Instantlne MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 H A-A R DE M'S DAGBLAD 9 IJMUIDEN Polowedstrijden in „De Heeren duinen". V. Z. V/ers gehuldigd. Een talrijk publiek, aardig zwemweer het had nog wel wat warmer kunnen zijn en goede zwemsport, maakten dat het zwem- feest, dat gistermiddag in het zwembad „De Heerenduinen" gehouden werd in verband met de huldiging van de twee polo-zevental len van V. Z. V. n.l. V. Z. V. i en V. Z. V. II weer een goede propaganda voor de zwem sport is geworden, een sport die in onze plaats even populair belooft te zullen worden als de voetbalsport. De heer Borst, voorzitter van V. Z. V. heeft vóórdat het zwemfeest begon, de 14 polo spelers gehuldigd in verband met het be haalde kampioenschap. „We zijn trotsch op onze jongens", zeide de heer Borst door de microfoon „en daarom willen we hun een stoffelijk blijk van waardeering schenken.' En nadat hij in het kort de polo-loopbaan van V. Z. V. had geschetst, kwam een groote doos op de proppen en daarin bevonden zich 14 prachtige badmantels, uitgevoerd in de kleuren van de club: blauwe mantels met goudgele kragen en met ingeweven het vignet van V. Z. V. Het spreekt vanzelf dat „de jongens" erg blij met het fraaie geschenk waren, waarin ze spoedig trotsch rondwandelden. De gelukkige bezitters waren: van het eer ste elftal T. v. d. Broek, P. Visman, G. Janus H. Kluijver, N. Schoone, C. Visman en P Swi-er en van het tweede: P. Vissink, H. Jor- daan, J. de Maijer, Chr. Visman, C. Zwemmer. A. Koningstem en C. v. d. Broek. De polowedstrijden hadden het volgende resultaat: V. Z. V. I—Poelmeer I 3—1 H. V. G. B. I—A. Z. 1870 2—0 Verliezersronde Poelmeer I—A. Z. 1870 8—0 Winnaarsronde V. Z. V. IH. V. G. B. I 21 De uitslag was dus: V. Z. V. Ie prijs, een wisselbeker, H. V. G. B. I tweede prijs, draagmedailles, Poelmeer derde prijs, draagmedailles en A. Z. 1870 vier de prijs, draagmedailles. De wedstrijd V. Z. V. II—H. V. G. B. III werd door eerstgenoemde club met 10 ge wonnen. Tusschen de wedstrijden door gaven de heeren Lotgering, Het IJ, Haven en van der Horst beiden D. W. R. en Schoen V. Z. V. een demonstratie schoonspringen. En voorts was er een komisch nummer en een demonstratie van verschillende zwemslagen, waarbij de butterfly natuurlijk niet ontbrak. De prijzen werden door den heer Borst uitgereikt. Druk bezoek aan de Noordersluis. Hagenaars en, tippelaars. De Noordersluis heeft zich gisteren weer in een druk bezoek mogen verheugen. In de eerste plaats waren het de 500 deelnemers aan den Jan Passtoorsmarsch, wier weg de sluis kruiste; en bovendien kwamen met zes auto bussen omstreeks 150 Haagsche winkeliers, leden van de Winkeliersvereeniging „Die Haghe" een bezoek aan de grootste sluis van de wereld brengen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f0,95—f0,78 Griet per 50 K.G. f 32—f 16 Tongen per K.G. f 1,40—f 1,15 Middelschol per 50 K.G. f 19 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 20—f 4,10 Schar per 50 K.G. f 7,50f 4 Tongschar per 50 K.G. f 35f 16,50 Rog per 20 stuks f 25f 7,50 Kleine poon per 50 K.G. f7,50f7,10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 23 Middelsehelvisch per 50 K.G. f 23f 15 KI. middelsehelvisch p. 50 K.G. f 16,50f 9,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9,50f 4,10 Kabeljauw per 125 K.G. f56f23 Groote gullen per 50 K.G. f 12f 8,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 7f 3,30- Wijting per 50 K.G. f3,50f 1,60 Makreel per 50 K.G. f 9f 4,50 Heilbot per K.G. f 1,50—f0,94 Koolvisch per stuk f 0,38f 0,12 Versche haring per kist f 3,80f 2,50 Groote hake per 125 K.G. f50f43 Middel hake per 125 K.G. f 49f 42 Klein middel hake per 50 K.G. f 18f 13,50 Kleine hake per 50 K.G. f 9f 3,80 (Nadruk verboden.) BESOMMINGEN. Trawlers: manden Gesina Catharina IJM 50 50 f 1420 Libra IJM 98 430 f 2560 Azimuth IJM 195 400 f 2125 Bergen IJM 16 390 f 2816 Cornelis IJM 15 960 f 3470 Adelanthe IJM 19 1090 f 3060 Voorwaarts IJM 83 55 f 1120 Rijnstroom IJM 86 60 f 1210 Jan Mayenland IJM 18 305 f 3980 Norma Marie IJM 6 720 f 4090 Eveline IJM 115 700 f 3690 Jacqueline Clasiena IJM 10 610 f 2740 Emma IJM 177 85 f 2040 Elie Ohenevière IJM 161 60 f 1520 Kotters: E 61 f255; KA 110 f210. Loggers: KW 75 f 150; KW 175 f420; KW 169 f 350; KW 59 f340; KW 23 f380. Besommingen van 15 loggers nog niet be kend. (Nadruk verboden.) Scheveningen 23 Augustus 1937 (A.N.PJ Versche visch: Tarbot per K.G. 6590 c<t.; Griet per K.G. 70 ct.; Tong per K.G. 1,351,65 Middelschol per 40 K.G. f 12,50—f 14; Klein- schol per 40 K.G. f4f 10; Schar per 40 K.G. f2,50; Schelvisch per 40 K.G. f 3f 15; Wij ting per 40 K.G. f2,50f4,10; Makreel per 40 K.G. f8,90—f9,90;.Kabeljauw 100—2,85 p. St. Vlaardingen 23 Augustus. Van de haringvisscherij kwamen binnen de KW 130, Visscherij Mij. Nederland met 31 last; KW 67, Visscherij Mij. Noordster met 38 last; KW 29, Visscherij Mij. „Kennemerland" met 32 last; VI. 85, Visscherij Mij. „Vlaardingen" met 34 last, VI 39, N.V. Vlaardingsche Stoom- visscherij met 36 last; VI. 112, idem, met 33 last; VI. 103, N.V. Doggermij. met 33 last; VI. 114, idem met 38 last; KW 149, N.V. Katwijk- sche Reederij en Haringhandel v.h. Den Duik, met 33 last; KW 127 Reederij J. Parlevliet met,. 30 last. Aan den Hoek van Holland was binnen stoomend KW 31. U kunt zich niet ten volle aan Uw arbeid wijden, wanneer neuralgie en lusteloosheid dat verhinderen. Onthoudt goed stilt en voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Med.) Arbeidsvo waarden in het visscherij-reparatiebedrijf. Verschillende werkgevers staan loons- verhooging toe. Door de samenwerkende organisaties in de metaalindustrie, t.w. de Algemeene Metaal bewerkersbond, de Nederlandsche Roomsch- Katholieke Metaalbewerkersbond, de Christe lijke Metaalbewerkersbond in Nederland wordt sedert eenigen tijd te IJmuiden voor het vis scherij reparatiebedrijf een actie gevoerd voor Verbetering van arbeidsvoorwaarden. Met eenige van de voornaamste firma's ter plaatse is overeenstemming verkregen op den volgenden grondslag: 1. aan de arbeiders, die tusschen 1 Januari en 1 Juli 1937 tenminste 100 dagen al of niet onderbroken bij hun werkgever hebben ge werkt, zal drie dagen vacantie worden ge geven. 2. aan de arbeiders, die in de drie maanden direct aan den feestdag voorafgaande, op ten minste 50 dagen, al dan niet onderbroken bij hun werkgever hebben gewerkt, zullen de feestdagen met vol loon worden doorbetaald. 3. de bestaande tariefschuld wordt kwijt gescholden. Het stelsel van tariefschuld wordt afgeschaft. 4. Voor de eerste twee uur overwerk zal voortaan 10 pCt. extra worden betaald. Voor de volgende uren 25 pCt. en voor Zon- en feestdagen 100 pCt. 5. alle bestaande uurloonen worden met vijf pCt. verhoogd en wel als volgt: uurloonen tot en met 10 cent worden niet verhoogd; van 11 tot 30 cent met 1 cent; van 31—50 cent met 2 ct.; van 51 en hooger met 3 cent. Met enkele firma's zijn de onderhandelin gen nog loopende, doch vermoedelijk zullen deze wel tot overeenstemming leiden. Bij twee firma's zijn de onderhandelingen wegens af wijzing door de werkgevers zonder resultaat geëindigd. Aan deze firma's, t.w. de N.V. Ma chine- en scheepssmederij „Nijverheid" en de firena G. Hoek en Zn. is thans een ultimatum gesteld. Indien er intusschen geen overeen stemming wordt verkregen zal de werkstaking ingaan op Maandag 30 Augustus. JUBILEUM J. FEITSMA. Woensdag 1 September a.s. viert de heer J. Feitsma, onderwijzer aan de Groen van Prin- stererschool alhier zijn zilveren jubileum aan deze school, waarvan hij van de oprichting af is verbonden. De jubilaris is een vooraan staand figuur op Chr. sociaal gebied. De heer Feitsma werd 13 November 1883 te Broek onder Akkerwoude (Fr.) geboren en ontving zijn opleiding aan de Chr. Normaal scholen te Dokkum en te Leeuwarden. Hij diende het Chr. onderwijs als onderwijzer te Broek onder Akkerwoude, Baijum én Sneek en sedert 1 September 1912 alhier. Gp menig gebied neemt de heer Feitsma een vooraanstaande plaats in. Hij diende de Geref. Kerk van IJmuiden tweemaal als diaken en nu voor de tweede maal als ouderling. Van 1923193'5 was hij voorzitter van de Anti-Rev. Kiesvereeniging te IJmuiden. Tal van jaren was hij bestuurslid van de afdeeling van Patrimonium in zijn woonplaats en thans is hij voorzitter van het gewest Noord-Holland en lid van het bondsbestuur van Patrimonium. Meer dan 25 jaar neemt de heer Feitsma een actief aandeel aan de drankbestrijding. In Sneek was hij voorzitter van de afdeeling van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding, later werd hij voorzitter van de afdeeling IJmuiden, die hij ook als secretaris diende. Van 19211923 was hij vice-voorzitter van den Prov. Noord-Holl. Bond der vereeniging en sedert dien is hij voorzitter. Deze bond vaardigde hem ook af naar het hoofdbestuur. Bij de instelling van de functie van 2en secre taris werd de heer Feitsma als zoodanig be noemd. Toen ds. J. v. Herksen te Ermelo in de plaats van wijlen ds. W. H. Gispen voor zitter der vereeniging werd, koos de alge meene vergadering van Rotterdam in 1935 den heer Feitsma tot secretaris der vereeni ging. VERWACHTE VISCHAANVOER, Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Marie R. Ommering IJ.M. 7: Vangst: 600 m. diversen. Amsterdam IJM. 58, vangst: 1600 m. haring 50 m. diversen. Totaal 1650 m. autobus en een driewielige bakfiets, bestuurd door een bewoner van deze gemeente. Tengevolge van deze aanrijding werd de bestuurder van de bakfiets licht gewond. De bakfiets werd beschadigd, terwijl de inhoud, bestaande uit melk en eieren op de straat te recht kwam. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. ZANDVOORT Demonstratie Reddingsbrigade uitgesteld. SANTPOORT MANDOLINE-CONCERT. Na de zang-, fanfare-, harmonie-, en sym- phonie-concerten wordt hedenavond in de muzieknis een mandoline-concert gegeven door de Arbeiders-Mandolineclub „Excelsior" uit IJmuiden, directeur de heer Joh. B. Kok. KERMIS IN 'T GESTICHT. Op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 September zal op de terreinen van het Provinciaal Zieken huis een kermis gehouden worden,, zooals die om de 2 jaar gehouden wordt. Deze kermis is bestemd als ontspannings voor de talrijke verpleegden, die er zonder bezwaar gebruik van kunnen maken. Reeds nu zijn dezen ei vol van en wordt er ijverig gespaard. VELSEN AANRIJDINGEN. Zaterdagmiddag omstreeks één uur heeft op den hoek StationswegZeeweg een aan rijding plaats gehad tusschen een luxe-auto en een tweewielig motorrijwiel, beiden be stuurd door bewoners van IJmuiden. Door deze aanrijding werd de motorrijder licht _ewond en zijn motorrijwiel aan de voorzijde beschadigd, terwijl de auto zoo goed als geen schade kreeg. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek Hout manstraat en Tasmanstraat tusschen een Job. Kraayenoord gehuldigd. De aangekondigde reddingsdemonstratie van de Z.R.B. vond geen doorgang, omdat de zee nog niet geheel en al te vertrouwen was. Vooral in het tweede gat, was het nog on stuimig en het houden van een oefening was niet verantwoord. Het bestuur van de Zandvoortsche Red dingsbrigade kwam met de werkende leden in de consumptiétent van Termes bijeen om Jacob Kraaijenoord te huldigen. De voorzitter zeide het jammer te vinden, dat de demonstratie niet doorging omdat er dezen keer iets bijzonders was. Naar aanlei ding van de dappere daad van den heer Kraaijenoord, zeide de heer P. van der Mije, d_t de brigade trotsch op hem mocht zijn! Hij behoort tot een van de daadwerkelijke leden der brigade en deze verheugt zich in het bezit van zoo'n lid. Jacob Kraaijenoord, aldus spr., je hebt door je moedig gedrag, twee menschen, die anders zeker zouden ver dronken zijn, het leven gered. Kraaijenoord, je draagt er toe bij, dat Zandvoort een goe den naam heeft, want zoolang je in de Zuid staat is daar geen verdrinkingsgeval voor gekomen en dat hebben we vooral aan jou te danken. Spr. hoopte, dat hij nog vele ja ren lid van de brigade mag blijven. Het is voor mij, aldus de heer Van der Mije, een verheugenis dat het bestuur het niet bij woorden wil laten, maar gemeend heeft je voor dit dappere optreden te moeten beloo- nen. Wij benoemen je tot lid van verdienste van de brigade en je zult daarvoor een spe ciaal kruis ontvangen, als blijk van waardee ring voor je werk en de diensten, aan de brigade bewezen. Het bestuur van de reddingsbrigade ver zocht ons te willen meedeelen, dat Dinsdag 24 Augustus de groote reddingsdemonstratie zal worden gehouden, des avonds om 7 uur. DE BADGASTEN VOETBALDEN. Zaterdagavond ./speelde een elftal van de badgasten tegen een Zeemeeuwen-combina tie, welke geanimeerde wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de Zeemeeuwen, ORANJE-BAL IN MONOPOLE. In gebouw Monopole zal op 31 Augustus een groot Oranjebal worden gehouden, waar bij een zeer gevarieerd cabaretprogramma zal gegeven worden. MIDZOMERAVOND VUUR. Zaterdagavond werd op het strand ter hoogte van den Strandweg een groot mid- zomeravondvuur ontstoken. Van zes uur af reden twee auto's af en aan om den grooten voorraad takken en hout aan te brengen. De hooge stapel werd om kwart voor tien onder een groote belangstelling aangestoken en door duizenden nieuwsgierigen werd het vlammenspel gevolgd. Weldra stond de hout- opper geheel in lichter laaie, hetgeen een machtig en imposant schouwspel opleverde. We politie had het met de afzetting zeer gemakkelijk, daar ieder wel zorgde niet te dicht bij het vuur te komen. Filmbal in Zandvoort. Als de goden op aarde komen. Wij kennen de goden van het witte doek slechts als grijze schimmen, twee dimensioneele gestalten, waarnaar wij in aanbidding opzien. Maar soms, o heel zelden maar, dalen deze goden van den Hollywoodschen Olympus naar deze wereld van het alledaagsche af. Dat ge beurt niet te vaak, want dan zou de bekoring van het onbekende, die hen als een mystiek waas omhult, verdwijnen. Immers, zoüdt ge de goddelijke Garbo, „das Mythos des zwanzigsten J-ahrhunderts" nog kunnen aanbidden, als zij dagelijks op uw haastigen reis van huis naar kantoor, tegen over u in de derde-klas-coupé zat? Zoudt ge Charley Chaplin nog evenzeer verafgoden, wanneer hij eiken middag, tijdens uw lunch in 't restaurant-vlak-bij-de-zaak, aan het ta feltje naast u zat? Dat is immers onmogelijk! En daarom ple gen de goden van het zilveren toovervlak zich terug te trekken in de hoogste vertrekken van den ivoren toren der filmkunst. Tot deze vrijwillige ballingschap hen te machtig wordt, en ze een enkelen dag hun gouden kooi verla ten, om zich onder de menschen te begeven. Dan kunt ge het genoegen smaken met Gin ger-Rogers voort te wiegen op -de maat van een Argentijnschen tango, of met Claudette Col bert een cocktail te drinken op .een hooge, wankele barkruk. Het tijdstip van die uitstapjes is maar zel den bekend, want de goden reizen niet in cognito. Ook de goden moeten om hun re clame denkenmaar dan zou de belangstel ling wel eens te groot kunnen worden. Voor het filmbal, dat Zaterdag in Zandvoort werd gegeven was de wederzijdsche belang stelling evenwel niet zoo groot. En vooral de grillige heerschers uit het rijk van den droom, hadden blijkbaar ter. elfder ure een ander oord des vermaaks opgezocht en alleen de allergrootsten onder hen, hadden hun woord gestand gedaan. Zoodat de gezellige bovenzaal van Riche, waar de Haarlem Kings voor de dansmuziek en Kees Pruis voor de stemming zorgden, ver eerd werd-met het bezoek van Greta Garbo, Claudette Colbert, Ginger Rogers en last but not least: Charley Chaplin. Daarom, hebben de aanwezigen zich terecht weinig aangetrokken van de veronachtzaming door de andere grootheden en den avond in de allerbeste stemming doorgebracht. Er waren voor dit filmbal vijf prijzen be schikbaar gesteld, waarvan bij gebrek aan voldoende gecostumeerden, de vijfde aan de dame met het mooiste toilet werd toegekend, wat de jury menig zweetdroppeltje moest gekost hebben. De andere prijzen werden als volgt verdeeld: 1. Greta Garbo, als Koningin Christina (zil veren beker M, G. M.>, verder zonder voor keur: Claudette Colbert, Ginger Rogers en Charley Chaplin. BEGIN VAN BRAND. Zondagmiddag omstreeks half vijf ontstond een begin van brand in de keuken van een huis aan de dr. Gerkestraat, bewoond door Van L. De brand ontstond door het vlam vat ten van een petroleumstel. Door omwonenden werd het vuur met eenige emmers water ge- bluscht. ZEDENDELICT. Alhier is door een rechercheur een man aangehouden, die er van werd verdacht in het Vijverpark in Plan Noord, openbare schen nis der eerbaarheid en een ander dergelijk delict tegen een 14-jarig meisje te hebben ge pleegd. Na een nauwkeurig onderzoek bekende hij de feiten te hebben gepleegd. Het sujet, dat reeds eerder wegens zedenmisdrijf werd veroordeeld, bevindt zich in arrest en zal voor den Officier van Justitie te Haarlem wor den geleid. Het vermoeden bestaat, dat hij tevens debet is aan eenige andere gevallen, waarbij vrouwen en meisjes werden aange rand op het strand en in de duinen. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Zondagnamiddag hebben op de voetbal velden van de Zandvoortsche clubs Zeemeeu wen en Zandvoort wedstrijden plaats gehad tegen respectievelijk Haarlem II en R.C.H. II. Beide wedstrijden eindigden in een 43 over winning voor de gastheeren. Bij de wedstrijd ZandvoortR.C.H-. II opende De Muijnck de score, doch R.C.H. wist voor rust nog gelijk te maken. In de eerste helft was Zandvoort in de meerderheid, doch wist dit niet voldoende in doelpunten uit te drukken. Na de i*ust wegen de partijen tegen elkander op en weer is het Zandvoort, dat de leiding neemt door H. Bloem endaal, die ook no. 3 maakte. Nadat de keeper van Zandvoort nog een penalty wist te houden, verkleint R.C.H. den achterstand (32). Schut verhoogt voor Zandvoort het verschil met een fraai doelpunt (42) en even voor het einde weet R.C.H. door een mooie kopbal van den linksbinnen te doelpunten, zoodat het einde komt met 43. De wedstrijd ZeemeeuwenHaarlem II gaf een vinniger strijd te zien en Zeemeeuwen weet het tot 2—0 te brengen in de eerste helft. Na de pauze maakt Haarlem door twee keu rige doelpunten gelijk en achtereenvolgens wordt om beurten gescoord, waarbij Zee meeuwen telkens een doelpunt voorbleef. Het einde kwam met 43 overwinning voor de meeuwen. Bij Zeemeeuwen speelde de oud- Zandvoort-speler Keesman mede, die dit sei zoen voor Zeemeeuwen uitkomt. HEEMSTEDE JUBILEUMWEDSTRIJD H.B.C. H.B.C. II—V.V.A. II 6—3 AANGEHOUDEN WEGENS OPLICHTING. Op verzoek van de politie te Heemstede is door de politie te 's-Gravenhage aangehouden als verdacht van oplichting zekere P. de R. die bekende, eenige dagen geleden bij een winkelier alhier, vier gouden dameshorloges op zicht te hebben gekregen onder het op- gevenvan een valschen naam, en deze horloges te hebben verkocht. De verdachte is, na ver hoor, ter beschikking van den Officier van Justitie, naar diens parket te Haarlem overge bracht. AUTO TEGEN LANTAARNPAAL GEREDEN. Zondagmiddag omstreeks 7 uur, had op de Prinsenlaan te Heemstede een auto-onge luk plaats. De bestuurder rijdende op de Prin senlaan, richting Gli-pperwegHeerenweg reed door onopgehelderde oorzaak, ter linker zijde van den weg tegen een lantaarnpaal en vervolgens tegen een boom. De lantaarnpaal brak in stukken en de auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd, zoodat deze'met een kraanwagen weggesleept moest worden. De bestuurder van een auto N. W. B, uit Hil- legom werd slechts licht gewond, een naast hem zittende dame bleef ongedeerd. UIT DE GEMEENTEREKENING OVER 1936. Met het inwonertal blijkt ook het aantal honden in Heemstede omhoog te gaan. In het afgeloopen jaar werd n.l. aan hondenbelasting 6905 ontvangen tegenover 6232 in het voorafgaande jaar. Dank zij de betrachte zuinigheid heeft de openbare straatverlichting in 1936 slechts een uitgave gevorderd van 44.806. In het voor afgaande jaar bedroegen de kosten bij een ge ringer aantal verlichtingspunten 46.045. BENTVELD PASTOOR J. NIEHUS Zaterdagavond is in de Maria Stichting te Haarlem na korte ongesteldheid overleden pastoor J. Niehus, sedert 1926 pastoor der pa rochie van den H. Antonius van Padua te Aerdenhout-Bentveld. De overledene was een in zijn parochie zeer beminde en geachte persoonlijkheid. HILLECOM VOETBAL. Serie-wedstrijden Hillinen. Zondagmiddag werden doo rHillinen serie wedstrijden georganiseerd die uitstekend zijn geslaagd. De uitslagen waren: MonnikendamL. D. W. S. (Leiden) 01 HillinenKemphaan 30 De beslissingswedstrijd tusschen Hillinen en L.D.W.S. eindigde na verlenging in 11, zoodat de winnaar werd aangewezen door het nemen van strafschoppen. Na tweemaal een serie van 5 stuks was Hillinen de geluk kige. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit een beker en een kunstvoorwerp door den voorzitter uitgereikt. ZWEMFEEST H.Z.V. De Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. hield Zaterdagmiddag in de gemeentelijke Zweminrichting haar onderling en Volkszwem feest. Door het ongunstige weer wa de be langstelling niet bijzonder groot, onder de aanwezigen waren ook de burgemeester en zijn echtgenoote. De uitslagen waren als volgt: 25 M. vrije slag voor Hillegommers beneden 16 jaar (meisjesi 1. Sientje Ras 24.2 sec.; 2. Ria Polvliet 27 sec. 25 M. vrije slag voor HÜUegommers beneden 16 jaar (jongens) 1. Jac. v. Roodc 20.2 sec.; 2. Wim Laman 21.4 sec. 43 M. vrije slag voor Hillegommers boven 16 jaar (dames)1, M. v. d. Berg 45.6 sec.; 2. Nel Jassen 48 sec. 43 M. vrije slag voor H.Z.V. asp. (meisjes) 1. W. de Vreugd 37.4 sec.; 2. A. Kessels 45 sec. 43 M. vrije slag voor H.Z.V. asp. (jongens) 1. C. de Graaf 32.2 ec. 43 vrije slag voor H.Z.V.-leden (dames): 1. R. Lommerse 37.2 sec.; 2. J. Paardekooper 41 2 sec. 43 M. vrije slag voor H.Z.V.-leden (heeren): 1. P. Velthuys, 28.2 sec.; 2. A. J. Hoogmoed 30.4 sec.; 43 M. rugslag voor H.Z.V. leden (dames! 1. R. Lommerse 49.4 sec.; 2. G. Guldemond 50 43 M. Rugslag voor H.Z.V. asp. leden (meis jesi 1. A. Kessels, 48 sec.; 2. W. de Vreugd 48.2 sec. 43 M. rugslag voor H.Z.V.-leden (heeren) Fr. Out 42 sec.; 2. P. Velthuys 48.2 sec. 43 M. schoolslag voor H.Z.V. asp, leden (jongens!1. C. de Gaaf 41.6 sec; 2. A. Gulde mond 46.8 sec. 43 M. schoolslag voor H.Z.V. asp. leden (meisjes); 1. J. Lommerse 43.6 sec.; 2. H. v. d. Berg 43.8 sec. 43 M. schoolslag voor H.Z.V. leden (dames! 1. A. Lommerse 46.2 sec.; 2. G. Guldemond 46.2 sec. 43 M. schoolslag voor H.Z.V. leden (heeren) 1. Fr. Out, 35.4 sec.; 2. P. Velthuys 35.6 sec. Onderwater zwemmen (dames! 1. mevr. Brauckmann 24 M.; 2. N. van Zonneveld 20.5 M. Onderwater zwemmen (heeren) 1. C. de Graaf 23 M.; 2. L. F. Kraay 21 M. 5 maal 43 M. estafette zwemmen (heeren! Ploeg 1 3 min. 6.6 sec.; ploeg 2: 3 min. 11.2 sec.; ploeg 3: 3 min. 21.6 sec. 3 maal 43 M. wisselslag estafette (dames) ploeg 1: 2min. 20.6 sec.; ploeg 2: 2 min. 20,8 sec.; ploeg 3: 2 min. 25.8 sec.; ploeg 4; 2 min. 32.4 sec. Nadat de laatste banen verzwommen waren ontlastte zich een ware wolkbreuk, zoodat de waterpolo-wedstrijd werd afgelast. Aan de beide eerst-aankomenden in de nummers 1. 2 en 3 werden fraaie prijzen uitgereikt. De eerst aankomenden in de nummers van H.Z.V. leden ontvingen een bronzen medaille als club kampioen. HAARLEMMERMEER De molen „De Eersteling Zal het bouwwerk verdwijnen? De in Hoofddorp aan den Kruisweg staan de groote windkorenmolen „De Eersteling" van den heer de Koning, begint te verval len en ernstige sporen van ouderdom te ver- toonen, zoodat niet ten onrechte voor het behoud gevreesd wordt. Deze molen, die uit een karakteistiek en schilderachtig oogpunt gedurende tal van jaren de omgeving heeft verfraaid, was de eerste molen, die ruim 80 jaren geleden dus kort na de droogmaking van de Haar lemmermeer in dezen polder gebouw werd. Vandaar dat hij den naam kreeg „De Eerste ling". Het molenwerk is meer dan 100 jaren oud, want dit had vóór den opbouw in Hoofddorp in 1856 reeds vele jaren dienst gedaan in de gemeente Katwijk. In den loop der jaren werd de uit steen opgetrokken molen, door de sterke uitbrei ding van het dorp zoodanig ingebouwd, dat hij door de beschutting niet meer in vol doende mate in werking kon worden ge houden en de bouw van een inrichting met electrische bemaling niet kon uitblijven. Nu de eigenaar niet voornemens schijnt te zijn tot restauratie van den reeds eenige jaren buiten dienst gestelden molen over te gaan, omdat hij hem voor zijn bedrijf niet meer noodig heeft, zal verdwijning in de naaste toekomst wel het gevolg zijn, wan neer niet. van de zijde der vereeniging De Hollandsche Molen of van andere zijde maatregelen tot behoud worden genomen. GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Vrijdag 27 Augustus a.s. des namiddags te 2 uur, ter be handeling van de volgende onderwerpen: In gekomen stukken en mededeelingen. Voorstel inzake verhooging van toegezegde bijdrage in verband met de exploitatie van de oude spoorbrug over de Ringvaart bij de Oude We tering; Vaststelling van de vergoeding aan de besturen van bijzondere scholen over het jaar 1934, ingevolge art. 101 der lager-onder- wijswet 1920;.Voorstel in zake de personeele belasting. IJSCLUB „HAARLEMMERMEER" In de Beurs te Hoofddorp hield de vereeni ging ijsclub „Haarlemmermeer" een ledenver gadering. In behandeling kwam het voor stel inzake de verplaatsing van de langs den Kruisweg nabij den Geniedijk te Hoofddorp liggende ijsbaan naar een gedeelte van het gemeentelijk sportterrein. In de vergadering van den Raad dezer ge meente van 25 Juni 1937 werd het besluit genomen om het tusschen de verhoogde staanplaatsen en de tribune gelegen gedeelte van het concoursterrein aan de IJsclub „Haarlemmermeer" te verhuren en te dier zake met deze vereeniging een overeen komst aan te gaan; zulks onder de noodige voorwaarden en bepalingen, o.a. dat 't eerste jaar geen huur verschuldigd zal zijn en de huur verder f 150 per jaar zal bedragen. Na breedvoerige discussie werd besloten het voorstel tot verplaatsing van de ijsbaan en de voor de te sluiten overeenkomst van gemeen tewege gestelde voorwaarden te aanvaarden. In de plaats van den voorzitter, den heer W. N. Bakker, die als bestuui-slid bedankte, werd gekozen de heer F. Jongejans te Hoofddorp, terwijl de heer Mr. J. E. Goudsmit zich, des gevraagd bereid verklaarde het voorzitter schap te aanvaarden. Onder algemeene instemming der vergade ring werd de heerBakker tot eerelid der vereeni ging benoemd, een fraaie oorkonde aange boden en dank gebracht voor de vele goede diensten gedurende tal van jaren door hem in het belang van de IJsclub bewezen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 September. Bevallen; 19 Aug. A. D. Clausv. Berne- veld, d., C. Kosterv. Schalk, z., E. P. v. Her waardeHerben, z., M. v. RavensbergDor- ner, z., 20 Aug. M. C. Arendsv. Buul, z., M. P. J. de PausHeinsbergen, d., 21 Aug. L. MolKoning, z. Overleden: 19 Aug. H. M. Belterman—v. Duijn, 47 j.. Bisschop Ottostr., 20 Aug. T. J. Blommesteijn—Lemmers, 34 j., Kamperlaan, L. P. J. Burggraeve, 83 j., Tuipenstraat, S. Schuit, 71 j., Barendsestraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9