MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 HAARDE M'S DAGBLAD II bü FRANS PERQUINANTHRACIET t.«, ZOMERPRIJS, u (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER 25-jarig bestaan van de R.-K. Scholen te Hoofddorp. Jubilea van den heer Heilker en mej. Spaapen. De feestelijike herdenking van het 25-jarig bestaan van de R.K. scholen te Hoofddorp en de viering van de zilveren ambts-jubilea van het hoofd der Jongensschool, den heer P. Heilker en de onderwijzeres mej. L. W. B. M. Spaapen, hebben onder groiote be langstelling plaats gehad. Voor het Zusterhuis en de woning van den heer Heilker prijkten fraaie eerepoorten. Ook het inwendige der gebouwen zae- er door de versieringen met bloemen en planten recht feestelijk uit. Ter inleiding van de feestelijkheden werd Zaterdagavond te half acht een plechtig Lof, gehouden, waarbij de jubilarissen op harte lijke wijze door de oud-leerlingen werden ver welkomd. Het fanfaregezelschap „Excelsior" bracht hierna een serenade, die door honder den belangstellenden werd bijgewoond. Zondagmorgen om 10 uur werd een plech tige Hoogmis met assistentie opgedragen, waar bij de' Z.eerw. heer Adreoli (oud-kapelaan der parochie) een van grooten dank en waardee ring getuigende feestrede hield. Na de Hoogmis werd een receptie gehou den in een der schoollokalen, waarvan velen gebruik maakten om de beide jubilarissen en het jubileerende schoolbestuur te complimen teeren. Wethouder Koning vertegenwoordigde het gemeentebestuur. Tijdens deze receptie werden namens enkele vei eenigingen en de oud-leerlingen van beide scholen eenige huldeblijken aangeboden. De heer Heilker is op velerlei gebied een voor aanstaande en geziene persoonlijkheid. Hij is o.m. lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, voorzitter van de Inter nationale R.K. Esperantisten-vereeniging, voorzitter van de plaatselijke R.K. Kiesver- -eeniging, voorzitter van de plaatselijke R.K. Kiesvereeniging, voorzitter van de Hoofd- dorpsche Oranjevereeniging. v Zondagavond werd den jubilarissen in het café van de wed. Krielen een feestavond aan geboden voor genoodigden, parochianen en oud-leerlingen. Het was een recht gezellig samenzijn, waarbij nog menig hartelijk woord werd gesproken en de humorist-conférencier, de heer Albert Klein, wist de aanwezige koste lijk te amuseeren. De herdenking en huldiging werden heden besloten met een feest voor de 'kinderen van beide scholen. BEKRONINGEN. Ter jubileumtentoonstelling van warm bloeden te 's Hertogenbosch, georganiseerd door de Nationale Vereeniging tot bevorde ring der paardenfokkerij in Nederland zijn bekroond: in de rubriek merriën van drie jaar Wenowa van O. de Kok, te Nieuw-Vennep als no. 2; in de rubriek merriën van vijf, zes en ze ven jaar, Siedelda van J. parlevliet, te Nieuw- Vennep, eveneens als no. 2; in de rubriek merriën van acht jaar en ouder Ovia I van wed. C. Bruynis, te Nieuw Vennep als no. 3. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Zaterdagavond werd aan de nIJweg in Haarlemmermeer de arbeider H. in het gras langs den weg aangetroffen, die moeilijk overeind kon komen. Uit zijn verklaringen bleek, dat hij door het defect raken van zijn fiets had moeten afstappen, waarna zelf tot reparatie wilde overgaan en daartoe zijn rijwiel tegen een boom had gezet. Terwijl hij, op de knieën liggend, aan de fiets bezig was, waren twee auto's elkaar juist op de plaats waar H. aan de fiets werkte, gepas seerd. Een der bestuurders is zoover daarbij uitgeweken, dat de auto den wielrijder over het been ging, waardoor dit werd gekneusd, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Van de auto, die was doorgereden, konden letter en nummer niet worden opgenomen. NACHTELIJK INCIDENT MET VREEMD WERKVOLK. De hulp van de Hoofddorpsche politie werd 's nachts ingeroepen voor de schande lijke gedragingen van een vijftal vreemde arbeiders, die onder den invloed van ster- kenn drank verkeerden en het den bewoners van den Bennebroekersweg en omgeving lastig makten. Een hunner was zelfs met 'n geopend mes gewapend en ontstak telkens in woede, zoo dat niet te nonrechte voor ernstige bedreigingen en treurige gevolgen gevreesd werd. Een tweetal hunner zag bij de komst van de politie nog kans het land in te vluchten. De anderen werden op een wagen geladen hetgeen nogal met moei lijkheden gepaard ging en naar Hoofd dorp overgebracht, waar ze in arrest werden gesteld. BIJTIJDS GERED. Zaterdagavond viel van een in de Ring vaart bij den Vijfhuizerweg varend motor schip een 4-jarig meisje over boord. De schipper, die zich op het achterdek bevond en het ongeluk zag gebeuren, sprong onmid dellijk in de roeiboot en wist het in zinken den toestand verkeerende meisje intijds te be reiken. Hij mocht het genoegen smaken zijn dochtertje behouden aan boord te brengen. AANRIJDING. Toen Zondagmiddag een personenauto, ko mende uit Heemstede, nabij de Cruquius over den primairen Kruisweg de Haarlemmer meer inreed, wilde bij de Kruisvaart een wielrijdster nog gauw den weg oversteken. De cauffeur, het gevaar ziende, remde krach tig en maakte een zoodanigen zwenking, dat de auto door de wegafscheiding reed. De wiel rijdster werd weliswaar aangereden en tegen den grond geworpen, doch zij bleek slechts lichte kwetsuren te hebben opgeloopen, IN BRAND GERAAKT. Toen mej. V„ wonende aan den Sloterweg, Zaterdagmiddag een pan van het vuur wilde nemen, sloeg plotseling de vlam uit het for nuis, waardoor haar kleeding in brand ge raakte. Andere bewoners van het huis had den de tegenwoordigheid van geest direct een teil met water te halen en den inhoud over haar lichaam uit te storten, waardoor het vuur spoedig werd gedoofd. De toestand van de vrouw, die eenige brand wonden heeft gekregen, is naar omstandig heden bevredigend. OVERVEEN Opening Overveensche neutrale Kleuterschool. Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling de Overveensche Neutrale Kleu terschool geopend, die in Stoop's Bad wordt ondergebracht. Aanwezig waren behalve vele ouders o.m. de heer S. Huyninck, Chef afd. Onderwijs, comitéleden, besturen van andere kleuter scholen in de gemeente, oudercommissie en leden van het personeel van de Julianaschool bestuursleden van de afd. Bloemendaal van Volksonderwijs en het oud-hoofd der Over veensche School, de heer H. Hoekstra- Het woord werd allereerst gevoerd door den heer L. Janse, voorzitter van het comité. Het is zeer verheugend, aldus begon spr., dat wij heden onze kleuterschool kunnen openen, die toegankelijk zal zijn voor kin deren van alle gezindten. Spr, heet allen welkom en prijst het ge meentebestuur, dat voor het initiatief der in woners zooveel belangstelling heeft ge toond. Den heer Vogel, directeur van Stoop's Bad dankt spr. voor zijn groote medewerking, om vervolgens de ouders te bedanken voor hun vertrouwen in het bestuur en in de leidster, die alle krachten zal inspannen, om dit ver trouwen waardig te toornen. Spr. gaf daarna een kort overzicht van de wordingsgeschiedenis en van de moeilijk heden, die overwonnen moesten worden. Toen bleek, dat in Overveen behoefte werd gevoeld voor een neutrale kleuterschool is een commissie opgericht die statuten ont wierp, welke inmiddels Koninklijk zijn goed gekeurd. De verwachting, dat er voldoende belang stelling zou bestaan, is ten volle vervuld. Het bestuur heeft zelfs aanvragen in beraad moeten houden. Veel steun werd ondervonden van autori teiten en besturen van andere kleuter scholen, waarvoor spr. hartelijk dank zegt. Spr. hoopt dat het bestuur van Stoop's Bad veel genoegen van de schikking moge beleven en heeft het volle vertrouwen dat juffr. Brands haar beste krachten aan haar taak zal geven. Gelukwenschen werden aangeboden door den heer Kruyt namens Volksonderwijs, Prof. Schwellengrehel namens de Aerden- houtsche kleuterschool en door den heer heer Hoekstra. Na de thee was er gelegenheid om het aardig ingerichte schoollokaal te bezichti gen. HILLECOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Uitendaal, Wil- helminalaan 109, een stuivertjes armband; R. Blom, Oosteinderlaan 8, een belastingmerk met naam; T. van der Burg, Hofstraat 35, een vulpotlood; C. W. van Oorschot, Emmastraat 9, eenige fietsensleutels; zwembad, een Phoe nix damesrijwiel; J. H. v. d. Spieringerweg 1210, HaaiTmeer, een gouden schakelarm band; Rijneveld, Molenstraat 17, een gekleur de zakdoek; Deen, Loosterweg n 88, een doublé kinderringgetje; H. Veenstra, Burge meester Pontstraat 3, een speld waaraan 3 klompjes; Zr. Terhorst, Weeresteinstraat 79, een zwart met wit gevlekt poesje; K. Wessels. Beekkade 17 a, een bruine ceintuur. Bij de politie: 78 uur namiddags de na volgende gevonden voorwerpen: een ladder, een rozenkrans, een kinderportemonnaie. ZANDVOORT Auto door de tram gegrepen. De bestuurder slechts licht gewond. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart over vijf werd een personenauto op den overweg bij de halte van de golfbanen te Zandvoort gegrepen door een tramtrein der N. Z. H. T. M. die hier met groote snelheid passeerde. De bestuurder, de heer S. uit Amsterdam, had de naderende tram niet tijdig opgemerkt met het gevolg, dat hij onmogelijk zijn auto tot stilstand kon brengen voor de tramrails. B'ij de botsing werd de auto van voren ge heel vernield, waarbij een treeplank van de tram in de auto drong. De bestuurder kreeg wonder boven wonder slechts eenige lichte verwondingen. 45-jarig bestaan „Onderling Hulpbetoon'9. Feestelijke viering van het jubileum in October. Op 1 October a.s. zal de werkliedenvereeni- ging Onderling Hulpbetoon 45 jaar bestaan en het ligt in de bedoeling van het bestuur, gehoor gevende aan den wensch van vele leden, dit jubileum feestelijk te herdenken. Een comité van uitvoering is daartoe ge vormd uit de verschillende afdeelingen der vereeniging. Dit comité is voornemens om op 5, 6 en 7 October in gebouw Monopole een fancy-fair en bazar te houden, waar men tegen een klein bedrag aan allerlei spelen zal kunnen deelnemen oan mooie prijzen. Tijdens deze bazar zal op Woensdag 6 October een spe ciale middag worden gehouden voor de kin deren, waar een goochelaar, clown en buik spreker zullen optreden en een film zal wor den vertoond. Verder zullen op 14, 15 en 16 October feest avonden worden georganiseerd. De opbrengst dier avonden zal geheel ten goede komen aan de kas van de afdeeling ziekenfonds der vereeniging. De Jubileerende vereeniging werd opgericht in 1892 en is in die vijf en veertig jaren uit gegroeid tot de grootste vereeniging ter plaatse, met thans ongeveer 2000 volwassen leden. Het zal dan ook aan de belangstelling bij dit jubileum niet ontbreken. IN GLAS GETRAPT. Zondagmiddag had een 14-jarige jongen het ongeluk bij de post van de Zandvoortsche reddingsbrigade op het Zuiderstrand in een stuk glas te trappen met liet gevolg, dat de top van een zijner teenen werd afgesneden. Het slachtoffer is ter plaatse door een briga delid verbonden. De reünie der N. R. V. Grootsche plannen voor het volgende reïsseizoen. Zondag werd de jaarlijksche réunie van de Nederlandsche Reisvereeniging te Zandvoort gehouden, begunstigd door een stralend nazomerweer, het geen er toe bijdroeg, dat deze réunie in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd. Des morgens te half elf vereenigden de réunisten zich op het ruime terras van hotel Groot Badhuis, welke samenkomst werd op geluisterd door muziek en zang van een Tiro- ler gezelschap. Te twaalf uur precies heette de algemeene voorzitter, de heer J. Panman, allen hartelijk welkom op deze réunie. Spr. was dankbaar gestemd, dat ieder jaar het aantal réunisten zich uitbreidt zoodat er thans bijna duizend aanwezig waren. Spr. herinnerde aan de groote reizen dit jaar ondernomen. 16.000 leden hebben dit jaar in groepsverband ge reisd en 12.000 hebben privéreizen gemaakt, zoodat 28.000 leden gereisd hebben in het bui tenland door de zorgen van de Nit.V. Het aantal nieuwe leden in 1937 bedroeg 11.000. Zaterdagavond is een vergadering ge houden van het hoofdbestuur en verstrekken de plannen zijn toen opgemaakt voor 1938. Spr. noemde in dit verband het plan om een groote Indië-reis te organiseeren. Met den wensch dat de leden steeds voor de N.R.V. op de bres zou den staan, besloot de heer Panman zijn gees tige toespraak. Hierna werd de koffietafel gebruikt in hotel Groot Badhuis en in het Casino, waarna ver schillende uitstapjes werden gemaakt. Ver schillende deelnemers aan deze réunie maak ten een groote duinwandeling door de terrei nen van de Amsterdamsche waterleiding, een ander deel bezocht het Noorderbad, terwijl een groote groep de autotocht verkoos naar en door Haarlem om daar enkele der voornaam ste hofjes te bezichtigen, waarna men zich door den Haarlemmerhout naar Groenendaal begaf. Een klein gedeelte ging per tram naar de Frans Halstentoonstelling en werd daar deskundig rondgeleid door den heer Tel. Te zes uur had het diner plaats in hotel Groot Badhuis, waar door den heer Panman dank werd gebracht voor aller opkomst. IJMUIDEN Bij het vertrek van pastoor Rinkel. Prefect P. J. Jans benoemd tot kapelaan. Zooals wij in ons blad van 23 Augustus j.l. reeds hebben bericht, zou pastoor L. Rinkel begin October a.s. de Oud-Katholieke Ge meente gaan verlaten. Gisteren, tijdens den kerkdienst deelde pas toor L. Rinkel mede, dat bij beschikking van het Episcopaat der Oud-Katholieke Kerk van Nederland is besloten, dat alle geestelijken, welke van standplaats zullen gaan verande ren, zooals wij in ons blad van 26 Juli 1.1. heb ben gemeld, op Zondag 3 October a.s. in hun eigen gemeente hun laatsten dienst zullen doen. Gisteren werd bovendien door pastoor L. Rinkel mededeeling gedaan, dat de Oud- Katholieke gemeente voor het eerst sinds de stichting dezer gemeente een kapelaan krijgt toegewezen. De Bisschop van Haarlem, Mgr. H. Th. J. van Vlijmen, heeft besloten, dat na de intre de van pastoor Th. Moleman, tot kapelaan te IJmuiden is benoemd de heer P. J. Jans, thans prefect aan het seminarie te Amersfoort. Ka pelaan Jans werd vóór twee jaar tot priester gewijd, werd te Hilversum geboren en is thans 27 jaar oud. BESOMMINGEN. Trawlers: manden IJselmond IJM 78 555 f 1700 Bloemendaal IJM 71 740 f 3200 Amstelstroom IJM 91 105 f 1150 En Avant IJM 8 1430 f 2650 Jan Mayenland IJM 18 590 f 2270 Maria IJM 95 545 f 1850 Uiver IJM 384 490 f 1940 I. S. Groen IJM 130 1325 f 2250 Catharina Duyvis IJM 60 650 f 2290 Christine LJM 2 550 f 2280 Gerberdina Johanna IJM 38 1450 f 2260 Gloria IJM 337 1475 f 3100 Hercules LJM 196 820 f 2890 Martha IJM 165 100 f 1290 Bruinvisch IJM 97 115 f 1270 Besommingen van 22 loggers nog niet be kend. (Nadruk verboden.) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.84—0.69. Griet per 50 K.G. 251'5 Tongen per K.G. 1.32—0.74. Middelschol per 50 K.G. 22.50.. Zetschol per 50 K.G. 22—17. Kleine schol per 50 K.G. 1'53. Schar per 50 K.G. 8.4.90. Rog per 20 stuks 1714. Vleet per stuk 2.501. Groote schelvisch per 50 K.G. 23. Middelsohelvisch per 50 K.G. 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 15 9.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 61.90. Kabeljauw per 125 K.G. 60—33. Groote gullen per 50 K.G. 1813.50. Kleine gullen per 50 K.G. 81.25. Wijting per 50 K.G. 2.10—1.25. Makreel per 50 K.G. 7—4.60. Heilbot per K.G. 0.84. Leng per stuk 0.860.70. Koolvisch per stuk 0.53—0.30. Versche haring per kist 2.901.90. (Nadruk verboden) VISSCHERIJ Scheveningen, 6 September. Van de haringvisscherij kwamen binnen: 12 schepen met te zamen 321 last haring, nl. SCH 3, reederij A. van der Zwan en Zo nen, 29 last G. D. IJ. 48, visscherij mij „Mewa" 26 last, SCH 20, N.V. reederij en Kuiperij v.h. J. J. Tuyt, 25 last, SCH 84, J. J. van dei- Toorn, Anz, 31 last, SCH 263, D. de Mos, 25 last, SCH 264. Gebr. van Leeuwen, 25 last, SCH 496 M. Varkevisscher, 21 last SCH 56 M. den Duik Gzn., 29 last, SCH 246 J. den Duik en Zn., 24 last SCH 169, Erven C. J. van Leeu wen, 27 last, SCH 5. J. J. van der Toorn Azn., 31 last, SCH 16, a. Tuyt, 23 last. Scheveningen 6 September 1937 (A.N.P.) Steurharing f 10f 12,50 Tarbot 3880 ct. per K.G. Griet 38—45 ct. per K.G. Tong 75137 ct. per K.G. Middelschol f 7,60f 8 per 40 K.G. Kleinschol f3,30—f6,90 per 40 K.G. Schelvisch f2,80—f3,80 per 40 K.G. Versche haring f 1,90—f 2,60 per 40 K.G. De zandwoestijn op het Oosterduinplein. Komt er eindelijk verandering? Wij hebben reeds eerder de aandacht ge vestigd op den onhoudbaren toestand op het Oosterduinplein. waar in een drukken ver keersweg Burgemeester Rambonnetlaan Oosterdüinweg een onbestraat gedeelte ligt, dat een doorn in net oog is van de vele wan delaars en wielrijders (rijverkeer is onmoge lijk) die hier dagelijks passeeren. Tot nu toe is de onhoudbare toestand nog steeds behou den gebleven en de hoop van velen, dat het terrein nadat men met het rioleeringswerk in den Oosterduinweg gereed was gekomen, be straat zou worden is niet in vervulling gegaan. De toestand is niet verbeterd maar verer gerd. Want voorheen kon men er met een rij wiel nog behoorlijk passeeren. Met het .leg gen der rioolbuizen is de grond losgemaakt en verder heeft men de zaak maar blauw-blauw gelaten, zoodat het nu heelemaal „onhoud baar" is. Maar nu is de kans groot, dat er eindelijk verbetering komt. dank zij het feit, dat er plannen bestaan tot bebouwing van de Burge meester Rambonnetlaan nabij het Ooster duinplein, Wanneer deze plannen doorgaan, zal er ter plaatse heel wat veranderen en ver beteren en daarom is het dan ook ten zeerste te hopen, dat er geen spaak in het wiel komt, want anders is de toestand nog zoo als het 100-jarig bestaan van IJmuiden gevierd wordt, Wanneer de huizen er komen, zal een der oude boerderijen moeten verdwijnen. Een deel van het Oosterduinplein zal dan als plantsoen worden ingericht. Laat ons het beste er van hopen. VERWACHTE VTSCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Alma, IJm. 44: Vangst 20 m. schelvisch, 130 m. braadschelvisch. 45 m. gul, 45 m. platvisch, 125 m. makreel, 45 m. wijting, 20 m. radio. Totaal 430 m., benevens 200 st. stijve kabel jauw. Derika, IJm. 417. Vangst 25 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 90 m. ma kreel. 25 m. radio, 30 m. kl. schol, 30 m. wij ting. Totaal 340 in. benevens 100 st. stijve kabeljauw. Antje RO 15. Vangst 35 m. schelvisch, 190 cn. braadschelvisch, 20 m. wijting, 45 m. gul, en kabeljauw, 25 m. makreel, 50 m. platvisch. Totaal 355 m. Vlaardingen, 6 September. Van de haringvisscherij, kwamen binnen 16 schepen met tézamen 413 last haring, nl. VL 217, visscherij mij. Vlaardingen, 35 last, KW 34, Gebr. den Duik, Handelmij., 30 last KW 107, A. Kuyt en Zn., 18 last VL 197, N.V. Mij. Nommer Eén, 15 last, VL 199 idem, 31 last VL 84, N.V. Voorheen A. Verboon, 21 last VL 89, N.V. G. Kornaat's Handel mij 24 last, VL 86, N.V. Dogger Mij. 22 last, VL. 16 idem, 42 last VL. 132 N.V. Stoomvisscherij Flevo, 3 met 26 last, KW 123 Visscherij Mij. ten Brit tenburg 26 last, KW 45, J. Parlevliet 23 last, KW 70, J. Schoonenburg, 22 last, KW 41 Vis scherij Mij., „Kennemerland", 24 last, KW 151, N. Parlevliet, 27 last, KW 141, Gebr. den Dulk's Handel Mij. 27 last. NAAR DE WESTKUST. De logger KW 76 en de Betje RO 16 zijn naar de Westkust vertrokken. HEEMSKERK Dubbel woonhuis afgebrand. Aan blusschen viel niet te denken. Door onbekende oorzaak is Zondagavond brand ontstaan in het dubbele woonhuis Oud Beierlusf', aan den Hoogdoi-perweg. Beide perceelen brandden geheel uit. De brand is ontstaan in het perceel be woond door den heer A. Lorié, die evenwel afwezig was. Een dikke zwarte rookmassa steeg op uit het onbeschoten dak. Juist toen de brand weer onder leiding van commandant Visser arriveerde, sloegen de vlammen naar buiten. Aan blusschen viel niet meer te denken. Men bepaalde er zich toe, de brand tót de beide perceelen te beperken, zoodat de dichtbij staande woonhuizen bespaard bleven. De belangstelling was op dezen drukken weg zeer groot, doch de politie slaagde er in, het verkeer zoo te regelen, dat geen stagna tie ontstond. Burgemeester Vreugde was op het terrein van den brand aanwezig. Uit het perceel bewoond door den heer E. v. d. Born, die niet verzekerd was had men nog tijd gevonden om het meubilair in veiligheid te brengen. De heer Lorié, was, evenals de eigenaar van het huis, de heer J. Schermer uit Uitgeest, verzekerd. BEVERWIJK DIPLOMA ZWEMMEN IN ADRICHEM. Onder zeer groote belangstelling en onder begunstiging van fraai zomerweer is Zater dagavond in het zwembad Adrichem voor de laatste maal in dit seizoen gezwommen voor het diploma. Aan 7 leerlingen kon het di ploma worden uitgereikt. 3 leerlingen werden afgewezen. Dames: N. Hartog-Kostelijk, S. Kievit- Dragstra, M. Duyve-Brand, A. Bruineberg, J. Schotman, E. v. d. Wijst, P. Snuif. T. Veter, J. Kruk, J. v. d. Geest, A. v. Doorn, M. v. d. Plas, B. Alders, B. de Goede, J. v. d. Mey, N. Zwart, L. ICons. T. Essink, M. Braun, N. Seignette, L. Sterk, H. Seignette en C. J. Huyer. Heeren: J. H. Hanstede, B, Bokelman, R. J. Oosterveen, P. Elmers, J. Terhoeven, W, v. d. Burg, B. Bruineberg, B. Sluiter, W. Braun, P. Schouten, J. Teekamp, S. Koeken dorp, G. Zeelenberg, A. de Jong. GOED AFGELOOPEN ONGEVAL. Een taxichaufeur bracht Zondagmiddag twee Amsterdammers, die min of meer onder de invloed van sterken drank verkeerden, met zijn wagen van Wijk aan Zee naar Beverwijk. Ter hoogte van Tusschenwijk, waar de auto met een snelheid van ongeveer 65 K.M. reed, vloog plotseling een der portieren open en een der inzittenden kwam op de straat terecht. De hevig geschrokken chauffeur stopte on middellijk en dacht niet anders dan een ern stig gewonde passagier op den weg te zullen aantreffen. Tot zijn groote verbazing krab belde de man evenwel overeind en bleek er wonderlijk genoeg, zonder letsel te zijn afge komen. Hij begon onmiddellijk een hevig dispuut met den chauffeur, niet zoozeer over het feit, dat hij zoo'n ernstigen val had ge maakt, maar wel over de vergoeding van de aan het portier van de auto aangerichte schade. De deur- van de auto was n.l. geheel ontzet. De chauffeur liet de heeren weer in stappen en reed met zijn „vrachtje" naar het politiebureau, waar hij de dienstdoende bri gadier uitnoodigde, de heeren tot rede te brengen. Aangezien het hier evenwel een ci viele zaak betrof, kon de politie den chauffeur geen hulp bieden. De beide badgasten zijn rustig naar Amsterdam vertrokken en lieten den chauffeur met zijn beschadigd wagen staan. Het ongeval, dat zoo goed is afgeloo- pen, was vermoedelijk ontstaan, doordat in een bocht van den weg een der inzittenden zijn toch al wankel evenwicht niet heeft kun nen bewaren en tegen de sluiting van het portier terecht kwam, dat daardoor open vloog. DE WIELERWEDSTRIJDEN OP DE BAAN. Hedenavond worden op de Zaansche wieler baan te Assendelft populaire wielerwedstrij den gehouden. IIAqne llNDEM/ Onze betere reizen Italiaanscbe Meren 1 1 Soptombor, 9 dog*», 102,— Autorels Parijs 1 8 Soplombor, 7 dagon, 64,— REISBUREAU LINDEMAN Barteljorisstraat 3, Telefoon 12679 Lid der Nederl. Vereen, v. Reisbur. (Adv. Ingez. Medj (Is reeds ln een deel eener vorige oplage geplaatst.) PROF. DR. E. VAN SLOGTEREN. Naar aanleiding van de benoeming van prof. vai Slogteren tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw schrijft het Weekblad voor Bloembollencultuur: Wij behoeven prof. Van Slogteren aan geen onzer lezers voor te stellen; ieder, die di rect of indirect met het bloembollenvak te maken heeft, kent hem, en weet, welk be langrijk werk hij ten behoeve van ons vak verricht heeft en nog steeds verricht. De cul tuur is door den arbeid van den „bollendok- ter" en zijn medewerkers heel wat verbeterd, terwijl door dat werk ook de afzetmogelijkhe den vergroot zijn en in de toekomst nog meer vergroot kunnen worden. Het belangrijke we tenschappelijke werk van Prof. van Slogteren is dan ook voor de practijk van de grootst mo gelijke waarde. Dat den professor niets te veel is, blijkt ook wel hieruit, dat hij vorlgen winter niet ge aarzeld heeft om ondanks bezwarende omstandigheden den Oceaan over te steken om d onze belangen in de Ver. Staten te hel pen verdedigen. Dat het resultaat van deze reis niet zóó is geweest, als wij allen gehoopt hadden is zeker niet aan onze delegatie te wij ten. Met name prof. van Slogteren heeft daar op een zeer knappe en tegelijk zeer tactische wijze voor ons gewerkt, en wat bereikt is, is zeker aan het werk van onze delegatie, en in het bijzonder aan dat van onzen professor te danken., Wij hebben de volle overtuiging uit naam van het geheele bloembollenvak te spreken, wanneer wij ook op deze plaats onze hartelij ke gelukwenschen aan prof. Van Slogteren doen toekomen ter gelegenheid van deze hoo- ge onderscheiding, die getuigt van de groote waardeering voor het wetenschappelijk onder zoek, dat onder zijn leiding staat. Wij hopen ook, dat prof. Van Slogteren nog lang zijn voor ons vak zoo noodigen arbeid zal kunnen ver richten. TWEE WIELRIJDERS AANGEREDEN. Vrijdagavond kwart over zes had op den Schotersingel bij den Verspronckweg een aanrijding plaats tusschen een personen auto, bestuurd door een koopman uit Bloe mendaal. die van de Schoterbrug naar den Verspronckweg wilde rijden en de 48-jarige verpleegster M. S., die met haar 45-jarige zuster per fiets in dezelfde richting reed. De aanrijding ontstond doordat de autobestuur der plotseling naar rechts moest uitwijken voor een touringcar, waarvan de bestuur der een te groote bocht maakte. Het achter wiel van de fiets der verpleegster werd ge raakt, waardoor zij in aanraking kwam met haar zuster. Beide dames vielen. De ver pleegster brak haar linker onderbeen. Haar zuster kreeg een bloeduitstorting in den rechter arm en een blessure aan de linker hand. Door leden van den Ongevallendienst werd eerste hulp verleend, waarna de ver pleegster per ziekenauto naar het Diacones- senhuis werd vervoerd, De rijwielen werden vernield. De chauffeur van de touringcar is onbekend gebleven. Volgens getuigen heeft de besturuder van de personenauto geen schuld aan het ongeluk. De politie stelt een nader onderzoek in. Aan omstanders, die de aanrijding gezien hebben, wordt verzocht zich voor het ver strekken van inlichtingen aan het Politie bureau Smedestraat te willen aanmelden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van politie. Smedestraat. Uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, Politiebureau, Smedestraat: broche, Copini, Stuijvesant- straat 57; binnenband van motorrijwiel, Starreveld, Engelszstraat 40; duif, Weller, Dolfijnstraat 17; hond, Asyl. Ridderstraat 11, idem, Drogtrop, Romolenstraat 60; jasje, Schaas, Berkenrodestraat 31; idem, Treffers, Leidscheplein 4-2; katten, Asyl, Ridderstraat 11; zakmes, Blom, Rijksstraatweg 61; man chetknoop, Mol, Ramplaan 54 A; oorbelletjes, de Korte, Cremerstraat 80; portemonnaie met inhoud. Stijman, Spaarnhovenstraat 54, idem. Koedijker, Ged. Schalkburgergracht 76; idem, v Hensbergen. Kleverlaan 136; rij wielplaatje, Blom. Drappenierstraat 24; gou den ring, Bleukens, Lotterstraat 29; speld, Verlaan, Klarenbeekstraat 61 rood, acten- tasch, damestasch met inhoud, Politiebureau Smedestraat; voetbal. Houtstra. Benviljoens- straat 34 zw. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Augustus 1937 Bevallen: 2 Sept. H. L. Seiler—-Nolck. d„ 3 Sept. G. Heijbiom—v d. Berg d., A. M, Semp— Akerboom, d., M. J. ArnkenBolier, z. Overleden: 3 Sept. J. Schaapde Vos, 83 j,4 v. Marumstraat,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11