HET HOOGSTE RECHT strijd in het verre Oosten. De FEUILLETON Naar het Amerikaansch van MILDRED DANNING. (■Nadruk verboden.) 18) De oude neger zei niets.Hij haastte zich zwij gend, om voor zijn jongen meester het ontbijt te halen, maar hij had niet voor niets het ge zicht van den rechter gezien en zijn oogen stonden vol tranen, terwijl hij aan den ar beid was. Deze natuurlijke intuïtie en het inzicht, dat de beteren van zijn ras bezitten, deden hem geen woord van sympathie tot zijn favoriet zeggen, maar zijn zwijgen bracht Jackson meer tot kalmte dan woorden hadden kun nen doen. De oude neger had veel lijden ge zien en ondergaan. Toen hij klaar was, stond Jonathan in de hall op Jackson te wachten diens hoed in de eene en zijn tasch in de andere hand. Hij wilde de tasch zelf dragen, maar de oude man protesteerde hier tegen en tenslotte verheten ze samen het huis, terwijl Jackson niet na laten kon een of tweemaal om te kijken. Jackson wilde den ouden man niet laten merken, dat hij van plan was, de stad uit te gaan en toen ze in een klein park kwamen, in de buurt van de markt, nam hij de tasch zette die op een bank. „Jonathan, dit is ver genoeg. Ga nu maar weer terug." Meneer Jackson, waar gaat u naar toe? Komt u komt u weer terug, meneer Jack son?" „Vraag me maar niets, Jonathan, ga naar huis en zorg goed voor den rechter, zul je dat doen?" „Ja, meneer, dat beloof ik u." „Het beste dan! Ze gaven elkaar de hand en na een oogenblik strompelde de oude ne ger weg, met zijn magere chocoladekleurige hand over de oogen. Jackson ging op de bank zitten en begon te denken, zijn hersens dwin gend in de toekomst te zien. Als hij terug blikte Lloyd was dien nacht niet regelrecht naar huis gegaan omdat hij zijn zuster nog niet onder de oogen wilde komen. Hij liep ruim een uur rond; slenterde toen, allesbehalve op zijn gemak, naar huis. Virginia was nog op en wachtte op hem. Al lang had ze zich aangewend 's avonds op hem te wachten, omdat ze nooit wist in wat voor toestand hij thuis zou komen en altijd in angst was, dat hij haar noodig zou hebben. Maar van avond wachtte zij om een anderen reden. Hij zou haar van Jackson kunnen ver tellen, iets wat het dan ook was, maar ze moest iets van hem hooren. Misschien bracht Lloyd wel een briefje mee, ze was zoo dol graag naar het bal gegaan! En Lloyd bracht haar nieuws! Tijdens zijn wandeling in het maanlicht had hij besloten dat het beter was om Vir ginia dadelijk alles te vertellen, als zij ten minste nog op was, want zij zou het mis schien vreemd vinden, als hjj het niet gedaan had. Toen Jackson niet terug kwam en zich in de garderobe bij hem voegde vermoedde hij dat het halssnoer bij hem gevonden was, en toen hij eenige minuten later door de voordeur mocht vertrekken en rechter Kent op den weg had ontmoet, was hij ervan overtuigd. Maar niemand was hem komen zoeken. Niemand dacht aan de mogelijkheid, dat hij er iets mee te maken had. En wat er met Jackson ge beurde kon hem niets schelen. Dus toen Virginia hem haastig tegemoet kwam, flapte hij er uit wat er gebeurd was. Mevrouw Monroe had haar paarlensnoer ge mist en het was in de zak van Jackson's over jas gevonden. En ze hadden rechter Kent la ten komen. Als verdoofd liet hij haar achter en ging naar bed. Later, toen hij wakker lag, bedacht hij dat het eigenlijk dom van hem geweest was, om haar te laten merken, dat hij zooveel wist van wat er dien nacht gebeurd was, maar hij was er zeker van dat hij er zich uit zou kun nen redden, als zij bijzonderheden zou vra gen en na een poos viel hij weer ha slaap. Maar Virginia sliep niet. Om te handelen was het al te laat en eindelijk ging ze naar bed en lag daar, stil en bang. Ze wilde Lloyd niets vragen, dat kon ze niet over haar hart verkrijgen. Haar eigen broer, die zoo onver schillig over den man sprak, die zij lief had! Had Lloyd dan heelemaal geen hart! vroeg ze zich af, maar ze verbande die gedachte di rect, Ze moest tot den volgenden morgen wachten en dan zelf onderzoeken wat er ge beurd was. Zoo lag ze te dommelen, werd tel kens met een schok wakker, tot de zon op kwam en ze opstaan en zich kleeden kon. Ze ontbeet haastig, verliet toen het stille huis en liep hard tot rechter Kent's voor deur. Jonathan stond op de stoep, den hoed in de hand en staarde verdrietig in de rich ting van de stad, „Morgen Jonathan, is meneer Jackson al op?" Jonathan keerde zich om en zag haar be kommerd aan. Een oogenblik weifelde hij. kwam toen de stoep af. „Ja juffrouw Ginia, hij is al op en al weg. Ik heb zijn tasch gedragen tot aan het park. Er is narigheid, juffrouw Ginia en voor me neer Jackson is het 't ergst van alles. De rech ter. „Is hij in het park? Zeg 't me gauwl" Virginia wachtte niet langer. Ze zag juist een taxi van het station aankomen en snelde weg om deze aan te roepen. Met gebalde vuisten en snakkend ngar adem dwong ze zich tot stil zitten, tot ze in het park kwamen. Eindelijk zag ze hem. Hij was juist opgestaan en liep triest in de richting van het station, toen de taxi hem inhaalde en Virginia er uit sprong en naar hem toe rende. Jack" riep ze, „Waar ga je heen? Wat is er gebeurd? Zeg het me!" Jackson keerde zich om, toen hij haar stem hoorde en zijn gezicht werd aschgrauw. Dit was nog het ergste van alles! Hij liet zijn tasch vallen en stond haar aai? te kijken, ter wijl zij angstig zijn handen probeerde te pakken. „Jack, ga je weg?" hijgde ze, met een wan hopige angst in haar stem. „Lloyd vertelde me gisteren, dat er iets vreeselijks gebeurd is tijdens het bal. Maar er is toch niets, hè? Hij praatte maar wat, hè? Toe antwoord me! Zeg me, dat er niets is?" Jackson stond sprakeloos en na een oogen blik hernam zij: „Vertel me dan wat er gebeurd is, Jack; heb je ruzie met je vader gehad? Zeg alsje blieft iets!" Geruimen tijd keek Jackson in haar mooie oogen, zooals hij dat, voor ze het laatst van elkaar gingen, gedaan laad. Toen waren haar oogen nat van tranen geweest, nu waren ze droog en brandend van ontsteltenis. „Lieveling", fluisterde hij. „Ze hebben me vrouw Monroe's paarlen bij mij gevonden en ik kon er geen verklaring van geven. Nu moet ik weg. Ik had bij je willen komen, om je goeden dag te zeggen, maar ik... durfde niet liefste, wil je probeeren in me te gelooven? En zal je goed voor mijn vader zijn?" Virginia had zich, na haar laatste woorden aan hem vastgeklemd, maar nu trok ze zich wat terug. „Kon je geen verklaring geven?" kreunde ze. „Wat bedoel je?" „Ik, Virginia, kindje, dat kan ik je niet zeggen. Maar ze hebben het halssnoer bij mij gevonden en daarom moeit ik weg". „Maar je blijft toch om die zaah te onder zoeken. Je loopt toch niet weg? Hoe durven ze te denken, dat.... dat je Ze liet zich gaan en keerde zich snikkend van hem af, doch plotseling keek ze hem aan. Haar gezicht was van pijn vertrokken. „Jack bedoel je dat ze gelijk hadden," fluisterde ze." „Ik kan het je niet zeggen." „Maar Jack, je moet 't me vertellen. Je kunt me toch niet zoo achterlaten. Wat moet ik doen? Wat kan ik doen? o, Jack", haar stem ging tot gefluister over mijn liefste, mijn hart zegt me, dat het niet waar is!" Maar Jackson stond maar naar haar te kijken, met al zijn liefde voor haar in zijn oogen en een hart, dat dreigde te barsten En zij stond en keek hem aan, tot alle hoop in haar hart stierf. Toen deed ze een stap terug en richtte zich op. Ze nam zijn ring van haar vinger en gaf hem dien. „Jack," zei ze, „ik geloof niet, dat je het ge daan hebt en ik zal het nooit gelooven maar als je mij niet vertrouwt en me in je vertrou wen neemt, kan onze verhouding niet blij ven, wat ze was. Begrijp je dat niet? Ik ver trouw je volkomen, maar er moet een vol maakt vertrouwen tusschen ons zijn wil je het me vertellen?" Jackson probeerde iets te zeggen, maar het was alsof zijn mond toegesnoerd was, „Ikkanniet", stamelde hij einde lijk heesch. Nog een oogenblik stond ze hem aan te kij ken. Toen draaide ze zich zwijgend om, en liet hem alleen. De kleine handen tegen haar borst gedrukt, onvast loopend maar flink rechtop. (Wordt vervolgd.) Japansche mariniers in stelling achter een barricade van zandzakken in een der straten van Sjanghai tijdens den strijd teaen hun Chineesche teaenstanders De ruïne in de straten aangericht door bommen, die doel troffen en vele slachtoffers maakten Modern beeldhouwwerk, aangebracht aan een brugleuning bij Een oogenblikje rust in het bivak tijdens de Enge'sche leger- l i c l -i j- j f manoeuvres, welke in de nabijheid van Ashford in Kent qe- het Schuitendiep in de omgeving van kroningen houden worden Een ander wijsje. Het carillon in den speeltoren te Monnikendam is Dinsdag door den beiaardier van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, den heer J. Vincent, verstoken De inname van Belchite door de Spaansche regeeringstroepen. Republikeinsche soldaten trekken over een der pleinen van de zwaar gehavende stad De Volkenbond te Genève bijeen. Een overzicht van de zaal tijdens een der zittingen Het s.s. „Maaskerk", dat bij Dakar aan den grond liep, wordt te Amsterdam gerepareerd. Het gescheurde gedeelte in de scheepswand wordt uitgebrand om vernieuwd te worden

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9