DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 7 CRICKET. Boolleggers hebben weer geen succes. De Flamingo's ïvinnen met 26 runs op de eerste innings. Gisteren is te Laren tusschen de momenteel in ons land toerende Bootleggers en de Flamingo's een wedstrijd gespeeld die door de Flamingo's met 26 runs op de eerste innings werd gewonnen. Er werd weinig fraai battingwerk te zien gegeven. De Flamingo's scoorden in de eerste innings slechts 60 runs doch de Bootleggers brachten het er nog slechter af en konden het tot niet meer dan 34 runs brengen. De volledige scores waren: Flamingo's eerste inningsMr. P. C. La bouchère c. Clarke b. Downing 17; Jhr. F. Hooft Graafland b. Downing 3; D. Ingelse c. J. K. Hawkes b. Downing 9: Mr. H. v. Manen b. Mc Intosh 7; A. Nolet l.b.w. b. Mc Intosh 1; W. O. F. Wittebol c. Downing b. Mc Intosh 0; A. v. Baasbank b. Wisdom 7; H. van Boo- ven c. Austin b. Wisdom 0; Jhr. H. B. v. Tets b. Mc Intosh 1; G. Menalda v. Schouwenburg b. Downing 3; L. Sodderland not out 8; extra's 4. Totaal 60. K. Downing 10 3/6 2 15 A. Mc Intosh 15 9 19 E. M. Wisdom 5 0 22 Bootleggers 1ste innings: G. Scott c. A. v. Baasbank b. Sodderland 4; A. Mc Intosh c. Nolet b. v. Manen 2; J. K. Hawkes c. Nolet b. v. Manen 0; K. Downing l.b.w. b. Sodderland 8; J. C. Hawkes c. v. Baasbank b. v. Manen 2; E. M. Wisdom c. v. Tets b. v. Manen 6; J. C. Lynn c. Wittebol b. v. Manen 3; E. A. Clar ke c. Hooft Graafland b. v. Manen 0; K. B Moore c. Ingelse b. van Manen 2; E. Austin b. Sodderland 4; A. Gadsby not out 1; extra's 2. Totaal 34. Mr. H.' v. Manen 13 4 23 7 L. J. Sodderland 1-2 2/6 7 9 3 Flamingo's 2de innings: Mr. P. C. Labou- chère b. Gadsby 25; Jhr. F. Hooft Graafland b. Gadsby 0; D. Ingelse c. J. C. Hawkes b. Mc Intosh 4; Mr. H. v. Manen b. Mc Intosh 3; A. Nolet b. Gadsby 1; W. O. F. Wittebol b. Gads by 0; A. v. Baasbank b. Mc Intosh 9; H. v. Booven not ont 16; Jhr. H. B. v. Tets run out 7; G. Menalda v. Schouwenburg c. Austin b. Downing 11; L. Sodderland run out 0; extra's 6. Totaal 82. A. Mc Intosh 15 6 15 A. Gadsby 17 4 55 4 K. Downing 3 16 1 Bootleggers 2de innings: J. K. Hawkes c. Hooft Graafland b. v. Manen 1; J. C, Hawkes c. v. Baasbank b. Labouchère 3; K. Downing not out 5; A. Mc Intosh not out 9. Totaal 18. Mr. H. v. Manen 5 1 11 1 Mr. P. C. Labouchère 4 17 1 De Bootleggers aan liet werk. Maandag hebben wij reeds met dit sympa thieke Engelsche touring-team kennis kunnen maken en speciaal het werk van den aanval viel te loven waar de slowbowler Gadsby het. meeste succes had, hoewel deze moeilijker te bespelen leek, dat hij inderdaad was, hetgeen Dinsdag in Amsterdam bleek, waar Glerum en De Waal samen het Engelsche totaal verre overschreden. Zooals wij in ons verslag van den wedstrijd Rood en WitBootleggers ech ter reeds als onze meeding weergaven, was Mc. Intosh met zijn off-spinners, die Dinsdag op het appèl ontbrak, tot het geliuk van de beide V.R.A.-batsmen, die nu niet de minste moeite met den aanval bleken te hebben, de gevaarlijke man. Gisteren heeft hij dit op ondubbelzinnige wijze bewezen, samen met Downing be- heerschte hij de situatie volkomen, de Fla mingo's kregen geen voet aan den grond en werden gezamenlijk voor 60 runs nog voor de lunch uitgekegeld! Mc. Intosh zag o.a. kans mr. H. v.Manen, de befaamde Hagenaar voor slechts 7 runs te bowlen; ook Wittebol (1) werd zijn slachtoffer, gevangen door Downing. Speciaal Mc. Intosh moet nagenoeg onbe speelbaar zijn geweest: 15 overs w.o. maar liefst 9 maidens! resultaat 4 wickets voor 19 runs, zijn collega Downing 4 voor 15. Met dit poovere resultaat voor oogen (slechts de openingsbatsman mr. P. Labouchère wist tofc het voorlootste wicket stand te houden doch maakte er maar 17) blijkt achteraf Rood en Wit het er met haar 100 runs nog niet zoo slecht te hebben afgebracht. Op dezen zeer sterken en gevarieerden aan val zouden we wel eens een Nederlandsch elf tal aan het werk willen zien, ze zouden het wel eenigszins moeilijker krijgen dan onlangs het geval was tegen de Free Foresters. Heel jammer, dat ons nationale team niet tegen de Bootleggers in het veld komt. H.C.C. zal Vrijdag a.s. in Den Haag de handen vol hebben. Voor het verslag van dezen wedstrijd Fla mingo'sBootleggers zie elders in dit nummer. H. B, S. wint van een Rood en Wit- combinatie. Gisteren was een H. B. S.-team de gast van Rood en Wit en waren wij verrast over het uitstekende batten van het meerendeei dezer jongelui, waarbij slechts twee spelers (J. Everard en H. Herklots) uit het eerste team aanwezig waren. De rest waren spelers uit het 2de en juniores. Van den eersten tot den ne genden man waren het allen bastmen wier spel een stuk boven het middelmatige uit stak. Om te beginnen met het jongste lid van dit elftal H. Huinder, een broer van den beken den cricketspeler uit H.B.S. I, die de innings der Hagenaars met W. Koek, eveneens een zeer goed bat, opende; een knaap met aanleg, die het zeker ver zal brengen. Huinder maakte er 12, Koek 16. De derde man J. v. d. Valk toonde zich eveneens een uitstekend bat, goed, rustig cricket; 13 runs scoorde hij. L. v. d. Hoepen de vierde man, was iets doortastender, in zijn 28 had hij 3 vieren. Aanvoerder J. Everard gaf eveneens veel goeds te zien, een prima 25 kwam van zijn bat. J. Sanders haalde juist zijn dubbele cij fers en de 10e man Bruine klapte tot slot nog 16 punten bij elkaar, terwijl zijn voorganger Stuur 6 runs aan het totaal toevoegde. Twee spelers, Havermans en Schepen (no. 11) kwamen niet aan scoren toe. Degeen, die het grootste aandeel in het to taal dat 184 runs bedroeg had, was de zesde man H. Herklots, die zonder eenigen twijfel verreweg het beste cricket speelde. In zijn voortreffelijke innings van 55 niet uit scoorde hij o.a. 4 vieren en één zes en indien deze speler wat vroeger was ingestuurd, hadden wij hem mogelijk zijn century zien maken Elke bal kreeg zijn juiste behandeling, iedere losse bal werd onmiddellijk afgestraft. En nu was het een feit dat de bowlers var. het Rood en Wit-team het hem piet al te lastig maakten, doch dit neemt niet weg, dat zijn spel bewondering afdwong'. De Rood en Wit-combinatie bracht er niets van terecht: net openingspaar v. Buerenv d. Bogaardt scoorde resp 24 en 31, Kleyn de Groot een brutale 11 en de rest kwam niet boven de 5. Resultaat 90 runs, een pover re sultaat op den zwakken Haagsche aanval,waar in Koek met 3 voor 17 nog hét beste werk deed. Deze speler onderscheidde zich boven dien door een drietal fraaie vangen. Het fielden van de Hagenaars was heel goed. Bij Rood en Wit was J. Francken met 3 voor 38 nog het best op dreef met den bal. H. Wegerif achter pe palen stumpte drie bats- men. OEHOETOER 1937. Oohoe'sTilburg. In den tweeden wedstrijd tegen Tilburg, dat dezen dag een veel sterker elftal had, dan Dinsdag, lieten de Haarlemmers zien, dat ze heel wat meer waard waren, dan aanvanke lijk scheen. Weer moest eerst worden gefield, en weer bleek, dat goed fielden ook; matig bowlen sterk maakt, waardoor in bijna 3 uur Tilburg voor 142 uit was. Schnitger (31) en Möller (19) openden met 50 runs, maar daarin leverde alleen nog Heyligers (33) moeilijkheden op. Abendanon 2—44, de Lugt 2—46, Elsinger 114, Kleefstra 426. De eerste twee Haarlemsche wickets vielen snel, (Wessel 10) maar Abendanon kreeg eerst steun van Kleefstra (19) en daarna van de Lugt (35), om pas op 117 na 43 runs te wor den gevangen. Hub. Boeree, die zich ook reeds bij het fielden had onderscheiden, batte stug verdedigend en om 6 uur werd de strijd ge staakt bij 123 voor 6, waar ruim 2 uur over gedaan was. Beukers 3—30, Bosch van Dra- kensteyn 2—26. De wedstrijd eindigde dus in een draw. CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire en Middlesex zijn Woensdag aan hun voorlaatste county-match begonnen. Te Eastbourne scoorde Yorkshire 3547 (Leyland 101, Hutton 87, Barber 66) tegen Sussex. Yorkshire speelde onder de captaincy van N. W. D. Yardley wegens uitvallen van A. B. Sellers. Hutton en Mitchell scoorden 106 voor het 2de wicket, waarna laatstge noemde wegens een verwonding' niet vercjer kon spelen. Te Nottingham begon Notts slecht tegen Middlesex doch de innings van Staples (68) na 51 van Hardstaff bracht het totaal van Notts op 316 tegen Middlesex 250. De stand van de overige wedstrijden is: Essex 275 tegen Lancashire 393. Der byshire 213 (Flamson 6—50) tegen Lei cestershire 108. Somerset 248 (Lee 122) tegen Worcestershire 453. HONKBAL. R. C. H. I—QUICK. A.s. Zaterdagmiddag wordt gespeeld de promotiewedstrijd R.C.H. IQuick in het Ajax stadion te Amsterdam. Deelnemers voor de autobus welke Zaterdag middag 21/2 uur van de Gr. Markt vertrekt, ge lieven zich op te geven bij den secr. van R. C. H. den heer C. Meijer, Oranjeboomstraat 71, alhier. DAMMEN. HAARL. R.-K. DAMGENOOTSCHAP. Een dezer dagen hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd. Voorts werd besloten om van 27 Sept. a.s. af de bovenzaal van café Bos Soendaplein te huren. Vermoedelijk zal 4 October wederom een simultaanséance worden gehouden door den heer Jac. Bosse (bondskampioen) Tenslotte werd 't bestuur als volgt samen gesteld: Jac. Bosse voorz., J. Lucas, secr., Overtonweg 8 en G. Kraak, penningm. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Voor de onderl. competitie werden de vol gende partijen gespeeld: T. v. WortG. Zeeuwe 11 G. ZeeuweJ. Lucas 11 M. HerbersJac. Bosse 11 DAMCLUB „HET NOORDEN". Maandagavond werden in het clubgebouw Berkenstraat, voor de Zomercompetitie de volgende partijen gespeeld: Zomercompetitie. Ie klasse: J. v. HeuvenB. Mooij afgebr. A. G. Hoekstra—-W. Reinhardt 02 A. BlomP. Ottolini 20 2e klasse: S. G. Hoekstra—A. Bron 02 3e klasse: C. HarmsenH. v. d. Stelt 20 W. v. LeuffenC. Harmsen 11 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagmiddag j.l. vingen in het clublo kaal der Haarlemsche Damclub de ter gele genheid van het dertig-jarig bestaan dezer vereeniging georganiseerde schoolwedstrijden aan. De uitslagen luiden als volgt: A. de Zwart wint van R. Amama; E. de Wit wint van Th. Vermeer; H. de Waal wint van H. Hartendorp; J. Warmerdam wint van J. de Wit; H. Vige wint van E. Uvehoven; W. v. d. Eijnde wint van F. Krug; B. Mooij wint van A. van Loenen; A. Hoekema wint van H. Ver- wey; J. Denekamp wint van H. Nissen; C. Uidam wint van H. Wesseling; G. Stienstra remise met H. Aarts. Maandagavond j.l. werden in het clublo kaal der Haarlemsche Damclub de volgende wedstrijden voortgezet: Om het dameskarapioenschap 1937 der Haarlemsche Damclub. Mevr. Bruggink wint van mevr. van Dar telen; mevr. Kuijl de Graaf wint van mej. Wullems; mej. Wullems wint van mevr. Brug gink; mevr. Kuijl de Graaf remise met mevr. van Dartelen; mevr. Otter wint van mevr. van Dartelen; mevr. van Dartelen wint van mej. Wullems. Om de clubkampioenschappen 1936/1937 der Haarlemsche Damclub. Hoofdklasse: Joh. Fabel wint van C. Kool; Ph. G. Amelung Jr. wint van K. Olij; J. Balk remise met Joh. Fabel; J. J. van Kesteren wint van K. Olij; P. G. van Engelen remise met J. B. Sluiter Jr. Tweede klasse: J. J. Aling wint van J. Helmer Cupwedstrijden 1936/1937 Haarlemsche Damclub. Groep H. J. J. Groenewoud remise met B Henneke. Groep HI. J. H. Meure wint van A. S. van 't Schip. Groep IV. A. M. Reedijk remise met I. Ra- vensbergen: H. W. C. van Rhoon remise met P. L. Schrijnemakers. Groep V. C. Kool wint van G. van Es; A. Smit wint van J. Otter. Groep VI. J. Merts wint van Chr. Gerritsen; J. Helmer wint van C. B. de Laat. VOETBAL. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Het wedstrijdprogramma voor de eerste klassers van de Westelijke afdeeling van den K. N. V. B. luidt volgens de „Sp. kr.". als volgt: AFDEELING li AFDEELING II. 19 September 19 September R.F.C.—Excelsior 't Gooi—D.H.C. V.S.V.—D.W.S. C.V.V.—Feijenoord AjaxD.F.C. XerxesStormvogels. A.D.O.V.U.C. Haarlem—BI.-Wit K.F.C.Sparta 26 September 26 September D.H.C.H.B.S. D.W.S.R.F.C. Feijenoord'tGooi, D.F.C.V.S.V. Stormvogels—C.V.V. V.U.C.—Ajax Blauw-Wit—Xerxes. SpartaA.D.O. H.-D.V.S.Haarlem ExcelsiorK.F.C. 3 October 3 October D.H.C.—H.-D.V.S. D.W.S.Excelsior. H.B.S.Feijenoord. R.F.C.D.F.C. 't GooiStormvogels V.S.V.—'V.U.C. C.V.V.—Blauw-Wit AjaxSparta XerxesHaarlem. A.D.O.—K.F.C. 10 October 10 October FeijenoordD.H.C. D.F.C.—D.W.S. StormvogelsH.B.S. V.U.C.—R.F.C. Blauw-Wit't-Gooi. Sparta—V.S.V. Haarlem—C.V.V. K.F.C.—Ajax. Xerxes—H.-D.V.S. A.D.O.Excelsior. 17 October 17 October H.-D.V.S.—Feijenoord. Excelsior—D.F.C. D.H.C.Stormvogels. D.W.S.—V.U.C. H.B.S.—Blauw-Wit. R.F.C.Sparta 't GooiHaarlem. V.S.V.—K.F.C. C.V.V.—Xerxes. AjaxA.D.O. 24 October: 24 October: H.-D.V.S.—C.V.V. ExcelsiorAjax 't GooiXerxes. V.S.V.—A.D.O H.B.S.—Haarlem. R.F.C.K F.C. D.H.C.—Blauw-Wit. D.W.S.Sparta. FeijenoordStormv. D.F.C.—V.U.C. 7 November 7 November Ajax—V.S.V. C.V.V.—'t Gooi. A.D.O.—R.F.C. Xerxes—H.B.S. K.F.C.—D.W.S. Haarlem—D:H.C. SpartaD.F.C. Bl.-WitFeijenoord. V.U.C.Excelsior Stormv.H.-D.V.S. 14 November 21 November Ajax—D.W.S. H.-D.V.S.—'t Gooi. 21 November H.B.S.C.V.V. ExcelsiorV.S.V. D.H.C.Xerxes. R.F.C.Ajax. FeijenoordHaarlem D.W.S.—A.D.O. Stormv.—Bi. Wit D.F.C—K.F.C. V.U.C.Sparta 5 December: 5 December! 't GooiH.B.S. V.S.V—R.F.C. C.V.V—D.H.C. A.D.O.D.FC. XerxesFeijenoord. K.F.C.V.U.C. HaarlemStormv. SpartaExcelsior. Bl. WitH.-D.V.S. SCHOTEN BEGINT HET SEIZOEN. Op het Schoten-terrein worden a.s. Zon dag de volgende wedstrijden gespeeld: 12 uur: Schoten 2O.D.E. 2 12 uur: Schoten Jun.O.D.E. Jun. 2 uur: Schoten 1O.D.E. 1 Terrein Kennemers 10 uur: Schoten 3—Kennemers 5 10 uur: Schoten 5Kennemers 7. Als voorwedstrijd vindt op het Schoten terrein om 9.30 uur nog plaats een honkbal wedstrijd tusschen Schoten 2 en E.D.O. 5. Indien Schoten 2 wint of gelijk speelt is zij kampioen. NOORD EN ZUID HAARLEM. Zaterdagavond om half 7 wordt er een bij zonder interessante voetbalwedstrijd ge speeld op het H.B.C.-terrein aan den Heeren- weg te Heemstede. Daar zal een treffen plaats hebben tusschen Noord en Zuid Haar lem. Het noordelijk elftal (in rood shirt) is als volgt samengesteld: Doel: Kockx (Santpoort). Achter. Nijssen (Santpoort), Bosma (O.G.) Midden: Slok (Santpoort). Munnik (T.Y. B.B.), J. Houkes (D.S.S.) Vóór: Zandstra (D.S.S.)v. Schie (O.G.), Bosdijk (D.S.S.), v. Bakkum (O.I.V.), Gerrits (Santpoort) Zuid (in blauw shirt): Doel: Neve (H.B.C.) Achter: Vinke (H.B.C.)Gigengack (G.W.) Midden: Kokkelkoren (Vogelenzang), Kor- tekaas (H.B.C.),,Leuven (H.B.C. Voor: Toledo (H.B.C.), v. d. Linden (H. B.C.), Martin (H.B.C.), Vernooi (B.S.M.), Gieske (H.B.C.) HONKBAL. SAMENSTELLING VAN HET BELGISCHE NEGENTAL. Voor den wedstrijd NederlandBelgië is het Belgische negental als volgt samengesteld: Werper Juul van Mol, vanger R. Gillet, eerste honk J. Payne, tweede honk J. Verschueren, derde honk A. van de Velde, korte stop A. Cramm, verre velders F. v. Oostrom, J. Bresse leers en J. v. Looy. Reserves zijn; Van Haute en Van Vliet. BESLISSINGSWEDSTRIJD HAARLEM II— E.D.O. II. De beslissingswedstrijd, die door het met eenzelfde aantal punten eindigen van Haarlem II en E.D.O. II noodzakelijk is, zal niet, zooals eerst was vastgesteld plaatsvinden op Zater dagmiddag op het R.C.H.-terrein, maar op Zondagmorgen op het terrein van Haarlem aan de Mr. Jan Gerritslaan. NEDERLAND—BELGIë. Naar we thans vernemen zal de interland wedstrijd Nederland—België Zondag a.s. plaats vinden op het terrein van E.D.O. in het Noor der Sportpark. Als tijd van aanvang is vastgesteld drie uur. MOTORRACES TE ALKMAAR. Zondag 29 Augustus a.s. zal het sportpark te Alkmaar voor de tweede en laatste maal in 1937 haar poorten openen om toegang te ver- leenen aan een stroom van bezoekers ter bij woning van de belangrijkste grasbaanraces van dit seizoen in Nederland. Dank zij de medewerking van de K.N.M.V. is het „Alcmaria" V.V.V. nl. gelukt ook dit jaar wederom de Baankampioenschappen der K.N. M. V. op haar banen te laten verrijden. Dat alle Nederlandsche seniores voor dit grasbaanevenement hebben ingeschreven spreekt vanzeif. Verder zullen tevens alle juniores en een keurcorps van nieuwelingen elkander het vuur na aan de schenen leggen. Wat dit alles betreft twijfelen wij er dan ook niet aan of de zilveren beker, welke nog steeds beschikbaar is, voor het bereiken van het ronde-record, zal 29 Augustus a.s. zijn bestemming vinden. Aan een voorspelling betreffende den uit slag zullen wij ons niet wagen, aangezien daarvoor renners als Houtop, v. Dijk. Hart man, v. Aartsen, Rijk, Bosman elkaar weinig toegeven. SCHAKEN. HEEMSTEEDSCHE SCHAAKCLUB. De schaakwedstrijden van de Heemsteed- sche Schaakclub welke in „Boekenrode" aan de Zandvoortschelaan plaats vonden hebben tot resultaat gehad dat van de drie hoofd groepen de heeren: Mantz. Thürkow en Steenken als nummer één eindigden. Op Dinsdag 7 September spelen deze drie hee ren de eindbeslissing om het kampioenschap. Van de lagere afdeelingen, die in zes groe pen waren onderverdeeld, kwamen in de tweede-klasse de heeren Smits. Kouw, Van Cleef en Stuart voor promotie naar de hoofd groep in aanmerking. Van de 3de klassers promoveeren de heeren: Sepp, Post, Dooyes en Marinkelle. I11 totaal werden niet minder dan 591 wed strijden door de wedstrijdleiding geregis treerd. Het wedstrijdseizoen wordt op 28 Septem ber geopend met een massa-kamp tegen de Haarlemsche vereeniging „De Rochade". Bovendien zijn enkele schaakattracties vastgesteld o.a. een bliksemwedstrijd-op-de- klok, waarbij een volledige competitie van tien wedstrijden op één avond mogelijk wordt. Tegen de Zwitsersche vereeniging „Schachverein Arosa" te Graubünden zal een clubcorrespondentiewedstrijd worden ge speeld. Voor belangstellende schakers is de deel name hieraan mogelijk na voorafgaande op gaven bij het secretariaat der vereeniging: F. C. Kuyken. Heeremveg 164, Tel. 28557. Aan' de competitie van den Noord-Holland- schen Schaakbond wordt deelgenomen met minstens vier tientallen, waarbij het eerste tiental wederom de beschikking krijgt over F. Minnema die jarenlang Heemstede in de Bondencompetitie aan het eerste bord ver tegenwoordigde.' HOCKEY. NEDERLAND—HONGARIJE. Naar wij vernemen, zal het a.s. voorjaar waarschijnlijk te Den Haag, een hockey-wed- strijd worden gemeeld tusschen Nederland en Hongarije. De daium zal nader worden vast gesteld. POSTDUIVEN. II. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag jl. haar laatste wedvlucht met jonge duiven van Quievrain (België). Afstand 228 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: G. H. Stouten 1 2 4 8 15 16 18 19; H. J. Petter 3 17: N. Buurman 5 6: D. v. d. Molen 7 14; S. Heitlager 9 12; A. Breeuwer 10; C. v. Meurs 11: C. Koning 1320. Het kampioenschap jonge duiven werd behaald door G. H. Stouten met 86 punten, 2 C. Koning 69 pnt.. 3 N. Buurman 68 pnt., 4 S. Heitlager 57 pnt. 5 J. Breeuwer 56 pnt., 6 W. Cornet 52 pnt., 7 H. J. Petter 49 pnt., 8 C. v. Meurs 44 pnt.. 9 W. de Graaf 40 pnt. 10 A. Breeuwer 37 pnt. Het kampioenschap generaal oude en ionge duiven werd eveneens behaald door G. H. Stouten met 300 pnten, 2 C. Koning 289 pnt., 3 S. Heitlager 146 pnt. 5 C. v. Meurs 129 pnt., 4 H. J. Petten 138 pnt., 6 A. Terol 126 pnt., 7 A. Breeuwer 113 pnt., 8 J. Terhorst 107 pnt.. 9 W. de Graaf 98 pnt., 10 F. Botte lier 86 pnt P. V. „DE REISDUIF". Uitslag Noyon afstand 335 K.M. Los 10 uur 20 min. H. J. Handgraaf 1 2 6 7: P. J. Kok, 3 5 10 en 11; H. Everts 4 en 8; C. v. 't Ende 9; C. Th, Verdonk 12. Ie prijswinnende duif 5 uur 21 min. laat ste 5 uur 54 min. Kamp. jonge duiven: 1 H. J. Handgraaf met 131 pnt., 2 H. Everts met 95 pnt., 3 C. Th. Verdonk met 71 pnt., 4 P. J. Kok met 57 pnt., 5 P. Kroon met 54 pnt. Kamp. generaal: 1 H. J. Handgraaf met 310 pnt. 2 H. Everts met 273 pnt., 3 C. Th. Ver donk met 241 pnt., 4 C. v. 't Ende met 183 pnt 5 J. Th. Bakker met 177 pnt. Kamp, duiven: 1 H. J. Handgraaf H.D. 37—3818 met 69 pnt. 2 H. Boogaard 520 met 52 pnt. 3 C. Th. Verdonk 4064, met 44 pnt. DE KOERIER. Alle postduivenliefhebbers van Haarlem en omstreken aangesloaten bij een erkenden bond kunnen aan het Parkestonconcours deelne men. Het inkorven vindt plaats op Vrijdag 27 Augustus tusschen 6.30 uur8 uur in het ge bouw vam den „Koerier", Ursulastraat. MEVR. ESTHER DE BOER—VAN RIJK MOET RUST HOUDEN. Naar wij vernemen is in den toestand van mevrouw Esther de Boervan Rijk, die on langs nog als geheel hersteld is opgetreden een keer ten ongunste gekomen, De behandelende geneesheeren hebben haar voor het oogenblik volstrekte rust voor geschreven. Het is onder deze omstandigheden niet zeker meer te achten, dat de afscheidsvoor- stelling van de bejaarde actrice op 16 Sep tember a.s. in den stadsschouwburg te Am sterdam, zal kunnen plaats hebben. BEURSVACANTIE OP 30 AUGUSTUS. De minister van Financiën heeft zijn goed keuring gehecht aan het besluit van de le den van de Ver. voor den Effectenhandel om de effectenbeurs op Maandag 30 Augustus gesloten te houden. EIGEN JAPANSCHE BOSCHRESERVES IN NED. INDIë? Naar het N. v. d. Dag verneemt, heeft men In het Japansche houtaankapbedrijf in Sang- koelirang gedurende de laatste weken een groote bedrijvigheid geconstateerd. De aankap en de zagerijen werken met man en macht voor een versnelden afscheep. Reeds in het afgeloopen halfjaar is de hout export uit Sangkoelirang belangrijk toegeno men, waardoor de bedrijfsresultaten verbeterd zijn en de maatschappij wellicht in staat zal zijn het oorspronkelijk verlies van 2.000.000 yen. dat men dacht te moeten afschrijven, ge deeltelijk in te halen. Van andere bevoegde zijde vernemen wij verder, dat in Japansche houthandelskringen stemmen opgaan om maatregelen te treffen tot een betere houtvoorziening en voorraad- vorming. Als gevolg van het conflict hebben de Chineesche houtzagerijen, die voor een groot deel den houthandel in het Verre Oosten beheerschen, de leveranties stopgezet. In dit verband beschouwd verdienen de oriënteerende besprekingen, welke Japansche belanghebbenden thans voeren om zich het bezit van meerdere concessies in Borneo te verzekeren, welke niet alleen dienen voor den directen houtaankap, doch tevens voor den aanleg van nieuwe bosschen als een levende houtreserve, speciale aandacht. M/tDKT EEKICHTIN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 25 Aug. 1937. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 347 Vette Kalveren: le kwaliteit 6672. 2e kwaliteit 5864, 3e kwaliteit 4856 per K.G. levendgewicht. 46 Nuchtere kalveren 8—14 per stuk. 178 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 72—73, Zware varkens 71—72, Vette varkens 6970 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. MARKT WOERDEN. (Woensdag). Aanvoer 415 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 27 a f 28. Met rijksmerk 2e kw. f 22 a f 26. Handel matig. Rotterdam, Veemarkt 24 Aug. 1937 Totaal aanvoer 3314. Paarden 188. Veulens 50. Magere runderen 814. Vette runderen 740. Vette kalveren 127. Graskalveren 462. Nuch tere kalveren 471. Schapen en lammeren 447. Varkens 4. Bokken en geiten 111, Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 77, 2e kw. 68, 3e kw. 52—62. Vette ossen le kw. 72, 2e kw. 68, 3e kw. 52—62. Stieren le kw. 68, 2e kw. 64, 3e kw. 60. Vette kalveren le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 70—75. Schapen le kw. 5a2, 2e kw. 46. 3e kw. 35. Lammeren le kw, 62, 2e kw. 58, 3e kw. 52. Graskalveren le kw. 62, 2e kw. 54. Nuchtere kalaveren le kw. 60, 2e kw. 54, 3e kw. 52. Slachtpaarden le kw. 58, 2e kw. 53, 3e kw. 46. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 28, 2e kw. 23, 3e kw. 18. Lammeren le kw. 18, 2e kw. 16, 3e kw. 13. Nuchtere slachtkalveren le kw. 16. 2e kw. 13, 3e kw. 10. Nuchtere fokkalveren le kw, 24, 2e kw. 22, 3e kw. 19. Slachtpaarden le kw. 280, 2e kw. 215, 3e kw. 140. Werkpaar den le kw. 370, 2e kw. 320, 3e kw. 205. Hitten le kw. 235, 2e kw. 200, 3e kw. 140. Veulens le kw. 165, 2e kw. 135, 3e kw. 90. Stieren le kw. 335, 2e kw. 275, 3e kw. 175. Kalfkoeien le kw. 295, 2e kw. 255, 3e kw. 180. Melkkoeien le kw. 300, 2e kw. 260, 3e kw. 190. Varekoeien le kw. 200, 2e kw. 170, 3e kw. 130. Vaarzen le kw. 185, 2e kw. 140, 3e kw. 110. Pinken le kw. 150, 2e kw. 120, 3e kw. 100. Graskalveren le kw. 65, 2e kw. 45, 3e kw. 20. Bokken en gelten le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 4. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, han del lui, prijzen prijshoudend. Stieren aanv. groot, handel matig, pr. iets lager. Vette kal veren aanv. iet grooter, handel willig, pr. als gisteren. Schapen en lammeren aanv. aanm. ruimer, handel hoog, pr. als gisteren. Paarden aanv. als v. week, handel sleepend, pr. onver anderd. Kalf- en melkkoeien aanv. ruimer, handel kalm, pryzen prijshoudend. Vare koeien aanv. gewoon, handel sleepend, pr. on veranderd. Vaarzen en pinken aanv. matig, handel weinig, pr. onveranderd. Graskalveren aanv. veel ruimer, handel flauw, pr. moeilijk te handhaven. Bokken en geiten aanv. groo ter, handel vlug, pr. hooger. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 25 v. N.-York te Rott. Breedijk, N.-Orl. n. Rott. 25 te Antw. Leerdam, 23 v. Rott. te N.-Orleans. Spaarndain, 25 v. N.-York te Rott. Blommersdijk, Rott. n. Galvest. 21 v. Mo bile. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 24, 160 m. W.Z.W. v. Valencia. Tiradentes (gech.) 24 v. Philad, n. Rott. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 22 te Curagao. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Rott. n. Savona, p. 25 Gi braltar. Stad Schiedam, 25 v. Rott, n. Lulea. Stad Zwolle, vertr. 26 v. Velsen-Vlaard. Stad Maassluis, 23 v. Vlaard. te Narvik voor Rott. Vredenburg, 24 v. Vlaard. te Lulea voor Rott.-Vlaard. Maasburg, 25 v. Rot. n. Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aftgtekerk (t.) 25 te Antw. Almkerk (u.) 25 te Sydney. Tajandoen (u.) 24 v. Ktfrrachee. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (t.) 25 v. Penang. Zuiderkerk, 24 v. Antw. n. Hamb. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (u.) 25 te Antwerpen. Heemskerk, 24 v. Rott. te Ilbg. Boschfontein, 25 v. Rott. te Hbg. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 25 v. W. Afrika te Arnst. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 25 v. Havre 26 (12.30 n.m.) te Amst. verw. Hermes, 25 v. Algiers te Patras. Venus, 24 v. Limni te Hermione. Aurora, 25 v. Palermo te Venetië. Perseus, 25 v. Amst. n. Kopenhagen. Orestes, 25 v. Amst. naar Chili. Venezuela, 25 v. Amst. 11. Hannb. Hebe, 25 v. Kopenhagen n. Gdynia. Nereus, 24 v. Danzig te Stettin. Plato, 25 v. Stettin n. Kopenhagen. Ariadne, Venetië n. Amst. p. 25 Gibr. Bodegraven, 25 v. Chili te Hamburg. Poseidon, Savannah n. Bristol 24, 140 m. W. v. Malin Head. Achilles, 2'4 v. Piraeus 11. Thessal. Bacchus, 24 v. Tunis n. Alexand. Ceres, 24 v. Trinidad n. Caripito. Dido, 24 v. Bord. te Amst. Merope, 23 v. Piraeus te Lefkandi. Tiberius, 24 v. Leith n. Amst. Trajanus, 25 v. Palermo te Amst. Vulcanus, 25 van Constantza te Amst Breda, Chili n. Amst. 22 v. Talcah. Strabo, 25 v. Kopenh. te Amst. Boskoop, Amst. n. Chili 21 v. Iquici NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ Agatha, 20 v. Hongkong n. Canton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 24 v. Gibraltar. Garoet (uitr.) p. 24 Perim. Kedoe (th.) 24 v. Triëst. Brastagi (th.) p. 25 Dover. Indrapoera 25 v. Bat. te Rott. Kota Gede, 25 v. Rott. n. Hbg. ROTTERDAM- ZUID-AMERIKA LIJN Alhena (t.) 25 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. C. of Wellington, Jap. n. Londen 24 te Havre Agamemnon, Jap. 11. Rott. 25 v. Londen C. of Kimberley, Jap. n. Rott. 24 te Manilla. Perseus. Rott. n. Japan 24 te Pt. Said Neleus, Bat. n. Amst. 25 te Mars. City of Oran, Saigon n. Rott. 24 te Suez STOOMV 'RT MM NEDERLAND Foelau Bras. (th.) 25 v. Belawan. J. P. Coen (toer. reis) 25 te Merok. Joh. v. Oidenb. (u.) 24 v. Suez,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7