Scherp Amerikaansch protest te Tokio. Beginselen van recht en menschelijkheid geschonden. WfcK DE GAL IN UW LEVER OF Ruimer distributie van producten aan werkloozen? Thijs Ijs enOomMopperniet gaan weer verder! DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De jongste bombardementen in China. De Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken. Huil, heeft medegedeeld, dat een Amerikaansche stap te Tokio geschied is in den vorm van een formeel schriftelijk pro test. De minister verklaarde verder, dat volgens officiëele, te Washing ton ontvangen, rapporten, een granaat op het erf der ambassade ontploft is. De Amerikaansche bezittingen hebben geen schade geleden en er zijn geen Amerikaansche burgers getroffen. De nieuwe nota zegt met betrekking tot de verklaring van den commandant van het derde Japansche vlooteskader over het bom bardement van Nanking en de tot de vreem delingen gerichte waarschuwing, dat de Amerikaansche regeering bezwaar heeft zoo wel tegen het veroorzaken van dergelijke gevaren voor het leven van Amerikanen en non-combattanten als tegen het voorstel, dat haar vertegenwoordigers en de andere Ame rikaansche burgers te Nanking en in de om geving zich zouden moeten terugtrekken van de plaatsen, waar zij hun wettigen ar beid op wettige wijze verrichten. Na te hebben herinnerd aan vorige stappen verklaart de nota dat naar de meening der Amerikaansche regee ring elk algemeen bombardement bo ven uitgestrekt gebied, waar een groote bevolking zich met vreedza- men arbeid bezig houdt, niet te rechtvaardigen en in strijd met de beginselen van recht en mensche lijkheid is. Bovendien, aldus de nota, was het- respijt, dat in dit geval voor de ontruiming was toe gestaan. te kort en, gezien de groote uitge strektheid van het terrein, dat door de Ja panners gebombardeerd is. bestaat er geen zekerheid, dat de Amerikaansche burgers en de non-combattanten zelfs op de plaatsen, waarheen zij zich zouden kunnen terugtrek ken. veilig zouden zijn. De Amerikaansche regeering kan niet ge- looven, dat de waarschuwing, volgens welke de geheele zone van Nanking aan bombar dementen kan worden onderworpen, de wel doordachte bedoeling der Japansche regee ring weergeeft. De Amerikaansche regeering geeft derhalve, terwijl zij haar rechten en die der Amerikaansche burgers voorbehoudt, ten aanzien van mogelijke door de Japansche krijgsverrichtingen veroorzaakte schade, uiting aan de oprechte hoop, dat nieuwe bombardementen van Nanking en omgeving zullen worden vermeden. Huil verklaarde tenslotte, dat hij niet ge polst is over een voorstel, volgens hetwelk de Britsche en de Amerikaansche ambassa deur uit Tokio zouden worden teruggetrok ken. Frankrijk weigert. Japansche verlan gens in te willigen. e Fransche regeering heeft haar ambas sadeur te Tokio opgedragen bij den Ja- panschen minister van buitenlandsche zaken stappen te ondernemen in verband met de mogelijke gevolgen van het bombardeeren van Nanking. De Fransche regeerihg protesteert tegen een bombardement, dat niet uitsluitend tot de militaire inrichtingen beperkt zou blijven en ontzegt den Japanners het recht, het ver trek uit Nanking te eischen van de vertegen woordigers vah Frankrijk, die ter plaatse blijven en de Fransche onderdanen. Even min weigert zij te voldoen aan het verzoek van Japan, de oorlogsschepen, die belast zijn met de bescherming van de Fransche onder danen en belangen, uit de stad te verwijde ren. Zij stelt de Japansche regeering ver antwoordelijk voor de schade, die aan de le vens en belangen der Fransche onderdanen te Nanking zou kunnen worden toegebracht. Tokio betuigt zijn leedwezen over het incident te Sjanghai. In een antwoord, dat de Japansche regee ring aan Londen heeft sezonden ten aanzien van het gebeurde met den Britschen ambas sadeur in China. Hugessen, wordt o.m. ge zegd, dat twee Japansche vliegtuigen twee automobielen hebben gebombardeerd, waar van in alle opzichten geloofd werd. dat het militaire autobussen of transportauto's wa ren, die officieren of soldaten van het Chi- neesche leger vervoerden. De regeering acht Fransch-Spaansche strubbe lingen. De grens gesloten. Havas verneemt uit St. Jean de Luz, dat de Spaansche autoriteiten sinds Dinsdagmiddag de grens voor alle Franschen gesloten hebben. De Fransche autoriteiten hebben hun nerzijds langs de Bidassoa eenige voorzorgsmaatregelen genomen. Fransch consul-generaal gevangen gehouden? Van officieele zijde wordt te Gibraltar ver nomen, dat de Fransche consul te Malaga, Pierre Bertrand Desmartis, door de recht- sche autoriteiten in het Fransche consulaat is opgesloten en dat hem verboden is, het gebouw te verlaten. Daarentegen heeft een hooge ambtenaar in het rechtsche Spanje tegenover een vertegen woordiger van Havas verklaard, dat geen en kele nieuwe maatregel nopens dezen consul- generaal werd genomen als represaille te gen de arrestatie van Troncoso ïn Frank rijk. KONINGIN VAN DENEMARKEN BUITEN GEVAAR. Uit Kopenhagen, 22 Sept. Blijkens een gisteren uitgegeven bulletin omtrent den ge- zondsheidstoestand van koningin Alexandra is thans elk gevaar geweken. Zij zou reeds de volgende week het ziekenhuis kunnen ver laten. het, gezien de omstandigheden, niet onmo gelijk dat bet incident is veroorzaakt door Japansche vliegtuigen, die de auto van den ambassadeur aangezien hebben voor een militaire autobus of transportauto. De Japansche regeering wenscht tegenover de Biitsche regeering for meel uiting te geven aan haar diep leedwezen. Wat betreft het verzoek om bestraffing dei- betrokken vliegers is het. aldus de Japansche antwoord nota, onnoodig te zeggen, dat de Japansche regeering telkens wanneer gecon stateerd mocht worden, dat Japansche vlie gers opzettelijk of door achteloosheid onder danen van een derde mogendheid hebben ge dood. cïe noodige maatregelen zal nemen. Aan de Japansche strijdkrachten in China zijn instructies gezonden, zoo voorzichtig mogelijk te werk te gaan, teneinde de veilig heid der non-combattanten niet in gevaar te brengen. Duitschland Feestdagen te Miinchen en Berlijn bij Mussolini's bezoek. Naar aanleiding van het bezoek van Mus solini heeft de rijksregeering, naar het D.N.B. meldt, een wet goedgekeurd, die bepaalt, dat de 25ste September voor München en de 28ste September voor Berlijn feestdagen zijn. Het loon moet op die dagen den werknemers wor den uitbetaald. Een verordening van Hitier bepaalt, dat de openbare gebouwen in het geheele rijk van 25 tot 29 September vlaggen: naast de Duitsche kan de Italiaansche vlag geheschen worden. Minister Goebbels heeft een oproep tot de Berlijnsche bevolking gericht, waarin hij zegt dat ieder ervan overtuigd is, dat de Duce te Berlijn met een golf van geestdrift zal worden ontvangen en omringd zal zijn door de liefde en de genegenheid van het geheele volk. Van 27 tot en met 29 September moet Berlijn één vlaggenzee zijn. De vlaggen van het fascistisch Italië zullen naast die vari het Derde Rijk wapperen. Het hoogtepunt der feestdagen zal worden gevormd door de demonstratie op het Meiveld en in het Olympisch Stadion op 28 September, waarbij Mussolini en Hitier het woord zullen nemen. Op order van den Rijkskanse lier blijven op dien dag alle bedrijven gesloten, behalve die, welke in de eer ste behoeften moeten voorzien. Turkije. Kabinetscrisis verwacht. Volgens geloofwaardige berichten uit An kara is daar een kabinetscrisis ontstaan, ismet Pasja en Tewfik Rustu Aras zouden van de nieuwe regeering geen deel uitmaken. Men denkt dat het bericht niet in Türkije gepubliceerd zal worden alvorens het nieuwe kabinet gevormd is. Nieuwe ïtaliaansclie versterkingen naar Spanje. Honderdduizend man zou gereed zijn tot vertrek. Uit betrouwbare bron verneemt het Spaan sche persagentschap dat in de Italiaansche kustplaatsen tusschen La Spezia en Genua 100.000 man geconcentreerd zijn, om naar Spanje te worden gezonden. Het s.s. „Citta di Bengasi" heeft Genua verlaten met 400 vlie geniers. Het s.s. „Calabria" maakt zich reis vaardig. Van het Spaansche front. Het ministerie van landsverdediging te Va lencia meldt in een officieel communiqué, dat de regeeringstroepen in Aragon eenige dorpen hebben veroverd. De dorpen Escuar en Ar- guisal zijn eveneens bezet. In den oostelijken sector van het noordelijk front oefenen de opstandelingen een krach- tigen druk uit in het gebied van Ortiguera en ten zuiden van San Pedro. De aanval der op standelingen bij Llanaro werd met zware ver liezen afgeslagen. In Leon hebben de regee ringstroepen eenige hoogten bezet. Aan het zuidelijk front hebben de regee ringstroepen zich na een hevig gevecht bij Granja de Terre Hermosa moeten terugtrek ken wegens een hevig spervuur der recht sche artillerie. De arrestatie van Troncoso. Uit Parijs: De directeur van den nationalen veiligheidsdienst heeft gisteravond de pers vertegenwoordigers ontvangen, en medege deeld, dat zekere onderzoekingen naar de identiteit van Troncoso, zouden doen ver onderstellen, dat Troncoso slechts een aan genomen naam zou zijn, waarvan de gear resteerde zich zou hebben bediend, sedert zijn optreden de aandacht van de Fransche autoriteiten aan de grens op hem zou hebben doen vallen. Uit een onderzoek is gebleken dat deze ge heimzinnige persoon 14 September in een hotel te Brest was afgestapt onder den naam Suprella. In het buitenland zijn geruchten in omloop geweest, volgens welke Requetes over de grens waren gegaan om te trachten te Hendaye Troncoso te bevrijden. Deze geruchten zijn ongegrond. Er zijn aan de grens van de Bi dassoa slechts eenige maatregelen genomen. Het schijnt volgens bepaalde berichten vast te staan, dat Troncoso wel heeft deelgenomen aan den overval op de onderzeeboot C 2, naar het schijnt in overleg met den comman dant van de duikboot. Nanking en Kantou nogmaals gebombardeerd. Luchtaanvallen eischten talrijke slachtoffers. Naar het Japansche persbureau Domei uit Sjanghai verneemt heeft de Japansche lucht macht (gistermiddag een derden aanval op Nanking gedaan. Thans werd het station te Hsiakwan onder vuur genomen, waarbij troe- pentreinen vernietigd werden. Men verklaart, dat door de luchtaanvallen van 19, 20 en 22 September de regeeringsgebouwen, het hoofd kwartier van den generalen staf, het hoofd kwartier van de Kwomintang, dat van de luchtvaartconimissie. het tuighuis, de vlieg velden en andere militaire terreinen en de luchtdoelbatterijen volkomen verwoest zijn. Twee burgers werden gedood. Bij den derden luchtaanval stegen geen Chineesche toestel len op. Gemeld wordt, dat het grootste deel der bevolking van Nanking" de stad verlaten heeft. Volgens een officieus Chineesch rapport, dat nog onvolledig is, zijn .bij de luchtaanvallen op Nanking giste ren in totaal 20 a 30 Chineezen gedood of gewond. Uit Kanton, 23 September: Minstens tien zware bommenwerpers, gesteund door gevechtsvliegtuigen, zijn van- ochten om half negen boven Kanton verschenen. Zij hebben boven de Chineezen stad een aantal bommen laten vallen. Men vreest, dat opnieuw een groot aantal slachtoffers te be treuren is. TWAALF ZWAARGEWONDEN BIJ SPOOR WEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Bij het spoorwegongeluk te Weissenfels zijn twaalf passagiers zwaar gewond. Verschei dene personen liepen lichte verwondingen op. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raak' verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U word; lumeurig en loom. U ziet alles zwarl. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen ;en geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen oor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer gehee! herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten ia flacons van ƒ0.75. (Adv. Ingez Med.) ARROND. RECHTBANK UITSPRAKEN. Op 9 September heeft een man terecht gestaan voor poging tot diefstal in het kan toorgebouw van de fabriek „De Zaan" te Zaandijk. Hij had getracht een raam open te schuiven en had aan de deur gemorreld. Terstond daarop wérd hij aangehouden en toen bleek hij in het bezit te zijn van een nijptang, een beitel en handschoenen. De officier vorderde tegen den man, die vele vonnissen achter den rug had, een ge vangenisstraf van een jaar met aftrek van het voorarrest. Mr. Stomps, de verdediger, pleitte, vrijspraak, omdat de elementen van strabare poging z.i.niet aanwezig waren. De rechtbank achtte het bewijs niet ge leverd en sprak den verdachte vrij. Diefstal van een fiets. Tegen een man, die te Wormerveer een rij wiel weg genomen en beweerd had, dat het hem alleen om het belastingmerk te doen was geweest, was een gevangenisstraf van 5 maanden geëischt met aftrek van het voor arrest. De rechtbank veroordeelde hem tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest. Oplichting met een waardeloos bankbiljet. In Haarlemmermeer had iemand een doosje sigaretten gekocht en betaald met een waar deloos biljet van 10.000 Mark, voorgevende, dat het een biljet van f 10 was. Niettegenstaande zijn hardnekkige ontken- tenis, eischte de officier een gevangenisstraf van 8 maanden. Heden veroordeelde de rechtbank hem tot 3 maanden gevangeninsstraf met aftrek van het voorarrest. Op begrooting van Sociale Zaken bedrag van f 450.000 uitgetrokken. Arbeidsinspectie wordt uitgebreid. In verband met de invoering van de arbeidswet voor kantoren alsmede met de voorgenomen invoering dier wet voor koffiehuizen en hotels, de nieuwe veiligheidswet, de rijtijden- wet, de wet op het algemeen verbin dend verklaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten en de wet in zake de verdeeling van den beschikbaren arbeid 1937 is het noo- dig, den dienst der arbeidsinspectie opnieuw met 10 controleurs en 9 schrij vers of administratieve ambtenaren te versterken. Het nadeelig saldo van de bedrij fsrekening van het invaliditeits- en ouderdomsfonds over het jaar li937 kan in verband met de thans bekende gegevens worden geraamd op 8.400.000. Behalve dit bedrag zal op grond van de wet tot verlaging van de openbare uit gaven. voor 1933 door het rijk in genoemd fonds zijn te storten een bedrag van 3.000.000 en de helft van het bedrag, dat in 1938 de omzetbelasting in hoofdsom meer dan 70.000.000 zal blijken te hebben opgebracht, voor 1936 geraamd op 2.500.000. In totaal wordt derhalve 13,900.000 aan gevraagd. Voor emigratie is een bedrag van 80.000 uitgetrokken. Voor het cultureele werk voor werkloozen wordt voor 1938 een bedrag ad 1.400.000 uit getrokken. Voor de kosten van de levensmiddelen distributie is voor 1938 geraamd 6.700.000, ter toelichting waarvan nog het volgende wordt opgemerkt. In verband cnet den aanwezigen voorraad gehakt in blik, welke waarschijnlijk tot einde 1938 toereikend is, zijn géén productiekosten voor dit artikel geraamd. Uitgetrokken is een bedrag ad f 2.400.000 voor de distributie van 6000 ton onvermengde margarine aan werkloozen en armlastigen. In dit bedrag is verantwoord de koopprijs van voornoemde hoeveelheid tegen 0.40 per K.G. af fabriek. Uitgetrokken is een bedrag ad 2.400.000 voor de distributie van 6000 ton bak en braad vet aan werkloozen en armlastigen. In dit be drag is verantwoord de koopprijs van voor noemde hoeveelheid tegen f 0.40 per K.G. af fabriek. Uitgetrokken is een bedrag ad 240.000 voor de distributie van zeevisch aan werkloozen en armlastigen. Uitgetrokken is een bedrag ad 240.000 voor de distributie van plm. 2.000.000 blikken groenten aan werkloozen en armlastigen. Dit bedrag is geraamd voor de verwerkingskosten van aan de veilingen doorgedraaide en door het departement van economische zaken aan het departement van sociale zaken ter be schikking gestelde groenten in blik. Uitgetrokken is een bedrag ad 3'80.000 voor dè* distributie van pl.m. 300.000 blikken soep aan werkloozen en armlastigen. Uitgetrokken is een bedrag ad f 180.000 voor de distributie van pl.m. ÏO.OO'O.OOO K.G. versche groenten aan werkloozen en armlastigen, voor 'n deel bestaande uit aan de veilingen doorge draaide en door het departement van Econ. Z. aan het departement van Soc. Zaken ter be schikking gestelde producten, voor een deel bestaande uit door het departement van sociale zaken aangekochte (winter-)groenten. Ten slotte is een bedrag ad 450.000 uitgetrokken voor kosten, die mogelijk gemaakt moeten worden in verband met de distributie van nog meer pro ducten. Tevens dient deze post tot dekking- van eventueele hoogere kos ten ter zake van de distributie der bovengenoemde producten. Nu de mogelijkheid is geschapen, dat de gronden, welke tot nu toe zij het dan ge financierd door den staat door de ont ginningsmaatschappijen e.d. ten behoeve van de ontginning door werkloozen werden aan gekocht, aan het rijk koenen, acht de re geering het alleszins verantwoord, dat deze vorm van werkverschaffing, zoo mogelijk be vorderd wordt. Dit kan geschieden door op grooter schaal dan tot dusverre daarvoor ge schikte terreinen aan te koopen. In verband hiermede is op dit artikel 470.000 meer uitgetrokken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het begon nu weei vinnig koud te worden. Thijs en oom Mopperniet klommen aan land en liepen snel in de richting, waarvan Thijs had gedacht, dat hij menschen had gezien. Als we nu maar geluk hebben en die menschen zijn niet zoo kwaadzei oom Mopperniet. Waarom zouden ze kwaad zijn, oom? vroeg Thijs. Hij liep wat hij loopen kon, want hij met zijn veel kleinere beenen kon oom Mopperniet haast niet bijhouden. Nou. ik denk niet, dat er ooit nog andere menschen hier geweest zijn dan Eskimo's, zei oom. Nou, zijn wij dan zooveel anders? Wij zijn toch ook menschen? Maar oom Mopperniet tuurde in de verte. Daar zie ik er een paar! riep hij luidkeels uit. Ook prof. Valckenier Kips uit de N. S. B. Geruchten omtrent het uittreden van Ds. Van Duyl. Gesprekken zouden zijn afgeluisterd. Thans heeft ook prof. Valckenier Kips voor het lidmaatschap der N.S.B. bedankt, welk feit verband houdt met het royeeren van zijn zoon, die ten hoofdkwartiere der N.SB. werk- ,zaam was, als lid dier beweging. Dit alles moet verband houden niet het uittreden van ds. van Duyl, jhr. v. d. Goes v. Naters en mr. Pont. Volgens het Utr. Dagblad waaraan wij het onderstaande ontleenen, moet ds. van Duyl het betreuren, dat hij de verklaring, waarin hij mededeeling van zijn ontslag deed en welke hem Zondag middag tijdens een onderhoud met de heeren Mussert en Farwerck is voorgelegd onder teekend heeft. Kort na deze onderteekening moet hem n.l. gebleken zijn, dat vele ge sprekken. door hem gevoerd in zijn werk kamer op het Algemeen Hoofdkwartier aan de Maliebaan te Utrecht, afgeluisterd zijn via een in die kamer verborgen opgestelde microfoon. De gesprekken, waar het om gaat, werden gevoerd met of in tegenwoordigheid van den inmiddels geroyeerden heer Van der Goes van Naters en den heer Valckenier Kips, die Zon dag eveneens op staanden voet ontheven is van de hem tot dien dag opgedragen werk zaamheden ten hoofdkwartiere van de N.S.B. en ook als lid dezer beweging is geroyeerd. De hier bedoelde gesprekken hebben naar de meening van de leiding der N.S.B. een-inslag gehad van critiek op haar faits et gestes. Dit "achtte zij niet toelaatbaar, zoodat zij besloot, den heer Van der Goes van Naters te royeeren, omdat zooals de lieer Mussert in een interview heegft medegedeeld de heer van der Goes bijgedragen zou hebben tot de ondermijning van de nationaal-socialis- tiscbe beweging in Nederland. Den heer van Duvl'bleef een royement ondermeer besnaard, wijl hij een zeer geziene figuur in N.SB.-kriiigen is en de leiding vreesde, dat te straf optreden jegens hem de beweging al te veel nadeel zou berokkenen. Of en in hoeverre de populariteit van ds.Van Dul mede als een gevaar voor har zelf door de leiding werd beschouwd, is niet met zeker heid te zeggen. In de omgeving van ds. van Duvl bestaat echter de meening, dat ook deze factor kan hebben bijgedragen tot diens heen gaan. Niet te ontkennen valt evenwel, dat de „persoonlijke redenen", waar ds. van Duyl in de door hem geteekende verklaring van spreekt, mede een factor van beteekenis zijn geweest, die tot zijn vertrek uit de N.S.B. leidde. Prof. Valckenier Kips heeft van zijn ont slagneming in de volgende bewoordingen ken nis gegeven- MUSSERT, Maliebaan 35, Utrecht. Wegens gemis aan vertrouwen in uw leiding treed ik uit de N.S.B. (w.g.) Professor VALCKENIER KIPS. Ëi®®a PROERAMMA VRIJDAG 24 SEPTEMBER HILVERSUM I. 1875 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 9Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding. 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmu ziek. 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgel spel 12.— Gramofoonmuziek 12.30 Eddy Oli ver's Band. 1.Kovacs Lajos' Orkest en so liste. 1.40 Pianoduetten 2.Het Kovacs La- jos-orkest en soliste 2.30 Pianoduetten 3. AVRO-Dansorkest 4.— Gramofoonmuziek 5.05 Kinderuurtje. 5.30 Orgelspel 6.— „The Lucky Birds" en solist 6.30 Politiek radio journaal. 6.50. Gramofoonmuziek 7.— „Vakbe- wegingswerk in de crisis", causerie. 7.20 Gra mofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Be richten VGP 7-35 „Lezen in den Bijbel", cau serie S.Viool en piano 8.30 Causerie over de Frans Hals-tentoonstelling 9.— Gramo foonmuziek 9.30 VARA-Maandrevue, mmv VARA-Orkest en solisten 10.Fantasia 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Jazz muziek (Gr.pl.) 11.30—12.— Gramofoonmuz. HILVERSUM H, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. (Gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Geluk- wenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst 11.— Fluit en piano 12.— Berich ten 12.15 Ensemble v. d. Horst 2.— Vondel- herdenking 3.45 Gramofoonmuziek 4.— Orgel concert 5.Gramofoonmuziek 5.15 Alt, piano en cello. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.— Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Reportage 8.— Be richten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15 NCRV-Orkest 9.„Menschen met vacantie" causerie 9.30 Vervolg concert (Om 10.— Be richten ANP) 10.45 Sportpraatje 11.00—12.— Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordraoht 12.10 Alt en orgel 12.50 Henry Hall's Band. 1.35—2.20 Trio concert 4.20 „Lionel and Clarissa", operette 5.10 Gramofoonmuziek 5.20 Zang. 5.40 Reg. King's orkest 6.20 Berichten 6.45 BBC-Nor- thern-orkest 7.30 „In your garden", causerie 7.50 Relais uit Amerika 8.20 BBC-Theateror- kest en solisten 9.25 Orgelconcert 10.Be richten 10.20 „Autumn variety", causerie 10.35 Turner Strijkkwartet en solist 11.30 Ambro se's Band en solisten 11.50—12.20 Dansmu ziek (Gr.p.1.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Ibos-orkest en zang 4.20 Trioconcert 5.50 Pianovoordracht 6.05 Zang 7.20 Pianovoor dracht 7.50 Viool en piano 8.50 Zang 9.20 Ge varieerd concert, 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Omroeporkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert 8.50 Omroepschram- melensemble. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Om roeporkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Om- roep-Amusementsorkest 5.35 Zang en piano 6.35 Omroeporkest en solisten 8.30 Madrigaal vereeniging Aken, een kamerorkest en solis ten 9.35 Reportage. 10.5012.20 Herbert Fröh- lich en Charlie Albrecht. met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.30 Gramofoonplaten. 12.50 Kleinorkest I.30 Salonorkest 1.502.20 Gramofoonplaten 5.20 Populair concert 6.20 Salonorkest 7.20 Vioolvoordracht 8.20 Nationaal orkest 10.30 II.20 Omroepdansorkest BEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.35 Pianoduo en solisten. 10.20 Berichten 10.50 12.20 Herbert Fröhlich en Charlie Albrecht met hun orkesten (Om 11.05 Weerbericht.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6