C. J. VAN DEN BROEK DE ZAAK GEREEDSCHAP DONDERDAG 26 'AUGUSTUS 1937 HAARDE M'S DA G B U A D 2 VOOR DEN1 1POLITIERECHTER—1 Een dronken bestuurder Het gebeurt nog al eens, dat een persoon, die ervan beschuldigd is, dronken, of althans onder den invloed van sterken drank, achter het stuur te hebben gezeten, dit weerspreekt en dan ziet de rechter zich voor de vraag ge steld, of een zekere hoeveelheid bier, verdeeld over een zeker aantal uren, iemand dronken kan maken, vooral als de getuigenverklaringen niet zoo heel pertinent zijn, de onzekere gang niet zóó onzeker bleek en de traditioneele war taal den toets der critiek niet kon doorstaan. Het wordt dan wel eens moeilijk voor den kantonrechter. Ditmaal echter was die moei lijkheid niet aanwezig, want wat had de man verklaard, die naast verdachte had gezeten en op wien deze zich nog wilde beroepen, onkun dig ervan, wat de vriend eerder had gezegd? Die vriend had verklaard: Verdachte vroeg mij hem naar huis te brengen en ik dorst' het niet te weigeren, omdat hij een klant was. Hij wilde met alle geweld sturen, maar ik voelde er niets voor, omdat hij dronken was en voor alle zekerheid hield ik de handrem vast, om in tijd van nood te kunnen stoppen. Hij liet voortdurend de claxon werken, ofschoon dit verboden en onnoodig was. Toen stapte hij bij een café in de Jansstraat uit en nam nog een glas bier, waarna weer werd ingestapt, maar even verder in de Jansstraat stopte hij weer bij een café en dronk er twee glazen bier om daarna met luid getoeter verder te rijden. Toen werden wij door de politie aangehouden, die het rijtuig langs den kant van den weg zette en den bestuurder meenam naar het bu reau". De politie besloot met de mededeeling, dat verdachte voor dronkenschap was ingesloten. Als een verdachte zich te zijner ontlasting op zulke getuigen beroept, is dit te vergelijken met een drenkeling, die een keisteen voor red dingboei wil gebruiken. Veel woorden werden door ambtenaar en kantonrechter dan ook niet aan het geval verspild. Wij moeten, zei de ambtenaar, de menschen tegen zulke bestuurders bescher men en kunnen dit slechts met flinke straf fen. De eisch luidde 14 dagen hechtenis en ont zegging van rijbevoegdheid voor den tijd van een jaar. De kantonrechter gaf 10 dagen hechtenis en wees overigens den eisch toe. Een revolverheld. Een chauffeur moest terechtstaan wegens het zonder vergunning dragen van een revol ver en voorts voor het feit dat hij op andere plaats en tijd met zijn auto op de 4.mster- damsche vaart iemand had gehinderd door opzettelijk te „snijden". ..Er was. meen ik. een vrouw in het spel", zei de ambtenaar en dat maakte het geval inte ressant. maar er volgden geen verdere ont hullingen. zoodat we den roman reeds op de eerste bladzijde moeten beëindigen met. een vraagteeken. in afwachting van latere gege vens, want met de revolver scheen gedreigd te zijn en dat krijgt de politierechter ter be handeling, zoodat we daarover later meer kun nen vertellen. Nu hadden we slechts de nuchtere feiten, dat de man onbevoegd een revolver had ge dragen en dat hij door „snijden" de vrijheid en veiligheid van het verkeer had in gevaar gebracht. Voor dit laatste feit werd 12.— boete geëischt met een jaar rijverbod, voor het eerste 40 boete. De kantonrechter deed 3 bij de 12 en nam van de 40 er tien af. Het Jaar rijverbod werd ook tóegewezen. Een muslceerende student. Om op een trompet of dergelijk koperen blaasinstrument muziek te kunnen maken is een zekere oefening van lippen en vingers noo- dig. Zonder dat zal men er of in 't geheel geen geluid uit krijgen of enkele rauwe klanken uitstooten. Een Amsterdamsch student, die op een avond uit café Riche in Zandvoort een instru ment als bedoeld naar een auto zou brengen zette het onderweg aan den mond en, aange zien hij er niet op kon spelen, bracht hij het niet verder dan een rauwe kreet. Doch een ijve rig agent was van meening, dat elk geluid aan een blaasinstrument ontlokt, muziek ge noemd moest v/orden en hij vroeg plichtmatig aan den student, of deze van Burgemeester en Wethouders van Zandvoort een schriftelijke vergunning had om op den openbaren weg muziek te maken. De student antwoordde eer lijk, dat hij zoodanige vergunning niet had. waarop hij zijn naam en adres moest opgeven en de agent toog den volgenden dag naar het stadhuis, om daar te informeeren, of werke lijk geen zoodanige vergunning aan den stu dent was verleend. Dit stond tenminste alles in het procesverbaal dat werd opgemaakt en den student voor den kantonrechter bracht „Deed u het voor geld?" vroeg de kanton rechter met een effen gezicht en de student zei ernstig neen, tot groot vermaak van de publieke tribune, waar" de vroolijkheid steeg, toen de student eveneens erkende, dat het dagelijksch bestuur van Zandvoort hem geen vergunning had gegeven. Aan 't gezicht van den ambtenaar was te zien, dat hij de overtreding niet ernstig vond en niet boos geweest zou zijn, indien geen proces-verbaal was opgemaakt. Hij kon niet minder dan twee kwartjes boete vragen, bij welken elementen eisch de kantonrechter zich aansloot. MET PENSIOEN. Na een ongeveer 30-jarigen dienst is aan den heer A. Machielsen. opzichter van den dienst van den Hout en de Plantsoenen eer vol ontslag verleend ingaande Maandag 30 Augustus. AGENDA. Heden: DONDERDAG 26 AUGUSTUS Gemeentelijk Concertgebouw: 9e Volks concert, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De witte Engel", met Kay Francis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tweelingbroers" ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Postiljon van Lonju- meau", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Ching-Ching", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. Behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Hill eg om: Raadsvergadering, 2 uur, Veertigjarig huwelijksfeest. Zooals gemeld is het heden 40 jaar geleden, dat de heer W. J. B. van Liemt, wethouder en thans ook waarnemend burgemeester, cnet mej. Dolmans in het huwelijk trad. Reeds hedenmorgen ontvingen de heer en mevrouw Van Liemt talrijke bewijzen van belangstelling in den vorm van een zeer groot aantal brieven, telegrammen van gelukwensch en bloemstukken. Onder deze laatste waren er o.a. van: College Brandweer, afd. Haarlem van „Horecaf", Dienst van den Hout en Plantsoe nen, personeel Maatsch. Hulpbetoon, R.K. Coöperatieve Bouwvereeniging St. Jozef, direc tie Haarlem's Dagblad, Vrijz. Dem. Raads fractie, Haai'l. R.K. Vereen, voor groote gezin nen (Haarlem-Noord), directeur „.Haarlem's Bloei"', R.K. Middenstandsvereeniging, Cen traal Comité voor Ontwikkeling en Ontspan ning van werkloozen. Zooals bekend zal er hedenmiddag gelegen heid zijn het bruidspaar geluk te wenschen van 35 uur, Lorentzplein 9. Een serenade. Hedenavond zal door de muziekkorpsen „St. Caecilia", Utile Dulci" en „De Spaarnebazuin" een serenade worden gebracht ter gelegenheid van het veertigjarig huwelijksfeest van den heer Van Liemt. De muziekuitvoering wordt, te 8.15 uur. gegeven op de Groote Markt vóór Café Rest. Brinkmamï, waar door het echt paar Van Liemt aan familieleden en genoo- aigden een feestdiner wordt aangeboden. Oranjevereeniging Haarlom- West. Feestelijkheden op Koninginnedag. De Oranjevereeniging „Prins Bernhard" heeft haar programma als volgt vastgesteld 7.30 uur; Reveille door het Leidsche kwartier door het Muziekkorps „Utile Dulci". 10—12 uur: Feest voor kinderen van 3 tot en met 5 jaar in het Schoollokaal Leidsche- plein (Noordzijde). Zij worden daar bezigge houden met de vertooning van een poppenkast en andere attracties. 1.30 uur: Verzamelen voor den optocht op het Leidscheplein, met medewerking van het Muziekkorps „Utile Dulci". De volgende route is vastgesteld: Leidsche plein, Leidschevaart, Oranjestraat, Rolland straat, Eendrachtstraat, Oost-Indiëstraat. As- sendelverstraat. Brouwersvaart, Oranjeboom- straat, Sterreboschstraat, Westerstraat, Oost- Indiëstraat, Voorzorgstraat, Brouwersplein, Gasthuislaan Leidschestraat. Westerstraat. De Ruiterweg, Bankerstraat, Van 't Hofstraat, Banker tstraat. De Ruiterweg, Wester gracht, Voorzorgstraat. Klarenbeekstr., Jan Nieuwen- huizenstraat, Leidschestraat. Voorzorgstraat, Brouwersstraat, Oranjeboomstraat, De Clercq- straat, Leidscheplein. Na afloop van den optocht kinderspelen op het Leidscheplein. Voor meisjes en jongens van 6 en 7 jaar blokjesrapen; voor meisjes en jongens van 8 en 9 jaar tonnenrollen; voor meisjes en jon gens van 10 en 11 jaar autopeds; voor meisjes van 12, 13 en 14 jaar touwspringen en voor jongens van 12, 13 en 14 jaar autopeds met blok. Het Muziekkorps „Utile Dulci" zal gedurende de kinderspelen medewerking verleenen. JUBILEUM BIJ DE SIERKAN. Heden is het 25 jaar geleden dat de heer Van Eerden als melkbezorger bij de „Sierkan" in dienst trad Dat de heer Van Eerden die de villabewoners van Duinlustpark Santpoort en Bloemendaal bedient, bij zijn cliënten in een goed blaadje staat bleek wel uit de vele geschenken die hij van hen mocht ontvangen. Doch ook zijn collega's lieten zich niet onbetuigd. Zoo ontving hij van het fabriekspersoneel een fraaie klok en van het kantoor- en winkelpersoneel en de contro leurs een tafelkleed. Namens de directie werd de jubilaris ge feliciteerd en werd hem de gebruikelijke en veloppe met inhoud overhandigd. Ook denverderen dag zal het den jubilaris wel niet aan belangstelling hebben ontbro ken. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.02 7 8. Berlijn 72.36 1.2 Parijs 6.80. Brussel 30.52 Zwitserland 41.62. 12 uur: Londen 9.03 1/16. Berlijn 72.86'/:,. Parijs 6.30. Brussel 30.52. Zwitserland 41.6ÏV2. Kopenhagen 40.35. Stockholm 46.50. Oslo 45.30. New-York 1.819/32. Praag 6.32y2. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Inlichtingen aan het bureau van politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat. handschoenen en ceinturen: heeren- hoed; halsketting; tasch met inhoud; v. Gent, v. O. de Bruijnstraat 25, damesbeursje met inhoud; Westhof. Laurierstraat 4, kin dercape; Hak, Gr. Willemstraat 40, etui met foto's; Meeuws. Vergierdeweg 237, hond; Mej. Pegasusstraat 24, hond; Horst, Doelstraat 28. hond; v. d. Ploeg, v. Zeggelenstraat 112, da mesarmbandhorloge; Terstal, Linschoter- straat 22 zw„ hondenhalsband met penning; Lieshout, Voorzorgstraat 41, regenjas; Groot, Burgwal 1, colbertjasje; Kuiken, Hasselaars plein 28. halsketting; Dekkers, Duvenvoorde- straat 35 zw„ halsketting; Hendriks, Ged. Oude Gracht 116, lap stof: Prenen, Spekstraat 3. mutsje; Comello. Zomerluststraat 13, kin dermuts; Winnubst, Jan Nieuwenhuisstraat 29. portemonnaie met inhoud; Kolijn, Am sterdamstraat 19, portemonnaie met inhoud; v. Gastel, Bloemendaalscheweg 305, ring met steentje: Koelemeijer, Oranjestraat 112, rij wielplaatje; v. 't Hof. Ripperdastraat 1, rij wielplaatje; v. Riet, Kruisstraat 4, tasch met inhoud; Hof, Zomerkade 163, tasch met in houd; Bouwens. Vosmaerstraat 24, tasch met inhoud. Terug te krijgen bij Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; porte feuille met inhoud; jongenstrui; Aarts. v. O. de Bruijnstraat 177, ijzeren beugel van auto; v. Dijk, v. Marumstraat 34, rolfilm; v. d. Horst, Goetzeestraat 18, hondje; Iking, Pal- lasstraat 26, hondje; Braad, Vergierdeweg 163, heerenregenjas; Nuis, Hofdijkstraat 56, kinderjasje: Questro, Kweektuinstraat 28, kat; Asyl, Ridderstraat 11, kat; v. Poelgeest, Frankenstraat 16, kinderpaardenleidsel; Geurts, Iepenstraat 1, damesrijwiel; Cobelens, Oost-Indiëstraat 71. rozenkrans; Bakker, Rembangstraat 15. rijwiellantaarn; Hugten- berg, Indischestraai 126, rijwielplaatje; de Graaf. Rijksstraatweg 91, kindertaschje met inhoud; Boogaard, Barendsestr. 22a, vulpen. Voor moderne optiek en billijke prijsberekening is Uw adres Caret van Huizen, Opticien Kl. Houlstraat 13, Telef. 14112 (Adv. ingez. MedJ De Bilt voorspelt: Meest zwakken Noordelijken tot Ooste lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, moge lijk tijdelijk lichten regen met kans op onweer, weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 773.0 m.M. te Aberdeen. Laagste 751.3 m.M. te Isafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk breidt zich nog naar alle zijden uit. Allerwege zijn de barometers stijgende en alleen in het Noord westen binnen den Poolcirkel en op den Oceaan tusschen 25 en 30 graden lengte daalt de lucht druk. In Scandinavië weet de zomer niet van wijken en blijft het weer even warm als in het Middellandsche Zee-gebied. Langs den Zuid rand van het gebied van hoogen luchtdruk lig gen nog luchtmassa's met groot waterdamp gehalte, die zich uiterst langzaam bewegen en die aanleiding geven tot plaatselijke regens en onweders, vooral in de bergachtige streken. In Schotland en Ierland werd het kouder. Op het vasteland zijn de oehtendtemperaturen, na zwaar bewolkte nachten, hooger dan gisteren. Het is te verwachten dat het weer over het algemeen bewolkt zal zijn met aan gename temperaturen en overwegend droog, doch met de mogelijkheid van tijdelijke storingen, overdag met onweer, moet nog rekening gehouden worden. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 6.59 uur; n.m. 19.27 uur. Strand berijdbaar van 12.0017.15 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. IJZERHANDEL OUDE GROENMARKT 2—4. Sedert 1774 voor den vakman. U vindt bij ons een uitgebreide keus in. voor elk bedrijf. Prima kwaliteit. Scherp concurreerende prijzen. EN GROS EN DETAIL. (Adv. ingez. Med.) 57 wetsontwerpen tot naturalisatie Tweede Kamer geeft haar oordeel. Aan het voorloopig verslag over 57 natura lisatie-ontwerpen wordt het volgende ont leend: De omstandigheid, dat in een tijdsbestek van nog geen twee maanden niet minder dan 57 wetsontwerpen, houdende naturalisatie van meer dan 1100 personen (welk aantal tot. veel meer dan het dubbele stijgt, wanneer, men de gezinsleden, die meegenaturaliseerd zullen worden meetelt), bij de Kamer zijn ingediend, had algemeen de aandacht ge trokken. Van verschillende zijden werd ge vraagd naar de redenen, welke tot de vrijwel gelijktijdige indiening van een zoo jroot aan tal naturalisatievoorstellen geleid hebben. Enkele leden waren van meening, dat de indiening van een zóó groot aantal wetsont werpen tot naturalisatie de Kamer voor een zeer ernstig vraagstuk plaatst. Zij oordeelden, dat het Nederlanderschap niet verleend dient te worden aan personen, wier opname in ons volk de toch reeds bestaande noodlottige ver deeldheid zou vergrooten. Alleen de norm van geest- en stamverwantschap zij hier beslis send. In dit verband gaven zij te kennen, dat huns inziens het antisemitisme onder ons volk groeiende is. Zij achtten het niet wen- schelijk, dat steeds meer Joden van buiten in onze volksgemeenschap worden opgenomen. Verscheidene andere leden verklaarden niet in te zien, dat naturalisatie van joden de ver deeldheid in ons volk zou vergrooten. Van een groeiend antisemitisme is huns inziens ook geen sprake. Het had de aandacht van verscheidene le den getrokken, dat onder hen, aan wie de regeering bij deze ontwerpen het Nederlan derschap wenscht te verleenen, zich een groot aantal personen bevinden, werkzaam bij het onderwijs. Wel is waar zijn dit voor het grootste gedeelte personen, die Nederlandsche diploma's benevens de vereischte vergunning tot het geven van onderwijs in Nederland be zitten, terwijl zich in de dossiers verklaringen bevinden van den Minister van Onderwijs, inhoudende, dat deze tegen de gevraagde na turalisatie geen bezwaar heeft, doch de leden, die deze opmerking maakten, betwijfelden toch, of het verstandig is, al deze personen in het Nederlandsche staatsverband op te nemen. Zij herinnerden daarbij aan de groote werk loosheid, die nog steeds onder het onderwij zend personeel hier te lande heerscht. En ook vestigden zij er de aandacht op, dat juist ten aanzien van onderwijzers geëischt mag worden, dat dezen geheel in het Nederlandsche volks leven zijn opgenomen. Zij hadden niet de overtuiging, dat dit laatste van allen, om wie het hier gaat, gezegd kan worden. ZILVEREN JUBILEUM P. B. N. A. Op 17 September a.s. zal het Nederland sche technicum P.B.N.A. te Arnhem 25 jaar bestaan. Het instituut houdt zich bezig met het geven van schriftelijke lessen in techni sche vakken. Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. J< ngerenconferentie over den Volkenbond De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede organiseert in overleg met de voornaamste organisaties van jongeren hier te lande, van Donderdag 2 tot Zaterdag 4 September op het landgoed Woudschoten bij Zeist een zomer- conferentie van jongeren over den Volkenbond. Op deze Conferentie zullen de volgende on derwerpen besproken worden: 1. Grondgedachte van den Volkenbond, in leider Prof. Jhr. Mr. Dr. W. J. M. van Eysinga (Donderdagmiddag) 2. Ontwikkeling van de vreedzame regeling van geschillen, de maatregelen tot voorko ming van oorlog en de ontwapening, van 1919—1937, inleider Prof. Mr. J. H. W. Verzijl (Vrijdagochtend) 3. Ontwikkeling van de activiteit van den Volkenbond op economisch, sociaal en tech nisch gebied, inleider Mr. H. Willemse (Vrij dagavond). 4. Ontwikkeling van het veiligheidssysteem van 19191937, inleider Mr. J. C. Baak (Za terdagochtend) 5. Vooruitzichten en taak ten aanzien van den Volkenbond, inleider Mr. R. Regout S.J. Zaterdagmiddag) Mr. J. C. Baak heeft zich bereid verklaard de besprekingen te leiden. Zooals vermeld, wordt deze conferentie gehouden in overleg met de voornaamste organisaties van jonge ren hier te lande, die zich bereid verklaard hebben tot medewerking door de aanwijzing van afgevaardigden, en/of de toezegging om hun leden tot deelneming op te wekken. Haarlenisclie Gemeenteraad. Wie zal den heer H. J. Kuiper opvolgen? Het aftredende R.K. raadslid de heer H. J. Kuiper. De heer H. J. Kuiper heeft, zooals wij reeds in ons vorig nummer mededeelden, bedankt als lid van den Haarlemschen gemeenteraad, omdat hij naar Utrecht gaat verhuizen. Het is nog niet bekend wie den heer Kuiper als raadslid zal opvolgen. De volgende namen op de candidatenlijst der R.K. Staatspartij voor de raadsverkiezingen van 1935 zijn: 12. mr. dx-. A. F. H. Schreurs, 13' Th. S. J. Hooy, 14. mevr. H. WeberStriok, 15. J. A. A. v. Duren, 16. H. J. Nelissen, 17 G. Alders, 18 J. H. A. Beenders. Ons wordt evenwel verzekerd, dat indertijd overeengekomen ziou zijn dat als een zittend intellectueel, middenstander of arbeidersafge vaardigde tusschentijds zou aftreden hij opge volgd zou worden door een anderen candidaat van die groep. Nu is de heer Kuiper indertijd als arbeidersafgevaardigde op de candidaten lijst gezet. Als dus in dien geest gehandeld zou worden, zou door de R.K. Staatspartij organisatorisch uitgemaakt kunnen worden dat de heer Kui per opgevolgd moet worden door een arbei dersafgevaardigde. Onze zegsman deelde mede, dat er ook nog geen zekerheid bestond wie in dat geval zou worden aangewezen, daar no. 14 mevr. H. WeberStrick de echtgenoote van een arbeider is. No. 15, de heer Van Duren is zelf arbeider. Ons werd verzekerd, dat over enkele dagen een beslissing te verwachten is. Voorbereidingen voor St. Nicolaas Uitzoekavond „Onderling Genoegen". Het ziet er de laatste dagen naar uit, dat we nog een beetje zomer zullen krijgen, al hadden we de hoop daarop eigenlijk al opgegeven. En in elk geval zijn de gedachten aan St. Nicolaas nog heel ver. Maar het be stuur van de St. Nicolaas- en Zangvereeniging „Onderling Genoegen" ziet vooruit, en weet dat een goede voorbereiding het halve werk is. Daarom werden in het vereenigingsgebouw aan de Berkenrodesteeg Dinsdag- en Woens dagavond z.g.n. uitzoekavonden gehouden, waar de ouders in de gelegenheid waren de cadeaux uit te zoeken, die de Goed Heiligman op zijn verjaardag aan de jeugdige leden zal uitdeelen. Het zal een moeilijke keus geweest zijn, want het vereenigingslokaal had veel weg. van de speelgoedafdeeling van een groot warenhuis en dan nog wel een, dat bijzonder goed gesorteerd is Een sprookjesland voor de jeugd dus. Deze cadeaux worden door het bestuur be steld bij verschillende Haarlemsche winke liers en de ouders kunnen nu een bepaald stuk speelgoed, ter waarde van een rond be drag voor hun kroost uitzoeken. Willen zij iets geven, dat duurder is, dan kan dat ook, maar dan moet het verschil in prijs bijgepast worden. Een systeem dat in de langjarige praktijk uitstekend bleek te voldoen. De kinderen treffen het dit jaar bovendien, naar de voor zitter ons mededeelde, want het geschenk is ditmaal wat grooter in verband met het der tig-jarig bestaan dat de vereeniging in Januari zal vieren. Zoo ziet men, dat zelfs in Augustus St. Nicolaas nog niet vergeten wordt. STADS-EVANGELISATIE. Zondagavond half acht zal in gebouw Lange Heerenstraat 6 een bijzondere sa menkomst plaats vinden, waar de heer C. Dversteegen zal spreken over het onderwerp: „Vertrouwen". Deze dienst wordt opgeluisterd door zang en muziek. HEEMSTEDE AFSCHEID KAPELAAN J. F. FRANSE. Dat Kapelaan Franse, die deze week naaB Rotterdam vertrekt, zich vooral veel vriend jes gemaakt had onder de jeugd der St. Bavo- parochie, is Woensdagavond bij zijn afscheid als Kapelaan der St. Bavoparochie en alge meen adviseur der verschillende jeugdorgani saties overduidelijk gebleken. Pastoor v. Mierlo sprak een kort afscheids woord. Spr. bedankte kap. Franse voor zijn werk voor de geheele parochie. Namens de voetbalclub H. B. C. spreekt de voorzitter, de heer J. G. v. d. Horst woorden van dank. Namens de Sociale Studiclub van de R.K. Volksbond voerde het woord de heer N. J. v. d. Linden. Br. Willibrordus, voormalig leider der jeugdvereeniging in de K. J. C. schetst den scheidenden priester als een voorkomend leider, maar vooral als een hoogstaand priester. Als stoffelijk blijk van dank overhandigde P. Peperkoorn, kap. Franse namens de mis dienaren een fraaie kamerlamp. Nog vele andere sprekers voerden het woord en dankten den scheidenden priester. Tenslotte dankt kap. Franse voor de vele hartelijke woorden en de fraaie cadeaux. Hierna was er ook gelegenheid voor de pa rochianen en organisaties afscheid te ne men, waarvan door velen werd gebruik ge maakt. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstre ken" een vergadering in café-restaurant Hof van Heemstede. Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen kwam ter sprake een voorstel tot huisbroei. De heer W. v. Zadel hield hierover een uitvoerige bespreking betreffende de wijze van cultuur. Na deze uiteenzetting gaven een twintig tal leden zich op voor dezen huisbroei, die als prijsvraag zal dienen. Elke deelnemer zal 5 potten ontvangen. Op een later te houden vergadering zal over deze materie nog een lezing gehouden worden. Als datum van inzending werd 23 Februari 1938 vastgesteld. De na jaarsten toonstelling zal gehouden worden op 1213 Sept. a.s. in café-restaurant „Hof van Heemstede". Inzendingen staan open voor groepen Dahlia's, Zinnia's en vaste planten. Ook zal er een fraaie collectie gedroogde planten in gezonden worden. Aan deze tentoonstelling is tevens ver bonden een prijsvraag voor Dahlia's in man den en vazen, waarvoor verschillende me dailles worden beschikbaar gesteld. Voor de onderlinge tentoonstelling van de uitgereikte Campanula Ysophyla behaalde de heer Th. Liefhebber den lsten prijs. Ter opluistering waren door de heeren H. v. Gurp en H. v. Iperen eenige fraaie collec ties Dahlia's ingezonden, waaronder ver schillende nieuwigheden. DE INZAMELING VAN ST. ANTHONIUS. Een der zalen van het R.-K. Vereenigings gebouw leek Woensdagavond veel op een pakhuis van een groot beddenmagazijn. Daar lagen stapels dekens, in. totaal 114 stuks. Dit was de vrucht van veelal moei zaam bijeengéspaarde gelden, ook van steun gelden. gespaard in de spaarvereeniging St. Antonius en voor een totaal bedrag van f 504.70. Zoo zullen straks als de winter komt, velen weer een warm bed kunnen vinden, een voor beeld dat zeker navolging verdiend. Ook de kleine winkelier maakt goede kans „De kleine winkelier heeft dezelfde kansen als de grootste zaken wanneer hij zijn zaak slechts op moderne leest schoeit en danhet publiek alles over zijn zaak vertelt met advertenties in de courant," zoo sprak Mr. H. C. Ross, pre sident van het Nationaal Verbond van Ijzerwaren-handelaren in Amerika onlangs op een congres. HILLEGOM DEMONSTRATIE E. H. B. O. Woensdagavond had de door de E. H. B. O. aangekondigde demonstratie plaats op het terrein der voormalige tramremise aan de Hoofdstraat. De belangstelling hiervoor was zeer groot, onder de vele aanwezigen waren burgemeester van Nispen tot Pannerden met zijn echtgenoote, de gemeente-secretaris mr. ,T. H. Peek, wethouder J. O. Vermeer, alle doktoren, enz. De onderstelling was dat op de Weerestein- straat door onvoorzichtig oversteken van een wielrijder een autobus tegen een paal der electrische tramleiding rijdt en omslaat waarbij zich nog een two-seater voegt die juist passeert. Dit wel gecompliceerd ongeluk be zorgde den leden der E. H. B. O. tien meer of minder ernstig gekwetsten die allen geheel volgens de regelen der kunst werden ver bonden. De Eerw. Zusters van St. Joseph hadden welwillend een zaal in hun gebouw ter be schikking gesteld die in een nood-ziekenhuis werd veranderd. Er werd o.a. gebruik gemaakt van de nieuwe zieken-auto van de firma J. G. van Doorn, die zeer voldeed. Zoowel de burgemeester als de geneeskun digen hadden alle lof voor de kranige wijze waarop de E. H. B. O. haar paraatheid had getoond. Ten slotte bracht de heer J. Paling als voorzitter hartelijk dank aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. van Duinvan der Ploeg. d. Getrouwd: B. O. M. Gall en I. H. M. van der Heijden; E. C. Hulsebosch en A. H. M. Waasdorp: C. van Beem en E. W. van Meule- naarsgraf; I. Buwalda en C. C. Jongkind; H. A. de Bruin en A. M. Dernison. Overleden; P. yerhoeven, 73 j.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2