Groote werkloozen gezinnen krijgen extra hulp. Steunnormen worden echter niet verhoogd. STATEN-GENERAAL- GARAGE RABO Een sleepreis van 209 dagen. „Blauwe ZancT-affaire voor de rechtbank. VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 HAAREEM'S DAGBE'AD 3 Spaarsysteem ingevoerd. Beroep op het Nederlandsche volk te wachten. e drie vakcentralen, de roomsch- katholieke. de moderne en de chris telijke hebben reeds kort na het op treden van het nieuwe kabinet een aantal wenschen terzake van de werkloozen- zorg ter kennis van de regeering gebracht. De regeeringspersdienst deelt thans hierom trent het volgende mede. Alle drie vakcentralen betoogden in hun brieven in verband met de stijging van de kos ten van levensonderhoud sedert September 1936 de wenschelijkheid van een algemeene verhooging van de steunnormen en werkver- schaffingsloonen, met dien verstande, dat het N.V.V. bepleitte deze verhooging in den vorm van een duurtetoeslag toe te kennen. Aan dit verlangen heeft de minister van Sociale Zaken prof. Romme, niet kunnen voldoen, al reeds hierom niet, omdat van een zoodanige ver hooging der steunnormen in het al gemeen alleen die gezinnen zouden profiteeren, die daaraan, althans re latief genomen, het minst behoefte hebben, daar zij, die het het hardst noodig hebben, t.w. de groote gezin nen, reeds veelal de door het loon begrensde maximum uitkeering ont vangen. Deze personen, die het relatief juist het jneest noodig hebben, zouden dus van een al gemeene verhooging van den steun toch geen of slechts gering profijt hebben. Kostenpeil nog iets beneden Juli 1934. Wat de stijging van de kosten van het levensonderhoud betreft, is voorts op te mer ken, aan de hand der dienaangaande gepubli ceerde cijfers, dat het kostenpeil iets ligt be neden Juli 1934, den datum, waarop de gel dende steunnormen (ongeacht de daarna in NAAR DE OPENING DER Op Dinsdag 21 Septem- ber met een auto van Gasthuisvest 11, Haarlem, Tel. 17266. Auto's zonder chauffeur. Onze wagens zijn All Risk verzekerd. fe4, 5 en 6 persoons wagens. (Adv. Ingez. Med.) Knaapje in een pinda gestikt. Donderdagmiddag is het zesjarig zoontje van de familie Swartjes te Beuningen (bij Nijmegen) op weg naar school, bij het eten van pinda's gestikt. Een pinda kwam in de luchtpijp terecht, waarop het jongetje bij omwonenden werd binnengebracht. Toen een geneesheer arriveerde, was het knaapje reeds gestikt. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. Wegens slecht weer zijn de vliegers ir. De Kok en Schmidt Crans op hun reis naar Zuid- Afri'ka eerst Donderdagmiddag 3 uur uit Parijs vertrokken. In den laten namiddag hebben zij Lyon bereikt, na onderweg veel tegenwind en regen te hebben gehad. Dronkeman steekt in het wilde weg Drie personen ernstig gewond. Toestand van een van hen levensgevaarlijk. Even over de Nederlandsche grens nabij Nispen heeft zich Donderdagavond een fami liedrama afgespeelde dat zeer ernstige ge volgen heeft gehad. Terwijl het gezin van den heer L. Gabriels, te Ésschen, den avondmaal tijd gebruikte, stormde plotseling de broer van Gabriels binnen. Hij ver keerde in verren staat van dronken schap en liep met een mes op zijn broer, diens vrouw en zoon toe. Hij stak in het wilde weg, waarbij hij vooral zijn broer eenige ernstige wonden toebracht. Vervolgens maakte hij zich snel uit de voeten na eerst nog het paard van zijn broer, dat voor de woning stond, te hebben gestoken. Met de grootste moeite is het den zoon gelukt zijn vader en moeder in den wagen, die voor het huis stond, te dragen, waarna hij naar het op drie kilometer afstand ge legen St. Joseph ziekenhuis reed. Allen zijn hier opgenomen. De toestand van Gabriels, die 52 jaar oud is, is hoogst bedenkelijk. Zijn vrouw en zoon zijn eveneens ernstig gewond, doch hun toestand is niet levens gevaarlijk. De Rijkswacht te Esschen kon korten tijd na het gebeurde tot de arrestatie van den dader overgaan. De motieven, welke den dader tot deze daad hebben geleid, moet worden gezocht in een reeds lang bestaande familietwist. de regeling successievelijk aangebrachte ver beteringen) zijn ingevoerd. Ook een algemeene verhooging van de werk- verschaffingsloonen acht de minister niet mo gelijk, omdat de marge tusschen het loon van de werkverschaffing en dat van het vrije be drijf hetwelk in het algemeen zonder in achtneming van verschil in zwaarte van gezinslasten tot stand komt alsdan in vele gevallen te klein zou worden en zelfs in ver schillende gevallen geheel zou verdwijnen. De noodzakelijke prikkel om werk in het vrije be drijf te zoeken, zou dan in vele gevallen ge heel worden weggenomen. Het R.K.W.V., beseffende, dat een alge meene verhooging van de steunnormen alleen dan tot haar recht zou kunnen komen, indien de maximum uitkeeringen konden worden verhoogd, verzocht den minister tevens om den maximum steun niet meer te doen berekenen naar het loon van het gezinshoofd alleen, doch naar dat van alle gezinsleden tezamen. Hiertegen heeft de minister echter dit be- bezwaar, dat, bij toepassing van een derge lijk systeem, het kan voorkomen, dat het ge zinshoofd nagenoeg evenveel, zelfs soms nog meer aan steun ontvangt dan hij met wer ken zou kunnen verdienen. De minister heeft de desbetreffende ver zoeken derhalve moeten afwijzen, doch hij vond bij de overweging er van reden te meer tot voortzetting van het reeds eerder door hem ter hand genomen onderzoek naar de vraag, in welke gevallen er de grootste be hoefte aan eenige meerdere hulp bestaat en in hoeverre het mogelijk zou- zijn daaraan tegemoet te komen, zonder dat daaruit de bovenbedoelde nadeelige gevolgen met be trekking tot het zoeken van arbeid zouden ontstaan. Dit heeft er toe geleid, dat de mi nister thans heeft besloten om een extra bijslag toe te kennen aan de bij ondersteunden inwonende werk loos geworden kinderen van 21 jaar en ouder, die voorheen zelfs reeds zooveel loon verdiend hebben, dat hun inkomsten van eenigszins be hoorlijke beteekenis voor het gezin zijn geweest. De kosten van levens onderhoud toch van deze grootere kinderen drukken van zelfsprekend relatief het zwaarst, terwijl die ge zinnen, die voorheen leefden van ge zamenlijk gezinsloon, bij werkloosheid doordat zij dan op den steun van het gezinshoofd alleen zijn aangewezen, den grootsten terugval hebben. Voorts heeft de regeering, in de overweging, dat door den langen duur der werkloosheid de behoefte aan kleeding, dekking en schoeisel zieJa sterker doet gevoelen, besloten zulks in aansluiting aan een der kenbaar gemaakte wenschen om, althans voor zooveel de grootere ge zinnen betreft, den z.g.n. B-steun te verhoogen. Dit betreft de extra hulp, welke wordt verleend in den vorm van verstrekking van kleeding, dek king en schoeisel. Tot dusverre ge schiedde deze verstrekking geheel zonder eenige fmancieele opoffering van de zijde der betrokkenen. Deze regeling blijft bestaan, doch daar naast wordt nu de gelegenheid ge opend voor een extra B-steun. Deze is als een spaarregeling opgezet, in dien zin, dat, als de betrokkenen 25 cent per week reserveeren, de over heid dat bedrag suppleert met 25 cent voor gezinnen van 2, 3 en 4 kinderen en met 40 cent voor gezin nen van 5 en meer kinderen. Het al dus gespaarde bedrag mag uitsluit- tend voor de verkrijging van klee ding, schoeisel en dekking worden aangewend. Waar de betrokkenen uiteraard eenigen tijd zullen moeten sparen, alvorens zij op grond van deze spaarregeling eenige meer dere extra hulp zullen bekomen, zal de re- regeling voor hen eerst in het begin van het volgende jaar practisch nut kunnen afwer pen, indien de samenwerking ten deze wordt beperkt tusschen hen en de overheid. Wil echter ook in de eerste win termaanden de regeling effectief zijn, dan is nog noodig de medewer king van een derde, met name van het geheele Nederlandsche volk. Wanneer ook van die zijde wordt bijgedragen, zal door samenwerking van de overheid en volk, de werklooze met een gezin van twee of meer kin- deren tijdig het noodige beddegoed, schoeisel en kleeding ontvangen. De minister van Sociale Zaken is voornemens zeer binnenkort een be roep ten deze op het Nederlandsche volk te doen. De driemaal weeksche ïndië-dienst der K. L. M. Speciale enveloppen ten bate van het Nationale Luchtvaartfonds. De aanstaande opening van den drie maal weekschen luchtdienst op Nederlandsch-In- dië zal weer een mijlpaal zijn in de geschie denis van de luchtverbinding van het rijk in Ëuropa met het rijk in Azië, alsmede in de kronieken van de Nederlandsche burgerlucht vaart. Ter gelegenheid van de eerste vlucht in dezen nieuwen dienst, welke op 2 October zal worden uitgevoerd, geeft de K. L. M. we der bijzondere luchtpostenveloppen uit, waar van de opbrengst ten bate van het nationaal luchtvaartfonds zal komen. In Nederlandsch-Indië zullen soortgelijke enveloppen worden uitgegeven, welke dan den 9den October naar Nederland vliegen. Het pakje met den Piloot. (Adv. Ingez. Med.) Bedorven vleesch gegeten? Twee gezinnen te Papendreeht en één tft Dordrecht ziek geworden. In Papendreeht zijn Maandag twee gezinnen ongesteld geworden na het eten van paardenvleesch. Ook in Dordrecht hééft zich een dergelijk geval voorgedaan. De waarnemende directeur van het keuringsdistrict Dordrecht heeft verband gelegd tus- 'schen de overigens zeer onschuldige ziektegevallen en het feit, dat de drie gezinnen vleesch van eenzelfden Dordtschen paardenslager hebben be trokken. Eenige proefstukken uit den voorraad van den slager worden thans onderzocht. De patiënten zijn intus- schen zoo goed als hersteld. DOOR ELECTRISGHE STROOM GETROFFEN EN GEDOOD. De 19-jarige fabrieksarbeider H. Wolf te Foxhol (gem. Hoogezand) is Donderdagmid dag bij het verrichten van werkzaamheden op de scheepswerf „Vooruitgang" van de fir ma H. Mulder, in aanraking gekomen met de stroomleiding van het electrisehe licht. Hij werd door den stroom getroffen en was op slag dood. „Ganges" heeft prachtig werk geleverd. Donderdagavond om half tien is de sleepboot „Ganges" van L. Smit' en Co.'s internationalen sleepdienst, na een reis van 209 dagen te Maa'ssluis teruggekeerd. De sleepboot is op 20 Februari j.l. van Maassluis naar Port Pirie in Australië vertrok ken en is op 27 April de sleepreis met het be schadigde Engelsche stoomschip „Kings- wood" begonnen. De tocht ging via Albany, Threemantle (Ind. Oceaan), de Chagoseilan- den en de Afrikaansche kust naar Aden en van daar over de gebruikelijke route naar de Tyne in Engeland. Met uitzondering van de reis met met Wel lington-dok, is dit de langste sleepreis, welke ooit door een sleepboot van genoemde firma is gemaakt. Hoewel de reis een normaal ver loop had, moet zij toch tot de zwaarste wor den gerekend. Kapitein Klïnge noemde het een bij zonder zware reis voor de stokers. De heenreis, welke 60 dagen duurde, ken merkte zich door buitengewoon zwaar weer. Op 21 April kwam de Ganges te Port Pirie aan, waar een groote menigte op de kade aanwezig was om den Nederlandschen zeesleper te be wonderen. Even voor het vertrek op 27 April werden vele weddenschappen afgeslo ten met een stand van 7 tot 3, dat de sleep niet zou overkomen. De „Ganges" ving met een snelheid van 5 tot 6 mijl de 12000 mijl lange sleepreis aan. Aanvankelijk had men met slecht weer te kampen en vooral bij Kaap Leeuwin spookte het danig en werd er veel van de trossen ge vergd, doch ongevallen deden zich niet voor. In de Roode Zee heeft de bemanning slechte dagen beleefd. Enkelen werden door een tro pische ziekte aangetast en konden dagenlang hun werk niet verrichten. Zoodoende werd extra veel van hen geëischt, doch men wist zich er goed doorheen te slaan. Toen een der opvarenden door hevige kiespijn werd ge kweld was goede raad duur in 50 dagen zou men geen haven binnenloopen ^en daarom werd een combinatietang gebruikt om den kies te verwijderen. In de Middellandsche Zee had de sleep veel belangstelling van vliegtui gen, die herhaaldelijk boven het schip cir kelden, doch geen last veroorzaakten. Verdel ging de reis voorspoedig tot aan Spurnhead. waar men enkele dagen geleden arriveerde. Daar moest drie dagen op goed weer worden gewacht, doch toen men Maandag vertrok was de reis spoedig volbracht en arriveerde de sleep Dinsdagochtend op de Tyne. De heer J Constantine, eigenaar van het s.s. „Kings- wood", kwam daar aan boord, die zijn bewon dering uitsprak over de volbrachte zeereis. Woensdagmiddag vertrok de Ganges van Shields en liep Donderdagavond om acht uur den Nieuwen Waterweg binnen, om ten slotte om half tien onder gejuich van een groot aan tal belangstellenden in de haven van Maas sluis aan te komen. Tegen man, die met een steen gegooid heeft, zes maanden geëischt. Groote publieke belangstelling. Het was druk Donderdagmiddag in de om geving van het gerechtsgebouw te Amsterdam Langs de gracht en op de bruggen stond veel publiek om de aankomst van ir. A. A. Mus- sert, die vandaag getuige is in de zaak tegen H. J. Bunning, bij te wonen. De politie was eveneens door een sterke macht vertegen woordigd en een aantal persfotografen had zich bij den ingang van het gebouw opge steld. Op de publieke tribune was slechts een be perkt aantal menschen toegelaten. De advo- catenbanken en die van de perstribune waren geheel bezet. Deze strafzaak vond zijn begin in de gebeurtenissen op het Blauwe Zand te Amsterdam, vlak voor de verkiezingen toen de leider van de N.S.B. ir. A. A. Mussert een bezoek aan een geestver want, wonende op het Blauwe Zand bracht. Bij dit relletje zou verd. met steenen hebben gegooid. Ook tegen ir. Mussert werd proces-verbaal opgemaakt wegens het gebruik maken van een zweepje. De man, die met dit zweepje zou zijn mishandeld en die ir. Mussert zou hebben be dreigd werd verbaliseerd wegens bedreiging. De zaken tegen ir. Mussert en P. Melchers zul len 39 September worden behandeld. Donder dag behandelde de vijfde kamer der rechtbank de strafzaak tegen H. J. Bunning, straten maker van beroep te Amsterdam. De man wordt er van verdacht, dat hij op 14 Mei openlijk met vereenigde krachten ge weld heeft gepleegd tegen ir. A .A. Mussert, F. W. Woelcken en J. C. M. Otto, die zich in een auto bevonden. Verdachte zou, terwijl hij zich bij 'n groote groep personen op den open baren weg bevond, met groote kracht twee maal van korten afstand een klinker naar de auto hebben geslingerd terwijl tegelijkertijd uit bedoelde groep door andere menschen eveneens met steenen werd gegooid. Verschil lende ruiten van die auto werden vernield en de wagen zelf liep eenige deuken op. Na het voordragen van de dagvaarding dooi den officier mr. J. Kist, vroeg de president of alle getuigen aanwezig zijn. Ir. Mussert en getuige Schut bleken niet verschenen te zijn. De zaak werd toch voort gezet. Verdachte gaf een relaas van het ge beurde, zooals zich dit volgens hem heeft toe gedragen. Verdachte's lezing van het gebeurde. Hij had gehoord, dat lr. Mussert op het Blauwe Zand was. „Ik dacht: die wil ik ook wel eens zien". Bij het relletje, dat ontstond toen ir. Mussert de woning, waar hij een be zoek gebracht had, verliet, werd verd. volgens zijn zeggen door ir. Mussert geslagen. Ook viel er een schot. Verdachte was toen zoo boos ge worden, dat hij steenen opgenomen had en naar de auto had gegooid. Inmiddels was ir. Mussert verschenen. Hij werd als eerste getuige gehoord. Als beroep gaf getuige civiel-ingenieur op, Getuige ver telde- dan uitvoerig hoe hij na het verlaten van de woning van Zoutberg werd bedreigd. Toen hij met zijn chauffeurs en een foto graaf tenslotte de auto had bereikt regende het steenen op de auto. Het was aldus ge tuige een bombardement. De verdediger mr. Rodrigues de Miranda, stelde een aantal vragen. Verdediger: Was u er van op de hoogte, dat daar op het „Blauwe Zand" herhaaldelijk ongeregeldheden voorvielen? Getuige: Dat was mij bekend. Verdediger: Wist getuige Mussert dat te IJmuiden een aanslag in elkaar is gezet van communisten op N.S.B.'ers en dat dit voor re clamedoeleinden is gefilmd. De president liet deze vraag echter niet toe. Verdediger: Droeg u altijd een zweepje bij u? Ook deze vraag liet de president niet toe. Verdediger: Weet ir. Mussert, hoe lang er verloopen is tusschen het lossen van het re volverschot en het gooien met steenen? Getuige: Dat is een kwestie van een zeer korten tijd. Enkele seconden. Hierna werd de chauffeur Schut, die gelijk met ir. Mussert ter zitting was verschenen, gehoord. Hij gaf toe een schot te hebben ge bost, omdat hij zich ernstig bedreigd gevoel de. Het tijdsverloop tusschen het schot en het werpen van de steenen was slechts zeer kort. Getuige Strieker kwam dan voor het hekje. Hij beschrijft de scène, die zich op het ..Blauwe Zand" heeft afgespeeld. Toen ir. Mussert het huis verliet, had getuige geroe pen: „Vrijheid voor Kerk en Staat", want aldus get. ik ben Katholiek. Hij had, na dat ir. Mussert ruzie had gehad met Melchers, éénmaal met een steen zien gooien door ver dachte. Bunning stond op den rijweg, afzonderlijk van een groep menschen en toen de auto weg reed. vloog een steen door de lucht. Een volgende getuige heeft het relletje van zijn raam uit gevolgd. Korten tijd nadat ir. Mussert de woning verliet raakte hij hand gemeen met Melchers. Even later viel een schot, waarna de auto weg reed. Bunning stond op straat met een klinker in de hand. Hii gooide en getuige hoorde glas rinkelen. President: Hebt u door meer menschen zien gooien. Er zijn nog meer deuken in de auto. Getuige had echter alleen B. bezig gezien. Wel hadden meer menschen steenen in de hand. Een juffrouw, die ook in de rumoerige, „Blauwe Zand"-buurt woont, had ir. Mussert tegen Melchers hooren zeggen: „als ik aan het bewind kom, steek in het Blauwe Zand" op vier punten in brand. Ir. Mussert vroeg nu het getuigenverhoor ONDER VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN EN GEDOOD. Terwijl de 27-jarige mijnwerker M. Opge- nort uit Hoensbroek Donderdag in de onder- grondsche werken van de Oranje Nassaumijn 3 te Heerlerheide werkzaamheden verrichtte aan de betimmering, deed zich plotseling ter plaatse een instorting voor. O. werd onder het vallend gesteente bedolven. Onmiddellijk heeft men een aanvang gemaakt met het op- ruimingswerk. Na korten tijd was het slacht offer uit zijn benarde positie bevrijd. De le vensgeesten waren toen evenwel reeds ge weken. O. laat een vrouw en een kind achter. was geëindigd, oif hij mocht vertrekken. De verdediger verzette zich daar echter tegen, zoodat de N. S .B.-leider in de zaal bleef. Requisitoir. De officier van justitie vondt wat hier gebeurd was, zeer laakbaar. Dit is geen wijze van optreden in een land, dat prat gaat op zijn groote beschaving en dat er trotsch op is, dat er voor zijn bevolking groote vrij heid bestaat. Spr. vorderde zes maanden gevan genisstraf met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht (ruim drie en een halve maand). Alle getuigen mochten weggaan. Na het requisitoir kwam mr. Van Vessem naar voren om uit naam van ir. Mussert te vragen op hij nu weg mocht gaan. Weer ver zet de verdediger zich, doch de president geeft alle getuigen verlof heen te gaan De verdediger mr. A .R. Rodrigues de Mi randa zegde in zijn pleidooi, dat verdachte, na aanvankelijk ontkend te hebben, later rid derlijk bekende. Men moest, aldus pl. rekening houden met de omstandigheden waaronder dit feit is ge beurd. Hier is het gevolg het gooien met steenen behandeld vóórdat de vechtpartij MussertMelchers en het schieten door den chauffeur door de rechtbank is behandeld. Op juridische gronden bestreed pl. de ten- laste gelegde openlijke geweldpleging met vereende krachten. Deze „vereende krachten" ontbreken echter geheel. De officier legt dit wel ten laste, doch hij heeft dit niet kunnen bewijzen. De getuigen zeggen: „We hebben Bunning zien gooien ,maar niemand anders". Openbaar geweld is het geweld, waardoor de openbare orde wordt verstoord. In dit ge val was daarvan geen sprake. Inbreuk op de openbare orde is niet gemaakt. De man, die met een revolver heeft gescho ten, zoo zeide de verdediger loopt vrij rond. Deze verdachte, die een steen wierp zit reeds drie en een halve maand in het huis van be waring, terwijl hij ongetwijfeld uit noodweer heeft gehandeld. Pl. drong met klem aan op vrijspraak, subs, riep hij de clementie van de rechtbank in, waarna hij de onmiddellijke invrijheidstel ling van verd. verzocht. De officier verzette zich tegen de invrijheidstelling, welke na raadkamer werd afgewezen. Het zuur in Uw maag zou een gat in het vloerkleed kunnen branden. Wanneer Uw spijsverte ring U pijn bezorgt, ligt de oorzaak hiervan meestal in een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed? Dit is bewezen door icheikundigen. Zij drup pelden wat zoutzuur (wat dezelfde samenstelling heeft als maagzuur) op een kar pet en dit zuur brandde hierin inderdaad een gat onginccie foto vaneen Vail 15 C.M, Indien dit tloerkleed. verbrand reeds het geval is met een door maaozuur pluche vloerkleed, zult U zich kunnen voor stellen, welke uitwerking dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijdt U zelf van dit zuur door na den maaltijd of steeds wanneer U pijn voelt een Digestif Rennie pastille in Uw mond te laten smelten, Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksel vermengt en daardoor en onmiddellijke uit werking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren en andere bestanddeelen die de spijsvertering krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Indien Uw spijsvertering U pijn bezorgt of wanneer Uw maag is aangetast door over tollig zuur koop dan dadelijk een pak Di gestif Rennie Pastilles. Digestif Rennie Pas tilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40 per pakje en f 1,25 per groot pak. Zendt Uw naam en adres aan de imp. N. V. Rowntree Handels Mij., Heerengracht 209, P, Amstedam-C, waarna monsters dezer pastil les gratis en omgaand worden toegezonden. (Adv. Ingez. Med.) MAN BEKNELD GERAAKT TUSSCHEN AUTO EN BOOM. Donderdagmiddag is in een bocht van den weg te Scherpenzeel een tractor met aan hangwagen geslipt. De wagen reed tegen een voetganger, die bekneld raakte tusschen de auto en een boom. De man, uit Voorthuizen afkomstig, werd zeer ernstig gewond en is kort na het ongeluk overleden. RI.TKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP. Tot den tweeden specialen cursus in tuin aanleg verbonden aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop zijn toegelaten de volgende leer lingen J. Bakker te Haarlem en J. Mol te IJmuiden. NATIONALE ZANG WEDSTRIJD TE BUSSUM. Het Christelijk Mannenkoor „Zang Veredelt" te Bussum heeft ter gelegenheid van zijn tien jarig bestaan een grooten nationalen zang wedstrijd uitgeschreven voor Dames-, Ge mengde- en Mannenkoren, welke gehouden zal worden op Hemelvaartsdag en 2den Pink sterdag. De eere-voorzitter van genoemd koor, de heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum, heeft het presidium van het te vormen eere comité willen aanvaarden. De wedstrijd zal worden gehouden op het hiervoor bij uitstek geschikte sportpark „Zuid" daartoe welwillend door burgemeester en wet houders ter beschikking gesteld. Een zestal vereenigingen deden reeds haar toezegging tot deelneming. Het dagelijksch bestuur van het uitvoerend comité bestaat uit de heeren P. J. Raakman, H. Last, Koopweg 55, Bussum en G. Mol, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5