Voorrangsweg eischt slachtoffer Schulte en Anneese uit den koers genomen. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1937 HAARDE M'S DAGBDAD 7 IJmuidenaar op den Amsterdamschen weg overreden en gedood Slak den weg over zonder uit te zien of deze veilig was Op den betonweg VelsenAmster dam tusschen de zijkanalen B en C is gisteravond omstreeks half zes een noodlottig ongeval geschied, waarbij de 46-jarige D. van Campen, wonende Eikenstraat IJmniden-Oost, het slachtoffer werd. Het slachtoffer was naar den polder gegaan om een zak aardappelen te halen, Op zijn weg huiswaarts wilde hij, van den stillen Spaarn- dammerweg komende, den hoofdweg, een voorrangsweg oversteken. Het uitzicht is hier naar beide richtingen vrijwel geheel onbelemmerd. Aan den Am sterdamschen kant bevindt zich echter een beplanting, die er beter niet had kunnen zijn, want door deze beplanting kan men, van den Spaamdammerweg komende, niet meer dan een 50-tal meters van den hoofdweg overzien. Of het ongeluk door deze beplanting of door 's mans onoplettendheid geschiedde, zal wel voor altijd een raadsel blijven. Juist toen Van Campen den hoofdweg op reed, naderde van de richting Amsterdam met groote snelheid een luxe auto, bestuurd door ir. v. d. L., wonende te Velsen. Deze trachtte door hevig te remmen een botsing te voor komen. Maar daarvoor was het helaas te laat. Van Campen werd door den radiator gegrepen en kwam, vermoedelijk met het hoofd, tegen de voorruit, die bijna geheel vernield werd. De auto nam het slachtoffer een heel eind mee, geraakte van den weg en reed door de beplan ting om aan den kant van den berm tot stil stand te komen, ongeveer 35 M. van de plaats waar de botsing geschiedde. Even te voren was het lichaam van het slachtoffer in het gras gevallen. Onmiddellijk werd de politie te Velsen ge waarschuwd die spoedig ter plaatse ver scheen. Ook dr. de Weerdt was weldra aanwe zig. Het slachtoffer schijnt nog even te heb ben geleefd, maar eenige oogenblikken na het ongeluk gaf de man den geest. Onder leiding van den vervangend commis saris werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, waaruit gebleken is, dat den bestuurder van den auto geen schuld trof. Deze reed ge heel aan de rechterzijde van den weg, aan welke zijde ook de botsing plaats had. Boven dien is deze weg een voorrangsweg. Slechts een der bovengenoemde omstandigheden kan de oorzaak van het ongeluk zijn geweest. De auto toonde duidelijk de sporen van de botsing. De voorzijde van den radiator was MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,92—f 0,78 Griet per 50 K.G. f 30—f 18 Tongen per K.G. f 1,50f 1,15 Zetschol per 50 K.G. f27—f22 Kleine schol per 50 K.G. f 22f 7,10 Bot per 50 K.G. f 16—f 6.50 Schar per 50 K.G. f4,80—f3,10 Rog per 20 stuks f 18 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f21f 11,5» Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9f 4 Kabeljauw per 125 K.G. f 70f 33 Groote gullen per 50 K.G. f 19f 4,50 Kleine gullen per 50. K.G. f 12f 4,90 Wijting per 50 K.G. f3,20—f4,20 Makreel per 50 K.G. f7—f4,50 Heilbot per K.G. f 1,15 Leng per stuk f 1,85f 1,75 Koolvisch per stuk f 0.60f 0,45 Versche haring per kist f 4,20f 2,75 (Nadruk verboden) ONGEVAL OP ZEE. Aan boord van den hedenmorgen omstreeks 5 uur alhier binnengekomen motorbotter U.K. 72, had hedennacht de matroos Bakker, wo nende op Urk, het ongeluk, met zijn been tusschen de winch bekneld te raken, waar door hij ernstig aan dit lichaamsdeel gewond werd. Direct na binnenkomst van den botter heb ben dr. Rutten en de heer Bakker van het Roode Kruis het slachtoffer verbonden. Per ziekenauto werd hij daarna naar het An- toniusziekenhuis overgebracht. IJmuider Operette Vereeniging. Leo Pielage volgt Philip Vlessing op. geheel ingedeukt en niet alleen de voorruit, maar ook de buitenwaarts geopende zijruit was gebroken. Het lijk werd later naar het Antonius-zie- kenhuis vervoerd. Het stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag op de begraafplaats De Bie zen ter aarde worden besteld. Van Campen was gehuwd, doch hij had geen kinderen. Vischdief betrapt. Leo Pielage. Naar wij vernemen heeft het bestuur der IJmuider Operette Vereeniging, nu haar diri gent Philip S. Vlessing wegens drukke werk zaamheden moest bedanken, den heer Leo Pielage te Beverwijk geëngageerd als leider der vereeniging voor het komende- wintersei zoen. Procesverbaal tegen lid der Prov. Staten. Hedenmorgen is op den vischafslag te IJmuiden de vischlosser K. van S., lid van Provinciale Staten van Noord-Holland voor de N.S.B., door de Halpolitie betrapt op het stelen van twaalf tongen, van den stoom trawler „Limburgia" IJM 54. Hij, is naar het politiebureau te IJmuiden overgebracht, waar proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. Daarna is hij weer op vrije voeten gesteld. BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline IJm. 26 775 m. f 3760. Christine IJM. 2, 480 m. f 2540. Catharine Duyvis IJM. 60, 525 m. f 2600. Martha, IJM. 165 110 m. f 1790. IJselmond IJM. 78, 540 m. f 2510. Penelope IJM. 64, 65 m. f 1290 Limburgia IJM. 54 430 m. f 2230. Petten IJM. 49 550 m. f 2710. Witte Zee IJm. 167 450 m. f 2280. Raaf IJM. 432 65 m. f 1410. Aneta IJM. 82 1250 m. f 3630. Loggers: KW. 104 f 640. KW. 46 f 350. (Nadruk verboden.) Scheveningen 24 Augustus 1937 (A.N.P.) Maatjesharing Zuid f6,80f7,10 per kantje; volle haring Zuid f 9,10f 9,60 p. kantje. Scheveningen 25 Augustus 1937 (A.N.P.) Versche visch: Tarbot 6090 ct. per K.G. Griet 5075 ct. per K.G. Tong 70155 ct. per K.G. Middel schol f 12—f 14,40 p. 40 K.G. Kleinschol f4,50—f 10,40 per 40 K.G. Schar f2—f2,70 per 40 K.G. Bot f4,50—f7 per 40 K.G. Schelvisch f 6f 8.90 per 40 K.G. Makreel f 7—f 7,70 per 40 K.G. Binnen van de trawlvisscherijde motor- kotters SCH 70, Jan Tuinebreyer met f 143,20; SCH 177, Teunis Blok met f 126,50; SCH 12 G. den Heyer met f99,50; SI. 54, Jan van Dam met f75,80, UK 45, J. van Dokkum f 63,60 besomming. Voorts 38 kustvisschers. Te Vlaardingen en Scheveningen kwamen heden geen haringschepen binnen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Antje RO 15 vangst 40 m. schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 45 m. platvisch, 75 m. makreel, 50 m. wijting, totaal 400 m. be nevens 40 st. stijve kabeljauw. Gloria IJM, 37. Vangst: 760 m. groote ma kreel, 40 m. rog, 50 m. gul en blanke kool visch, 25 m. wijting, totaal 875 m. Erin IJM. 12. Vangst 1200 kisten haring, 40 m. varia, 855 kantjes steurharing. Ewalt IJM. 48. Vangst 1000 m. haring, 20 m. varia. Totaal 1020 m., benevens 14 kantjes steurharing. Alma, IJm. 44. Vangst 50 m. schelvisch, 160 m. braadschelvisch, 50 m. gul en kabeljauw, 135 m. makreel, 50 m. wijting, 60 m. platvisch, totaal 505 m. Hercules, IJm. 196. Vangst: 700 m. diversen. Verwacht voor de Vrijdagmarkt: Protinus, IJM. 85. Vangst; 20 m. schelvisch, 75 m. braadschelvisch, 3*5 m. platvisch, 25 m. gul, 30 m. wijting, 210 m. makreel. Totaal 395 manden. SANTPOORT GUNNING. De -bouw van een vereenigingsgebouw en kosterswoning voor rekening van de Ned. Herv. Gemeente is gegund aan Lassings Timmer bedrijf te Heemstede, dat de laagste inschrij ver was voor f 13850. CONCERT „DE EENDRACHT". Zooals wij reeds meldden zou de harmonie kapel der Koninklijke Papierfabrieken „De Eendracht" is Velsen alhier een concert ko men geven. Als datum is vastgesteld Donder dag 26 Augustus. Onder leiding van den heer Boedijn wordt het volgende programma uitgevoerd: 1. Festmarsch, Rich. Strauss, arrangement S. Vlessing. 2. Nachtklange von Ossian, Niels Gade. arr. Alb. Thomas. 3. Zigeunerliebe, Fr. Léhar, arr. Roger Boquet. 4. Scènes Pittoresques, Massenet, arr. L. Millet. 5. Allegro Moderato uit de Unvollendete, Symphonie, Fr. Schubert. 6. Slavische Rhapsodie, Friedemann. 7. Ouverture „Tannhauser", Rich. Wagner, arr. L. Cribeillet. 8. Ganmatique, marche grandiose, Ger. Boedijn. BEVERWIJK Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vele inzendingen ter keuring. Gisteravond hield de afdeeling Beverwijk van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Cen trum" een ledenvergadering. De belangstel ling hiervoor was niet zeer groot. Dit was te betreuren, daar de voor de keuring ingezon den bloemstukken een groote opkomst recht vaardigden. De voorzitter, de heer B. Heynekamp, sprak daarover in zijn openingswoord dan ook zijn leedwezen uit. De secretaris, de heer H. C. van der Colk, las hierna de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk-1 Spookt (hfóotta soldaatje. (Adv. Ingez. Med.) ken was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin verzocht-werd, om het ledental weer omhoog te werken. In de commissie, die hier voor gekozen werd, werden benoemd de hee- ren J. T. Groot Jr., P. Philipoom, C. Broeze, G. van der Wel en A. Martens. Vervolgens had de keuring der inzendingen plaats, die in' hoofdzaak bestonden uit dahlia's. De jury werd gevormd door de hee- ren N. Passchier, A. van der Wel en H. J. Dij- kema. Namens de commissie deelde de heer A. van der Wal de toegekende punten, die buiten 't puntenstelsel.vielen, mede. Het resul taat was als volgt: 1. J. T. Groot Sr., beplante mand 9 punten, 2. J. T. Groot Jr., grafkrans, 9yz punt, 3. Loni- cera Semp. Superba 8y2 punt, 4. Elegmus Argention 9 punten, 5. Electra Almifolia 9 punten, 6. Botanische Rozen 8 punten, alle van den heer H. C. van der Colk, 7. Dahlia's in soorten 8 punten. Vaas Zinnia's 9 punten, 10. Vaas Helianthus Africanen 10 punten, alle van den heer A. Martens, 11. G. van der Wel, bloemenmand 10 punten, 12. St. Paulia. Zaailing, 9 punten, 13. Dahlia Baby Royal 9y2 punt, 14, Dahlia Little Dream 9 punten, 15. Dahlia Little Snow Queen 9 punten, alle van de fa. Steyn en Co., 16. B. Heijnekamp, Dahlia's snij soorten 8 punten, 17 A. Martens, tomaten 7 punten en aardbeien 7 punten, 19. C. Broeze, Gladiolussen Athos, Van Tienho ven, Royal Dutch 8y> punt. EEN INCIDENT TIJDENS HET VUURWERK. Een adres aan den Gemeenteraad. Bij het afsteken van het vuurwerk op den harddraverij dag schijnt zich aan den haven kant een incident te hebben voorgedaan bij het verhalen vari schepen, die voor den wal la gen. Door de N.V. beurtvaartonderneming „De Samenwerking I" v.h. Gebr. Los, is een adres aan den Gemeenteraad gezonden, waarin deze onderneming zich beklaagt over het optreden van den waarnemenden haven meester De schepen, van deze onderneming waren voorzien van zitplaatsen, waarop de cliëntèle plaats kon nemen om het vuurwerk van nabij te kunnen zien. Volgens het adres zou de waarnemende havenmeester den schip per zonder eenige gegronde reden hebben aangezegd, zijn schip te verhalen, hoewel deze boot op haar vaste ligplaats lag, waarvoor jaarlijks het havengeld wordt betaald. Toen de schipper weigerde aan de opdracht van den havenmeester te voldoen, heeft deze ambtenaar een Rijksveldwachter en een in burger gekleed persoon, die weigerde een le gitimatie te vertoonen te hulp geroepen, om de boot van ligplaats te doen veranderen. Daarbij zou de Rijksveldwachter een zoon van den schipper een duw hebben gegeven, waar door hij achterover sloeg op de banken. De adressant verzoekt aan den Gemeenteraad naar dit incident een onderzoek te doen in stellen. Het adres is mede onderteekend door den heer G. Stuten, die eveneens een beurt vaart op Amsterdam onderhoudt. VELSEN Weer een daling van liet aanlal werkloozen. Sedert verleden week 73 minder. Het aantal wex-kloozen in onze gemeente is ook de afgelbopen week weer flink verminderd. Het bedroeg op 21 Aug. '37 en op 22 Aug. '36 Bouwvakarbeiders 379 454 Meta albe werkers 207 308 Houtbewerkers 23 37 Landarbeiders 30 28 Havenarbeiders 99 122 Visschers 191 286 Kantoorbedienden 45 50 Losse arbeiders 570 648 Overige beroepen 264 313 Mannen boven de 18 jaar 1808 2246 Mannen onder de 18 jaar 61 121 Vrouwen boven de 18 jaar 7 26 Vrouwen onder de 18 jaar 9 16 Totaal werkloosheid 1885 2409 Sedert verleden jaar was er dus een vermin dering van 524. Sedert de vorige week daalde het aantal werkloozen met 73. Alleen bij de metaalbewerkers en de landarbeiders viel een geringe stijging te constateeren. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: R. A. KrasKoene, d., Alex. Bell- straat 5, IJmuiden. J. Jonkmanvan Heerden, z., Hagelingerweg 86, Santpoort. A. van Don genRas. z., Edisonstraat 33, IJmuiden. G. Katersvan Brummen, z., Alb. Cuypstraat 19rd,. IJmuiden. A. Handgraafvan Schie, z., j Wüstelaan 68, Santpoort. C. AriszJak, d., van I Speijkstx-aat 51, IJmuiden. E. F. M. Denijs van Deel en, d.. Da Costalaan 1, Velsen. A. M. SchoorlHeeremans, d., Hofgeest 5, Santpoort. Overleden: geen. HEEMSTEDE KAPELAAN J. F FRANSE. De Bisschop van Haarlem heeft tot kape laan der St. Laurentiusparochie te Rotterdam benoemd kapelaan J. F. Franse, thans kape laan aan de parochie van den H. Bavo aan den Heerenweg, alhier. Kapelaan Franse heeft zich vooral het laatste jaar bijzonder populair gemaakt oxx- der de jeugdorganisaties als verkenners, wel pen en jongenscongregaties dezer parochie. Ook was hij directeur der Pauselijke Mis siegenootschappen en adviseur der Missie naaiclub. Vóórdien was hij adviseur van dexr R.K. Volksbond en zijn onderafdeelingen. Hedenavond zullen de jeugdorganisaties afscheid van hem -nemen, waarvoor zij bijeen komen in het RK. Vereenigingsgebouw. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Weijers, Vijfhee- renstraat 22, hamer; Verbeek, Kerklaan 58, driewielige kinderfiets; G. Wiegman, Bosb. Toussaintlaan 44, heerenhoed; M. A, Houkes, Timorstraat 44, portemonnaie met inhoud; Dankelman, Dr. Kuyperlaan 17. bruine man tel; J. v. d. Putten, Camplaan 24, portemon naie met inhoud; Smit, Borneostraat 43. gla zen reclamebord; Westerveld, Res-Novaplein 10, R.-K. kerkboekje; Bureau van politie, halssnoer met zwarte koralen; A. Willemse, Glipperweg 97, wollen das; Bureau van po litie, zonnebril; W. Claij, Bankastraat 72, hond (terrier)J. G. v. d. Meer, Berkenlaan 10, zakje met rijwielgereedschap; Bureau van politie, kinderportemonnaie met inhoud; C. Sluiter, kinderregenjasje; Van Wijk, Raad huisplein 28, portemonnaie met inhoud; Ha- geman, Lindenlaan, pot verf. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage geplaatst.) Betreurenswaardig incident te Kopenhagen. KOPENHAGEN Dinsdag De zon scheen op den vierden dag van de wereldkampioenschappen wielrennen te Ko penhagen al even vroolijk als op de voorgaan de dagen. Evenals bij de professionals was de start voor de wegwedstrijden amateurs om acht Uur op het circuit van Lyngby bepaald. Er stond weinig wind. In totaal vertrokken 56 amateurs voor 24 ronden, een totalen af stand van 204 km. In de eerste ronde bleef de groote groep bij elkaar en in den tijd van 13 min. 20 sec., met een gemiddelde uursnelheid van 37,3 km., kwam het geheele peloton na de eerste ronde door. Ook in de tweede ronde bleven allen bij elkaar. De Luxemburger Bidinger verloor en kele seconden. In de derde ronde nam de Belg Tack 200 m. voorsprong, terwijl ons land groo te pech had door het feit, dat onze beste rij der, Schulte, een lekke band kreeg, waardoor hij 11/2 minuut op het peloton ten achter kwam. Na de derde ronde kwam Tack alleen voorbij, direct gevolgd door het peloton, op T min. 30 sec., door den Luxemburger Bidinger, op 1 min. 35 sec. door Schulte. Na zeven ronden hadden Jones, Hoefner en de Italiaan Cottur, die zich bij de beide eer sten gevoegd hadden, het eerst den afstand afgelegd, op 46 sec. gevolgd door een tweetal renners, den Zwitsers Bolliger en den Duit- scher Hackebeil, die uit het groote peloton wa ren ontsnapt, gevolgd op 1 minuut pi-ecies door het groote peloton. In de achtste ronde ont stond er een valpartij, waarvan o.a. Anneese het slachtoffer werd. Zeven a acht renners kwamen te vallen, enkele machines gingen stuk en vooral de Franschman Coudrain en de Engelschman Holmes hadden wel bijzon dere pech door grooten achterstand op te loopen. Na acht ronden kwamen de drie lei ders, Jones, Hoefner en Cottur 40 sec. voor Bolliger en Hackebeil door, op 1 min. 10 sec. gevolgd door een peloton. Alle drie Nedex-land- sche renners, Schulte, De Hoog en Demmenxe, zaten nog bij elkaar, terwijl, naar men weet, Anneese door een valpartij een achterstand van een ronde had gekregen. In de negende ronde had Anneese kans gezien een andere fiets te krijgen, en voegde zich, toen de drie leiders voorbijkwamen, bij hen. In deze ron den hebben de koerscommissarissen in de volg auto's herhaaldelijk getracht, den Amsterdam mer te beduiden, dat hij gedubbeld was en dat hij dus volgens de reglementen uit den koers moest gaan. Maar de Amsterdammer, die van meening was dat hij met de leiders zou kun nen trachten zijn achterstand op het peloton in te halen, bleef doorrijden, hetgeen de in leiding was van een zeer noodlottig incident, waardoor alle kansen voor Nedei-land zouden verdwijnen. In de tiende ronde gebeurde iets zeer be langrijks. Bolliger en Hackebeil slaagden er in de drie leiders in te halen, zoodat de kop groep thans uit vijf renners bestond. Maar Tack en Schulte zagen, dat zij er tusschenuit moesten gaan, om de kopgroep van vijf te kunnen inhalen. Na de tiende ron de kwamen de vijf leiders met 42 sec. voor sprong op Schulte en Tack door, gevolgd op 1 min. 20 sec. door het groote peleton In de elfde ronde gebeurde het zeer onaan gename incident, dat een zwarte schaduw zou werpen over dezen geheelen wedstrijd. Anneese was, ondanks de vele waarschu wingen van de vele koerscommissarissen .toch nog doorgegaan, versterkt in de meening zoo als wij reeds schreven, dat hij zijn ronde'ach terstand zou kunnen inhalen. Hij viel terug van de vijf leidexs op Schulte en Tack, die uitstekende pogingen deden, om zich bij de kopgroep van vijf te voegen. De koerscommissaris, de Duitscher Schir- mer, heeft Schulte en Tack gewaarschuwd, dat zij niet met Anneese mee mochten rijden Maar hebben de Amstex-damsche jongens en de Belg het- Duitsch van den heer Schirmer wel begrepen? Hoe konden zij bovendien op de hoogte zijn van den stand van den koers en wat er met Anneese gebeurd was? De wagens van de beide koerscommissarissen hadden zoo kunnen rijden, dat Anneese den pas tot ver der rijden zou zijn afgesneden. Nu geschiedde het volgende: Schulte en Tack kwamen in deze ronde, de elfde, met Anneese, bij de vijf leiders. Bij het passeeren der officieele tribunes werden Schulte en Tack gediskwalificeex-d en de heer Schirmer ontzag zich niet. zich in een der gelijke taal over het noodlottig misverstand uit te laten, dat de Nederlandsche en Belgi sche officials, wier beide renners het meest gedupeerd waren, zich op ontwaardigde wijze daarovei- uitlieten, Men had zeer scherpe maatregelen tegen LAnneese kunnen nemen, maar men had nimmer Schulte en Tack, die aan het incident part noch deel hadden, uit den koers mogen nemen. Anneese had anderhalve ronde lang met de drie leiders meegereden, in de negende ronde. Waarom zijn de drie renners toen ook niet gediskwalificeerd door de koexscom- missarissen? Wij hebben die negende ronde, toen An neese het wiel van de drie leiders, Jones, Hoefner en Cottur, pakte, langs het parcours meegereden. Wij schreven reeds, dat Schir mer ti-achtte, dexx Hollander te vex'klaren, dat hij gedubbeld was en dat hij uit den koers moest gaan. 't Duitsch van den heer Schir mer scheen de eenvoudige Amsterdamsche jongen niet te begrijpen. Daarom kwam de auto van den heer Schirmer naar den twee den wagen, waarin wij toevallig hadden plaats genomen en verzocht aan twee Neder landsche journalisten, den landgenoot An neese te beduiden, dat hij uit den koers was. Het merkwaardige was, dat dus de koers commissaris, die de leiding in handen had, er niet in geslaagd was, een renner uit den koers te némen en vroeg aan twee Neder landsche journalisten, die zich tenslotte niet met den koex-s hadden mogen en kunnen be moeien, dat hier dus grove fouten door de koerscommissar iss e n en in het bijzonder door den Duitscher Schirmer zijn gemaakt, ligt duidelijk voor de hand. De verontwaardiging in het Nederlandsche kamp was buitengewoon groot, nu onze beste rijder, die een buitengewone kans had ge kregen door zich met tack bij de vijf leiders te voegen, den koers te winnen, uit den strijd was genomen door een zeer noodlottig misverstand. Paard op liol geslagen. Groentehaixdelaar viel van den bok. Hedenixxiddag te ongeveer 1 uur is op den Kleinen Houtweg ter hoogte van de Kamp laan een voor een groentenwagen gespannen paai'd op hol geslagen. De er op zittende groexxtehandelaar viel van den wagen en werd gewond. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Wie zag de auto? HAARLEM Dinsdag. Hedennacht omstreeks twaalf uur fietste de 37-jarige v. d. H. uit Haarlem op de Am sterdamsche Vaart in de richting stad. Ter hoogte van den vluchtheuvel voor de tram, bij de Amsterdamsche Poort, werd v. d. H. door een hem achteroprijdende auto aange reden, waardoor hij over den vluchtheuvel werd geslingerd exx op de tramrails terecht kwam. Wonder boven wonder kreeg de aan- gex-edene geen letsel, doch zijn fiets werd aan de achterzijde zwaar beschadigd, terwijl van de auto de koplamp afbrak exi op de straat viel. De auto reed zonder vaart te verminde ren en zonder zich om het slachtoffer te be kommeren door. Zij, die van deze aanrijding getuige waren, en eenigerlei inlichtingen omtrent de auto kunnen vex-strekken, worden verzocht zich tot het bureau van politie, Smedestraat te wenden De „Van Galen" tusschen de strijdende partijen. Mitrailleurkogels vielen op het dek! BATAVIA, 24 Augustus (Aneta-A.N.P.) Het departement der marine deelde mede, dat, toen de „Van Galen" de Whangpoe opvoer, twee granaten op een afstand van hondex'd a tweehon derd meter van het schip ontplof ten. Verder werd waax*schijnlijk met mitrailleurs over het dek van de „Van Galen" geschotexx, zoodat de mitrailleurkogels op het dek neer vielen. Aan boord van de „Van Galen" is alles wel. GEVAL VAN CHOLERA OP NEDERLANDSCI1 MOTORSCHIP? SINGAPORE, 24 Augustus (A. N. P.) Het Nederlandsche motorschip „Crenxer" van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij is te Singapore aangekomen met 2000 koelies aan boord. Deze kunnen niet aan land gaan, om dat zich tijdens de reis een geval van cho lera aan boord heeft voorgedaan en er op het quarantaine eiland van Singapore geen ruim te voor hen is. Zij zullen morgen ontschèept kunnen wox*den, wanneer 1500 personen, die tevoren zijn aangekomen, uit de quarantaine kunnen worden ontslagen. Bij de directie van de Kon. Paketvaartmaat- schappij te Amsterdam was van het boven staande geen bericht ontvangen. Red. A. N. P. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vrijdag 3 September zal het 50 jaar gele- dexi zijn, dat het echtpaar K. SchoutenK. Bakker, wonende Gen. de la Reijstraat 72, in het huwelijk trad. De krasse oudjes mogexx zich nog in een goede gezondheid vex-heugen. Hun zal dien dag van 8 tot 9 uur door de buurtvereeniging en winkeliers een sereande worden aangeboden, uitgevoerd door de RK. Harmonie „St. Caecilia", Haarlem-Noord. DE IIEER G. J. KOK WOENSDAG 70 JAAR. HAARLEM Dinsdag. Naar wij vernemen, zal de heer G. J. Kok, vroeger chef van de afd. Burgerlijke Stand alhier, thans wonende Lieven de Keylaan 2, te Heemstede, morgen, Woensdag den 70- jarigen leeftijd bereiken. De heer Kok was in totaal 35 jaar in ge meentedienst tot hij 22 Februari 1924 „af vloeide". Van 1916 af tot zijn pensionneering was hij chef van den Burgerlijken Stand, welke functie nu door den heer W. Fehres wordt vervuld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 2'4 Augustus. Bevallen 20 Augustus: P. E. F. Kollewijn— Zoomex-s, d.; 23 Augustus A. Roosloot—Pel- der, z.; A. W. M. Franssen—v. As, z,- P de Blaazer—Hendriks, d.; 24 Augustus: F. Aus:na —Spang, z.; A. J. VeenBaars, z.; E. Hooft van Doorsselaer, z.; Overleden 22 Augustus: H. Wensing 60 j Jelgersmastraat; 23 Augustus: J. Veen, 80 j Gouwstraat; C. van Altena, 74 j., Gasthuis laan; C. E. OosterbaanGrotelüschen, 72 j.. Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7