DREIGENDE KOLENSCHAARSTE WEERBERICHT Kanovaarders weer thuis. 1 10CTOBER... I^I/uanBREE Éb MAIKT iukijiv DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 H A'AR EEM'S DAGRDAD 2 (Vervolg van yag. 1.) We probeerden alles om koers te houden doch we konden toch niet verhinderen dat we afdreven. We besloten dan ook maar om te probeeren weer het strand te bereiken, maar nauwelijks waren we voor den wind of de kano dook van achteren in de golven, zoodat van Deurzen tot zijn neus in het water kwam te zitten. Van Deurzen besloot toen maar in de gummihulpboot waar het overschot van de levensmiddelen in was gestopt te gaan zit ten en de achtersteven van de kano vast te houden. Hierdoor kwam de kano natuurlijk weer wat hooger te liggen en ging het pedde len iets gemakkelijker. Over de kano heen. Met een touw wist van Deurzen de kano vast te houden wat bijzonder moeilijk was omdat telkens als de kano door een golf omhoog geworpen ■werd, de volgboot juist naar beneden ging. Nu gebeurde het echter herhaal delijk dat van Deurzen met gummi boot en al over de kano heensloeg! Gauw stak ik hem dan mijn peddel toe en dan wisten we wel weer zóó te ma noeuvreeren, dat van Deurzen den achtersteven te pakken kon krijgen. Zoo ging het wel 6 a 7 uur door en ik ped delde maar door met een lekke kano en een sleepje achterop, zegt van 't Hof lachend, maar toch werd ik op het laatst wel wat moe in mijn armen, maar dat is nou gelukkig weer voorbij Het mooiste van den heelen tocht. Maar weet U wat het mooiste van den heelen tocht was? Dat was het fosforiseeren van de zee. Het was mooier dan het prachtigste vuur werk, en je hoorde het maar knetteren. Wer kelijk, zoo iets prachtigs had ik nog nooit ge zien. En zet u dat vooral in de krant, we hebben geen oogenblik in angst gezeten, als je zwem men kan zooals mijn tochtgenoot en ik, dan kom je altijd wel weer aan de kust. Het was dan eindelijk ongeveer half twee in den nacht geworden en we waren steeds meer afgedreven in. de richting IJmuiden. Soms schoot de wind in ons zeiltje en dan vlogen we voort met een vaart van zeker wel 30 K.M. Eindelijk zag ik iets zwarts voor me opdagen en ik dacht niet anders of het wa ren steenen uitloopers van de pier, waarop we stellig te pletter zouden slaan. Gelukkig bleek het echter een boot te zijn. De redding. We hadden twee lantaarns bij ons waar van er echter een kapot was gegaan, het lukte de aandacht van het schip te trekken, doch het was uiterst moeilijk voor hen om precies uit te vinden waar wij waren. Eindelijk dan toch bereikte we de boot. Over de laatste 50 M. heb ik zeker wel drie kwartier gepeddeld door de geweldige dei ning die het schip maakte. Mijn tochtgenoot werd gauw genoeg aan boord geheschen doch ik zat geheel tusschen het zeil dat door het water was gaan krim pen, in geklemd. Slechts na zeer veel moeite kon ook ik aan boord klimmen waar de ka pitein ons met een glaasje rhum danig op kikkerde. Het schip bleek de „TJmea Aelf" te zijn, een houtboot die te Hamburg thuis hoort en op weg was naar Amsterdam. Onze kano hadden we in den steek moeten laten, doch later is zij door de loods weer opgepikt en naar IJmuiden gebracht. Ik had op de „TJmea" nog het ongeluk mijn voet te verbranden, maar dat is dan ook het eenige nare gevolg wat deze tocht voor ons gehad heeft. In IJmuiden zijn we nog bij het loodswezen geweest en hebben daarna een taxi naar Zandvoort genomen. Niet ontmoedigd. We hebben pech gehad, maar we zijn er zeker van dat bij gunstig weer de overtocht per kano abosluut mogelijk is. We geven onze pogingen dan ook niet op en al zal het weer van het jaar wel niet geschikt meer worden, het volgend jaar zullen we zeker een nieu we noging wagen. Zoowel van 't Hof als Van Deurzen hebben geen onaangename gevolgen van hun tocht ondervonden en zagen er ook in het geheel niet vermoeid of bleek uit. Hoe men ook over hun plannen mag denken, onverschrok ken kerels zijn het zeker. Ook uit Zandvoort is gisteren nog een red dingspoging gedaan. Badman Molenaar heeft namelijk met zijn vlet getracht de ka novaarders hulp te bieden. Hij kon echter niet door de branding heen komen en zijn vlet is ergens op het strand tusschen Zand voort en IJmuiden geslagen. Wel een bewijs dat het gisteren op zee gespookt heeft. OPMERKINGEN VAN LEZERS. NOG EENS: HET RIJWIELPLAATJE. Naar aanleiding van de opmerking onlangs ln een ingezonden stuk in dit blad gemaakt, dat het goed zou zijn, als het rijwielplaatje vervangen werd door een rijbewijs, schrijft een lezeres ons, dat dit voor fietsers toch niet aangenaam zou zijn. Beter is het, meent in zendster, te doen als in Indië, waar het be- lastingmerk op dezelfde wijze wordt aange bracht als het fietsmerk, n.l. in den vorm van plakplaatjes. AGENDA Heden: DONDERDAG 2 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Piccadilly Jim", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Ching-Ching" (geprolongeerd) 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anny Ondra in „Ein Madel vom Ballet", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Scheiding op korten termijn" met Anny Ondra en Paul Hörbiger 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. VRIJDAG 3 SEPTEMBER Gem. Concertgeb.: Bouwmeester's Revue. Palace Filmac: 11—5 uur- Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Nog kunt U tegen zomer- prijzen Uw kolen bestellen ONHERROEPELIJKE PRIJSVERHOOGING HAARLEM Schouwtjeslaan 23 HEEMSTEDE Julianalaan 14 (Adv. Ingez. Med.) Afscheid F. J. Deelman. Gisteren had dn intiemen kring het af scheid plaats van den heer F. J. Deelman, hoofdbewaarder aan het Huis van Bewaring alhier, die nu met pensioen gaat. De voorzitter van het college van regen ten. Mr. F. A. Davidson, schetste Deelman als een plichtsgetrouw en bekwaam briga dier. Hierna werd den heer Deelman dooi den oudsten bewaarder, den heer W. v. Gel deren, als blijvende herinnering aan de pret tige en collegiale samenwerking een stoel, een rooktafel met garnituur en een oorkon de aangeboden; mevrouw Deelman werd een bouquet bloemen geoffreerd. Vervolgens sprak nog de directeur, de heer C. P. de Blauw, den scheidenden brigadier toe BEJAARDE WIELRIJDER .AANGEREDEN. Woensdagavond kwart voor acht is de 70- jarige wielrijder R., wonende te Haarlem, op den hoek van den Schoterweg en de Gene raal Cronjéstraat 'aangereden door een on bekend gebleven jeugdigen wielrijder, die nog vóór, den heer R. langs de Generaal Cronjé straat inzwenkte. De jongen raakte daarbij de fiets van den heer R.. die zóó ernstig viel, dat hij niet meer kon opstaan. Door leden van den Ongevallendienst werd hij be handeld, waarna hij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd werd, waar hij ter observatie is opgenomen. Aan om standers, die deze aanrijding gezien hebben en die inlichtingen kunnen verstrekken, welke leiden tot opsporing van den jongen, wordt verzocht zich aan het politiebureau Smede- straat aan'te melden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.00 3/8 Berlijn 72.83 3/4 Parijs 6.78. Brussel 30.53 1/2. Zwitserland 41.63. New York 1.81 510. 12.uur. Londen 9.00 5/15 Berlijn 72.88 1 2 Parijs 6.77 3/4. Brussel 30.53 1/2. Zwitserland 41.63 Kopenhagen 40.20 Stockholm 46.40 Oslo 45.25 New York 1.81 5/16 Praag 6.33 MARKTBERICHTEN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kippen 4075 ct. Oude kippen per kilo 3540 ct. Oude hanen 5075 ct. Jonge hanen 3080 ct. Jonge hanen per kilo 55—58 ct. N.H. Blauwen per kilo 70—80 ct. Jonge hennen f 1.00f 1.60 Duiven per paar 3032 ct Tamme eenden 1565 ct. Ganzen f 1f 1.65 Kalkoenen per kilo 5262 ct. Tamme konijnen f 0.75f 1.40 Wilde konijnen 2535 ct. Piepkuikens 2030 ct. Aanvoer 32.000. Handel redelijk. Eiermarkt. Witte eieren f 4.15 tot f 4.25. Gemengde eieren f 4.20 tot f 4.40. Bruine eieren f 4.40 tot f 4.60. Eenden eieren f 3 tot f 3.25. Ganzen eieren f 5 tot f 6. Aanvoer 1.130.000. Handel matig. Veemarkt. Zeugen f 65 tot f 90. Dr. Zeugen f 80 tot f 120. Schrammen f 24 tot f 35. Biggen f 20 tot f 24. Zware varkens 28 tot 30 ct. per pond. Zouters 28 tot 30 ct. per pond. Vette kalveren 20 tot 30 ct. per pond. Nuchtere kalveren f 6 tot f 12. Handel redelijk. MARKT BODEGRAVEN. (Dinsdag) Aangevoerd 264 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 11.380 stuks, wegende 106.920 k.g. Prijs met R.M., le soort f 27 tot f 29. 2e soort i 24 tot i 26. Handel matig'. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND: Hoogste 767.1 m.M. te Clermont. Laagste 740.3 m.M. te Vestmanoer. De depressie is bij IJsland nog bijna even diep maar in het Zuiden is de hooge drukking toegenomen, terwijl 'die in Scandinavië is ver dwenen. Op IJsland zijn buitengewoon zware regens gevallen, Seydisfjord meldt 80 m.M. Op de Britsche eilanden is de temperatuur ge daald, na matigen regen, het waait er matig uit Zuidwest tot West, terwijl op een enkele plaats nog regen valt. Zuid-Scandinavië heeft vrij veel regen, in het Noorden is de tempera tuur iets gestegen. In Duitschland is de och tend temperatuur gestegen en kan de tempe ratuur overdag nog vrij hoog worden met eenige kans op onweer, het Zuiden heeft fraai zonnig weer evenals Zwitserland, waar de Alpentoppen ook vrij zijn met temperatuur nauwelijks onder nul graden. Frankrijk heeft over het algemeen windstil fraai weer met hooge temperaturen in het Zuiden, om het Kanaal waait het vrij krachtig uit Zuidwest. Indien de stijging van den barometer aanhoudt zal hier te lande weinig of geen regen vallen onder invloed van een secundaire bij het Kanaal, de tempera tuur zal weinig veranderen. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 2.31 uur; n.m. 14.51 uur. Strand berijdbaar van 7.30—13.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Muldenstandswoiiingen te Haarlem. Wij leveren aan alle Ziekenfondsen W. Kuipers en Zn. Zijlstraat 97 (Adv. Ingez. Med.) De Lichthoeve te Santpoort. In het September-nummer van „De Licht hoeve", het orgaan van het bekende Kinder tehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft de Directrice, Zuster J. Th. Kuyck, zooals trouwens te verwachten was, uitvoeri ge en pakkende bijzonderheden over het dui zendste kind, dat in de registers van De Lichthoeve werd ingeschreven en waarover wij ook een en ander gepubliceerd hebben. Het artikel is verlucht met een fraaie foto van de komst van het met vreugde verbeide duizendste kind. De penningmeesteresse, Zuster A. Verkerk, beschrijft eveneens in vriendelijke bewoordingen het afscheid van een der oudste jongens, die gedurende acht jaren een liefderijke verpleging in dit Kin dertehuis heeft genoten en die als matroos is uitgevaren. De administrateur, de heer A. Stoelenga, schrijft een artikel over het ge schonken huis te Wassenaar, dat verkocht mag worden ten bate van De Lichthoeve. Hij hoopt, dat de kooper spoedig mag komen, want het tehuis is voor het groot aantal kin deren te klein geworden. Ook doet hij mede- deeling over het programma voor het aan staande seizoen. Er zullen weer eenige pro- paganda-avonden georganiseerd worden. Ter inleiding is een concert-avond vastgesteld op Donderdag 9 September op het terrein van „De Vinkenbaan" aan de Donkere Laan te Bloemendaal. Welwillende medewerking wordt verleend door Schoten's Chr. Gemengd Koor, directeur de heer Jac. Zwaan; de Chr. Muziek vereniging „Arti et Religioni", directeur de heer F. A. Faber. Verder dansen, uit te voe ren door leerlingen van mej. Cor Teves. Tenslotte vertooning van de bekende film: „Eén dag Lichthoeve". Ook wordt in dit nummer weer rekening en verantwoordig ge daan van de binnengekomen giften in geld len natura. De moderniseering bevordert de verhuring. Zooals men weet ging het verleden jaar slecht met de verhuring van de complexen middenstandswoningen met overheidssteun te Haarlem gebouwd. De gemeenteraad heeft toen, op voorstel van B. en W. besloten de woningen te moderniseeren, omdat algemeen verwacht werd dat daardoor de kansen op verhuring belangrijk zouden toenemen. Eenigen tijd geleden is begonnen met de moderniseering van de huizen van' .Patri monium" aan den Kloppersingel. Een groot aantal perceelen is reeds klaar en reeds nu kan gesproken worden van een succes, want sindsdien zijn vele huizen opnieuw be woond. Ook is er een verbetering gekomen in de verhuring van de huizen van "Tuinwijk-Zuid. Dezer dagen wordt begonnen met de mo derniseering van de huizen der Haarlemsche Stichting in de Jan Steenstraat. Het taxi-bedrijf. De onderhandelingen te Haarlem. Zooals wij reeds eerder hebben medegedeeld, is met ingang van 1 September het Reglement Autovervoer Personen ook voor het taxi- en garage-bedrijf van kracht geworden en in den vervolge zal dus voor het uitoefenen van dit bedrijf toestemming noodig zijn van B. en W. der gemeente waar het bedrijf zal worden gevestigd. Deze kunnen de toestemming ver- leenen onder bepaalde voorwaarden. In enkele plaatsen van ons land is men echter nog niet geheel gereed met de uit voering van dezen wettelijken maatregel en daar is van een regeling nog geen sprake, maar dit zal spoedig een feit zijn. De groote moeilijkheid is vooral, een regeling vast te stellen voor het garagebedrijf, daar dit 'be drijf, vooral de laatste jaren, zeer in omvang is toegenomen, maar tevens bestaat uit alle maal op zichzelf staande ondernemertjes, waarvan velen slechts een enkelen wagen hebben, in tijd van werkloosheid gekocht om daarmee te trachten in eigen onderhoud te voorzien en buiten den steun te blijven. Van loon en arbeidsvoorwaarden is bij enkele ondernemingen welke personeel in dienst hebben meermalen geen sprake, daar in vele gevallen de chauffeur alleen maar rijdt op provisie of ook wel op de fooien van de passagiers en het is te begrijpen, dat hier een groote moeilijkheid schuilt, om thans tot een regeling te komen, waarin ook de loon en arbeidsvoorwaarden zijn opgenomen. Voor wat het taxi-bedrijf betreft is de in voering van het Reglement Autovervoer Per sonen niet zoo ingrijpend, als voor het garage bedrijf, doch ook voor het taxi-bedrijf is men nog niet gereed. Wel zijn reeds door B. en W. de standplaatsen opgezegd terwijl er onder handelingen plaats hebben tusschen werk gevers en werknemersorganisaties over de loon- en arbeidsvoorwaarden. Deze onderhan delingen hebben echter tot heden nog niet tot overeenstemming geleid. CIRCUS SARRASANI NAAR HEEMSTEDE. De nieuwe Belgische gezant. Hans Stosch Sarrasanï, Het wereldcircus Sarrasani, dat een tour- née door Nederland zal maken, zal van 10 tot 16 September te Heemstede zijn tenten op slaan. Sedert kort is Sarrasani teruggekeerd uit Zuid-Amerika, waar de onderneming groo- ter is geworden, zoodat men met recht spre ken kan van een internationaal bedrijf, om dat in dit seizoen met meerdere ondernemin gen door Sarrasani wordt gereisd en wel in Nederland, Zweden, Tsjecho Slowakije en Duitschland. Het spreekt vanzelf, dat men een uitstekend organisatietalent cnoet bezitten om een zoo groot aantal reizende ondernemingen te kun nen exploiteeren. Men kan dan ook zeggen, dat Hans Stosch Sarrasani jun. een waardig, opvolger van zijn vader is en dat hij als zoon van dezen circusvorst diens levenswerk heeft opgevoerd tot een zeer hoog peil, zoowel wat het gehalte van het gebodene betreft, als op cireustechnisch gebied. Met vreugde heeft de directie geconstateerd, dat de paardensport over de geheele wereld een groote opleving doormaakt. De stallen herbergen dan ook een prachtig paarden- materiaal, terwijl ook de exotische dierenver zameling een groote bezienswaardigheid kan genoemd worden. Het programma bestaat verder uit prestaties van internationaal ver maarde artisten. Als een flits rolt het wereldprogramma voor de oogen der toeschouwers voorbij. Acroba tische nummers wisseleln af met luchtnum- mers, terwijl ook aan sensationeele gebeurte nissen de noodige aandacht is besteed. Het circus met z'n eigenaardige en eigen sfeer trekt in de laatste jaren weer steeds meer bezoekers; men heeft behoefte aan der gelijke ontspanning en het is daarom, dat Hans Stosch Sarrasani zich met hernieuwe energie op de uitbreiding van het levenswerk van zijn vader heeft geworpen, geholpen door z'n jonge vrouw Trude, die zich in dezen korten tijd heeft doen kennen als waardig op volgster van wijlen „Frau Direktor Sarrasani" en die evenals zij een figuur is geworden, on misbaar in het bedrijf en vooral in de stallen door de groote liefde, die ze voor de dieren betoont. Kosten noch moeiten zijn gespaard om het korte gastspel van Sarrasani een gebeurte nis te doen worden zonder weerga. Met man en macht wordt eendrachtig door het geheele circuspersonpel gewerkt om de tournee als een bus te doen Moppen. Baron de Herry benoemd. Onze Haagsche correspondent seint ons: In de Belgische Moniteur van heden, komt thans de benoeming voor van den nieuwen Belgischen gezant in Den Haag. Hiertoe is aangewezen baron Herry, op het oogenblik Belgisch gezant in Luxemburg en vóórdien gezantschapsraad te Parijs. Baron Herry is 49 jaar en gehuwd. Op onze vraag aan de delegatie alhier, of de nieuwbenoemde ook de Neaerlandsche taal machtig is, kon men ons geen uitsluitsel geven. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de nieuwe gezant die Gentenaar is, wel Viaamsch kent, doch niet zeer vlot en dat hij thans bezig is, Nederlandsch te leeren. Te Brussel had men er om verschillende redenen de voorkeur aan gegeven een be roepsdiplomaat met dg leiding van het ge zantschap in Den Haag te belasten, en niet iemand buiten het corps. Het schijnt dat een tweetal diplomaten van Waalschen huize, die beweerde goed Nederlandsch te kennen gaar ne voor de post in aanmerking waren geko men, maar tenslotte prefereerde de Belgi sche regeering de benoeming van een func tionaris die althans van geboorte Vlaming kon heeten. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bij Koninklijk besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere- medaille, in zilver aan den heer B. P. Goze- ling, winkelchef bij de firma J. J. G. Kruse- man in de Groote Houtstraat 1'24, te Haar lem. Deze onderscheiding werd aan den heer Gozeling verleend naar aanleiding van het feit, dat hij Woensdag 45 jaar lang bij bo vengenoemde firma in dienst was. Van de firma had hij gistermorgen een bloemenhulde in ontvangst te nemen. De J. A. V. A. zou Schiphol gaan verlaten. Nieuw vliegveld nabij Alkmaar? Bij „Defensie" schijnen plannen te bestaan om de Jachtvliegtuigenafdeeling van Schip hol over te plaatsen. Blijkbaar achten de autoriteiten het niet langer verantwoord de militaire vliegers op en om een druk burger lijk vliegveld te laten oefenen. Er zouden thans onderhandelingen worden gevoerd voor den aanleg van een vliegveld in de Berger- meer. Ook in Ouddorp echter zouden land eigenaren zijn gepolst of zij hun land zouden willen verkoopen. Volkomen zekei'heid, waar bet nieuwe vliegterrein zal komen, is er dus nog niet. OPENING VAN EEN R.-K. SCHOOL. Woensdag is in het Kleverpark een nieuwe R.-K. school geopend, die voorloopig is on dergebracht in de Montessori- en Fröbel school in de Velserstraat. Pastoor Hentzen hield daarbij een toe spraak, waarna Deken Sondaal hulde bracht aan pastoor Hentzen, die zooveel voor de totstandkoming van de school heeft gedaan. De inspecteur van het L.O., de heer H. v. d. Weyer, sprak den wensch uit, dat er spoedig een eigen schoolgebouw zal kunnen worden gesticht. Tenslotte sprak de Moeder-Overste. Dagboek van Andrée gevonden. Uitgeworpen tijdens Poolvlucht van den ballonvaarder. De Berliner Lokal-Anzeiger verneemt uit Tromsoe, dat daar de schipper Davidsen is ibinnengeloopen met een dagboek van den Zweedschen ballonvaarder Andrée, die pl.m. 40 jaar geleden een tocht boven den Noordpool heeft gemaakt. Davidsen heeft op het Bastianeiland aan de Hinlopensund een bus van koper en kurk ge vonden, waarin Andrée zijn aanteekeningen had geborgen. Blijkbaar heeft hij tijdens zijn Poolvlucht deze bus over boord geworpen. CHR. ORANJE-VEREENIGING „PRINS WILLEM I". Feest op Koninginnedag. Bovengenoemde vereeniging heeft op den verjaardag van de Koningin hare feestviering ingezet met een Kinderfeest. Om 2 uur werd een optocht gehouden met de kinderen der leden en anderen, voorafge gaan door de Chr. Fanfarecorps „Arti et Reli- gione. Na een omwandeling van ongeveer een half uur kwamen de kinderen in opgewekte stemming en onder een vroolijke fanfare, op het Gemeente Sportterrein aan de Kleverlaan aan. Verschillende kinderspelen werd daar ge houden. Menigeen wist met behendigheid- spelen een prijsje te veroveren. Voor tracta- tie was goed gezorgd. Voldaan keerden de kinderen huiswaarts. Des avonds was er in de Gemeente Con certzaal een feestvergadering. De zaal was gevuld met een groote schare. De voorzitter, dr. W. G. Harrenstein, opende deze vergadering met gebed. Gezongen werd Ps. 75:1. Spreker sprak er zijn blijdschap over uit dat de jongeren zich bij deze gelegenheid hadden ingespannen om een Oranjeavond te organiseeren. Ouderen en jongeren moeten op feestdagen als deze gezamenlijk feestvieren; op die wijze kunnen de jongeren later het werk van de ouderen overnemen. Na voorlezing van het verzonden telegram aan de Koningin, opende spr, de vergade ring. De heer en mej. Wierda declameerden op uitnemende wijze. De muzikale leiding was zeer goed toevertrouwd aan het fanfarecorps „Arti et Religioni'". Er was massazang onder aanvoering van een groot koor, dirigent de heer De Braai, en de potpourri door Arti et Religioni uitgevoerd, bracht spoedig de stem ming er in. Het Marschnummer werd door de Oranje Garde schitterend uitgevoerd. De W in de nationale kleuren, gaf aanleiding tot het zin gen van het Wilhelmus. Ook het schimmenspel was een aardige attractie. Het bestuurslid, dr. J. J. Wallien, sprak na de eerste pauze een opwekkend woord. Een tafereel uit het „Zigeunersleven" werd prachtig vertolkt. Men maakte hiermede ook de levenswijze der Zigeuners aanschouwelijk. De declamatie door den heer Sj. Buwalda gaf groote vroolijkheid in de zaal. Vooral zijn op treden als prof. dr. Ben Ali Buwaldino van de „Oranje-bent", had groot succes. Kunstig haden de spelers allerlei muziekinstrumenten nagemaakt. Dit was werkelijk een succesnummer. Als slot het vlaggen-tableau met declamatie. Het was een waardig slot, met samenzang van Gezang 180:1. In de pauze amuseerden de jeugd en ook de ouderen zich kostelijk in den tuin.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2