AARDIG ONTBIJTBORDJE IN FRISSE KLEUREN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SCHAKEN. De achtkamp in Oostenrijk. Capablaxica staat verloren tegen Eliskases. Uit Baden: De uitslagen van de partijen in de tiende ronde luiden: RagosinReshevsky 10 PetrovFlohr V2V2 FineKeres Y2V2 EliskasesCapablanea afgebroken in ver loren stelling voor zwart. De partij tusschen Petrov en Reshevsky werd in de middaguren opnieuw voortgezet, doch voor de vierde maai afgebroken, na 90 zetten. Het Damegambiet in de partij Ragosin Reshevsky werd door den Amerikaan Slavisch verdedigd. De Rus speelde uitstekend, won de kwaliteit en besliste 11a 35 zetten de partij in zijn voordeel. De laatste zetten had Res hevsky gedaan met een vollen toren achter stand. Ook Flohr verdedigde zich Slavisch tegen Petrov. Het werd echter een rustige partij; na 34 zetten werd een stand bereikt, waar bij tot remise besloten werd. Fine-Keres eindigde na 42 zetten remise. De Esthlander paste den Gruenfeld-variant van de konings-partij toe. Wie gedacht mocht hebben, dat het een rustige remisepartij zou worden, kwam bedrogen uit. Fine speelde zeer scherp, maar Keres niet mindera De stel ling was soms zeer ingewikkeld, voor beide spelers. Na 28 zetten was Fine gedwongen, een stuk te offeren waarvoor hij twee pion nen verkreeg. Het offer bleek correct te zijn; er kwam een stand op het bord, waarin slechts remise het slot kon worden. Deze slotstelling' luidde: Wit Fine: Kfl, Lg3, pionnen op f3, g2 en h3. Zwart Keres: Ke6, Ib2, Pg5, pion op f5 De partij tusschen Eliskases en Capablanea werd na 82 zetten afgebroken in een stand, welke kansloos voor den ex-wereldkampioen mag worden genoemd. Het was wederom een Slavische verdediging van het damegambiet. Aanvankelijk werd er zeer veel geruild, zoo dat men dacht, dat beide spelers op een snelle remise aanstuurden. Er ontstond een eindspel van looper plus paard plus 6 pion nen aan beide zijden. De situatie bleek voor den Cubaan echter zeer moeilijk te zijn; op een gegeven moment dacht hij 70 minuten over een zet na en bood toen remise aan, hetgeen door Eliskases geweigerd werd. In de middagzitting' deed de Oostenrijker twee minder sterke zetten; men dacht toen, dat Capablanea zich nog wel uit de moeilijke si tuatie zou weten te redden. Doch Eliskases herstelde zich, speelde fijntjes verder, won eersten den a-pion en later den h-pion. Na 82 zetten werd de partij afgebroken in den volgenden stand: Wit Eliskases: Kg5, Lh5, pionnen op b6 en h4. Zwart: Capablanea: Kc6, Le2. Zwart is aan zet. Capablanea kan de partij direct opgeven, daar hij niet kan verhindereix dat de h-pion direct promoveert. De partij tusschen Petrov en Reshevsky werd voortgezet; na 90 zetten voor de vierde maal afgebroken. Petrov wist een pion te winnen en staat er gunstig voor. De stand bij het afbreken was: Wit Petrov: Kb3, Lg5, pionnen op c4, d5, €4 f5. Zwart Reshevsky: Kc7, Pd7, pionnen op c5, e5, g7. Heden Donderdag wordt de elfde ronde gespeeld met de volgende partijen: FineRagosin, KeresPetrov, FlohrElis kases, Capablanea-Reshevsky. De stand na de tiende ronde is: 1. Keres 7J/2 punt. 2. Fine 6 punten. 3 en 4. Reshevsky en Capablanea, ieder 5 punten plus 1 afgebroken partij. 5. Flohr 5 punten. 6. Ragosin 414 punt. 7 en 8. Eliskases en Pe trov, ieder 2V2 punt plus 1 afgebroken partij. LAWNTENNIS. MEJ. JEDRZEJOWSKA IN HET ZIEKENHUIS. VOETBAL. SCHOTLAND—ENGELAND (1—0) Uit Glasgow: Dertigduizend toeschouwers woonden Woensdag in het Ibroxpark de ont moeting bij tusschen de elftallen van de Schotsche en Engelsche league. Schotland won met 10, nadat de rust met blanken stand was gekomen. Delaney scoorde het eenige doelpunt. WANDELSPORT. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Zondag 26 September houdt deze vereeni- ging een prestatiemarsch over 20 K.M. in ver band met het twee-jarig bestaan op 16 Oc tober a.s. De inschrijving staat open tot een half uur voor den start Zondagmorgen 10 uur bij het gebouw Olynxpia, het secretariaat is gevestigd bij G. A. Ramaker, Wilgenstraat 62. WTELRIJDEN. SCHERENS WINT VAN VAN VLIET. De sluitingswedstrijden op de Utrechtsche Wielerbaan trokken Woensdag groote be langstelling. In het omniumnummer sloeg Scherens tweemaal Van Vliet, eenmaal met een half wiel, vervolgens met banddikte. Het omniumnummer werd door Pijnenburg exx Van Vliet gewonnen onxdat deze beiden de tijdrace vóór de Belgen Scherens en Kaers hadden gewonnen. De wedstrijd achter groote motoren werd in drie manches, elk van 30 K.M. verreden. Pie* van Kempen, die eenmaal d-e eerste en twee maal de tweede plaats bezette, won in het al gemeen klassement vóór den Belg Seynaeve. De Nederlandsche kampioen Snoek was er totaal uit; hij eindigde als laatste H. S. V. „DE KAMPIOEN". De baanclubkampioenschappen, welke dooi de slechte weersomstandigheden niet konden worden afgewerkt, zullen waarschijnlijk Zon dag 3 October op de Heemsteedsche Wieler baan worden voortgezet. Voor de finale sprint hadden zich geclas- seerd C. de Best, A. Schaper, D. Drost en R. de Lange. Deze 4 renners zullen in 6 matches a deux voor den titel strijden. Een klasse mentwedstrijd voor nietgeplaatsten over 30 ronden met 3 klassementen werd gewonnen door Drogtrop met 6 punten, 2de J. Bos 5 punten, 4de de Winter 2 p., 5de v. Halst 2 p. Voor den voorwedstrijd van het lange- afstandskampioenschap waren gestart Schenk, v. Halst, Drogtrop, S. Bos, J. Bos, v. Noorden, Terburg, Valkman, Bakker, Krom, exx de Winter. Na 22 ronden moest worden ge staakt wegens den regen. De vijf eerstaanko- menden starten in de finale met de renners de Best, Gebr. Drost, Schaper, Scheidier, v. d. Heyden, J. Breij, Jansen Jonker, Burger en de Lange. Er komen dus 16 renners in de fiixale. A.s. Zondag wordt het sprintkampioenschap op den weg verreden. Sluiting der inschrijving Vrijdagavond 9 uur in het clubgebouw. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Ie klasse Dames. ConcordiaZeeburg', half tien. CarnaRapiditas, tien uur NilocA. D. A. SimonTurno le klasse Heeren. ConcordiaLijnden, half elf ZaandamRapiditas, elf uur OlympiaAalsmeer SimsonD. O. S. Het Haarlemsche Soncordia begint het sei zoen met twee zware thuiswedstrijden aaix de Van Oosten de Bruyixstraat. De dames zullen de kampioenen van het vorig seizoen ontmoe ten. De Concordia-heeren ontvaixgen Lijixden en zullen vermoedelijk wel een nederlaag lijden. Het Haarlemsche Coixcordia begint het sei- Zaandam eix zal het daar iets gemakkelijker hebben; de dames zullen op Carna wel de twee punten weten te veroveren; de heeren zullen huix uiterste krachten aanwenden om voor de nederlaag van het vorig jaar revan che te nemen. Te Aalsmeer is reeds de plaat selijke strijd vastgesteld tusschen Olympia en Aalsmeer. DAMES-HOCKEY. ROOD WIT—B. M. H. C.-JUNIORES (4—3). Rood Wit speelde Woensdagmiddag een oefenwedstrijd tegen de B. M. H. C.Juniores te Heemstede. Rust kwam met 31 en het einde met 43. Uit Los Angeles: De bekende Poolsche speel ster mej. Jedrzejowska is met een beenbles sure iix het ziekenhuis te Los Angeles opgeno men. Doctoren hebben verklaard, dat zij ver scheidene maandeix ïxiet zal kuixnexx spelen. HENKEL GEBLESSEERD. Uit Los Axxgeles: In de ontmoeting tusschen Gene Mako exx Henner Henkei, ixx het kader der Calafornische kampioenschappen te Los Angeles gespeeld, had de Duitscher het onge luk te vallen; hij wondde zijxx rechterenkel zoodanig, dat men hem xxaar het ziekenhuis moest ovei'brengen. GYMNASTIEK. CïIR. GYMNASTIEK. VER. „HAERLEM". Meix deelt ons mede, dat de Christelijke Gymxxastiek- en Sportvereeniging „Haerlem", welke vereexxiging in het begin van dit jaar werd opgericht, tegexxwoox-dig oefexxt iix het gymnastieklokaal der H.B.S. A., ixxgang door de poort aaxx de Raaks. De dames oefenen aldaar op Vrijdagavond en de heeren op Maandagavond, telkens van 8.3010.00 uur, onder leiding vaix den heer W. Lixxdeborn, leeraar M.O. gym., aldaar. Het secretariaat is gevestigd Leidschevaart 308 rd. Haarlem. WATERPOLO. H.P.C. De H.P.C.-dames zijn door het ïxiet opkomen van Nereus in den beslissingswedstrijd door de Polocommissie kanxpioen van de tweede klasse verklaard en moeten nu promotiewedstrijden voor de le klasse speleix, nl. nxet H.D.Z. 1, Am sterdam, A.D.Z. II, Amsterdam, Brandenburg en R.D.Z. uit Rotterdam. Alle andere hebben reeds tegen elkaar gespeeld. Het is nl. eeix halve competitie om één plaats in de le klas. De stand is momenteel: R.D.Z. 3 2 1 0 5 8—3 1.66 K.D.Z. 3 2 0 1 4 5—2 1.33 A.D.Z. II 3 1113 4—5 1.00 Brandenburg 3 0 0 3 0 29 0.00 Het programma luidt nu: Vrijdag 24 September, Amsterdam, Heilige- weg, 7 uur, H.D.Z.H.P.C. Maandag 27 September, Haarlem. Sport- fondsenbad, 8 uur, H.P.C.—Brandenburg. Woensdag 29 September, Rotterdam, Oost. Zwb., Vi uur, R.D.Z—H.P.C. Maandag 4 October, Haarlem, Sportfondsexx- bad, 8 uur, H.P.C.—A.D.Z. II. POSTDUIVEN. H. A. K. De uitslag van de na-vluchten van Neuf- villes exx Morxs was als volgt: Neufvilles 218 K.M.: A. Breeuwer 1, 10; F. Bottelier 2; W. de Graaf 3, 4; C. Koning 5, 9, 12; C. v. d. Lee 6, 7; C. Schuurhuizen 8; H. J. Petter 11; N. Buurmaxx 13; C. v. Meurs 14. Mons 228 K.M.: W. de Graaf 1, 2, 4, 13; N. Buurman 3, 6; C. Schuurhuizen 5; F. Botte lier 7; A, Breeuwer 8, 11; C. Koning 10, 12, 14; C. v. Meurs 15; H. J. Petter 16; D. v. d. Molen 17. DE LUCHTBODE. Wedvlucht van Vilvoorden, afstaxxd 175 K.M.: F. v. Kleef 1; G. Sprokkreeff 2; A. Groen 3, 7; H. v. Oldemark 4, 6, 8, 9; J. J. Las- schuit 5. Wedvlucht vaix Neufvilles, afstaxxd 224 K.M.: G,. Sprokkreeff 1, 2, 4; H. v. Oldemark 3, 6, 7; J. J. Lasschuit 5; A. Zegwaart 8. BILJARTEN. MASSAKAMP T. O. G.—DE VAART. Door de biljartclub ,,T. O. G.", gevestigd bij den heer B. Hommels aaxx de Zomervaart en de biljartclub „De Vaart", gevestigd bij den heer F. van Vliet aan de Amsterdamsche Vaart, wordt een massakamp gespeeld. Dinsdag had de openingswedstrijd plaats in het clublokaal van ,.T. O G."; gespeeld werd in klasse A. De uitslag was „T. O. G." 500 en „De Vaart" 417 caramboles. Manoeuvres van het veldleger. Belangstelling vaix de Koninklijke Familie. Het veldleger houdt thaixs manoeuvres ixx Overijssel. Zestienduizend man nemen aan de oefeningeix, waaraan ook een overtocht over den IJssel door iixfanterie eix zware ar tillerie is verbondexx. De Koniixgin heeft Woexxsdag een bezoek gebracht aaix het gebied ten Westen vaix den IJssel, waar de oefeningen een hoogtepunt bereikten door de voltooiing van de ponton brug ibij Olst. De blauwe troepen zouden daarover naar den Westelijken iJsseloever trekken, waar zij zoudeix stuiten op de roode tegenstanders, die hen weer over den IJssel zouden moeten terugdrijven. Reeds vroeg hadden de blauwe troepen verschillende posten aaix den westelijken IJsseloever bezet teneinde over een basis te beschikken, van waaruit meix het westelijk poixtonhoofd kon beschermen. De Koningiix toonde groote belangstelling voor de wijze, waarop de troepen, verdeeld in kleine colonnes met het oog op het lucht- gevaar goed beschermd, verdekt lageix op gesteld en voor de wijze waarop luchtafweer geschut ien mitrailleur nesten waren geca moufleerd. Te oixgeveer kwart voor elf, na eeix kort uitstapje op het in handeix der roode troepen zijnde terrein, kwam de Koningin iix Olst terug waar zij zich naar het veerhoofd begaf, ter plaatse waarvan een groot gedeelte vaix de pontonbrug reeds gereed lag. Op slechts 200 meter afstand vaix de pon tonbrug lag midden in deix IJssel het prinse lijk jacht, de „Piet Hein" voor anker, den standaard in top, waaruit bleek dat de Prin ses aaxx boord was. Reeds verscheideixe da gen vertoeft het Prinselijk Paar nu reeds aaxx boord vaix het thans hier dan daar ixx den IJssel liggende jacht. Prins Bernhard bleek met de snelle bij het jacht behoorende motorboot verder stroom opwaarts. troepen die over de rivier werden gezet, te hebben geïnspecteerd. Hij was ge kleed in de uniform van kapitein der gre nadiers en droeg een kwartiermuts. Bij zijn terugkeer nabij het veerhoofd bemerkte hij tot zijïx zichtbare blijdschap de Koniixgin, die hij hartelijk begroette. Nadat de middeix-ponton was ingevaren, waardoor de brug gesloten werd begaf de Koningixx zich aan boord vaix de „Piet Hein", waar zij hartelijk verwelkomd werd door Prinses Juliana, die van het dek af reeds den geheelen ochtend het levendig bedrijf op de rivier had gadegeslagen. Het bleek in de be doeling van H.M. te liggen, eveneens aan boord van „Piet Hein" af voorloopig den ver deren gang van zaken te blijven volgen. Deze werd interessant genoeg. Blauwe vliegtuigeix zwermden herhaaldelijk over de brug om deze tegeix groote vliegeraanvallen te be schermen; eix toen een róód eskader in het Westen verscheen, vonden zii dan ook een waakzamen vijand, die hen uit de omgeving verdreef en over eenigen afstand achter volgde. Vaix dit momeixt dat de brug onbe waakt was, maakte een uit het Oosten ko mend bombardementsvliegtuig gebruik en hoewel op den linker én rechter IJsseloever het luchtafweergeschut knetterde eix de ge alarmeerde blauwe vliegtuigen weldra terug keerden, zag de roode ïxxachiixe kaïxs een en kele welgerichte bom op de brug te lateix vallen. Tegen 12 uur begoixixen de afdeelingen vaix de reeds op den Westelijken oever aaxxgeko- meix regimenten, die nog niet waren over gestoken over de brug te trekken en tegeix half twee kwamen de zware treinen vaxx vrachtauto's en geschut waaronder 7 c.M. veld. die de sterkte van de pontonbrug moesten bewijzen. Dat nieuwtje uit Schotland al gehoord? Kijk eens bij Van den Brul op pag. 15 (Adv. Ingez. Med.) Een Weerbelasting? Ter dekking- van de Defensieuïtgaven. Naar het „Vad." verneemt, overweegt de regeering teix ernstigste de dekking vaix eexx deel der verhoogde defensie-uitgaven te vin den in deix vorm eener weerbelasting, druk kende op hen, die vrijgesteld zijn van mili tairen dienstplicht. Ook aan opcenten op een of meer directe belastingen schijnt te zijn gedacht. GROENTEMARKT HAARLEM. 22 September 1937. Tomaten f 0.06—f 0.08 per K.G. Heereboonen f 0.05f 0.10 per K.G. Snijboonen f 0.14f 0.22 per K.G, Sla f 0.10—f 0.30 per kist Andijvie f 0.15f 0.25 per kist. Postelein f 0.15f 0.30 per kist Spiixazie f 0.20f 0.45 per kist. Groenekool f 0.25f 0.45 per kist. Gelekool f 0.40f 0.50 per kist. Wortelen f 0.04f 0.07 per bos. Rabarber f 0.02f 0.05 per bos. Radijs f 0.02f 0.04 per bos. Prei f 0.05f 0.13 per bos. Selderie f 0.02f 0.05 per bos. Peterselie f 0.02f 0.05 per bos. Roodeko^! f 7.04—f e.og si-uk. Komkommer f 0.02f 0.04 per stuk. Bloemkool f 0.04—f 0.12 per stuk. Dit fraai uitgevoerd ontbijtbordje zal inderdaad een sierlijke aan. winst vormen op elke ontbijttafel. Het vormt een onderdeel van het bekende Sunlight-servies en kan door degenen, die dit servies be zitten, prachtig als aanvulling worden gebruikt. Doch weten zij al, dat zij dit voor slechts 9 geschenkenbons van Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso kunnen krijgen? Het bordje is uitsluitend te bekomen in het SUNLIGHT GESCHENKENDEPOT, KRUISWEG 57, HAARLEM. Aldaar zijn gedurende dezelfde termijn ook tegen een uiterst laag aantal bons de volgende, aantrekkelijke artikelen verkrijgbaar: Practisch naaldenetui4 bons Fotostandaard12 bons Stevige kussensloop 14 bons Fantasie schortje"15 bons Smaakvolle fóto-album20 bons Vergeet echter niet, dat deze zeer voordelige aanbieding binnen enkele dagen afloopt en deze geschenken alleen worden afgegeven zolang de voorraad strekt. Indien U dus zoveel mogelijk van dit buitenkansje wilt profiteren, doet U het beste, bij Uw winkelier zoo vlug mogelijk enkele pakken Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso te kopen. Want bedenk, 28 September is onherroepelijk de laatste dag! OE GESCHENKEN MOETEN PERSOONLIJK WORDEN AFGEHAALD EN WORDEN PUS NIET TOEGEZONDEN FrAAIE gesche (Adv. Ingez. Med.) Aan den verkeerden kant. Men schrijft ons: Een jongetje stond voor de stoep van een huis die aan den eenexx kant hooger was dan aan den anderen kant Het ventje stond aan den hoogen kant van de stoep en kon er niet zelf op komen. De vader, die op de stoep stond meende, dat zijn zoontje zich zelf maar moest helpen en hij slechts den raad moest geveix: „Kleine baas, ga aan den axxderen kant vaix de stoep, daxx kun je er wel op komen." Het kereltje deed dat en had de vreugde zonder hulp zijn doel te be reiken. Zoo hebbexx ook de jongens vaix Hoenderloo eens aan den verkeerden kant van de stoep gestaan en zij konden de levenswoning niet binnenkomen. Daxx heeft Hoenderloo gezegd: „Kleine baas" of als hij zoo tegen de twin tig jaar liep „Groote baas, ga aan den axxderen kaxxt staan, dan zul je zien, dat je met eigexx kracht wel de stoep op kunt". Gelukkig hebben velen geluisterd, niet alleen zij, dien het aan goede raadslieden ontbroken heeft, maar ook de weerbarstigen. Zoo mocht Hoenderloo honderden jongens tot een blij vende zegen zijn. Reeds meer daxx 85 jaar is de stichting Hoen derloo geopend voor weerbarstige en misdeelde kinderei.. Het werk is niet gezocht maar opge drongen. Ds. Ottho Gerhard Heldring, de geestelijke vader vaxx de stichtingsarbeid had niet de be doeling een dergelijke inrichting in het leven te roepen. Toen hij ixx 1839 iix Hoenderloo kwam, meende hij gehoor te moeten geven, aaix de wenschen die er waren, van goed drinkwater, van een school en van een kerk. Zoo is dan de Heldringput gegraven in 1841, de oudste historische plek. Toen in 1846 de school werd geopend en meester Gangel met zijn gezin hieraan als hoofd werd verbonden, had Ds. Heldring ge legenheid de jongens en meisjes die hij ver zwakt in de gevangenis aantrof, in dit gezin onder te brengen. Hoe meester Gangel ook innerlijk met het lot dezer kinderen bewogen was, zijn woning werd te klein om op deze wijze voort te gaan. Het verwondert dan ook niet, dat meester Gangel begin 1849 het ver zoek richt tot Ds. Heldring, een klein door gangshuis te laten bouwen. Ds. Heldring riep hiervoor niet te vergeefs hulp in van zijn vriend Messchert van Vollenhoven, en zoo kwam het doorgangshuis, dat aanvankelijk ruimte bood voor twaalf jongens. Hoenderloo Ineent, dat door onderwijs en iiet kweeken van vakkennis de jongens maat schappelijk moeten worden toegerust. Het spreekt vanzelf, dat ook de z.g.n. vrije tijd ïxxoet worden benut. Ledige tijd mag er ook niet zijn. Inderdaad is het niet de eenvoudig ste opgave in het opvoedingswerk den vrijen tijd te vullexx. om namelijk den indruk te wek ken, dat al de inspanning vrijwillig is, terwijl toch ook leiding gegeven moet worden. Hoen derloo kent dan ook binnen- en buiten-spelen, verschillende soorteix sport wordexx beoefend, het vereenigingsleven wordt zooveel mogelijk aangekweekt. Hoewel de jongens hier altijd ixx een prachtige ïxatuur levexx, wordt in dexx zomer enkele dagen gekampeerd, opdat bovenal het monotone, dat het gestichtsleven met zich mee zou kunnen brengen wordt ver broken. Dè ontspanning is natuurlijk voor eeix jon gen het verlof naar huis. Indien even mogelijk wordt dit toegestaan en dat de 5 dagen die dan thuis worden doorgebracht dè dagen zijn, zal ieder kunnen verstaan. In den regel toch wil len wij den band niet doorsnijden al moet wel eens een uitzondering worden gemaakt integendeel wij willen dezp hecht en gezond maken want er wordt we! eens gezegd: Wie het kiixd heeft, heeft de toekomst. Meix kan ook zeggen; Wie het kind heeft, heeft het ge zin en is in staat veel voor het gezin te doen. Het is een groote vreugde te mogen ervarqji, hoe vaak bouwvallige gezinixexx zich inspan nen om terugkeer van het kind mogelijk te maken. Het ligt in de bedoeling van Hoenderloo om den jongen, aan zijn zorgen toevertrouwd, voor het maatschappelijk leven uit te rusten. Bovenal wordt getracht hem de beteekenis van het Evangelie voor het leven te laten zien en het is het streven der stichting dat ook daarin in het later leven steuxx wordt gevonden eix het opbeurend mag werken. Op 25 en 27 September a.s. wordt met goed vinding van het Gemeentebestuur een collecte gehouden voor de Stichting Hoenderloo. Het Comité van aanbeveling bestaat uit de volgende personen: E. van der Wall, Weth. van Fin, Mr. P. E. Barbas. Secr. Armenraad, Ds. IJ. E. Beker, Herv. Pred., Ds. M. G. Blauw, Herv. Pred., Ds, A. M. Boeyinga, Geref. Pred. Ds. C. H. Brandt, Evang, Luth. Pred., Ds. W. Bijle- veld, Chr. Ger. Pred,, H. Bijkerk, Ver. Jong Herv., Ds. G. J. Duyvendak,, Evang. Luth. Predikant, Ds, W. J„ van Elden, HexwormtJ Pred., H. Franken, Pres. Kerkv. N.H. Gem, Ds'. D. Henstra, Chr. Geref. Pred., Ds, L. Hoorweg Jr., Geref. Pred., Dr. C. B. Hylkema, Doopsgez, Pred., Ds. J. M. Leexxdertz, Doopsgez. Pred., Mr. T. A. M. A. vaix Löben Seis. Voorz. Voogdij raad. Mr. K. A. F. J. Pliester, Ds. J. W. Siertse- ma, Geref. Pred., Jhr. F. Teding van Berk hout, G. van Tienhoven, Voorzitter Kinder- zoi"g. Bestuurslid Stichting Hoendei-loo, Ds. C. Veenhof, Ger. Pred., Dr. M. van der Voet, Herv. Pred., Ds. en Mevr. G. J. Waai-deixburg, Herv. Pred., Ds. J. Weener, Herv. Pred., tei'wijl men zich voor collectant nog kan opgeven bij den secretaris van het Collecte Coixxité, den heer L. de Jong, Ternatestraat 68, of op Vrijdag avond, 24 September a.s. ixx het gebouw der Haarl. Jongemannenvereeniging, Lange Mar- garethastraat 13. Verbouwing firma Van Vasten- hoven. Hedenmiddag te halfdrie opent de bekende firma Van Vastenhoven haar verbouwde zaak in de Ostadestraat 4. De firma Van Vastenhoveln hoopt het \olgend jaar haar 40-jarig jubileum te herdenken en mag zich terecht in een zeer goede reputatie verheugeix. Alle soorten maxxufacturen, tricotages en kousen zijn in den meest uitgebreiden voorraad aaxxwezig. Door de verbouwing is de ïnimte aanmer kelijk grooter geworden tei-wijl ook het licht thans voordeeliger valt, waai'door de vex-- schillende artikelen beter tot hun recht ko men. Er is een apart magazijn bijgebouwd waar door het mogelijk is geworden thans een ïxog grootere sorteering goederen te hebben dan vroeger. Wij twijfelen dan ook niet of de firma Van Vastenhoven zal van deze verbouwing veel genoegen beleven. Reeds hedenmorgen kwamen talrijke bloem stukken binnen eix ongetwijfeld zullen in den loop van den dag nog verscheidene volgen. DE DAMRUBRLEK. In de Damrubriek in ons vorig nummer zijn per abuis twee diagrammen omgewisseld. Het diagram, dat onder hot partij-fragment No. 2445 staat, had geplaatst moeten wor den onder probleem No. 2444 en het laatste onder No. 2445.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 15