Japansche regeering zet haar standpunt uiteen. Thijs IJs heeft een raar avontuur Nanking schond accoorden. De „Havock" deed een tegen aanval. Hongkong door taifoen geteisterd. Uit de geschiedenis van den Volkenbond. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Japansche minister van oorlog, Soegijama, heeft in den Privy Council de redenen uiteengezet, die Japan er toe gebracht hebben „een krachtige strafactie" tegen China te ondernemen. Hij verklaarde, dat Japan met het grootste geduld een politiek gevoerd heeft met het doel een plaatselijke regeling en niet verergering van het conflict te verkrijgen, maar dat de Nankingregeering in overtreding van het accoord van Oemétsoe Ho.jingtsjing en van het accoord DoiharaTsjintetshoen belangrijke strijdkrachten had geconcentreerd langs den spoorweg Peiping Hankau en Tientsin—Poekau en dreigde de provincie Jehol binnen te vallen. De Japansche regeering, zoo zeide hij verder, was dus ge dwongen af te zien van de vroegere politiek en te besluiten een beslissenden slag toe te brengen aan de Chineesche legers bij wijze van bestraffing. Admiraal Yonai, de minister van marine, heeft rapport uitgebracht over den toestand in Sjanghai. Plan tot nieuwe opmarsch. Het plan tot een grooten Japan- schen opmarsch, die aan alle fron ten van Sjanghai en Woesoeng ver wacht werd, naar uit Sjanghai ge meld wordt, is bezig voltooid te worden. De strijd was gisteren hevig, maar men is van meening, dat dit slechts een inleiding is. De Japansche bombardementen waren buitengewoon zwaar, maar de stellingen zijn naar het schijnt ongewijzigd. Terwijl de Chineesche troepen om het noorderstation te Sjanghai tegenstand bie den aan krachtige aanvallen van de Japan sche troepen, doen hun kameraden bij de monding van de Wangpoe felle aanvallen op Woesoeng, om de forten te heroveren. De Chineesche bladen melden, dat drie di visies Japansche versterkingen te Sjanghai zijn" aangekomen. De Chineesche troepen hebben nog de forten van Woesoeng en de stad Pausjan in hun bezit. Nabij Lotien wordt verbitterd gestreden. Resultaat echter niet bekend. Stijgende verontwaardiging te Londen. (Zie ook elders in dit nummer.) Het A. N. P. verneemt uit Londen, 1 September: Van officieele zijde wordt mede gedeeld, dat de aanval op den Brit- schen torpedojager „Havock" in de Middellandsche Zee, de verontwaar diging, welke reeds onder het Brit- sche publiek bestaat wegens de in cidenten in de Middellandsche Zee, waarbij schepen van verscheidene nationaliteiten zijn aangevallen door vliegtuigen en oorlogsschepen, in groote mate zal doen toenmen. Men zal zich herinneren, dat de scheep vaart in de Middellandsche Zee besproken is in de vergadering van den ministerraad in het Foreign Office op 17 Augustus en dat na afloop van de vergadering werd mede gedeeld. dat de regeering het toenemend aantal aanvallen in Middellandsche Zee zeer ernstig achtte en dat de admiraliteit de Brit- sche oorlogsschepen opdracht had gegeven een tegenaanval te doen, wanneer een Britsch koopvaardijschip zou worden aan gevallen door een onderzeeër,, zonder dat het schip gewaarschuwd was. Tot nu toe was nog geen aanval op een Britsch oorlogsschip gedaan en in officieele kringen acht men den aanval op de „Havock" zeer ernstig. Inmiddels is komen vast te staan, dat de Havock een tegenaanval ge daan heeft op den aanvallenden duikboot en eenige projectielen in haar richting heeft afgeschoten. Het is onmogelijk gebleken na te gaan of deze tegenaanval succes heeft gehad. Er is geen enkele onderzeeër sinds den aanval op de „Havock" ontdekt, die met den aanvaller kan worden geïdentificeerd. Het is hoogst on waarschijnlijk, dat behalve dit, nog nadere bijzonderheden, welke ook, te verkrijgen zouden zijn. De „Havock" maakte deel uit van een Brit- sche niet inmengingspatrouille. Tot dusverre hebben de vier Britsche des troyers. die de duikboot zoeken, nog niets gevonden-, Non-interventie in het gedrang? Uit Londen, 1 Sept.: Op grond van door hun Parijsche correspondenten verkregen inlich tingen zien verscheidene bladen ernstig de mogelijkheid onder het oog van een herzie ning der tot dusverre door de Fransche regee ring ten aanzien van het Spaansche conflict gevolgde politiek. Deze verandering van hou ding wordt beschouwd als logisch gevolg van het brutale optreden van een „zekere buiten- landsche vloot" in de Middellandsche Zee en van de uitwisseling van de telegrammen tusschen Franco en Mussolini. De beraadsla gingen van het kabinet-Chautemps van gis teren zouden voor een groot deel betrekking hebben gehad op deze gebeurtenissen en ge- dachtenwisselingen tusschen Parijs en Lon den zouden hierover reeds zijn geopend. Een formeel protest van Frankrijk bij het niet- inmengingscomité tegen de thans toegegeven inmenging van Italië in Spanje is zeer waar schijnlijk. zonder dat daardoor afbreuk wordt gëdaan aan de andere maatregelen, dis de omstandigheden zelf aan de hand zouden kunneiv doen. Bommen bij de internatio nale nederzetting. Acht Japansche vliegtuigen hebben zestien bommen van klein kaliber geworpen nabij de Westelijke grens van de internationale neder zetting. Een bom ontplofte op vijf meter af stand van een post Britsche soldaten, die de nederzetting bewaakten. Dë Britsche solda ten werden niet getroffen. Levert Sovjet-Rusland vliegtuigen? Uit Sian wordt volgens Domei vernomen, dat daar 72 Sovjet-Russische vliegtuigen zijn aangekomen, welke via Buiten-Mongolië wer den vervoerd, verder zouden nog 144 toestel- len onderweg zijn. Ook zouden te Kanton zestien Sovjet-Russische piloten zijn aange komen. waarvan acht naar Toenkiang en Swatau zouden zijn gezonden, terwijl de overige te Kanton zijn gebleven. Een Chineesche „vrijheids- leening". De Chineesche regeering heeft een „vrij- heidsleening van de landsverdediging" ten bedrage van 500 nüllioen dollar uitgeschre ven. Amerika Steun aan iedere poging tot ver mindering der bewapening. Minister Cordell Huil heeft in een gister avond gehouden radiorede, verklaard, dat de Vereenigde Staten bereid zijn, iedere ernsti ge poging, de bewapening te verminderen, te steunen. Huil betoogde verder, dat een oplossing van de economische moeilijkheden, waarmede de wereld te kampen heeft, tot een politieke ver zoening zou leiden. Engeland Britsch minister naar de Fransche manoeuvres. Na de manoeuvres van het Britsche leger op 9, 10 en 11 September, waarbij ook de chef van den Franschen generalen staf, Gamelin, tegenwoordig zal zijn. te hebben bijgewoond, zal de Britsche minister van oorlog, Hore Be- lisha, op 13 dezer van Londen vertrekken om de manoeuvres van het Fransche leger, welke in Normandië zullen worden gehouden, mede te maken. Het zal voor de eerste maal zijn sedert den wereldoorlog, dat een Britsche mi nister van oorlog de Fransche legermanoeuvres bijwoont. DUITSCH SPORTVLIEGER IN DE OOSTZEE GESTORT. De bekende Duitsche sportvlieger Karl Schwabe is Dinsdag bij een oefenvlucht als reserve-officier van de luchtmacht ten Noord Westen van Stralsund in de Oostzee gestort en om het leven gekomen. De treinbotsing in België. Waarnemend stations-chef gearresteerd. Uit BRUSSEL: De waarnemend souschef van het station Seventhem is gearresteerd onder beschuldiging van doodslag door onvoorzich tigheid. Het schijnt, dat de signalen door zijn schuld de sneltrein uit Keulen Dinsdag hebben door gelaten, zoodat deze tegen een locomotief botste. Strijd in Aragon. Spaansche regeerïngstroepen moeten ïn het Noorden verder terugtrekken. In een officieel communiqué wordt ten aan zien van de operaties in Aragon door de re' geering van Valencia medegedeeld: De regeeringstroepen hebben den kring om Beichite nauwer aangehaald. De druk van den vijand.ten Noorden van Mediana heeft den regeeringstroepen eenig terrein doen verlies- zen. Zij hebben evenwel twee vijandelijke aan vallen op Zuera en Villa Mayor de Calego af geslagen. Bij Santander werden de regeeringsstrijd- krachten gedwongen zich achter de Deva terug- te trekken. In den sector van Granada, aan het Zuide lijk front, hebben de opstandelingen Corijo be zet. De regeeringstroepen deden evenwel een tegenaanval en verdreven den vijand van de bij deze stelling liggende hoogten. In den sector van Pozo Blanco hebben de regeeringstroepen Aldaca de Cuenca en Sierre Naval Carazo bezet. In het officieele communiqué van het groote hoofdkwartier, aldus meldt Havas uit Sala manca, wordt verklaard, dat de rechtsc-hen in het Noorden 22 steden hebben bezet, o.m. Unquera, Villa Neva en San Vincente de la Barquera. In Aragon zijn de aanvallen van den vijand in hevigheid afgenomen, vooral in de sectoren Zuera, Villa Mayor en Belaite. Al hun aanvallen werden krachtig afgeslagen, evenals dat aan het front bij Cordova in den sector van Pena Roya. het geval was. De regeeringstroepen hebben ernstige verliezen geleden. De stad leek gebombardeerd Groot aantal slachtoffers. Reuter meldt, dat Hongkong door zwaar noodweer geteisterd is. Een taifoen, die zich met een snel heid van 130 mijl per uur voortplantte, heeft in den afgeloopen nacht in de stad ontzettende verwoestingen aan gericht, zoodat deze er bij het aan breken van den dag uitzag, alsof zij door vliegtuigen was gebombardeerd. Men schat het aantal dootlen op ongeveer honderd, uitsluitend voor zoover dat de stad betreft. Aan boord van de schepen moet een nog grooter aantal dooden te be treuren zijn. De haven lag vol vaar tuigen, waaronder mailbooten en schepen, die hier in verband met de blokkade een toevlucht hadden ge zocht. De straten der stad waren versperd door het puin der ingestorte huizen. De aan de scheepvaart toegebrachte schade is nog niet te schatten, daar tal van schepen een ligplaats hadden gekozen in de Jonk-baai, welke buiten de haven gelegen is. Het Japansche stoomschip „Asama Maru" (16.975 ton) en tal van vracht schepen zijn in de haven aan den grond geraakt, terwijl de kleine sche pen door elkander op den oever zijn geworpen. De verbindingen met Sjanghai zijn afgesneden. De telegraafdienst en de draadlooze verbindingen zijn eveneens verbroken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Drommels, Thijsie, maak dat je weg komt, dacht Thijs bij zich zelf. Anders gaat het heusch mis En daarom verzon hij een list. Hij liep op de deur toe, en opende deze met een breed gebaar. Daar achter die deur was nog zoo'n prachtig ijsblok, geheel gelijk aan het vorige, doch de jongens wisten daar niets van. Komen jullie hier maar eens binnen, jongens. Ik heb al iang weer een ander gemaakt! En de Eskimo's lieten zich waarlijk ver schalken ook! Een voor een verdwenen ze in de kamer, terwijl Thijs de deur openhield. En toen de laatste verdwenen was. gooide hij gauw de deur dicht en liep als een haas de grot uit. Nou en nu gauw naar oom/hij 2al niet weten," waar ik gebleven ben. Waarom Genève uitverkoren werd. Vaste begindatum van de Assemblée. vereenkomstig de voorschriften komt de Volkenbondsvergadering op den tweeden Maandag in September te Genève bijeen. Gemeenlijk pleegt het in die stad in dat gedeelte van het jaar nog aardig warm te wezen, zoodat de afgevaar digden ter Assemblée het soms hard te ver duren hebben, vooral wanneer zij de zwem kunst niet meester zijn en dus niet eens even op hun verhaal kunnen komen door tusschen de vergaderingen in wat fi'ischheid in het meer op te doen! Er. zijn er, die. op grond van het Geneefsche klimaat bepaald heel wat minder sympathie koesteren voor zekerenkellner dan die geestdriftige burgers van de stad van Calvijn, welke voor bedoelden kellner gaarne een mo nument hadden opgericht uit dankbaarheid, dat aan hem vooral te danken zou geweest zijn dat Genève destijds, toen men het Volken bondshandvest'in elkaar zette, tot Bondszetel werd uitverkoren. Over de vraag, waar de Volkenbond huis vesting zou krijgen is tijdens de Parijsche vre desconferentie nog heel wat te doen geweest. Zoo hebben met name de Belgen hard ge vochten voor hun hoofdstad Brussel, terwijl ook den Haag wel even in aanmerking is ge komen. In het bijzonder was het de Belgische minister van buitenlandsche zaken, Paul Hij- mans, die in vurige redevoeringen zelfs warm voor Brussel heeft gepleit. Het mocht hem niet baten, doordat de meesten wel inzagen, dat het beter was den Bond te doen zetelen in een land, dat geheel en al buiten den otprlog was gebleven en dat zich ook dank zij historische overwegingen goed scheen te leenen om de nieuwe instelling te herbergen, welke hooge idealen moest trachten te helpen verwezenlij ken. Het zou mij te ver voeren, als ik hier de verschillende beschouwingen en overwegingen ging weergeven, welke er toe leidden dat Zwit serland de overwinning behaalde. In het voor treffelijke werk van den Amerikaan Hunter Miller, over het ontwerpen van het Handvest („Tire drafting of the Covenant"), kan men, o.m. aan de hand van heel wat belangwek kend bronnenmateriaal, de geschiedenis van deze keuze nagaan. Daaruit blijkt ook, dat in het bijzonder Genève, als stad welke op gees telijk gebied reeds sinds eeuwen sinds Cal vijn voor zeer velen een bijzondere betee- kenis had, ter vredesconferentie in breeden kring sympathie genoot. Voordat men echter besliste welke stad in Zwitserland met de eer zou gaan strijken, kreeg Kolonel House, de rechterhand en ver trouwde van President Wilson de opdracht om, nu nren het er vrijwel over eens was ge worden, dat de Zwitsersche Republiek het voorrecht zou genieten aan den Volkenbond gastvrijheid te verleenen, nog eens precies na te gaan, waar precies de Bond zijn tenten zou dienen op te slaan. House nam te dien einde ook een kijkje in Lausanne. Doch nu vernam hij op een ochtend, toen hij daar zat te ont bijten, van den kellner die hem bediende, dat het klimaat vap. Genève boven dat van Lau sanne te verkiezen viel. En zoo zou dan House, die in verband met zijh eigen gezondheidstoe stand voor klimatologische omstandigheden zeer gevoelig was, hebben ingezien, dat het wel het beste ware om Genève tot Vol- kenbondsstad te promoveeren. Ook al mogen heel wat Genèvois op zichzelf den Bond geenszins een goed hart toedragen, zij besef fen ten volle, welke voordeelen het voor de stad hunner inwoning is, dat daar de Bonds zetel kwam. En vandaar dan de boven ter loops al vermelde dankbaarheid tegenover den kellner, die overigens aan House inlich tingen omtrent het Geneefsche klimaat ver strekt moet hebben, waarvan menigeen de juistheid op grond van de practijk meent te moeten ontkennen! (H)ok het feit, dat de Volkenbondsvergade- ring regelmatig op een bepaald tijdstip bijeenkomt, heeft zijn geschiedenis, al komt daarbij dan heelemaal geen kellner meer te pas! Aanvankelijk ontbrak het, naar even eens in Hunter Miller's boek kan worden na gegaan, geenszins aan plannen om de verga dering alleen te doen plaats vinden, wanneer bijzondere omstandigheden zulks gewensclit zouden maken. Men zag echter vrij spoedig in, dat het zoowel in theorie als in de practijk heel wat beter ware. bij voorbaat vast te leg gen, dat de vergad^ing op bepaalde tijden moest samenkomen. Aldus immers zou men bij uitstek de gelegenheid scheppen voor een geregeld contact tusschen alle leden van den Bond en zou deze ook veel meer het ka rakter krijgen van een vast adres, waar men alle mogelijke aangelegenheden van in ternationaal belang aanhangig zou kunnen maken en onder de oogen zien. Vandaar, dat art. 3 van het Handvest het regelmatig samen komen van de Assemblée op den voorgrond plaatst, terwijl het verder nog bepaalt, dat zij voorts telkens bijeenkomt, wanneer de om standigheden het vereischen. Op die manier is het dus in zekeren zin met de Volkenbondsvergadering gesteld als ten onzent, dank zij de Grondwet, met de Staten - Generaal, waarvan immers de opening steeds op den derden Dinsdag van September moet geschieden. Bij den Volkenbond is het, dank zij hetgeen hieromtrent nader in het Reglement voor de vergadering is uitgewerkt, de tweede Maandag in September, nadat het oorspronkelijk de eerste Maandag was geweest. Hierin bracht men echter naderhand wijziging, ten deele omdat zulks practischer werd geoordeeld met het oog op de zomervacantie van hen, die op of in verband met de Assemblée te Genève moeten komen werken, ten deele ook met het oog op de omstandigheid dat het begin Sep tember werkelijk gloeiend heet in de. Volken- bondsstad kan wezen. Alleen wanneer de tweede Maandag na den lOen September valt, gaat men reeds op den eersten Maandag aan den slag. Overigens kan de Volkenbondsver gadering (of de meerderheid van den Raad) in een vroegere zitting een anderen begindatum vaststellen, terwijl verder nog vermeld zij, dat in uitzonderlijke omstandigheden Vergade ring of Raad een andere stad dan Genève als plaats van samenkomst kan aanwijzen. Geen regel zonder uitzonderingen. Dat geldt ook met betrekking tot hetgeen omtrent den aanvangsdatum van de Bondsvergadering is bepaald. Zoo kan het dan gebeuren dat, als hiertoe wel heel bijzondere redenen aanwezig zijn, alsnog een afwijking plaats vindt, waar voor noodig is, dat bij navrage bij alle Bonds leden blijkt, dat de meerderheid geen bezwaar koestert tegen wijziging in den "begindatum Het is niet heelemaal overbodig hiervan even gewag te maken, nu er binnen en buiten Ge nève door sommigen de vraag geopperd zou zijn, of het dit keer niet de voorkeur zou ver dienen, de gewone Samenkomst van dè Assem- blée nog wat uit te stellen, zulks ten einde eerst te zien, wat er uit de onlangs weer eens opgevatte pogingen (briefwisseling Mussolini- Chamberlain) tot verbetering der Italiaansch- Britsche betrekkingen te voorschijn zal ko men. Met name schijnt men vooral in Ita- liaanschen kring veel voor een dergelijke pro cedure te voelen. Het is ïntusschen hoogst twijfelachtig of men dezen weg inderdaad zal bêwandelen. Verstandig zou het niet wezen. Want op die manier zou men m.i. ook voor de toekomst de deur openzetten voor elk Bondslid om op een bepaald oogenblik voor uitstel van het samenkomen der Assemblée te ijveren, op grond van het feit, dat bedoeld lid eerst een bepaalde aangelegenheid met een anderen staat in het reine wil trachten te brengen. Bovendien raakt datgene, wat Italië met Engeland wil bepraten, geenszins alleen dit tweetal, doch juist de geheele Volkenbonds gemeenschap, zoodat ook uit dien hoofde uit stel allerminst gerechtvaardigd ware. En dan komt er nog bij ,dat er allerlei andere even belangrijke internationale kwesties zijn, die thans ter Vergadering aan de orde moeten ko men. Wat van Italiaanschen kant binnenska mers bepleit zou zijn, is nu juist datgene, wat men bij het vaststellen van het Handvest niet gewild heeft. Het is dan ook een verblijdend verschijnsel, dat tot dusverre de Italiaansche vlieger niet is opgegaan. Dit geeft goede re den voor de verwachting, dat er niets meer van zal komen en dat men dus trouw zal blij ven aan het stelsel, gelijk dat destijds, wèl- overwogen, door de „Vaders van het Hand vest" werd aanvaard. Dr. E. v. RAALTE Thans een Grieksch schip in de Middellandsche Zee aangevallen. Stuurman door bom gedood. Het Grieksche vrachtschip Tsepo, dat met een lading munitie van Mar seille op weg was naar Barcelona, is aangevallen door vliegtuigen. De vliegtuigen lieten verscheidene bom men vallen, van welke een het schip trof. De stuurman werd gedood en een matroos gewond. De kapitein slaagde er m het schip bij Arrenate la Mar op het strand te zetten. De aanval lende vliegtuigen werden verdreven door twee regeeringstoestellen, die de Tsepo begeleidden. RADS®. 9! I""" -1-^ïi PfWraPAMMA VRIJDAG 3 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmu ziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Kovacs Lajos' oi'kest en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek 2.Kamermuziek 3.AVRO-Dansorkest en Jazz-liedjes 4 Gramofoonmuziek 5.05 Kinderuurtje 5.30 Gramofoonmuziek 6.Orgelspel 6.30 Poli tiek radiojournaal 6.50 N. V. V.-Uitzendmg 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.— Zang en piano 8.30 „De Statenbijbel", cause rie. 9.VARA-Orkest 10.„Fantasia" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.— Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM n, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 1.20 De KRO-Melodisten en solist 2.Gramofoonmuziek 2.30 KRO-Me- loflisten 3.Orgelconcert 4.Gramofoon muziek. 4.15 KRO-Kamer-Orkest 5.Gra mofoonmuziek 5.15 KRO-Orkest 6.05 Land en tuinbouwcauserie 6.25 KRO-Orkest 7. Berichten 7.15 „De Toestand op de Arbeids markt in Nederland", causerie 7.35 Musica Catholica 8.Berichten ANP 9.15 De KRO- Melodisten en solist 8.45 Radiotooneel 9.— KRO-Melodisten 9.15 Radiotooneel 9.30 Gra mofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 De KRO-Boys en solist 11.15—12.Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.05 Sopraan en orgel. 12.50 Henry Hall's Band. 1.35 Het Weth- mar Pianokwintet 2.20 Gramofoonmuziek 3.05. Pianorecital 3.35 Radiotooneel 4.15 Re vue-programma 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 John Reynders' orkest 6.20 Berichten 6.45 St. Hilda's Band. 7.35 Voor tuinliefhebbers 7.50 Relais uit Amerika 8.20 BBC-Sympho- nie-orkest en solisten 10.— Berichten 10.20 „Science at your service", causerie 10.35 BBC- Variété-Orkest en solisten 11.20 Bram Mar tin's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.20 Visciano-orkest en zang 4.20 Andolfi-kwartet en zang 5.50 Zang 6.05 Gramofoonmuziek 7.20 Pianorecital 8.3512.05 Opera-uitzending KEULEN, 456 M. 6.50 Harmonie-orkest 8.50 Omroepschram- melensemble en saxofoonkwintet 12.20 H. Hagestedt's orkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Omroep-Amusementsorkest 5.40 Sona teconcert 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Om roeporkest. 8.30 Omroepork. en Keulsch piano duo. 9.20 Spoorweg-orkest 10.50—12.20 E. Wolff's orkest, Krepela-sextet en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepdans- orkest 1.30 Kleinorkest 1.50—2.20 Gramo foonmuziek 5.20 Zang 5.50 Pianorecital 6.20 Gramofoonmuziek 6.35 Kleinorkest 7.20 Gra mofoonmuziek 8.20 Omroepsymphonie-orkest 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest 1.30 Omroepdansorkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Kleinorkest 6.— Zang 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 8.20 Omroeporkest 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Versterkt Omroeporkest en Koren. 9.20 Berichten 9.35 Gevarieerd programma 10 20 Berichten 10.50—12.20 Eugen Wolffs orkest, het Kamersextet Krepela en solist. (Om 11.05 Weerbericht.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4