KORFIALf S HONKBAL WIELRIJDEN TAFELTENNIS HENCELEN HOCKEY SCHAKEN LAWNTENNIS HANDBAL M a a n D a G 6 SEPTEMBER 1937 haarlem's dagblad 8 HAARL. KORFBALBOND De Oosterkwartier—Haarlem-dag. Evenals verleden jaar werd ook nu weer een O K.—Haarlem-dag georganiseerd. Er deden nu 3 senior twaalftallen en 2 adspiranten twaalftallen mee. Het schieten van de Haar lem-twaalftallen was slecht. De uitslagen luiden: Oosterkwartier I—Haarlem I 10—1 Oosterkwartier IIHaarlem II 72 Oosterkwartier III—Haarlem III 11—0 Oosterkw. adsp. A.—Haarlem adsp. A. 17—0 Oosterkw. adsp. B.—Haarlem adsp. B. 10 Na afloop reikte de O.K. voorzitter, de heer Fabel, den wisselbeker uit. 's Avonds was er in het clubhuis nog een gezellig samenzijn. Dit was het slot van een uitstekend geslaag den dag. Oosterkwartier. Het voorloopige twaalftal waarmede Oos terkwartier I uitkomt in de 2e klasse N. K. B. afd. B. bestaat uit: Dames: D. Sigerius, C. Westerhof, G. Deen, J. Wange, M. de Korte en W. de Korte. Heeren: Th. Poelgeest, J. Poelgeest, N. Strui kenkamp, J. Vondeling, A. Drogtrop en W. v. d. Linden. Oosterkwartier 2 komt uit in de 3e kl. N.K.B. met de dames: G. Starink, S. Hommels, H. Koppen, A. Seyerius, R. Fabel en H. Schaap. Heeren: D. Buur, B. Timmermans. R. Poel geest, L. Waage, B. v. Marsbergen en P. Plooyer. t. h. b. Gespeeld: Zondag 5 September T.H.B. 3 Oosthoek 20. Op het T.H.B.-terrein Is gespeeld de wed strijd H.K.B.N.H.K.B. 3—3. Na strafworpen gewonnen der H.K3. Te spelen Zondag 12 September: T.H.B. 1 op de series van D.D.V. te Amster dam op het Parkschouwburg terrein. Hier gaan we allen gezamenlijk naar toe. Vertrek per fiets precies 9 uur van de Amster- damsche Poort. Zondag 19 September begint de competitie weer. Houdt dus allen den Zondag weer vrij om te spelen. Twaalftal-commissie vergadering Dinsdag 7 September bij J. Groeneveld. Leden met eenigen vrijen tijd kunnen op het terrein werken; er is nog veel te doen. Zaterdagmiddag 3 uur spelen onze adspi ranten op het Oosterkwartier terrein aan de Zomervaart. Secretaris: P. Meijer, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd, secr. C. Roose, Zomerkade 137. Nieuw adpirantlid P. Hortel, Schouwbroe- kerstraat 8, Heemstede. d. s. v. Secretariaat: Romolenstraat 11. Er werden geen wedstrijden gespeeld. In verband met de vroeg invallende duisternis, kan voortaan niet meer 's avonds geoefend worden. 'sZaterdags van 25 uur voor grooteren en adspiranten. R. C. H. promoveert naar de eerste klasse. Door een overwinning op Haarlem n is R. C. H. er Zaterdagmiddag in geslaagd, het eer- ste-klasse-schap te veroveren. Gaf de Haarlem-werper al in de eerste in nings driemaal een vrijen loop door vier wijd. in de derde beurt bleek pas goed hoe slecht hij er in was. Hier kreeg hij veertien spelers tegenover zich. Eenmaal had Jonkergauv; succes met drie slag en één keer door een goe den aangooi naar het eerste honk. Voor de derde nul zorgde M. Langereis door een goe den worp naar het eerste. Van de elf overigen bleef Vrugt op het honk, maar er kwamen tien over de thuisplaat. Die beurt beteekende vrij wel de overwinning voor R. C. H. Het was niet te verwachten dat de Haarlem-reserves ook zoo'n beurt zouden kunnen maken en dat bleek later ook duidelijk. Oomen gaf een keurigen driehonkslag. Van Geloven tweemaal een tweehonkslag. Een- honkslagen van Vrugt, Meyer, Van Thiel kwa men herhaaldelijk voor. Na de zesde innings, die RCH liefst elf punten opbracht, werd Jonkergauw vervangen door Corsten. Deze had wel de hand in twee nullen maar verdere score voorkomen kon hij ook niet. Na acht innings van Haarlem en zeven van RCH was de tijd verstreken en werd gestaakt. RCH had daarmee een plaats in de eerste klasse veroverd. De cijfers der innings zijn: Haarlem II: 1-1- 1-0-1- 0-1-0 totaal 5 R. C. H. I: 1-0-10-6-2-11-3-x totaal 33 E. O. O.—Blauw Wit (27-5) Voor EDO wierp eerst Van den Bom, maar in de tweede beurt gaf hij vijf van de zes spelers vier wijd. Goed veldwerk deed twee spelers echter sneuvelen op het tweede honk en Rietbergen werd uitgevangen op een fout- tip door Augustinus. Hierna wierp Schijve naar. Zijn eerste beurt was niet best. Drie maal gaf hij vier wijd en door Van Heeswijk en Damman werd hij geslagen. Die beurt bracht Blauw Wit vier runs op, waarmede het totaal van vijf bereikt was. In de volgende Vijf beurten is hier geen enkele run bijgeko men. In sommige beurten was dat voorname lijk het werk van Schijvenaar, in andere kwam dat succes door goed veldwerk. Verschillende spelers deden bv. een keurigen vang. Kr. Zandstra b.v. ving in het verre veld eerst Damman en later Rietbergen uit. Beide kee- ren liep een Blauw Witter in de val, zoodat tweemaal een dubbelspel werd genoteerd. Zoo bleven de driehonkslag van Blom en de tweehonkslag van Kolijn toch nog zonder succes. Zoowel van Ten Sïethof als van Riet bergen. die resp. drie en vijf innings voor Blauw Wit wierpen, kreeg EDO vele kansen om het slaggemiddelde op te voeren. Tweehonk- slagen leverden Schijvenaar, Van den Born, Van der Putten en Van der Schalie, terwijl het aantal eenhonkslagen groot was. Bijzondere vermelding verdient een pracht van een stoot- slag van Ter Smitte, waarmee hij gemakkelijk het. eerste honk haalde. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit- 0-1-4-0-0-0-0-0 totaal 5 E.D.O. I: 5-3-0-3-5-3-4-4 totaal 27 De Jonge Kampioen. Zondag' liet bovengenoemde vereeniging den tweeden wedstrijd verrijden om den Kex*k- man-'beker. De eerste winnaar was A. de Vries. A. en B.-klasse 60 K.M.: 1. Smit tijd 1 uur, 40 min. 45 sec.; 2. F. Hoogland 1-41-10; 3. J. Munk 1-41-12; 4. De Vries 1-41-20; 5. Van Loenen 1-41-55. B.M. C-kl. 60 K.M.: 1. Tichelaar tijd 1 uur 51 min. 2. Weijers 1-51-2; 3. H. Köops 1-53-30. Juniores 37V2 K.M.; 1. J. Jansen; 2. K. Neeft; 3. K. Meijer; 4. Gerritsen; 5. De Bruin. Hedenavond vergadering in het clublokaal. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield den 4en record-wedstrijd voor den Wijnands en van Rensen-beker over 60 KJVI. De uitslag luidt: 1. C. de Gier 1 uur 42 min.; 2. R. Taverne 1 uur 44 min. 50 sec.; 3. J. Jas 1 uur 45 min. 46 sec.; 4. J. Bouman 1 uur 46 min. 50 sec.; 5. W. Koe kenbier 1 uur 57 min. 20 sec. De C-kl. reden 50 K.M. record voor den ,Excelsior"-beker. J. Jonker wist op fraaie wijze te winnen, tijd 1 uur 32.48; 2. Fr. Jansen 1.33.30; 3. F. de Nijs 1.34.16 (buiten mededin ging) 4. Kleinhout 1.34.45; 5. L. Wilkens 1.35.57. De Juniores reden 25 K.M. record voor den „Excelsior"-beker. 1. werd Van Tongeren tijd 47 min. 20 sec.; 2. Nodelijk 49 min 112/5 sec.; 3. Van Sinderen 50 min. 20 sec.; 4. G. v. Dijk 51 min. 31 sec.; 5. Jas 52 min. 2 sec.; 6. J. Deen 56 min. 45 sec. De veteranen reden een wedstrijd over 25 K.M.: 1. G. Jonker; 2. Gelaudie; 3. W. Jas; 4. Phillippo; 5. Chr. Weijers; 6. Frans de Nijs. Hedenavond ledenvergadering voor den jubi leum-wedstrijd en de kampioenschappen op de Halfwegsche Wielerbaan. Achilles. Zondag hield Achilles geen clubwedstrijd op den weg, daar het kampioenschap van Haarlem op de Heemsteedsche b.aan ver reden werd. Dinsdag won het lid J. Klinkenberg het lange afstand-kampioenschap van Haarlem op den weg, en Zondag won T. Peetoom het lange afstand kampioenschap op de baan. J. Rijneveld werd tweede, C. de Vos achtste. Ook in de sprint werd Achilles geplaatst, daar het lid N. Kemp de derde plaats bezette. Hedenavond vergadering met prijsuitrei king te 8.30 uur. Van Vliet no. 2 te Parijs. Hij wint de tijdrace. Uit Parijs: Scherens heeft voor de eerste maal na zijn Kopenhaagsche zege de neder laag geleden. In de sprintwedstrijden werd hij derde achter Gérardin en Van Vliet. Laatstgenoemde verrichtte een fraaie pre statie door de tijdrace over een ronde met vliegenden start te winnen. Hij noteerde 27.2 seconde, tegen Gérardin 27.4 sec. en Scherens 28 sec., wel een bewijs dat onze landgenoot goed in vorm is. Een groep deelnemers aan den jaarlijkschén Korfbaldag van Oosterkwartier- tegen Haarlem-twaalftallen, waarvoor de H. K. C. „Oosterkwartier" een wissel beker heeft beschikbaar gesteld. Haarl. Tafeltennisclub. Secretaresse: mej. N. Telchuys. Klever laan 81, Bloemendaal Het bestuur der H. T. T. C. is thans als volgt samengesteld: H. P. Michel, voorzitter; mej. N. Telchuys, secretaresse; mevr. A. Michel Oord, penningmeesteresse/commissaresse; T. Bon ting, wedstrijdleider. De eerste trainingsavond in het nieuwe seizoen heeft plaats in het clublokaal der H. T. T. C., het voormalig Zander-Instituut, Bad huisstraat hoek Kleine Houtweg, op Donder dag 9 September a.s. Hierna wordt weer ge regeld elke week op Donderdagavond ge speeld. Voor het eerst sinds drie jaar is er weder om een juniorenafdeeling ingesteld, waarvan personen tot 16 jaar lid kunnen zijn. Inlich tingen over de H. T. T. C. kan men verkrijgen zoowel bij bovengenoemd secretariaat, als eiken Donderdagavond aan de zaal. De Grundel. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een onderlingen wedstrijd op baars in de Ring vaart te Bennebroelc en Hillegom. De uitslag was; 1. N. Cornet, 2. Chr. Schouten, 3. B. Duits, 4, J. Pirets, 5. R. Papenburg, 6. L. Schepers. 7. A. Eerhart Jr., 8. H. Koelemij, 9. K. Koster, 10. O. D. v. d. Gronden. Na afloop ging men naar het clublokaal Spaarne 28, waar de prijzen door den voorzit ter, den heer B. Duits,,jverden uitgereikt. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd in de Ringvaart bij de Lijnden. De uitslag luidde als volgt: l. R. v. d. Aas met de grootste en 31 stuks, 2 F. Schmid Jongbloed 58 stuks, A. van Dijk 49 stuks (bui ten mededinging), 3. H. v. d. Schoot 46 st., 4. H. Stevenhaagen, 5. J. Meyer, 6. W. Peper, 7. J. van Dijk, 8. F. Janse-Kok, 9 B. v. d. Pol, 10. J. Stevenhaagen Sr., 11. G. v. Vlugt, 12. J. Stevenhaagen Jr., 13. H. Smit, 14. F. Louren- burg, 15. C. Berkhout, 16 A. van Meurs, 17. B. Jansen, 18. F. van Wesven, 19. J. Boogaard. Een extraprijs voor het eerste en laatste vischje werden resp. gewonnen door F. Schmid Jongbloed en W. Peper. Na afloop verzamelden de deelnemers zich in het club gebouw van den heer A. van Egmond, Zuid- Polderstraat 47, waar de prijzen werden uit gereikt. B. M. H. C.—Amsterdam (0-1) Over enkele weken begint de hockey-com- petitie en B. M. H. C. wil goed starten. Een aantal oefenwedstrijden is vastgesteld. Zon dag werd de eerste gespeeld tegen Amster dam, een sterke tegenpartij dus. De volgende week ligt het in de bedoeling tegen het sterke H. D. M. te spelen. De wedstrijd tegen Amsterdam werd met 10 verloren; geen slecht resultaat als men in aanmerking neemt, dat Amsterdam lands kampioen is en B. H. M. C. de jongste eerste klasser. Beide teams telden enkele invallers. Op de spilplaats van B. M. H. C. debuteerde de zeer jeugdige De Wit lang niet onverdienstelijk; deze proef wordt wellicht de volgende week herhaald. De voorhoede telde twee invallers voor A. de Roos en Van Gijn. Vooral De Roos werd gemist. De wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Van bei de partijen waren de verdedigingen zeer goed; vooral de Haarlemsche gaf vertrouwen voor het komende seizoen. Tegen het einde van de eerste helft kwam het eenige doel punt van den middag, toen een scrimmage voor het Haarlemsche doel na 'een plotseling en scherp inloopen in een doelpunt eindigde. In de tweede helft was B. M. H. C. meer aanvallend, doch de finishing touch ontbrak thans nog. Het was een goede en zeer nuttige oefening voor B. M. H. C., dat in de volgende opstel ling speelde: Dalmeyer, Brusse, Stücker, W. v. Olphen, de Wit, H. v. Olphen, Gunning, Breitenstein, Schmeink, de Jong, L. de Roos. Revanchematch wereldkampioen schap. ELISKASES SECONDANT VAN ALJECHIN. Het Natiopaal Nederlandsch Comité we reldkampioenschap schaken EuweAljechin deelt mede, dat de leiding van de wedstrijden geheel en al volgens overeenkomst in zijn handen berust. Het comité heeft zich de medewerking verzekerd van den bekenden Hongaarschen grootmeester Geza Maroczy, die de wedstrij den, indien het comité zulks verlangt, zal lei den. Alvorens het comité zijn keuze heeft la ten vallen op Geza Maroczy, heeft het overleg gepleegd met dr. Euwe en dr. Aljechin, die zich beiden hiermede acoord verklaarden. Als secondant van dr. Aljechin zal optreden de Oostenrijkse he grootmeester Eliskases. DE ENT. POLITIE-SPORTDAG. Onze politiemannen winnen met 6—2 van de Engelsclien. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van den Alg. Ned. Politie-Sportbond heeft Zaterdag in het Olympisch Stadion te Am sterdam een internationale sportdag plaats gehad. Er waren ongeveer 146 deelnemers, terwijl de meeste deelnemers op eenige nummers uitkwamen. Daarf de wedstrijd in verhand met de voetbalwedstrijd NederlandEngeland pre cies om vier uur geëindigd moest zijn, stond de jury voor een moeilijke taak. Onder aan voering van den heer Burger, voorzitter van de K.N.A.U. is zij er echter volkomen in ge slaagd de verschillende moeilijkheden te overwinnen. Niettemin zullen de leiders dei- verschillende Politievereenigingen er goed aan doen, voortaan hun leden aan minder nummers te laten deelnemen Dat er onder de politiemannen uitstekende krachten schuilen bewees o.a. de Hagenaar Boek, door de 100 M. in 11.2 sec. te winnen. Ook de Schiedammer Jansen, winnaar van de 400 M.. zou voor iedere athletiekvereeni- ging een aanwinst zijn. In de demi-finale wist hij het Politie-record van 54.5 sec. op 54.3 sec. te brengen. Op de 1500 M. zorgde Strootman (Rotter dam) voor een verrassing, door den Haar lemmer Van Guldener, recordhouder met 4 min. 28.2 sec. op dezen afstand te kloppen. Van Guldener zag geen kans, den aanval van Strootman op 200 M. voor de finish af te slaan, liet hem passeeren en deed ook geen pogingen meer, het verloren terrein te herwinnen. Van Guldener heeft nog steeds een goede, lange pas. maar hij maakte den indruk, niet goed getraind te zijn. Beter was hii op dreef bij de hinkstap sprong. Dit nummer won hi.i met- een sorong van 12.6" Meter. De deelnemers ontliepen elkaar al zeer weinig. Sieffers (Haarlem) werd met 12.20 M. nummer vijf. Alzoo een goed ..Haar lemnummer". De Haarlemmers wisten ook nog een succesje te behalen bij de 4 maal 100 M. estafette door zich in de finale te nlaatsen. waar de viifde plaats werd inge- riomp" Dit nummer 'everde de tweede re- "ordverV-eterins van den middag op en wel met een volle seconde. De Haagsche Politie- Sport-Vereen. won haar serie n.l. in 46.5 sec. Slecht wisselen in de finale kosttte deze ploeg een eerste plaats. Ook de Zweedsche Estafette werd een nieuw record, n.l. 2 min. 12.3 sec., gemaakt door Hermandad I (Rotterdam). Alzoo drie recordverbeteringen op loopnummers, waar aan het feit, dat bij Politiewedstrijden altijd op gras geloopen wordt en nu geprofiteerd kon worden van de snelle Stadionbaan, wel niet vreemd zal zijn. De ploeg van Hermandad (Rotterdam! bleek beduidend sterker te zijn dan de an dere ploegen, zoodat zij zich met groote pun- ten-voorsprong in het bezit zag gesteld van de vereeniglngsprijs, hierbij AP.G.S. (Am sterdam) achter zich latend. De uitslagen luiden: 100 M. 1. Boek, Haagsche Pol. Sp. Vereen. 11.2. 2. Bluitema U.P.S. Utrecht 11.3. 3. Van 't Hof. Hermandad Rotterdam 11.4. 400 M. 1. Jansen Schiedamsche Pol. Sport- Ver. 55.1. 2. Heymans Zutphen 55,6; 3. Ruse ier Pol. Tr. Amersfoort 56.1. 1500 M. 1. Strootman, Hermandad Rotter dam 4.32; 2. Van Guldener, Pol. Sp. Vereen. Haarlem 4.33.8; 3. v. d. Hoogen, Hermandad Rotterdam 4.35.2. Hinkstapsprong: 1, Van Guldener, Pol. Sp. Ver. Haarlem 12.66 M.: 2. Van den Berg, A. P. G. S. Amsterdam 12.61 M.; 3. Rademaker Hermandad Rotterdam 12.59 M, Kogelstooten: 1. Oreel A.P.G.S. Amsterdam 12.47 M. 2. Hes, Schied. Pol. Spr. Vereeniging 12.10 M.; 3. Hendriks Hilversumsche Pol. Sp. Ver. 11.67 M. Discuswerpen1. Bakker, Hermandad Rot terdam 35.57 M. 2. Van Doorn. Haagsche Pol. Sp Ver. 35.28; 3. De Vries, Hermandad Rot terdam 34.34 M. Speerwerpen: 1. Knol A.P.G.S. Amsterdam 51.53 M. 2. Bakker. Hermandad Rotterdam 49.09 M.; 3. Slot. Haagsche Pol. Sport Ver. 43.02 M. Polsstokhoogspringen. 1. Kooy. A.P.G.S Amsterdam 3.30M.; 2. Van der Most. Her mandad Rotterdam 3.20 M. 3. Grevink Zutfen 3.20 M. 4 x 100 M estafette: 1. A.P.G.S. Amster dam 46 6 sec. 2. Hermandad I Rotterdam 46.6 sec. 3. Haagsche Politie Sport Vereeni ging 46.7 sec. Zweedsche Estafette: 1. Hermandad I. Rotterdam 2.12.3. 2. Schiedamsche Pol. Sport Vereeniging 2,14.9 3. AP.GjS. Amsterdam 2.17.9. Einduitslag: 1 Hermandad Rotterdam 6"" riten. 2. A P G. S Amsterdam 42 punten. 3. Haagsche Politie Sport Vereeniging 27 punten. 4. Schiedamsche Politie Sport Vereeniging 16 punten. 5. Politie Sport Vereeniging Haarlem 15 punten. De voetbalwedstrijd. Te kwart over vier kwamen de voetbal elftallen in het veld. De Nederlandsche po litiemannen werden binnengeleid door den heer K. J. J. Lotsy en den K.N.V.B.-trainer Glendenning. Zij speelden in rood-wit- blauwe jerseys en witte pantalons, de Engel- schen in het zwart met witte armen. Scheidsrechter was dr. F. J. van Moorsel. De opstelling der ploegen was: Nederland: LIndsen (Zutfen), Haak TJmuiden), v. d. Mey (Haarlem), Huurman (Den Haag), Halle (Deventer), en Remeyer (Rotterdam); Vergunst (Amsterdam), Lit (Den Haag). Lagendaal (Rotterdam), v. d. Kamp (Apeldoorn) en Ninaber ((Den Haag), Engeland: Ivey; Read en Holman; John son, Moray en Martin; Blair, Rees, Reynolds. Kelly en Hilleyer. Het was al spoedig duidelijk dat er enkele goede voetballers in dit Engelsche politie team waren. Het was echter op een fraaie pass van Lagendaal dat Vergunst na een kwartier snel doorliep en onhoudbaar langs den uitloopen den doelman inschoot (10). Drie minuten later hadden de Britten, profiteerend van een aarzelen van v. d. Mey, door Rees gelijk gemaakt. Weer twee mi nuten later kopte Lagendaal heel fraai ir> uit een voorzet van Ninaber (2—1). De Nederlanders bleven daarna pressie uitoefenen; na eenig kort samenspel scoor de Lagendaal opnieuw met een hard laag schot van dichtbij (31). Nog was de maat niet vol. want even later gaf Lagendaal goed over aan Lit. die de mool'e kans goed gebruikte. De rust kwam met 41 voor de Nederlanders. Na de rust viel Lindsen wegens een bles sure uit: er kwam een invaller in het Ne derlandsche doel. Er deden zich toen wel p'-«kele kansen voor de Engelschen voor, doch hun spel voor doel was te zwak. Nederland deed het beter. Uit een scherpen voorzet van Vergunst kopte Lagendaal zuiver in (51). Het. spelpeil zakte meer en meer. Na fraai aangeven van Lagendaal kopte v. d.. Kamp het zesde doelpunt langs Ivey. Eindelijk, kort voor het einde, maakte ^evno'/ds. na treuzelen in de 'Nederiandsche ichterhoede. nog een tegenpunt. Daar bleef het bij: de Nederlandsche ploeg won dus met 6—2. Concours-liippique te Rotterdam. Zondag was het de tweede en laatste dag van het concours hippiqué op het terrein der nieuwe manége in den Kralinger Hout te Rotterdam. Het hoofdnummer was wel het springconcours om den „Prijs van Rotter dam". Dit concours was belangrijk, omdat het een van de zwaarste parcoursen was, die in Nederland verreden zijn. Het bestond uit 16 hindernissene waarbij er enkele met 1.55 M. hoogte waren. Winnaar werd luit. J. A. de Bruine te Tilburg', met het paard „Mi- lord" in 135 sec. met 7 fouten. Ritm. A. D. C. van der Voort van Zijp in Den Haag werd met „Present" in 111 sec. met 12 fouten tweede. Aan de overige -uitslagen ontleenen we: Dressuurproef klasse Z: 1 dr. H. L. U. van Schalk te Wassenaar met „Merry More"; 2 mej. E. Pauptit met „Brown Eyes", eig. N.V. Oranje-Manége te Scheveningen. Individueele wedstrijd (bestaande uit een cross country, dressuur en springen)1 J. Dura, te Rotterdam met „Place Royal"; 2 J. Verwey te Amsterdam met „Robert"; 3 R. A. G. Davidson te Haarlem met „Diana". H. L. T. C.-T. C. H. (19-19) Zaterdag en Zondag heeft op de banen aan de Spanjaardslaan de jaarlijksche ontmoe ting tusschen de H. L. T. C. en T. C. H. plaats gehad. Dit jaar was de ontmoeting wel zeer spannend, want nu eens was H. L. T. C., dan weer T. C. H. enkele punten voor. De eind uitslag werd 1919. De volledige uitslagen luiden: Heerenenkelspel (63). Dolleman slaat Erdman 26, 61, 62. Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk slaat Knoop 75, 6—1. Bierenbroodspot verliest van v. Driessum 4—6, 6—8. Stalling slaat Blom 86, 63. v, d, Stadt slaat Bitter 61, 86. Wijt verliest van v. d. Bliek 26, 63, 5-7. Schönthaler slaat v. Renesse 61, 46, 7—5. Jonkhart verliest van J. Andre de la Porte 4—6, 6—3, 4—6. Saarberg slaat ten Houten de Lange 64. 6—1. Damesenkelspel (34). Jkvr. L. v. Riemsdijk verliest van mej. Kerckhoven 68, 16. Mej. A. v. Beeck Vollenhoven verliest van miss Webster 86, 68, 57. Mej. Leeuwenberg verliest van mej. de Roos 3—6, 6—1, 6—8. Mej. Oudes verliest van mej. Renses 4^6, 4—6. Mej. Alofs slaat mej. Dalmeyer 46, 64, 6—4 Mej. Hooft slaat mej. de Haas 61, 62. Mej. v. Waveren slaat mevr. ten Houten de Lange 62, 60. Gemengddubbelspel (72. Mej. Adams en Jhr. H. A, C. van Riemsdijk slaan mej. de Jong en Knoop 63, 61. Mevr. de Graaf en Onstein slaan miss Web ster en Erdman 64, 62. Mevr. Elhorst en Elhorst verliezen van mej. Renses en v. Driessum 36, 36. Mej. A. v. Beeck Vollenhoven en Schouten slaan mej. de Roos en v. d. Bliek 61. 63. Mej. Leeuwenberg en J. Gunning verliezen van mevr. van Renesse en v. Renesse 62, 7—9, 3—6. Mevr. Domhoff en Domhoff slaan mej. de Haas en Bitter 63, 61. Mevr. Saarberg en Saarberg slaan mevr. ten Houten de Lange en ten Houten de Lange 6—3, 6—1. Mevr. Kern en Kern slaan mej. Kerkhoven en Blom 57, 75, 63. Mevr. v. d. Meulen en v. d. Meulen slaan mej. Dalmeyer en Andre de la Porte 63, 6—2. Heerendubbelspel (27). Jhr. H. A. C. van Riemsdijk en Dolleman verliezen van Erdman en v. Driessum 4—6, 8—10. Kern en Domhoff slaan Blom en Knoop 7_5, 6—3. Elhorst en Hendriks verliezen van v. Dries sum en Blom 06, 46. Sturm en de Graaf verliezen van Erdman en v. d. Bliek 26, 26. v. d. Meulen en Saarberg slaan v. Renesse en ten Houten de Lange 62. 36, 6—3. J. Andre de la Porte en M. Gunning verlie zen van Bitter en ten Houten de Lange 2—6, 8—6, 3—6. Niemeyer en Schönthaler verliezen van ten Houten de Lange en J. Andre de la Porte 7—5, 3—6, 4—6. Onstein en Stalling verliezen van v. d. Bliek en Bitter 63, 16, 26. M. Gunning en Ruys verliezen van Knoop en Renesse 57, 36. Damesdubbelspel (13). Mevr. Elhorst en mej. Adams verliezen van mej. de Jong en mej. Kerckhoven 1—6, 6—8. Mevr. Kern en Jkvr. L. van Riemsdijk slaan mej. Renses en mej. de Roos 7—5, 61. Mevr. Alofs en mevr. de Graaf verliezen van mej. Kerckhoven en mej. de Roos 5—7, 79. Mej. Oudes en mej. Alofs verliezen van mevr. v. Renesse en miss Webster 46, 16. Simson—Rapiditas (2-1) (Dames). Vrijwel de geheele eerste helft was Rapidi tas in de meerderheid. Al spoedig had zij door H.. Poorter de leiding (0—1). Tot even voor rust behield Rapiditas de leiding, die zij door een te ver opdringende achterhoede moest af staan (11). Ook na de rust behielden de gakten hei beste van het spel, maar mej. Bosman bleek onpas- seerbaar; wanneer even daarna Simson de lei ding neemt, is het niet meer mogelijk, den achterstand nog in te halen (2—1). Rapiditas—Kracht en Vlugheid (3-3) Direct zetten de Haarlemmers er een flink tempo in. maar door het gehaaste spel voor het doel worden vele kansen gemist. Midvoor Buter weet aan Rapiditas ae leiding te geven (10), G. Andree vergroot hierna den voor sprong (2—fl). Even voor rust scoort K. en V. (2—1). Na de rust hetzelfde spelbeeld. K. en V. kwam toen opzetten en weldra was de stand 23. Wanneer F. Hartendorp de partijen weer op gelijken voet brengt (3—3). moeten straf worpen de beslissing brengen Thans is Pal gelukkiger met zijn schot en daar Baarn alle penalties weet te stoppen, komt Rapiditas a.s. Zondag tegen Aalmeer uit

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6