De Bijenkorf geheel gemoderniseerd. Voor een Tweed of Gabardine naar U kunt er niet meer buiten VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 PT A A R E E M'S D A G B E A D' 2 Fraaie lichthal boven de Beursstraat. Geheel nieuwe magazijnen. Knap voorbeeld van moderne architectuur Vlaggen wapperen van het gebouw van den Bijenkorf, op den hoek van Dam en Damrak te Amsterdam. Fees telijk steken zij af tegen de grijze regenlucht. En er is reden tot vlaggen de inwijding van de groote vernieu wing en verfraaiing van één van Ne- derland's grootste distributie-bedrij ven heeft gisteren op officieele wijze, in tegenwoordigheid van tal van ge meentelijke autoriteiten plaats gehad, waarmee een prachtig staal van partU culier initiatief, van durf en onder nemingsgeest na jarenlange voorbe reiding en noesten arbeid, met een schitterend succes bekroond werd. In de nieuwe lunchroom op de tweede etage verzamelde zich tegen twaalf uur een aantal genoodigden, w.o. de burgemeester van Am sterdam? dr. W. de Vlugt, de wethouders Rus tige en Meurs en tal van gemeenteraadsleden en hoofden van diensten der gemeente Am sterdam. De heer Leo Meyer, voorzitter van den Raad van Beheer van de N.V. „De Bijen korf" sprak een woord van welkom. Spr. her innerde aan den kleinen winkel aan den Nieuwendijk, die in den loop der jaren uitge groeid is tot het grootsche gebouw dat tus- schen Damrak en Warmoesstraat over de Beursstraat heen verrezen is. De bedoeling van deze vernieuwing is ge weest, een modern utiliteitsgebouw te doen verrijzen, met veel licht en lucht, gericht op verbetering van het bedrijf, ten dienste van clientèle en personeel. Bovendien is getracht een aesthetisch bevredigend geheel te schep pen, uiterlijk in overeenstemming met de op vattingen van dezen tijd, waarbij de aanpas sing aan het stadsbeeld schier onvervulbare eischen stelde. Spr. bracht hulde aan den ar chitect, den heer D. Brouwer die. gedeeltelijk in samenwerking met architect Dudok. op zoo knappe wijze zijn opdracht heeft vervuld. Dr. W. de Vlugt dankte voor de uitnoodiging voor deze officieele opening en zeide het ini tiatief, dat uit deze vernieuwing blijkt, bizon der verheugend te achten. Dit initiatief, dat geen optimisme zonder meer is, doch ontstaan is onder den drang der omstandigheden, is de directie nooit vreemd geweest. Spr. bracht hulde aan de nagedachtenis van den heer Arthur Isaac die de grondlegger is geweest van den huidigen Bijenkorf. Spr. had steeds gaarne medegewerkt om de moeilijkheden, die ook op stedebouwkudig gebied overwonnen moesten worden, te helpen oplossen, omdat het de taak van de gemeentelijke overheid is. het particulier initiatief te steunen en te be vorderen. Nadat de architect, de heer D. Brouwer een woord van dank en waardeering tot zijn mede werkers had gesproken, werd onder leiding van de directeuren een rondgang door het complex gemaakt, waarvan ook het oude ge bouw inwendig geheel hernieuwd is. Een vernieuwing, die in alle opzichten een uitstekende verbetering mag worden genoemd. Door het toepassen van zeer lichte kleuren en het gebruik van lage toonbanken e.d. is op geraffineerde wijze een ruimtelijke werking verkregen, die het gebouw veel grooter doet lijken, dan wij het vroeger gekend hebben. Terwijl toch, wat de verkoopafdeeling betreft, met uitzondering van de prachtige lichthal boven de Beursstraat, de ruimte dezelfde is ge bleven. Een nieuw utiliteitsgebouw, met licht en lucht, ruimte en comfort is ontstaan, zake lijk en functionalistisch, maar toch van een geraffineerde distinctie en rustige voornaam heid. De nieuwe lichthal, geheel gebouwd boven de oude Beursstraat, die daartoe overbrugd werd, gebouwd met adviezen van den architect Dudok, is een prachtig staal van moderne binnen-architectuur geworden. Een glazen overkapping en de hooge ramen aan de Noord zijde zorgen voor een uitstekende natuurlijke verlichting, wat vooral voor den verkoop van wollen, zijden en waschstoffen, die hier thans is ondergebracht, van veel belang is. Prachtig Is hier ook een simpel wenteltrapje, een klein doch voortreffelijk détail van deze belangrijke vernieuwing. In de inkoop- en monsterkamers, boven in het nieuwe gebouw ondergebracht, kunnen de collecties bij helder daglicht worden getoond, wat een groot voordeel is. Ten gerieve van het personeel is hier ook een daktuin ingericht, waar de employés gedurende hun vrije uren van zon en buitenlucht en van het fraaie pa norama der oude stad kunnen genieten. De lunchroom is geheel gemoderniseerd, eveneens onder leiding van den architect Du dok. In den wintertuin zijn de beschilderde ramen vervangen door groote doorzichtige flazen, die een ruim uitzicht bieden over Dam rak en Dam. Luidsprekers zijn hier aange bracht. om het verblijf te veraangenamen, tal van telefooncellen zijn voor het publiek be schikbaar. terwijl ook de keukens geheel ge moderniseerd werden en zelfs de serviezen door nieuwe werden vervangen. De verwarming van het gebouw geschiedt door een warmwaterbuizenstelsel in de pla fonds, waardoor een prettige, gemakkelijk regelbare temperatuur verkregen wordt, ter wijl vier ventilatorenkamers lucht, die ver warmd of gekoeld wordt en de iu1-te vochtig heidsgraad hc-it.. d~or het g-bpuw blazen, met een totale capaciteit van 68.000 M3. per uur. Een overzicht van de fraaie nieuwe lichthal van den Bijenkorf te Amster dam, gebouwd naar aanwijzingen van den Hilversumschen architect W. M. Dudok. Nieuw voor den Amsterdamschen Bijenkorf zijn ook de vier roltrappen, die het publiek in zigzaglijn van eerste naar vijfde étage bren gen. De nieuwe liften hebben thans een snel heid van V/2 M. per seconde. Goederenliften en een goederentransporteur zorgen voor een snelverkeer tussehen de ver- koopafdeelingen en de expeditie. Een loopende band gaat van de verkoopafdeelingen in het oude gebouw naar de expeditie-afdeelingen in den kelder van het nieuwe gebouw en dient tevens tot aanvulling van de voorraden der verkoopafdeelingen. Het zou te ver voeren, alle détails van dit weloverwogen verjongings- en vernieuwings plan te beschrijven. Wij hebben ons moeten beperken tot enkele dingen, die ons het meest troffen, bij den rondgang door dit gebouw, dat zonder overdrijving één van de modernste en fraaiste warenhuizen van Nederland, mis schien wel van geheel West-Europa genoemd mag worden. Mej. Clir. J. Farret overleden. Oud-directrice van de Middelbare School voor Meisjes. In den ouderdom van 89 jaar is hier. ter stede overleden mejuffrouw Christina Jo hanna Farret, oud-directrice van de Middel bare School voor Meisjes te Haarlem. Mej. Farret werd geboren te Amerongen, waar haar vader het burgemeestersambt bekleedde. Toen enkele jaren later de benoeming van den heer Farret als burgemeester van Al melo volgde, verhuisde het gezin naar deze plaats, waar mej. Farret de lagere school be zocht. Vervolgens ontving zij haar opleiding als onderwijzeres aan de Kweekschool voor Onderwijzeressen te Arnhem. Na haar examen ging zij naar Engeland, waar zij drie jaar les gaf aan een kostschool in Yorkshire. In ons land terug, legde mej. Farret met goed gevolg het examen voor de acte Engelsch M. O. af, waarna haar benoe ming tot onderwijzeres aan de M. U. L. O.- school van mej. M. Stokhuyzen te Amster dam volgde. Gedurende haar verblijf te Am sterdam volgde mej. Farret aan de Universi teit aldaar colleges in haar lievelingsvak: plant- en dierkunde. Na van 18871900 directrice te zijn ge weest van de Burgerschool voor meisjes te Gorinchem werd mej. Farret in 1901 benoemd tot directrice van de Middelbare School voor Meisjes hier ter stede, welke functie zij bleef vervullen tot 1923, toen zij wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd werd opgevolgd door mej. J. Berdenis van Berlekom. Naar aanleiding van dat afscheid schreef een oud-leerlinge in ons blad van 22 Fe bruari 1923: Een slap régime hebben we bij juffrouw Farret nooit gekend; orde en regel, nauwge zette plichtsbetrachting heerschten er op haar school. Streng vonden sommigen haar, maar rechtvaardig zeker ieder. Flink moest er gewerkt worden, maar betoonde ijver wist zij te waardeeren. Verdiende je een 10, als je b.v. je geschiedenisles met je eigen woor den, mooi en vlot en zonder fouten kon ver tellen. nu, dan kreeg je die 10. En met wat een verrukt gevoel ging je dan, soms erg ver legen door de eer naar je plaats. Maar juf frouw Farret gaf ook een 4, als je te veel fou ten bij 't opzeggen gemaakt had. Dan was het van zelf sprekend, dat je om 12 uur je les overleerde en opnieuw opzei. Veel ge beurde dat echter niet. Voor het plichtsge trouwe en toch blijmoedige werken, dat ze ons leerde, zal ik haar altijd dankbaar blijven. En dan de netheid. We moesten de boeken, met den naam op het etiquet keurig gekaft op vaste tijden vertoonen; wat niet netjes geschreven was, moest overgemaakt worden; boeken, schriften, enz. moesten behoorlijk in het vak liggen. En wat een geluk is het voor hun verder leven, als die groote en zoo wei nig beoefende deugd, die maar zoo gewone netheid bij de kinderen aangekweekt wordt. Juffrouw Farret gaf in alles het voorbeeld, stipt op tijd. overal aanwezig, altijd aan 't werk, in alles rechtvaardigd, steeds bereid een zwakke leerling, of een. die een examen moest doen. nog eens extra te helpen; zoo is het beeld, dat van juffrouw Farret in mijn herinnering bewaard is gebleven. Zoo weet ik, dat ook vele oud-leerlingen van de meis jes H. B. S. hier de herinnering aan haar be houden hebben, en dat ook hier vele vrouwen haar met groote dankbaarheid en liefde zul len blijven gedenken. Na een welverdiende rust van ruim veer tien jaar is de oude directrice de Eeuwige Rust in gegaan. Maar in de harten van hen, die onder haar leiding, een krachtige doch liefderijke leiding, hun scholing ontvingen, zal zij een onvergetelijke plaats blijven in nemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 20 September, des middags te halfeen op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. IMIT. HOORNEN BRILLEN met zijvleugels vanaf 2.75 W. KUIPERS Zn. Opticiens ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.J De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidoostelijken tot Zuid westelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 760.9 m.M. te Ingoe. Laagste 738.8 m.M. te Brest. De kern van de depressie heeft zich naar den ingang van het Kanaal verplaatst. Ten Zuiden van Noorwegen ligt een tweede kleine depressiekern. Over het geheele waarnemings gebied blijft de luchtdruk laag. Het weer is regenachtig, plaatselijk viel zelfs zeer zware neerslag. Over de Britsche eilanden is de tem peratuur flink gestegen, terwijl het in ons land, Frankrijk en plaatselijk in Duitschland iets kouder werd. Een depressie nabij Groenland schijnt zich weer naar IJsland uit te breiden. De regenachtige weerstoestand in onze om geving zal nog blijven aanhouden, plaatselijk kunnen zelfs onweersachtige buien optreden. Er moet worden verwacht, dat de wind ten onzent naar het Zuidwesten zal ruimen, eenige daling van temperatuur is waarschijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 750 mM. Stand van heden 751 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 2.19 uur; n.m. 14.35 uur. Strand berijdbaar van 7.2013.30 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. taken Groote Houtstraat 36 (Adv. Ingez. Medj VOORBEURS TE AMSTERDAM. Na de spanning der laatste dagen was hedenmorgen op de wisselmarkt de rust terug gekeerd. De Fransche franc bood op het sterk verlaagde peil behoorlijk weerstand. Weliswaar kon van een verbetering nog niet worden gesproken, doch In ieder geval had geen verderen afbraak plaats. Voornamelijk bewoog het Fransche devies zich tussehen 6.12 en 6.16 en kwam dus in waarde vrijwel Overeen met den Belgisehen franc. Voor ter mijnfrancs was het disagio iets verminderd. Eenmaands-rancs werden verhandeld met 'n disagio van 9 ct. per 100 francs en driemaands francs met een disagio van 27 ets. per 100 francs. In de prijzen van de overige deviezen was niet veel verandering gekomen. De Brit sche ponden bewogen zich tussehen 8.99 3/4 en 9.00J4. De Amerikaansche dollars, die de laatste dagen, in verband met den debacle van den franc, een neiging tot oploop en aan den dag hadden gelegd, werden thans een kleinigheid lager afgedaan en golden 1.81 9/16 a 1.81 5/8. Belga's waren 30.54 a 30.56. Zwit- sersche francs 41.74 a 41.76. Duitsche marken 72.87 a 72.90. Tijdens het niet-officieele ochtendverkeer bestond een gedrukte stemming, tenminste volgden de locale fondsen meerendeels een be neden waar tsche richting, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat de inzetprijzen over het algemeen enkele punten boven het vorige slot lagen, zoodat ten opzichte van gisteren geen nadeelige verschillen voorkwa men. De Amerikaansche fondsen waren prijs houdend, doch naar verhouding van het her stel in Wallstreet toch niet veel verbeterd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.99 7/8. Berlijn 72.88i/2. Parijs 6.13. Brussel 30.57. Zwitserland 41.74. New-York 1,81 21/32. 12 uur. Londen 9.00 3/16. Berlijn 72.88 Vz. Parijs 6.15. Brussel 30.55. Zwitserland 41,75. Kopenhagen 40.15. Stockholm 46.40. Oslo 45,20. New-York 1.81 5/8. Praag 6.35, Stiefkinderen ernstig mishandeld. Zij kregen ivel slaag maar geen eten. Zes maanden gevangenisstraf tegen vrouw geëischt. Op de Donderdag gehouden zitting van de Rotterdamsche arrondissements recht bank is gebleken, dat zich in de afgeloopen jaren een verschrikkelijk geval van kinder mishandeling heeft voorgedaan. Daarvoor had zich te verantwoorden de 36-jarige R. G. huisvrouw van T. D.. die als stiefmoeder het toezicht had over twee meisjes, dochtertjes van D. Gedurende het verhoor bleek, dat de jongste van de twee, de 14-jarige Pietje D. in Januari van dit jaar op een dergelijke wijze werd mishandeld, dat zij in een zieken huis moest worden opgenomen. Uit de ver klaringen van deze jeugdige getuige bleek, dat, toen zij haar stiefmoeder vroeg of ze mocht gaan leeren zwemmen, deze hierover zoo kwaad werd, dat zij een mattenklopper greep en er het meisje mee te lijf ging. Na dat zij 't kind afgeranseld had schopte ze 't ter wijl het op den grond lag via de voorkamer naar de alcoof, waar zij het onder een bedstee trapte en de deuren dicht deed zoodat het meisje bijna geen lucht kreeg. Het kind, dat nu in een inrichting is op genomen en zich daar overgelukkig voelt, na al deze ellende thuis ondervonden, luchtte tegen den president haar hart. Zoo vertelde zij o.m. dat zij met haar zusje 's morgens reeds om zeven uur de straat werd opge stuurd om naar school te gaan,' die pas om negen uur aanging. Kwamen ze dan 's mid dags om 4 uur uit school om 12 uur bleven ze over dan konden ze nog zooveel bellen en roepen als ze wilden, maar zij werden niet eerder dan 10 uur binnengelaten. Den laatsten tijd gingen zij dan ook maar meteen van school naar een tante, die hen dan zoo lang onderdak verschafte. Eten kregen zij nooit, 's Morgens moesten de stakkers met een leege maag naar school, terwijl zij hun twaalfuurtje van de school kre gen. Wanneer ze dan 's avonds warm eten vroegen, werd hen dat eenvoudig geweigerd, zoodat zij van de goedheid van de buren af hankelijk waren. Het meest weerzinwekkende feit, van de verwaarloozing, dat tijdens deze zitting bekend gemaakt werd, was wel het feit, dat de beide meisjes nooit gebruik van de W.C. mochten maken. De officier van justitie noemde het ged van de vrouw hoogst walgelijk. Hij vond het hoog tijd dat deze gemeene kwelgeest eens geducht gestraft werd. Te meer daar zij naast deze beide stiefkinderen nog een paar kin deren van haar zelf verzorgde, die het veel beter hadden. Een bewijs te meer dat het niet aan een ziekte ligt, die verd. beweerde te hebben. Spr. eischte derhalve een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. VERKOOPINGEN. Donderdagavond werden in het Notaris huis te Haarlem geveild: No. 1. Het huis Maraisstraat 26. Kooper H .A. Dlngboom q.q. f 282-5. No. 2. Het huis Bloemfonteinstraat 1. Koo per F. Wildeboer q.q. f 2300. No. 3 Het huis Bloemfonteinstraat 3. Koo per F. Wildeboer q.q. f 2430. No. 4. Het huis Zonnebloemstraat 50. Koo per H. J. Tom q.q. f 4450. No. 5. Het huis Korte Poellaan 10 A. Koo per J. J. Beekelaar f 1550. No. 6. Het huis Maerten van Heemskerk straat 61. Kooper J. J. Bouckaert f 2680. Nos. 79. Drie huizen Korte Hofstraat 18, 1 en Lange Poellaan 29c. Vervallen. No. 10. Huis Saenredamstraat 88. Kooper K. A. Sieuwerda f 2145. No. 11. Huis Aelbertsbergstraat 81. Kooper J. Dekes f 3995. No. 12. Huis Badhuisstraat 10. Kooper B. Bijnsdorp f 4000. INSTITUUT MERCURIUS. De directie van het Instituur „Mercurius", Houtplein 1 rd. verzoekt ons mede te deelen, dat zij niets uitstaande heeft met het insti tuut, tegen hetwelk beschuldigingen zijn in gebracht met betrekking tot het plaatsen van valsche handteekeningen op afgegeven di ploma's. Poging tot chantage totaal mislukt. Twee Hagenaars liepen in den val. Een koopman te Rotterdam, had van eenige Haagsche jongelui het verzoek ontvangen eens met hem te mogen praten. De ontmoeting had plaats in een café aan den Coolsingel. Daar vertelden de Hagenaars den koopman, dat zij iets van hem wisten, dat hij zeker wel niet graag bekend zou gemaakt zien. Zij vroe gen f 10.000 voor hun zwijgzaamheid. Tijdens de onderhandelingen over dit bedrag werden de twee bezoekers onrustig, blijkbaar ont dekten zij onraad en zij stelden daarom voor naar een café in de Aert van Nesstraat te gaan. De koopman had daar niet het minste bezwaar tegen, daar hij een vriend gezien had en deze had kunnen vragen de politie te waar schuwen. Toen het drietal dan ook in het an dere café kwam, waren daar al een paar re chercheurs, die de Hagenaars in arrest stel den JONGETJE DOOR VRACHTAUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Het tiénjarig zoontje van den landbouwer N. van Asseldonk te Odiliapeel had het onge luk van een vrachtauto te vallen, die over het kermisterrein reed. Het knaapje werd ernstig gewond opgenomen en is aan zijn verwondin gen bezweken. HEEMSTEDE WAGEN VAN SARRASANI WEGGEZAKT. Het circus is weer verdwenen, maar ook dit maal niet, zonder dat het noodlot de men- schen een spaak in het wiel stak. Een der wa gens, die in den vroegen morgen op weg was van het terrein naar het goederenstation te Haarlem, is op den Heerenweg, tussehen Kerk- laan en Koediefslaan van het goede pad ge raakt en weggezakt in het bestrate gedeelte naast het asfaltdek. De wagen had geruimen tijd vertraging. BLOEMENDAAL Hoofden van Gemeentelijke Beplantingen. Ontvangst ten stadhuize. Hedenmorgen te half twaalf werden de Hoofden van de Gemeentelijke Beplantingen die Vrijdag en Zaterdag te Bloemendaal ver gaderen, officieel ten stadhuize ontvangen. Ter begroeting waren aanwezig de burge houder van Gem. Werken. Plantsoenen en meester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, de wet- Reiniging de heer A. J. Prinsenberg en den Hoofdopzichter der Plantsoenen, den heer G. J. Boeschoten. De burgemeester sprak een korte rede uit waarin hij de gasten hartelijk welkom heette in de gemeente Bloemendaal. Dit College van B. en W., heeft met u gemeen dezelfde liefde voor planten en bloemen als gij. In de 17de eeuw werd in Bloemendaal een serie zeer mooie buitens aangelegd, doch in latere tij den zijn veel van deze fraaie villa's tengevolge van de zware lasten verdwenen. Gelukkig heeft het gemeentebestuur de laatste jaren veel kunnen planten. In den laatsten tijd werden vooral de terreinen aan het Brouwers kolkje, den Zeeweg en het Kopje onder han den genomen. Spreker sprak tenslotte den wensch uit dat dit bezoek aan Bloemendaal bij de gasten prettige en aangename herinneringen zal achterlaten. De heer J. Eveleens, Hoofd van de Gemeen telijke Plantsoenen uit Enschedé en voorzitter der vereeniging van Hoofden van Gemeente lijke beplantingen in Nederland, bedankte den burgemeester voor den hartelijken ontvangst. Onze vereeniging stelt zich in de eerste plaats ten doel het bevorderen van de ge meentelijke beplantingen. Daarom is het zoo nuttig om zoo nu en dan eens bij elkaar te gaan kijken en adviezen in te winnen. Het is van buitengewoon groot belang dat getracht wordt de beplantingen aan te "passen bij het natuurschoon. Spreker hoopte dat men in Bloemendaal een paar genoegelijke en leer rijke dagen zou doorbrengen Na afloop van den officieelen ontvangst zou het gezelschap een rondrit langs de gemeente lijke plantsoenen maken, terwijl hedenavond in Hotel Roozendaal de jaarvergadering plaats zal hebben. ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND. De recordcommissie van den Kon. Ned. Zwembond heeft de volgende prestaties als Nederlandsch record erkend: 1000 meter borstcrawl in 13 min. 51.9 sec., gevestigd te Batavia door P. Stam (Neptunus Bandoeng) op 12 Juni 1937. 1500 meter borstcrawl in 21 min. 36 sec., ge vestigd te Wildervank door W. Geerling (Het IJ, Amsterdam) op 31 Juli 1937. HOCKEY. J. A. van Beugen Bik. f Tot ons leedwezen vernemen we, dat de heer J. A. van Beugen Bik, vroeger een zeer verdienstelijk lid van de Hockeyclub „Bloe mendaal", op 14 September aan boord van het stoomschip „Athlone Castle" na een korte ongesteldheid in den nog jeugdigen leeftijd van 36 jaar is overleden. Dit bericht zal voor al in onze hockeykrimgen een groote ontroe ring veroorzaken, want Van Beugen Bik was een zeer geziene figuur, niet alleen in zijn eigen club, maar ook bij zijn tegenstanders. Vijf maal heeft hij deel uitgemaakt van het Nederlandsche hockey-elftal. O.a. was hij back en captain van ons elftal, dat in Ant werpen den eersten wedstrijd tegen de Belgen speelde. De laatste jaren woonde hij in En geland, waar hij werkzaam was als directeur te Londen van de N.V. Van Leer's Vereenigde Fabrieken te Amsterdam. Jarenlang aan indigestie geleden. Voelt zich weer uitstekend. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie geleden. Allerlei middeltjes bleven zonder resultaat. Toen begon ik met Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen. Ik ging er mee door en nu voel ik mij weer uitstekend. Ook heb ik geen last meer van opgeblazenheid wanneer ik iets gegeten heb". Mevr. E. C. D. Indigestie wordt veroorzaakt wanneer Uw voedsel in Uw lichaam wordt opgehoopt, waar door dit gaat gisten en allerlei schadelijke stoffen ontstaan. De zes zouten in Kruschen Salts zetten Uw spijsverteringsorganen aan tot regelmatig werken, waardoor er voor goed een einde komt aan Uw indigestie. U krijgt weer een gezonde eetlust en kunt alles eten zonder de minste vrees voor pijn of op geblazenheid. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 17 SEPTEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Mister Flow, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Drie handige meis jes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Esther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De veroveraar van Indië met Ronald Colman. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. Behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 18 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Candida van Shaw. 8.15 uur. La Gaité: 82 uur: Nachtfeest. Entrée 25 cent. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. j

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2