VOETBAL Sportbekers LAWNTENNIS M A A V D A G 30 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD BUITEN DE COMPETITIE V. S. V.-P. E. C. 1-3. (Vriendschappelijk) Als voorbereiding voor de competitie speel de V.S.V. op haar eigen terrein tegen den Oostelijken Eerste-klasser P.E.C. Ook ditmaal werd weer een andere opstelling geprobeerd. Zoo werd op de rechtsbackplaats een speler van een Aalsmeerder derde-klasser gepro beerd, terwijl v. Leeuwen de middenvoorplaats bezette. Of deze samenstelling voldaan zal hebben dient betwijfeld te worden, daarvoor waren er nog te veel zwakke plekken in het elftal. Balves blijkt in ieder geval een aan winst voor V.S.V.; deze speler zal zich wel weten aan te passen aan het eerste klasse- spel. P.E.C. vormde een pittige ploeg en kon als geheel beter bekoren dan het nu samen gestelde V.S.V.-elftal. In de rust deed de muziekvereeniging Kunst na Arbeid een muzikale rondwandeling over het V.S.V.-veld en naar wij vernemen zal dit ook in de competitie geschieden. Onder leiding van scheidsrechter Olden burg stelden de elftallen zich als volgt op: V.S.V. Demmers Beets, v. Osch v. Os, De Vries, De Haas Heins, Balves, v. Leeuwen, Sterk Teeling P.E.C. Haverkamp, Giethoorn, v. d. Meulen, v. Heesden, Nicolaas Tausch, Gerritsen. Vogelzang v. d. Vegt Sr., Douwend v. d. Vegt Jr. In het begin zijn beide partijen goed aan elkaar gewaagd. Om beurten volgen eenige goede aanvallen. Vooral tusschen Balves en Heins vlot het in den beginne zeer goed. Doch ook de P.E.C.-voorhoede weet door goed com binatie-spel nog al eens het V.S.V.-doel te belagen. Een goed door Heins genomen cor ner grijpt de P.E.C.-keeper boven het hoofd van v. Leeuwen weg. Het meeste gevaar voor V.S.V. dreigt van den linkervleugel van P.E.C. daar de rechtsbackplaats door Beets slechts op matige wijze wordt bezet. Eenige hoek schoppen op het V.S.V.-doel en een zeer goede aanval der P.E.C.-voorhoede worden door de V.S.V.-verdediging met succes afgeslagen; even later maakte Demmers een hard schot van v. d. Meulen onschadelijk. Aan den anderen kant zien wij bij eenige harde schoten van Sterk den P.E.C.-keeper den bal zeer goed stoppen. Deze maakte overigens een zeer be trouwbaren indruk. Nadat Demmers nog maals een hard schot van Van der Meulen had gestopt, kwam de V.S.V.-voorhoede in actie. Goed wist Heins den bal voor het P.E.C.- doel te plaatsen en Teeling maakte van een weifelen der P.E.C.-verdediging gebruik door kalm langs v. a. Vegt Jr. te plaatsen (1—0). Niet lang behield V.S.V. echter de leiding, want even later, toen de geheele verdediging, de doelverdediger incluis faalde, plaatste de rechtsbuiten den bal in het verlaten V.S.V.- doel (1—1). In de tweede helft speelde het V.S.V.-elftal minder goed. Een hard en goed gericht schot van Haverkamp wist de V.S.V.-keeper goed te stoppen. Bij een volgenden aanval der gasten ging de bal over de doellijn, doch de scheidsrech ter had dit niet geconstateerd, waardoor P.E.C. een doelpunt werd onthouden. Even later kreeg Van der Meulen wederom den bal goed aangegeven en met een hard schot werd Demmers gepasseerd (12). Sterk ontving dan een goeden pass van Teeling dribbelde door de P.E.C.-verdediging heen doch schoot tegen den doelverdediger aan. P.E.C. nam daarna het spel vrijwel voort durend in handen en met uitzondering van een goed schot van v. Leeuwen had het spel van V.S.V. niets meer te beduiden. Met een hard schot bracht v. d. Meulen voor P.E.C. den stand op 13. Nog eenmaal bracht de paal voor V.S.V. redding. Het einde kwam dus met een ver diende 31 overwinning der Oostelijke Eerste klassers. Zeemeeuwen I—Halfweg. Zondagmiddag werd te twee uur een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tus schen genoemde elftallen. Rust komt met blanken stand. Tien minuten na de thee weet A. Paap voor Zeemeeuwen te scoren, doch even later maakt de midvoor van Halfweg gelijk. Door een fraaie kopbal van Drommel neemt Zeemeeuwen weer de leiding, die zij zich niet meer laat ontnemen. Eindstand 2-1. Des avonds half zeven speelde Zandvoort I een wedstrijd tegen het sterke Z. V. V. uit Zaandam. Hoewel de Zaandammers tech nisch de meerdere waren, wist Zandvoort de zen wedstrijd te winnen. Na tien minuten scoort Z. V. V. na een groot aantal fraaie en gevaarlijke aanvallen. Ook hierna moet de keeper van Zandvoort, Visser, nog vele ma len het doel zuiveren, hetgeen hem vanmid dag bijzonder goed gelukt. Voor de rust weet weet Zandvoort door Bloemendaal gelijk te maken. Na de pauze wordt er nog eenmaal gescoord door J. de Muijnck, na een mooi op gezette aanval van Zandvoort. zoodat het einde komt met een 21 overwinning voor de gastheeren, die evenals de Zaandammers een aantrekkelijke partij voetbal lieten zien. R. C. H.—Kennemers 2—2. R.C.H. zette gisteren haar oefencampagne voort met het spelen van een friendly-game tegen de Kennemers. Het elftal trad in een eenigszins gewijzigde samenstelling aan o.a. bezette Hoogendoorn de rechtsbuitenplaats. Hellingman speelde linksbinnen, terwijl Slot linkshalf, van Dansik centerhalf speelde. Over het algemeen bestond er gedurende vrijwel den geheeien wedstrijd een kleine veldmeerderheid. doch te ver opdringen der half-linie had tot gevolg dat de Beverwij kers in de eerste helft tweemaal doelman Metten wisten te passee- ren. waarbij ons het tweede doelpunt wel houdbaar leek. Wel had Kedde bij een 10 achterstand met een goed schot gelijk ge maakt. doch scheidsrechter Seubring had juist te voren voor buitenspel gefloten. Hoewel ten slotte de rust met 20 voor Kennemers inging, was deze stand toch wel wat te gunstig. Na de hervatting bleef men. ondanks de warmte in een behoorlijk tempo doorspelen, waarbij het de Racing-voonvaartsen niet be paald voor den wind ging. zij het dat ook de Kennemer doelman zich uitstekend weerde. Toch kon Hellingman na een korte algemeene belegering den achterstand verkleinen en daarna nam R.C.H. geruimen tijd het spel in handen. Een goede, door van Esch voor het doel gespeelde bal kopte Kedde over de han den van den uitloopenden doelman in en het was dus 2—2. Herhaaldelijk kwamen daarna v.d. Horst c.s. nog voor het Kennemers doel, enkeie malen kwam de doelpaal nog redding brengen, doch tot scoren bracht geen der par tijen het meer, hoewel ook do Beverwijker voorhoede nog eenige goede kansen heeft ge had. Met 22 eindigde derhalve deze voor beide partijen nuttige oefenwedstrijd. Kiiiheim—Frisia 2—4 Na de goede verrichtingen van verleden week op 't Stormvogelsterreïn viel het spel van Kinheim in dezen wedstrijd iets tegen. In het veld werd er zeer verdienstelijk ge speeld, voor de rust speelde Kinheim zelfs veel beter dan Frisia. doch 't schieten bleef uit, iets wat bij Frisia beter verzorgd was. De wedstrijd was nog slechts enkele mi nuten oud toen de Frisia linksbuiten een listig tikje naar binnen gaf. welke de mid voor kalm inzette (01>. Kinheim nam lang zamerhand het spel in handen en drong Frisia langen tijd op eigen helft terug. Di verse kansen werden geschapen, doch slechts één doelpunt van Rem was 't- resultaat. Juist voor de rust was een zwak moment in de Kinheim-achterhoede oorzaak dat Frisia de leiding kon heroveren (12). Na de thee weer een aantal Kinheim- aanvallen waaruit O. Kuilenburg de gelijk maker wist te scoren. Een drietal fraaie voorzetten van Ellen werden onbeniit ge laten. De rechtsbinnen van Frisia passeerde een 3-tal spelers op keurige wijze en 't was 2—3. Even voor ft einde was 't nogmaals de rechtsbinnen die de stand op 24 bracht. De nuttige oefenwedstrijd werd zeer goed door scheidsrechter Martens geleid. Kinheim 2—E.T.O. I 30 Kinheim 3Zandvoort 2 21 Go Ahead—Haarlem 2—5. Haarlem heeft gisteren het seizoen geopend met het spelen van een wedstrijd tegen de Oostelijke kampioenen en heeft in Deventer een goeden indruk achtergelaten. Go Ahead had twee invallers en Haarlem had Hartog voor de la Mar en kwam met Kammeijer als rechtsbinnen en Effern op de spilplaats. Haar lem heeft het grootste gedeelte van den strijd een sterk overwicht gehad op haar tegen partij waarbij de Deventer verdediging met Halle aan het hoofd het zwaar te verant woorden heeft gehad. De voorhoede der gastheeren was niet erg gevaarlijk al had Vijgeboom eenmaal ter nau- wernood een schot van De Vries nog net uit den bovenhoek kunnen grabbelen. Kort voor de rust had Haarlem eindelijk het verdiende succes, toen een hard schot van Smit door Halle niet voldoende kon worden gestopt en v. d. Hulst scoorde. Hierna kwamen de De- venternaren iets meer in den aanval en nog voor rust maakt de rechtsbinnen gelijk. Met dezen stand wordt gedraaid. De gastheeren begonnen in de tweede helft met enkele aanvallen die op niets uitloopen. Toen wer den door de Haarlem-voorhoede een serie aanvallen opgezet, die de Deventer achterhoe de handen vol werk bezorgden. Het heiligdom van Halle werd danig onder vuur genomen en de Deventer reus. kon het scoren nu niet meer beletten, v. d. Hulst en Smit maakten er 31 van. Wel bracht een doelpunt van De Vries via Huysmans nog even spanning in den strijd, maar al spoedig maakte v. d. Hulst hieraan een einde door no. 4 langs Halle In te kop pen. Kammeijer was intusschen niet ge lukkig geweest met schieten en bewerkte eenige keeren den paal. v. Polanen maakte 52. v. d. Hulst liet zich nog vervangen door v. Daalen. De Go Ahead-voorhoede kon ook niet tot scoren komen en vooral Vijgeboom was op zijn post. Nogmaals bewerkte Kam meijer met een hard schot de bovenlat en dan komt het einde met een verdiende 52-over- winning voor Haarlem. Het Zilveren Bal tournooï. De uitslagen van de lsté ronde luiden: H.V.V.'Excelsior 11 (Excelsior wint door strafschoppen) H.D.V.S.V.O..C. 2—2 (H.V.D.S. wint "door 'strafschoppen). S.V.V.—Willem H 2—1 SpartaQuick 4—1 R.F.C.D.F.C. 3—5 C.V.V.—A.D.O. 1—1 Robur et Yelocitas—E. D. O. 3—5. Op het schitterend gelegen Robur-terrein in Apeldoorn heeft E.D.O. door uitstekend spel een verdiende overwinning behaald.De tempe ratuur was voor voetbal minder geschikt, doch er werd door beide partijen met enthou siasme gespeeld. Van Zaanen wist met twee goede schoten de rust te doen ingaan met een 2O-voorsprong voor E.O.O. Ook in de tweede helft had E.D.O. het beste van het spel. Een foutief terugspelen op den E.D.O.- doelman was oorzaak dat Oomen in eigen doel plaatste 1—2. Maar Timmerman had spoedig den stand op 14 gebracht. De gast heeren weten den achterstand in te loopen tot 34. Timmerman weet dan nog eenmaal te scoren zoodat het einde komt met een 35- overwinning voor E.D.O.. E.D.O. had de volgende opstelling: Verhagen, v. d. Born, v. d. Sluis, W. Koene, J. v. d. Schalie, Oomen. S* Soek, Nottrot, v. Zaanen. Timmerman. Joop Koene. Vriendschappelijke wedstrijden van R. C. H. R.C.H. 1—Kennemers 2—2 R.C.H. 2Spaaxnevogels 23 Bl'daal comb.R.C.H. comb. 47 R.C.H. comb.—D.I.O. 2 3—1 R.C.H. comb.D.I.O. 3 53 R.C.H. jun.Hillinen juniores 32 R.C.H. adsp.—Hillinen adsp. 9—1 Seriewedstrijden „Droste". De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden zijn: DrosteHeemstede 01 Kenau TL—.R. C. H. X 4—0 DeCeOVliegende Vogels 27 Het Arol beker-tournooi. Het A.R.O.L.-tournooi, de sleutel, waar mede het voetbalseizoen telkenjare op tradi- tioneele wijze officieus wordt geopend, is gisteren onder zeer groote balangstelling op het gezellige A.F.C.-terrein aan den Zuide lijken Wandelweg te Amsterdam gehouden. Reeds bij den aanvang van het tournooï, des morgens om elf uur, waren de tribunes al aardig vol en later op den dag was er vrijwel geen plaatsje meer onbezet. Dat er op dezen eersten dag van het tour- nooi nu zulk een buitengewoon voethal is vertoond, zouden wij niet durven beweren. Eerder het tegendeel, maar de warmte was niet bepaald stimuleerend op snelheid en werklust, terwijl bovendien het nieuwe en onwennige nog even uit de beenen moest worden getrapt. Behalve de uitslag van den laatsten wed strijd tusschen Blauw Wit en Zeeburgia, welke door de Zebra's met 2—0 werd gewon nen. waren de resultaten het tegengestelde van wat er verwacht werd. Het begon reeds met den eersten wedstrijd tusschen D.W.V. en H.F.C., welke de nieuwe tweede klasser met 20 won. Zeeburgia wist het tegen Z.A.C. tot een 31 zege te brengen. De organisa trice. A.F.C.. verraste vriend en vijand met een 3—1 overwinning op N.A.C., terwijl de verjongde ploeg van D.W.S. tegen H.B.S. het onderspit moest delven met .12. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez Medj H.F.C.—D.W.V. (0—2). De Haarlemmers hebben in hun eersten wedstrijd tegen de nieuwe tweede-klassers geen overwinning weten te behalen. D.W.V. zal haar weg in de nieuwe omgeving wel vin den, er wordt in een vlot tempo gespeeld en ook de combinatie als geheel doet alle goeds voor de toekomst verwachten. Bij H.F.C. daarentegen, dat met enkele nieuwe spelers verscheen ontbrak het nog al aan tempo. Vooral de voorhoede waarin Koper noode gemist werd, treuzelde dikwijls veel te lang. Bovendien is met den aanvoerdei tevens het schot verdwenen, zoodat we het komende seizoen wel niet veel goals van H. F. C. zullen zien. De achterhoede en de half- linie voldeden vrij goed. Speciaal Kruyer was er direct goed in. H.F.C. stelt zich om elf «uur met het vol gende elftal op: Schras, Drijver, C. ten Have. Twiss Kruyer. Van Olphen, Höck, J. ten Have. Duinker, Bourïcius. Lïgtenstein. D.W.V. zet- er direct vaart achter en be gint met een serie goede aanvallen, die de H.F.C.-achterhoede maar ternauwernood kan bedwingen. Doordat Twiss zich nog niet direct op de voor hem vreemde plaats thuis voelt dreigt het meeste gevaar van de linkerwing van D.W.V. Na ongeveeer twintig minuten spelen ontstaat door goed spel van den links buiten het eerste doelpunt voor D.W.V. als de middenvoor den bal langs Schras schiet (01) De HiF.C.-voorhoede, matig gesteund door de halflinie brengt er zeer weinig van te recht. Veel gevaarlijke momenten ontstaan er dan ook niet voor het doel der Amsterdam mers. De rust komt met onveranderde stand. Na de rust is H.F.C. eerst in de aanval, maar het schot ontbreekt en goals komen er niet. Wel worden er enkele kansen gemist. Aan den anderen kant vergroot de D.W.V.- rechtbinnen den voorsprong der Amsterdam mers (02). Ondanks enkele vergeefsche pogingen van beiden partijen komt het niet meer tot doel punten, zoodat als de scheidsrechter het einde aankondigt, D.W.V. zich in de volgende ronde geplaatst heeft. De K. N. V. B. vergadert. Be Zuidelijke eerste en tweede klasse worden uitgebreid. De jaarlijksche algemeene vergade ring van den Koninklijken Neder- landschen Voetbalbond, welke giste ren in liet Kurhaus te Scheveningen onder voorzitterschap van Dr. D. van Prooye werd gehouden, heeft niet veel stof tot praten gegeven. Nog voor de lunch werd de toch heusch niet korte agenda afgewerkt en daar uit blijkt reeds voldoende, dat de be sprekingen over het algemeen geen betrekking hadden op belangrijke onderwerpen agendapunten, waar het toekomstige lot van ons Neder- Iandsche voetbal van zou afhangen. Niettemin was er een aantal on derwerpen bij die voor de belangheb benden belangrijk waren en van deze punten dient dan wel in de eerste plaats te worden genoemd het voor stel om over te gaan tot uitbreiding der Zuidelijke eerste en tweede klasse. Mogelijk zal men zich herinneren, dat het Zuiden reeds op de vorige bondsvergadering met een dergelijk voorstel voor den dag kwam. Betoogd werd o.m., dat de uitgebreidheid van -het district zoodanige reis- en verblijf kosten medebrengt, dat het aantal thuis wedstrijden veelal onvoldoende is om de fi nanciën in evenwicht te houden en voorts, dat de Zuidelijke afdeeling rekening moet houden met concurrentie, die elders niet be staat en dat vriendschappelijke wedstrijden het tekort niet kunnen aanvullen, omdat deze ontmoetingen in verband met de groote afstanden te kostbaar zijn. De heer Van Bel zette deze argumenten in de vergadering nogmaals uitvoerig uiteen, om tenslotte met de motie te komen, welke onlangs in de Zuidelijke afdeelingsvergade- ring werd aangenomen en waarin wordt voorgesteld, de eerste en tweede klasse groe pen van de Zuidelijke afdeeling uiterlijk met ingang van het seizoen 1938—1939 uit te breiden tot 11 elftallen en met ingang van het seizoen 19391940 tot 12 elftallen. Aan het hondshestuur wordt overgelaten de wij ze, waarop die uitbreiding kan worden ge regeld. De heer Van Prooye verklaarde, dat er in het bondsbestuur ten aanzien van een uit breiding voor- en tegenstanders zijn. De stemming is verdeeld. Uit de vergadering (die er zich het vorige jaar tegen verklaarde) kwamen ook nu we der verschillende bezwaren. Toen echter beklom Mr. E. J. Bulder uit Veendam het spreekgestoelte om met enkele, zoowel qua stijl als qua inhoud voortreffe lijke volzinnen uiteen te zetten, dat men het Zuiden niet mag dwars zitten, wanneer het bij herhaling wenschen uit, welke de afdee ling zelve in haar eigen belang noodzakelijk acht. Spr. noemde uitbreiding niet alleen een zuidelijk belang, doch tevens een bonds- belang. Hij adviseerde de vergadering de motie van afdeeling IV over te nemen. Aldus geschiedde met 49 tegen 23 stem men en 4 blanco. Aan het slot der vergadering bracht de heer Van Zandvliet het bondsbestuur na mens de aanwezige afgevaardigden harte lijk dank voor het vele werk, dat het ook weer in het afgeloopen seizoen voor de voet balsport en de organisatie daarvan had ge daan. Een langdurig en hartelijk applaus on derstreepte deze woorden. Stormvogels—Haarlemscli Elftal. Op Koninginnedag, des namiddags om 4 uur, speelt Stormvogels een wedstrijd tegen een Haarlemsch Elftal, dat bestaat uit de volgende spelers: Druyven (Kinheim) Frevost (RjC.H.) Drijtver (H.F.C.) Van Osch (V.S.V.). v. d. Putten (E.D.O), Leemhuis (Bl'daal v d. Bragt. (Bl'daal), Schijvenaar (E.D.O.). de Bock (Bl'daal). Sterk (V.S.V.) Teeling (V.S.V.) Het K. N. V. B.-bestuur schorst den voorzitter van A. D. O. Door de strafcommissie van den K.N.V.B. is de voorzitter van A.D.O. voor den tijd van 1 jaar geschorst omdat hij een der A.D.O.-spelers bij zich in dienst had geno men, aldus de Crt. De speler kreeg zijn loon gedeeltelijk uit de kas van A.D.O. en gedeel telijk van den voorzitter. Ook de andere be stuursleden van AD.O. die hieraan medege werkt hebben zijn voorwaardelijk geschorst voor den tijd van één jaar met een proeftijd van drie jaar. ZEILEN. De nationale zeilwedstrijden van de H. J. C. HAARLEM WINT DE GROEPSWEDSTRIJDEN. Onder begunstiging van zeer fraai zomer weer heeft de Haarl. Jacht Club haar Nationale wedstrijden gehouden en hoewel verschillende zeilers wel wat meer wind gewenscht hadden, was er toch voldoende om te zeilen. De wind was uit Noord-Oostelijke richting, zoodat het Spaarne geheel opgelaveerd moest worden. Des ochtends om 9 uur klonken reeds de eerste schoten voor de groepswedstrijden. De Rotterd. Z.V. startte tegen De Kaag en reeds vrij spoedig bleek, dat de Rotterdammers het sterkst waren. Zij namen de le en 2e plaats in, maar toen na één ronde de baan was afgekort bemerkten zij dit niet en zeilden door. De laatste Kaag-man Leenen zag het wel en ging door de eindlijn, welk voorbeeld zijn club- genooten volgden. De Kaag werd daardoor dus overwinnaar. De tweede race der groepswedstrijden ging tusschen de Haarl. J. C. en de Zaanl. Z. V. Het bleek, dat de beide teams geheel aan el kaar gewaagd waren, en een uiterst spannen de strijd met voortdurend wisselende kansen ontstond. Van Lijnen, Noomen werd tenslotte eerste, maar de Haarlemmers Evers, Van Suy- lekom en Venema wisten te winnen door zich 2e, 3e en 5e te plaatsen. De eindstrij d welke 's middags gehouden werd tusschen De Kaag en de H.J.C. was wederom zeer spannend. Stoutenbeek nam al vrij spoedig met groote voorsprong de lei ding, maar de overigen streden een feilen strijd. Evenals des ochtends wisten de H.J.C.'ers ook nu weer 2e, 3e en 5e te worden en daar mede de eind-overwinning te behalen. In de sharpieklasse was Jac. Stap van de W.V. A'dam zonder twijfel de beste, in beide wedstrijden won hij onbedreigd. De mooiste sport gaf de 12-voetsjollenklasse A te zien. Een vloot van 25 scheepjes ging dooi de start. De Rotterdammer Moerman wist het beste resultaat te behalen; des ochtends werd hij eerste, en des middags tweede. Ook de an dere Roterdammers Van der Valk, Van den Berg en Braunberger weerden zich geducht en kwamen in de prijzen. Van de Haarlemmers wisten alleen Evers, Van Suylekom en Venema zich ieder één keer in de prijzen te plaatsen. In de B-jollen, waarvan er 18 aan de start kwamen, werd de eerste wedstrijd gewonnen door R. Schuld van De Kaag en de tweede dooi de kleine Janssen van de H.J.C.die tot de ge regelde prijswinnaars in de B-afdeelïng is gaan behooren. en die het volgend seizoen wel in de A-afdeeling zal moeten starten. Van de overige Haarlemmers werd Asselbergs éénmaal derde, terwijl J. Gerbranda tweemaal vierde werd. De overige klassen, de regenboogen, Olym pian ollen, 16 M2., B.M. en Onderlinge Klassen waren slecht bezet en wij zullen volstaan met daarvoor naar de uitslagen te verwijzen. Kol. C. W. de Visser reikte na afloop de prij zen uit en de H.J.C. kan hiermede op een zeer geslaagden zeildag terug zien. De uitslagen luiden: 12-Voetsjollen A: le wedstr.; 1. P. Moerman, R'dam, 2. G. v. Lijnen Noomen, Zaandam, 3. J. Braunberger, R'dam, 4. W. v. d. Valk. R'dam. 5. H. v. Suylekom, Haarlem, 6. J. W. v. d. Berg, R'dam. 2e wedstr.: 1. W. v. d. Valk, 2. P. Moer man, 3. J. W. v. d. Berg, 4. H. Evers, Haarlem, 5. J. Braunberger, R'dam, 6. R. Venema, Haar lem. 12-Voetsjollen B: le wedstr.: 1. R. J. Schuld Leiden, 2. J. Key, Den Haag, 3. H. Asselbergs. Haarlem, 4. J. Gerbranda. Haarlem, 2e wedstr.: I. A. Janssen, Haarlem, 2. J. Key. 3. R. J. Schuld, 4. J. Gerbranda, Zondagmiddag werd door H.P.C. een waterpolo-tournooi gehouden om het kampioenschap van Haarlem. Bij de dames-afdeeling werd H.P.C. kam pioen. V.l.n.r.: de dames: zittend: M. v. d. Zomoe; knielend: M. Steenhuy- sen, M. Bakker, P. Schalkenstaande: C. Kami, A. Verspoor, voorzitter, F. Kami, E. Ktoots. 12 M2. Sharpieklassele wedstr.; 1. Jac. F. Stap, A'dam, 2. W. Goedenbuure, A'dam, 2e wedstr.: 1. Jac. F. Stap, 2. B. E, Ott, A'dam. Olympiajollen: Beide wedstr.: 1. E. G. v. d. Stadt, Zaandam. Regenboogklasse: 1. Gerh. Deichmann, R'dam. 16 M2. BM. klasse: 1. R. Jellema, A'dam. Onderl. 16 M2 klasse: 1. R. Bais, Haarlem. Nederland verliest van België. De eerste dag van den tennislandenwed- strijd tusschen België en Nederland is zeer bevredigend verloopen. Teschmaeher verrichtte een fraaie presta tie door den Belgischen Davisbekerspeler Geelhand met 61, 64 te verslaan, terwijl ook Marinkelle een verdienstelijke zege be haalde tegen Moreau. Mej. Mechel versloeg de sterke Belgische speelster Mevr. Isaac, hetgeen zeker niet ver wacht was. Voorts waren de nederlagen van Hughan tegen Van den Eynde en Brouwers tegen De Borman zeer eervol, het resultaat had net zoo goed andersom kunnen zijn. Het pubhek was in grooten getale aanwezig, terwijl ook het prachtige weer meewerkte om dezen eersten dag ten volle te doen slagen. De uitslagen luidden: Heerenenkelspel: Teschmaeher (N.) sl. Geel hand (B.) 61, 64. Delhe (B.) sl. Lysen (N.) 62, 64. Van den Eynde (B.) sl. Hughan iN.) 60, 26, 86. Peten (B.) sl. De brauw (N.) 64, 64. De Borman (B.) sl. Brouwers (N.) 6—0, 2—6, 8—6. Peten (IB.) sl De Brauw reau (B.) 36, 64, 63. Damesenkelspel: Mej. Mechel (N.) sl. mevr. Isaac (B.) 61, 62. De tennislandenwedstrijd BelgiëNederland, welke gisteren te Westende voor een zeer tal rijk pubhek is geëindigd is op een flinke ne derlaag voor de Nederlandsche tennisploeg uitgeloopen: met 2113 bleven de Belgische tegenstanders in de meerderheid. De uitslagen luidden: Heerenenkelspel: Van Swol (N.) sl. Nayaert (B.) 26, 63, 63. Lacroix (B.) sl. Karsten (N.) 64, 64. Nayaert (B.) sl. Karsten (N.) 63, 64. Van den Eynde (B.) sl. Tesch maeher (N.) 61, 61. De Borman (B.) sl. Marinkelle ON.) 6—1, 36, 6—3. Moreau (B.) sl. Brouwers (N.) 64, 64. Delire (B.) sl. De Brauw (N.) 6—1, 7—5. Hughan (N.) sl. Ew- bank (B.i 6—3, 7—5. Peten (B.) sl. Lysen (N.) 97, 86. Lacroix (B.) sl. Van Swol (N.) 6—1, 2—6, 6—0. Damesenkelspel: Mej. Terwindt (N.) sl. mej. Solé (B.) 61. 60. Mej. De Borman (B.) sl. mevr. Van Berkel (N.) 62, 6—4. Mej Kerck- hoff (N.) sl. mevr. Isaac <B.) 6—0, 6—1. Mej. Solé (B.) sl. mevr. Van Berkel (N.) 76 (op gegeven wegens vermoeidheid). Mej. Hoyaux (B.) sl. mej. Mechel <N.) 6—0, 6—4. Mej. Ter- windt (N.) sl. mej. de Borman (B.) 63, 63. Heerendubbelspel: Nayaert en Moreau (B.) sl. Lysen en Ketjen (N.) 64, 6—3. Van den Eynde en Geelhand iB.) sl. Teschmaeher en Karsten (N.) 6—4, 62. Ewbank en Nauts (B.) sl. Marinkelle en De Brauw (N.) 46. 6—4, 6—4. Lacroix en De Borman (B.) sl. Hughan en Van Swol (N.) 63, 26, 62. Damesdubbelspel: Mevr. Isaac en mevr. Nauts (B.) sl. mevr. Van Berkel en mej. Kerckhoff (N.) 4—6, 6—4, 6—2. Mej. Terwindt en Mej. Rollin Couquerque (N.) sl. Mevr. De Meulemeester en Mej. De Borman (N.) 64, 5—7, 64. Gemengd dubbelspel: Mej. Rollin Couquer que en Teschmaeher (N.) sl. Mej. en de heer Borman (B.) 6—4, 6—4. Mevr. De Meulemees ter en Lacroix (B.) sl. Mej. Terwindt en Van Gooi (N.) 64. 62. Mej. Kerckhoff en Hughan (N.) sl. Mej. Solé en Geelhand <B.) 57, 86, 62. Mevr. Van Berkel en Karsten (N.) sl. mevr. Isaac en Moreau (B.) 61, 26. 7—5.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10