PELI Wrijf- en Linoleum was Annie Ehrbecker GARAGE RABO AGENDA HAARLEMMERMEER BENNEBROEK Winkel- en Kleinbedrijf V R I J D A G 27 AUGUSTUS 1937 HAAELE M'S DAGBLAD 2 'Algemeene vergadering Kon. Liederlafel ..Zang en Vriendschap"* Donderdagavond hield de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap haar 107de jaarverga dering, waartoe 101 werkende leden in het gebouw waren bijeengekomen. De vergadering werd geopend door den vice-voorzitter. den heer J. E. Voet, die mededeelde, dat de toe stand van den voorzitter, Dr. Broese van Groenou, de laatste dagen sterk achteruit gaat, zoodat de leden er zich op hebben voor te bereiden, dat men hem zal moeten missen. Verder memoreerde spr. het overlijden in het afgeloopen seizoen van de heeren J. P. Knape en J. G. Westendorp en herinnerde ten slotte aan dë belangrijke gebeurtenissen van het afgeloopen vereenigingsjaar. De le secretaris, de heer R. Haverschmidt bracht een uitgebreid jaarverslag uit. Hieruit hleek, dat het de vereeniging in alle opzich ten uitstekend gaat; niet minder dan tien maal trad de Liedertafel in concerten naar buiten op, terwijl zonder uitzondering alle concerten door de pers gunstig 'werden be oordeeld. In de eerste plaats werd dank ge bracht aan dirigent Schuurman, die geen moeite spaart, om „Zang en Vriendschap" op steeds hooger standpunt te brengen. Ook den repetitor, den heer W. G. de Widt werd dank gebracht voor zijn belangeloozen ar beid Het aantel werkende leden bedroeg 145, dat der begunstigers 132. Ook het H. v. Breemenfonds, de Reis- en Propaganda-commissie verkeeren in gunstige conditie, terwijl het K. v. Edenfonds kan boo- gen op een bezit van bijna f 1200 Aan de redactie van het Maandblad werd nog dank gebracht voor haren arbeid. Het jaarverslag van den len penningmees ter, den heer W. F. Bremer was ook in majeur gesteld; zijn rekening en verantwoording sloot met een voordeelig saldo van ruim f 50 Gaarne verleende de vergadering hem dan ook, op advies van de Commissie van Verifi catie, décharge van zijn beheer. Als bestuursleden moesten aftreden de hee ren R. Haverschmidt, C. Warnier, W. F. Bre mer en A. Steinhoff, die met bijna algemeene stemmen werden herbenoemd. Ook het be stuur van het K. v. Edenfonds, bestaande uit mevr. Kuyper en de heeren G. v. Wengen en C. J. Roodt werd herkozen. Medegedeeld werd, dat de Liedertafel ook dit jaar weder haar beide leden-concerten zal geven, waarvan vermoedelijk één in sa menwerking met het orkest der H. O. V. Ver der staat nog op het programma het optre den van „Zang en Vriendschap" bij het in October hier ter stede te houden feest van den Ned. Bond van Gemengde Zangvereeni- gingen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.03. Berlijn 72.84',2. Parijs 6.79 1/2. Brussel 30.52. Zwitserland 41.61 1/2, New-York 1.81 1/4. Londen 9.02 11/16. Berlijn 72.84'/2. Parijs 6.79 1/4. Brussel 30.53. Zwitserland 41,62. Kopenhagen 40.25. Stockholm 46.50 Oslo 45.30. New-York 1,81 9/32. Praag 6,32'/2. Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wind, gedeeltelijk be wolkt tot betrokken, droog weer behou dens kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.8 m.M. te Shields. Laagste 745.0 m.M. te Jan Mayen. Het langgerekte gebied van hoogen luchtdruk vertoont thans drie maxima en wel in Enge land, Zweden en Finland. Aan de Noordwest zijde nam het periodiek af en weer toe onder invloed van gebieden met snelle dalingen van den luchtdruk gevólgd door even zoo snelle stijgingen, die over den Oceaan trekken en over IJsland naar de Noordpool verdwijnen, waar men ze langs het Russische Poolstation ziet passeeren. Op het vasteland is het luchtdruk verval naar het Zuidoosten gericht. De atmospheer blijft betrekkelijk warm en vochtig en de lucht zwaar bewolkt met kans op onweersregens, meest overdag. In Zweden en Finland blijft het weer mooi, echter met iets minder hooge ochtend temperaturen. Ook in Frankrijk is het weer zeer mooi met warmte en onbewolkte luchten. Langs de Oostzee-kust knapt het weer op, doch in Centraal-Europa houdt de toestand van zware bewolking, met kans op onweers regens, aap. Op de Britsche eilanden viel geen -egen en is het weer over het algemeen mooi. In ons land blijft de kans op plaatselijke onweersregens nog aanwezig, doch ver moedelijk zal deze geleidelijk minder worden. BAROMETERSTAND: Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 769 m.M, Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 7.42 uur; n.m. 20.10 uur. Strand berijdbaar van 12.4518.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallenaienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HEROPENING TECHNISCH BUREAU P. A. TAMMER. Hedenmiddag om 4 uur werd het technisch bureau van den heer P. A. Tammer, Klever laan 176, heropend. Zonder eenigen twijfel is de zaak veel ver beterd. Was het vroeger meer een gewone winkel, nu is het geheel anders. De winkel zelf is uitgebreid met een toonkamer, alwaar ver schillende radio-toestellen zullen worden neergezet. Door' aankoop van vele voorwerpen, zooals electrische fornuizen e.d. is ook de ver koopmogelijkheid grooter geworden. Toen wij hedenmorgen ter plaatse waren, was nog niet alles geregeld, maar niettegen staande dat, konden wij toch wel zien. dat de verbouwing veel tot het goede van de zaak heeft bijgedragen. Een heropening, die zeer zeker succes zal meedragen. GASTHUISVEST 11 Haarlem, Tel. 17266 BETROUWBARE AUTO'S a voor zelfrijdors (zonder chauffeur), per dag, w week, maand en langer. Onze wagens zijn All Risk verzekerd (Adv. Ingez. Medj VRIJDAG 27 AUGUSTUS Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Piccadilly Jim", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Ching-Ching" (geprolongeerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anny Ondra in „Ein Madel vom Ballet". 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater„Scheiding op korten termijn" met Anny Ondra en Paul Hörbiger 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. ZATERDAG 28 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Propaganda-avond Ver. voor Intern. Vriendschap en Wereldvrede. 8 uur. La Gaité: Heropening met „The Ambassa dors". Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Brengt zonneglans en dennengeur in huis! Vraagt Uw winkelier om inlichtingen over de- gratis wrijfdöek. (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Een Eiigelsclie slem over de Frans Hals Tentoonstelling. Indrukken van de Times-cörrespondent. Een correspondent van de „Times" schrijft over de „groote internationale Frans Hals tentoonstelling in het vroegere Armenhuis te Haarlem, waar 270 jaar geleden de schilder Frans Hals arm en verbitterd gestorven is". De vele zalen van het kloosterachtige gebouw met zijn prachtigen ouden tuin, huisvesten meer dan honaerd schilderijen, waarvan over de dertig uit Amerika gezonden zijn, terwijl andere uitgeleend zijn door Engelsche, Fran- sche, Nederlandsehe, Zwitsersche en andere collecties. En niet alleen de schilderijen, gaat ds schrijver voort, ook de bezoekers komen uit alle deelen van de wereld. Men merkt tallooze groepen toeristen op, die in hun verschillende alen vol bewondering te kennen geven, dat de tentoonstelling „schitterend" is. Men ziet hoe de moderne schilder langen tijd sprake loos stilstaat voor een onopvallend schilder stuk en hoort, hoe de deskundigen hartstoch telijk discussieeren over de authenticiteit en den datum van een bepaald werk. De schrijver geeft dan een overzicht van de belangrijkste der geëxposeerde werken, waar bij hij in het bijzonder aandacht wijdt aan de portretten. „Als ik voor een man zit, die dooi; Frans Hals geschilderd is, weet ik evenveel van hem als wanneer ik gedurende denzelfden tijd te genover hem in den trein had gezeten" dit heeft een Engelsche criticus over Hals ge schreven en het is een juist oordeel over de meeste der schilderijen, aldus de Times-cor respondent. BEGRAAFPLAATSEN NED. ISR. GEMEENTE. Het Kerkbestuur der Ned. Lsr. Gemeente alhier maakt bekend, dat de begraafplaatsen der Gemeente op 22 Elloel, (29 Augustus) e.k. ;eopend zullen zijn: te Akendam: van 9.3012 uur; te Haarlemmerliede en Spaarnwoude: van 1016 uur. Door den leeraar der Godsdienstige instelling Gemieloet-h Chasadiem zal te circa 12 uur op de begraafplaats te Haarlemmerliede en Spaarnwoude een godsdienstvoordracht wor den gehouden. De treinen der E.S.M. van Haarlem naar Amsterdam en omgekeerd stoppen bij de halte Bakhuizen v. d. Brinkstraat in de na bijheid der Begraafplaats te Haarlemmer liede en Spaarnwoude. Twaalfjarige ging op avontuur uit. De 12-jarige D. P. N. uit Den Haag vertrok Woensdagmiddag met een autoped van huis om wat meer van de wereld te kunnen zien. in een doek, welke aan het stuur van zijn voertuig hing, had hij wat geld, een voorraad proviand en een bijl opgeborgen, om eventueel brandhout te kunnen hakken. Het laatste voor het geval de nachten eens te koud wer den. Eerst was hij naar Rotterdam gegaan, waarna hij de reis naar het Westland voort zette. In Maassluis aangekomen kwam het ventje tot de ontdekking, dat hij toch nog iets ver geten had, n.l. èen behoorlijke verlichting. Het was donker geworden en daarom moest hij de reis onderbreken. Nadat hij een beetje had rondgedoold ontdekte de politie hem, die den jongen autoped-trekker onderdak verleende en ,tevens-de in groote ongerustheid verkee- rende ouders met een enander in kennis stelde. Alg. Ned. Bond van gepension- neerden. Dezer dagen hield de Ned. Bond van ge- pensionneerden en het comité van actie ter bescherming van de rechten van gepension- neerden een gezamenlijke algemeene alge- meenevergaderimg in hotel Noord-Brabant te Utrecht. Besloten werd tot fusie, waarna de bond den naam zal dragen: Alg. Ned. Bond van gepen- sionneerden, de bond zal te 's-Gravenhage zijn gevestigd. Het voorloopig adres is: Van Linschotenstraat 38, Den Haag. In het voorloopig bestuur zullen zitting heb ben de heer J. Last, K. van Schouwers, J. Huykman, allen te 's-Gravenhage, S. Baarda te Amsterdam en G. Wouters te Castricum. Gemeente-Eleetriciteitsbedrijf in 1936. Bijdrage aan de gemeente van de winst 915.0G7. Aan het verslag omtrent het Gem. Electri- citeïtsbedrijf van Haarlem over het jaar 1936 is het volgende ontleend. Het opgesteld turbine-vermogen in de Cen trale bedroeg 34.000 K.W. De maximale be lasting der Central-e bedroeg op 22 December 1936: 14.075 K.W. (vorig jaar 13.347 K.W.). In de Centrale werden opgewekt 39,149.153 K.W.U. (v. j. 37.536.581 K.W.U.). Verkocht werden 33.293.582 K.W.U. (v. j. 33.937.168 K.W.U.)waarvan aan de N.V. „Pegem" 3.881.000 K.W.U. (V. j. 3.603.050 K.W.U.). De grootste hoeveelheid electriciteit, die -in een etmaal werd opgewekt, bedroeg op 11 December 1936: 159.272 K.W.U. (v. j. 154.073 K.W.U.). De openbare electrische verlichting werd uitgebreid in verschillende gedeelten van de gemeente. Totaal zijn geplaatst 89 verlichte zuilen, palen, bakken enz. voor het verkeer en 40 brandseinen. Op 31 December 1936 waren geplaatst 24.238 gewone electriciteitsmeters (v. j. 24.111). De bijdrage aan de gemeente van de winst Herdenking van den sterfdag van Frans Hals. Kranslegging op het graf. Ter herdenking van den sterfdag van Frans Hals, op 27 of 28 Augustus 1666, werd hedenmorgen door het ge meentebestuur van Haarlem een krans gelegd op het graf van den grooten schilder, in het koor van de Groote Kerk te Haarlem, in tegenwoordigheid van een aantal vertegenwoordigers der buitenlandsche pers. Na in de consistoriekamer van de Groote Kerk te zijn ontvangen door den waarnemend voorzitter van het college van kerkvoogden, den heer W. Eggink, begaf het gezelschap zich naar het koor, waar zich het graf van den schilder bevindt. Aanwezig waren het volledig college van B. en W„ enkele gemeenteraads leden, de heer G. D. Gratama, de gemeente secretaris mr. Th. A. Wesstra en verschillen de buitenlandsche persvertegenwoordigers, Onder orgelspel van den stadsorganist George Robert, werd door den loco-burgemeester, den heer W. J. B. van Liemt, een krans van witte lelies, versierd met linten in de Haarlemsche kleuren, op het graf gelegd. Nadat men ver volgens eenigen tijd in stille aandacht geno ten had van het fraaie geluid van ons prach tige orgel, hield de heer van Liemt een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat het ge meentebestuur gemeend heeft, de nagedachte nis van den meester te moeten eeren, door op zijn sterfdag een krans op zijn graf te leggen. Het verheugt 0het gemeentebestuur bizonder, in verband met de belangstelling, die ook in het buitenland voor het werk van Frans Hals bestaat, dat de vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers aan zijn uitnoodiging, om deze plechtigheid bij te wonen, gevolg hebben gegeven. Vervolgens werd nog een korte rondgang gemaakt door de kerk, waarna het gezelschap zich naar het Frans Halsmuseum begaf, waai de dames en heeren in de oude eetzaal wer den ontvangen. Hier sprak de heer A. G. Boes. wethouder van Onderwijs, een woord van welkom, waarin hij zeide, dat de groote belangstelling uit het buitenland voor een belangrijk deel te danken is aan de medewerking van de buitenlandsche pers. waarvoor het gemeentebestuur zeer dankbaar is. De kranslegging, vervolgde spr., die wij zoo juist bijgewoond hebben, was een daad van piëteit en dankbaarheid van het nageslacht, jegens een onzer voorvaderen, die niet alleen een der grootsten was onder zijn tijdgenooten, doch ook een der grootsten onder de schilders aller tijden. Onder leiding van den heer Gratama werd tenslotte een rondgang over de tentoonstelling gemaakt, waarbij een oogenblik werd vertoefd bij het zelfportret van Frans Hals, waar eveneens in verband met de herdenking van den sterfdag van den schilder, een eenvoudige, welgekozen versiering is aangebracht. BEROEPEN. Tot predikant der Evang. Gemeente te Wormerveer. is beroepen Ds. P. D, v. d. Togt; Evang. predikant te Haarlem. ZEILEN. De nationale wedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub. De inschrijvingen. A.s. Zondag houdt de Haarl. Jacht Club op het Noorderbuiten Spaarne haar jaarlijksche nationale wedstrijden. De wedstrijden van gen des ochtends om 9 uur aan, terwijl alle klassen twee wedstrijden varen. Het interessantste nummer zal ongetwij feld de 12-voets jollen klasse vormen. In de A-afdeeling is een groot en zeer sterk bezet veld bijeen en wie hier winnaar zal worden is wel zeer moeilijk te zeggen. Aan den start zullen o.m. verschijnen J. Key. Stoutenbeek, de Jong, van de Kaag; v. d. Valk, v. d. Berg, van de Rott. Zeilver., v. Lijven Noomen, van de Zaanl. Z. V. en ten slotte de Haarlemmers Evers, v. Suylekom, Venema, Bier en Mej. de Visser. In de B-afdeeling der jollen vinden wij J. Key, Schuld en mej. v. Dieten van de Kaag; Leeuwis van de Z. V. Bïaassemermeer. Kühne van de Nieuwe Meer en Barmen 't Loo, J. Gerbranda, A. Janssen, mej. W. de Voogt en P. Schoen, allen van de Haarl. Jacht Club. Voor de teamwedstrijden zijn vier vereeni- gingen ingeschreven, de Rott. Zeilver., de Zaanl. Zeilver., de Kaag en de H. J. C. Af gaande op de tot dusver behaalde resultaten is de Zaanl. Z. V. favoriet. In de sharpieklasse, waarin vier deelne mers zijn ingeschreven, achten wij Jac. T. Step den beste. Indien deze zeiler, die zoowel in 't binnen- als in 't buitenland (Kiel) uit stekende resultaten heeft bereikt, wederom wint, gaat de Sharpie-wisselbeker in zijn be zit over. Voor de regenboogklasse hebben zich 3 deel nemers aangemeld, Deichmann, L. de Wit en Meyer. Vermoedelijk komen er nog wel eenige bij, maar erg populair is 't Spaarne nu een maal niet bij de regenboogzeilers, die het er .te klein vinden. Hetzelfde kan gezegd worden van de Dra- kenklasse, waarvoor slechts één inschrijving ontvangen is. In de Olympiajollen krijgen wij een be langwekkenden strijd tusschen E. G. v. d. Stadt en S. de Wit. Laten wij hopen, dat er Zondag a.s. vol doende wind is, ongetwijfeld kunnen wij dan op het Spaarne een mooien zeildag krijgen POSTDUIVEN. HAARLEMSCHE CONCOURSCOMMISSIE. De Haarlemsche Concourscommissie hield gisteravond in haar clubgebouw onder zeer groote belangstelling de prijsuitreiking van haar gehouden T.B.C.-vlucht. Verder had de trekking plaats van de verloting. Uit een overzicht door den voorzitter den heer B. van Gelderen gegeven, bleek dat er ruim 200 eereprijzen disponibel waren. Het bedrag dat ten bate komt voor de vereeniging ter bestrij ding der tuberculose bedraagt ruim 400 gul den. De heer G. H. Stouten had voor zijn vele werkzaamheden die tot dit succes bij gedragen hebben een hartelijk applaus in ont vangst te nemen. De prijzen van de verloting- vielen op.de volgende nummers: Hoofdprij: No. 3308, vervolgens 31 89 127 443 1047 1169 1156 1222 1453 1758 2366 2632 2285 4448 4733 3263 3043 4879 3367 4009 4578 4202 3567 3512 4271 3252 4129 3222 en VOETBAL. R. C. H.—KENNEMERS. A.s. Zondag om 2.15 uur speelt R.C.H. een oefenwedstrijd tegen Kennemers met het volgde elftal: Metten, v. Thiel, Prevost Sr.. Slot, v. Dansik, v. d. Bel, Hoogendoorn, v. d. Horst, Kedde, Helling man, Lenselink. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek) Nieuwe aanwinsten. Opvoeding en Onderwijs. Baden Powell of Gilwell. Het verkennen voor jongens. Mennicke. Hervorming van opvoeding en onderwijs in verband met de maatschappe lijke ontwikkeling. Voorieesstof ten gebruike van het jeugd werk, speciaal van „de Rijzende Kerk" Technische wetenschappen. Geldof. Straat en straatmaker. Gerritsen. Nieuwe opvattingen over voor bewerking en electrische laschuitvoering. Laschboek 1937, Geschiedenis. CoudenhoveKalergi, R. N. Judenhass von heute. H. CoudenhoveKalergi, Das Wesen des Antisemitismus. Jonker Czn. Om onze nationale vlag. Romein. Byzantium. Fransche romans. Chardonne. Le chant du bienheureux. Margueritte. Une époque. 3. Les braves gens, 4. La commune. Tharaud. La maitresse servante. Nederl. en in het Nederl. vert. romans. Dekker. Brood. Gladkow. Het vurige paard. Hagen. Van den koninklijken weg. Mauriac. Wij Frontenacs. Salminen. Katrina. Wessem, van. De vuistslag. R. C. H. 2—SPAARNEVOGELS. Van 122 uur speelt R.CH. 2 tegen den 4en klasser Spaarnevogels in onderstaande formatie- Zonneveld, Kaestner, Kors, v. Esch, v. Eek, Oomen, Weber, Bartels, Witkamp, Tel, Meijer. ROBUR ET VELOCIT ASE.D .O. Zondag gaat E.D .O. naar Apeldoorn om een wedstrijd te spelen tegen Robert et Velocitas. De opstelling is als volgt: Verhagen, v. d. Born, Zandstra, J. Koene, J. v. d. Schalie, Oomen, S. Spek, Nottrot, v. Zaanen, Timmerman, P. Spek. Voor de serie-wedstrijden van D.I.O. speelt E.D.O. 2 met het volgend elftal: H. de Waard, v. d. Sluis, Vrenegoor, Bos, H. Kohier, v. Es. Broertjes, v. Geemen, Koppen, Koene, Kelder W1ELRIJDEN. H. S. V. DE KAMPIOEN. Met de navolgende avondwedstrijden werd het zomerseizoen 1937 op de Heemsteedsche Wielerbaan besloten: 45 ronden met 3 klassementen: 1. J. Bos 9 p.; 2. S. Bos 6 p.; 3. H. Keizer 3 p. Ploegomnium tusschen SchenkBakker en NoordenDe Winter. Achtervolging 1'. Schenk—Bakker; Sprint 1. v. Noorden—De Winter. Zoodoende eindigden de koppels met gelijk aantal punten. Koppelwedstrijd 150 ronden met 3 klasse menten. Uitslag 1. De BestValkman 13 p.; 2. D. Drost—Scheidier 9 p.; 3. J. Brey—De Lange 3 p.; 4. TerburgOpbroek 3 p.; 5. v. d. Heyden -Huyg 3 p.; 6. Krom—Burger 2 pnt. Uitslagen van vorige wedstrijden; 60 K.M. op den weg: 1. v. d. Nes; 2. v. Rooyen; 3. Hes- ssls; 4. Brey; 5. Jonker; 6. De Winter 7. Van Halem. 75 ronden met 3 klassementen- 1. Laan 10 p.; 2. Huyg 8 p.; 3. De Winter: 4. Van Halst 4 p.; 5. Krom 4 p.; 6. Schenk 3 p.; 7. Van Noorden en Batoker. 40 ronden: 1. J. Bos; 2. S. Bos; 3. Vonk n.g. Jansen en Anker. Koninginnefeest te Hoofddorp. Openluchtspel. Het bestuur van de Oranjevereemging te Hoofddorp komt ditmaal wel op een bijzon der origineele wijze voor den dag. Het heeft het initiatief genomen om ter ge legenheid van den verjaardag van onze Ko ningin op Dinsdagavond 31 Augustus a.s. een openluchtspel te laten opvoeren op het ge meentelijk sportterrein, waarvan de beste verwachtingen mogen worden gekoesterd. Dit spel zal in beeld brengen den mislukten aanval op de stad Lochem in het jaar 1590 en wordt opgevoerd door een groote groep personen uit Hoofddorp en omgeving. Moeite noch kosten zijn er gespaard om het spel te doen gelukken; een groote stad-s- pqort zal er worden gebouwd en het geheele terrein zal worden omgetooverd naar den aard van het spel. Voor zoover wij ons kunnen herinneren, is dit'het tweede openluchtspel, dat op het ge meentelijk sportterrein zal worden opgevoerd. In het jaar 1922 werden daar de ridderspe len gehouden en deze zijn nog niet vergeten door wie het voorrecht heeft gehad deze bui tengewone prestatie van een echt middel- eeuwsch riddertournooi te mogen bijwonen. Als wij wel zijn ingelicht is het niet onwaar schijnlijk, dat op Woensdagavond (1 Septem ber) nog een tweede voorstelling zal worden gegeven en zeker mag worden verwacht, dat alt-hans op Dinsdagavond een talrijk bezoek het bestuur van de Oran je vereeniging de vol doening zal geven, dat zij met dit spel een keuze heeft gedaan, welke door velen wordt gewaardeerd. Behalve dit spel en de daarop volgende bioscoop is er voor kinderen ruimschoots ge legenheid 0111 zich op Dinsdagmiddag te ver maken op het Marktplein te Hoofddorp, waar enkele attractiespelen, als bijv. het vroo- lijke rad en een ballentent zijn opgesteld. RAAD. Er wordt een vergadering van den Raad dei- gemeente Bennebroek gehouden op Maandag 30 Augustus a.s. des avonds 8 uur ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Voorstel tot het converteeren van geld- leeningen. 2. Aanbieding van de gemeenterekening 1936 en van de bedrijfsrekening over dat dienstjaar. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rikkel Johannes, zoon van R. de Vries-Visje. Marten Paul, zoon van J. Leemhuis-Luitjens. Dignum Hendrikus, z. van J. H. Thorborg-van Schie. Huwelijken: Th. J. Mul, 25 jaren en E. A. Knook. 21 jaren. L. Reukers, 28 -jaren en C. J. H. van Hoof, 27 jaren. Overleden: Wilhelmina Snippe, 61 jaren, echtgenoote van J. Eleveld. Jantje Koeten, 69 jaren, echtgenoote van Maarten Stam. Dana Bakker, 46 jaren. J. F. Haartsen, 63 jaren, weduwnaar van Rachel du Mez. Wethouder Van Liemt legt een krans op het graf van Frans Hals. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 24 Augustus 1937 is Johanna Henrietta Jacoba Boelen, we duwe van Dr. G. de Vries, wo nende te Haarlem, op eigen verzoek onder curateele gesteld wegens zwakheid van vermo gens. Haarlem. 26 Augustus 1937 De Officier van Justitie, R. v. LENNEP. Ook UW boekhouding bijgeh. d. ervaren boekhouder, le refer. TELEFOON 17170 Viool- en Pianolessen Einddipl. Amst. Cons. LOD. v. DEYSSELLAAN 174

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2