DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7, CRICKET. Het Ned. Cricketelftal samengesteld. Voor den wedstrijd tegen Chapman's elftal. Voor den tweedaagschen wedstrijd tegen het A. P. P. Chapman's elftal, die op 11 en 12 September a.s. op het H.C.C.-terrein te 's-Gra- venhage gespeeld zal worden, is het Neder landsen elftal als volgt samengesteld: 1. Mr. H. van Manen (H.C.C.) aanvoerder, 2. A. M. G. de Beus (H.C.C.) wicketkeeper, 3. L. J. Sodderland (H.C.C.), 4. J. van der Luur (H.C.C.)5. Dr. M. Jansen (P.W.), 6. H. de la Mar (Haarlem), 7 A. van Stuijvenberg (V.V.V.), 8 A. Terwiel (V.O.C.), 9. Mr. H. W. Glerum (VJR.A.), 10. W. O.. F. Wittebol (V.R.A.), 11. A, v. Baasbank (R. en W.) YORKSHIRE—MIDDLESEX. Het Bestuur van Yorkshire heeft- zich uit gesproken vóór het verspelen van den wed strijd Middlesex—Yorkshire op 11, 13, 14 en 15 September (op den Oval te Londen). FLAMINGO-JUNIORES-TOURNOOI. De Rood en Wit Juniores wonnen Maandag in de 1ste ronde van de Ajax Juniores aan den Spanjaardslaan. Totalen 133 (Verzijl 43) en 44. CRICKET IN ENGELAND. Door te Bournemouth met l'O wickets van Hampshire te winnen, veroverde Yorkshire voor de 19de maal het county-kampioenschap. Hampshire scoorde 93 en 185 tegen Yorkshire 192, waarna Sutcliffe en Hutton de benoodig- de 87 runs zonder wicketverlies bijeensloegen. Yorkshire speelde 28 wedstrijden, waarvan er 18 gewonnen en 2 verloren werden; 8 wedstrij den eindigden in een draw, waarvan 4 met de leiding op de 1ste innings. Aantal punten 302 (maximum 420), gemiddeld: 71.90. De stand van de overige wedstrijden is; Surrey 509 tegen Middlesex 3776. Middlesex verloor Price (l.b.w. Watts) en Hart (b. Gover) voor 4 runs. Edrich (c. Fishlock b. Gover 69) was no. 3, waarna Hendren, die zijn laatste county- match voor Middlesex speelde een machtige ovatie in ontvangst had te nemen. Het Surrey- team cheerde toen de 48-jarige aan het wicket verscheen. Hendren nam afscheid met een schitterende, kanslooze 103, sinds 1 Aug. j.l. zijn 5de century, de 170ste in totaal. Nieuw-Zeeland 546 wint met innings van Sussex 151 en 163. Kent 294 en 125 (G. Pope 535) wint van Derbyshire 1'54 en 165, de kampioen in 1936. Essex 354 wint van Worces tershire 171 en 173 (K. Farnes 541). Glou cestershire 5729 tegen Notts 194 en 1524. Warwickshire 383 tegen Leicestershire 2634 (Armstrong 106*), Lancashire 266 (Iddon 101*, zijn 6de century van het seizoen) tegen Somerset 263 en 1,253. ZEILEN. De Burnhamweek. Nederlandsche zeilers hebben pech. Na den Engelschen Zondag zijn gisteren de internationale wedstrijden te Burnham on Crouch, dë z.g. Burnham-week; weer voort gezet. - De Nederlandsche zeilers, die in de inter nationale sharpieklasse deelnemen, waren niet zoo gelukkig als in de eerste race, toen de eerste plaats werd bezet. Onze landgenooten Coops en Borst eindigden met de „Wilgenhoek" als derde, terwijl Bor- gerhoff Mulder en Ritman dit keer niet zoo goed zeilden als in de eerste race en achter de „Wilgenhoek" met de „Mieke 2" de vierde plaats innamen. In de eerste teamrace in de Sharpieklasse hadden Borgerhoff Mulder en Ritman het ongeluk, hun schoot te breken, waardoor zij genoodzaakt werden den strijd te staken. Gelukkig deden Coops en Borst het weer uitstekend. Zij maakten het kap. Dawes zeer lastig en eindigden dan ook met hun „Wilgenhoek" "op de tweede plaats, zoodat de kansen voor de Koninklijke Watersport Vereeniging „Loos- drecht" nog geenszins verkeken zijn. HONKBAL. HAARLEM II SPEELT PROMOTIE WEDSTRIJDEN. Nu E.D.O. II geen gebruik zal maken van het recht promotiewedstrijden te spelen is die overgegaan op Haarlem II, als nummer twee van de ranglijst. In den Maandagavond gehouden ledenver gadering is besloten van het verkregen recht gebruik te maken en dus met Quick en R.C.H. te kampen om een plaats in de eerste klasse. WATERPOLO. S. V. H.—HAARLEM (6—0). S. V. H. had een invaller voor haar midden voor Snoek, die vervangen werd door Otter vanger, terwijl „Haarlem" verscheen met de opstelling: Th. Hölsken, C. Zeeman, W. Hölsken, G. Capteyn, J. Bais, Joop v. Hems- bergen, Jan v. Hemsbergen. Reeds tamelijk snel weet S.V.H. eenige ma len te scoren, zoodat de rust met den stand 40 ingaat. De invaller-middenvoor van S. V. H., die een uitstekenden wedstrijd speelde, wist nog tweemaal doelman Hölsken te ver schalken, zoodat het einde met 60 kwam. Deze groote nederlaag is ongetwijfeld te wij ten aan het minder goed en soms ook onfor tuinlijke spel der „Haarlem"-mers, terwijl S. V. H. bovendien over een zeer snelle en goed spelende ploeg beschikte. HAARLEM—ZWEMLUST 2—0. Een bij Zondag schier onherkenbare Haarlem- ploeg heeft de laatste theoretische kans op 't behoud van het eerste klasseschap benut door Zwemlust met leege handen naar huis te sturen. De wedstrijd verliep vlot en vertoonde aardige momenten. In de eerste helft had Haarlem het ongeluk, dat de scheidsrechter W. Hölsken uit het water stuurde. Haarlem trok toen alle spelers in de verdediging terug, hetgeen zeer tactisch was. Plotseling kwam Zeeman in 't bezit van den bal, met zijn drieën ging men naar voren en vond in de Zwemlust-verdediging slechts 2 tegenstanders. Er kon dan ook gemakkelijk gedoelpunt wor den. In de tweede helft moesten Bais en de internationaal Franken het water verlaten. Even later onderging Zwemlust's middenach ter hetzelfde lot, zoodat Jan v. Hemsbergen, geheel vrij liggende, gemakkelijk kon scoren (2—0). Het is nu maar afwachten wat Zwemlust tegen S. V. H. doet, alvorens men definitief kan zeggen of Haarlem degradeert. BOKSEN. STEDENWEDSTRIJD TE ZANDYOORT. Amsterdam wint met 144 van Den Haag. Onder groote publieke belangstelling von den Zondagavond in de mooie zaal van het Casino te Zandvoort amateur-bokswedstrij- dën plaats, welke een vlot verloop hadden. De wedstrijden golden als stedenwedstrijd AmsterdamDen Haag. De eerste partij uit den stedenwedstrijd was tusschen Post (Amsterdam) en van Koppelen (Den Haag) in het vedergewicht. In de eerste ronde werd door beide partijen vlug boksen te zien gegeven met Post iets in het voordeel. Ook de tweede ronde werd fraai gebokst en kon Post zijn voordeel iets vergrooten. Het gevecht bleef ook in de derde ronde zeer vlug en beide boksers werden luide toegejuicht. Post wint op punten. In de volgende partij tusschen Batterman (Amsterdam) en Engelbert (Den Haag) in het zwaargewicht, ging de eerste ronde gelijk op en was deze voor zwaargewicht tamelijk vlot. Beide boksers schenen goed getraind en bok sten ook de derde ronde vlot uit. In deze ronde was Batterman iets in de meerderheid. Uitslag onbeslist. Een bantamgewichtpartij tusschen den kampioen van Nederland de Moor (Amster dam) en Nieuwenburg (Den Haag) kwam hierna. De eerste ronde was zeer fraai. Beide boksers waren zeer snel, doch de Moor nog iets sneller en vooral technisch beter. In de tweede ronde trof de Moor enkele malen zijn tegenstander van links en rechts. De derde ronde ging vrijwel gelijk op en nu trachtte Nieuwenburg het gevecht te forceeren, waarbij de Moor kranig stand hield. De Moor won deze partij op punten. De zesde partij in het weltergewicht tus schen de Bie (Amsterdam) en Ahous (Den Haag) was een partij van weinig fraai bok sen. Met algemeene stemmen werd de Bie winnaar. De volgende partij tusschen te Nuijl (Am sterdam) en de Pauw (Den Haag) in het mid dengewicht, gaf een harden strijd te zien, waarin echter van boksen geen sprake was. Te Nuijl werd winnaar op punten. De stand was hierdoor geworden 91 in het voordeel van Amsterdam. Na de pauze werd een zeer vlotte partij te zien gegeven door Reijntjes (Amster dam) en Biijenburg (Den Haag) in het licht gewicht. In de eerste ronde was van krachts verschil weinig te merken. De tweede ronde was voor Reijntjes, die zoowel van links, als rechts goed plaatste. De derde ronde was zeer zekér voor Reijntjes en met wat meer routine had hij zijn tegenstander zeker k.o. geslagen. Hij won dan. ook deze partij met algemeene stemmen. De tiende partij ging tusschen Joustra (Am sterdam) en Oostexween (Den Haag). Deze lichtgewichtpartij werd op doktersadvies ge staakt in de tweede ronde. De partij werd als onbeslist beëindigd. De partij' Kneppers (Amsterdam) tegen Stuiver (Den Haag) in het lichtgewicht werd op dokters advies in de eerste ronde gestaakt, doordat beide boksers eikaars hoofden raak ten en zich verwondden. Uitslag onbeslist. De volgende partij was de eenige, die door een k.o. werd beslist. Het ging tusschen Ris (Haarlem) en van Esch (D.O.S.). Een zeer be hoorlijke partij, waarin vlug en hard werd gevochten. De stijl van den Haarlemmer kon ons goed voldoen. Hij heeft zijn lengte voor en kan en moet zijn tegenstander op afstand houden. Doordat hij dit niet deed, werd het hem noodlottig en kon van Esch hern in de tweede ronde k-.o. slaan. Dit was een aanvul lingspartij. De dertiende partij in het weltergewicht was tusschen Wijnschenk (Macabi) en van den Brekel (D.O.S.), beide uit Amsterdam. Een weinig fraaie partij, waarin meer ge vochten dan gebokst werd en die eindigde in een overwinning van Wijnschenk. De laatste partij ging tusschen Stiny (Den Haag) en Heidoorn (Amsterdam) in het wel tergewicht. Een tamelijk wilde partij, waarbij hard gevochten werd. Deze partijeindigde on beslist, zoodat Amsterdam een klinkende 144 overwinning op Den Haag behaalde. Over het geheel genomen was het een vrij wel geslaagden avond De wedstrijden waren georganiseerd door de boksclub De Ring uit Haarlem. Van deze club kwamen enkele leden voor Amsterdam uit. VOETBAL. De A. D. O.-voorzitter niet geschorst. De K.N.V.B.-commissie die de kwestie van de schorsing van den voorzitter van A.D.O. behandelde, heeft naar de Tel. weet mede te deelen, dezen functonaris niet geschorst, doch men heeft een brief, van hem geeischt, dat hij zich een jaar lang niet met voetbalzaken zal bemoeien. STORMVOGELS—HAARL. ELFTAL. In het Haarl. Elftal, dat hedenmiddag tegen Stormvogels speelt, is de Bloemendaler Leemhuis- verhinderd mede te spelen. Zijn plaats wordt ingenomen door Van der Schalie (E.D.O.) DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de gisteren gehouden voetbalwedstrijden in de En'gelsche league luidden: Eerste afdèeling: BlackpoolBolton Wanderers 22 Leicester CitySunderland 40 West Bromwich AlbionStoke City 01 KORFBAL. D.S.V.-WEDSTRIJDEN. Aurora-adsp.D.S.V.-adsp. 12 D.S.V. 2—Aurora 3 2—4 DjS.V. 1Alw. Ready comb. 53 DE A.W.—S.V.-DAG TE AMSTERDAM. Ondanks de warmte trokken een 40-tal S.V.-ers Zondag naar Amsterdam, voor hun jaarlijksch tournooi met „Allen Weerbaar" en wij kunnen met voldoening zeggen, dat deze dag uitmuntend geslaagd is. Voor de hoofd wedstrijd A.W. I—S.V. I had „Allen Weer baar" een beker beschikbaar gesteld, welke S.V. in de wacht wist te sleepen, door een 31 achterstand om te zetten in een 75 over winning. De overige twaalftallen, moesten in A.W. hun meerdere erkennen. Des avonds in Café „Amstel Quelle" werden de wedstrijden voortgezet, doch nu wat amusement betreft. Met bridgen, schaken, biljarten en sjoelbak ken wist S.V. als no. 1 uit den strijd te komen. De resteerende 2 wedstrijden werden door de A.W.-ers gewonnen, zoodat ook S.V. bij deze amusements-wedstrijden een mooie medaille won. HENGELEN. „VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. haar eersten Baars wedstrijd tusschen Hil- legom en Lissen. De vangst was vrij goed. Na afloop toog ieder naar het clubgebouw van den'heer F. Snieder waar voorzitter de heer Eerhart den prijzen aan de winnaars uitreikte. Ié pr. A. Eerhart, 2e prijs P. H. van Woer- kom, 3e pr. H. Eerhart, 4e pr. H. v. d. Berg, 5e pr. Joh. Sieraad, 6e pr. A. Jansen, 7e pr. Joh. Karpers, 8e pr. J. v. d. Berg. „MORGENSTOND". Bovengenoemd college hield Zondag een onderlinge Baarswedstiijd in de Ringvaart tusschen Bennebroek—Hillegom. Deelgenomen werd door 23 leden, die kans hebben gezien om 135 stuks baars te vangen. Gevischt werd 6x1/ 2uur om huis houdelijke- en luxe artikelen. De uitslag luidde als vólgt: 1ste prijs Janse Kok met de grootste, 2. F. Schmid Jongbloedt met 15 stuks, 3. B. v. d. Pol met 12 stuslc, 4. N. van Dijk, 5. J. van Dijk, 6. H. v. d. Schoot 7 Peper, 8. H. Stevenhaagen,, 9. J. Berkhout. 10. H. Smit, 11. G. Houtkamp, 12. F. van Wer ven, 13. J. Schouten, 14. R. v. d. Aar, 15 L, v. d. Meer, 16. J. Boogaard, 17. J. Meyer, 18 B. W. Jansen, 19 G. v. d. Vlugt, 20 J. Steenvhaagen Jr. Een extra prijs voor het eerste en laatste vischje werden resp. gewonnen door G. Hout kamp en den heer Peper. Na afloop der wedstrijd togen allen deel nemers naar het clubgebouw van den heer A. van Bgmond in de Zuid-Polderstraat, waar de voorzitter onder eenige toepasse lijke woorden de prijzen aan de resp. win naars uitreikte. WIELRIJDEN. KAMPIOENSCHAPPEN EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar sprint-kampioenschappen. W. Fennes, kampioen der A-kl. 1937, De Klerk, kampioen der C-kl. 1937, Van Tonge ren, kampioen der Juniores 1937. Na veel spanning in verschillende series werd W. Fennes weer kampioen evenals ver leden jaar. De totale uitslag der A-kl, werd 1 W. Fennes, 2 T. Jansen, 3 P. Korthals, 4 G. Jansen, 5 G. Jansen, 6 H. Kleef. De uitslag der C-kl. luidt: 1 De Klerk, 2 B. de Jong. 3 Sweers, 4 Fr. Jansen, 5 Kleef, 6 J. Jonker. Uitslag Juniores: 1 Van Tongeren, 2 G. v. Dijk, 3 Jas, 4 Nodelijk, 5 Van Sinderen. A.s. Zondag record-wedstrijd om den Wij- nands err van Rensen-beker over een afstand van 60 K.M. De C-kl. rijden eveneens record-wedstrijd voor den „Excelsior"-beker. De Juniores rijden 37.5 K.M. record. Bijeenkomst 8.30 uur. A.s. Donderdagavond trainingswedstrijd over 50 K.M., vertrek 6.15 uur Nagtzaambrug. R.K. W. V. „ACHILLES". Een wedstrijd met hindernissen. Vrijdag 27 Augustus hield Achilles haar 2e rit van de avondcompetitie over 30 K.M. Er verschenen 34 renners aan de start. Er werd zeer snel gereden en veel gedemarreerd. Na 10 K.M. deed zich een ongeval voor, er kwam uit een zijweg plotseling een paard, dat midden tusschen een groep van 14 renners sprong, waardoor een valpartij ontstond. Gelukkig liep alles buitengewoon goed af, daar de gevallen renners slechts eenige lichte ontvellingen opliepen. De ongelukkigste was wel de fiets van Jan v. Maris, waar het paard even op had staan dansen. Verder kregen Klinkenberg en B. de Vries een lekke band. De uitslag was als volgt: 1. Rijneveld. 2. Koelemij, 3. Gruyters, 4. C. de Vos, 5. Schijf, 6. Classen, 7. Buis. 8, Siebeling, 9. v. Egmond. 10 Duins, 11. v. Sprundel, 12. Por tegies, 13. Slingerland, 14. Groenendijk,, 15. Klinkenberg. „DE KAMPIOEN". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 60 K.M. voor de A, B en C- klasse en een wedstrijd over 40 K.M. voor de Juniores. De uitslag was: A-klasse: 1 D. Drost tijd 1 uur 35 min. 48 sec., 2 J. de Brey, 3 F. v. Rooyen, 4 v. d. Nes, 5 Esveld, 6 R. Hessels, 7 L. Scheidier, 8 Burger. B-klasse: 1 J. Valkman, 2 J. Bos, 3 Huyg, 4 v. d. Mark, 5 S. Bos, 6 A. Schenk, 7 Hutt, 8 Terburg. C-klasse: 1 P. Bakker tijd 1 uur 43 min. 47 sec., 2 de Winter en Feije (gelijk), 3 Halem, 4 J. Hessels. De overigen maakten een valpartij. Juniores: 1 J. Sipman, 2 Veen, 3 W. v. d. Heyden, 4 J. v. d. Anker, 5 H. Keizer (lekke band), 6 Eldik. Ook hierbij had een valpartij plaats. In totaal kwamen 40 renners aan de start. In verband met het Koninginnefeest op Dinsdag a.s. wordt er Maandagavond ver gaderd. ACHILLES. Zondag 29 Augustus hield Achilles haar 3e record. De uitslagen waren als volgt: A-klasse 70 K.M. 1. Buys 1' uur 53 min. 22 sec.; 2. Klinkenberg 1 uur -54 min. 54 sec.; 3. Groenendijk' 2 uur 3 min. 51 sec. B-klasser 70 K.M.; 1. C. d.e Vos 1 uur 57 min, 6 sec.; 2. D. Claassen 2 uur 0 min. 23 sec. C.-klasse 35 K.M.: 1. Koelemij 56 min. 52 sec.; 2. Van Sprundel 56 min. 55 sec.; Juniores 35 K.M.: 1 Portegies 1 uur 1 min. 13 sec.; 2. v. d. Enden 1 uur- 2 min. 13 sec.; 3. H, Rusman 1 uur 5 min. 18 sec. Ondanks de flinke wind, waren de tijden zeer goed. De totalen stand van de competitie is thans: Klasse A 1. Buys 12 p.; 2. Klinken berg 11 p.; 3. Rijneveld 5 p.; B-klasse l. C. de Vos 15 p.; 2. D. Claassen 3 p.; 3. De Klerk 6 p.; C-klasse; 1. Koelemij 14 p.; 2. Stet 10 p.; 3. Van Sprundel 9 p. Juniores 1. Portegies, 15 p.; 2. v. d. Ende 8 p.; 3. Donkersloot 6 p. Naclitwedstrijden van de Koninklijke. Een nieuw succes voor de „Zeearend". De „nachtwedstrijd" van de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging is ditmaal weer tot een succes geworden, niet alleen door het groote aantal deelnemers, maar ook door de uitstekende weersomstan digheden, waardoor de wedstrijd werd be gunstigd. In de groote klasse, die voor de grootste jachten, wist de winnaar van de Fastnett- race, de heer C. Bruynzeel met de „Zee arend", ondanks de handicap, beslag te leg gen op den uitgeloofden IJselmeer-prijs. De baan werd door de „Zeearend" afgelegd in 18 uur 51 min. 45 sec. Op de tweede plaats eindigde de heer Venverda met de „Falga" in 20 uur 20 min., terwijl Korthals Altes de derde plaats bezette met de „Fortuyn" in 20 uur 24 min. 38 sec. Van het tweetal gestarte zeewaardige krui sers werd de heer Langelaan met de „Jean Bart" eerste in 18 uur 21 min. 5 sec. Bij de kleine zeewaardige jachten werd de heer Log- jes met „Njord" in 19 uur 52 min. 45 sec. win naar voor de „Silverking" van den heer van. Kempen, terwijl de overige vier deelnemers opgaven. Van de zeven deelnemers bij de middel- groote wedstrijd jachten kwam de heexi Goudriaan met de „Vrijbuiter" het eerst bin nen in 19 uur 33 min. 32 sec. De heer Doeksen bezette met de „Noordster" de tweede plaats met een tijd van 20 uur 18 min. 50 sec. Tenslotte won bij de motorjachten de heer Ruys met zijn „Zuiderkruis" in 7 uur 40 min. 5 sec. BOKSEN. Louis slaat Farr op punten. De Engelscliman toonde zich echter een beter bokser. Gisternacht is te New York het ge vecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht gehouden over vijftien ronden tusschen den wereldkampioen Joe Louis en den Engelschen uitda ger Tommy Farr. Hoewel Farr in de meerderheid was, werd Louis door de jury als winnaar op punten uitgeroepen, zoodat hij dus met succes zijn we reldtitel heeft verdedigd. In het vrijwel uitverkochte Yankee stadion te New York is hedennacht het gevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht ge houden over vijftien ronden van drie minu ten tusschen den Amerikaanschen titelver dediger Joe Louis en den Britschen kampioen en uitdager Tommy Farr. Na een buitenge woon zwaren en opwindenden wedstrijd, waa-rin de Engelschman over het algemeen beter bokste en vooral in de laatste ronden bijna voortdurend in de meerderheid was, werd Louis winnaar op punten vei-klaard, een beslissing, waarmede men het niet eens was en die op zijn zachtst uitgedrukt, dan ook wel bevreemdend mag heeten. Louis heeft hierdoor zijn wereldtitel behouden. Het was een uitermate zware wedstrijd. Zoowel Louis als Farr ontzagen zich niet, beide boksers moesten zeer veel incasseeren, maar Louis het meest. Fan- verbaasde een ieder door zijn moedig en werkelijk goed bok sen, hij was bijna steeds in den aanval en hoewel hij een zware handicap had door het feit, dat Louis reeds in het begin van den wedstrijd de wonde, welke Farr tijdens zijn training onder het oog had opgeloopen, weer open had gemaakt, waardoor deze sterk bloedde, liet hij zich hierdoor geenszins weerhouden om Louis te achtervolgen, waar door hij vele punten veroverde. Door zijn uitstekend boksen kreeg Farr gaandeweg de sympathie van het publiek, dat hem na iedere ronde uitbundig toejuichte. De eerste vier ronden, waarin voorzich tig en verkennend werd gebokst, gingen vrij wel gelijk op met misschien Louis iets in de meerderheid. Farr's wonde onder het oog was het speciale mikpunt van den wereldkam pioen en inderdaad slaagde Louis er in, de wonde weer open te halen teneinde door het bloeden Fair een lastig nadeel te bezorgen. In de vierde ronde kreeg Farr meer moed. Louis sloeg verschillende malen in de lucht en toen Farr in de clinch een aantal harde slagen kon uitdeelen, kreeg hij meer zelf vertrouwen. Hij plaatste enkele zeer harde stooten op het lichaam en gezicht van Louis maar de wereldkampioen liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en stootte even hard terug. Louis was in deze ronde nog iets in het voordeel. De achtste ronde begon langzamer dan de vorige, die wel zeer snel en hard was. Farr wist Louis in een hoek te dringen, doch met een harde linksche maakte de wereldkam pioen den weg weer vrij. Ook Louis' gezicht zat onder het bloed, aanvankelijk wist men niet, of dit van de bebloede handschen of van een wonde afkomstig was, maar het bleek al spoedig ,dat ook de wereldkampioen onder het oog was geraakt. Farr verzamelde veel punten met harde rechtsche en linksche stooten, De Engelschman bokste een schit terende partij en sedert langen tijd heeft men zulk een wedstrijd om het wereldkam pioenschap niet gezien. Er wordt zelfs door enkelen een vergelijking getrokken met het titelgevecht tusschen Tunney en Dempsey. In de elfde ronde trad Farr weer sterk aan vallend op. Hij plaatste zuivei-e stooten op het lichaam en hoofd van Louis en dreef den „zwarten panter" voor de zooveelste maal in de touwen. Louis kreeg het hard te verant woorden. Hij verwaarloosde zijn dekking eenigszins en daarvan profiteerde Farr op de juiste wijze. Tenslotte zag Louis kans onder de slagen van Farr door te duiken, waar door hij meer bewegingsvrijheid verkreeg. De - Engelschman was ook in deze ronde voortdu rend in de meerderheid en het publiek juich te hem weer hartelijk, toe voor zijn buiten gewoon moedig en kundig boksen. In de twaalfde ronde was het wederom Farr die 't beste van het gevecht had. In de laatste ronde trachtte Farr een be slissing te forceeren. Twee harde linkschen troffen den voorzichtig boksenden Louis in het gelaat, maar de wereldkampioen ant woordde met eenige rechtsche directen. Farr. Spoedig ontaardde deze laatste ronde nu in een onbesuisd boksen. Beiden raakten enkele malen eikaars kin, waarbij Louis bovendien nog slagen op het hoofd cn lichaam kreeg te incasseeren, waardoor hij werd teruggedre ven. Farr trachtte een voortijdig einde aan het gevecht te maken door een k.o. maar Louis verdedigde zich hardnekkig. Farr dreef Louis voor zich uit, bracht hem een bijzonder harden stoot op het hoofd toe, welke den wereldkampioen zichtbaar in moeilijkheden bracht. De Amerikaan kon zich slechts matig verweren. Hij werd door een waar bombardement van Farr bestookt, maar hij wist zich tot den laatsten gongslag op de been te houden. Toen scheidsrechter Arthur Donavan de uitspraak van de jury voorlas, steeg er een luid protest op. Men was het er in het geheel niet mee eens en het was dan ook wel zeer hard voor den sportieven Engelschman om zich op deze wijze den wereldtitel te zien ont gaan. Farr was inderdaad de betere bokser geweest. Hij had echter de sympathie van het publiek gekregen, dat hem na afloop een ovatie bracht. Op wel bijzonder gelukkige wijze is Louis in het bezit van zijn wereldti tel gebleven. SCHAKEN. SCHAAKCLUB „DE ROCHADE" De Zomerwedstrijden, waaraan dit jaar door 44 spelers werd deelgenomen, zijn thans afgeloopen, In de hoofdgroep werd een vijf kamp gespeeld, die eindigde als volgt: 1 2 3 4 5 tot. pt. 1. Jilling van Dijk 1 '/2 1 1 3V2 2. G. Kroone 0—1 01 2 3. J. A. B. Zoontjes Vz 0 Vz 1 2 4. D. J. S. da Lange 0 1 V2 0 V/2 5. J. F. Mantz 0 0 0 1 —1 De overige uitslagen waren: Eerste klasse: Groep A. 1. Harry Blokker 41/2 p., 2. D. P. de Lange 3V2 p. Groep B. 1. J, Blokker iVz p.: 2. J. E. Baai- bergen 41/2 p. de beslissingsmatch had tot resultaat: J. Blokker 1 Vz p.; J. E. Baalbergen Vz punt. Tweede klasse: Groep A. 1, G. Jonges 4V2 p.; 2. E. Fijlstra 4 punt. Groep B. 1, C. Kaaij 4 p.: 2. P. E, Kolderïe 3'/2 punt. Derde klasse: Groep A. 1. W. Oostei'broek 5 p.: 2 en 3 J. J. Groenink en J. Grolman, ieder 3'ó p. Groep B'. 1. J. Wever 5 p.; 2 en 3 P. Groos en A. Overzee, ieder 3 p. Hedenavond heeft in café ..Suisse" aan den Rijksstraatweg de prijsuitreiking plaats, waarna de winnaar van de hoofdgroep, de heer Jilling van Dijk. simultaan zal spelen tegen de overige deelnemers. POSTDUIVEN. DE POSTDUIF. Wedvlucht van Limoges (Frankrijk) af stand 775 K.M. A. Tanis 1, L. van Berkel 2. H. Wassenberg 3, S. van Gennip 4. J. Popkins 5, C. v. Leuven 6, Eerste prijs winnende duif 4 uur 18 min., laat ste prijswinnaar 4 uur 57 min. Snelheid 1192 meter per minuut. Wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) afstand 450 K.M. A. Tanis 1, L. v. Berkel 2, 4, 9. G. Bijster 3, 8, J. v. d. Veldt, 5, 6. H. Wassenberg 7, S. v. Gennip 10. Eerste prijswinnende duif 1 uur 4 min., laatste prijswinnaar l uur 42 min. Snel heid 1051 meter per.'minuut. Wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk) afstand 928 K.M., S. van Berkel 4, 5, 6. J. Heintjes, 7. Eerste prijs winnende duif Zondags 1 uur 24 min., laat ste prijswinnaar Maandag 11 uur 56 min. snelheid 869 meter per minuut. DE LUCHTBODE Wedvlucht van Quivrain, afstand 221 K.M. Tevens was dit de laatste vlucht der jonge duiven; B. C. v. d. Meer 1, G. Sprokkreeff 2 3 4 6 7 J. F. Koedijk 5, J. J. Lasschuit 8. Kampioen no. 1 jonge duiven is. de heer G. Sprokkreeff met 73 punten, 2. B. C. v. d. Meer met 63 punten. 3. J. F. Koedijk met 60 pnt. 4. P. A. Kramer met 48 pnt. 5. J. J. Las schuit met 46 pnt. Kampioen generaal 1. B. C. v. d. Meer met 226 pnt., 2. G. Sprokkreef met 181 pnt. 3. J. F. Koedijk met 171 pnt. 4. J. J. Lasschuit met 154 pnt. 5. H. v. Oldemark met 152 pnt. ATHUETIEK. OM DEN PRINS HENDRIK-BEKER. De uitslagen waren: 110 M. horden: 1. Brasser (AAC) 14.9. 2. W. Kaan, (Haarlem) 15.1 1500 M. 1 Kamps (AV '26) 4.13.2; 2. Buyen (AAC) 4.14.3. 100 M. 1. Van Beveren (AV '23) 10.6: 2. Boersma (AAC) 10.7; 3. De Lange (AV '23) 10.7; 4. „De Haas" (V en L); 5. Van Geenhui zen, Haarlem. 400 M. 1. Herfst (Haarlem) 54: 2. Moscr (AV '23) 58.5. Verspringen: 1. Houtman (AV '23) 6.67 M. 2. Eimers (A.V. '26) 6.62 M. Discuswerpen: 1. De Bruin (V. en L.) 42.43; 2. Brasser (AAC) 40.63. Hoogspringen. 1 Brasser (AAC) 1.85; 2. Jansz (V en L.) 1.80. 800 M. 1. Bouwman (AAC) 1.59.7: 2. De Roos (AV '23) 2.2.8; 3. Herfst, Haarlem 2,2,8: 4. Fi- gee, I-Iaarlem 2.3. 4 x 100 M. estafette: 1. AAC 43.5; 2. AV '23 43.7; 3. V. en L. 43.9; 4. Rapiditas 45.2; 5. Haarlem 45.8: 6. AV '26 46.8 5000 M. 1. Zeegers (AAC) 16.3.9; 2 Bakker (AAC) 16.6.9 3. Paap. (Haarlem) 16 24.9. Kogelstooten1. Houtzager (V. en L.t 13.42. 2 v d. Wel (AV '23) 12.22; 3. Lamoree (Haar lem) 12.06. Speerwerpen1. Lutkeveld (AAC) 55.15; 2. v. d. Steen (V. en L.) 52.02. Polsstokhoogspringer l. Lamoree (Haar lem» 3.50; 2. Vèrker (Haarlem) 3.45. 4 x 400 M. estafette. 1. AAC 3.31. 2 AV '23 3.33.5; 3. V. en L. 3.34; 4 AV '26 3.35.6: 5. Haarlem: 6. Rapiditas Einduitslag 1. AAC 74Vz pnt.; 2. AV '23 65 pnt3. V. en L. 56 pnt.; 4. Haarlem 49Vb pnt. 5. AV '26 39V2 pnt.; 6. Rapiditas 8!/2 p.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7