De Olympische Spelen 1940. iPECIALE ■Y'S SÜLQlMIMIM^C^^DJIMi A /T7 INGEZONDEN K/ /TUKKEN Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 7 SEPTEMBER 1937 HA'SEEE M'S D AG B E AD 9 Ziet Japan van de organisatie af? Uit Tokio: Momenteel heerscht in Japan een sterke strooming om van de organisatie der Olympische Spelen in 1940 af te zien in ver band met het conflict met China. Minister-president Konoje deelde op een interpellatie in den Japanschen Landkiag mede, dat binnenkort een besluit zal vallen of Japan wel of niet de Spelen zal organiseeren. Met dé Japansche sportbonden zal dienaan gaande overleg worden gepleegd. Naar men zich herinnert werden de Ja pansche ruiters op bevel van den minister van oorlog, uit de training voor de Olympische Spelen genomen, daar zij zich ter beschik king moesten houden in verband met het Chineesche conflict. Daar ook andere Japan sche athleten voor den dienst zijn opgeroe pen, heerscht in sportkringen de meening, dat het niet uitgesloten mag worden geacht, dat 't' organisatiecomité de Olympische Spelen voor 1940 zal afzeggen. De meening' van Von Halt. Uit Berlijn: Het lid van het uitvoerend co mité van het Internationaal Olympisch Co mité, dr. Ritter Von Halt, verklaarde, dat het I.O.C. in het voorjaar van 1938 op de bijeen komst te Cairo zijn standpunt nader zal be palen. Hij herinnerde er aan, dat een soort gelijk geval 29 jaar geleden ook was gebeurd. In 1908 n.l. zag Italië van de organisatie af en toen sprong Londen bij. Japan kan de Spelen natuurlijk niet afstaan ten behoeve van een ander land. Cairo zal zelf hebben te be slissen. Men kan aannemen dat, als Japan inderdaad van de organisatie zal afzien, Hel- singfors sterk in aanmerking komt voor de Spelen van 1940. Immers te Berlijn is tijdens de I.O.C-bijeenkoxnst duidelijk gebleken, dat slechts twee landen voor 1940 in aanmerking kwamen, n.l. Japan of Finland VOETBAL. Haarl. Voetbalbond. Adresboek 1937'38 verschenen. We ontvingen het Adresboek van den Haarl. Voetbalbond voor 1937'38. Ook nu weer bevat het boekje voor de belanghebben den een schat van gegevens, zoodat elke spe ler van den H. V. B. het in zijn bezit zal wil len hebben. Het bevat de lijst der eereleden en van hen, die het Bondsonderscheidings- teeken hebben ontvangen. Verder de samen stelling van het bestuur, van de b^stuurs- en de vele andere commissies; de lijst van de consuls, van de scheidsrechters, van de can- didaat-scheidsrechters en van de secretaris sen der clubs en de ligging der terreinen. JAARVERGADERING VAN H. F. C. H.F:C." höudt haar jaarlijksehe algemeène vergadering op Zaterdag 11 September, des avonds half negen, in het clublokaal aan den Zijlweg 1. H. F. C.—Z. A. O. Zondag 12 September speelt H-F.C. op het terrein aan de Spanjaardslaan een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Z.A.C. JAARVERGADERING VAN „SCHOTEN". De voetbalvereeniging .Schoten" houdt haar jaarvergadering op Vrijdagavond 17 September in het gebouw „Flora" aan het Pretoriaplein. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Maandag in de Engel- sche league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Bolton Wanderers—Blackpool 30 Charlton Athletic—Grimsby Town 00 Preston North EndBrentford 11 Stoke CityWest Bromwich Albion 40 Wolverhampton WanderersDerby County 2—2 CRICKET IN ENGELAND. F. R. Brown, de captain van Leveson Gower's XI, sloot in den wedstrijd tegen M.C.C. Austr. XI te Scarborough Maandagmorgen de innings op 4328 (Hutton 88, Sutcliffe 74). De M.C.C. verloor 3 wickets voor 25 op Gover, waarna Wyatt (78) en Leyland (80) tot 184 kwamen. Een harde 54 van Sims en 20 runs van Duck worth brachten het M.C.C.-totaal op 301. Gover 593, Nichols 5106. Leveson Gower's XI verloor in de tweede innings Hutton's. wicket. Stand 261. Nieuw Zeeland 327 (J. L. Kerr 160, zijn 2de achtereenvolgende century) en 533 wint te Gainsborough van de Minor Counties 310 (F. R. Maxwell 71, B. W. RoUght- Rought 54) en 76 (N. H. Gallichan 520) met 7 wickets. Stand wedstrijd te Folkestone: Boven de 30 XI 530 tegen onder de 30 XI 256 (Goddard 695) en 1334. WANDELSPORT. DE ZEVENDE „DUDOK DE WIT HERDENKINGSMARSCH" Deze marsch, welke ieder jaar zooveei be langstelling van mannelijke en vrouwelijke wandelaars trekt, zal dit jaar op Zondag 3 October van Utrecht uit, via Kasteel „De Haar", door welks fraaie Parken de tocht gaat, en via Breukelen, de geboorteplaats van „Kees de Tippelaar", met terugkomst te Utrecht, plaats hebben. Velen schonken reeds fraaie prijzen, zooals de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Utrecht, de oud-vriend van Kees, de heer Matthes. alsmede een Baron van Zuylen-beker. Voor hen. die bezwaar hebben dezen 45 K.M. tocht op Zondag te loopen, bestaat de.gelegen heid, den tocht op Zaterdag 2 October a.s. te maken, hoewel dit jaar Zondag juist de ge boortedag van „Kees" is, en de „Poffertjes kraam" voor de. schoolkinderen te Breukelen wordt geplaatst. Het secretariaat is gevestigd Albr. Thaer- laan 49, Utrecht. Vrouwelijke deelneemsters mogen, desge- wenscht. slechts 40 K.M. loopen Dit jaar is ér ook een jeugdmarsch over 20 K.M. voor jonge lui van 12—14 jaar aan verbonden. {Jitooodiigëng tot een bezoek op Woensdag, Donderdag A en Vrijdag a s. in de Toonzalen van 112 GROOTE HOUTSTRAAT HAARLEM I Bloemen van N.V.T.I. „Enchantress" voorheen H Carlée W) (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. DE TWEEDE PARTIJ EUWEFLOHR REMISE. De tweede partij tusschen den wereldkam pioen dr M. Euwe en den Tjechischen mees ter Salo Flohr, die op den Semmering werd gespeeld, eindigde in remise. Dr. Euwe speelde met wit. MOTORWIELRIJDEN. FRAAI SUCCES VOOR DE MOTORCLUB VAN KOOTEN. Zondag ging bovengenoemde club naar Ulvenhout bij Breda waar ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan als kerkdorp fees ten waren georganiseerd. Hier dong de Mo torclub Van Kooten weer mede naar de prijzen, beschikbaar voor den sterrit en bal lonnen jacht voor motorrijders en wederom met groot succes. Vele prijzen gingen naar Haarlem. Deze werden door den burgemees ter van Ulvenhout en Ginneken, Jhr. mr. Th. E. Sarraris met hartelijke woorden uitge reikt. De uitslag was als volgt: Zilveren beker voor de grootste club en een zilveren beker voor de club met het grootst aantal afgelegde kilometers, beide aan de Motorclub Van Kooten. Onze stadge- noote mejuffrouw A M. H. van Dijk kreeg een zilveren beker voor de beste damespres tatie op lichte motoren. Het lid T. Timmer te Bloemendaal den derden prijs en de leden A. H. Mulder, Bloemendaal en J. J. van Kooten Haarlem elk een zilveren medaille voor de ballonjacht. Extra prijzen voor bij zondere prestaties kregen de leden.Jac. van Huis, C. G. Sloof, C. J. Stapper en Van Dijk. Alle geslaagde deelnemers kregen een zilver- geoxydeerde plaquette mede naar huis. Zijn motorgrasbaan-races gevaarlijk? (Van onzen G.PJD.-redacteur). Enkele Alkmaarsche doctoren hebben zich, na de ongelukken welke Zondag j.l. bij de grasbaanmotorwedstrijden om het K.N.M.V. kampioenschap geschied zijn één der ren ners heeft daarbij zelfs het leven verloren afgevraagd, of thans niet door hen medi sche bijstand geweigerd moet worden. Een hunner, wiens oordeel wij vroegen, zei, dat hij deze ..wedstrijden'nu voor de 4de maal bijgewoond had.. Hij vond het, na deze on gelukken, medisch gesproken een onding, om dergelijke wedstrijden te organiseeren. „Er is nog geen sprake van een actie, om medischen bijstand, dien de politie als voorwaarde stelt bij dergelijke races, voor taan te .weigeren. Wel zijn we van plan om er op de Kringvergadering eens over te ?prekep.Het sportieve élément is in de gras baanraces ver te zoeken. Niet de meest tac tische deelnemer wint, maar de meest roeke- looze. Hij, die het snelst durft te rijden in de bochten, komt als no. 1 door de finish. „Het was mij Zondag", aldus deze Alk maarsche dokter, „al onmiddellijk duidelijk dat ongelukken niet konden uitblijven. Er werd wild en woest gereden. Vergeleken met wielrennen is dit een onwaardige, moreel niet te verantwoorden sport geweest. Ik hoop dat het gemeentebestuur er zal in den raad over het verloop .der races geïnterpelleerd worden het houden van dergelijke wed strijden, waarbij het gevarenpercentage zoo. groot is, verbiedt, zoodat wij, medici, onze houding niet nader behoeven te be palen. Geschiedt dit niet, dan zal deze kwestie in de Kringvergadering ter sprake gebracht worden". Naar aanleiding van deze opmerkingen, hebben wij de meening gevraagd van Mr. G. J. A. van Geldorp Meddens te Utrecht, algemeen voorzitter van de Kon. Ned. Motor rijders Vereenigïng. Deze vestigde er onze aandacht op. dat liefhebbers van een be paalden tak van sport daar heel anders, tegen over staan, dan het groote publiek. Zoo is het ook met de motorsport. Als wedstrijd sport, met het eleiv.rrt snelheid er in, brengt zij grooter risico's met zich mede, dan een rustiger sport, als biljarten bijv. „De ren ners", aldus de K.N.V.M.-voorzitter, „zijn zich wel bewust van de gevaren. Zij zeggen echter dat, wanneer men het hoofd niet ver liest, ernstige ongelukken eigenlijk niet plaats behoeven te grijpen. Nu zegt men, dat het aantal ongelukken te groot wordt of is. Dit is niet waar. Wanneer men nagaat, hoe veel grasbaanraces er gehouden zijn en dan eens zou optellen hoeveel ongelukken met doodelijken afloop in ons land plaats heb ben, dan is dit zeer gering. In Alkmaar is dit in 10 a 15 jaar het tweede doodelijke ongeluk. Men heeft zelfs (zóó weinig werke lijk ernstige ongelukken gebeuren er) geen statistiek bijgehouden. Bovendien zijn er de Verzekeringsmaatschappijen. Nu mag men stellig verwachten, dat wanneer er op de grasbaan vele ongelukken plaats hadden, de Verzekeringsmaatschappijen heusch wel de premies zouden verhoogen of zich heelemaal terugtrekken. Welnu, dit is nog niet gebeurd ondanks het feit, dat er een tijd is geweest, dat er elke week minstens één grasbaanwed- strijd gehouden werd. Indien deze races wer kelijk te veel menschenlevens zouden eischen ;dan zal de K.N.M.V. de eerste Instantie zijn. 'die zegt, dat er mede gestopt moet worden. Wij zijn van oordeel, dat Zondag j.l. een exceptioneele ongeluksdag is geweest, een dag, waarop de races anders afliepen dan .normaal. Wat de opvatting van de Alkmaar sche doctoren betreft, ja, wanneer het ge meentebestuur het sportpark niet meer ter beschikking wil stellen, dan houdt alles op. Maar als het er alleen op neer komt, dat de doctoren medischen bijstand weigeren, dan laat ons dit betrekkelijk koud". Tenslotte volgt hier nog de meening van den penningmeester van de V.V.V. te Alk maar. Deze zegt dat wanneer 't gemeentebe stuur niet ingaat op de ingezette actie, de grasbaanwedstrijden te Alkmaar gewoon kunnen doorgaan. „Mochten de doctoren weigeren, medischen bijstand te verleenen. 'dan zal de K.N.M.V. wel voor andere ge- heesheeren zorgen. Het voortbestaan van dit soort wedstrijden acht ik belangrijk, omdat wij er talriike bezoekers mede trekken. En Wa,t is, behalve voor V.V.V.ook voor Alkmaar van belang. De laatste wedstrijd bijv. bracht ongeveer f 2000 in de gemeentekas". CRICKET. Van Manen'.s 1000 runs. Een buitengewone prestatie. In den wedstrijd Hermes-D.V.S.H.C.C. I heeft de Hagenaar mr. H. van Manen Zondag zijn 1000 runs voor het seizoen voltooid, het geen een groote zeldzaamheid is in ons crickét. Van Manen hee.ft zich ongetwijfeld de beste batsman van dit seizoen getoond ofschoon hij wegens een ongeval niet in alle wedstrijden heeft kunnen uitkomen. Hij scoorde in totaal 1066 runs, waarvan 668 in competitiewed strijden. Daarin batte hij in 12 innings in tien matches, bleef vier maal niet uit en be haalde dus in de competitie het merkwaar dige gemiddelde van 83.5. Zondag tegen Herenes scporde hij 108; zijn tweede century van dit seizoen in de competitie. Hopelijk zal hij als captain van het Ne- derlandsch Elftal tegen Chapman's Elftal welke wedstrijd a.s. Zaterdag en Zondag in ■Den Haag wordt gespeeld, zijn totaal van 1066 nog aanmerkelijk verhoogen, al zal dat zwaar vallen omdat de Engelschen hun beste fast- bowlers (Allen en Fames) in het veld brengen en men aan goed fastbowlen in ons land heelemaal niet meer gewend is. TAFELTENNIS. H. T. T. V. „VICTORIA". Secretariaat: G. Roosjen, Koediefslaan 84, Heemstede. Bestuur: R. Lobbe, voorzitter; G. Roosjen, secretaris; G. Brongers, penningmeester; W. F. Kruyff, vice-voorzitter; J. Rozenboom, 2e secretaris-penningmeester. Clubavond: Het seizoen 19371938 wordt a.s. Zaterdag 11 September geopend met een onderling tournooi in het clublokaal der H.T.T.V. „Victoria",- gebouw Olmpia aan den Kinderhuissingel. Belangstellenden zijn wel kom. Tournooi: Op 3 October organiseert „Vic toria" een groot nationaal openingstournooi in het gebouw van het voormalig Zander- Instituut aan de Badhuisstraat. Nadere bijzonderheden volgen nog. Inlichtingen worden verschaft door het secretariaat, alsmede eiken Zaterdagavond aan de zaal. WIELRIJDEN. VAN EGMOND TE LEUVEN. Maandagavond hadden te Leuven (België) wielerwedstrijden plaats, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Sprint: le serie: 1. Scherens; 2. Van Eg- mond; 2e serie: 1. Van Vliet; 2. Richter; 3e -serie: 1'. Gérardin; 2.',Arlet. Herkansing: 1. Richter; 2. Arlet; 3. Van Egnlond. Halve eindstrijden; le serie: 1. Scherens; 2. Richter; 2e serie: 1'. Van Vliet; 2. Gérardin. Om de 3e en 4e plaats: 1. Richter; 2. Gé rardin. Om de le en 2e plaats: 1. Scherens; 2. Van Vliet op Vz wiel. Aflosingswedstrijd over 30 K.M.: 1. De PauwMartin in 34 min. 47 sec.; 2. Aerts Seynave; 3. ScherensVan Oppen; 4. Van VlietVan Egmond. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch.) Scheveningen, 7 September 1937. Tarbot 3865 ct. iter K.G. Griet 3746 ct. per K.G. Tong 78—143 ct. per K.G. Groote schol f 16.60 per 40 K.G. Middelschol f 1112,60 per 40 K.G. Kleine schol f 2.809.80 per 40 K.G, Schar f 2—2.60 per 40 K.G. Bot f 3,50—6 per 40 K.G. Schelvisch f 4.508.50 per 40 K.G. Makreel f 5.507.50 per 40 K.G. Kabeljau 3 ct. per stuk. Voor den inhoud dezer rubriek stelt ae Redactie zich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet eruggegeven Hoe lang nog? Antwoord aan Mona Bos. Met groote ontroering lazen wij uw nood kreet „Hoe lang nog?" in het Zaterdagavond blad. Mogen wij er een antwoord op geven? Onder den indruk van het pas gevierde Ko- ninginnefeest zouden wij willen zeggen: le. Zoolang wij, Nederlanders, zoo graag luisteren naar ons geliefd Wilhelmus: „Mijn schild ende betrouwen, zijt Gij o God mijn Heer", maar deze woorden niet aan vaarden. Wij hebben (en met ons de andere volkeren) alleen maar vertrouwen in het wa pen. Onze defensie moet versterkt worden, an ders lezen we niet. Het grootste deel onzer in komstenbelasting ,is het niet 75 pCt.) wordt nu al besteed aan verdelgingsmateriaal en het wordt nog niet voldoende bevonden. 2e. Zoolang wij het vaderland achten boven het Koninkrijk Gods, waarvan de eeuwige wetten in eiken oorlog vertreden worden. 3e. Zoolang de Hoofdleider der Jamboree de padvinders aanspoort tot daden van verbroe dering en onze Nederlandsche leiders hen brengen naar Den Helder, zoodat in het Zwit- sersche blad „Der Bud" de padvinders ver meldden dat het mooiste wat ze gezien had den wel de onderzeeër was en zij een officier hartelijk dankten voor de vriendelijke wijze, waarop hun alles van dat oorlogsinstrument was uitgelegd. Het was „auszer ordent- lich interessant". 4e. Zoolang de film het oorlogswereldnieuws Het concert van het Russische Kerkkoor. Zooals op velerlei wijze is bekend gemaakt hoopt een koor van Russische seminaristen te Parijs a.s. Woensdagavond te 8.15 uur in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem een uit voering te geven van Russischen kerkzang. Dit is een onderdeel van een tournée door ons land evenals in het najaar 1935. Zij, die den vorigen keer aanwezig zijn ge weest, zullen zich den-diepen indruk herinne ren, dien zij ondergingen door deze zangen van zoo ongewonen stijl en zoo superieuren, muzi- kalen en geestelijken inhoud. Het is voor velen een opembareng geweest, die slechts het verlangen kon wekken naar een volgenden avond, waarop dit koor met zijn zuivere stemmen zich opnieuw zou laten hoo- ren. Moge de Groote Kerk Woensdagavond een groote menigte belangstellenden bevatten. Niet 'alleen zal men zelf een hoog genot kunnen smaken, maar men zal op deze wijze ook gel delijk hulp verleenen aan de verdrukte en ver armde Russische Kerk, met name aan deze seminaristen, die tot haar 'dienst worden op geleid buiten hun vaderland, terwijl hun alle middelen ontbreken en hun studie zonder hulp van anderen onmogelijk zou worden. Dit hulp betoon zij ons een vreugde. Een Comité van aanbeveling heeft zich ge vormd waarin zitting hebben de heeren: Mr. Dr A Baron Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland; Jhr. F. Teding van Berk hout Jr., voorzitter der Haarlemsche Bachver- eeniging; Mr. A. Beets, voorzitter der H.O.V.; George Robert, stadsorganist; E. van de Wall, wethouder van financiën. Ds. M. G. Blauw en K J L. Vernhout, Rusland-Comité; de predi kanten- Ds. G. J. Waardenburg (Ned Herv.), Ds A. M. Boeyinga (Geref.), Ds. W. Bijleveld (Chr.. Geref.), Ds. J. M. Leendertz (Doopsgez.) Ds G. J. Duyvendak (Luth.), Ds. G. H. Moll van Charante (Ver. van Vrijz. Herv.)Mgr. H. T. J. van Vlijmen (Oud.-Kath.), de heer P. Laméris (Geref. H.V.) Het Uitvoerend Comité bestaat uit: Ds. G. J. Waardenburg; D. O. Norel Jr.; J. W. Weener (gironummer 178511) KI. Houtweg 41 Haar lem. j Bij den uitgang zal een collecte zijn voor de instandhouding van het Seminarie te Parijs. G. J. WAARDENBURG. geeft met-vroolijke muzikale begeleiding. Bij dood behoort stilte of treurmuziek. 5e. Zoolang de Vrouwenvredesgang door een deel der geestelijkheid verdacht gemaakt wordt. 6e. Zoolangwij zouden kunnen door gaan maar tot slot zouden wij aan ieder wel denkend mensch willen vragen: Als gij het woord vrede hoort of leest, trekt gij dan uw schouders op, zeggende: Onzin er was altijd oorlog oorlog zal er altijd zijn? Zucht u klagend: Och was er maar vrede doch wij kunnen tóch niets? Of haalt u diep adem, staat op en spreekt: „Wij moeten den vrede bereiken". Zeg niet: Het kan niet. Wij zeggen: Het kan in de toekomst, mits wij er vandaag voor werken". Begin met u aan te sluiten bij een vredes- vereeniging Doe het nu! DE PROP.-COMM, INTERN. VROUWEN BOND VOOR VREDE EN VRIJHEID. Hulp voor liet Spaansche kind. Het ligt in de bedoeling, hier ter stede een jeugdcomité in het leven te roepen, tot steun aan het Spaansche kind, ongeacht de politie ke gezindheid der ouders. Het is n.l. gebleken, dat er een schromelijk tekomt is in de Spaan sche ziekenhuizen aan gecondenseerde melk en andere versterkende middelen. Dit comité stelt zich voor, een breede actie onder de Haarlemsche jeugd te organiseeren, waartoe zich bereids de hieronder genoemde jongeren uit de Haarlemsche jeugdbeweging beschikbaar hebben gesteld. Jongeren, die bereid zijn, mede te werken, kunnen zich opgeven bij Joh. E. Post, Prins Mauritslaan 91, Overveen, en aan de volgen de adressen: Dick Nolf, Kruisstraat 26; Ar nold de Zwart, Graafschapstraat 72 secr. Miek Proper, Julianalaan 138. Truus Margadant, Rijnegomlaan 12, M. Rabbie, Junoplantsoen 1, Ina v. d. Spoel, Zomerkade 117, Jo Venenga, Brouwersstraat 92, Henk Zuidweg, Orion- weg 116. Moet een werklooze blijven stempelen Geachte redactie, Voor vele werkloozen zal het moeilijk val len in hun eigen branche werk te vinden en dus zullen zij trachten zich in een ander vak te bekwamen om daar eventueel arbeid in te vinden. Men zou zoo denken dat het Gemeentebe stuur van Haarlem alles in het werk zou stel len om de wilskracht dezer werkloozen om weer aan het werk te komen, te helpen bevor deren, want herinner ik mij goed, dan stond er eenigen tijd geleden in de dagbladen, dat het ministerie voornemens was te trachten, zooveel mogelijk werkloozen in het productie proces op te nemen. Een zucht van verlichting ging op bij vele belastingbetalers die meenden dat nu spoedig de tijd zou aanbreken dat hun belasting iets minder voor hen zou worden, als het werk- loozenleger spoedig zou verminderen. Velen zullen bij het lezen van het onder staande tot de conclusie komen dat woorden nog geen daden zijn en het is dan ook voor mij en voor velen met mij onverklaarbaar waarom het Gemeentebestuur van Haarlem in dergelijke gevallen niet zijn volle medewer king verleent. Ondergeteekende deed een verzoek om te mogen colporteeren voor een wasscherij hier ter stede, waarbij hij tevens verzocht in plaats van tweemaal, éénmaal te mogen stempelen, om zoodoende eenigen tijd vrij te hebben om genoemd werk te verrichten. De directie dezer wasscherij was bereid voor eiken cliënt, dien ik aanbracht, een bedrag te betalen. Bleek na eenigen tijd dat in het ge deelte der stad, waar ondergeteekende woont, levensvatbaarheid was voor het vestigen van een dépot dezer wasscherij, dan was genoem de directie bereid mij geheel in haar dienst te nemen. Genoemde directie zou wekelijks of maan delijks (hoe men dit ook maar wenschte) op gave doen aan Maatsch. Hulpbetoon hoeveel ik verdiend had (dus controleerbare inkomsten). Precies een maand later kreeg ik bericht, dat het gemeentebestuur van Haarlem geen termen kon vinden om het verzoek in te wil ligen. Het lijkt mij niet overbodig, dit onder de welwillende aandacht te brengen van het pu bliek; immers hoor ik nog zeer dikwijls om mij hee.n fluisteren dat de werkloozen niet wil len werken. Hier wil een werklooze trachten weer in zijn eigen levensonderhoud te voorzien, om dat niét alleen hij, doch alle werkloozen het verschrikkelijk vinden steun te ontvangen, terwijl zij gezond en krachtig zijn en meestal nog op kosten van hun ouders (die het ook niet te breed hadden) een vak hebben ge- leerd. Doch als de overheid niet haar volle mede werking verleent om ons. jonge werkloozen, weer aan den arbeid te krijgen, dan zullen wij gedoemd zijn eeuwig werkloos te blijven. Een prettig vooruitzicht, voor de werkloozen en hun kinderen, die dagelijks aan den lijve de gevolgen der werkloosheid ondervinden. Het is te hopen, dat de autoriteiten spoedig tot andere inzichten zullen komen. Het dank voor de plaatsing, J. J. GALJAARD (Naar ons van bevoegde zijde werd medege deeld, werd de gevraagde hulp geweigerd, om dat het als een oneerlijke concurrentie werd beschouwd, dat de eene wasscherij feitelijk op kosten van Maatschappelijk Hulpbetoon zou trachten klanten te verkrijgen, welke mogelijk thans door andere wasscherijen worden be diend. Altijd wordt door het gemeentebestuur gaar ne medewerking verleend om ondersteunden in de gelegenheid te stellen weer voor zich zelf te zorgen, doch dan moeten de grondslag en het perspectief voor den betrokken werk looze gunstiger zijn dan hier het geval is). RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie) BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 7 September 1937 4e klasse, 2e lijst Hooge prijzen 25.000.— 12474 5000.- 16642 1500.— 3912 11126 1000.— 54 1004 400.— 12371 200.— 594 10457 17685 100.— 482 7814 10424 10616 11286 11357 20793 22156 22475 Prijzen van f 65. 75 88 127 187 204 223 240 248 251 260 291 311 391 418 474 489 549 554 592 614 696 752 791 891 906 909 951 1006 1035 1116 1125 1155 1200 1238 1289 1359 1385 1400 1471 1500 1504 1566 1579 1580 1591 1626 1650 1661 1713 1761 1786 1790 1966 1970 2002 2004 2008 2018 2085 2117 2143 2146 2151 2173 2179 2227 2233 2353 2419 2435 2459 2469 2478 2522 2547 2594 2599 2652 2663 2681 2682 2717 2790 2802 2810 2818 2836 2873 2895 3025 3078 3134 3147 3171 3190 3206 3227 3234 3293 3307 3335 3359 3397 3413 3461 3473 3497 3514 3601 3656 3676 3690 3708. 3771 3801 3813 3840 3864 3903 3921 3938 3960 3974 3981 4001 4056 4068 4070 4133 4223 4262 4270 4299 4344 4394 4398 4467 4475 4485 4511 4543 4549 4550 4577 4582 4593 4638 4655 4664 4677 4691 4708 4750 4797 4845 4892 4902 4921 4935 4940 4941 4966 5037 5198 5213 5236 5297 5390 5405 5428 5439 5441 5472 5492 5493 5546 5552 5591 5601 5644 5649 5690 5770 5773 5787 5792 5835 5897 5946 6015 6030 6033 6053 6061 6137 6138 6144 6229 6264 6265 6304 6311 6390 6394 6438 6584 6603 6615 6641 6698 6708 6731 G771 6781 6791 6841 6873 6882 6916 7002 7003 7046 7048 7111 7123 7151 7158 7277 7281 7292 7311 7317 7358 7399 7488 7500 7597 7714 7791 7815 7875 7878 7919 7921 7936 8024 8071 8072 8080 8118 8148 8172 8183 8240 8267 8274 8362 8397 8402 8429 8462 8501 8547 8573 8598 8630 8755 8776 8783 8920 8964 9043 9077 9079 9149 9179 9194 9211 9233 9285 9286 9349 9408 9457 9516 9595 9601 9615 9628 9646 9714 9734 9798 9821 9835 9846 9847 9912 9954 9963 10055 10115 10119 10134 10195 10197 10302 10370 10379 10398 10422 10428 10494 10612 10626 10633 10635 10637 10666 10667 10695 10745 10766 10767 10771 10783 10807 10914 11053 11078 11189 11192 11218 11298 11369 11379 11460 11487 11563 11581 11592 11618 11630 11669 11684 11716 11727 11775 11780 11830 11341 11864 11892 11899 11909 11938 11956 12010 12019 12024 12059 12071 12075 12077 12080 12087 12183 12219 12262 12281 12326 12379 12438 12451 12465 12496 12498 12501 12519 12534 12569 12597 12598 12611 12724 12736 12744 j.2774 12792 12823 12830 12834 12840 12843 12870 12875 12883 12888 12889 12896 12904 12908 12-930 12968 13001 13023 13053 13057 13111 13119 13130 13173 13184 13224 13261 13272 13284 13320 13331 13358 13376 13394 13419 13452 13480 13517 13543 13550 13557 13579 13G36 13659 13673 13683 13698 13712 13755 13791 13833 13849 13854 13911 13923 13961 13978 13980 14024 14034 14043.14094 14096 14137 14145 14208 14232 14296 14396 14399 M403 14428 14440 14445 14474 14476 14489 14608 14634 14662 14723 14739 14769 14861 14879 14889 14903 14975 15012 15030 15088 15136 15186 15297 15316 15458 15461 15484 15492 15542 15548 15551 15664 15697 15727 15783 15798 15805 15877 15967 15970 16002 16037 16069 16076 16090 16255 16330 16381 16392 16473 16479 16509 16523 16530 16554 16570 16597 16635 16641 16659 16661 16719 16724 16762 16783 16792 16829 16872 16887 17036 17041 17056 17153 1718b 17194 17204 17242 17249 17319 17322 17333 17394 17398 17417 1742-8 17470 17517 17520 17527 17542 17546 17619 17683 17696 17744 17773 17775 17794 17797 17822 17824 17877 18039 18061 18073 1809b 18120 18190 18196 18248 18276 18299 18319 18402 18449 18535 18541 18598 18628 18646 18670 18689 18708 18714 18748 18788 18825 18834 18905 18916 18950 18955 18963 19011 19070 19142 19216 19241 19344 19398 19409 19446 19499 19501 19567 19610 19611 19625 19628 19634 19679 19710 19719 19733 19739 19746 19767 19809 19810 19848 19903 20031 20066 20076 20109 20127 20230 20239 20310 20468 20608 20609 20621 20703 20763 20779 20794 20799 20814 20853 20954 20962 20968 20987 21060 21U9V 21188 21194 21201 21215 21273 21282 21290 2130) 21398 21539 21559 21579 2-1583 21599 21615 21639 21755 21797 21830 21832 21925 21942 22049 22069 22093 22122 22238 22267 22273 2*2280 223UU Z2j:ib z2464 22530 22573 22576 22592 22668 22G94 2270J 22763 22789 22806 22872 22971 22975 22985 22995 22996 23043 23050 23070 23159 23190 23201 23206 23239 23240 23243 23247 23286 23295 23338 23432 23443 23454 23496 23505 23531 Ö3538 23539 23607 23631 23640 23670 23701 23712 23766 23788 23808 23826 23831 23898 23921 23976 23980 Verbeteringen: 4e klasse le lijst: 10917 moet zijn 10916; 11836 moet zijn 12836; 20703 ver valt.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9