DERDE ZAAK KOSTERMANS Een Dik Trom-film voor de jeugd. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 HAARDE M'S DAGBLAD 2 De Haarleinsehe financiën. Ondenvijsbezuinigingen door Den Haag verlangd. Wij hebben reeds medegedeeld dat Gede puteerde Staten van Noord-Holland aan het gemeentebestuur van Haarlem den wensch van de Regeering heeft kenbaar gemaakt om verschillende bezuinigingen op het gebied van het Lager Onderwijs in te voeren. Het gaat hier nog steeds over de goedkeuring van de Haarlemsche gemeentebegrooting voor 1937 (er zijn al bijna 9 maanden van dit jaar verstreken!) en de wenschen van Den Haag staan in verband met de extra subsidie van f 400.000 die Haarlem, ter dekking van het tekort, uit het Werkloosheidssubsidiefonds heeft aangevraagd. Alle begrootingen van gemeenten die zoo'n extra subsidie aanvragen worden door een commissie, door de Regeering daartoe inge steld, bekeken. Zij tracht dan zooveel moge lijk bezuinigingen voor te schrijven om het tekort dat het rijk moet dekken zooveel mo gelijk te verkleinen. Onder de aan Haarlem aanbevo len (dus niet, of nog niet, opgelegde) bezuinigingen zijn 14 punten op het terein van het Lager onderwijs. Het zijn alle niet bij de wet verplichte uitgaven. B. en W. trachten bij de onderhandelingen' te voorkomen dat door de bezuinigingen de vitale belangen van het onderwijs worden geschaad. Daarvan hebben zij. hoewel izoo- als wij reeds mededeelden) Den Haag ver langde dat alle kweekelingen-met-akte ont slagen zouden worden, zich voorloopig be paald tot het onslaan van 1/3 van het aantal. B. en W. willen trachten in elk geval een 12-tal in dienst te mogen houden omdat zij meenen dat die absoluut niet gemist kun nen worden zonder het onderwijs sterk te benadeelen. Voor de Dag-Openluchtschool, die f 20.900 aan de gemeente kost, heeft Den Haag een bezuiniging verlaagd van f 5000. B. en W. zien geen kans zooveel te bezuinigen omdat het zeer ongewenscht zou zijn de voeding van de kinderen te verminderen. Alleen meenden B. en W. zich er niet tegen te mo gen verzetten dat de extra-vergoeding van de onderwijzers die nu nog f 522 bedraagt (in den ouden tijd was het f 600) te verla gen tot f 400. Daarmede zou dan ongeveer f 600 bespaard worden, waarmede Haarlem dan zou aantoonen, dat de gemeente elke bezuiniging die niet onmogelijk is, wil aan vaarden. De meerderheid van den raad vond de voorgestelde verlaging van het inkomen der onderwijzers van deze school te sterk. Die toelage wordt namelijk gegeven voor extra uren die de onderwijzers in de school moeten zijn om toezicht te houden op de lighallen en het eten der kinderen. Per uur uitgere kend zou het niet meer worden dan 50 cent! De raad nam met een kleine meerderheid van stemmen het voorstel Posthumus aan om de vergoeding op f 450 te brengen. De voorsteller hoopte op die manier nog iets voor het betrokken personeel te kunnen red den. De nieuwe vleugel van liet Haarlemsclie Stadhuis. Een wijziging der plannen. Aanvankelijk bestond de bedoeling de bouw van den nieuwen vleugel van het Haarlem sche Stadhuis te beperken tot het terrein van de Koningstraat naast de Pandpoort. Wij ver nemen thans dat bij de nadere uitwerking dei- plannen de wenschelijkheid gebleken is ook ook daarin te betrekken het beneden gedeelte van het bestaande Stadhuis aan den noord kant van de Pandpoort gelegen. In dat deel waren vroeger de kantoren gehuisvest van de 'Centrale Kas, nu zijn ze in gebruik gegeven aan de vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen". Aan deze vereeniging is medegedeeld dat de'gemeente de lokalen voor den Stad huisbouw noodig heeft. Nu worden eenige lo kalen van het schoolgebouw in de Sophia- straat door de gemeene aen W. n. V. in ge bruik gegeven. Het ligt in de bedoeling op de platas van het tegenwoordige kantoor van W. n. V. een nieuwe ingang te maken voor het oude ge deelte van het Stadhuis. LEEREN JEKKERS WOLLEN JEKKERS OLIE JEKKERS MANCHESTER JEKKERS lAAWflAHSTÈÈ^TtBSÏtiMÏM (Adv. ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 23 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Geb. Protestantenbond: Voordracht door B. v. d. Meer. 8.15 uur Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Mister Flow, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Drie handige meis jes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Esther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De veroveraar van Indië met Ronald Colman. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. Behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Heemstede: Groenendaal, De Christus speler. 8 uur. VRIJDAG 24 SEPTEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur Heemstede: Groenendaal, De Christus speler. 8 uur. RIJKSTELEGRAAF TORKORTINGEN VOOR BETAALDE DIENSTAANWIJZINGEN D dnnftnd PC KrnrUV.e»lng Om- CP iv,,It Roanic N°IA" TELEGRAM ONTVANGEN TE DP.N tf. nnnn. DRAAD VRIJDAGMIDDAG 3 UUR OPENING CROOTE HOUTSTRAAT 120 HOEDEN - HEERENMODE - REGENJASSEN - DEMI'S „DE BESTE KANS BIJ KOSTERMANS" (Adv. Ingez. Med.) De zorg voor de jeugdige werk- loozen te Haarlem. Heropening van het Bureau voor Beroeps keuze. •Reeds lang hangen te Haarlem plannen om de zorg voor de jeugdige werkloozen te cen- traliseeren. Daartoe is allereerst noodig tot een registratie over te gaan. Bij de regee ring zijn uitgewerkte plannen daarvoor in gediend, maar nog ste'eds is geen goedkeu ring afgekomen. Toch kan niet begonnen worden voor die sanctie verkregen is, want het rijk moet een gedeelte der kosten be talen. Als Haarlem in deze zelfstandig han delde zou er veel kans zijn, dat de Regee ring niet toestond dat die uitgaven door de gemeente gedaan werden. Haarlem kan dus niet anders doen dan wachten en af en toe bij Den Plaag op het hemen van een beslissing aandringen. Met Haarlem wachten nog 10 andere ge meenten op een beslissing in dezelfde aan gelegenheid. Toch heeft de gemeente besloten, in af wachting van de uitvoering van de verdere plannen, reeds nu besloten om het Bureau voor Beroepskeuze weer te heropenen. Dit is indertijd tijdelijk opgeheven omdat er in het gebouw van den Werkloosheidsdienst geen ruimte meer beschikbaar was. Nu is bepaald, dat het Bureau zal komen in de school in de Prins Hendrikstraat, waarvoor een kleine verbouwing noodig is. Het is de bedoeling dat later de dienst voor de Jeugdige Werk loozen ook in dit gebouw een onderdak zal krijgen. INLEVERING VAN" RIJKS GOEDEREN. In opdracht van den Minister van Defensie roept de burgemeester van Haarlem de ge wone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1937 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijks- goederen met uitzondering van schoenen en haarkam in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds eer der heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1922, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1922 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvul- ilngsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel vdeze gemeente betreft, plaats hebben te Haarlem, in de soldatencantine van de kazerne aan den Koudenhoin op 27 en 28 October a.s., des voormiddags 9.30, 10.30 en 11.3'0 uur en des namiddags 2, 3 en 4 uur. b. de gewone dienstplichtigen van de lich ting 1922, met uitzondering van hen, die de eersteo efening met een andere lichting heb ben beëindigd; ONVERWACHT DEN WEG OVERGESTOKEN. Woensdagavond kwart voor zeven stak de 10-jarige J. S. op de Groote Markt onverwacht den weg over. Hij liep tegen de fiets van een passeerend meisje op, viel en brak het linker been. Het meisje bezeerde zich aan den enkel. Het jongetje werd, na verbonden te zijn, door den Ongevallendïenst naar de Maria-Stichting vervoerd. De zesjarige J. P. stak Woensdagmiddag op het Soendaplein onverwacht den weg over ,n liep tegen een passeerenden motorwielrijder. Deze remde krachtig, maar kon een aanrijding niet voorkomen. De jongen viel en brak het linker onderbeen. Het been werd door een dokter en leden van den Ongevallendienst ge spalkt, waarna hij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis werd vervoerd. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De handel op de Amsterdamsche wissel markt bewoog zich hedenmorgen in kalme banen. De Britsche ponden lagen iets zwakker in de markt en openden op 8.96 V28.06 3/4, waarna gehandeld werd tegen 8.96 3/8 8.96 5/8. De Amerikaansche dollars waren op 1.81 1/81.81 3/16 zoo goed als onveranderd. De Fransche francs werden ingezet op 6.18 6.20, doch reeds spoedig daarna werd afge daan tegen 6.166.18. Nu en dan schijnt het Fransche egalisatiefonds tusschen beiden te komen, doch zoodra het zich terugtrekt, valt onmiddellijk een wijfelende stemming waar te nemen. Het disagio van den Franschen franc wordt weer grooter en bedraagt voor een maand 9 ets. pér 100 francs en voor drie maanden 30 ct. per 100 francs, hetgeen nog allerminst op een terugkeer van het ver trouwen wijst. Belga's waren 30.4830.49. In tegenstelling met den Franschen franc is het disagio voor termijnbelga's aan het verminde ren en hedenmorgen bedroeg het voor een maand 3 ets. per l'OO Belga's en voor drie maanden 12 ct. per 100 Belga's. Zwitsersche francs waren 41.5941.61. Duitsche marken 72.64—72.68. Op de niet-officieele vroegbeurs was de koersbeweging onregelmatig, een vastelijn viel in de markt niet te bespeuren. De Amerigaan- sche waarden waren aanvankelijk prijshou dend, doch zakten nadien snel in en vooral v/as dit het geval met U.S. Steels, daarna echter trad een herstel in. Ook op het verloop van de lokale fondsen was weinig peil te trek ken. Na prijshoudende opening werd een be- nedenwaartsche richting gevolgd, doch ver volgens liepen de koersen weer naar beven, 7occl.it zij tenslotte niet veel verschilden met de vorige slotprijzen. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit uiteenloopende richtingen, nevelig tot licht bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te Groningen. Laagste 745.8 m.M. te Isafjord. De Oceaandepressie splitste zich in twee deelen, het Noordelijkste trok naar het Noord oosten, het Zuidelijkste trok Zuidoostwaarts en ligt thans over de Golf van Biscaye. Over onze omgeving, Zuid-Engeland, Noord-Frank rijk en Noord-Duitsehland ontwikkelde zich een gebied van hoogen luchtdruk De hoogste barometerstand in het waarnemingsgebied werd vanmorgen met 767.1 ml. te Groningen waargenomen. De Middellandsche Zee depres sie trok Noordoostwaarts en breidde haar in vloed over het Zuidoosten van het waarne mingsgebied uit. Bewesten IJsland nadert een nieuwe depressie. In Noord-Scandinavië is het weer nog betrokken met plaatselijk regen. Ook in Midden-Europa regent het met matige Noordoostelijke winden. Ook langs de Fran sche Westkust is de lucht meest betrokken met plaatselijk regen. In het hooge drukgebied waaien zwakke winden met heldere lucht, doch nevel in den morgen. Verwacht wordt dat het hooge drukge bied zich voorloopig nog in onze omge ving zal handhaven, zoodat voor morgen nog op hetzelfde mooie weer gerekend mag worden. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 6.03 uur; n.m. 18.20 uur. Strand berijdbaar van 11.0016.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Spaar ogen en geld met een bril van Carel van HuizenOpticien Kl. Houtstraat 13, Telef. 14112 (Adv. Ingez. Med.) Ondeugdelijk suikergoed. De heer Van M., wonende alhier, vervoegde zich Woensdag bij de politie met een hoeveel heid suikergoed, dat naar zijn meening on deugdelijk was, omdat zijn huisgenooten na het eten daarvan ongesteld waren geworden. Na eenigen tijd waren zij gelukkig weer her steld. De politie zond het suikergoed, dat bij een winkelier te Haarlem gekocht was, naar den Keuringsdienst van Waren en naar den Geneeskundigen Dienst om een onderzoek in te stellen en daarvan rapport uit te brengen. In afwachting daarvan heeft de politie den verkoop van het suikergoed doen staken en den geheelen voorraad in beslag genomen. MA1KT [ifM etHcnTiN MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kippen 3070 ct. Oude kippen per kilo 3238 ct. Oude hanen 4070 ct. Jonge hanen 2565 ct. Jonge banen per kilo 50-—58 ct. N.H. Blauwen per kilo 6070 ct. Jonge hennen f 1.00f 1.60 Duiven per paar 3033 ct. Tamme eenden 3060 ct. Ganzen f 1.00-f 1.75. Kalkoenen per kilo 5060 ct. Tamme konijnen f 0.75f 1.40 Wilde konijnen 3040 ct. Piepkuikens 20335 ct. Aanvoer 40,000. Handel redelijk. Eierenmarkt. Witte eieren f 5 tot f 5.10. Gemengde eieren f 5.10 tot f 5.25. Brume eieren f 5.25 tot f 5.50. Eendeneieren f 2.75 tot f 3. Ganzen f 5.tot f 6. Aanvoer 880.000. Handel matig. Zeugen f 70 tot f 95. Dr. Zeugen f 100 tot f 115. Schrammen f 22 tot f 29. Biggen f 15 tot f 22. Zware Varkens 28 tot 30 ets. per pond. Zouters 27 tot 28 ct. per pond. Vette kalveren 24 tot 38 ct. per pond. Nuchtere kal veren f 5 t tot f 10. Handel goed. FILMNIEUWS Driemaal Dik Trom voor één film. „Al jaren lang organiseer ik in het geheele land filmvoorstellingen voor schoolkinderen. In plaatsen met en in plaatsen zonder bios copen. Daarbij heb ik ervaren, dat het moeilijk is om steeds maar weer geschikte filmpjes te verkrijgen. Meestal draaide het uit op de ver tooning van komische 2-acters van buiten- landsch fabricaat, welke kinderen echter niet zoo gemakkelijk kunnen begrijpen. Zóó ben ik eigenlijk op de gedachte gekomen een smal film te vervaardigen van het aan ieder meisje en iederen jongen in ons land bekende boek „Dik Trom" van den schrijver C. Joh. Kievit. Geruimen tijd geleden heb ik de filmrechten gekocht en nu zijn wij druk bezig met het maken van de film „Uit het leven van Dik Trom". schoolkinderen, voor wie de film speciaal ge maakt wordt, er bij de vertooning op zullen reageeren. En dat zullen wij moeten afwach ten„Dik Trom", „Bruin Boon", „Flip- sen"Zeggen wij te veel indien we profe- teeren dat vele ouders hun kinderen zullen vergezellen wanneer „Uit het leven van Dik Trom" vertoond zal worden? Den heer Niestadt, die met bescheiden mid delen toch een amusante kinderfilm vervaar digt mag stellig succes toegewenscht worden. Misschien zal men zelfs over enkele maanden kunnen zeggen: „Uit het leven van Dik Trom": „Een bijzonde smalfilm. En dat is ze!" Boontje komt om zijn loontje". Veldwachter Fligsen neemt Bruin Boon onder handen. Aldus de heer G. B. H. Niestadt, te Hilver sum, producer en regisseur van deze smal film, die de zaak, voor zoover de beperkte mid delen dat toelieten, goed heeft aangepakt. Ernst Winar, in de filmwereld geen onbekende, aanvaardde het verzoek om een draaiboek te maken. En hij leverde een dik manuscript, dat de voornaamste heldendaden van den held uit het boek bevat. Voorts legde de heer Niestadt beslag op den heer F. H. Meyer als cameraman. Deze heeft bij „Cinetone" in dezelfde functie gewerkt. „De medespeelenden? U begrijpt wel, dat ik deze film niet zoo grootsch op touw heb kun nen zetten. Daarom, heb ik mij in verbinding gesteld met rederijkerskamers en tooneelver- eenigingen in Hilversum. Amateurs dus! Zij werken allen met liefde mede. De held?. Ik.had er drie noodig. Allereerst „Dik Trom" als jongen van een jaar of drie. ,,'t Bijzondere kind", dat allerlei kattekwaad uithaalt, 't Daarvoor geschikte type vond ik dicht bij huis: m'n zoontje Bennie. Voorts had ik een 10 a 11-jarigen „Dik" noodig. De Hil- versumsche H. van Brummelen, was precies het type, dat ik zocht. Zoo'n jongen, die er niet voor terugdeinst om in de klas „Bruin Boon" een afstraffing té geven, een jongen die vol kattekwaad zit, maar een hart van goud heeft, ofschoon „Flipsen", de veldwach ter hem „voor galg en rad ziet opgroeien". Tenslotte had ik een /Dik" noodig van een jaar of 19, die alles wil doen om zijn vader en moeder te helpen. Ook daarvoor heb ik iemand gevonden: de zoon van de acteur Jules Ver- straeten. Vader en moeder Trom worden voor gesteld door den heer Dijkman en mej. Smit, in Hilversumsche tooneelkringen geen onbe kenden. Mevr. Melms speelt de veelgeplaag de baker, mevr. Dijkman is „Vrouw Boon", mej. Böger vertolkt de rol van de onderwijze res. terwijl een broer van den regisseur-produ cer als veldwachter zal optreden. Bij de vervaardiging van deze film hebben wij wel ontzaggelijk veei medewerking gehad. De buitenopnamen worden o.m. in Loosdrecht, Blaricum, Schoonhoven en Halfweg gemaakt. In Loosdrecht stelde men het gemeentehuis en de openbare school te onzer beschikking. In Blaricum vonden we een winkeltje, dat prachtig geschikt was voor de buitenopnamen. De scènes die in het winkeltje spelen hebben wij in een soortgelijk winkeltje in Loosdrecht vervaardigd. Onze grootste moeilijkheid was, om een raadhuis te vinden dat gelijkenis ver toonde met het gemeentehuis van het dorp. waar „Dik Trom" woont. Wij zochten er een met het dievenkot onder het gemeentehuis. En dan moest er een raampje in zijn met één tralie. Ik heb stellig wel in honderd kleine ge meenten gezocht eer iets geschikts gevonden werd. In Haastrecht was er een dat er zich reusachtig voorleende, maar daar was geen ruimte om te filmen. Toen hebben we het maar op Halfweg gehouden. Het nadeel was dat hier meer tusschenopnamen gemaakt moesten worden. Begin Juli zijn we met filmen begonnen. Jammer genoeg heeft het weer erg tegenge werkt. Meermalen moesten wij dan ook den arbeid verschuiven. Als het nu een beetje mee loopt kunnen wij over twee a drie weken klaar zijn, d.w.z. met de opnamen. Daarna moeten we de film nog snijden en nasynchroniseéren. Het laatste is ook al niet zoo eenvoudig omdat er in totaal ongeveer zeventig personen medewerken. Het valt overigens niet mee om regisseur te zijn van een film, waarin je eigen zoontje mededoet. Toen wij de scène draaiden, dat hij met z'n buurmeisje „Anneke" op de snoeken- vangst uitgaat en plompverloren in de sloot stapt, weigerde hij om weer uit het water te komen. En toen hij in een tobbe aan het spelevaren gegaan was en zijn filmvader in het water moest stappen om zoonlief op het droge te brengen, begon „mijnheer Dik" er barmelijk te huilen. In zoo'n geval moest ik hem gouden bergen beloven eer hij weer zoet werd Maar och, dat zijn van die interne moeilijk heden waar we later nog eens hartelijk om kunnen lachen. Net als om het feit, dat wij meerdere scènes in ons eigen huis gedraaid hebben. De hoofdzaak voor ons is, hoe de Weer geen voorrang verleend. Wielrijdster aangereden. De 22-jarige wielrijdster E. van D. reed Woensdagavond kwart voor zes op de Groote Markt, uit de richting Groote Houtstraat. Een jongen die hard op een race-fiets reed wilde van de Zijlstraat via den grooten vluchtheu vel naar de Spekstraat rijden, maar gaf daarbij geen voorrang aan het van rechts ko mende meisje. Zij viel en kreeg een ernstige hoofdwond, een lichte blessure aan het been en een bloeduitstorting in den linkerarm. Een toevallig passeerende dokter uit Rotter dam en leden van den Ongevallendienst ver leenden eerste hulp, waarna zij per zieken auto naar het Sint-Elizabeths Gasthuis werd vervoerd. De wielrijder reed snel weg en is tot dusver onbekend gebleven. De politie tracht hem op te sporen Aan hen, die dit ongeluk gezien hebben, wordt verzocht zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau Smede- straat te willen aanmelden. Meisje uit liet raam gevallen. Het 2(4-jarig meisje Marie ter P. was Woensdagmiddag drie uur in een onbewaakt oogenblik in de ouderlijke woning aan de Hodsonstraat de trap opgeloopen en in het kozijn van de slaapkamer geklommen. Zij verloor het evenwicht en viel van een hoogte van vier meter op straat, waar zij bewuste loos bleef liggen. Door leden van den Onge vallendienst werd zij behandeld, waarna zij in een ernstigen toestand per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis werd vervoerd. Hier bleek dat zij een schedelbasisfractuur had bekomen. Hedenmorgen vernamen we, dat de toestand; van het meisje weliswaar nog ernstig, maar toch iets gunstiger was. Verkeersongeluk met doodelijkeri afloop. Tegen chauffeur twee maanden gerequireerd. AMSTERD'AM, 23 September. Op 25 Juli van het vorige jaar had te Hiillegom een doodelijk verkeerson geluk plaats. Een man, die op het trottoir liep, werd door een auto ge grepen. Hij werd met een schedel breuk opgenomen en overleed korten tijd later.- De chauffeur was óf vlak langs het trot toir gereden óf met de beide rechterwielen op dit voor wandelaars bestemde weggedeelte terechtgekomen. Hij zeide voor de Haarlem sche rechtbank, waarvoor hij zich wegens dood door schuld te verantwoorden heeft ge had, dat hij dien avond erg slaperig was en daaraan schreef hij het ongeluk toe. De rechtbank veroordeelde he mtot twee maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Vandaag stond hij in hooger beroep te recht voor het gerechtshof. Hij verklaarde, dat hij last van slaapwandelen had, den vol genden dag was hij dan steeds zeer vermoeid. Op een gegeven oogenblik had hij een schok gevoeld, zoodat het niet onmogelijk was, dat hij even op het trottoir had gereden. De procureur-generaal, mr. A. Baron van Harinxma thoe Slooten requireerde bevesti ging van het vonnis der rechtbank. De verdediger, mr. Stomps pleitte vrij spraak, subs, drong hij aan op clementie. Arrest 7 October. Racefietser veroordeeld. Aanrijding op den Heerenweg voor het Hof. AMSTERDAM, 23 September. Het hof koopman uit Haarlem, die op 3 Augustus van het vorige jaar op den Heerenweg te Heem stede, op zijn racefiets een wieldijdster had aangereden, waardoor deze ernstig werd ge wond, ,tot 14 dagen hechtenis. De rechtbank te Haarlem had hem 14 dagen gevangenisstraf opgelegd. De Procureur-generaal had beves tiging gevorderd. Nieuwe predikant van de Waalsche gemeente. Intrede van ds. Marc Jospin. Ds. MARC JOSPIN. Zondag 26 September hoopt ds. Marc Jospin de nieuwe predikant van de Waalsche kerk.' ie half vier, zijn intreede in de Waalsche Kei., te Haarlem te houden. De nieuwe predikant zal in zijn ambt bevestigd worden door ds. E. Michelin Moreau uit Den Haag. Ds. Marc Jospin was vor hij het beroep naar Haarlem aannam, predikant te Vitré (Frank rijk).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2