WARM INVENTA EEN HUIS! ZA'TERDA'G '18 SEPTEMBER 1937 HAAREEM'S DA'GBEAXJ 5 7» Haaclefn weet we» Wijd. en 2ijd fcans Pecguin geeft kwaliteit (Adv. Ingez. Med.) Qoede bcandstof is een kwestie van vevteouwen [/andaac dat wij. fa. fcans Pecguin km en (Adv. Ingez. Med.) Gouden jubileum firma Frans Perquin. „Vijftig jaar geleden gebruikte men voor huisbrand geen anthraciet, maar voorname lijk steenkolen, die grootendeels van de Ruhr kwamen. In zakken werden deze kolen dooi den handelaar thuisgebracht en de huisvrouw maakte ze vochtig vóór ze in de potkachel ge worpen werden". Zoo begon het gesprek, dat wij mochten hebben naar aanleiding van het gouden jubi leum van een bekende Haarlemsche brand- stoffenfirma. Op 2 October a.s. zal het name lijk vijftig jaar geleden zijn, dat de heer G. F. Perquin, stichter Van de firma Frans Perquin, zich als brandstoffenhandelaar in onze stad vestigde. Er was dus alle aanleiding om eens te praten over de kolenleverantie aan het eind der vorige eeuw, in de oorlogsjaren en thans. De heer Perquin vestigde zijn eerste kantoor tan het Korte Spaarne 25; hij had zijn pak huizen achter het oude station van de H.IJ. S.M., op de plaats waar nu de automarkt is. In de Spaarnwouderstraat was de paardenstal, waar eerst één paard, maar in den loop der jaren zes paarden na zwaren arbeid konden rusten. Eerst in 1916 kwam de auto-tractie de viervoeters verdringen; thans rijden alleen nog maar de vrachtauto's door onze straten. Toen het nieuwe station gebouwd werd, ver huisden de opslagplaatsen naar het goederen station aan de Westergracht, waar nu nog ruim 1800 M2. door de firma in beslag geno men wordt. Daarenboven is aan het Zuider Buitenspaarne een bergplaats van 2800 M2., waardoor in totaal ruim 100.000 mud brand stoffen in voorraad gehouden kunnen worden. De kantoren werden overgebracht naar het perceel Groote Houtstraat 171 en later naar 162. In 1927 trok de stichter van de firma zich terug; toen werden de zaken voortgezet door zijn zoon, den heer Jan Perquin. In oude boeken zagen wij hoe de zaak al spoedig na de oprichting een flink aantal klanten telde en hoe in 1888 reeds voor het eerst aan de gemeente geleverd werd. De flinke vooruitgang werkte er toe mede, dat de afdee- ling groothandel ook bijzondere aandacht kreeg. De successen op dit terrein zijn dan ook elk jaar grooter geworden. De kolenprijzen van vroeger en nu. Uit gegevens in de boeken konden wij een Interessant staatje samenstellen van de kolen- prijzen in verschillende periodes. In 1888 kostten. 10.000 kilo industriekolen f 58. In 1919 steeg de prijs door de kolenschaarsch- te in den oorlog tot niet minder dan f 750, dat is bijna het 14-voudige. In 1937 bedraagt de prijs f 145 per 10.000 kilo. Aan het eind der vorige eeuw betaalden de Haarlemsche burgers voor één mud Ruhrkolen 65 cent; gedurende de oorlogsjaren steeg deze prijs tot f 6. De Hollandsche anthraciet kostte in den dis- tributietijd f 4.50 per mud, ongeacht het groote bedrag, dat de regeering bijpaste. Per 1 Octo ber a.s. wordt de gemiddelde prijs f 2.30 per mud. Brechcokes zijn toen tot f 100 per 1000 K.G. gestegen, thans echter f 18. De firma zorgt er voor, dat zij steeds behoor lijke voorraden heeft, zoodat bij een strengen winter de leveranties niet vastloopen. Mocht er onverhoopt oorlog uitbreken, dan moeten de voorraden zoodanig zijn, dat aan alle ver plichtingen jegens de klanten kan worden vol daan. Deze stelregel geldt zoowel voor huis brand als voor industriekolen. Thans is er eenige vertraging in de afleve ring door de mijnen. Daarvoor zijn verschillen de oorzaken aan te wijzen. Om in den zomer ook wat te doen te hebben werden indertijd de zomerprijzen uitgevonden, maar niemand kon vermoeden, dat er zóóveel gebruik van gemaakt zou worden, dat de levering in Octo ber en November daardoor sterk verminderde. Van alle kanten wordt nu levering gevraagd; de handelaren met flinke pakhuizen kunnen aan al die aanvragen onmiddellijk voldoen door hun enorme voorraden. De firma is agente der Steenkolenhandels- vereeniging voor Westfaalsche Kolen, impor teert groote kwantiteiten Belgische anthra ciet en is verder afneemster van de Staats mijnen en nog enkele Limburgsche mijnen. in het laatste jaar werd aan loonen een be drag van f 40.000 uitbetaald, zoodat de firma voor de Haarlemsche arbeidsmarkt zeker van beteekenis is. 2 October zal vooral ook voor den 77-jarigen oprichter der firma Frans Perquin een feest dag zijn. Hij heeft de zaken zien floreeren en groeien; de zorg voor het personeel werd dooi de firma Perquin altijd van het grootste be lang geacht. Wie met den oprichter oud in de zaak geworden is, geniet thans ook van een onbezorgden levensavond en wie met moeilijk heden te kampen had of heeft, wordt niet in den steek gelaten. De heer G. F. Perquin is ook van de oprich ting af Commissaris der N.V. Vereenigde Steenkolenhandel te IJmuiden. De familie zal op den feestdag, des middags 4 uur, in Café- Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt receptie houden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van politie Sme- destraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij; Handschoenen en cein turen: Politiebureau Smedestraat. Armband jes: Martens, Schotersingel 91. Deksel van autowiel: v. Maren, Har men jansstraat 31. Heerenarmbandhorloge: Pietjens, KI. Houtweg 35A. Jongensjassen: v. d. Hoek, Sumatrastr. 8. Halsketting: Boon, Cederstraat lrd. Kussentje; Koning, Populierstraat 10. Crick: v. Roon, Scheepersstraat 31. Lot Brederodeduin: v. Eijs- den, A. L. Dyserinckstraat 47. Slagersmand: Weijers, Amsterdamstraat 128, Regenpijpen: de Man, Z.B. Spaarne 94. Rijwielplaatje: v. Rissen. Bloemendaalscheweg 133, BUoemen- daal. Tasch met inhoud; Politiebureau Smede straat. Buigtang: Fledderman, Rollandstr. 85. Wee nu. bij. fcans Pecguin bestelt \/ecdient geld (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN1 I POLITIERECHTER—! De drenkeling. We deelden laatst mede, dat een boer te Zaandam een elfjarigen jongen, die op zijn land liep in een sloot zou hebben gegooid, waarvoor de boer techt zou hebben gestaan. Omdat de jongen niet ter terechtzitting was verschenen, werd de verdere behandeling uit gesteld. De boer, die ondanks zijn beweren, dat de jongen slechts in de sloot had ge staan, er toch niet erg gerust op was, gezien de houding van den officier, die van die poot- jesbaderij niet veel geloofde, had het nuttig gevonden zich van advocatenhulp te voor zien, zoodat Mr. v. Löben Seis er heden met den officier over discuseerde, of iemand in 't water stoppen al dan niet als mishandeling moet aangemerkt worden. Een arrest van den Hoogen Raad, waarin voorbeen bepaald geval uitgemaakt was, dat er wel sprake was van mishandeling, diende tot richtsnoer en de officier meende dan ook, dat straf opgelegd moest worden, al behoefde die niet zoo zwaar te zijn, gelet op het driftige temperament van den boer en de plaag- en speelzucht der Zaan- sche jeugd. De eisch< was f 20 boete. Mr. van Löben Seis kwam er tegen op. Eerst tegen de qualificatle mishandeling en wel op grond van hetzelfde arrest, dat den officier veroordeeling deed vragen. Dat was dus een ding met twee handvatten. Kijk, zei de ver dediger, als er van mishandeling gesproken kan womien, dan moet er een „onlust verwek kende gewaarwording" zijn geweest en 's zomers is dat slootjes water lekker warm, dat kan geen onlust wekken. Modder heeft de jongen niet binnen gekregen, dus een leelijke smaak in zijn mond was er ook niet. Waar bllijft dan de onlust verwekkende gewaar wording? Dat de jongen later in zijn droom razende boeren op zich zag afstormen, is een psychische reactie en 't gaat hier om physieke reacties. Zoodoend, bleef er volgens pleiter, niet genoeg onlustverwekking over om tot een veroordeeling te komen. Maar mocht de rechter het er niet mee eens zijn, dan vroeg pleiter een minimale straf, uit een opvoedkun dig oogpunt, niet ten opzichte van den boer, maar van de Zaansche jeugd. Immers, zei pleiter, moet voorkomen wor den dat de jeugd in de handen gaat klap pen en zeggen: Lekker moet-ie twintig gulden betalen. Vergeet niet, dat die jeugd daar erg lastig is, kikkers gaat vangen, slootje sprin gen e.d. De politierechter liet Jantje nog eens voor het hekje komen en vroeg of hij het lekker in het water had gevonden en of hij niet wat ril lerig was geworden en uit het antwoord, dat Jantje gaf, concludeerde de rechter, dat er onlust verwekkende gewaarwording was ge weest. Voorts was de rechter het over die pae- dagogische twee kwartjes boete ook niet met pleiter eens, want een mensch mag zich zelf geen recht verschaffen en als Jantje modder of vuil water naar binnen had gekregen, had Jantje heel ziek kunnen worden. Aangezien echter behalve het driftig temperament geen slechte eigenschappen bij den boer waren ontdekt en hij een schoon strafregister had, kon het met boete afloopen, doch geen twee kwartjes. Vijftien gulden werd opgelegd. Rivalen Twee Hollandsche vrienden hadden twee Duitsche vriendinnen getrouwd, maar vol gens de eene Duitsche zou de andere iets te gen de rangschikking hebben, zoodat deze haar het bezit van haar man misgunde. De juffrouw die dat aan den politierechter vertelde, gaf geen feiten, waarop die bewe ring steunde en de andere juffrouw zei, dat er niets van waar was. Waarom dat ter sprake kwam? De juffrouw, die meende dat haar echtge noot haar misgund werd, had al eenige keeren briefkaarten over de post ontvangen, waarop in weinig vleiende taal over haar en haai man werd gesproken. De kaarten waren ano niem in 't Hollandsch gesteld en met latijn- sche letters geschreven, doch niettemin meende de geadresseerde, dat ze door de an dere Duitsche waren geschreven en ze had met haar man een klacht ingediend. Op een der kaarten kwam het woord „dievin" voor en dat lijkt ook meer op Duitsch dan op Hol landsch. De Justitie had den heer Van Duinen ver zocht als schriftexpert op te treden en deze heer kwam tot de conclusie, dat de kaart, waarop de klacht gebaseerd was, door de ver dachte was geschreven evenals de andere kaarten. Ik heb het niet gedaan, zei verdachte en ik kan geen Latijnsche (Hollandsche) letters schrijven. De copieën van Frans Hals. Waar worden zij geplaatst? Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat bij de opening der Frans Halstentoonstel ling de gedachte geopperd is om, ter herin nering aan die expositie, van de mooiste schilderstukken van Frans Hals die van elders gekomen zijn, copieën te laten maken. De uitwerking van dit plan werd ter hand geno men door „Haarlem's Bloei". Naar wij vernemen is die voorbereiding nu zoover gevorderd dat er een comité voor is samengesteld cnder voorzitterschap van den heer A. G. Boes, wethouder van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Over enkele dagen zal dit comité geïnstalleerd worden. Daarna zal een inzameling geopend worden voor het verkrijgen van gelden voor dit doel. Er zijn reeds toezeggingen voor dit doel ingekomen. Van het bedrag dat beschikbaar zal zijn, zal afhangen hoeveel stukken gecopieëerd zullen worden. Wel is waar is de Frans Hals tentoonstelling over eenige weken afgeloopen, maar Haarlem's Bloei is overtuigd, dat er geen bezwaar zal bestaan om de stukken die voor c.opieëering in aanmerking komen wat langer hier te houden. Het is nog niet uitgemaakt waar de copieën zullen worden opgehangen. Gemeend wordt dat het Museum zich. daarvoor niet eigent. Er was toen ge dacht aan het Stadhuis, maar daar tegen bestaat het bezwaar dat zij niet in voldoende mate door het publiek bezichtigd zullen kunnen worden. Er zal dus nog naar een bestemming gezocht worden die zich beter leent voor de ophanging der copieën. RIOLEERING PARKLAAN. B. en W. stellen den raad voor, te besluiten voor het. vernieuwen van de rioleering in de Parklaan tusschen den Jansweg en de Ripper- dastraat, ter beschikking van B. en W. te stel len een bedrag van f 1200. Dit klopte echter niet met de gegevens, die de politierechter van verdachte's onderwijzer had ontvangen, want deze verklaarde, dat verdachte een heel bevattelijke leerling was geweest, die het latijnsche schrift wel meester was. De heer v. Duinen had bij zijn onderzoek den indruk gekregen, dat verdachte maar deed, alsof ze geen latijnsche letters kon schrijven. De officier meende dat verdachte de schrijf ster v/as en hij had liever gezien, dat ze dit maar had bekend en de roerselen der ziel, die haar tot de schrijverij hadden gedreven, had geopenbaard. Maar, zei de officier, ik weet bij ervaring, dat als een vrouw het een maal in het hoofd heeft gezet, het auterschap van een beleedigend schriftuur te ontken nen, dan breng je haar niet op andere ge dachten, waarom de officier er ook verder geen poging toe deed. Hij eischte echter een boete van f 50. Mi-. O. H. v. Wijk, de verdediger, meende, dat de schriftexpertise failliet was en zou te genover de meening van den heer v. Duinen de zijne niet stellen. Dat zou, zei de officier, dan ook het aan vragen van uw eigen faillissement zijn." Pleiter was er dus niet van overtuigd, dat de verdachte de kaart had geschreven, eer het tegendeel en voorts meende hij, dat de klacht alleel door de vrouw ingediend had moeten worden en de officier in zijn vorde ring niet ontvankelijk was. De politie rechter liet zich over de schrift expertise niet uit, maar achtte niet bewe zen, dat verdachte de kaart op de post had gedaan of laten doen. Daaromtrent was ter zitting of bij het onderzoek niets gebleken. Zoodoende werd verdachte vrijgesproken; de rechter was het over de niet-ontvankelijkheid van den officier met pleiter niet eens. HAARLEMSCHE HANDELSVEREENIGING Vestigingswet-Kleinbedrijf 1937. Door het bestuur der Haarlemsche Handels- vereeniging werd besloten, in verband met de practische uitvoering van Vestigingswet- Kleinbedrijf in den a.s. winter, cursussen te organiseeren ter verkrijging van het midden standsdiploma „Algemeene Handelskennis". Ter voorlichting van het publiek zal een openbare bijeenkomst worden georganiseerd, waarop door een spreker van den Kon. Ned. Middenstandsbond deze wet nader zal wor den uiteengezet. Deze bijeenkomst zal worden gehouden op 14 October. Het is géén kunst uw kamer warm te stoken, maar de vraag is: hoe veel kost U dat aan brandstof. Neemt daarom de zekerste weg. Kiest U een Inventa, een R. S. Stokvis product van Nederlands fabrikaat, dat niet alleen mooi en degelijk, maar ook zuinig is. Een model voor elke beurs. VU LH AARDEN Worden geleverd ook in huurkoop door: H A G E M A N, GED. OUDE GRACHT 52, HAARLEM, TELEFOON 12/62. (Aav. mgez. Med.) Mond- en klauwzeer. Breidt zich in onze omgeving sterk uit. Wij hebben reeds medegedeeld, dat ook in onze omgeving vrij veel gevallen van mond en klauwzeer onder vee voorkwamen. In den laatsten tijd is het aantal gevallen sterk toe genomen. Al heeft de ziekte onder het vee nog niet zoo'n grooten omvang aangenomen als bij vorige epidemieën, toch bestaat onder des kundigen de vrees, dat het daartoe wel zal ko men. Onder de koeien, die aan het Openbaar Slachthuis te Haarlem geslacht zijn, werden in den laatsten tijd reeds acht gevallen gecon stateerd. Naar gelang van den toestand van het aangetaste dier wordt beslist in hoeverre het vleeseh voor consumptie geschikt is. In de meeste gevallen is het voldoende, als de aangetaste organen worden afgekeurd. In het algemeen bestaat er, wat de vleesch- voorziening betreft, voor het publiek geen ge vaar bij het voorkomen van mond- en klauw zeer onder het vee, want alles wat gevaar op kan leveren wordt van de zieke dieren ver nietigd. Anders staat het er evenwel voor, wat de melkvoorziening betreft. In het algemeen is het natuurlijk reeds noodzakelijk, uit gezond heidsoogpunt de melk te kooken, maar nu er zooveel gevallen van mond- en klauwzeer voorkomen is het absoluut geboden alle melk goed te laten doorkoken, omdat dit alleen een waarborg is dat zonder gevaar de melk gedronken kan worden. 100 jaar Gas. De opening der tentoonstelling. De jubileumgastentoonstelling, die de ge meente Haarlem organiseert ter gelegenheid van het feit dat 100 jaar geleden voor het eerst te Haarlem gas verkrijgbaar werd ge steld, zal Vrijdag 24 September 's middags te 3 uur, in het Gemeentelijk Concertgebouw ge opend worden. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Op de ledenvergadering van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling werd het pro gramma voor het winterseizoen 19371938 met algemeene stemmen goedgekeurd. Openingsavond-winterseizoen op Zater dag 2 October. Hiervoor is een mooi program ma samengesteld, Medewerkenden zijn Jan- ny van Oogen. de bekende VARA-declamatrice mevr. Nelly Sonsbeek—v. Bleyswijk Voogd, danseres, mej. Gu van Vliet, sopraan en Han le Fèvre, tenor, zingen aria's uit bekende opera's Zondagmorgenbijeenkomsten. Als gevolg van het overweldigende succes van het vorige jaar, zullen ook dit jaar wederom een 8-tal muziek-Zondagochtenden worden gegeven. Medewerking verleenen: mej. Annie Hermes, zang; Antoon Krelage, piano; Nap de Klein, viool, Joh. Vogtschmidt, violoncello. Algemeen leider: Antoon Krelage. De navolgende data werden vastgesteld: 17 Oct., 31 Oct., 14 Nov., 28 Nov., 12 Dec. 16 Jan. 30 Jan. 13 Febr. Filmvoorstellingen. De Zondagen 24 Oct.. 14 Nov., 19 Dec., 9 Jan., 23 Jan. 6 Febr. zijn hier voor vastgesteld. De filmvoorstellingen worden gegeven in het Frans Halstheater. Tooneelvoorstellingen. Om tegemoet te ko men aan het verlangen, dat onder de leden leeft, aan goede tooneelvoorstellingen, zal waarschijnlijk dit seizoen een 4-tal uitvoerin gen worden gearrangeerd in den Stadsschouw burg tegen zeer gereduceerde prijzen. Hier over zijn echter nog steeds besprekingen gaande. Vondelherdenking. Ook Haarlem zal Neêr- lands grootsten dichter herdenken bij zijn 350ste geboortedag met een zeer gevariëerd programma. Op 25 September zal in overleg met de Volks-Universiteit en de Vereeniging „Kunst aan het Volk" een. declamatie en voordracht avond met muzikale illustratie worden ge geven door Nel van DoornOosthout en haar echtgenoot. Deze herdenking vindt plaats in de Protes tantenbond. Verder zal op Zaterdag 13 November Dr. Garmt Stuiveling, dichter, een lezing houden over Vondel en voordrachten geven uit diens werk. Zoo mogelijk zal een der vier te geven tooneelvoorstellingen een stuk van Vondel zijn. Avondbijeenkomsten. 5 en 12 October. Dr. Simons, verbonden aan den Gem. Keuring en Warendienst zal een lezing houden over Voe dingsleer, waaraan een excursie naar den Keurings- en Warendienst zal zijn verbon den. Op een Zaterdagavond in October zal de heer F. L. Faubel, secretaris van de Neder- landsche Vrijmetselarij-loges, een lezing over: „Het wezen en doel der Vrijmetselarij" houden. Op 6 en 7 November zal de bekende Mlarx- kenner Sam de Wolff uit Amsterdam, met dr. Kruyt debateeren over het onderwerp „Marx isme en historisch materialisme. In October of November komt prof. dr. J. v. Gelderen spreken over: De economische en politieke ondergrond van het Chineesch-Ja- pansch conflict. 13 Januari zal dr. Banning uit Bentveld spreken over „Geesterijke stroomingen in dezen tijd". Op 25 Januari, 1 en 8 Februari zal, mede in samenwerking met de S.D.V.C., cursussen worden gegeven op medisch-hyiënisch gebied, door een vrouwenarts, wie(r(ns) naam nog niet vaststaat. Mannen hebben op deze voor vrouwen bedoelde cursussen geen toegang. Op 22 Februari, 1 en 8 Maart spreekt Dr. Klinkenberg, dir. eener H.B.S. over: voorwaar den, doel en gevolgen der Fransche revolutie. Het hoogtepunt van de lezingen zal, naar het bestuur verwacht, zeer zeker zijn A. den Doolaard, de bekende schrijver en internatio nale reporter die ook dezen winter een lezing zal houden. Voor het eerst zullen dit jaar leesclubs wor den gegeven voor mannen. Onder deskundige leiding zullen werken als Laaste man in bur ger. Ernst Glaser; Brood en wijn, I. Silone en Nathan de Weïse, Lessing worden behandeld. In deze vergadering werd tevens afscheid genomen van den 2en penningmeester, den heer J. Hansen, die deze functie jaren lang met groote werklust en nauwgezetheid heeft vervuld. De heer L. v. Asperen sprak woor den van dank aan den scheidenden bestuur der. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mej Alie Sloof. Nadat den heer Polderman, lid van het Centraal Bestuur nog een propagandistisch woord had gesproken, sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Sluiting der Staten-Generaal. Vereenigde vergadering van beide Kamers. 's GRAViENHAGiE, 18 September. Hedenmiddag te 2.45 uur is de ver eenigde vergadering geopend van de beide Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van de zitting, onder voorzit ter van mr. W. L. Baron de Vos Van Steen wijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter doet voorlezen een Koninklijk Besluit, waarbij de Minister van Binnenland- sche Zaken en bij diens ontstentenis de Mi nister van Algemeene Zaken wordt gemach tigd, heden ten 3 uur des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten- Generaal, ten einde in een vereenigde verga dering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De voorzitter benoemt een commissie, die den minister in 't gebouw zal ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit: de Eerste-Ka- merleden de heeren Van Citters en Van Rap- pard, de Tweede-Kamerleden mevrouw Bak ker—Nort en de heeren Schouten, Korten- horst en Krol. De heer Colijn. Minister van Algemeene Zaken, plaatst zich achter de ministerstafel en houdt de volgende sluitingsrede: Hare Majesteit de Koningin heeft mij opge dragen deze buitengewone zitting van de Sta ten-Generaal in haren naam te sluiten. Sedert de opening zijn slechts enkele maanden ver- loopen. De voorstellen tot verandering in de Grondwet zijn opnieuw in overweging geno men. Deze overweging is nog niet geëindigd In naam van Hare Majesteit de Koningin en daartoe door haar gemachtigd verklaar ik deze buitengewone zitting van de Staten- Generaal te zijn gesloten. De voorzitter sluit nadat de commissie den minister heeft uitgeleid en in de vergadering is teruggekeerd, daarop de vergadering. EENVOUDIGE KANTOORJURK. No. 751: maat 42. Meisjes en vrouwen, die in een beroep werkzaam zijn, moeten er altijd onberispelijk uitzien. Daarmee willen we niet zeggen, dat men de laatste modesnufjes in haar klee ding moet terugvinden; integendeel. Hoe on opvallender de kleeding is, hoe beter. Ora het eens paradoxaal uit te drukken: d* kleeding moet opvallen door onopvallend heid. Voor het alleraardigste japonnetje No. 751 op onze afbeelding hebt u 4 M. stof noodig van minstens 90 c.M. breedte. Een paar knoo- pen en een stijf gestreken witte piqué kraag vormen de „note gaie". Het knippatroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte: 96 c.M.; taillewijdte: 74 c.M. en heupwijdte: 104 c.M. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van heden af gedurende een week te verkrijgen bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 19 SEPT Progr. I Hilversum II. Progr. n Hilversum I. Progr. III 8.35 Keulen, 9,20 Parijs Radio. 11.50 Fransch Brussel, 12.20 Keulen, 1.20 Ned. Brus sel, 1.30 Fransch Brussel, 2.35 Ned Brussel, 3.20 Keulen, 4.20 Fransch Brussel, 5.20 Keulen, 6.35 London Regional, 7.20 Keulen, 7.50 London Regional, 8.15 Pauze, 8 20 Keulen, 10.20 Fransch Brussel. 10.30 Boedapest, 10.50 Berlijn Progr. IV 8.30 Ned. Brussel. 12.50 Droitwich! 2.2C Diversen. 2,45 Droitwich, 5.20 London Re gional. 6.35 Droitwich, 9.05 Diversen, 9.25 Lon don Regional. 10.15 Droitwich. 11.00 Weenen. Progr. V 8.3012.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 20 September. Progr. I Hilversum II. Program. II Hilversum I. Progr. III 8.00 Keulen; 9.50 Pauze; 10.05 Keulen; 10.20 Pauze; 10.35 Parijs Radio; 12.20 Ned. Brussel; 2.20 Parijs Radio; 2.50 Diversen; 4.05 Parijs Radio; 4.20 Keulen; 4.50 London Regional; 5.20 Parijs Radio; 6.20 London Regional; 7.50 Deutschlandsender; 8.20 Parijs Radio; 9.20 Rome; 10.20 Fransch Brussel; 10.50 Keulen. Progr. IV. 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen, 10.35 Droitwich; 1.20 London Regional; 4.20 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert: Dansmuziek met piano interm. 1 I can't dance, Nat Gonella; 2. I gotta see a man about a girl. The Masqueraders; 3 Beale street blues, Joe Venuti; 4 Don 't ever leave me, The Masqueraders; 5 Caroline, Nat Gonella; 6 Piano Medley, Charley Kunz; 7 Idem, idem; 8, idem, idem; 9 Lazy River, Nat Gonella; 10. After you've gone, Joe Venutti; 11 Jump on the wagon. The Masqueraders; 12 Black Coffee. Nat Gonella; 13 Sweet Mu sic, Lud Gluskins-orkest. 8.0012.00 Diversen. de beste Antkcaciet en biltijU bovendien die koofU U. nog altijd bij. fcans Peccfuin (Adv. Ingez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9