Sit&d k*'t ftcd AKKERTJES «SB jmm Weer onprettig? R IJ DAG 17 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De cricketmatch tegen Chapman's team Een leerzame ontmoeting De aanloop van Farnes een voorbeeld voor Van der Togt en BakkerDe waarde van het verzorgen der onderdeelen Onbillijkheden bij de vaststelling van het wedstrijdprogramma onzer Haarlemsche clubsFulham's zorgen. Wat Holland-België is voor de voetballers, ls de September-wedstrijd van het Neder- landsch elftal in Den Haag voor de cricketers. Iedereen, die met ons overtuigd is, dat cricket terecht de „King of Sports" wordt genoemd, gaat, indien maar eenigszins mogelijk, een kijkje nemen bij deze jaarlijksche match te gen zeer sterke tegenstanders, waarvan de Hollandsche spelers evenveel kunnen leeren als de toeschouwers. Het verwonderde ons dan ook niet, Zondag 1.1. op het H. C. C.-terrein zeer vele actieve en oud-spelers van welhaast alle cluh3 uit ons land aan te treffen, zoodat men bijna van een „staalkaart" van de Ne- derlandsche cricketwereld kon spreken. f- Zware athleliek „in rok". Te Braevmrin Schotland zijn weer de jaarlijksche atletiek wedstrijden gehouden. Ons beeld toont den geweldenaar Murray bij het werpen van den 27Vi K.G. zwaren „hamer". Hoewel de regen den eersten speeldag be dierf en het, mede met het oog op de tempe ratuur, wenschelijk maakte, dat dergelijke belangrijke ontmoetingen zoo mogelijk mid den in het seizoen worden gehouden, wat de groote propagandistische waarde ongetwijfeld nog zou vergrooten, was het langdurige op onthoud tenslotte toch de oorzaak van een spannende finish. Want anders zou de match door het overwicht der geroutineerde Engel- schen waarschijnlijk reeds vroeg in den mid dag van den tweeden dag zijn geëindigd en dat zou, vooral met het oog op de vele toe schouwers, die voor de eerste maal van een cricketwedstrijd getuige waren, minder goed zijn geweest. Zooals gezegd, er viel veel te leeren. Zoo kon men zien, hoe de f astbowler Farnes ook zonder een buitensporig langen en harden aanloop zeer snel was, om de eenvoudige reden, dat zijn bowling-actie door den juis- ten stand van het lichaam bij en onmidel- lijfc vóór het loslaten van den ibal voor de volle honderd procent nuttig effect oplevert. Natuurlijk speelt zijn groote lengte tevens een rol van beteekenis, doch ook in ons land zijn er bowlers, die over een rijzig postuur beschikken. Wij nemen hierbij Van der Togt (Rood en Wit) en Bakker (H.C.C.) als voor beeld. Beide spelers zouden veel meer succes bereiken en veel sneller zijn, indien zij bij de laatste vier of vijf passen van hun aan loop (die van Bakker veel te lang is) het lichaam niet zijdelings naar den batsman zouden draaien, doch zooveel mogelijk „front" zouden blijven maken. Daardoor zou eerstens veel energie bespaard worden en een gemakkelijker actie worden verkregen, doch tevens (en dat is de hoofdzaak) zou het volle profijt van den aanloop worden ge boekt, waarvan thans door het draaien van het lichaam zeer veel verloren gaat. Overigens bleek in dezen wedstrijd, dat onze batsmen nog steeds niet weten, hoe zij een spin- en googly-bowler naar behooren en met vertrouwen moeten spelen. Zij hinken Een bekend beeld voor bezoekers van Londen zijn de marktbedienden, die hooge stapels manden op het hoofd dragen. Jaarlijks houden zij een sportfeest, waarbij de manden zich in races niet altijd „gedragen" zooals de deelne mers willen. 1 op twee gedachten, aanvallen of verdedigen, wat voor een „oude rot" als Fender voldoen de is, om door afwisseling van „pace" en lengte succes te bereiken, te meer, daar de onzen de googly, die in Engeland terecht „the wrong one" wordt genoemd, niet tijdig vermochten te ontdekken. Het ware te wenschen, dat men de midde len en de mogelijkheid kon vinden om eens een werkelijk ervaren Engelschen coach, die tevens bekwaam is om zijn kennis anderen, en vooral den jongeren, ibij te brengen, voor een geheel seizoen, te beginnen in Maart of April, te engageeren. Doch er zijn ook onderdeelen van het spel, die men zichzelf kan leeren. Snel en oordeel kundig runnen, oplettendheid in het veld, vlug reageeren, snel oppikken en zuiver aan gooien, dekken achter het wicket, het zijn allen factoren, die een belangrijke rol spe len bij de opleiding van een cricketer, die op het predicaat eerste klasse wil aanspraak maken. Goed fielden vereischt zeker niet minder gestadige en ernstige oefening dan batten en bowlen en wanneer men bedenkt, dat een groot deel onzer cricketers meent te kunnen volstaan met een wekelijksche oefening" van twee keer een kwartier in alleen de beide laatstgenoemde onderdeelen en het fielden volkomen verwaarloosd wordt, dan is het duidelijk, dat we in ons land nog ver van den volmaakten toestand en van een doelmatige' crickettraining verwijderd zijn. Intusschen heeft zelfs een leek Zondag jl. tijdens de innings van Chalk kunnen zien, hoe fraai en elegant batten kan zijn, wan neer het met goed pols- en voetenwerk wordt uitgevoerd. Zondag a.s. begint ook voor onze Haar lemsche clubs de voetbalcompetitie en reeds thans zijn er clubbestuur deren, die met booze gezichten rondloopen. En als we ons niet ontveinzen, dat de financiën in de voetbal wereld een steeds voornamere rol spelen, is daar dan ook wel eenige reden voor. De competitieleider toch heeft op dezen eersten speeldag niet minder dan drie „groote" matches vastgesteld, waarvan er twee op minder dan een halven kilometer van elkaar worden gehouden. Haarlem speelt ■tegen Blauw Wit en E. D. O. ontvangt Zee- burgia, twee wedstrijden, die tot de belang rijkste en interessantste van het geheele seizoen voor de respectieve afdeelingen kun nen worden gerekend. Dit is de Amerikaan Flanagan die, door 1500 Meter in 18 min. 18,2 sec te zwemmen eindelijk het fameuze wereldrecord van Arne Borg, ge vestigd in 1927 met een tijd van 19 min. 7.2 sec. zuist te verbeteren. Het zal voor een ieder duidelijk zijn, dat deze regeling nu juist niet de meest gun stige is en dat is dan niet alleen van het standpunt van E. D. O. bezien. Immers men raakt er meer en meer van doordrongen, dat, gelijk wij onlangs reeds schreven en zooals ook in het jaarverslag van den K.N.V.B. naar voren wordt gebracht, het zwaartepunt van het Nederlandsche competitie-voetbal lang zamerhand naar de tweede klasse wordt ver legd. Afgezien van de ontmoetingen tegen Blauw Wit en Feijenoord zal een wedstrijd- regeling, zooals die voor Zondag a.s. is vastgesteld, voor „Haarlem" op den duur even onpleizierig en schadelijk zijn als voor E.D.O. en, aan den anderen kant van onze stad, H. F. C. en R. C. H. Het is ons nog steeds niet duidelijk, waarom de samenstelling van een wedstrijdprogram ma, zooals dat in Engeland geschiedt, in ons land tot de onmogelijkheden schijnt te be hooren. In Engeland is het competitie-roos ter voor het geheele seizoen reeds begin Augustus in kannen en kruiken en daar moet men toch nog meer rekening houden met de belangen der talrijke clubs in een en de zelfde stad dan bij ons. Dat doet men dan ook terdege en men maakt geen onderscheid tus- schen eerste, tweede of derde klassers, waar bij natuurlijk moet worden bedacht dat het hier beroepsclubs geldt, wier beslaan van behoorlijke recettes volkomen afhankelijk is. Men verdeelt een stad als Londen in rayons om te voorkomen, dat in de onmid dellijke nabijheid van elkaar gelegen clubs tegelijkertijd thuis spelen. Dit geldt voor Chelsea en Fulham, voor Millwall en Charl ton. voor Arsenal en Tottenham, voor West Ham en Clapton Orient, die elk tweetal af zonderlijk, als buurtconcurrenten van el kaar beschouwd kunnen worden, doch het geldt alleen voor competitie- en niet voor bekerwedstrijden. Zijn er drie clubs dicht bij elkaar geves tigd. dan wordt het programma zoodanig in gedeeld, dat elk dezer clubs zooveel mogelijk om beurten alleen thuis speelt. Het geheel wordt samengesteld volgens een wiskundig- uitgewerkt systeem, dat echter beter func tioneert dan het bij den K.N.V.B. in gebruik zijnde. Aan de hand van de volgens dit systeem verkregen rooster stellen de mana gers der clubs in onderling overleg gedurende het gesloten seizoen het programma samen, waarin dan geen verandering meer wordt gebracht. En de zaak loopt op rolletjes!. Overigens hebben ook de Engelsche clubs hun zorgen, zij het dan van anderen aard. De Londensche tweede klasser Fulham heeft reeds thans, nu het seizoen nog geen drie weken oud is, veertien spelers op de zieken lijst staan, waarvan er slechts twee zoo lichte blessures hebben, dat zij misschien Zaterdag a.s. weer kunnen worden opgesteld. Dat Ful ham onder deze omstandigheden moeite heeft een repesentatief elftal in het veld in het veld te brengen, behoeft geen betoog en blijkt trouwens wel uit haar positie op de ranglijst, waarop zij na de 20 nederlaag tegen het zwakke Swansea, met 2 punten uit 5 matches de voorlaatste plaats inneemt. Ook Portsmouth, dat in Jack Tinn over een der kundigste managers in Engeland beschikt, gaat het niet naar den vleeze. De club heeft in elf jaar niet zulk een slechten start ge maakt als dit seizoen en fungeert thans met twee gelijke spelen als hekkesluiter van de eerste divisie. Een van deze twee punten werd op het laatste moment van de match tegen Liverpool geboekt door toedoen van Worrall, dien men zich nog zal herinneren als den rechtsbuiten van het Engelsche elftal, voor welk team hij in den wedstrijd tegen Holland op verrassende wijze het eenige doel punt scoorde. Toen gleed hij op het door weekte Stadion-veld den bal langs Leo Halle en tegen Liverpool haalde hij een dergelijk kunststukje uit, door al vallende een voorzet op een halve meter van den grond in het doel te koppen. Het seizoen is nog te jong om reeds een oordeel te kunnen vellen over de relatieve sterkte der clubs; juist in de eerste weken is het aantal verrassende resultaten naar ver houding groot. Zoo wist Huddersfield voor de eerste maal sinds tien jaar in een competitie wedstrijd over Arsenal te zegevieren. KAATSEN. ONDERLINGE WEDSTRIJD „FRISIA". Zondagmorgen half tien houdt de kaats- club „Frisia", op het gemeentelijk sportter rein aan de Kleverlaan tot slot van het sei zoen een onderlingen competitie-wedstrijd. De prijzen bestaan uit luxe voorwerpen. KORFBAL. „DE OOSTHOEK". Zaterdag houdt de korfbalclub „De Oost hoek" haar jaarlijkschen feestavond in het ge bouw Olympia. De heer Van Tongeren, humo rist en de band van den heer Elsnerus zullen dezen avond opluisteren. Daarna wordt er ge danst tot 3 uur. SCHAKEN. De acliktamp in Oostenrijk. Zesde ronde. De eerste overwinning voor Capablanca. Uit Baden: Capablanca won Donderdag in de 6e ronde na 33 zetten van Flohr. Het was een Gruenfeld-verdediging. De opening werd schitterend door Capablanca behandeld. De dames werden geruild; in een moeilijk stelling verloor Flohr de kwaliteit, waarna de winst spoedig verkregen was. De zesde ronde van den achtkamp leverde de volgende resultaten op; RagozinPetrov 1—0. ReshevskyKeres 0—1. EliskasesFine afgebroken. CapablancaFlohr 1—0. De stand na de zesde ronde luidt; 1. Keres 43/2 punt, 2. Fine 3y2 punt plus 1 afgebroken partij, 3. Capablanca 33/2 punt. 4. en 5. Reshevsky en Flohr ieder 3 punten plus 1 afgebroken partij, 6. Ragozin 3 punten, 7. Eliskases 1 punt plus 1 afgebroken partij, 8. Petrov i/2 punt. Ragozin—Petrov was een Engelsche partij, welke door Petrov na 57 zetten werd opgehe ven. In tijdnood deed Petrov enkele minder goede zetten; zijn stelling werd zwak en ten slotte was zijn positie hopeloos. Een prachtige partij was die tusschen Re shevsky en Keres. Het was een Dame-Indische opening, welke na 57 zetten door Keres ge wonnen werd. Beide spelers deden positioneel fraai werk. Keres kreeg een sterke d-lijn, ver schafte zich op den koningsvleugel een vrij pion en won tenslotte een stuk. Door deze overwinning heeft de jeugdige Keres de leiding in het tournooi genomen. EliskasesFine werd na 59 zetten afgebro ken. Het was een damegambiet; in het eind spel verkreeg Fine een pion meer. De dubbel- pion op de e-lijn zal echter niet tot winst kun nen voeren; hoogst waarschijnlijk zal deze partij dan ook remise worden. De stand bij het afbreken was: Wit Eliskases: Kg3, Tc5, Pd4, pionnen op e3 en g4. Paul Keres neemt de leiding. Zwart Fine: Kf6, Tbl, La2, pionnen op e4. e6 en g5. De partij CapablancaFlohr. Hieronder volgt het verloop van de partij CapablancaFlohr. Wit:Capablanca: Zwart: Flohr. Gruenfeld-verdediging. 1. d2—d4 Pg8—f6; 2. c2—c4 g7— g6; 3. Pbl— c3 d7—d5; 4 Pgl—f3 Lf8—g"7; 5. Ddl—b3 c7— c6; 6. Lel—f4 O—O; 7. e2—e3 d5xc4; 8. Lflxc4 Pb8—d7; 9. O—O Pd7—b6; 10. Lc4—e2 Lc8—e6 11. Db3c2 Pd6—d5; 12. Lf4—e5 Le6—f5; 13. Dc2—b3 Dd8b6; 14. Pf3—d2 Db6xb3; 15. Pd.2xb3 Ta8—d8; 16. Le2—f3 Lf5—c8; 17. Pb3a5 e7e6; 18. a2a3 Pf6d7? De fou tieve zet. Dit kost zwart de kwaliteit. 19 Pc3x d5 e6xd5: 20. Le5—c7 Lg7—f6: 21. Lc7xd8 Lf6xd822. Pa5—b3 Pd7—b6; 23. Pb3—d2 Lc8—e6; 24. Tfl—cl Pb6—c8: 25. Pd2—b3 Pc8d6: 26. Pb3—c5 Le6—c8; 27. b2—b4 Ld8— e7; 28. Lf3e2 Tf8—e8; 29. a3—a4 b7—b6; 30. Pc5—d3 Pd6c4: 31. b4—b5 Lc8—d7; 32. b5xc6 Ld7xc6; 33. Pd3—f4. Opgegeven. VOETBAL. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Zaterdag wordt de competitie ingezet met wedstrijden van de eerste elftallen der veree- nigingen om den Kennemerland-beker. Het programma is als volgt: VGSVEW, 4.30 uur, F. J. Wempe Jr. KennemerlandWRA, 4 u., C. A. Schipper WIJ—Telefonia, 4 uur, M. Bloemink. SIZO—Johez, 4 uur, H. J. Boeree. ZSVTw. Jeugd, 4 uur, J. Joosten. Indien een wedstrijd in een gelijk spel ein digt, moet 2 x 73/2 minuut worden verlengd, welke verlenging geheel wordt uitgespeeld. Is na deze verlenging nog geen beslissing verkregen dan beslist het lot. VGS ontvangt den tweede klasser VEW. Beide elftallen hebben in vriendschappelijke wed strijden uitstekende resultaten behaald, zoo dat een spannende ontmoeting in Van Gelder's Sportpark kan worden tegemoet gezien. Ken nemerland zal het tegen VVRA niet moeilijk hebben. Wij verwachten, dat Lodder c.s. de volgende ronde zullen bereiken. WIJ speelt thuis tegen Telefonia; de IJmuidenaren zijn houders van den beker en zullen er weinig voor gevoelen, reeds nu uit den strijd te gera ken. Óp het Hillinen-terrein te Hillegom ont vangt SIZO de Johez-ploeg. Het zal ons be nieuwen, of de Haarlemmers erin slagen, den gedegradeerden eerste-klasser te kloppen. Het vorige seizoen slaagde ZSV er in, het elf tal van Tweede Jeugd op eigen terrein voor den beker uit te schakelen. De loting heeft deze ploegen wederom tegen elkaar gebracht. Zal Tweede Jeugd nu de gelukkige zijn? VOETBAL-V ARIA. De firma N.V. Louis Dobbelmann te Rotter dam heeft dit jaar opnieuw haar boekje Voet- bal-Varia uitgegeven, waarin voetbalenthou siasten van week tot week de uitslagen van alle competitiewedstrijden kunnen noteeren. De uitgeefster is dit maal nog een stap, of liever twee stappen verder gegaan, door voor elk der drie bonden, de K.N.V.B., de R.K. Bond en de Christ. Ned. Voetbalbond een apart boekje te doen vervaardigen en gratis be schikbaar te stellen. Feestavond van „Stormvogels''. Aantal eereleden benoemd Wijlen voorzitter J. Michels herdacht. Donderdagavond werd tot besluit der fees telijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Stormvogels;" in „Thalia" te IJmuiden een feestavond 'gegeven, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. De avond werd geopend door den voorzitter der feestcommissie, den heer G. Carst, die dank bracht aan allen die aan het tot stand komen van deze feestelijke bijeenkomst had den medegewerkt; hij bracht hulde aan het tegenwoordige bestuur. Vervolgens was het woord aan den voor zitter van Stormvogels, den heer W. Chr. Su- werink. Hij merkte op, hoe het hem bij de receptie van Zaterdag j.l. getroffen had, hoe groot het medeleven uit alle kringen der be volking was, hoe Stormvogels inderdaad is de club van IJmuiden in zijn geheel. Vervolgens besprak hij het verleden. „Met eere", zei hij, „kunnen wij terugzien op het tijdperk, dat achter ons ligt; onze club heeft zich een waardige historie verzekerd. Opge richt hi 1912, aan welke oprichting namen als Van der Plas, Nuyens, Schuitemaker, Engel hard, Michels, Stolp en Boeree onafscheide lijk zijn verbonden, is het met onze vereeni- ging steeds „excelsior" gegaan". Hierna memoreerde hij een stukje geschie denis. waarbij de behaalde kampioenschap pen en de successen, behaald in het Scheep- vaartbekertournooi, de N.V.B.-bekerwedstrij- den, in wedstrijden tegen buitenlandsche clubs enz. niet onvermeld bleven. Tal van namen van oud-spelers en oud-be stuursleden, o.a. die van Witte Jan, Van He- mert, Koster, Blinkhof Jr., Klaas Oldenburg, Snoeks, Sint, Visser, Haak, Cok Oldenburg, Struys, Michels, De Nobel, Slikerveer, Dal- meyer, Cupido, Stoflen, Uitzinger, Koopmans, Gravenkamp, Jongstra, Carst enz. noemde hij om dan te komen tot hen, die de ver eeniging door den dood ontvielen: de be schermheer der vereeniging Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, het eerelid C. Gust Olie, de bestuursleden Michels. en Stolp, de spelers Sprokkreeff, Boeree, Schuitemaker! Terhorst en Van der Stelt, de terreinknecht Haak, en vele vooraanstande aanhangers als de heeren Van Pel, Schatborn. Maarleveld, Vlessing, Haak. Gomes e.a. „Op dezen dag gingen ook tot hen onze gedachten uit en wel inzonderheid tot wijlen Jan Michels, den man, die zoo enorm veel voor Stormvogels heeft gedaan en zonder wien 't nimmer tot dit 25-jarig bestaan was gekomen. Vertrouwende geheel in den geest van onze leden te handelen heeft het bestuur zich dezen middag naar de begraafplaats te Hillegom begeven en aldaar in het bijzijn van mevrouw Michels, haar dochter en schoonzoon een bloemstuk in de Stormvogelskieuren neer gelegd op het graf van onzen onvergetelijken vriend, als uiting van dank onzer vereeniging op dezen bijzonderen dag". Tenslotte memoreerde de heer Suwerink nog de successen in 3 tournooien, door het eerste elftal behaald en het succes van de junioren, die Zondag j.l. den Van der Aart-beker be haalden, om te eindigen met dank te bren gen aan de elftal- en jeugdcommissie, trainer Thijssen, de feestcommissie, en zijn medebe stuursleden, inzonderheid secretaris Wijmer. wien nooit iets te veel is en die steeds voor de vereengiing gereed staat. Op voorstel van den heer Suwerink wer den hierna onder luid applaus tot eere-leden benoemd de heeren C. F. P. J. Nuyens, op richter der vereeniging en Joh. Martens, be stuurslid en tot leden van verdienste Karei Haak, Wim van der Velde en G. Karst, oud voorzitter der vereeniging. Met welgekozen woorden overhandigde de heer Suwerink deze heeren hun onderschei dingsteekenen. Hierna was het woord aan het gezelschap Henri Wallig, dat een zeer gevarieerd pro gramma ten beste gaf. Vooral Liddy Bergman, de violist Ab Buitenkant, de snelteekenaar Phil. Crayon, de conférencier Hooykaas en ..De kleinste stepper", traden met veel sucecs op. Deze goedgeslaagde avond, die een waardig besluit van de Stormvogelsfeesten kan ge noemd worden, werd besloten met „bal na" in ..Thalia" en „Willem Barendsz" en een ge zellig samenzijn in „Kennemerhof". XERXES—STORM VOGELS Stormvogels vertrekt met; Hollen berg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Tol, Wilderom. Van der Steen, Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Opbergen. Vele vrouwen zijn op gezette tijden het slachtoffer van pijnen. Denk niet, dat te gen dit lijden weinig te doen is, want de vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" te gebruiken, weten beter. "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uitkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen. "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer werk zame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking. De cachet-vorm is de meest ideale manier van inn~".ïien. "AKKERTJES" hebben in korten tijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid te zijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden zijnl Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. ingez. Med.) V.S.V.—D.W.S. V.S.V. komt als volgt uit: Demmers, Broek, Van Osch, Heins, De Vries, De Haas, Van Os, Balvers, Van der Lugt, Sterk, Teeling. D.W.V. 2V.S.V. 2. V.S.V. 2 vertrekt met: Veen, Voet, Beets. Bot, Glas, Van der Gevel, Karrebelt, Van Leeuwen, Dohring, Kunst. Carton. H. F. C.—A. F. C. Het H.F.C.-elftal is aldus: Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruyer. Twiss. J. ten Have, Hoek, Duinker, Drijver, Ligten- stein. BLOEMEND AALBEVERWIJK. Bloemendaal speelt met het volgende elf tal: De Haas, Kloos, Van Waard. Van der Linden, Beijk, Van der Mey, Van Bragt, Hartman, De Bock, v. d, Mey de Bie, Noordhoff. E.D.O.ZEEBURGIA. E.D.O. komt als volgt uit: Verhagen, v. d, Bom, Zandstra, C. v. d. Schalie, J. v. d. Schalie, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, v. Zaanen, Timmerman, Joop Koene. A.F.C. 2— E.D.O. 2. Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Amsterdam: De Waard, Vrenegoor, v, d. Sluis. H. Kohier, v. d. Putten, v. Esch, Nottrot. Koppen, Kelder, H. Koene, P. Spek. STORMVOGELS 2—HAARLEM 2. Stormvogels komt uit met: De Vries, Jongsma, Visser, Schipper, Groen, Heilig Jr., Kuyper, Verdam, Van Pel, Jochems, Van der Laan. (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL IN ENGELAND. Donderdag won Blackpool den uitwedstrijd tegen Brentford met 4r—2. LAWNTENNIS. HENKEL SLAAT BUDGE. Uit Chicago: Wat aan Von Cramm dn, seizoen niet gelukt is, nl. Budge te slaan, daarin is Henkei geslaagd. Tijdens de wed strijden te Chicago schakelde de Duitscher zijn tegenstander Budge na feilen strijd met 6-4, 10—8 uit. Von Cramm won van den jeugdigen Ame rikaan Bobby Riggs met 2—6, 8—6, 6—4. WIELRÏJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag voor de A-klassers den laatsten record-wed strijd over 60 K.M. voor den Wijnands- en Van Rensen-beker. De C-kl. rijden 50 K.M voor den „Excelsiori'-beker. Luv Juniores 25 K.M. record voor den „Excelsl<.r"-beker. De veteranen een wedstrijd over 25 K.M. handicap. Vertrek halX negen, t,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9