DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BENNEBROEK RAADSVERGADERING In de raadsvergadering van Maandagavond waren alle leden aanwezig. Onder de ingekomen stukken was het be richt van de herbenoeming en beëediging van Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek tot bur gemeester van Bennebroek. De heer Dubbis feliciteerde den burgemees ter namens den Raad en de burgerij en sprak den wensch uit, dat de burgemeester nog lang in 't belang der gemeente mag regeeren. De burgemeester dankte hiervoor en zei gaarne zijn best te zullen blijven doen het be lang der gemeente te dienen. Goedgekeurd is het raadsbesluit tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting Ingekomen was een schrijven.van H. Jan sen te Heemstede, waarin deze zich beklaagt onbillijk te zijn behandeld door B. en W. ter zake van het voor verdere bewoning onge schikt maken van zijn perceel aan de Reek. De voorzitter zei dat deze zaak én door B. en W. èn door den Raad reeds is afgehandeld. Hij stelde daarom voor het schrijven voor ken nisgeving' aan te nemen. De heer Dubbis bleef bij zijn meening, in een vorige vergadering geuit, dat door B. en W. niet goed is gehandeld. Er zijn wel slechte re perceelen aan de Reek, dan het onderha vige. Hij selde daarom voor het perceel als nog vrij te geven. De voorzitter zei, dat hiervan geen sprake kan zijn. Uitvoerig betoogde hij dat B. en W. naar beste weten hebben gehandeld, aller eerst in 't belang der gemeente, doch ook in 't belang van den eigenaar, al ontkent deze dit nu in zijn schrijven. Het eenig gevolg van deze actie zal, naar spr.'s meening, zijn, dat de woning onbewoonbaar wordt ver klaard en dan is de eigenaar nog verder van huis. Na eenige discussie werd het stuk voor kennisgeving aangenomen. Daarna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om eenige geldleeningen te conver- teeren. Een aanbod van 172.000 tegen zy2 pCt, a pari, waarbij de geldgeefster het recht zal hebben de rente na 15 jaar te verhoogen tot hoogstens 4 pCt., kwam B. en W. zeer aannemelijk voor. Het voorstel werd aangenomen. Vervolgens werden de bedrijfsrekeningen 1936 en de gemeente,-rekening over dat jaar den raad aangeboden. De rekeningen geven de volgende uitkom sten: Rekening wegenfonds: voordeelig saldo 15.780,15. Rekening woningbedrijf: nadeelig saldo 434.46. Gemeenterekening: gewone dienst: nadeelig" saldo 7852,90, kapitaaldienst: batig saldo 4711,36. De heeren Stijger en van Bakel werden aan gewezen den raad over de rekening te rap porteeren. Op voorstel van B. en W. werd besloten de tijdelijke aanstelling van den gemeente-archi tect met een jaar te verlengen. De heer Dubbis wilde het salaris van dezen ambtenaar verhoogen tot 750 en wees in ver band hiermede op het véle werk dat in de gemeente nog aan de wegen is te doen. Op voorstel van den voorzitter zal bij de begrooting-1938 het voorstel-Dubbis opnieuw worden bezien. Betere verzorging van de wegen wordt door den voorzitter toegezegd. Bij de rondvraag bepleitte de heer Dubbis een voorstel aan de schoolschoonmaakster eenige vergoeding te geven voor extra-werk zaamheden. De voorzitter zei overweging toe. De heer Dubbis was ontstemd omdat B. en W. twee inwoners hebben toegestaan van wo ning te ruilen. Hij acht dit onbillijk tegenover bewoners van onbewoonbaar verklaarde wo ningen. De voorzitter toonde aan dat niemand ge dupeerd is, doch dat twee gezinnen zijn ge holpen. Gaarne zullen B. en W. rekening hou den met de belangen van bewoners van afge keurde huizen, doch zich hiertoe binden kun nen zij niet. De heer van Bakel merkte op dat de werk- loozen, die aan het teeren der wegen hebben gewerkt, na vier dagen naar huis werden ge stuurd en daardoor praktisch geen voordeel van de tewerkstelling hebben gehad. De voorzitter zegde onderzoek toe. De heer Heemskerk bepleitte politie-toezieht opdat geen vuilnis langs de wegen wordt ge worpen. Ook hierin zegde de voorzitter zijn aandacht toe. HEEMSTEDE EEN JUBILEUM BIJ „EENSGEZINDHEID". Maandag herdacht de heer N. Leuven, tu bablazer, den dag dat hij 25 jaar onafgebro ken lid was van het Heemsteedsche harmo niecorps „Eensgezindheid". Tijdens de repetitie, dezen avond is de ju bilaris op bijzondere wijze gehuldigd. Zijn lessenaar was feestelijk met groen en bloe men versierd, terwijl ook de zaal van het Sportparkrestaurant, waarin de repetities gehouden worden, door bloemen een feeste lijk aan zien was gegeven. Als de jubilaris met zijn echtgenoote en zoontje de zaal binnenkomt, worden zij ver welkomd met den bekenden „Feestmarsch" van S. Vlessing, en zoo wordt hij, die zoovele malen aan een huldiging bij een serenade heeft meegewerkt, nu zelf met muziek be jubeld. Als de jubilaris nu heeft plaats genomen tusschen het corps voerde de voorzitter het woord, de heer M, v. d. Ham zeide, het een aangename taak te vinden op dezen avond woorden van gelukwensch te mogen spre ken. Gij zijt, aldus den voorzitter, steeds ge weest. een steunpilaar voor het corps, gijhebt altijd een voorbeeld gegeven hoe een lid zijn verplichting moet nakomen, want u gaat aan den kop van het repetitiebezoek. Wij allen stellen dit op hoogen prijs en wij willen dit naast een gelukwensch ook toonen, De leden hebben dan ook gelden bijeenge bracht voor een stoffelijke blijk van dank baarheid, door u een rookfauteuil aan te bieden. De voorzitter besluit met den wensch dat het den jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren van geluk in zijn gezin, en in zijn zoo geliefd korps door te brengen. Mevr. Leuven wordt dank gezegd voor het medeleven in het werk van haar echtgenoot, waarna haar een bloemstuk wordt aange boden. Dan klinken fanfares en „Lang zal hij le ven". De jubilaris dankt voor de hartelijke woor den en het fraaie cadeau, er den wensch aan toevoegend dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren in „Eensgezindheid" zijn beste krachten te geven. FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING De afdeeling Heemstede van de Vereeni- ging voor Facultatieve Lijkverbranding be legt a.s. Vrijdag een algemeene ledenverga dering- in Het Hof van Heemstede aan de Valkenburger laan, o.a. ter bespreking van den beschrijvingsbrief voor de 62ste jaarver- aadering der vereeniging, te houden op 11 September te Hilversum, ter benoeming van aigevaardigden en plaatsvervangers voor die vergadering en ter verkiezing van een com missie voor het nazien der rekeningen enz. AERDENHOUT KONINGINNEFEESTEN REEDS MAANDAG BEGONNEN. Gp de speelplaats van de Vondelschool ver zamelden zich Maandagavond een groot aan tal belangstellenden voor de opvoering van „Het Witte Paard", door Aerdenhout's Tooneel ensemble, als inzet van de Koninginnefeesten De commissie in Aerdenhout-Bentveld heeft de feesten al 7 jaren voorbereid, aldus mr. Bos in zijn openingswoord, en heeft bij die voor bereiding vooral en in de eerste plaats aan de jeugd gedacht/maar ditmaal heeft de Com missie ook eens aan de ouderen gedacht en Aerdenhout's Tooneel en de Haarlemsche Postfanfare bereid gevonden om hiertoe mede werking te verleenen. Hoezeer dit op prijs werd gesteld bleek uit de groote opkomst: geen stoel was onbezet. De Haarlemsche Postfanfare, keurig in uni form gestoken en met blinkende instrumenten opende met het Wilhelmus en gaf met veel animo vooraf een 3-tal nummers ten beste. Ook de pauze werd gevuld door de wakkere postmannen, die na afloop het publiek ver gastten op een taptoe. De avond leende zich bij uitstek voor de opvoering, ook wat het tooneelstuk betreft, dat in het Salzkammergut voor het hotel in de openlucht speelt. Men kon de hooge Alpentoppen voelen achter het geboomte en het meer zien liggen onder den klaren sterrenhemel. En op het felverlichte terras komen de too- neelspelers, de bekoorlijke Jozefa, de waardin, die ondanks haar droomen toch practisch blijft en liever een oberkellner neemt, dan te blijven treuren over een advocaat, dien zij niet krijgen kan; een Berlijnsche lampenfa brikant, parvenu, die niet weet, wat hij in 't Salzkammergut doet; een pientere advo caat, die weet wat hij wil; een kostelijke ka mergeleerde, bekoorlijke dochters, bedelaars, enz. En het publiek lacht om de komische ver wikkelingen en heeft het al lang door, waar om die domme Giesecke niets ziet. Een mooie avond en een groot succes voor het Comité en het tooneel-ensemble. een succes waarin mr. Bos, die de dames bloemen aanbood, den regisseur, den heer J. van Don gen, terecht liet deelen. Het publiek was opgetogen en toonde dit door hartelijk applaus voor de muziek èn voor het kostelijke spel. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis op een terrein aan de Wilgenlaan te Zwanenburg, voor rekening- van den heer K. Klasen te Amsterdam, werd ingeschreven als volgt: Perceel I grond-, beton-, metsel- en tim merwerk: B. Schildmeijer te Haarlem f 3668; Mik en Rood, Hoofddorp, f 3595.J. F. Meeg- des, Haarlem, f3550; W. v. Rijn, Halfweg, f 3-549; de Boer en Dekker, Wormerveer f3520; H. J. Strijk te Rijpwetering f3325; Gebr. van Keulen, Halfweg, f 3299. Perceel H lood- en zinkwerken en sanitair: W. Verhagen, Halfweg, f395; de Boer en Dek ker f280; J. J. Korba, Halfweg, f 269. Perceel III schilder-, glas- en behangwerk: de Boer en Dekker f 390; H. Reekers, Halfweg, f 295; J. A. Vonk, Halfweg f 245; J. C. Ver hoef f, Alphen, f 228; G. G. Duwel, Nieuw- vennep, f 223. Massa: B. Uitslager, Amsterdam, f 5200; L. Verheul, Haarlem, f4587; B. H. Marsé, Die- men, f4360; Mim en Rood f4295; de Boer en Dekker f4190; B. Schildmeijer f4187; J. F. Meegdes f4130; Gebr. van Keulen f3833. Gegund aan de laagste inschrijvers in per ceelen. DIPLOMA-ZWEMMEN. Bij het door de vereeniging „Bad- en Zwem inrichting Hoofddorp" gehouden examen voor geoefend zwemmer (ster) hetwelk onder be gunstiging van prachtig weder, in tegenwoor digheid van het bestuur werd afgenomen door den heer M. J. Vink, inspecteur voor li chamelijke opvoeding te Haarlem en den bad meester, den heer Happel, slaagden de vol gende personen, waaraan door den voorzitter, den heer Dr. H. D. Nanninga, met een toe passelijk woord een diploma werd uitgereikt. De dames: mevr. A. D. A. C. RijsdijkHul- scher; mej. M. de Groot; mej. D. Oskam; mej. D. van Splunter; mej. A. Heikens; mej. M. Nijssen; mej. J. Koole; mej. Iet van Driel; mej. S. van Hoogdalem; mej. D. van Dorsten; mej. Joh. de Boo; mej. C. Korringa; mej. N. Kromhout; mej. Immink; mej. L. Verhoeven; mej. M. Verhoeven en de heeren J. Bensing; H. van der Meij; J. v. d. Blij; J. Koers; J. Oskam en G. Verhoeven. Amsterdamsche Aspecten. Vreemdelingen „industrie". e Amsterdamsche nijverheid is met een nieuwen tak verrijkt! Een groote, machtige industrie, die heel wat geld in het laad je belooft te brengen. Men zal echter tevergeefs moeten zoeken naar de fabrieksgebouwen, rookende schoorsteenen en opstallen, want het nieuwe product komt op andere wijze ter wereld! Het artikel laat zich niet vervaardigen aan de loopende band, het laat zich niet emballeeren en verzenden, er behoeven geen handelsagenten te worden uit gezonden om het aan den man te brengen. Want het wandelt kant en klaar binnen, het gaat zijn eigen weg. Het object van het nieuwe bedrijf is namelijk de mensch van vleesch en bloed, die van buiten op onze stad pleegt toe te stappen, om na een gedeelte van zijn ver mogen te hebben achtergelaten, weer de bee- nen te nemen. Het is d,e vreemdeling of beter de toerist, dien we tot dusver zoo'n beetje aan z'n lot hebben overgelaten, dien we, misschien wel uit wat valsche schaamte, als quantité négligeable behandelden, tot de crisis ons wakker schrok en ons tot de ontdek king bracht, dat het vreemdelingenlegioen ons in den steek begon te laten, met het gevolg dat een zeer belangrijke bron van inkomsten ging opdrogen. Want de Amsterdammers hebben eigenlijk tweemaal in het jaar Sinterklaas. De officieele is eigenlijk heelemaal niet het belangrijkst. Immers in den zomer komen de Sinterklazen in allerlei gedaante van alle kanten de stad binnenvallen, het zijn Sinterklazen-incognito, in gewone colbertjes, in plusfours en reis jur ken, die gezamenlijk een cadeautje komen brengen van gemiddeld twee millioen gulden! Toen nu op de perrons de witkielen, die te vergeefs aan hun pet tikten, bedenkelijk in de meerderheid gingen komen en de auto's met buitenlandsche nummerborden tot de zeld zaamheden gingen behooren, toen het Am sterdamsche hart niet meer verteederd werd door de klassieke loftuitingen als „very inte resting", „trés joli" en „fabelhaft", hebben on ze wijze mannen wij hebben er vele! de koppen bij elkaar gestoken en een plannetje bedacht. En het resultaat was de opening van een spiksplinternieuwe onderneming, met als uiterlijke verschijningsvorm een frisch modern bureau, alles gestroomlijnd en veel 'staal en glas. Dit prijkt nu aan den Vijgendam, tijde lijk, want men hoopt het binnenkort onder te brengen in een paviljoen op den Dam zelf, het hart van de hoofdstad, ja van Nederland, zooals wethouder Boekman het bij de opening uitdrukte. De bevordering van het toeristenverkeer be weegt zich tusschen twee polen, n.l. de propa ganda voor en het aantrekkelijk maken van het object. Voor de eerste taak is de nieuwe V.V.V. een voortzetting Van het reeds veer tigjarige „Koggeschip" aangewezen. Alle lichamen en organisaties, die iets met het vreemdelingenverkeer hebben uit te staan, werken in de nieuwe vereeniging samen en vanzelfsprekend is ook de gemeente in het be stuur vertegenwoordigd. Maar de gemeente zelf heeft voornamelijk te zorgen, dat de tweede taak tot haar recht komt. Zij heeft niet ge aarzeld de zaak grootscheeps aan te pakken en ten stadhuize een afdeeling „Vreemde lingenverkeer" gesticht, als onderdeel van het bureau tot bestrijding der werkloosheid, welke onder de energieke leiding staat van Mr. P. J. Mijksenaar, die ook de gemeente in de nieuwe V.V.V. vertegenwoordigt. De gemeente heeft op deze wijze twee vliegen in één klap geslagen, zij werkt aan de verhooging van de aantrek kelijkheid van de stad met het doel om vreemdelingen te trekken en zij zet daarbij tevens werkloozen aan den arbeid. Men kon dit jaar al dadelijk behoorlijk voor den dag komen, n.l. met de schitterende roei- baan, welke in het grootsche Boschplan is ge projecteerd en die bij de jongste Europeesche kampioenschappen zijn prachtige eigenschap pen aan duizenden heeft gedemonstreerd. Groot was de geestdrift van deelnemers en toeschouwers en dat enthousiasme is tot ver over de grenzen meegedragen. Het roeifeest een Olympiade in het klein beteekende voor Amsterdam een aanknoo- pingspunt met het buitenland van de eerste orde en de hotelhouders boekten er 4000 lo- geernachten extra door. Op dezen weg moet nu verder worden gewerkt. Het is een geluk kige omstandigheid, dat de reorganisatie van de vreemdelingenpropaganda te Amsterdam samenviel met die van de landelijke vereeni ging. Het beginsel van beider arbeid is het zelfde: Primair is het werk, door de particu lieren verricht, de overheid, resp. de regeé- ring en de gemeente (in Amsterdam komt daal de Kamer van Koophandel bij), helpen een handje mee, steunen en stimuleeren. Eenheid van actie is ook noodig, want onderlinge na ijver of concurrentie is uit den booze. De vreemdeling komt in de eerste plaats naar Nederland en zoekt dan instinctmatig de hoofdstad als uitgangspunt op, tenzij er bij zondere evenementen elders lokken. Dit jaar hebben de Amsterdammers wel een bijzondere reden hun Haarlemsche buren met dankbaar heid aan te zien, immers van hen kregen zij het grootste contingent globetrotters, dank zij de Frans Hals Tentoonstelling en de Jambo ree, die we voor het gemak (als vele buiten landsche bladen) ook maar op rekening van Noord-Holland's hoofdstad schrijven. Ht oo zijn we in Amsterdam voor het eerst 'Lj na jaren weer eens tevreden. De cijfers van Schiphol zijn bemoedigend, de mannen van de rondvaartbootjes wrijven zich in de handen, die van de touringcars idem, de werk loosheid in het hotel- en restaurantbedrijf DE VAL VAN SANTANDER. Schepen met vluchtelingen uit de Spaansche haven stad bij hun aankomst te Bayonne. vertoont een sterkere afneming en vele an dere zaken pikten natuurlijk een duitje mee. Want van het bezoek trekken niet alleen de naast-betrokkenen profijt, aangezien het geld op vele wijzen rouleert. Belangrijk is, dat er niet alleen meer vreemdelingen komen, maar ook, dat zij langer in de stad blijven. De ge middelde verblijfsduur steeg n.l. van 2.1 tot 2.4 dag. Hoewel het propaganda-apparaat nog niet op volle kracht kan werken, mag men het beste voor de toekomst verwachten. De kalender voor het volgende seizoen is rijk bezaaid met mani festaties op internationaal gebied, Artis maakt zich op om zijn eeuwfeest te gaan vieren en bovenal is het groote evenement: het regee- ringsjubileum van onze Koningin ter gelegen heid waarvan o.a. in het Rijks- en Stedelijk Museum herinneringstentoonstellingen zullen worden gehouden. Dit alles zal zeker talloos velen naar Amsterdam doen vloeien, waarbij men natuurlijk niet alleen aan buitenlanders heeft te denken, doch ook aan de menschen uit de „provincie", die steeds een belangrijk aandeel hebben in het vreemdelingenverkeer, vooral door de gemakkelijke reismogelijkheden per autobus, al werken ook de Spoorwegen een handje mee door goedkoope treinen, avond retours e.d. Wij hoorden onlangs de meening verkon digen, dat, hoe men zich ook inspant om het vreemdelingenbezoek aan Amsterdam te doen toenemen, alle maatregelen tever- geefsch zouden zijn, indien de stad haar terug houdendheid ten aanzien van zekere verma ken, die in het buitenland steeds gezocht zijn, niet laat varen. Er zou in navolging daar van gelegenheid moeten worden gegeven tot het beoefenen van hazardspelen, de sluitings tijd der cafés zou naar een later tijdstip moe ten worden verschoven, in één woord: Am sterdam zou een internationaal vermaaks- kwartier moeten scheppen naar het illustere voorbeeld van Parijs en andere buitenlandsche steden, om als wereldstad te kunnen meetel len. Wij gelooven, dat men het hier glad aan het verkeerde eind heeft. Indien de vreemde lingen naar Amsterdam zouden komen uitslui tend met het doel de amusements-inrich- tingen te bezoeken, dan zullen de meesten waarschijnlijk wel aan de klassieke" centra de voorkeur geven. Neen, zij moeten juist naar Amsterdam komen en doen dat ook, om daar iets te vinden, dat elders niet aanwezig is, om er te genieten van de typische, intieme schoon heid, die de stad biedt. Juist zonder het ka rakter van de stad geweld aan te doen, door haar ware gezicht te toonen en als het kan te verfraaien, zal het gestelde doel worden bereikt. Dan zal de nieuwe „industrie" zeker haar baten afwerpen, nadat de „cost" vooruit is gegaan. A. D. L. SUCCES OP EEN WEDSTRIJD. Het bestuur der liedertafel „Haarlem's Zang genot" deelt mede dat haar vereeniging op den te Amsterdam gehouden Nat. Zangwed strijd in de eere-afdeeling een len prijs heeft behaald met 367 punten. BEROEPEN. Onze stadgenoote, mej. M. P. Stol, propo- nente bij de Evang. Luth. Kerk, ontving een beroep naar de Evang. Luth. Gem. te Groede (Zeeland). MARKTBERICHTEN VLAARDINGEN. 28 Augustus (A.N.P.) Haring: Maatjesharing, jong, f 8.50—11.10 per kantje. Maatjesharing, gewoon, f7.507.90 p. kantje. Maatjesharing, minder, f 5.406.80 p. kantje. Volle haring, Zuid, f 9.9.80 per kantje. Steurharing f9.30 per kantje. Hom- en kuitziek f 9.209.70 per kantje. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Rijwielplaatjes. Geachte redactie, Toen ik hedenavond de courant las werd mijn aandacht weer getroffen door berichten over diefstallen van belastingplaatjes. Ik vraag mij af: wanneer komt daar nu een eind aan? Ziet men nu nog niet in dat het zoo zal blijven als er geen andere maatregelen getroffen worden? Er is toch wel een middel om daar een einde aan te maken? Laat iedere fietsrijder, evenals een motor- of auto-ge- bruiker het mogen opbergen in zijn zak. Dan is het onmogelijk het te stelen. Alleen is er dan geen andere controle dan door te vragen „Mag ik uw plaatje even zien?" Maar dat moet bij auto of motor toch ook! Er is nog een oplossing. Laat men iederen rijwielgebruiker een rijbewijs geven, even als vroeger voor auto of motor. Dat is meteen persoonlijk. Ik bedoel zoo'n groen kaartje. Zoo'n rijbewijs bezit ik zelf al 13 jaar. Het kan in de portefeuille worden opgeborgen. Met dank voor de plaatsing, C. KOSSEN, Keizerstraat 4 rd. HAARLEM, 25 Augustus. Kruistocht voor den vrede door de jeugd. (uit rede Lord Baden Powell). Naar aanleiding van het bericht in Uw blad, betreffende een zomerconferentie van jon geren over den Volkenbond, herinnerden wij ons de rede van Lord Baden Powell tijdens de Jamboree, waarin hij o.a. aan de jeugd van de geheele wereld verzocht, een volkenbond van de jeugd te willen vormen en een kruis tocht voor den vrede te ondernemen. Mogen vele jongere aan deze conferentie deelnemen en mogen vele ouders hun kinde ren daartoe opwekken De conferentie wordt gehouden van 2 tot 4 September op het landgoed Woudschoten bij Zeist, sprekers zullen zijn: prof. jhr. mr. dr. W. J. van Eyzinga, prof. mr J. J. W. Verzeyl, mr. H. Willemse, mr. J. C. Baak, mr. Regout S.J. Kosten van deelneming 6. Nadere inlich tingen bij mr. C. M, E. van Schelven p.a. Woudschoten, Zeist, tel. 225 Austerlitz. PROP. COMM. INTERN. VROUWENB. VREDE EN VRIJHEID. PROVINCIETOCHT DER K.N.A.C. Op 3 en 4 September naar Noord-Brabant. Lr het kader van haar verschillende pro- vincietochten, welke ten doel hebben haar leden nader te brengen tot de kennis en de schoonheid van eigen land organiseert de K. N.A.C. op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 September a.s. een clubtocht naar Noord-Brabant. En het is teekenend voor den roep, welke van dit zoo bij uitstek gastvrije deel van ons vaderland uitgaat, dat de belangstelling der K.N.A.C.- ers zoo groot is, dat de mogelijkheid tot deel neming aan den tocht reeds thans moet worden gesloten. Dat beteekent dus, dat een zeer groot aantal belangstellenden de provin cie onder leiding van de K.N.A.C. zal doorkrui sen en Brabant ongetwijfeld zal leercn be wonderen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (u.) 27 van Dakar. Reggestroom 29 v. Amst. te Hamb. Maaskerk (t.) p. 30 Las Palrnas. Nijkerk (uitr.) 28 150 m. Z. v. Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk 29 v. Amst. te Hbg. Serooskerk (uitr.) 29 v. Singapore. Zuiderkerk, 30 v. Hbg. te Rott. HOLLAND—AUSTRAUë. Tajandoen (u.) 29 v. Bombay. Heemskerk Hbg. n. Rott. 30 te Bremen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 29 v. Rott. n. Bremen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerd., N.Orl. n. Rott. p. 29 Scilly. Dinteld., Vancr. n. Rott. 29 te Londen. Statend., Rott. n. N.-York, 28 v. Southamp ton. Boschd., 28 v. N.-Orl. n. Rott. Maasdam, Rott. n. Phillad. 28 te Boston. Tirandentes, Balt. n. Rott. 28 v. New-York. Damsterdijk, Vancr. n. Rott. 26 van Cris tobal. Veendam, N.-York n. Rott. via Plym. 29, 350 m. WZW v. L. End. Drechtd., Rott. n. Vancr. 28, 582 mijl WZW van Valencia. Edam, Rott. n. N.-York 28, 143 m. West van Bishops. Blommersdijk, Galveston n. Rott. 28 v. Houston. Delftdijk, 26 v. Vanc. n. Rott. Leerdam, N. -Orl. n. Rott. 26 te Galveston- reede. Lochkatrine, 29 v. Immingham te Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, Wabana n. Vlaard. 29 100 m. W. v. Land's End. Vredenb., 30 v. Lulea te Vlaard. Stad Maassl. 30 v. Narvik te Rott. Stad Amsterdam, 29 v. Vlaard. te Savona. Stad Zaandam, 28 v. Oxelosund n. Rott.- Vlaard. Stad Zwolle, Rott. n. Messina p. 29 Dung. Rozenburg, 29 v. Rott. te Malmö voor Oxelo sund. Flensb., Narvik n. Vlaard. 1 (2 n.m.) verw. Stad Vlaard., Wabana n. Vlaard. 31(6 n.m.) te Hk. v. Holland verw. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Poelau Roebiah, 28 v. Amst. n. Bat. Merope, 30 v. Mytilene n. Izmir. Ajax, Nap. n. Amst. 30 (12 's midd.) 240 m. Z.W. v. Ouess. Pluto, 29 v. Amst. te Gothenb. Orpheus, 30 v. Amst. te Kopenh. Costa Rica, Barbados n. Amst. 30 v. Havre 31 (2.30 n.) verw. Achilles, 30 v. Thessaloniki te Stamboul. Saturnus, 30 v. Amst. te Volo. Ariadne, Venetië n. Amst. p. 30 Lydd. Rhea, Izmir n. Amst. p. 29 Gibraltar. Perseus, 30 v. Amst. te Aarhuus. Plato, 29 v. Kopenh. te Amst. Poseidon, 29 v. Savannah te Brist. Sim. Bolivar, 28 v. Curacao n. Pt. Cabello. Telamon, Amst. n. Pto Rico p. 28 Dungeness Tiberius, Rott. n. Lissab. p. 29 Lydd. Trajanus, Rott. n. Algiers 29 (1.48 n.m.) 110 m. WZW van Niton. Ulysses, 30 v. Setet te Gent. Venezuela 29, v. Hbg. te Amst. Vesta, 29 v. Stamboul te Amst. Vulcanus, 30 v. Amst. te Hamb. Achilles, 28 v. Thessalonika n. Stamboul. Aurora, 28 v. Triest te Fiume. Bacchus, 29 v. Amst. te Alexandrië. Berenice. 28 v. Oran n. Palermo. Calypso. 29 v. Londen te Amst. Deucalion, 29 v. Genua te Spezia. Dido Amst. n. W.-Indië p. 29 Niton. Ganymedes, 28 v. Stamb.. n. Tunis. Hercules, 28 v. Stamb. n. Piraeus. Hermes, 29 van Piraeus te Izmir. Ino, 28 v. Cristobal n. Buenaventura. Juno 27 v. Piraeus n. Susa. Nereus, Settin n, Amst. p. 29 Brunsbuttel. Odysseus. 28 v. Rott. n. Tunis (verb.) Oranje N., 28 v. Amst. te Param. Orion, Amst. n. Malta p. 29 Gibr. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (t.) 29 v. Rio Jan.eiro. Waterland (u.) p. 20 Ouessant. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Mirza, Haifa n. Pauillac p. 28 Gibr. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (cruise) 30 te Funchal. Tapanoeli, 27 v. Baltim. n. Moji. Kedoe (t.) pass. 28 Kaap Bon. Slamat (uitr.) p, 29 Kaap del Armi. K. Gede 29 v Hamburg te Rott. Sitoeb. (u.) 28 van Suez. Soekaboemi (u.) p. 29 Ouessant. Weltevreden (t.) p. 29 Perim. Modjokerto (uitd.) p. 30 Ouess. Buienzorg, 28 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 28 v. B.-Ayres n. Rott. Alhena, (thuisr.) 28 v. Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (u.) v. Hamburg. Poelau Laut (t.) 29 van Genua. Moena (t.) 29 te Marseille. Marnix v. St. Aldegonde (t.) 8 v. Pt. Said. Tarakan (th.) 30 v. Sabang. Bengkalis (uitr.) 30 te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Jap. n. Rott. p. 30 Gibr. Cityof Kimberley, Japan n. Rott. 30 te Sin gapore. Protesilaus, Rott n. Japan 8 v. Malta, Alcinous, Bat, n. Amst. 9 v. Pt. Said. Benlawers 6 te Kobe voor. Rott. C. of Pittsburg 8 te Yokohama voor Rott. Memnon, 7 v. Yokóm, n. Rott. Gleniffer, Jap. n. Rott. 8 van Singapore. Mentor, 8 v. Singap. n. Bin tang. Phrontis, Amst. n. Java 29 v. Singapore. Prometheus, Amst. n. Java 29 (12 n.) 47 m. N.W. v. Land's End. Calchas, Rott. n. Japan p, 29 Lizard.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9