef frey van de Croydon Ladies s.c., tot den laat- sten slag was het onzekerwie zou winnen, maar tenslotte bleek de Engelsche zwemster toch eerste te zijn geweest, met handslag had zij den strijd gewonnen. Hierna kwam het nummer 100 M. school slag voor heeren aan de beurt. Ook hier werd het een Engelsche overwinning, maar Davles moest zich ten volle geven om tenslotte met ruim anderhalven meter voor onzen land genoot Smitshuizen te kunnen eindigen. Op de 100 M. rugslag werd het zooals te ver wachten was een overtuigende overwin ning voor onze wereldrecordhoudster Ni-da Senff. Op de 400 M. borstcrawl voor heeren won de bekende Wainwright gemakkelijk. Onze. landgenoot Van der Kuil lag zeker vijftien meter achter en kwam als vijfde binnen. De 100 M. borstcrawl voor dames leverde weer een Nederlandsche overwinning op. Rie van Veen won na een fraaien wedstrijd in 1 min, 10 1/5 sec. Op de 100 M. rugslag leverde Scheffer een zeer fraaie prestatie door der sterken En- gelschman Taylor achter zich te laten. De D. J. K. zwemmer kwam als eerste aan in 1 min. 11 4/5 sec. Jopie Waalberg liet zich de zege op de 100 M. schoolslag niet ontnemen. Na een span nende race met mej. Storey won de Neder landsche wereldrecordhoudster met een hal ven meter verschil. Op de 100 M. bij de heeren was, zooals te voorzien was, de zege voor den Olympischen kampioen Csik. Hoving gaf den Hongaar ech ter kranig partij, de Rotterdammer zwom uitstekend en maakte den prachtigen tijd van 1 min, 3/5 sec. De estafettes werden, op die van de 4 x 50 M. bij de dames na, door onze landgenooten gewonnen. Zoowel op de 3 x 50 M. wisselslag bij de dames als op de 4 x 50 M. borstcrawl en 3 x 50 M. wisselslag bij de heeren tikten de Nederlandsche zwemsters en zwemmers als eersten aan, zij het vaak na zeer spannende races. Het verlies van de estafetteploeg op 4 x 50 M. borstcrawl was wel te leurstellend en opent weinig hoop volle perspectieven. Behalve Jopie Waalberg is Nederland, dat toch we reldkampioen op dat nummer is, niet in staat om sterkere zwemsters op te stellen. Bovendien speelden de Engel sche dames op de Olympiade slechts een ondergeschikte rol. De uitslagen luidden: 400 M. borstcrawl dames: 1. Mej. Jeffrey (Croydon Ladies S.C.) in 5 min. 47 sec. 2. Tini Wagner (Nederland) met handslag, zelfde tijd. 100 M. schoolslag heeren: 1. Davies (Otter S.C.) 1 min. 18 2/5 sec. 2. Smitshuizen (Nederland) op ruim IV2 M. 100 M. rugslag dames: 1. Nida Senff (Nederland) 1 min. 18 1/5 sec. 2. mej. Frampton (Hoimslow S.C.) op 1 M. 400 M. borstcrawl heeren: 1. Wainwright (Hanley S.C.) 4 min. 57 sec. 5. Van der Kuil (Nederland) ruim 15 M. achter. 100 M. boi'stcrawl dames: 1. Rie van Veen (Nedei-land) 1 min. 10 1/5 2. Mej. Hughes (Walsall S.C.) op 1.50 M. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (Nederland) 1 min. 11 4/5 sec. 2. Taylor (Sheffield S.C.) op 10 c.M. 1O0 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (Nederland) 1 min. 24 4/5 2. Mej. Stores (Leeds S.C.) op V2 M. 100 M. borstcrawl heeren: 1. Csik (Hongarije) 59.8 sec. 2. Hoving (Nederland) 1 min. 3/5 sec. 4 x 50 M. estafette borstcrawl dames: 1. Croydon Ladies S.C. 2 min. 15 4/5 sec. 2. Nederland (Jopie Waalberg, Nida Senff, Tini Wagner, Rie van Veen) op Vz M. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Nederland, (Scheffer, Smitshuizen, Ho ving) 1 min. 37 sec. 2. Otter, S.C. met handslag. 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. Nederland (Nida Senff, Jopie Waalberg, Rie van Veen) 1 min. 50 sec. 2. Hammersmith Ladies S. C. op 4J/2 M. 4 x 50 M. borstcrawl estafette heeren: 1. Nederland (Smitshuizen, van der Kuil, Hoving, Scheffer) 1 min. 52 3/5 sec. 2. Otter S.C. met handslag. Eenige groepen deelnemers aan den Zesden Internationalen Herdenkings wandeltocht van Jan Passtoors, even na de start. De deelnemers hebben nog een 40 KM. voor den boeg. HET STORMVOGELS-TOURNOOI Stormvogels legt beslag op de eerste plaats. Het Stormvogels-tournooi is Zaterdag door Stormvogels, dat Z.V.V. en Kinheim resp. met 30 en 62 klopte gewonnen. Inderdaad be schikten de Vogels, hoewel Van der Steen, Bra- venboer en Hollenberg ontbraken, over de sterkste ploeg, die in haar aanval goede schut ters Schoorltelde. Ook de jeugdige linkerwing voldeed best. En achter toonde de oudste Haak nog altijd een kracht van be- teekenis te zijn. V.S.V. kwam met een jeugdploeg in 't veld. waarin o.a. Sterk, Teeling. de Vries, Broek, De Koning, Michel Jr. en Sr. ontbraken. Dit in oogenschouw genomen, mag een 21 nederlaag tegen Kinheim een eervol resultaat heeten Kinheim gaf vooral tegen V.S.V. vaak heel goed veldwerk te zien. Voor het doel echter was het binnentrio niet productief genoeg, hoewel Rem enkele malen toonde toch goed te kunnen schieten. De Velsenaren zullen zich dit seizoen ongetwijfeld wel weer doen gelden. Z.V.V. werkte ongetwijfeld hard, doch voor al haar voorhoede maakte geen grootschen indruk. Al met al kunnen de organisatoren van het tournooi er met genoegen op terugzien. V.S.V.Kinheim (12). Met haar eersten aanval heeft Kinheim reeds bijna succes. De bal wordt van dichtbij ingezet, doch de V.S.V.-doelman kan nog juist redding brengen. De uit jeugdige spelers bestaande V.S.V.- ploeg weet dan, hoewel zij tegen den wind in speelt, het spel geruimen tijd gelijk te doen opgaan. V.S.V. zou de leiding genomen hebben, als haar linksbinnen een eenvoudige kans om den bal in te koppen niet gemist had. Hierna komt Kinheim wat meer los. Een paar lange centers komen bij Ellen. Diens eerste harde schot stopt Demmers keurig, doch direct hierop wordt hij door denzelfden Kin- heimer onhoudbaar gepasseerd (01). Demmers krijgt het nu zwaar te verantwoor den, doch hij blijft zich goed weren. Alleen bij een kogel van Rem boft hij, als de lat zijn taak overneemt. Hoewel Kinheim thans sterker is, krijgen DÖhring c.s. twee eenvoudige kansen om gelijk te maljen, doch ze accepteeren ze niet en als een derde kans wel benut wordt, geeft de leider buitenspel. Rust 01. Als de tweede helft 10 minuten oud is, in welke periode Kinheim het meest aan het woord, doch niet gevaarlijk is geweest, krijgt Döhring opnieuw een mooie kans. maar ook nu faalt hij weer met schieten. Beide ploegen wegen nu vrijwel tegen elkaar op, doch voor het doel zijn de V.S.V.'ers gevaar lijker. Doelman Druiven is echter alleszins voor zijn taak berekend. Plotseling trekt na 20 minuten de Kinheim- aanval er keurig samenspelend tusschen uit en weet Rem handig den uitgeloopen Dem mers te passeeren (0—2). Hoewel V.S.V. zich nu wel geslagen kan rekenen, geven de roodhemden zich nog niet gewonnen. Het achtertrio van Kinheim ver dedigt echter krachtig. Vijf minuten voor het eind maakt Balvers echter een verdiend tegen- punt (12). Met 12 komt Kinheim in den eindstrijd. StormvogelsZ.V.V. (30 Stormvogels neemt direct het spel in han den en reeds na 2 minuten heeft Schoorl succes (10). Dit doelpunt ontmoedigt Z.V.V. geenszins, maar de nu met Haak Sr. versterkte IJmuider achterhoede geeft Klopman c.s. weinig kans tot schieten. Plotseling en onverwacht vergroot Schoorl den voorsprong door den bal van zeker 30 M. afstand keihard in te schieten (2—0). In de volgende minuut passeert Woudenberg de geheele Z.V.V.-defensie, doch schiet dan over het verlaten doel. Stormvogels is nu het sterkst en ondanks het goede werk van Kok en Siffels weet Prins een voorzet van Van Pel in te schieten (30). Zelfs nu geeft Z.V.V. het nog niet op. Ver- steegh krijgt zelfs op korten afstand een mooie kans, doch schiet hoog over. Rust 30.,. Direct na de hervatting krijgt Prins een mooie kans, doch Jonker stopt het harde schot heel goed. Ondanks haar grooten achterstand houdt Z.V.V. moedig vol. Met 30 werkt Stormvogels zich tenslotte in de finale. StormvogelsKinheim (62). Na eenig heen en weer getrap leidt Prins den eersten gevaarlijken aanval, Van Opbergen in de gelegenheid stellend mooi voor te zetten. Druyven grijpt echter resoluut in. De Kinheim-voorhoede bepaalt zich tot en kele uitvallen, die echter maar zelden De Vries in moeilijkheden brengen. Vooral Haak Sr. en Tol zijn groote struikelblokken voor Rem c.s. Pas tegen de rust bijten de Velser aan vallers wat vinniger van zich af. Juist in deze periode benut Woudenberg keurig een through- pass van Prins (10). Eén minuut later scoort Schoorl met een vliegend schot. Rust 20. Nauwelijks is de strijd hervat, of Rem benut op keurige wijze een voorzet van Ellen (21). Na 5 minuten weet Woudenberg ten tweeden male in dezen wedstrijd een through-pass van Prins in een doelpunt om te zetten (31). Nog is de strijd voor Stormvogels niet ge wonnen. Groeneveld op de spilplaats zet steeds zijn voorhoede aan 't werk. Als Haak Jr. hands maakt, schiet Rem den vrijen trap hard tegen de lat. waarna Cnossen den stand op 32 brengt. Veel pleizier beleeft Kinheim van dit doelpunt niet, want van den aftrap af neemt Stormvogels den bal mee en Prins doelpunt met medewerking van Druyven (42). Hoewel ook nu Kinheim aan geen opgeven denkt, gaat Stormvogels toch het spel beheer- schen. Goed gesteund door haar middenlinie, trekt de Stormvogels-voorhoede steeds weer ten aanval. Schoorl is geweldig op schot en neemt met harde schoten het 5de en 6de doel punt voor zijn rekening (62), zoodat Storm vogels met 62 winnaar van het tournooi is. De elftallen waren: Stormvogels De Vries, Haak Sr., Haak Jr., Keerssemaker, Tol, Wilderom, Van Pel, Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Opbergen. V.S.V.: Demmers, Van Os, Beets, Bot, v. d. Gevel, de Haas, Heins, Balvers, Döhring, Kunst, Carton. Z.V.V.: Jonker. Meyer, Kok, Siffels, Sjollema, Penning, Versteegh, W. Hetteling, Klopman, J. Hetteling, Hartog. Kinheim: Druyven, Groeneveld. Stals, de Vries, v. d. Kant, Versluis, Ramakers, Kalf, Rem, Cnossen, Ellen. HET WESTERKERK-TOURNOOI Stormvogels wint den Zilveren Westerkerk. STORMVOGELS—SPARTAAN 2—0. Het begin was voor Stormvogels. Al gauw lost van Opbergen een hard schot, dat de Am- sterdamsche doelman prachtig stopt. Direct na dit offensief wordt Haak Jr. ver van-gen door van den Boogaard. Dit belet Stormvogels niet eenige gevaarlijke aanval len te ondernemen, waarbij Prins een prach tig doelpunt maakt (10). Dit doelpunt moedigt de Vogels aan. Als Tol op grooten afstand een vrijen trap krijgt te nemen, schiet hij onhoudbaar in (20). Spartaan speelt verre van ontmoedigd ver der. Blokzijl zet keer op keer zijn voorhoede aan het werk, doch het Amsterdamsche bin- nentrio heeft het tegen Jongsma-Van den Boogaard niet gemakkelijk, Vis en Schouten probeeren het met een paar vleugelschoten, doch Hollenberg geeft niet thuis. Rust 20. Als de tweede helft eenige minuten oud is. belandt een scherpe voorzet van Schouten bij Vis, die, alleen voor Hollenberg staande net langs den versten paal schiet. Over het geheel is Spartaan in het veld iets sterker, doch de onvermoeibare Tol, goed bij gestaan door Keerssemaker en Wilderom, en de twee invaller-backs weten van geen wijken. De IJmuider voorhoede speelt niet best, doch zorgt voor de noodige opluchting. Einde 20. Het Stormvogels-elftal was: Hollenberg, Jongsma, v. d. Boogaard, Keerssemaker, Tol, Wilderom, Van Pel, Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Opbergen. StormvogelsE. D. O. 33 Na den aftrap loopt E. D. O. direct hard van stapel, zoodat de IJmuider achterhoede direct in volle actie moet komen, wat haar goed afgaat. Toch moet Hollenberg er meer dan eens aan te pas komen. Een kogel van Schijvenaar stopt hij op fraaie wijze. De Stormvogels-aanval maakt een vermoei den indruk. In 't bijzonder Schoorl ziet geen kans zijn bekende schoten af te vuren. Na een kwartier zet Koenen een hoekschop fraai voor 't doel. Uit een kluwen van spe lers duikt Schijvenaar eensklaps op en kopt op keurige wijze den bal langs Hollenberg (1—0). Over het geheel blijft E. D. O. het beste van het spel houden. Dan kan, doordat haar mid den! inie vrij veel aandacht van het steunen harer voorhoede kan besteden. Kort voor de rust maakt Timmerman het tweede mooie E. D. O.-doelpunt (0—2). Schoorl verlaat het terrein en wordt ver vangen door Schippers. Voor deze veel heeft kunnen uitrichten, krijgt E. D. O. een penalty te nemen. Timmermans schiet dezen in de touwen, doch als hij hem, wegens een over treding moet overnemen, stopt Hollenberg schitterend. Rust 02. Als weer wordt begonnen, schijnt de steun van den wind voor Stormvogels voldoende, om althans agressiever te spelen dan voor de rust. Nadat eerst het IJmuider doel onder hoogen druk heeft gestaan, waarbij Hollen berg een hard schot van Van Zaanen keurig heeft gestopt, krijgt Tol een vrijen trap te nemen. Het keiharde schot stopt Verhagen prachtig, doch zijn back verzuimt weg te trappen en Opbergen doet de rest (12). Direct hierna volgt wederom" een goed op gezette IJmuider aanval. Met een boogje plaatst Van Opbergen den bal voor 't doel waarna Woudenberg prachtig inkopt (22). Twee minuten later treft een kogel van Prins doel. (3—2). Ondanks dezen tegenslag geeft E. D. O. zich niet gewonnen. Spek geeft een mooien voorzet uit -moeilijke positie. Een hevige doel- worsteling volgt, waaraan Van Zaanen een einde maakt. (33). Een spannende, forsche strijd om de lei ding ontstaat nu. Bijna scoort Van Opber gen het 4d-e punt, doch Vrenegoor trapt den bal van de lijn weg. Onder groote spanning- komt het einde met 33 en heeft Stormvo gels met 5 punten uit 3 wedstrijden beslag gelegd op de Zilveren Westerkerk. E. D. O.—D. O. S. 3—5 Hoewel E. D. O. fraai gespeeld heeft, was het een te groote handicap, dat de beide achterspelers, v. d. Born en KI. Zandstra ont braken. Ook Spek Sr. was afwezig, doch Joop Koene verving hem uitstekend, De invallers op de backplaats waren zeer onvoldoende en daardoor wist D. O. S. dat slechter speel de, toch nog to winnen. Reeds spoedig na den aanvang wordt een zeer fraai doelpunt van v. Zanen afgekeurd, doch Koene bekroont even daarna prachtig combinatiespel. (10). D. O. S. maakt zeer gelukkig gelijk, maar Bas Timmermans pas seert handig de geheele D. O. S. defensie en geeft E. D. O. weer de leiding (21). Een hoekschop op het E. D. O.-doel wordt keurig in een doelpunt omgezet door de linksbinnen van D. O. S. (22). Na rust heeft de uitstekende middenvoor Dumortier succes, maar weer is de stand spoedig gelijk door Schijvenaar (33). Ondanks de spelmeerderheid van E. D. O., weet Dumortier zijn partners, door onvol doend verdedigen van E. D. O.'s backs, kansen te geven en slaagt D. O. S. er in met 53 te winnen. R. C. H.-Excelsior (2-4) Zondag speelde R.C.H. tegen het Rotter- damsche „Excelsior". Nadat de eerste aanval van R.C.H. voor buitenspel is onderbroken, levert een volgende aanval reeds succes op, als v. d. Horst een goed door Lam aangege ven bal, onhoudbaar inschiet, (1-0), Hierna toont Excelsior zich vrijwel voort durend de meerdere van R.C.H., waarbij de achterhoede van de Racing op een zware proef wordt gesteld. Als de rechtsbuiten der bezoekers een af gemeten voorzet geeft, maakt de midden voor hiervan een dankbaar gebruik en scoort onhoudbaar den gelijkmaker. (11). De sporadische aanvallen van R.C.H. le veren geen succes op en met Excelsior steeds in de meerderheid breekt de rust aan. Na de hei-vatting duurt het niet lang of de rechtsbuiten van Excelsior brengt den stand op 1-2, waarna bij een tegenbezoek van R.C.H., Hogendoorn van enkele meters afstand naast schiet. Een door Lenselink voor het doel geplaatste bal, wordt door v. d. Horst ingeschoten en als de keeper van Excelsior het harde schot niet in zijn macht kan krijgen wordt de terugspringende -bal door Lam ingeschoten. (22). Onmiddellijk hierna brengt Excelsior den stand op 23, en even later wordt dit 24, waarmee ook het einde aanbreekt, E. D. O. 2—D. T. O. (8-0) Iln een aardige oefenwedstrijd welke Zondag- 1 morgen op het E.D.O.-terrein plaats vond heeft D.I.O. een groote nederlaag geleden. I Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez. MedJ Seriewedstrijden S. V. „Droste De uitslagen van de Droste-seriewedstrljderi zijn als volgt: Droste IDeCeO I 45 Vliegende VogelsHeemstede 2I Droste nSpaarnevogels III 13 Jaarvergadering R. C. H. De Racing Club Haarlem hield een dezer dagen in Zang en Vriendschap haar druk bezochte algemeene jaarvergadering. Hoewel het openingswoord van den voor zitter uiteraard niet optimistisch was, bleek later de stemming over het algemeen op gewekt, ondanks de degradatie naar de tweede klasse. Het jaarverslag van secr. en penningm. vond algeheele instemming, uit het laatste bleek een ruim batig saldo over het afgeloö- pen jaar. De aanstelling van trainer Filesik, en dé Instelling van een trainingsfonds zijn een be hoorlijk succes, de mogelijkheid op belang rijke verlaging van deterreinhuur vond eveneens Instemming. De aftredende bestuursleden. J. dc Geus, H. Vrugt, en W. Hazevoet werden bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl in elftal commissie A (voor le en 2e elftal) de heer Nieuwenhuis vervangen werd door G. Krom en in elftalcommissie B (voor de H.V.B.-elf tallen) J. Hellingman door L. Hoogendoorn. De contributieregeling bleef gehandhaafd en na een geanimeerde rondvraag werd deze vergadering gesloten met een opwekking tot krachtige medewerking om te trachten het a.s. seizoen het verloren terrein te herwin nen. (Officieel). SPREEKUUR, Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden Zij die een onderhoud wenschen kunnen dit schriftelijk aanvragen. BESTUURSVERGADERING. Vergade ring van het Bondsbestuur op VRIJDAG 27 Augustus a.s. des avonds te 8 uur op het Bondsburean. TOETREDEN TOT HET VERBAND VAN DEN H. V. B. Vereenigingen die tot het verband van den H. V. B. wenschen toe te treden worden verzocht daarvan schriftelijk mededeeling te doen aan het Bestuur van den H. V. B. voor 31 Augustus a.s. onder overlegging van een exemplaar van de Sta tuten en het Huish. Reglement alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden gerechtigde leden. VETERANEN-COMPETITIE. Naar aan leiding van de in de jaarvergadering gehou den bespreking, worden Vereenigingsbestu- ren. die in principe bereid zijn, door in schrijving met een elftal, medewerking te verleenen aan de tot standkoming van een VETERANEN-COMPETITIE, verzocht daar van voor DONDERDAGavond (26 dezer) schriftelijk mededeeling te doen aan het Bondsbestuur. Bij voldoende deelname zal een afdeeling worden gevormd voor Veteranen, welke op ZONDAG speelt, doch onder nader door het Bondsbestuur te stellen regelen, buiten de Promotie-degradatie regeling valt. ELFTALLEN VAN OUDERE SPELERS. Vereenigingen die indeeling van een elftal in een speciale afdeeling van oudere spelers wenschen (vorige seizoen afd. 3A) worden verzocht daarvan voor of op DONDERDAG AVOND (26 dezer) mededeeling te doen onder vermelding van het nummer van het elftal. Dit geldt zoowel voor de 3e als de 4e klasse. Na indeeling is wijziging NIET MEER MOGELIJK. KASCOMMISSIE. Door het niet aan vaarden van eene benoeming als lid van de kascommissie zijn bij enkele candidaat stel ling in deze benoemd de heeren G. W. H. de Korte, A. Peterse en M. F. A. Stevens. SERIEWEDSTRIJDEN. Aan de vereeni- ging Dio is toestemming verleend tot het houden van seriewedstrijden op 5 en 12 September a.s. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat der vereeniging V. V. H. is over gegaan in handen van den heer E. J. Kievit, Mr. Joostenlaan 32 te Haarlem. TOELATING VERBAND H. V. B. Tot het verband van den H. V. B. Is VOOR WAARDELIJK toegelaten de vereeniging ROOD-WIT VOORUIT te IJmuiden, Secre taris de heer H. de Boer, Velserduinweg 137 te IJmuiden Oost. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging 'zullen slechts in behandeling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H. V. B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overlegd een verklaring van het be- ütuur der nieuwe vereeniging, dat hij vol gens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. AANVRAGEN. De navolgende verzoe ken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek moeten binnen ZEVEN dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. c,No' ?12- A Koper, wonende te Haarlem, Slachthuisstraat 25 zw. van de Zeemeeuwen naar D. S. K. VRAGENLIJST H. H. SCHEIDSRECH TERS. De gebruikelijke jaarlijksche vra genlijsten zijn nog niet alle van de scheids rechters terug ontvangen. Zij, die tot heden in gebreke zijn gebleven hun lijsten ingevuld terug te zenden, worden verzocht zulks alsnog per ommegaande te doen, hetgeen voor een vlotten gang van zaken alleszins gewenscht is. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECH TERS. Degenen, die zich voor het a.s. sei zoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den Secretaris der Scheids- rechterscommissie, den heer N. J. Twister- ling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35-jari- gen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden geno men. Zij, die aan 't einde van het vorig seizoen een verzoek in bovenbedoelden zin indien den, behoeven dit nu niet te herhalen. Geeft u spoedig op 1 SCHEIDSRECHTERS. Bedankt dooi den heer C. Dekker te Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7