Thijs IJs heeft een raar avontuur China beklaagt zich te Genève. Het Volkenbondspact geschonden. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Japan's streven naar opperheerschappij in het Verre Oosten. Amerikaansch schip bij vergissing gebombardeerd. RAMI, PROGRAMMA DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De permanente gedelegeerde van Ch'na bij den Volken bond, dr. Wellington Koo, heeft gisteren den secretaris generaal van den Volkenbond een nota overhandigd, waar in de gebeurtenissen uiteengezet worden, die zich hebben voorgedaan in China sedert 7 Juli j.l. In haar mededeeling legt de Chineesche regeering den nadruk op haar wil te komen tot een vreedzame regeling van de incidenten, die haar tegenover de Japansche regeering plaatsen en stelt zij den wil tot opzettelijke agressie van de Japansche regeering in het licht, waarbij zij er o.m. aan herinnert, dat Japan alle internationale accoorden, die het heeft onder teekend, o.a. het Kelloggpact, het Volkenbondhandvest en het negenmogendhedenverdrag, heeft geschonden. Uiteenzetting der feiten. De Chineesche regeering bepaalt zich tot een eenvoudige uiteenzetting der feiten met het doel deze bekend te maken bij de leden van den Volkenbond en den leden van het consultatieve comité, dat in het leven is ge roepens krachtens een resolutie, die werd aangenomen op 24 Februari 1934 door de buitengewone raadsvergadering van den Volkenbond welke belast was met de bestu deering van het Chineesch-Japansche con flict. In dit comité hebben o.m. de Vereenig- de Staten zitting. De Chineesche nota richt geen enkel beroep op den Volkenbond en vraagt niet het geschil met Japan op de agenda te plaatsen van de eerst volgende Assemblée. De volgende punten worden geconstateerd: 1. Japansche strijdkrachten zijn Chineesch gebied binnengevallen en hebben in Midden-, zoowel als in Noord-China de Chineesche stellin gen te land. ter zee en in de lucht aangevallen. Het feit van een aan val is er 2. China maakt gebruik van zijn recht tot zelfverdediging, nadat het door het falen van alle andere mid delen gedwongen is geworden, ge weld te gebruiken. 3. Het optreden van Japan in China is de voortzetting van zijn in September 1931 in Mandsjoerije be gonnen offensief. 4. Japan heeft de beginselen van het Volkenbondspact, het Parijsche verdrag van 1928 en van het negen mogendhedenverdrag van Washing ton van 1922 geschonden. In een exclusief interview met Reu ter heeft Tsjang Kai Sjek de nood zakelijkheid bepleit van een interna tionale intexwentie in den niet ver klaarden oorlog tusschen Japan en China, zulks niet alleen ten behoeve van de veiligheid van China maar van de veiligheid van den wereld vrede. De eenvoudige waarheid is, al dus zeide de Chineesche maarschalk, dat Japan een actie heeft onderno men met het doel een continentaal rijk te vestigen. Het conflict, zoo voegde Tsjang Kai Sjek hieraan toe. heeft reeds tot gevolg gehad de éénwording en aaneensluiting van het Chi neesche volk tegen den onverbiddelijken vijand, die alle regels van het intei-nationale recht heeft geminacht, voorts de blijkbare aanvaarding door de mogendheden van een vei-plaatsing van het internationale recht en een daarvoor in de plaats stellen van een systeem van het fabriceeren van incidenten, welk systeem gebruikt wordt als een x-echt- vaardiging voor een annexatiepolitiek, met als weeromstuit een systematische opzet van Japan om de belangrijke zeehavens van China te verwoesten, hetgeen bewijst, dat ofschoon Japan misschien de sterkste is China weigert zich langer te onderwerpen aan een behandeliixg die Japan gewend is het toe te dienen. Japan vernielt voortdu rend zijn eigen beleggingen in China en zijn eigen commercieele gelegenheden in een land, waar een verstandige en hoffelijke en waardige staatsmansbehandeling het. onte genzeggelijk bijna een commercieel monopo lie zou geven. Op de vraag onder welke voorwaarden China er in zou toestemmen de vijandelijk heden te staken, zeide Tsjang Kai Sjek: Hierop kan slechts geantwoord worden, wan- neer Japan zal besluiten zich terug te trek ken uit den onmogelijken toestand, waarin het zich ten opzichte van China en de wereld bevindt. In een ander deel van het interview zeide de maarschalk: Het is niet moeilijk te voor spellen wat geschieden zal met den handel van de vreemde landen, wanneer Japan de overheersching van China tot stand brengt en er is geen bijzondere kennis voor noodig om na te gaan wat er in politiek opzicht ge beuren zal. Mobilisatie in China. De regeering van Nanking heeft den uit voerenden Joean opdracht gegeven de toe passing te verzekeren van artikel drie der wet op de mobilisatie. Dit artikel voorziet in het onder de wapenen roepen van alle mannen, die de wapenen kunnen dragen, tusschen achttien en vijf en veertig. Muiterij te Amoy. De correspondent van de Nitsji Nitsji Sjim- boen te Sjanghai bericht, dat de 157ste divi sie van het Kantonleger onder generaal Wang Tau, Amoy heeft bezet. Alle marine officieren werden ontwapend en de comman dant van het Marinestation admiraal Lin Kwo Keng, werd gevangen gezet. De Mandsjoekwo-Japansche troepen hebben de stad Tsjitsjeng. een belangrijk centrum in Tsjahar bezet. Hierdoor is de verbindingslijn tusschen Toesjikau Joenning en Tsjitsjeng tot stand gekomen. De Japansche luchtmacht heeft de Chinee sche vliegvelden bij Hantsjau en Kwante ge bombardeerd. De Chineesche zware bommen werpers op beide vliegvelden wex'den ernstig beschadigd. Verder werden verscheidene militaire objecten tusschen Kiangwantsjen en Tatsjangsjen gebombardeerd. Onder de Chineesche vluchtelingen in de Fransche nederzetting is cholera uitgebroken. Japanners rukken on langs spoorweg TientsinPoekau. Uit Tientsin. 30 Augustus Volgens een bericht van het Japansche oppercommando rukken de Japansche troepen langs den spoorweg Tientsin—Poekau langzaam in Zuidwestelijke x-ichting op. Na een verbitter den strijd hebben de Japanners Ljoekwan- toen ingenomen, gelegen op ongeveer veertig kilometer ten zuidwesten van Tientsin. Voorts wordt melding gemaakt van de ge vechten in het gebied op ongeveer vier kilo meter ten westen van Peiping, waar de Ja panners in het geheel kale berglandschap met aanzienlijke terreinmoeilijkheden te kampen hebben. Uit de elkaar gedeeltelijk tegensprekende berichten uit Mongolië schijnt opgemaakt te moeten worden, dat de verbinding tot stand gebracht is tusschen het Japaxxsche Kwantoen leger en het in Noord-China ope- reerende Japansche leger. Dat beteekent, dat de spoorweg van Peiping naar Kalgan zich geheel in handen dei- Japanners bevindt. Duitschlaod Beroep van ter dood veroordeelden verworpen Het Hof te Leipzig heeft het beroep van Erich Krieger, Paul Greech, en Walter Carnaf, die op 17 April j.l. door de juryrechtbank te Berlijn ter dood waren veroordeeld verworpen. De vei-ooi'deelden zouden in Mei 1932 heb ben deelgenomen aan een vechtpartij, waarbij een nationaal-socialist werd gedood en vijf andere ernstig gewond. Rusland Acht executies in Wit-Rusland. Het blad „De arbeider van Minsk" deelt mede, dat de militaire rechtbank in Wit- Rusland acht Trotskistische spionnen wegens vergiftiging van soldaten en brandstichting in kazernes en militaire depóts ter dood ver oordeeld heeft. Het vonnis is i-eeds voltrok ken. Hetzelfde blad deelt mede. dat eenige dagen tevoren ook reeds zes executies zijn ge schied wegens vergiftiging van soldaten. Nog meer doodvonnissen. De „Leningi'adskaje Prawda" van 29 Aug. meldt, dat zeven ambtenaren uit Leningrad wegens hoogverraad veroordeeld zijn tot den kogel door het gerechtshof, dat zetelt te Orstrov nabij de Estlandsche en Letlandsche grens. De veroordeelden zijn hoofdzakelijk ge wezen directeuren van landbouworganisaties. Voorts wordt nog gemeld, dat elf boeren- contrarevolutionnairen op het oogenblik te recht staan. Terrorisme herleeft in Palestina. Tal van aanslagen in de laatste dagen. Havas meldt uit Jeruzalem: De beide laatste dagen zijn opnieuw eenige aanslagen ge pleegd, welke doen vreezen voor een herleving der terroristische beweging. Na op aan Joden toebehoorende autobus sen gepleegde aanslagen werden twee Arabie ren vei-moord. Op het veld heeft men de lijken van twee Joden gevonden. Op verscheiden plaatsen werden schoten gewisseld. Twee Ara bieren werden ernstig gewond. Deze aansla gen hebben bij de bevolking een groote beroe ring gewekt. De politie fouilleert voorbijgan gers en inzittenden van vervoermiddelen. Te Tel Aviv werd een arbeider door schoten ernstig gewond. Op den Scopus-berg is gister avond eveneens een Arabier neergeschoten. Op de gi-ens van Jaffa is gisteravond op den straatweg naar Tel Aviv, een bom geworpen, waardoor een Jood licht gewond werd. Met het oog op dexx toestand heeft de Hooge Commissaris zijn verlof onderbroken. Hij is te Jeruzalem teruggekeerd. De ter aarde bestelling van den Joodschen kleermaker Barkowski, die op den weg naar Jeruzalem was gedood, werd aanleiding tot een groote Zionistische betooging, welke door 3000 personen uit Tel Aviv werd bijgewoond. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De autoriteiten hebben een beroep op de bevol king gedaan de rust te doen weerkeeren. Chineesche troepen overvallen een Fransch klooster. Twee Nederlanders onder de ontvoerde geestelijken. Een duizendtal ongeregelde Chineesche troepen hebben het Fransche Katholieke se minarium der broedei-s Maristen, te Heisjan- kau, ten noord-westen van Peioing, geplun derd en twaalf priesters en twaalf Chineesche bekeerlingen ontvoerd. De directeur van het seminarium is ernstig gewond. Vijfduizend Chineesche vluchtelingen, die op het terrein van het seminarium een toe vlucht hadden gevonden, werden uitgeschud. Onder de geestelijken, die bij den overval zijn ontvoerd, bevinden zich o.a. twee Ne- derlandsche patex'S. De bandieten hebben twee geestelijken naar het hoofdkwartier der Maristen gezonden om over den losprijs te onderhandelen. De Japansche autoriteiten deelen mede dat zij een afdeeling troepen naar de plaats van den overval hebben ge zonden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie: BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. Med.) Spaansche regeeringstroepen handhaven zich in Guadalajara. Nieuwe bezettingen der rechtschen in het Noorden. Havas meldt uit Madrid, dat Franco's troe pen gistermorgen ten noorden van Madrid tot den aanval zijn overgegaan. Zij zetten den druk voort, dien zij sinds drie dagen uitoefen den in de provincie Guadalajara. Ten noorden van Madrid, bij de brug der Franschen en in de universiteitswijk, hebben de ti*oepen van Franco eenige pogingen on- dei-nomen, die echter geen succes opleverden. In Guadalajara hebben de rechtschen de re- geeringsstellingen aangevallen bij Selena, ten westen van den weg naar Aragon. 0:k hier behaalden zij geen resultaten. De regeeringstroepen handhaafden zich in al huxi stellingen. Het groote hoofdkwartier deelt in een offi cieel communiqué mede, dat de rechtsche troepen aan het front van Santander verder zijn opgerukt en verscheidene dorpen hebben bezet. Aan het front in Aragon heeft de vijand zijn druk voortgezet, doch de aanvallen wer den in alle sectoren afgeslagen. De rechtsche troepen hebben allen vijande lijken tegenstand gebroken en beginnen thans in de verschillende sectoren aan hun op- marsch. Aan het front bij Granada hebben de recht schen een „zuiveringsactie" ten uitvoer ge legd in den Sierra Nevada en In den sector van Lanjaron waar de vijand, na de misluk king van zijn aanvallen, gisteren meer dan 200 dooden heeft moeten achterlaten. Uruguay voor erkenning van Franco. Te B. Ayres wordt bevestigd, dat Uruguay zich gewend heeft tot de ministeries van bixiten- landsche zaken van Zuid-Amerika, op 27 Augustus met een vertrouwelijke nota, waarin zij geraadpleegd worden over het geschikte oogenblik voor een erkenning van de regee ring van Franco Chineesche vliegers dachten met Japansche transportsche pen te maken te hebben. Het Amerikaansche schip „President Hoover" is, naar uit Sjanghai gemeld wordt, door vier vliegtuigen gebombardeerd. Het schip dat 257 passagiers en een bemanning van 302 leden aan boord had, werd door enkele bommen getroffen, waarna het medische hulp heeft verzocht. Het Britsche oorlogsschip „Cumberland' snelde onmiddellijk ter hulp. De aanval geschiedde 's avonds half acht plaatselijke tijd nabij het Jangste-lichtschip op 50 K.M. van Woesoeng. De vier vliegtuigen doken in volle vaart naar het schip. Bij dit bombardement werden zeven leden van de bemanning gewond, waarvan twee ernstig. Drie passagiers lijden aan een shock. Het vaartuig werd boven de waterlijn be schadigd en stoomde na den aanval met volle kracht naar Kobe. Van Chineesche zijde wordt verklaard, dat de ..President Hoover" zeer dicht bij Japan sche transporten gelegen was en bij onge luk door Chineesche vliegtuigen is gebom bardeerd. De Nanking-i-egeering heeft den Chinee- schen ambassadeur te Washington opdracht gegeven haar leedwezen over te brengen over het incident met de „President Hoover'' en schadevergoeding toe te zeggen. Na Mansjoerije, Noord-China. p het oogenblik, waarop ik hier in vogelvlucht eenige belangrijke voor vallen in hex-innering bi'eng uit de geschiedenis van Japan's streven naar de opperheerschappij in het VeiTe' Oos ten, moge er officieel tuschen China en het Rijk van den Mikado geen oorlog worden ge voerd, aan een militaire botsing, die hierop gelijkt als twee dnxppels water, ontbreekt het niet bepaald. Verrassend is dit geenszins. De niet-Aziatische mogendheden, welke er om verschillende redenen alle belang bij hebben, dat China niet vrijwel volkomen naar Japan's pijpen zal moeten dansen, en die een vijftien tal jaren geleden, op de conferentie van Washington, een tractaat in het leven riepen, dat de onaantastbaarheid van China geëer biedigd wilde zien, betreuren natuurlijk ten zeerste wat er thans in het Verre Oosten ge schiedt. Doch dat en het uiten van woorden vanprotest is geenszins voldoende om de Japanners in toom te houden. Sinds jaar en dag echter pleegt men tenslotte de zonen van het land van de i'ijzende zon hun gang te laten gaan, althans blijft een krachtig ge meenschappelijk optreden achtex-wege tegen hen, als zij zich niet houden aan wat in ge volge het ongeschrevene en het geschreven volkenrecht (zooals dit in tractaten is neer gelegd) geboden is. In den wereldoorlog waren de geallieerde mogendheden ten zeerste gesteld op Japan's medewerking in den strijd tegen de Centra- len, gelijk hun eveneens de steun van China welkom was. Nu deed er zich op een gegeven oogenblik de noodzakelijkheid voor, een beroep te doen op den bijstand van Japansche torpedobooten, die als convooi dienst moesten doen voor troe pen en levensmiddelen vervoerende schepen door de Middellandsche Zee. De Britsche ad miraliteit beschikte n.l. zelf, begin 1917, niet over voldoende materiaal hiervoor. Voor wat hoort wat, gaf Tokio ten antwoord. Bij wijze van betaling voor deze hulpverleening vroeg de Japansche regeering niet alleen de toezeg ging, dat het na afloop van den oorlog in de rechten zou mogen treden van de Duitschers, wat betreft de eilanden in den Stillen Oceaan ■benoorden den equator, doch ook verlangden zij hetzelfde ten opzichte van Kiao Chau en van de Chineesche provincie Sjantoeng. Bij geheim verdrag zagen de Japanners hun ver langens ingewilligd. Tijdens de vredesconferentie te Pax-ijs trachtte Japan van China allerlei los te krij gen, waarvoor het de medewerking van Frankrijk en Engeland vroeg op grond van het geheime verdrag. Toen China weigerde, zich o.m. bex*oepende op het feit, dat hetgeen Ja pan wenschte volkomen in strijd was met de beginselen van President Wilson ex- bleef immers op die manier van het zelfbe- schikkingrecht en van de eex-biediging van de zelfstandigheid van China geen steek over - dreigde Japan de wereldconferentie te ver laten Nu was de groote moeilijkheid, dat Wilson zich x-eeds eerder genoodzaakt had gezien een hartewensch van de Japanners tegen te wer ken, wat hem ook gelukt was: ik denk hier aan het niet in het Volkenbondshandvest op genomen Japansche amendement om in het handvest de rasgelijkheid als een der grond beginselen te aanvaarden. Maar bovendien, de Italiaansche afvaardi ging had zoo juist Parijs den rug toegekeerd en nu dreigden ook de Japanners te verdwij nen. Dit dorst Wilson niet aan. En zoo zwicht te hij voor hen, aangezien hij vast en zeker geloofde dat Japan, zou het eenmaal de con ferentie verlaten hebben, terstond gemeene zaak met Rusland en met Duitschland zou zijn gaan maken. „Ik weet", zoo zeide hij, „dat men mij er van zal beschuldigen, dat ik mijn eigen beginselen geschonden heb. Doch niet temin zie ik mij nu eenmaal verplicht te wer ken voor wereldorde en organisatie tegen anarchie en tegen terugkeer van het oude militairisme". In dit verband mag er nog wel aan toegevoegd, dat de President van de Ver- eenigde Staten, als hij zich liet leiden door beduchtheid voor een mogelijke samenwer king tusschen het zooeven genoemde drietal staten, bepaaldelijk ook dacht aan een mili tair vex-bond tusschen die drie. Japan kx-eeg dus reeds op de Parijsche vre desconferentie, zij het niet voor honderd pro cent, dan toch in belangrijke mate, zijn zin wat betreft verschillende veel te ver gaande wenschen met betrekking tot zijn positie in het Verre Oosten, met name in en ten opzich te van China. Daarna is het hoe langer hoe meer een feit geworden, dat de overige mogendheden het niet aandorsten of niet wilden, zich tegen Ja pan te keeren, wanneer het verder ging in zijn streven om met betrekking tot China de lakens uit te deelen. Het meest typische voor C ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Maar Thijs was dom en hield de lucifer wel wat te lang tegen het ijsblok, zoodat er al heel spoedig een groot deel van weg gesmolten was. De jongens hieven hun armen van schrik ten hemel. Kijk maar eens op het plaatje, wat een leelijk gezicht het zoontje van Pierel zet. Hij staat heelemaal rechts. En kwaad, dat hij is! LatzemesoekiLatzemesoekischreeuwden de jongens opge wonden. Dat heb ik meer gehoord, bromde Thijs en zei: Ik kan jullie heusch niet verstaan jongens. Maar ik wil geen kwaad! Maar de kleine Pierel kwam met gebalde vuisten op Thijs af. Klag beks vargs! zei hij ,wat beteekende: Ik zal je een pak slaag geven! Thijs kreeg het nu toch heusch wat erg benauwd. Hij moest zien, dat hij weg kwam! beeld is wel geweest het gebeurde met Mand- sjoekwo. Zeker, de Volkenbond heeft het dur ven bestaan vast te stellen, dat Japan's op treden tegen China in 1932 geen pas had en hij heeft de verovering van Mandsjoekwo niet erkend. Doch een gemeenschappelijke actie tegen Japan bleef achterwege. Thans beleven we een herhaling van wat er vijf jaar geleden is geschied. Weer vergrijpen de Japanners zich in alle mogelijke opzichten aan de rechtsorde, weer zijn het de andere mogendheden, die zulks gelaten aanschouwen. Met het gevolg, dat het niet zoo heel lang meer kan duren, of er blijft van hun gezag en aanzien in het Verre Oosten niets meer over. De brutalen hebben de halve wereld. En wan neer een brutale bespeurt, dat men hem geen stroobreed in den weg legt, zal dit zijn bruta liteit nog maar doen toenemen. In zooverre valt misschien op het oogenblik aan Japan, wat zijn optreden in het verre Oosten betreft, minder te verwijten, dan me nigeen op het eerste gezicht zou meenen. Het heeft nauwkeurig acht geslagen op de histo rische feiten. Die hebben het wel tot de over tuiging moeten brengen, dat het kalmweg zijn slag zou kunnen slaan. En de landen, welke over wat er geschiedt thans ach en wee kla gen, hebben dit in belangrijke mate aan zich zelf te wijten. Of men alsnog ten langen leste in staat zal wezen zijn leering te trekken uit de geschiedenis van Japan's machtsontwik keling en -ontplooiing is een vraag, waarop het momenteel in elk geval zeer moeilijk valt een antwoord te geven. Doch dit neenxt niet weg, dat het zijn nut kon hebben eens even iets uit de jongste geschiedenis nader te be lichten. Dr. E. v. RAALTE HET IMEENEMEN VAN GELD NAAR ITALIë TOT 300 LIRES PER DAG VERHOGD. Ten einde de fonnaiiteiten betreffende de uitgave van toeristen-lires te vereenvoudigen 8.75 per 100 lires) is door de desbetreffende Italiaansche instanties besloten, het bedrag dat per persoon en per dag mag worden op- genoinen, thans tot lires 300.per dag en persoon te verhoogen, voor elke toerist die zich in Italië begeeft. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 137 HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.10.20 v.rn. en 7.308.00 VPRO. 8,00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keuken- praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Nieuws" causerie (gr. pl.) en gramofoonmuziek, 12,00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. 1.151.45 „Fantasia". 6.00 Oi'gelspel. 6.30 Gramofoon muziek. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Zang. 7.30 „Vrijzinnige Protestanten in Zeeland", cau serie. 8.00 Hex-haling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-varia. 8.15 VARA-or- kest. 9.00 Zaans programma. 9.30 Vervolg con cert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sportpraatje. 10.20 „Fantasia". Om 10.30 Berichten ANP. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Solistenconcert. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 5.45 Orgelconcert. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 „Terug- op de schoolbanken", causerie. 7.45 Reportage. 3.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Russisch Kerkkoor en orgel. 9.45 Am sterdam's Salonorkest. (Om 10.00 berichten ANP.) 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg con cert. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,05 Orgelspel. 11,35 Gramofoonmuziek. 12.20 BBC-Schobs Orkest en soliste. 1,20 Het Gwauncaeburwen Prize Orkest en solist. 2.05 Gramofoonmuziek. 2.35 Het Mac Arthur kwin tet. 3.05 Causerie over Amerikaanse nacht clubs, 3.50 Pianorecital. 4.20 Vespex\ 5.10 Gra mofoonmuziek. 5.20 Henry Hall en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Falkman's Apachen-orkest 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 8.00 Boekbespre king. 8.20 BBC-symphonie-orkest en solist. 9.20 Alvin Saxon en zijn Band. 10.00 Berichten. 10.20 „Science at yor sex-vice", causerie. 10.40 BBC-Revue-orkest en solisten. 11.20 Causerie en declamatie. 11.35 Henry Hall en zijn Band. 11,50—12.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Gras-oi-kest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 Populair concert. 7.50 Zang. 8.50 „L'amouiTnédecin". operette. 10.50 Gramo foonmuziek. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 H. Hagestedt'f orkest. 8.50 Omroep- ox-kest. 12.20 NSDAP-Orkest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Omx-oepox-kest en solisten. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest en so listen. 10.5012.20 H. George's Dansorkest en soliste. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonoi'kest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 6.20 Salonox-kest en soliste. 7.20 Zang 8.20 Omroep-orkest. 10.3011.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepor- kest. 1.30 Salonorkest. 1.502.2.0 Gramofoon muziek. 5.20 Dansmuziek. 6.00 Kwartetconcert. 8.20 Duetten 8.50 Synxphonieconcerf m.m.v. soliste, 11,1511.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.20 Berichten. 8.30 Berlijns Philharmo- nisch Ox-kest. 9.20 Sportpraatje. 9.35 Eugen Wolff's orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Fr. Hauck's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4