ftêé m 't Hod TEMPELIERSSTR. 32 VRIJDAG 10 SE RTE ME EB 1937 HA A R EE M'SD. A G B E A D s Patsy Hendren vertelt van lijn ervaringen Over Lord's en AustraliëPraatlustige burgemeestersDe onverstoorbare Johnny DouglasMoedige batsmenDe hoogspringer Walker houdt van mooie kleeren Boitchenko's vreemde zwemstijlChineesche definitie van een fiets. In een Engelsch sportblad heeft de beken de Middlesex-cricketer Patsy Hendren het een en ander 'uit zijn loopbaan en zijn erva ringen verteld en het behoeft geen verwon dering te wekken, dat hij begint met zijn laatsten wedstrijd, die voor hem onvergete lijk moet zijn. Wij laten hem daarover hier. aan het woord: „Mijn score stond o,p 99. Daar kwam de bal dien ik zacht tusschen de 'fielders door sloeg om vervolgens mijn honderdste run te loo- penLord's en MiddlesexEngeland en Australiëelk deel van de cricketwereld heb ik bezocht en -bereisd. Maar nooit zal ik het tooneel vergeten, dat zich na het vol tooien vair mijn laatste century op Lord's afspeelde, toen de sportieve menigte als een man opstond en „For he's a jolly good fel low" zong, terwijl ik erkentelijk voor deze spontane hulde met mijn „cap" zwaaide, doch liever naar het paviljoen terug gerend zou zijn, opdat toch maar niemand de tra nen in mijn oogen zou zien. Sommigen denken nog maar zoo weinig moge lijk aan den winter, anderen verplaatsen er zich in gedachten reeds in, zooals Ilse Koch en Rudi NoioakToekende Duitsche kunst rijders op de schaats, die in dezen eleganten stand door den fotograaf bij een gelukkig nog niet bevroren meer werden gesnapt. „Mijn tijd was gekomen, maar mijn laat ste match had mij de hoogste voldoening gebracht, want ik had een century tot af scheid gescoord. „Meer dan dertig jaar geleden begon ik mijn cricket-loopbaan voor Middlesex, dat toen door Gregor M'Gregor (een van de wei nige wic'ketkeepers, die als -captain hebben gefungeerd) werd aangevoerd. Toen hij mij voor de eerste maal zag, zeide hij: „Jong- mensch, je zult heel wat moeten eten, voor je een circketer kan worden. Veel pudding, dat is het beste voor je". „Dus ging ik direct naar huis 0111 zooveel te eten als ik maar kon. „Ik he-b veel goeden raad van oudere spe lers gekregen, maar eigenlijk gecoacht ben ik nooit. Waarschijnlijk zou ik ook geen goe de leerling geweest zijn, want ik heb altijd kunnen meevoelen met dien pas beginnen- den batsman, die juist een boundary ge scoord had en toen door een ouderen speler op een technische fout werd gewezen. „Kijk eens, waar je rechtervoet is", vermaande de veteraan. Waarop de nieuweling antwoordde: „Het kan me evenmin schelen, waar mijn rechter oor is. Kijk liever eens, waar de bal is terecht gekomen". „Mijn eerste county-match was in 1907 te gen Lancashire op Lord's. Des nachts vóór den wedstrijd droomde ik voortdurend van fasfcbowlers, die het op mijn hoofd gemunt hadden en mijn voetenwerk deed de dekens telkens op den vloer terecht komen. Deze nachtmerrie bleek geheel overbodig te zijn geweest, want Lancashire bracht „haar eigen weer" uit Manchester mede en het regende den geheelen dag. Toch zal ik dien dag niet gauw vergeten, want de toeschouwers zaten den groundsman over hetveld achterna, omdat hij geen toestemming tot spelen wilde geven, toen de regen ophield. „Het duurde eenigen tijd, voordat ik mijn „county-cap" kreeg, want in die dagen was men daar niet zoo gul mede als thans. Ik had reeds 21 matches voor Middlesex ge speeld. toen Plum Warner besloot om mij de club-pet te geven. Dat was een min of meer plechtige gebeurtenis, waarvoor ik naar het gedeelte van het paviljoen ontboden werd, dat voor de amateurs bestemd is. De „gene raal" (Warner) sprak van de onderschei ding en de eer, die mij gewerd door de toe kenning van de cap, en vervolgens moest ik als een ridder uit de oudheid knielen om Warner de gelegenheid te geven de pet plech tig op mijn hoofd te plaatse"". Hendren, vertelt dan van zijn reizen; hoe hij in den winter van 1920.'21 voor het eerst naar Australië ging, het land van de groote afstanden, het ontelbaar aantal stad huizen met evenzoovele officieele ontvang sten en toespraken ende „barrackefs". Het team vestigde op dezen tour een nieuw record, want het verloor alle vijf de test- matc'hes. Dat was volgens Patsy echter niet zoo erg als de zich steeds herhalende burgemeester - lijke verwelkomingen. Zelfs in plaatsen, waai de trein slechts enkele minuten stopte, stond het hoofd der gemeente aan het station om ons toe te spreken; eenmaal werden wij daar voor om vier uur 's morgens sneciaal gewekt. De mayor sprak bij die gelegenheid den wensch uit, dat het beste team de rubber mocht winnen, doch voegde er aan toe, dat hij hoopte, dat dit de Australiërs waren. Met de „barrackers" kon Hendren altijd best overweg: men moet dikwijls om hen la chen. Toen J. W. I-I. T. Douglas de Engel- schen aanvoerde, bowlde hij te Melbourne veel te lang zonder eenig succes te-behalen en op het reusachtige scoringbord, dat alle details vermeldt, vertoonden Douglas' bowlingcijfers een steeds droeviger beeld. Hij zelf bowlde echter van dien kant, waarop een stem uit het publiek hem tenslotte den raad gaf, aan het andere wicket te gaan bowlen, opdat hij zijn analyse dan eens zou kunnen zien. Douglas was echter altijd on verstoorbaar, ook in het batten en soms kon hij uren aan het wicket vertoeven voor een luttel aantal runs. Vandaar de spreuk: „Johnny Won't Hit To-day", afgeleid van zijn vier initialen, die tevens aanleiding gaven tot de verzuchting: Jolly Well Has To", toen zijn elftal de runs noodig had. Dit laatste gezegde is rninder bekend en afkom stig van een paar schooljongens, die zich naast schrijver dezes jaren geleden op den Oval bij een match tusschen Surrey en Essex zaten te vervelen. Hendren is van meeninig, dat er geen strikter vorm van belooning naar bereikte resultaten bestaat dan in professional sport. In de eerste testmatch, waaraan Don Brad- man deelnam, werd Australië voor 66 uit gegooid en mede als gevolg daarvan werd Bradman in den volgenden toetswedstrijd niet herkozen. Patsy is getuige geweest van vele moedige staaltjes cricket. Zoo scoorde Lord Lionel Tennyson met één hand een prachtige 63 tegen de. Aussies in 1921 te Leeds: Doch Bob Wyatt overtrof dit drie jaar geleden als cap tain van het team, dat een tour naar.West- Indië maakte. Bij een match te Kingston werd hij door een harden bal van den fast- bowler Martindale in het gezicht getroffen, wat een kaakfractuur ten gevolge had. Hij werd direct naar het hospitaal gebracht en men meende, dat hij gedurende dien tour niet meer zou spelen. Doch den volgenden morgen was hij weer present met de mede- deeling dat hij zijn kaak-toch niet noodig had om te batten, zoolang zijn oogen, handen en voeten "in orde waren. Het is niet algemeen bekend, dat Hendren reeds in 1934 het plan had zich terug te trekken, omdat hij er niets voor voelde, door Middlesex uit het team gelaten te worden wegens gebrek aan goede resultaten. Ten slotte besloot hij door te gaan en dit bleek goed gezien, want hij werd zelfs nog in het Engelsche team gekozen en scoorde bij die gelegenheid een century. Maar zoo besluit Hendren wijsgeerig, het had ook anders kunnen zijn. De Amerikaan Meivin Walker, die op de onlangs te Stockholm gehouden athletiek- meeting de fantastische hoogte van 2 meter 9 c.M- sprong, heeft evenals de meeste negers, een groote voorkeur voor mooie kleeren. Ter wijl Joe Louis na elke overwinning 20 nieuwe costuums bestelt, gaat Walker nog een stapje verder door zich eiken dag vier- of vijfmael te verkleeden, zoodat de zweedsche athle- tïek-enthousiasten tenslotte evenveel in spanning waren over de volgende mode creaties van den Amerikaan als over de prestaties op de sintelbaan. Dat neemt niet weg, dat Walker, die 1.96 Meter lang is als een athleet van buiten gewone klasse moet worden beschouwd .Om zijn formidabelen sprong te volbrengen be hoeft hij slechts een aanloop van zes pas sen, doch ondanks deze schijnbaar geringe inspanning verklaarde Walker, dat hij na drie sprongen van 2.08 Meter volkomen „op" is en doodvermoeid naar zijn kleedkamer terug gaat. In tegenstelling met Nurmi is de Amerikaan zeer mededeelzaam; zoo vertel de hij, dat een hoogspringer, die bijzondere resultaten wil bereiken, minstens 1.83 Meter lang moet zijn. Weliswaar heeft de Franschman Pierre Lewden, die slechts 1.68 M. groot is, het tot een sprong van 1.95 M. gebracht, maar tus schen deze hoogte en de topklasse, die bo ven de 2 Meter komt, ligt toch wel een groot ■verschil, ongeveer te vergelijken met de sprinters, die 10.6 over de 100 Meter loopen en zij, die onder dezelfde omstandigheden 10.3 kunnen bereiken. Bij de Arbeiders-Olympiade, die onlangs te Antwerpen is gehouden, gelukte het den Rus Boitchenko de 100 Meter borstzwemmen in den verbazingwekkenden tijd van 1 min. 7 9/10 sec. af te leggen, terwijl het wereld record van den Amerikaan Higgins nog steeds op 1 min. 12 geboekt staat. Was het reeds bekend, dat de prestatie van den Rus niet als wereldrecord kon worden erkend, omdat de wedstrijden niet onder de jurisdictie van een competent lichaam werden gehou den, thans blijkt tevens, dat Boitchenko niet zwemt volgens de techniek, die in het inter nationale reglement wordt aangegeven, doch dat hij de knieën in het geheel niet buigt. In plaats daarvan weet hij door een specia- len beenslag, die den armslag ondersteunt, veel meer kracht en daardoor veel meer snel heid te ontwikkelen dan zelfs de kampioenen, die volgens de internationale code zwemmen. Het is vooralsnog de vraag, of de stijl van den Rus op den duur algemeen ingang zal vinden. Vóór het jaar 1900 was de fiets in Europa nog weinig bekend, doch in China had men er nog nooit een gezien. Een uit het Westen teruggekeerde Chinees beschreef het rij- apparaat als volgt: „Het is een soort paard, dat men bij de ooren bestuurt en dat men doet voortbewegen door het voortdurend met beide voeten tegen den buik te schoppen. ROEIEN. DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. De inschrijvingen. Voor de internationale wedstrijden, welke op 19 Sept. a.s. op de Boschbaan te Amster dam door de Hollandbeker-wedstrijdvereeni- ging en den Amsterdamschen Roeibond zul len worden georganiseerd, zijn de volgende inschrijvingen binnengekomen Oude Skiff om den Holland-Beker: Kölner Ruder Verein (Schneider) en Akademische Ruderclub „Rhenus" (Broockman). Jonge Skiff B.: Poseidon (Logger), Kölner Ruder Verein (Mueser) en Ruder Verein „Wiking" (Binder). Jonge Skiff A.: Daventria, Ruder Verein, Wiking" (Binder), Willem ill (Meyer) en Akademische Ruderclub „Rhenus" (Brast). Overnaadsche Skiff: De Hoop (Sellies) en De Amstel (Van der Kogel). Oude Twee: De Hoop. Jonge Twee: idem. Lichte Skiff: De Hoop (Van Niftrik). AchtriemsgiekenFrankfurter Rudergesell- schaft „Germania", De Amstel en Nereus. Vier zonder stuurman: Nereus. Twee zonder stuurman: De Maas. Amsterdamsche vieren: De Amstel, De Hoop en Willem III. Om den Willem Hultzerbeker: De Amstel, De Hoop, Nautilus en Het Spaarne. Voor de wedstrijden, waarvoor slechts één vereeniging heeft ingeschreven, bestaat tot de loting alsnog gelegenheid om bericht tot deelneming te zenden. Deze loting zal op 11 September a.s. des middags om 2 uur worden verricht in het gebouw van de Kon. Amster damsche Zeil- en Roeivereeniging „De Hoop". HANDBAL. FINALES LIJNDEN-TOURNOOI Aan de clubs, deelnemende aan de finales van het Lijnden-tournooi op Zondag a.s., is uitstel verleend van het spelen van competi tiewedstrijden. Het programma van het Lijn den-tournooi luidt: DAMES: Demi-finale (A.)SimsonKracht en Vriendschap, 9.30 uur. Finale: Rapiditas '31Winnaar A, 1.50 uur. HEEREN; le Af deeling: Rapiditas '31Aalsmeer, 10.15 uur. OlympiaVerliezer B. 2.50 uur. Turno—Winnaar B. 4 uur. 2e Afdeeling: Niloc IIKracht en Vriendschap, 11.30 u. OLYMPISCHE SPELEN. DE SPELEN TE TOKIO. TOKIO, 9 September (A.N.P.)Het be stuur van het Japansche Organisatie-comité voor de Spelen der 12e Olympiade 1940 te Tokio heeft inzake de kwestie van het door gaan der Spelen een langdurig onderhoud gehad .met minister-president Konoye. Bij deze besprekingen waren ook tegenwoordig de minister van binnenlandsche zaken en de minister van onderwijs. De heer Konoye beloofde, in het kabinet de organisatie der Spelen te zullen verdedi gen en ook in financieel opzicht steun te blijven verléenen. In sportkringen rekent men er in Japan op, dat de Olympische Spelen beslist zullen doorgaan, ofschoon het besluit van het Ka binet momenteel nog niet gevallen is. EEN VERKLARING VAN DE JAPANSCHE REGEËRING. Uit Tokio: De Japansche regeering heeft met betrekking tot de Olympische Spelen in 1940 de verklaring afgelegd, dat zij in ver band met den huidigen politieken toestand nog geen definitief antwoord kan geven op de vraag, of de spelen doorgang zullen vin den. De regeering zal de verdere ontwikkeling van den toestand gadeslaan. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen 1.90 per maand en ƒ5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) Telefoon 10209. (Adv. Ingez. Med.) Het lijkt dubieus of Tokyo de Olympische Spelen in 1940 wel zal organiseeren. Japan houdt zich op andere wijze bezig. Wanneer Tokyo niet doorgaat is Helsingfors ook ge naamd Helsinski)de Finsche hoofdstad, aan bod. Ziehier een kijkje in de stad van Nurmi en vele andere groote athleten. Met z'n hoofd tegen den muur loopen, is een békend, zij het niet gewild, tijdverdrijfOnge- woner en zeker nog een boel dwazer is: met z'n hoofd door een muur rijden. Dat. deed de Amerikaan Patrick te Miami. De muur was van hout en de man is er goed afgekomen ivat meer geluk dan wijsheid lijkt. VOETBAL. DE „KWESTIE-ROERMOND". Nieuw bestuur gekozen. Donderdagavond is in hotel Crones" te Roermond een vergadering gehouden over de kwestie Roermond. Zooals bekend heeft de K.N.V.B. aan het bestuur van 'de voetbalclub „Roermond" verzocht, alle mandaten neer te leggen in verband met onregelmatigheden, welke er ten aanzien van de amateursbepa lingen zijn verricht. Donderdagavond is onder leiding van den heer D. Spaan, bestuurslid van den K.N.V.B. en voorzitter van afdeeling IV en in tegen woordigheid van de heeren Lotsy en Ver steegh (deze laatste als gedelegeerde van den K.N.V.B.) een vergadering gehouden met het doel, een nieuw bestuur te kiezen. De heer Lotsy hield een krachtig pleidooi voor de eenheid in de vereeniging Roermond: hij wees er op, dat de K.N.V.B. deze kwestie zoo soepel mogelijk behandeld heeft. Hij drong er op aan, het verleden te vergeten en met een schoone lei de toekomst te be ginnen. Tot voorzitter van „Roermond" werd ge kozen de heer P. Versteegh, directeur van de Limburgsche Tramweg Maatschappij. De heer Versteegh heeft verklaard zijn be noeming tijdelijk te aanvaarden. Voorts werden nog zes nieuwe bestuursleden gekozen, waarna de heer Spaan met een op wekking tot eendrachtige samenwerking de vergadering sloot. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De wedstrijden van de competitie van den Ned. Biljartbond, welke in October a.s. be ginnen zullen dit seizoen in Haarlem en Om streken van grooteren omvang zijn dan het vorige jaar. Er zullen nu 24 spelers aan deel nemen en wel als volgt: „D.E.S." met een team in klasse D., een in klasse E en een in klasse F; „Insulinde" met een in D, een in E en een ni F: „Haarlem Noord" een in F en „Excelsior" uit Velsen-Noord een in D. De termijn van in schrijving is verlengd tot 25 September. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H.Z.V. houdt Zondag a.s. haar derden en laatsten zeilwedstrijd in dit seizoen, des mor gens half elf en des middags te twee uur. HENGELEN. BAARSWEDSTRIPD „BACA". Bovengenoemde club hield een baarswed- strijd in de Ringvaart, waar aan de Uiten- boogaard wisselbeker als prijs verbonden was voor den vanger van de meeste visch. Dit was L. Logmans met 15 stuks, die tevens den lsten prijs had. De volgende prij- zijn werden gewonnen: 2e prijs Junsterman, 3e Bellaard, 4e v. d. Gevel, 5e Pegbuis, 6e Leenaarts, 7e Gerritsen. MOTORWIELRIJDEN. STERRIT KON. NED. MOTORWIELRIJDERS VEREENIGING. Zooals bekend, heeft de K. N. M. V. a.s. Zondag in de Diergaarde te Rotterdam een huldigingsreunie georganiseerd ter eere van- de Nederlandsche deelnemers aan de interna tionale zesdaagsche, in het bijzonder van de leden van het zilveren-vaasteam. Om zooveel mogelijk motorrijders en overige belangstel lenden in staat te stellen, aan deze huldi ging deel te nemen, heeft de K.N.M.V. een sterrit uitgeschreven naar de Diergaarde te Rotterdam Dat deze sterrit een zeer groot succes belooft te worden, blijkt uit het feit, dat door het secretariaat der vereeniging de 2000ste deelnemer is ingeschreven. HONKBAL. HET PROGRAMMA. De reeds eerder vastgestelde, maar toen naar later verschoven ontmoeting H.H.C. I— Haarlem I zal Zondag a.s. in het Noorder Sportpark plaats hebben. Echter zal niet. zoo als gewoonte is bij H.H.C. te kwart over twee, maar reeds te half tien gespeeld wor den. Op hetzelfde terrein zal naar alle waar schijnlijkheid de Eindhovensche Rugby Club van twaalf tot twee een vriendschappelijken honkbalwedstrijd spelen tegen Haarlem II en van twee tot vier tegen H.H.C. H. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENSNEGEN TALLEN. De Sportclub Haarlem organiseert ook dit jaar de al reeds bekende wedstrijden voor straat- en buurtnegentallen van jongens. De aanmelding tot deelneming kan plaats heb ben op het sportterrein aan de Klcvcriaan tot en met Woensdag 15 September. Jeugdnegen- tallen van vereenigingen worden niet toegela ten. bij Apotheken en Orogliter Een Europeesche vermaardheid de WITTE KRUIS poeders, cachets en tabletten. Afdoend bij hoofdpijn, griep, menstruatiepijnen, rheumatiek, tand- en kiespijn, r Nederlond: (Adv. ingez. Med.) WIELRIJDEN. DE RESULTATEN DER HAARLEMSCHE CLUBS. Nu de belangrijkste wedstrijden van het seizoen 1937 voor de Haarlemsche Wielren ners hebben plaats gehad, o.a. de Oranje- Ronde in Haarlem-Noord en het baankam- pioen,schap van Haarlem, volgen hier eenige bijzonderheden over de successen der vier Haarlemsche Wielerclubs. Onbedreigd gaat nog steeds aan het hoofd de oudste club de H. S. V. „De Kampioen"; in de Oranje-ronde staan „Achilles" en „De Jonge Kampioen" beide op de tweede plaats. Bij de baan kampioenschappen gaat „De Kampioen" ook nog met flinken voorsprong vooraan, doch Achilles maakt hier de beste vorderingen; zij bezet onbedreigd de tweede plaats; de beide andere clubs spelen nog geen rol van beteekenis. Hoewel de drie andere clubs nog jong zijn. komen hun jonge ren ners, vooral op den weg, goed voor den dag. Bij een puntentelling tot de eerste 10 plaatsen voor de categorieën Beginnelingen, Nieuwe lingen en Amateurs en Onafhankelijken ko men wij tot de volgende resultaten: H.S.V. De Kampioen: Beginnelingen: 8, 7, 5 is 20 p., Nieuwel. 10, 9, 8, 6, 1 is 34 p., Ama- teurs-onafhankelijken: 9, 8, 7, 3, 2, 1 is 30 p., totaal 84 punten met 14 plaatsen. Achilles: Beg.: 2 p., Nieuwel. 7 p., Amat.- onafhankelijken 10, 5, 4, is 19 p., totaal 28 punten met 5 plaatsen. Jonge Kampioen: Beg'.: 10, 9, 6 is 25 p., Nieuwel. 3 p., Amat. onafh. 0 p., totaal 28 p., 4 plaatsen. Excelsior: Beginn. 4, 3, 1 is 8 p., Nieuwel. 2 p., Am. en Onafh. 6 p., totaal 16 p., 5 plaat sen. Bij een puntentelling tot de eerste 5 plaat sen is de stand: H. S.'V. de Kampioen 26 p. met 8 plaatsen; De Jonge Kampioen 10 pun ten met 3 plaatsen; Achilles 7 p., met 2 plaat sen en Excelsior l p. met 1 plaats. Puntentelling tot de eerste 3 plaatsen: H. S. V. de Kampioen 10 p., 6 plaatsen, Jonge Kampioen 5 p., 2 plaatsen. Achilles 3 p., 1 plaats, en Excelsior 0 p. 0 pl. Baankampioenschappen op de Heemsteed- sche baan. Hierbij een puntentelling gelijk aan de uitgeloofde prijzen en wel 4 voor de sprint, 7 voor den langen afstand en 4 voor de nieuwelingen. H. S. V. de Kampioen: Sprint 4, 3, 1, is 8 u., Lange afstand 5, 4, 3, 2, 1 is 15 punten. Nieu welingen 3, 2, 1 is 6 p„ totaal 29 punten met 11 plaatsen. Achilles: sprint 2 p., Lange afstand 7, 6 is 13 p. Nieuwelingen geen punten, totaal 15 p. met 3 plaatsen. De Jonge Kampioen en Excelsior behaalden bij deze kampioenschappen geen prijzen. TAFELTENNIS. Haarl. Tafcltennisboml. Trainingsavonden. Hieronder laten wij de traningsavonden volgen van de bij den H.T.T.B. aangesloten vereenigingen: H.T.T.C. Donderdagavond, Zander-instituut, Badhuisstraat. Barna, Maandagavond, Willem de Zwijger- school, Hertzogstraat. Shot, Woensdagavond, Gebouw Olympia, Kinderhuissingel. Victoria, Zaterdagavond, gebouw Olympia, Kinderhuissingel. T. O. G., Maandagavond, Zanderinst-ituut, Hillegom nog niet bekend. Inlichtingen omtrent het lidmaatschap etc. kan men verkrijgen aan genoemde adressen, zoowel als bij de secretariaten der aangeslo ten vereenigingen. Nieuwe vereenigingen. Inlichtingen omtrent het vormen van nieuwe vereenigin gen, welke zich daarna aan wenschen te slui ten bij den 1-1. T. T. B. kan men verkrijgen bij bovengenoemd secretariaat. Aanvragen demonstraties. Demonstraties gelieve men schriftelijk bij het secretariaat aan te vragen. Tijdelijke verandering secretariaat H.T.T.B. Van 25 September tot en met 9 October a.s. zal het secretariaat van den H.T.T.B. waar genomen worden door den heer J. van der Rol, Arnulfstraat 38 te Haarlem. Men gelieve hier goede nota van te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9