N£ Thijs IJs heeft een raar avontuur Engelsch plan ter beveiliging der Middellandsche Zee. Volgende week besprekingen te Genève België V R IJ DAG 3 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 "aar aanleiding van de besprekingen, die eventueel de vol gende week te Genève zullen worden gevoerd ten aanzien van den toestand in de Middellandsche Zee, meldt Reuter, dat de Britsche regeering hoopt, dat dan een internationaal plan zal kunnen worden opgesteld, waardoor in de toekomst aanvallen, zooals zich hebben voorgedaan, kunnen worden vermeden. Indien de con ferentie te Genève door mocht gaan, zal, naar men meent te weten. Eden aan het hoofd der Britsche delegatie staan. In de bijeenkomst der ministers van Donderdag is besloten, het aantal Britsche torpedojagers in het Westelijk deel der Middelland sche Zee uit te breiden. De volgende week zal de kabinetsraad bijeenkomen. Uit Salamanca verneemt het D.N.B.: In verband met de torpedo-aanvallen van een duikboot op den Engelschen torpedojager „Havock" wordt door rechtsche Spaansche kringen er op ge wezen, dat de beide duikbooten der rechtsche Spaansche regeering zich sinds geruimen tijd in de Golf van Biscaje bevinden en de haven van Gijon blokkeeren. De aanvallen op den Engelschen destroyer kunnen dus slechts door „een roode duikboot" ge pleegd zijn, aangezien de aanval op de „Havock" in de Middellandsche Zee bij Valencia is uitgevoerd. De regeering te Valencia beschikt over zes onderzeeërs, van welke zich een op het oogen- blik in de Fransche oorlogshaven Brest be vindt, waar de commandant verlof heeft ge vraagd een reparatie te laten geschieden. De overige duikbooten der Valenciaregeering be vinden zich in „Rood-Spaansche havens aan de Middellandsche Zee". Voorts herinnert men opnieuw aan verkla ringen van Russische gevangenen, waaruit zou blijken, dat er een speciaal vliegtuigcommando bestaat in Murcia onder leiding van een Sovjet Russisch kolonel, die onder den naam Petrow optreedt en wiens taak het is met behulp van de hem ter beschikking staande vliegtuigen met Rechtsche Spaansche kenteekenen door aanvallen op neutrale schepen, in het bijzon der Engelsche, tusschen Engeland en de Franco-regeering incidenten uit te lokken, ten einde op deze wijze Engeland naar „den bolsjewistischen kant" te trekken. Een derge lijke instelling zou in Cartagena bestaan voor het uitlokken van incidenten ter zee. Het doel is het Spaansche conflict uit te breiden tot zooveel mogelijk staten. Alleen Sovjet Rus land kan hierbij belang hebben. In dit verband wijst men er op, dat de zaak der Spaansche regeering er zeer slecht voorstaat en dat men zich in Valencia bewust is voor een verloren zaak te strijden. Het zoeken der Engelsche oorlogsschepen naar de duikboot die de „Havock" heeft aangevallen, zal zeker zonder succes blijven, daar deze ongetwijfeld reeds lang weer in een nabije Spaansche haven is gevlucht. Het agentschap Stefani verspreidt uit Rome een telegram, waarin uitvoerige beschouwin gen van de „Tribuna" weergegeven worden, die in hoofdzaak een zelfde redeneering vol gen en gelijke conclusies trekt. Berlijn herinnert aan de Leipzig. Het D.N.B. meldt voorts uit Berlijn: In verband met de Engelsche commenta ren op den aanval op de „Havock" in de Middellandsche Zee, merkt men in Duitsch- land algemeen op, dat vrijwel met geen woord in Engeland herinnerd wordt aan het geen indertijd met den Duitschen kruiser „Leipzig" is gebeurd. Toentertijd werd over het algemeen door de Engelsche pers verklaard, dat Duitsch- land dit incident veel te tragisch opvatte en dat een duikbootoverval niet volstrekt vast gesteld kon worden, daar men zich zeer ge makkelijk kon vergissen Toentertijd was men niet bereid de Duitsche constateeringen te aanvaarden en stond men toe, dat de niet-inmengingscommissie dermate faalde, dat Duitschland zich uit de zeecontrole moest terugtrekken. Thans echter worden juist door de link- sche Engelsche pers hartstochtelijk bijna de zelfde eischen tot collectieve maatregelen in de Middellandsche Zee naar voren gebracht, waaraan overigens ook Duitschland en Italië zouden moeten deelnemen, zooals die in het geval van de ..Leipzig" door Duitschland ge steld waren, maar die toen werden afgewe zen. Uit Rome, 2 September. De Italiaansche bladen zeggen, dat alleen het toekennen van de rechten van oorlogvoerende aan Franco een einde kan maken aan de onzekerheid in de Middellandsche Zee. Volgens de ..Messaggero" bestaat een ze kere overeenkomst tusschen den aanval op de ..Leipzig" in der tijd en den aanval op de ..Havock". De Leipzig heeft toen de zaak 00 zijn beloop gelaten, terwijl de Britsche vloot- tegenmaatregelen heeft genomen. De ..Popoio di Roma" acht het waarschijn lijk, dat de onderzeeër, welke den aanslag heeft gepleegd, zich in de haven van Alican te of Valencia in veiligheid heeft gesteld en dat zijn bevelhebber reeds aan de regee- ringsautoriteiten een rapport zal hebben overhandigd over deze zeerooversstreek. Het blad hoopt, dat deze verdachtmaking van de vloot van Franco ontmaskerd zal kunnen worden. Het blad protesteert er verder tegen, dat Italië wordt beschuldigd dezen aanslag te hebben gepleegd. Overblijfselen van Kingsford Smith's toestel herkend. Reuter meldt uit Rangoon 2 September: Naar de luchtvaartafdeeling officieel mede deelt. heeft men kunnen vaststellen, dat het wiel en het stuk van het landingsgestel van een vliegtuig, die men in Mei j.l. op een eiland Maulmein heeft gevonden, afkomstig zijn van het vliegtuig van Kingsford Smith, dat in November 1935 verloren is gegaan. Men denkt, dat de rest van het vliegtuig zich niet ver van het eiland zal bevinden en men neemt maatregelen om deze op te sporen. Duitschland Goer in g richt zich tot de industrieleiders Rijksminister Goering heeft in Stuttgart voor de Duitschers in het buitenland een redevoering uitgesproken, waarin hij zeide: dat de in het buitenland wonende Duitschers moeten medewerken aan het vierjarenplan. Voorts zette hij uiteen, dat Duitschland niet meer weerloos is, den vrede wil, maar zich zelf zal weten te verdedigen. Na de critiek van het buitenland op het vierjarenplan, als leugenachtig te hebben genoemd, sprak Goering over het staatslni- tiatief op het gebied der ijzerproductie, de oprichting der Herman Goering Werke A.G., aldus de Tel. „Wanneer ik dat gedaan heb, dan is dit geweest, omdat Duitschland het noodig heeft voor zijn verdedi ging. Wanneer de industrie dat niet begrijpt, wanneer z-ij ongelukkig is, omdat zij niet alleen het meer voor het zeggen heeft in deze materie, wanneer zij treurt, omdat de staat heeft ingegrepen, dan wil ik haar antwoorden: de Reichswerke zijn op gericht, zij bestaan en zullen worden gehandhaafd. Ik zal mij ook niet ontzien het belang van het volk te stellen boven het belang der con cerns". Voorts zeide hij o.m. nog, dat in het buitenland Joden geen Duitsche handelsvertegenwoordigers kunnen zijn. Wanneer daardoor weer een boycot door de Joden op touw wordt gezet, zullen de Joden in Duitschland daarvoor boeten. Tsjech©* Slowakije Eenige verbetering in den toe stand van Masaryk De gezondheidstoestand van oud-president „Mararyk heeft gisteren tegen den avond een lichte verbetering ondergaan. Het gevaar is echter nog niet geweken. Polen Paderewski komt op voor de boeren. De oud-president der Poolsche republiek, de pianist Paderewski heeft in twee Poolsche dagbladen een lange verklaring gepubli ceerd over den binnenlandschen politieken toestand in Polen in verband met de recente boerenstaking, meldt Havas. In deze verklaring veroordeelt Paderewski het totalitaire regime en waarschuwt hij de regeering tegen het gevaar van een burger oorlog in Polen, die automatisch de begeer ten van zijn machtige naburen zou opwekken. Om deze dreiging van binnenlandschen strijd te verhinderen en een definitieve kalmeering tot stand te brengen vraagt de oud-presi dent de opheffing van het concentratiekamp te Bereza Kartuska, terugkeer der politieke uitgewekenen en amnestie voor hen, afzien van represaillemaatregelen tegen de verant woordelijke leiders der recente boerenstakin- gen, ontbinding van het parlement en een nieuwe kieswet, die de massa der burgers in staat stelt deel te nemen aan het politieke leven. Tumult op de aandeelhouders vergadering der Nationale Bank. De aandeelhoudersvergadering der Nationale Bank is geëindigd met een hernieuwing der mandaten van gouverneur Franck, de directeuren en de censoren. Voordat dit besluit genomen werd, was seen voorstel van Van Dieren en Degrelle, strekkende tot het doen ontheffen uit zijn functie van den gouverneur, verworpen met 242 tegen 26 stemmen en 29 stemmen blan co. Onder een onbeschrijfelijk tumult gaf gouverneur Franck een uiteenzetting betref fende de credieten, waartoe men hem ver weet toestemming te hebben gegeven voor de banken, die gecontroleerd werden door Julius Barmat, die zich thans voor het gerecht te verantwoorden heeft. Frank verklaarde o.m., dat de nationale bank in deze aangelegenheid bedrogen en benadeeld is. Hij legde er even wel den nadruk op, dat in twaalf jaar, dat hij de leiding heeft, deze zaak de eenige is, die niet geslaagd is. Aanvallende duikboot tot zinken gebracht? Na tegenaanval van de „Havock" werden olievlekken zichtbaar. De Britsche torpedojager „Havock" is giste ren te Gibraltar aangekomen. Een der leden van de bemanning heeft aan de pers mede gedeeld, dat de „Havock" na den aanval vijf diepte bommen heeft geworpen en aangezien de zee daarna met olie werd bedekt nam men aan, dat de aanvallende onderzeeër tot zinken werd gebracht. In officieele marinekringen kon echter geen bevestiging worden verkregen van dit verhaal. Wel schijnt vast te staan, dat er na het werpen van de dieptebommen olievlekken te zien kwamen, doch men is van meening, dat deze niet groot genoeg waren om er uit te besluiten, dat de onderzeeër vernietigd zou zijn. Schip met 24 opvarenden vergaan Scheepsramp aan de kust van Florida. Uit Panama City (Florida), 2 September. Het vrachtschip „Tarpon" is gstecmorgen ver gaan in de wateren van East Pass (Florida). Het bericht van de scheepsramp is bekend ge worden door mededeelingen van een der op varende zeelieden, die zwemmende de kust heeft weten te bereiken. Men tast in het duister ten opzichte van het lot van de 24 andere opvarenden. Andrée's Poolvlucht. Aanteekeningen dateerden van 12 Juli 1897. Omtrent de aanteekeningen van Andrée. die te Tromsoe werden binnengebracht, wordt nader vernomen, dat de inhoud als volgt luidt: „Boei 2 Maandag 12 Jul 1897 1.30 uur voor middag Greenwichtijd. We bewegen ons op 20 Meter hoogte in vrijwel nauwkeurig Ooste lijke richting over groote ijsvelden met wei nig pakijs en groote open watervlakten. Onze positie is ongeveer 82 graden 5 minuten N.B. en 28 graden O.L. De ballon gaat langzaam en staat soms geheel stil. Alles wel. w. g. Andrée, Strindberg, Frenckell. Zooals men zich zai herinneren, werd in 1930 het stoffelijk overschot van Andrée en zijn metgezellen gevonden op het eilandje Kvitoya, ten oosten van Spitsbergen in de Poolzee. De bus, waarin bovengenoemde aan- teekening was geborgen, werd vrijwel halver wege tusschen Kvitoeya en Danske Oeya, waar Andrée zijn tocht begon, gevonden. Onlusten in Fransch Marokko. Bij botsing tusschen politie en inlanders vielen verscheidene dooden en gewonden. Te Meknes in Fransch Marokko hebben zich gisteren ernstige onge regeldheden voorgedaan, waarbij ver scheidene dooden en gewonden geval len zijn. Van officeele zijde werden hierover de volgende inlichtingen verstrekt: Reeds Woensdag hadden 500 nationalisten betoogd naar aanleiding van de omlegging van den loop van een riviertje, waarvan het water naar het oordeel der sanitaire autori teiten gevaar voor de bevolking opleverde Tijdens deze betooging werd een aantal ele menten gearresteerd en voor de rechtbank van den Pasja gedaagd. Vijf hunner werden veroordeeld tot straffen, gaande tot drie maanden gevangenisstraf. Het bericht dezer veroordeelingen leidde tot een nieuwe be tooging voor de moskee, die ditmaal een veel ernstiger karakter droeg. Daar de ordedienst de handen vol werk had, werd de hulp der militairen ingeroepen. De betoogers begonnen daarop met steenen naar de soldaten te gooien en te schieten, waarop de militairen het vuur beantwoord den. De ongeregeldheden van Meknes hadden tot gevolg, dat bij de ordebewakers zestien soldaten gewond en naar het ziekenhuis ge bracht zijn. terwijl drie agenten van politie gewond werden. Onder de betoogers vielen zes dooden en zeventien gewonden, die naar het ziekenhuis gebracht zijn. Voorts is een burger, die per motorfiets voorbijreed ernstig door een steen gewond. Nu een Russisch schip tot zinken gebracht. Duikboot heesch de vlag der Spaansche Nationalisten. Opvarende van de „Marahoeff" omgekomen. Het Russische stoomschip „Mara- koeff is naar Reuter uit Athene meldt buiten het eiland Skyros tot zinken gebracht door een onderzeeër die de rechtsche Spaansche vlag zou hébben geheschen. Een lid der beman ning van de Marakoeffis gedood bij een ontploffing aan boord. De overige leden der bemanning hebben veilig de kust kunnen bereiken. Van particuliere zijde wordt nader gemeld: Volgens uit Kymi (eiland Euboea, Grieken land) ontvangen berichten, welke allesbehalve volledig zijn. heeft het Sovjet-Russische vrachtschip „Marakoeff" (5500 ton), dat van Marianopol met een lading aardpek op weg was naar Sete, Woensdagochtend in de Griek- sche territoriale wateren tusschen het eiland Skyros en Psara, op ongeveer 6 mijl van Skyros, een duikboot ontmoet. De duikboot gaf een waarschuwingsschot. De kapitein van de „Marakoeff" heesch hierop de vlag der Sovjet Unie en liet vervolgens 36 man van de equi page en drie vrouwen in de booten gaan. De duikboot torpedeerde daarna het vrachtschip, na eerst nog de vlag der Spaansche opstande lingen te hebben geheschen. Het vrachtschip zonk oogenblikkelijk. Bij de ontploffing werd een der booten ge troffen en een zeeman gedood. De onderzeeboot verdween in Noord-Ooste lijke richting. De bemanning van de „Mara koeff" is Woensdag den geheelen dag in de sloep blijven rondzwalken. Donderdag ontmoette men een Grieksch schip, dat op weg was van Smyrna. Dit schip nam de sloep tot de haven van Kymi op sleeptou .v. De kanitein van de „Marakoeff" heeft ver klaard, dat de duikboot na de beschieting van zijn schip een tankschip had ontmoet, welks nationaliteit niet bekend is, doch spoedig in de gelegenheid werd gesteld zijn weg te ver volgen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 30 Augustus 1937 is met ingang van 15 September 1937 benoemd tot burge meester der Gemeente Kerkwerve: W. Baas. De heer W. Baas is ambtenaar ter secretarie van Langeruigeweide en woont te Woerden. Hij is 32 jaar oud. JUBILEUM PERIODIEKE PERS. De in 1912 opgerichte vereeniging van Uit gevers van Nieuwsbladen en Tijdschriften „De Periodieke Pers" viert in deze Septem berdagen haar zilveren bestaansjubileum en ter gelegenheid daarvan is o.a. een Jubileum nummer van het vereenigingsorgaan „De Periodieke Pers" verschenen. Het wordt ge opend met een korte bijdrage door Prof. Dr. Slotemaker de Bruine, minister van O. K. en W. en bevat verder een serie wenschen en be schouwingen aan en over de vereeniging en haar werk onder meer van den voorzitter A. J. G. Strengholt, den chef van den Regee- ringspersdienst A. J. Lievegoed, de voorzitters van de Drukkersfederatie S. S. Korthuis, Uitgeversbond I. Noothoven van Goor, Jour nalistenkring Henri Dekking, den Directeur- generaal der P. T. T. Ir. M. H. Damme. SPOORWEGBOOMEN WAREN NIET GESLOTEN. Op den spoorwegovergang aan de Weesper- zijde te Amsterdam zijn Donderdagmorgen meerdere personen, die den spoorwegovergang passeerden, toen er een trein in aantocht was, ternauwernood aan een groot gevaar ontsnapt. De spoorwegboomen waren geopend en in blind vertrouwen passeerden vele menschen den overweg. Er reed o.a. een gemeente-autobus over de spoorbaan, toen er plotseling een trein nader de. Eenige wegwerkers, die den trein gelukkig bijtijds opmerkten begonnen luidkeels te schreeuwen, waarop de menschen, die zich van geen gevaar bewust waren, op den naderenden trein attent werden gemaakt. Gillend en schreeuwend stoven zij weg. De bestuurder van de autobus had gelukkig de tegenwoordigheid van geest zijn wagen tot stilstand te brengen. Enkele oogenblikken later denderde de trein rakelings langs de bus. Dank zij het optreden der wegwerkers is gelukkig niemand door den trein geraakt. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs rende zoo gauw hij kon naar het dorp van de Eskimo's terug. Tjonge, dat was weer goed afgeloopen, hij had niet graag een rob bertje gevochten met dien stevigen zoon van Pierel. Niet dat hij bang was, maar zoo was het toch een veel betere oplossing. Zonder vech ten, dat liet hij liever aan de straatjongens over. Nou, maar toch vind ik dien Pierel een aardlgen man, zei Thijs, terwijl hij voortholde. Je zou niet zeggen, dat hij al 90 jaar was! En dan altijd maar ge leefd in zoo'n grot? hoe is het toch mogelijk! Nee hoor, niets voor mij. Maar wacht, zie ik daar oom Mopperniet staan? Ja, hoor, het is hem! Personenvervoer per autobusc Wat is te verstaan onder exploiteeren? Enkele weken geleden stond voor den Haagschen kantonrechter voor de zooveelste maal terecht de heer N. S.. directeur van de N.V. Sommeling's Automobielbedrijf te Den Haag. De dagvaarding was gebaseerd op ar tikel 2 van het gewijzigd reglement autover voer personen. Verdachte werd ten laste ge legd in een van zijn autobussen personen te hebben vervoerd over den openbaren weg. De ambtenaar vorderde destijds een boete van f 250, subs. 100 dagen hechtenis. De raadsman had betoogd, dat de dag vaarding niet juist gesteld was. Het stuk is gebaseerd op het „doen vervoeren tegen ver goeding". Vervoeren tegen vergoeding, aldus zeide hij, is exploiteeren en niet Sommeling, maar de Naamlooze Vennootschap exploi teert. De directeur eener N.V. is niet straf baar. omdat hij niet exploiteert in den zin van artikel 37 van het reglement autovervoer personen. De kantonrechter, die Donderdag schrifte lijk uitspraak deed, achtte niet bewezen, dat de verdachte, gelijk hem ten laste is gelegd, een motorrijtuig zou hebben geëxploiteerd. Immers, aldus betoogde hij. het exploiteeren van een motorrijtuig als middel van vervoer van personen is te definieeren als het in een op zoodanig vervoer gericht bedrijf of on derneming treffen van die maatregelen, welke noodig of gewenscht zijn om uit het voor dat vervoer ingericht en gebezigd mo torrijtuig winst te behalen en dat indien men met den steller der dagvaarding mag aannemen, dat het exploiteeren tot uiting komt door het doen vervoeren tegen vergoe ding dan toch in het onderhavige geval deze begrippen elkaar niet dekken, tenzij men aanneemt wat de steller der dagvaar ding stellig niet bedoeld zal hebben en wat trouwens onbewezen is dat de bedoelde vergoeding den verdachte persoonlijk ten goede kwam. De kantonrechter achtte de tenlasteleg ging niet bewezen en sprak den heer Som meling vrij. VERMIST MEISJE VERDRONKEN GEVONDEN. Het tweejarig dochtertje van de familie P. B. te Broek op Langendijk, dat sedert Dinsdag middag half vier vermist werd, is thans ge vonden. Donderdagavond om zes uur werd het lijkje bij het dreggen uit de Voorburggracht opgehaald. rVOGKAMMA ZATERDAG 4 SEPTEMBER 137. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Radiotooneel en gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonmuziek. 1.00—1.45 Orgelspel. 2.00 Voor de vrouw. 2.20 Gramofoonplaten. 2.40 Reportage. 3.00 „Fantasia". 3.40 Repor tage. 4.00 „Musica". 4.30 Esperanto-uitzen- ding. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Solisten concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel en zang. 6.30 „Ramblers". 7.00 „Filmland'?. 7.30 „Van gemeente tot kerk", causerie. 8.00 Her haling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.15 C. Steyn's Accordeon orkest. 8.40 Zang. 9.00 VARA-orkest. 9.45 Ra diotooneel. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 VARA-orkest. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. KRO-uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist (Om 1.00 gramo foonmuziek en postduivenberichten)2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-Orkest. 3.00 Kin deruur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 „Wat is een medium?", causerie. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Spraakgebrekkig- heid en geestelijke volksgezondheid", cause rie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.10 De KRO-Melodisten en solist. 9.30 Chan sons. 10.00 De KRO-Melodisten. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.10 Sportreportage. 12.30 Henry Hall's Band. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gramo foonmuziek. 2.50 Orgelspel. 3.20 Het Bridge- water Harpkwintet. 4.00 Sportreportage. 4.20 Het Dulay-kwintet. 5.05 Sportreportage. 5.50 De „Dolce Singers". 6.20 Berichten. 6.40 G. Scott Wood's Six Swingers. 7.10 BBC- Northern-orkest en solist. 7.50ABC-Caba- ret. 8.20 Variété. 9.20 Filmdiscussie. 10.00 Be richten. 10.20 BBC-Variété-orkest en solist. II.05 „Good correspondents", causerie. 11.20 Jack Harris' Band. 11.50 Berichten. 12.00 12.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Gevarieerd concert en zang. 2.50 Gramofoon muziek. 3.20 Cellovoordracht. 4.05 Kamermu ziek. 5.20 Populair concert. 6.35 Gramofoon muziek. 7.35 Zang. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 Zang. 8.20 Symphonieconcert uit Vichy. 11.20 Goldy-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 W. Raatzke's orkest. 8.50 Landes-sym- phonieorkest Saarpalts. 12.20 Ostland-orkest. 2.35 Gevarieerd concert. 3.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 H. Hagestedt's orkest en harmonie orkest. 6.25 Amusementssextet en soliste. 7.40 Kamermuziek. 8.30 Omroeporkest, -koor en solisten. 10.50 Reportage. 12.201.20 R. Ga den en W. Hass met hun dansorkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Muzikale causerie (Met gr.pl.) 3.20 Gramo foonmuziek. 4.20 Kamermuziek. 5.05 Gramo foonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gramo foonmuziek. 6.40 Viool en piano. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Omroep- symphonie-orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. II.3512.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 L. Darcy's orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroeporkest. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.45 Om- roepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 8.50 Radiotooneel met muziek. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest m.m.v. solisten. 9.20 Be richten. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.20 Berich ten. 10.50 K. Ristenpart's Kamerorkest. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Rob. Gaden en Wald. Hass met hun dansorkesten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4