r>0\TDERPAG 26 AUGUSTUS 1937 Uit Haarlem's Gemeenteraad CEBUTOBUREAU iHLD -Vertelling HAARLEM'S DAGBLAD S Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Haarlem. Bedanken van den heer H. J. Kuiper. Ingekomen was een brief van den heer H J. Kuiper waarin hij mededeelt dat hij we gens vertrek uit de gemeente met 2 Septem ber ophoudt lid van den raad te zijn. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld dat de heer Kuiper tot hoofdbestuurder van het R.K. Vakverbond benoemd is en daarom naar Utrecht moet verhuizen. Restauratie Vleeschhal Op een vraag van den heer Klein Schiphorst (r.-k.) antwoordde de heer Reinalda, wethouder, (s.d.a.p.) dat het Werkfonds goedgevonden heeft, dat bij het restauratiewerk van de Vleeschhal vakbe kwame werklieden zullen worden aangesteld tegen het loon der collectieve contracten. In enkele gevallen zal, als het noodig is. daar zelfs boven gegaan kunnen worden. Een gedeelte van het werk zal in eigen beheer worden uitgevoerd, zooals dit altijd bij restauratiewerken geschiedt. Voor zoover het mogelijk is zal voor het overige een aan besteding gehouden worden. De heer Klein Schiphorst meende, dat een vakbekwame patroon het werk wel licht beter zal kunnen leiden dan ambtena ren. Voor de toezegging van den wethouder was spreker dankbaar. Avondschool De heer C. C. Poppink vraagt eervol ontslag als leeraar aan de Gem. Avondschool voor handelsonderwijs met ingang van 1 October. Wordt verleend. Revue van hamerstukken. Zonder discussie werden de volgende voor stellen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de balansen 1935 en 1936 van de woning stichting Patrimonium. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening var f400.000. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor de restauratie der Jans- kerk. Voorstel van B. en W. inzake de garanties van geldleeningen van 5 woningbouw-corpo- raties. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond in het Florapark van de Haarlemsche Schoolvereeniging. Voorstel van B. en W. tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Rolsteeg. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van grond aan de Rolsteeg voor de gemeente. Voorstel van B. en W. tot aanschaffen van leermiddelen voor de school voor U.L.O. letter C (Parklaan). Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van gelden voor verbeteringen van het gebouw van de school voor U.L.O. let ter C. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor de walbeschoeiïng langs de Brouwersvaart. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat aan de N.V. „Vondelkwartier". Voorstel van B. en W. tot wijziging der capitulantenverordening. Presentiegeld voor commissievergaderingen. In behandeling kwam aan de orde het voorstel van B. en W. inzake het toekennen van presentiegelden aan raadsleden voor commissievergaderingen. De heer Peper (communist) wees er op, dat de groote* fracties de leden der kleine fracties uit de commissies weren. Dat is op zich zelf al een nadeel voor het belang der gemeente. Nu komt er bij. dat een deel van de geldelijke vergoeding voor de raadsleden bestaan zal in presentiegeld voor de commis sievergaderingen. Laat de raad daaraan den ken als de volgende maand de commissies weer samengesteld worden. De heer Sehaafsma (C.D.U.) sloot zich bij dit betoog aan. De heer van der Veldt (r.-k.) was niet tegen het voorstel van B. en W. Hij begrijpt evenwel niet dat Ged. Staten, die voorschre ven dat de presentiegelden voor de raadsver gaderingen indertijd verlaagd moesten wor den, nu dit voorstel zullen goedkeuren. De heer Van Engelen (K.D.P.) vroeg ook presentiegelden voor de afdeelingsver- gaderingen. De heer Noordhoff (s.d.a.p.) wees er op. dat 12 van de 39 raadsleden in de com missies samen 44 van de 67 plaatsen bezetten. Verschillende raadsleden hebben geen en kele commissie. Het zal noodig zijn daarin verandering te brengen. Het heeft spreker verwonderd, dat de heer Peper nu er geld is te verdienen lidmaatschap pen van commissies wil hebben. Vroeger heb ben de communisten elke medewerking in raadscommissies geweigerd. De soc. dem. fractie heeft reeds met andere groote fracties overleg gepleegd hoe aan de wenschen der kleine fracties kan worden tege moet gekomen. De heer van Liemt (r.k.), voorzitter, zei dat B. en W. overtuigd zijn dat Ged. Staten hel raadbesluit zullen goedkeuren. Afdeelings- vergaderingen zullen niet vergoed worden, die vallen er buiten. De heer Peper zei dat de heer Noordhoff er met zijn beschuldiging naast is. De commu nisten hebben nooit geweigerd in commissies te zitten. Alleen eenige commissies werden uitgezonderd. Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. Het gebouw van den Geneeskundigen Dienst. 3. en W. vroegen een verhoogd crediet voor het nieuwe gebouw van den Geneeskundigen fiiDe^heer Klein Schiphorst (R.K.) wilde nu het gebouw bijna klaar «is, hulde brengen aan de architectuur van dit gebouw. Dit achtte hij noodig. omdat er indertijd in den raad anders over het ontwerp gespro ken is. Het voorste] van B. en W. werd goedgekeurd. (Bovenstaande ts reeds in een deel onzer tor ure o-plage ovoenomen.) Rijzonder Onderwijs. en W. vragen een crediet van f 6000 voor de aanvulling van schoolmeubelen, leermidde len, enz. voor de bijzondere school aan de Krocht, waarin de school van het Oranje Nassau instituut wordt gevestigd. De heer W e us t i n k (r.k.) vond de gang van zaken met dit schoolgebouw eigenaardig. Is het juist, dat het bestuur der school in samen werking met Openbare Werken de begrooting heeft opgemaakt? Anders dient een school bestuur zelfstandig een begrooting in en dan behandelt Openbare Werken die. De laatste gang van zaken is in den regel de goedkoopste. Nu moest Openbare Werken zijn eigen begroo ting op verlangen van B. en W gaan verlagen, eerst van f 10.000 tot f 7000 en later tot f 6000. Een deel -der werken is bovendien al uitge voerd. De begrooting van f 6000 is nog meer dan de helft te hoog. De gemeente behoeft de kosten der verhuizing niet te betalen. Wie gaf opdracht de banken passend te maken in de omgeving, een werk waarmede meer dan f 600 gemoeid was. Waren de banken niet meer in behoorlijken staat? De schoolbesturen moeten zelf zorgen voor het behoorlijk uitzien der banken. Moeten de gelden niet op het be stuur verhaald worden? Er wordt f 45 gevraagd voor een schoolklok, terwijl voor f 16 een goede schoolklok te koop is. Zoo is het overal mee, met het oliën der vloeren, maken van electrisch licht, leggen van linoleum, aanschaf fen van kasten, enz. Er kan van verkwisting gesproken worden. Voor 7 nieuwe kachels wordt f 420 gevraagd, terwijl voor de helft van het geld goede kachels te koop zijn. De post voor gymnastiekwerktuigen is geheel te schrappen omdat die in de eerste 4 jaar niet noodig zijn. Er is bovendien een geschikt gym nastieklokaal in de school aan de Nassaulaan, dat slechts 8 uur in de week in gebruik is. De begrooting van f 6000 moet met f 3000 verminderd worden. De heer Boes (V.D.), wethouder, zei, dat de gang van zaken anders is geweest dan de heer Weustink meende. De aanvraag van het schoolbestuur was aanvankelijk f 10.000. Aan vankelijk meende Openbare Werken, dat de gemeente voor de meubileering moest zorgen, daarom werden de banken reeds door Open bare Werken opgeknapt. Toen die vergissing bleek is meteen met het werk gestopt. Het schoolbestuur bofte bij die omstandigheid. Zoo is het ook met het aanbrengen der ver lichting. Naderhand is gebleken, dat enkele geraamde posten nog wel verlaagd kunnen worden. B. en W. zullen er evenwel voor zor gen, dat er niet meer uitgegeven wordt dan noodig is. B. en W. denken er niet aan de post voor het linoleum goed te keuren. Voor de klok wordt niet meer dan f 20 gegeven. Het school bestuur heeft zich al bereid verklaard verschil lende dingen zelf te betalen. Er is geen post voor verhuizing uitgetrokken. Paviljoen BREDERODE. Gezellig zitje en goede consumptie Billijke prijzen. Groote gezelschappen genieten reductie In de onmiddellijke nabijheid van de Ruïne van Brederode het Tinholthuis de druivenkassen ('s Zondags geen druivenverkoop.) (Adv. ingez. Med.) B. en W. denken er niet aan reeds nu het gymnastieklokaal van werktuigen te voorzien. Er is geen bezwaar tegen dit geld voorloopig uit de begrooting te halen. Er blijft dan over f 4700 en B. en Wj zullen trachten dit bedrag nog te verlagen. De heer Reinalda (s.d.a.p), wethouder, zei, dat het geheele college van B. en W. voor deze zaak tegenover den raad verantwoordelijk is. Het gaat er om, dat deze bijzondere school zoo goed mogelijk gemaakt wordt in het belang van het onderwijs. Spreker was er voor om het gymnastieklokaal wel in te richten, omdat er in het midden van de stad behoefte is aan gym nastieklokalen. Men kan het aan B. en W. over laten zooveel mogelijk op de begrooting te be zuinigen. Maar het moet goed worden. Het zou toch zonderling worden als de raad in zou gaan op het voorstel van den R.-K. heer Weustink om een aanvraag van een bijzondere school te verlagen, hoewel de wethouder van onderwijs, die een man van het openbaar onderwijs is, zich daartegen verklaard heeft. De heer Weustink: als er te veel geld bij het openbaar wordt uitgegeven protes teer ik daartegen, evenzoo als er te royaal gehandeld worden bij het bijzonder onder wijs. Ik stel een motie voor om het crediet tot f 3000 te verlagen. De heer Boes: de motie is niet aange naam voor B. en W. Er wordt door B. en W. niet meer uitgegeven dan noodig is. De heer Weustink: ik had geen bedoe ling wantrouwen jegens B. en W. uit te spre ken. Ik bedoelde het aan een ander adres. Het crediet van f 4300 werd daarna dooi den raad goedgekeurd. De u.l.o. school van de R.-K. schoolver eeniging aan de Ged. Oude Gracht heeft twee Uit de CEBUTO massakeus 6 dagen Harzgebergtef 47. 6 dagen Ardennen-Luxemburg 47. 6 dagen Vierlandenreis 48. 7 dagen Schwarzwald53.50 10 dagen Frankrijk, Vogezen 87.50 12 dagen Zwitserland en Zwarte Woud 97.50 Inlichtingen en Reisgids bij JAC. HEEMSKERK I loulplem 34 HAARLEM - Tul. 1 b' Reizen zonder zorgen (Adv. Ingez. Med.) nieuwe lokalen noodig. Er zijn twee lokalen daarvoor te bestemmen van het vroegere brandweergebouw aan de Oude Gracht. De kosten zullen ongeveer f 300 bedragen. De raad keurde dit voorstel van B. en W. om daartoe medewerking te verleenen goed. Benoemingen Voordat de raad tot de benoemingen over ging werd een besloten vergadering gehou den die IV2 uur duurde B. en W. stelden voor: a. den heer M. J. F. Ehrbecker, hoofd van school 37 (Soendastraat) als .zoodanig over te plaatsen naar de Centrale. School voor gewoon lager onderwijs no. 1 (Weltevreden plein). b. den heer H. M. W. Bandel, hoofd van school no. 41 (Van Zeggelenschool, Allard- Piersonstraat)als zoodanig naar school no. 37 (Soendastraat): en c. den heer J. Kramer, hoofd van school no. 7 (Leidscheplein-Zuid), als zoodanig naai school no. 41 (Van Zeggelenschool. Allard Piersonstraat)zulks onder intrekking van het aan hem bij raadsbesluit van 28 Juli 1937. no. 40, sub III, verleend eervol ontslag uit eerstgenoemde betrekking. a en c werden zonder stemming aangeno men, b werd aangenomen met 26 tegen 8 stemmen. Verder werd zonder stemming besloten met ingang van 1 September 1937 over te plaat sen: a. mejuffrouw A. Melchior, als onderwijze res van school no. 41 (Van Zeggelenschool, Allard Piersonstraat) naar school no. 34 (Overtonstraat)en b. den heer J. L. Munnik, als onderwijzer van school no. 7 (Leidscheplein-Zuid), naar school no. 41 (Van Zeggelenschool, Allard Piersonstraat), zulks onder intrekking van het aan hem bij raadsbesluit van 28 Juli 1937 no. 40, sub. III, verleend eervol ontslag uit eerstgenoemde betrekking. Benoemd werden tot onbezoldigde ambte naren van den Burgerlijken Stand de heeren A. G. Boes en E. van der Wall (wethou ders). Afscheid van het raadslid H. J. Kuyper. De voorzitter (wethouder van Liemt) sprak tenslotte eenige woorden van af scheid tot tot den heer H. J. Kuiper, die scheid tot den heer H. J. Kuiper, die treurt, dat de heer Kuiper wegens zijn ver trek naar elders, aftreedt als raadslid. Zijn heldere adviezen, die getuigden dat hij een helderen kijk op het leven heeft, werden al gemeen op prijs gesteld. Spreker is overtuigd, dat men in Utrecht spoedig zal weten te pro- fiteeren van de kans, dat zij hem kunnen betrekken in het openbare leven. Spreker wenscht den heer Kuiper Gods beste zegen toe (applaus). De heer Kuiper (r.k.) dankt voor deze hartelijke woorden. Als personen heeft men elkaar steeds in den raad weten te waardeeren Het spijt spreker, dat hij den raad van Haar lem moet gaan verlaten. Spreker wenscht den raad en de raadsleden persoonlijk het beste (applaus) Het gelukkige voorgevoel. Tom Hatkins zat in zijn telefooncel, zooals hij dagelijks deed, wanneer hij heele scheeps ladingen graan verhandelde. Over een uurtje was hij vrij en daar hij op het oogenblik niets anders had te doen, nam hij zijn zakspiegeltje. Hierin aanschouwde hij een jongeman van 28 jaar met blauwe oogen, rossig haar en een grooten mond. dien hij zelf moest erkennen als het minst geslaag de deel van zijn gelaat. Zijn altijd opgetrokken wenkbrauwen deden hem er uit zien als iemand die zich steeds afvraagt, wat er nu weer zal gebeuren. Opeens rinkelde de bel van de telefoon en wel zoo onverwacht, dat Tom, die anders na tuurlijk nooit van een telefoonbei schrok, zijn spiegeltje liet vallen, zoodat het brak en de eigenaar zich een woord liet ontvallen, dat men in fatsoenlijk gezelschap niet gebruikt Terwijl hij den hoorn opnam, dacht hijdat Is de baas. die natuurlijk weer geen rust heeft. En hij vergiste zich niet. Hallo, ben je daar Hatkins? Ja. meneer. Is mijn zoon er ook? Neen, meneer, meneer Robert is al weg. Toen werd de verbinding zoo onduidelijk, dat Hatkins niet kon verstaan, wat meneer Richardson, die op het oogenblik in Liverpool was, er van dacht, dat zijn stamhouder al zoo vroeg van kantoor was gegaan. Toen hoorde hij weer iets. Luister eens Hatkins.... rengHa'llo, versta je me? Ja, meneer. Verkoop.... hallo wat een lawaai.... twee honderdtwee honderd duizend mud eind October. Ja, meneer, ik zal het even herhalen. Hatkins herhaalde het, hoorde een tijd lang niets, dan een hevig lawaai en plotseling weer de stem van zijn oudsten patroon: - Twee honderd duizena - heb je het ver staan en zeg tegen meneer Robert, dat als we vijf shilling kunnen verdienende rest was weer onverstaanbaar. Nog even kon hij hoo- ren: De boot vertrekt over een uurVer der volgde er niets meer. Weg mompelde Hatkins en begon on middellijk met de opdracht uit te voeren. De eene makelaar na den andere meldde steeds lager prijzen van de Oostzee, en even over vijven boekte hij zijn laatste post. Meneer Robert nam den volgenden dag zon der de minste emotie kennis van de groote op dracht van zijn vader. Eigenlijk stelde hij er weinig belang in. Het zaken doen verveelde hem en hoewel hij het nog nooit tegen zijn vader had durven zeggen, was hij vast beslo ten om zoodra hij alleen aan het hoofd van de firma zou staan, het exporteeren van graan aan iemand anders over te laten en zijn tijd te verdeelen tusschen de Rivière en de win tersport in Zwitserland.. Lusteloos had hij het orderboek ingezien en alleen gezegd: Nu, dat is goed, Hatkins, als je een winst kunt maken van vijf shilling, doe het dan. Daar het niet in zijn hoofd opkwam het logi sche van deze transactie een oogenblik te be twijfelen, werd er verder tusschen meneer Ro bert en Hatkins over de zaak niet meer ge sproken. De markt bleef dalen en telkens wanneer de prijs een half punt zakte, werd de firma Ri chardson vijf duizend pond rijker, want ze kon nu tegen een lageren prijs koopen, het geen ze hooger had verkocht. Tom Hatkins deed niet veel meer dan af wachten. Daar komt op een ochtend meneer Robert met ontdaan gezicht en zonder mono- cle binnenstormen. Uit het feit. dat zijn jong ste patroon geen monpcle droeg, meende Hatkins te moeten opmaken, dat er een ern stig ongeluk was gebeurd, want hij kon zich niet voorstellen, dat meneer Robert zie'h over iets, wat de zaak betrof, zóó zou kunnen op winden. Met trillende handen reikte deze Hatkins een telegram uit New York over: Situatie zeer ernstig stop Reis heden af stop. Tracht verlies te beperken. Richard son. Verbaasd keek Hatkins zijn jongen patroon aan. Verlies? Had de oude dan zijn verstand verloren? Er was minstens al veertig duizend pond verdiend! Je hebt die partij toch v e rkocht? vroeg meneer Robert angstig. Zeker meneer, de firma verdient nu zoowat veertig duizend pond. Maar danstamelde meneer Robert. dan is mijn vader beslist in de war. Hij denkt, dat we gekocht hebben! Hatkins begon nu ongerust te worden. Hij moest die telefonische order uit Liverpool, die zoo onduidelijk overkwam, verkeerd hebben verstaan. Maar dan en die gedachte, liet hem niet meer los dan had hij niet slechts de firma een strop van veertig duizend pond bespaard, doch bovendien hetzelfde bedrag verdiend! Mijn vader heeft natuurlijk gezegd: koopen. is het niet? Ja, ziet U meneer, ik dacht Je dacht, zei meneer Robert langzaam en keek Hatkins doordringend aan, je wilt toch zeker niet zeggen, dat je dede verre gaande brutaliteit hebt gehad, om op je eigen verantwoording te verlcoopen, niettegen staande mijn vader je had opgedragen te koopen Langzamerhand werd Hatkins de toestand duidelijker. Natuurlijk had hij zich vergist. Maar die vergissing was een succes geworden en meteen opende zich een nieuw perspectief voor zijn oogen! Een beetje verlegen glim lachend zei hij kalm: Ach meneer, een mensch moet toch ook zélf kunnen denken Meneer Robert keek hem stom-verbaasd aan. In elk geval, heb ik veertig duizend pond voor de firma verdiend. Dit feit viel niet te loochenen en daarom vond meneer Robert het waarschijnlijk niet meer noodig zich verder met deze zaak in te laten. Nu,ik denk, dat het maar het beste is, dat je die kwestie met mijn vader in orde maakt. Maar die twee honderd duizend mud moest je vandaag maar teiugkoopen. De dagen, die Hatkins nog scheidden van de terugkomst van den ouden heer, waren niet zoo heel prettig, want niettegenstaande het behaalde succes, voelde hij zich toch niet erg gerust. Dus het komt hierop neer, Hatkins. dat je tegen mijn instructies hebt gehandeld, zei meneer Richardson Sr. terwijl hij hem met zijn groote donkere oogen strak aankeek. Ik had zoo'n voorgevoel meneer.... be- kon de ongelukkige. Wat! Voorgevoel! Dat is een heel mooi ding, maar gehoorzaamheid is nog mooier. Het is alles tenslotte goed afgeloopen misschien beter, dan wanneer je gedaan had, wat ik je zei De firma heeft twee en vijftig duizend, twee honderd en veertien pond verdiend, me neer, zei Hatkins klein. En acht shilling, mompelde meneer Ri chardson. Eeigenlij-k moest ik je ontslaan, maar achteraf beschouwd, moet ik in mijn zaak toch ook menschen hebben met durf en initiatief en daarom zal ik je in het vervolg de vrije hand laten en je salaris verhoogen tot zes honderd pond per jaar. De affaire-Hatkins was spoedig algemeen bekend. Meneer Richardson vertelde de ge- schiedenis aan zijn vrienden op de club en via hun personeel drong ze langzamerhand ook door tot het kantoor van Richardson zelf. De jongere bedienden spraken plotseling van „Meneer Hatkins" en de procuratiehouder zelf zei amicaal: Zeg. Hatkins, ga je mee lunchen? Niettegenstaande zijn promotie voelde Hat kins echter maar al te goed, dat het nu zij n taak was, zijn onverwacht verworven repu tatie hoog te houden. Daarom deed hij uit voorzichtigheid slechts kleine transacties, maar het was toch duidelijk, dat meneer Ri chardson in zijn verwachtingen een beetje was teleurgesteld. Hatkins, zei hij eens, je bent niet zoo ondernemend meer, als toen je die twee hon derd duizend mud verkocht. Nee, meneer, je moet de dingen niet for- ceeren. Je moet voorzichtig zijn en de gelegen heid afwachten. En zeker wachten op een voorgevoel!, merkte meneer Richardson sarcastisch op. Misschien wel. meneer, misschien wel. Terwijl Hatkins dit zei, keek hij geweldig verstandig en de oude heer dacht, dat het waarschijnlijk het beste was, om dien kerel zijn gang te laten gaan. al was hij persoonlijk niet erg op die voorgevoelens gesteld. Dien zomer werd Hatkins tijdelijk belast met de leiding van de export-afdeeling. toen de chef hiervan met vacantie was. Hij was met den gang van zaken daar absoluut niet op de hoogte en daarom liet hij met een gewichtig gezicht alles maar aan de bedienden over. Op een goeden dag gaf de jongste patroon hem order een lading graan, die in de Azoren lag', naar Halifax te zenden. Hatkins, die in aardrijkskunde nooit erg sterk was geweest, wilde in geen geval zijn reputatie in gevaar brengen, door verdere vragen te stellen. Hij nam dus een aardrijks kundig woordenboek en kwam tot de ontdek king dat Halifax een haven was in Nieuw- Schotland (Canada). Hij keek niet verder en kon dus ook niet vermoeden, dat de bedoeling was, dat de lading verscheept werd naar Hali fax in Yorkshire via Liverpool en Manches ter. Een paar dagen voordat de chef van de export-afdeeling weer terugkwam, werd Hat kins op het privé-kantoor ontboden. Hatkins, begon meneer Richardson Sr. en keek hem doordringend aan, waarom heb je dat graan naar Nieuw-Schotland gezonden en niet naar Yorkshire, zooals meneer Robert heeft opgegeven? Daar gaat mijn reputatie, dacht Hatkins en instinctmatig antwoordde hij: Meneer, ik had zoo'n voorgevoel. Ach wat, voorgevoel! lachte meneer Ri chardson, je wil me toch zeker niet wijsmaken, •dat je er een voorgevoel van had, dat in Ca nada een hittegolf de geheele oogst zou doen mislukken en dat onze lading daardoor hon gersnood-prijzen zou opbrengen Hatkins trachtte kalm te blijven! Daar had hij warempel weer een grooten slag geslagen, zonder het te weten! Nu zijn reputatie hoog houden! Bescheiden blozend keek hij meneer Richardson aan en zei toen aarzelend: - Ja, meneer, ik had er inderdaad een voorgevoel van De oude heer staarde hem een tijdlang sprakeloos aan en zei toen alleen: Goed! Je kunt gaan. We spreken er nog wel eens over. Een week later moest Hatkins weer op het privé-kantoor komen, ditmaal om te verne men, dat hij als compagnon in de zaak zou worden opgenomen en toen hij kort daarna in een restaurant, waar hij vroeger geen voet dorst te zetten, zat te lunchen, hoorde hij een stuk van een gesprek achter zich: Ja daar, die rossige. Hatkins Halifax-compagnon. Toen wist hij dat hij een groot man was. A,- FABER, De Ned. Reisvereeniging. De reünie te Zandvoort. Voor de reünie der Nederlandsche Reis vereeniging, welke op 5 September a.s. te Zandvoort wordt gehouden, blijkt onder de leden van deze organisatie groote belangstel ling te bestaan, zoodat Zandvoort dien dag een groot aantal bezoekers kan verwachten. Na de koffietafel worden verschillende uit stapjes naar keuze gemaakt. O.a. staan op het program strand- en duinwandelingen, een groote autotocht door de duinen over den Zeeweg en via Overveen naar Haarlem, met korte wandeling door deze stad en terug naar Zandvoort, via Heemstede, Groenendaal, Aerdenhout en Bentveld. Voorts is er gelegenheid uit Zandvoort per tram naar Haarlem te gaan ter bezichtiging van de Frans Halstentoonstelling. De avondmaaltijd heeft plaats in ver schillende hotels; deze zal op een zoodanig tijdstip eindigen, dat de deelnemers nog denzelfden avond hun woonplaatsen kunnen bereiken. NED. HERV. KERK. Uit de generale kas van de algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is aan de Ned. Herv. gemeente van Haarlem uitgekeerd een bedrag van f 150 voor godsdienstonderwijs en aan die van Schoten f 300 voor pastorale hulp. Ds. P. D. v. d. TOGT. Ds. P. D. v. d Togt, predikant bij de Evangelische Gemeente hier ter stede, ont ving een beroep naar Wormerveer. PERSONALIA. De heer Carl Reehorst1 te Haarlem is ge- engageerd als solo-solist bij het orkest van een der schepen der Holland-Aimerika lijn. „JENNY" WORDT OPGEZET. De heer Sarassani heeft den directeur van den Haagschen Dierentuin W. graaf van Bylandt telegrafisch doen weten dat hij hem de beschikking laat over de overblijfselen van den circusolifant Jenny. Vermoedelijk zal het dier worden opgezet en in een museum worden geplaatst, PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 27 AUG. Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.— Keulen 10.20 Pauze 10.35 Pa rijs Radio 12.15 Keulen 1.20 Ned. Brussel 1.35 Keulen 2.20 Droitwich 4.15 Pauze 4.20 Keulen 5.20 Fransch Brussel. 5.40 Ned. Brussel, 6.20 London Regional 6.45 Fransch Brussel 7.10 Keulen 8.05 Diversen 9.20 London Regional 10.55 Berlijn. Progr. 4: 8.Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 5.20 Droitwich 10.20 Diversen 10.55 London Regional 11.20 Droit wich Pa-ogr. 5: 8.007 00 Diversen. 7.Eigen gramofoonplatenconcert: Cocktail program ma. 1. Invincible, Gr. Massed Brass Bands; 2. An den blauen Wassern von Hawaii, Sym phonic orkest; 3. Wo ist der Mann, Mariene Dietrich; 4. My tango dream, Geraldo's or kest; 5. En son a glad, Duo Ja met orkest; 6. Community land, Edna Cecil met harmo nica; 7. Home on the range, Joe Petersen; 8. Traume von Dreimaderlhaus, Humoresk Me- lodios; 9. In einem Chinesische Tempelgar- ten. Symphonic orkest; 10. Pricionero, Ge raldo's orkest: 11. Satervalsen, Duo Ja met orkest; 12. Graf von Luxembourg, Solisten, koor en orkest; 13. Warum, warum has^ du mil- Weh getan?. Tatjana Birkight; 14. Mu sical Comedy Waltz Selection, Edna Cecil, harmonica; 15. Sally, Joe Petersen; 16. The high School cadets. Gr. Massed Brass Bands. 8.00—12.00 Diversen. Centrum Comité. De feesten op Koninginnedag. Het - Centrum-Comité der Vereeniging Ko ninginnedag zendt ons het volgend program ma van de feestelijkheden welke zal plaats hebben op 31 Augustus a.s. 's Morgens om 7 uur reveille, door 2 mu ziekcorpsen. Opstelling Stationsplein en Gr. Houtbrug. Van de Dreef af 's morgens te 10 uur, zal er een groote parade gehouden worden waar aan 80 paarden en ruiters zullen deelnemen. De route is als volgt Dreef, Houtplein, Groote Houtstraat, Groote Markt waar gedefileerd en door de autoriteiten inspectie gehouden zal worden. Te 10.15 verder in draf door Jansstraat, Jansweg, Kennemerplein, Frans Halsplein, Schoterweg-, Cronjéstraat, Julianaplein. Soen- daplein, Rijksstraatweg, Zaanelaan, Marnix- straat, Stuyvesantstraat, Jan Haringstraat, Kleverlaan, Kleverparkweg, Brederodestraat, Verspronckweg, Schotersingel, Staten Bolwerk Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat. Zijl straat, Zijlvest, Wilhelminastraat, Koningin neweg, Stolbergstraat. Julïanastraat, Lorentz- plein Jordensstraat, Wagenweg. Spanjaards laan, Linaeuslaam, KI. Houtweg, Paviljoen, einde. Concert Groote Markt van 2—5.30 uur. Om 2 uur muzikale omgang van het Kennemer plein af. Om 2.30 uur ommegang van het Stations plein af. Om 4 uur ommegang Groote Markt. Om 4.30 uur ommegang van de Groote Markt af. Om 7 uur ommegang Stationsplein. Om 7.30 uur ommegang Groote Houtbrug. Om 7.30 ommegang van de Groote Markt af Om 2.30 precies, op het Paviljoen Concours Hippique. Voor leden van Koninginnedag bestaat, zoolang er plaatsen beschikbaar zijn, gelegen heid om plaatsen te bespreken a 25 cent op vertoon van diploma 1937. Plaatsbespreking op Maandagavond van 8—10 uur in het gebouw St. Bavo, Smede- straat. Concert van 8,00—11.30 uur, Groote Markt. Om 9 uur ballet van Tilly Sylon met mede werking van de H.O.V. op het terrein voor het Paviljoen. Om 9 uur muzikale ommegang van de Groote Markt af. Om 10 uur ommegang van de Groote Markt af. Buiten de concerten om, zal er van den toren van de Groote Kerk mechanische mu ziek ten gehoore worden gebracht, het geen iets nieuws is. Er bestaat ook gelegenheid voor leden van Koninginnedag op vertoon van diploma 1937 plaats te bespreken voor het ballet. Bespre king zelfde plaats en tijd als boven,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6