BOE emen akkertjes CACHETS) Roekelooze manoeuvre DAT 'S VERDIEND Moeder en kind in brand MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Kano trachtte tusschen een sleep door te varen Twee menschenlevens te betreuren Zaterdagmiddag- ging de 37-jarïge heer W. K. v. d. H., uit Overschie, ambtenaar van de kinderwetten, ka novaren in de Schïe. Hij nam zijn zes jarig dochtertje Wilhelmina en haar zesjarig vriendinnetje, Cornelia Gr., eveneens uit Overschie, mee. Ter hoogte van het buiten „De Tempel" ontmoette men een van Delft komen de sleep, bestaande uit de sleepboot „Kampen" van den stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr., kapitein W. M. Boo mer en het sleepschip Najada, schip per Mol, uit Werkendam. De heer v. d. H. probeerde tusschen sleepboot en sleepschip door te varen, hetgeen echter niet gelukte: het sleepschip voer tegen de kano op deze kap seisde en zonk onmiddellijk. Zoowel van beide schepen als van de zijde van verschillende andere pleziervaarders, die in de buurt waren, kwam men dadelijk de drenkelingen te hulp. Verschillende personen begaven zich gekleed te water en men slaagde er in Wilhelmina v. d. H. op het droge te brengen. De heer v. d. H. noch Corrie Gr. kon men echter vinden. Terstond werd de politie van Over schie gewaarschuwd, die in' den loop van den avond de lijken van de beide slachtoffers heeft gevonden. De „Van Heutsz'' viel van de eene aanvaring in de andere. Berging wordt met man en macht voortgezet Verrassingen acht men niet uitgesloten. BATAVIA. 5 Sept. (Aneta-ANP) Naar uit Hongkong wordt vernomen, heeft het ge beurde met de „Van Heutsz" zich als volgt toegedragen: De „Van Heutsz" was bezig de typhoon voor beide ankers „af te rijden", toen plotseling beide kettingen tegelijk braken en het schip op drift raakte, daarbij dwars aandrijvend op de „Gertrudemaersk", waardoor veel schade aan stuurboord ontstond. Daarop volgde een aandrijving met het Chineesche stoomschip „Hai Lee", waardoor zware schade voor de „Van Heutsz" ontstond onder de waterlijn. Het schip dreef toen wederom langs zijde van de „Gertrudemaersk", waarvan de ge zagvoerder van de „Van Heutsz", de heer Huyer, wetende, dat de „Van Heutsz" in zin kenden toestand verkeerde, gebruik heeft ge maakt tot het doen overloopen van de 1200 passagiers. Hierbij werd belangrijke schade opgeloo- pen aan het bovendek en wel aan bakboord. Beide schepen dreven af naar Green Is land, totdat plotseling het sleepende anker van de „Gertrudemaersk" hield en dit laat ste schip, al afzwaaiende, aan de „van Heutsz" verdere schade toebracht aan den voorsteven en aan het voorschip. De „Van Heutsz" strandde daarop nabij de Oostkust van Green Island. De berging wordt met man en macht door de Tai Koo Dock Coy verricht. De scheur aan stuurboordzijde is reeds gedicht, maar er zullen nog vele werkzaamheden noodig zijn voordat men de „Van Heutsz" van den rots bodem zal kunnen lichten. De weersomstandigheden zijn gunstig, doch verrassingen zijn niet uitgesloten, ook door de spanning, waaraan het schip met vier rui men vol water blootgesteld is. De haring voor Rusland. Jongen bij het baden in zee verdronken. Zijn zusje bij toeval nog gered. Toen Zondagmiddag de beide kinderen van de familie Köllmann uit Alkmaar, een jongen en een meisje, die met hun ouders te Bergen aan Zee vertoefden, aan het baden waren, verdwenen de kleinen plotesling in de diepte zonder dat dit opgemerkt werd. Een bader vond toevallig het reeds gezon ken meisje, bij wie door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer konden worden opgewekt. Het gelukte niet den jongen terug te vinden en pas toen na anderhalf uur de vloed opkwam werd het- lijk van den negenjarigen knaap door de zee op het strand geworpen. Prijsvraag „Vroolijk Tooneel voor de Jeugd". Jury heeft uitspraak gedaan. De jury voor de prijsvraag, uitgeschreven door het tooneelfonds „Ons Leekenspel" te Bussum met de bedoeling te komen tot de uitgave van een bundel vroolijke tooneel- spelen voor de jeugd, heeft besloten een prijs van driehonderd gulden toe te kennen aan drs. W. Snitker te Heemstede voor diens spel „Maskerade" en een prijs van honderd vijf tig gulden aan Lode Cantens te Antwerpen (België) voor diens spel „De opstand der poppen". De prijs van vijfhonderd gulden uitgeloofd voor een oorspronkelijk, avond vullend spel werd door de jury aan geen der ingekomen inzendingen toegekend. De bekroonde spelen zullen voor 15 October a.s. door het tooneelfonds ..Ons Leekenspel" in een goedverzorgde bundel worden uitgege ven tezamen met verschillende andere spe len, welke door de jury 11a zorgvuldige selec tie daarvoor zijn aangewezen. Moeilijkheden uit den weg geruimd. Dezer dagen heeft de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij be richt ontvangen, dat de Russische inspec teur, die, evenals vorige jaar, ook dit jaar de haring zou komen keuren, welke door Rusland in ons land is gekocht, verhinderd was naar ons land te komen. In verband hier mede werd voorgesteld met de levering te wachten tot October. Indien hieraan geen gevolg gegeven kon worden zou vroegere ver scheping wel mogelijk zijn, wanneer de ha lting in Rusland werd gekeurd. Op beide voorstellen is de Reedersvereeni ging niet ingegaan. Zij heeft bericht, dat zij zich zou houden aan de overeenkomst, dat de eerste levering begin September dient te geschieden. Mocht geen inspecteur naar hier kunnen komen, dan zou de keuring geschie den door de Reedersvereeniging voor de Ne derlandsche haringvisscherij. Hiervoor is in middels reeds een controleur benoemd. Thans is telegrafisch bericht ontvangen dat hiermede van Russische zijde accoord wordt gegaan. Maandag 13 September a.s. zal een begin worden gemaakt met de ver scheping naar Rusland van de eerste 13000 vaten Schotsche haring. De wijziging van de heffingen op boter enz. Doel der verlaging ,ook de minst-draag- krachtigen er van te laten genieten. Naar aanleiding van in de pers verschenen commentaren op de met ingang van 29 Aug. j.l. in werking getreden wijzigingen in de hef fingen op boter, margarine, vetten en oliën, waarbij wordt te kennen gegeven, "dat de beter gesitueerden bij deze wijzigingen be voordeeld zouden zijn, wordt ons van 'be voegde zijde het volgende medegedeeld: Bij het bezien van wijzigingen, welke in de heffingen, gelegd op boter, margarine, oliën en vetten, worden gebracht, dient in de aller eerste plaats in het oog te worden gehouden, welke de grondslag dezer heffingen is. Deze grondslag is de steun, welke aan de melkvee houderij indertijd geboden moest worden, welke steun ook thans nog niet gemist kan worden. Bij het verleenen van dezen steun worden de drie volgende hoofdprincipes ge volgd: 1. Het verleenen van geldelijken steun door middel van toeslagen, waarvoor de door, de heffingen opgebrachte gelden dienen; 2. Het treffen van maatregelen, welke tot de meest wenschelijike prijsverhouding tus schen de 'boter, margarine, vetten en oliën kunnen leiden; 3. Het treffen van maatregelen, welke tot den meest wenschelijken afzet van de onder 2 genoemde artikelen kunnen voeren. Bij iedere wijziging nu welke in de heffing op boter, margarine, vetten en oliën wordt gebracht, liggen deze principes ten grondslag. Dat daarbij door den minister van economi sche zaken zooveel mogelijk rekening wordt .gehouden met de draagkracht der bevolking spreekt van zelve. 'Dit is eveneens gebleken uit de jongste wijzigingen, waarbij, hoewel de positie van de boter in het bijzonder aan leiding tot verlaging der heffing op boter gaf, niettemin ook voor de margarine en de oliën en vetten een prijsverlaging mogelijk is ge- Hierbij moge in het bijzonder gewezen wor den op het feit, dat de verlaging der heffing op het product, dat juist door de minst draag- krachtigen in het bijzonder wordt gebruikt, n.l. vet, procentueel niet minder is geweest dan de verlaging van de heffing op boter. Bovendien is in de beschikbaarstelling van goedkoope margarine en vet aan het meest- behoeftige deel onzer bevolking, geen wijziging gebracht, zoodat dit deel der bevolking deze producten zonder eenige heffing kan betrek ken. DE HEER SEM DRESDEN GEÏNSTALLEERD ALS DIRECTEUR VAN HET KON. CONSERVATORIUM TE 's GRAVENHAGE. In het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te 's Gravenhage is Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van de commissie van toezicht en 't collge van leeraren de nieuwe directeur, de heer Sem Dresden, officieel geïnstalleerd. De installatie geschiedde door den voor zitter van de commissie van toezicht, mr, G. A. van Haeften, die den heer Dresden hartelijk welkom heette en de beteekenis schetste van de taak, welke de nieuwe di recteur als opvolger van dr. Joh. Wagenaar op zich had genomen. De heer Dresden werd vervolgens toegesproken door den heer Ever- hard van Beijnum, praeses van de vereeni ging van leeraren en leeraressen aan het koninklijk conservatorium, waarna de direc teur tenslotte een rede hield. De onderaardsclie gangen te Gouda. Het gemeentebestuur van Gouda ontving van de Nederlandsche vereeniging tot bestu- deering van het Wichelroede-vraagstuk. „eD Wichelroede", wier leden op 14 Augustus j.l. te Gouda experimenteerden in verband met de vermoedelijke aanwezigheid van „onder- aardsche gangen" ter plaatse waar het voor malige kasteel van der Goude stond, een verslag van de gehouden oefeningen. De bevindingen der vereeniging zijn sa mengevat in een conclusie en een advies. De conclusie luidt: Intacte gangen met een bepaalde hoogte en breedte zijn door de vereeniging niet aangegeVen kunnen worden. Hoogstens kun nen er hier en daar intacte deelen voor komen, Over het algemeen duiden de uitsla gen onzers loopers op steen in den bodem, mogelijk in metsel verband. Het advies luidt: Alvorens tot eenig graafwerk te be sluiten waren door kleine boringen proeven te nemen. Bij deze boringen kunnen aanwij zingen worden verkregen om desgewenscht een eventueel onderzoek door graven voort te zetten. Prinselijk gift voor restauratie van Bergsclien inolen. Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben den penningmeester van de stichting „Cur- tevenne" tot behoud van natuur- en cultuur- schoon van de Kortenhoefsche plassen en omstreken een gift doen toekomen voor de restaurantie van den Bergschen molen in den Stichtsch-Aiikeveenschen polder. De „Aizkori Mendi" is gestolen. Map juist fepeofiiestd va» de ZOMERPRIJZEN Schouwtjeslaan - Tel. 10070 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Schiphol krijgt een centrale luchtverkeerspolitie. De heer A. P. Dekker tot chef van den nieuwen dienst benoemd. De havenmeester van het vliegveld Eelde, de heer A. P. Dekker, is benoemd tot ohef van den algemeenen luchtverkeersdienst, een nieuwe centrale instantie ter regeling van het luchtverkeer, welke op Schiphol zal zetelen. De heer Dekker zal met zijn assistenten hebben te zorgen voor een zoo groot mogelijke veiligheid van alle civiele machines, die zich boven Nederlandsch grondgebied in de lucht bevinden. Deze centralisatie heeft tot gevolg, dat bij voorbeeld een Duitsch vliegtuig, wanneer het 'boven ons land komt, niet meer, zooals tot nu toe het geval was, zich met het vliegveld Twente in verbinding stelt, maar dat alle piloten in de toekomst rechtstreeks contact zullen houden met de centrale „verkeerspoli tie" op Schiphol. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) Alphen a. d. Rijn. Equipage was in haar geheel ontslagen. Jongen aan acute bacillaire dysenterie overleden. Naar wij vernemen heeft het medisch on derzoek naar de verontrustende ziektege vallen. welke zich eind Augustus te Alphen a d. Rijn hebben voorgedaan en tengevolge waarvan de vijftienjarige H. Meerlo in het Academisch Ziekenhuis te Leiden is overle den, thans definitief uitgewezen, dat het hier een geval van acute bacillaire dysenterie be trof, welke veroorzaakt is door een infectie, De oorzaak van deze infectie kon echter tot dusverre nog niet worden vastgesteld. Met zekerheid staat derhalve vast, dat van vleeschvergiftiging geen sprake is. Benauwde oogenblikken voor de drie Nederlandsche opvarenden. Het Spaansche stoomschip „Aizkori Mendi", dat Vrijdagmiddag zoo over haast de Rotterdamsche haven heeft verlaten, blijkt door de bemanning te zijn gestolen. Zij waren n.l. den vorig en dag door de reederij ontslagen. Daar het schip ruim van kolen en proviand is voorzien, hebben zij voor- loopig niets te vreezen. De waterklerk, de heer H, C. Andriessen. die het gebeurde op het schip heeft meegemaakt, heeft o.m. het volgende verteld: Het Spaansche schip zou van de Maashaven naar Wüton-Feijenoord worden verhaald, ech ter niet om te repareeren, want het schip had geen enkel defect, maar met de bedoeling om aan het Rotterdamsche havengeld te ontko men. Om toe te zien, dat het verhalen normaal zou verloopen bevond de heer Andriessen zich aan boord met zijn collega-waterklerk den heer F. van der Heyde. Natuurlijk bevond zich mede aan boord een loods, de heer Scheurkogel. Terwijl ik op de brug stond, aldus de heer Andriessen, werd mij gevraagd even naar be neden te gaan naar mijn collega, die naar mij had gevraagd. Nauwelijks echter beneden of ik hoorde plotseling vier stooten op de stoom fluit. Meenende dat er iets niet in orde was, begaf ik mij weer naar de brug, alwaar ik tot mijn niet geringe verbazing gewaar werd, dat de trossen van de sleepbooten los waren van de Spaansche boot. De vier stooten moeten een afgesproken teeken zijn geweest. Trouwens uit de geheele wijze van optreden van kapitein en bemanning was terstond op te maken, dat de „ontvluch ting" te voren was georganiseerd. De trossen gekapt. Zoodra de loods Scheurkogel in de faten had, dat men een hachelijk avontuur ging be leven, trachtte hij de telegraaf op „stoppen" te zetten, doch dit werd hem met geweld belet door den kapitein. De loods werd, wat men noemt „omvat" en kon niets meer uitrichten. De kapitein zette de telegraaf op full- speed". De sleepboot-kapiteins, die zich plot seling los zagen van de „Aizkori Mendi" heb ben nog getracht langszij te komen en aan een der sleepbooten gelukte dit aanvankelijk. Een ijzeren laddertje werd tegen den romp van het Spaansche schip geplaatst, teneinde de zich aan boord bevindende Nederlanders in de ge legenheid te stellen het schip te verlaten. Het laddertje werd echter omver geworpen en de Spanjaarden weigerden ons van boord te doen gaan. De „Aizkori Mendi" voer zóó snel, 'dat wij spoedig de sleepbooten alsmede het bootje van de rivierpolitie ver achter ons hadden. Bedreiging. De kapitein van het vluchtende schip deelde ons mede, dat wij zouden worden afgezet te Hoek van Holland op de' loodsboot. Maar wan neer er geweld zou worden gebruikt of gescho ten. dan zouden wij er het eerste aangaan. Begrijpelijk hebben wij eenige benauwde uurtjes doorleefd in het angstige vooruitzicht, dat men ons over boord zou werpen in volle zee, wanneer er geweld zou worden gepleegd, om de „Aizkori Mendi" te doen stoppen. Van een gevecht aan boord onder de be manning is niets gebleken. Eerst later hebben wij bemerkt, dat drie leden van de beman- nin. die de reis naar Bilbao niet wilden mee maken, aan boord waren opgesloten. Deze drie Spanjaarden zijn met ons te Hoek van Hol land van boord gezet. Bij Hoek van Holland heeft de „Reporter" nog getracht het Spaansche schip te doen stoppen, maar dit is niet gelukt. Met de heeren Van der Heijd'e, Andriessen en Scheurkogel zijn drie Spaansche schepe lingen t.w. een stoker, een stuurmansleerling en een leerling-machinist, buitengaats van boord gegaan. Ze zijn door de politieboot op gepikt en ter beschikking gesteld van den vreemdelingendienst. Voordat ze van boord gingen, heeft de kapitein hun de volle gage uitbetaald. Het schip heeft 1500 ton bunkerkolen aan boord en minstens voor een maand proviand, want de „Aizkori Mendi" was te Rotterdam uitgerust voor een reis naar Noord-Amerika en dan naar Dakar. De kapitein en de eerste stuurman hadden hun vrouwen aan boord, die de vorige week van Spanje naar Rotterdam waren gekomen. Het vermoeden bestaat, dat de bemanning hoopt een „goede beurt" bij het Franco bewind te maken, wanneer ze zich met zulk een groot schip komt melden. Kleine aan opgeloopen wonden overleden CULTUREELE CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN VOOR In de zovenzaal van Royal te Arnhem is de landelijke vergadering gehouden voor de cultureele cursussen voor werkloozen, onder leiding van den heer F. Wind, directeur van PBiNIA, het Nederlandsche technicum te Arnhem. Na een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Chr. Matser, wethouder van Sociale Zaken te Arnhem en de heeren F. van der Hout en H. W. Lindenman, controleurs van de regeering, wees spr. er op, dat het doel van deze vergadering was het verkrijgen van meer contact tusschen hen, die zich met de cursussen bemoeien. Verheugend was daar om de groote opkomst van afgêvaardigden uit 42 gemeenten. De heer J.- Duffels, algemeen leider van de Centrale Werkplaats te Utrecht, hield ver volgens een inleiding over het onderwerp- „Het theoretisch technisch onderwijs aan de Centrale Werkplaats, in verband met de herscholing van vakarbeiders". De heer"F. G. C. Rothuizen gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling van de cultureele cursussen in de neriode 1936—'37 Het aantal deelnemende Gemeenten steeg van 12 tot 40, het aantal cursisten van 518 tot 1447. Ongeveer 68 procent van hen vond werk, 10 procent verliet den cursus wegens gebrek aan belangstelling. Nationale tentoonstelling op V olkstuingebied. In het R. A. I.-gebouw geopend. Zaterdagmiddag is onder" groote belang stelling de nationale tentoonstelling op volks- tuingebied (Natova), welke in het R.A.I.-ge- •bouw wordt gehouden van 4 tot en met 7 September, geopend. Rede voorzitter. De heer J. Vroegop, voorzitter van den bond van Volkstuinders, heette de aanwezi gen hartelijk welkom, inzonderheid den ver tegenwoordiger van den minister van Sociale Zaken, den heer N. de Graaff, en den verte genwoordiger van den minister van Econo mische Zaken, den heer mr. J. J. Wintermans. De tentoonstelling, aldus spr., is voor een groot deel tot stand gekomen door werkloo zen en hij bracht hun hiervoor hartelijk dank Hij hoopte, dat het resultaat zal zijn, dat meer gronden voor werkende en werk- looze arbeiders, in het belang van de beste ding van hun vrijen tijd. beschikbaar zal worden gesteld. De voorzitter gaf hierop het woord aan den heer Wintermans. Mr. J. J. Wintermans. waarnemend direc teur-generaal van den landbouw, opende vervolgens namens den minister van econo mische zaken de expositie. In de middaguren hield het algemeen ver bond van volkstuïndersvereenigingen in Ne derland een buitengewoon congres, waarop een aantal onderwerpen werd behandeld, waarmede het volkstuinwezen ten nauwste verband houdt. Als sprekers voerden het woord mevr. H. T.. Eibink van Beusichem, kinderarts te Am sterdam: C. A. 't Hart, vice-voorzitter van het Instituut van Arbeidersontwikkeling en ir. L. S. P. Scheffer, hoofd van de afdeeling stadsontwikkeling van P. W. te Amsterdam en rector Förster. Te Nieuwerkerk a. d. IJsel heeft Zaterdagmiddag het 2-jarig doch tertje van den heer V. een petro leumstel omgetrokken, waardoor de kleine in brand geraakte. De moe dei-, die te hulp snelde, liep eveneens brandwonden op alvorens voorbij gangers haar brandende kleeren konden dooven. Moeder en kind wer den naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd waar het kind aan de opge loopen brandwonden is bezweken. De toestand van de moeder is nog zorgwekkend. Ned. Heide Maatschappij. Algemcene vergadering te Enschedé.. Op de algemeene vergadering van de Ned. Heidemaatschappij te Enschedé werden de aftredende bestuursleden de heeren jhr. W. H. de Beaufort, mr. J. F. baron van Haer- solte, mr, J. C. A. M, van de Mortel en H. D. Louwes herkozen, terwijl in de vacature ont staan door het overlijden van den heer A. W. J. J. baron van Nagell, werd gekozen jhr. G. F. van Tets van Godschalxoord. De commissie voor het nazien van de re kening over 1936 rapporteerde dat deze in uitstekende orde was bevonden. Dr. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw schetste de groote beteekenis van de Ned. Heide Mij. voor den Nederlandschen landbouw. Spreker wees er op. dat de graanoogst nog steeds een zwak punt is voor Nederland. Sa menwerking tusschen overheid en Ned. Heide Mij. is dringend gewenscht. De directeur van het staatsboschbeheer, clr. van Steyn, zeide steeds te zullen streven naar een zoo goed mogelijke samenwerking. De heer J. H. van Heek, Enschede, richtte woorden van hulde tot dr. Lovink voor het geen deze ook in het verleden voor de.Ned. Heide Mij. heeft gedaan De heer Jordens, Deventer, bepleitte open stelling van de landgoederen voor de leden der Ned. Heide Mij. De voorzitter zegde on derzoek toe Met&KP- maarZOC—^ "AKKERTJES" dragen het AKKER-merk in ruitvorm. Dan weet Ge wat Ge inneemt, want een geneesmiddel is een zaak van vertrouwen. Let op! Op den inhoud komt het aan. Deze waarborgt U een snelle hulp bU: hoofdpijn, onbehaaglijkheid, griep, enz. Weiger daarom nabootsingen, die er misschien uiterlijk op lijken, maar waar van de inhoud niet te vergelijken is met het zéér bijzondere poeder, dat is sa mengesteld door Apotheker Dumont, waarmede "AKKERTJES" gevuld zijn. Nederlandsch Product- Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Adv. Ingez. Med.) „Sherard Osborn" passeerde Vlissingen. Schip zal te Rotterdam gesloopt worden. Het Engelsche stoomschip „Sherard Os born" passeerde Zondag, komende van Ta felbaai, Vlissingen op weg naar Antwerpen. Zooals men zich herinneren zal. hadden zich aan boord tijdens de reis moeilijkheden voorgedaan met de bemanning, die ontevreden was over de voedselvoorziening. Een oogen- blik leek het noodig. dat Engelsche oorlogs schepen, o.a. de ..Broke" zouden ingrijpen, doch dit kon worden vermeden. Toen het schip Vlissingen passeerde, was de toestand aan boord normaal. Het A. N. P. meldt nader uit Antwerpen: Omtrent de muiterij aan boord van de „Sherard Osborn", dat Zondagmiddag in de haven van Antwerpen is aangekomen, kan nog worden gemeld, dat de bemanning on tevreden was over het logies op het 59 jaar oude schip en tevens over het eten. Daarover hebben enkele woordenwisselingen met den kapitein plaats gehad. Tot een handgemeen is het echter niet gekomen. Toen na het door den kapitein uitgezon den S.O.S. de „Broke" naderde, seinde hij met vlaggen, dat alles rustig was. Naar wij vernemen zal het schip na de los sing naar Rotterdam vertrekken om daar gesloopt te worden. Inbrekers te Amersfoort gearresteerd. Het heeft er allen schijn van, dat de in braken in de afgeloopen maanden te Amers foort gepleegd, binnenkort zullen worden opgehelderd. De politie heeft nl. een man gearresteerd, die bekend staat als een be rucht misdadiger. Het betreft hier de 47- jarige J. L.. te Amersfoort woonachtig, die een groot deel van zijn leven in de gevan genis heeft doorgebracht. Vermoed wordt, dat hij uitgebreide relaties met de Amster- damsche onderwereld onderhield Behalve L is nog gearresteerd, de 25-jarige H. v. d B.' en de 31-jarige M. uit Amersfoort. Het drietal wordt er van verdacht een aan tal inbraken en pogingen daartoe, te Amers foort gepleegd, op zijn geweten te hebben. De mannen ontkennen echter nog, -t

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3