DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 HA ARE EM'S DAGBLAD HEEMSTEDE VERGADERING SUPPORTERS - VEREENIGING H. B. C. Woensdagavond hield de R.-K. Supporters- vereeniging in liet R.-K. Vereeni gingsgebouw te Heemstede een vergadering. De voorzitter, de heer J. Schumacher, gaf een beknopte uiteenzetting van den gang van zaken. Daarna brachten secretaris en penning meester verslag uit over de gehouden reizen en den toestand van de kas. Aan den pen ningmeester, den heer J. Oolders, werd niet alleen hulde gebracht voor zijn beheer, doch hij werd tevens bij acclamatie herkozen. Het reglement werd zonder wijziging met algemeene stemmen goedgekeurd. De secre taris zette uiteen, wat het feitelijke doel is van deze supportersvereeniging. BLOEMENDAAL LEDENVERGADERING TUINBOUW. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 28 September in Rusthoek, waar het werkprogramma 1937- 1938 zal worden vastgesteld, de beschrijvings briefvoor de algemeéne vergadering zal wor den behandeld en een vakbespreking zal wor den gehouden. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer H. Furstner is aan de Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de Germaan- sche Taal en Letterkunde (Duitsch). ZANDVOORT COCKTAILCLUB. Zaterdag 25 September zal de Cocktailclub in gebouw Zomerlust, in de kosterstraat een propagandavergadering beleggen. DIRO-INENTING. Dezer dagen zal er weer gèlegenheid be staan schoolgaandekinderen, zoowel van het lager- als voorbereidend onderwijs, kos teloos te doen inenten tegen diphtherie en roodvonk. Het succes met deze inenting ver kregen, begint jaarlijks meer merkbaar te worden. Hoewel het besmettingsgevaar dooi de duizenden bezoeken uit alle deelen van het land, die gedurende het seizoen dagelijks naar Zandvoort komen, hier vrij groot is, kwam in het afgeloopen jaar voor zoover ons bekend is, geen enkel geval van diphtherie voor en slechts heel enkele gevallen van roodvonk en dan nog, wel in een zeer lichten graad. HILLECOM De Volksfeesten. Grootc belangstelling voor de ringrijderij. De eerste feestdag werd begunstigd door schitterend najaarsweer, zoodat een en an dei- als welgeslaagd mag worden beschouwd. Des'morgens om half tien stelden de 48 deelnemers aan de optocht van versierde wagentjes, rijwielen, enz. zich in de Raadhuis straat op voor de keuring dor de jury, be staande uit de heeren M. Koek, N. C. Veld huis, J. W. van Oosten, J. R. J. N. Bijl van Duyvenbode en P. N. Jonkheer. Vooral trok ken hier de aandacht de keurig nagebootste „Piet Hein" en het leuke hondenwagentje. Van de prijswinnaars noemen wij: 1. Annie de Groot, 2. D. van Heusden, 3. Willy Witte- naar. In de afdeeling versierde rijwielen werden de prijzen behaald door 1. Nico de Groot, 2. Jac. Schrier, 3. Truus v. d. Lans. Na de keuring werd voorafgegaan door „Crescendo" een kleine rondgang door het dorp gemaakt. In den middag had allereerst in de Emma- straat onder groote belangstelling de ring rijderij met rijwielen voor dames en heeren plaats. Hieraan namen 71 dames en 44 heeren deel. Toen later de behendigheidswedstrijden voör auto's aanvingen, verplaatste de belang stelling zich naar de Nieuwe Haven. De uit slag van het ringsteken was bij de dames: 1. Annie Prins, 2. Christien v. d. Geest, 3. An nie de Groot. Bij de heeren: 1. J. Verbrugge, 2. J. Plomp, 3. M. v. Doorn, De behendigheidsproeven voor de 32 auto mobilisten waren lang niet gemakkelijk. Hier was de uitslag: 1. H. Wassenaar, 2. H. Roeland 3. H. Buckens. Het Lunapark mocht zich des middags en des avonds in een druk bezoek verheugen. Het terrein had echter door de vele regen zeer geleden. De commissie heeft getracht door een overvloedig stroogebruik met eenig succes de allerergste plaatsten toch begaan baar te maken. Hedenmorgen en -middag zullen ruim 800 deelnemers aan de kinder- en volksspelen deelnemen, om een der fraaie prijzen te be machtigen. Om 8 uur wordt op het Hillinen- tèrrein een groot vuurwerk afgestoken, dat op het feestterrein door het publiek kan wor den aanschouwd. BENOEMING Tot onderwijzer aan de Chr. school Boaz alhier is benoemd de heer H. A. Littooy te Ermelo. 'VEREENIGING VAN REÜNISTEN DER HANDELSAVONDSCHOOL. Alvorens met het wintel-programma aan te vangen, houden de „H.A.S. Reünisten" a.s. Za terdag en Zondag een weekend naar 't Gooi. Overnachting vindt plaats in de J.H. „de Zon- nehoeve" te Blaricum. De Openingsfeestavond van dit seizoen vindt plaats op Zaterdag 9 October in de „Kleine Brinkman". Plein. OPBRENGST SPELDJESDAG. De Speldjesdag voor Santos (Tuberculo- Steun) heeft ruim f 152 opgebracht. BENNEBROEK PRIJSUITREIKING WINKELWEEK. Woensdagavond had in de tooneelzaal van „Oud Berg en Dal" de prijsuitreiking en de verloting plaats in verband met de gehou den winkelweek. De voorzitter, de heer F. G. Lommerse, be treurde het dat niet meer middenstanders door hun aanwezigheid van hun belangstel ling deden blijken. Dank bracht spreker aan de Oranje-ver- eeniging, aan het gemeentebestuur, den burgemeester, de ambachtsvrouwe en de vele vereenigingen die door hun steun het comité in staat stelden deze winkelweek te organi- seeren. Hij constateerde dat de winkelweek is geslaagd en dat verwacht mag worden dat de Bennebroekers hebben gezien dat in de eigen gemeente koopen, wel mogelijk is. Na het uitdeelen der prijzen aan de win naars van den etalage-wedstrijd, werd de verloting gehouden voor de reclame-actie. Na het officieele gedeelte volgde een vroo- lijk bal. SANTPOORT Jeugd in den strijd. Gisteravond hield - de heer Rijsdorp, alge meen secretaris van den A.N.G.O.B., in „De Toorts" over boyengenoemd onderwerp een rede. Spr. veranderde zijn aanvankelijk ge kozen onderwerp „Jeugd, in den strijd!" in .Jeugd in den strijd". Na vluchtig over de periode van zuigeling, kleuter en den schoolleeftijd te zijn heen ge stapt, kwam spr. tot de puberteitsjaren, den tijd, waarin zoowel in geestelijk als lichamelijk opzicht groote veranderingen in den jongen mensch plaats vinden. In dezen tijd staan de ouders voor moeilijke problemen. De kinderen weten met zich zelf geen raad, gaan het vertrouwen in de wereld verliezen, vaak zelfs in hun ouders. Ze weten niet, welke richting ze uit moeten en dit is geen wonder, want ze maken met zooveel, dat nieuw voor hen is, kennis: Nieuwe lichame lijke' en zedelijke wetten, nieuwe plichten enz. Dat in dezen tijd de opvoeder een groote rol speèlt, ligt voor de hand. Alles hangt af van al of niet begrijpen. Op dien leeftijd wordt de grondslag voor hun geheele verdere leven ;elegd. We zouden deze Sturm- und Drang-periode den ontgroeningstijd kunnen noemen.Voor velen is dit een buitengewoon zware tijd, om dat de realiteit van het leven zoo hard is. Aan gevoelige naturen kan. in deze periode veel be dorven worden. Wat ouders ook goed moeten begrijpen, is, dat het aureool van onfeilbaarheid, hetwelk hen in de oogen der kinderen tot dusver heeft omgeven, in de puberteitsjaren verdwijnt. Daarom is het zoo funest, als ouders hun we derzijdsche grieven uiten in het bijzijn van het kind en bepaald verwoestingen kunnen er in zijn ziel worden aangericht, wanneer het thuis de gevolgen van drankmisbruik aan schouwt, of als ouders gescheiden gaan leven. Wanneer de ouders zien, dat zij niet meer het vertrouwen van hun kind hebben, dan doet hun dat veel verdriet. Laten zij echter beden ken, dat dit de natuurlijke gang van zaken is. Soms wendt het zich tot een anderen oudere, omdat de behoefte aan vertrouwelijkheid be staat, vaak ook is het geloof in de ouderen ver dwenen, omdat het een chaos om zich heen ziet, een wereld, waarin voor hem geen plaats ts- en-dan. wendt het zich-tot een andere jon- >re. De jongeren gevoelen veel neiging tot club geest. Die moeten ze niet alleen in vereenigin gen, doch ook wel in cafés, dancings, op hoe ken van straten enz. Nu is het de taak van den opvoeder om de jeugd geestelijk zoo sterk te maken, dat ze zich niet ondergeschikt maakt aan een verkeerden clubgeest. De jeugd oefent gaarne critiek uit. Het ge tuigt van een glad verkeerd inzicht, als de op voeder deze critiek zoo maar zonder meer af wijst. „De" weg is, met redelijke argumenten de critieke krachten te ontzenuwen. Wanneer er een sfeer van vertrouwen en vriendschap is tusschen opvoeder en jongere, dan kan met vrucht gewerkt worden aan de voorbereiding tot het groote leven; dan kun nen we de jeugd wijzen op de gevaren, die haar bedreigen, als dankmisbruik, de verkeerde sfeer van dancings, zedelijke gevaren enz. En voor alles dient de opvoeder te zorgen, dat de haat geen overmacht krijgt. Het liefde beginsel moet bij hem voorop staan, en hij moet er voor zorgen, dat leer en leven elkaar dekken. „Eerbied voor het leven" is voor spr. richting gevend. Daarom is hij o.a. ook geheelonthou der. „Als wij dan ook de jeugd leiden tot den strijd, dan is het niet om den strijd zelf, maar om het „eerbied voor het leven" tot een daad te maken" aldus eindigde spr. BIJBELLEZINGEN. Het ligt in de bedoeling van Ds. R. H. Ol- deman in het komende winterseizoen bijbel lezingen te houden. De eerste lezing wordt gehouden op Woens dag 13 October a.s. HET VEREENIGINGSGEBOUW. De hinderpalen, die oorzaak waren, dat met den bouw van het vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente nog niet begonnen kon worden de bouwvergunning kwam daardoor ook niet af zijn thans uit den weg geruimd, zoodat de muren binnenkort zullen verrijzen. Het ligt in de bedoeling het gebouw in te wijden met een bazar. iJMUIDEN MARKTBERICHT IJMUIDEN (Versche visch) Tarbot per K.G. 0.92—0.52. Tong per K.G. 1.401.14. Heilbot per K.G. 9270 ct. Middel schol per 50 K.G. f 30. Zetschol per 50 K.G. 27—25. Kleinschol per 50 K.G. f 3013. Bot per 50 K.G. 18—12. Schar per 50 K.G. 4.802.80. Tongschar f 2820 per 50 K.G. Groote schelvisch per 50 K.G. 3428. Middel schelvisch per 50 K.G. 3229. Kleinmiddel schelvisch .per 50 K.G. f 29 17. Kleine schelvisch 17.505.30 per 50 K.G. Groote gul per 50 K.G. 17.5013.50. Wijting 5.602.40 per 50 K.G. Makreel per 50 K.G. f 9—2.65. Versche haring 4.153.25. per 50 K.K. Kabeljauw 86—42.50 per 124 K.G. Vleet 2.500.80 per stuk. Leng 1.801.30 per stuk. Koolvisch f 1.300.30 per stuk. Rog f 14.5013 per koop. Haring. Steurharing Eng. wal 8.80—8.45 per kantje (Nadruk verboden). BESOMMINGEN. Met versche visch kwamen hedenochtend aan de markt, de motorkotters Sch. 70, J. Tuinebreyer met 117.30; S.L. 54, J. van Dam met 102.50; dé motorbotter U.K. 45, Jac. van Dokkumoiet 115.90 besommming. Voorts 31 kustvisschers. Van de haringvisscherij kwamen heden bin nen de Sch. 198, reederij S. Taal, met 36 last, Sch. 6, reederij A. van der Zwan en Zn. 37 last; Gdy 7, Visscherij Mij. „Mewa" met 34 last; Sch, 66, reederij v.h. F. Vrolijk, met 40 (heeft 200 kisten versche haring te IJmuiden ge lost) Sch. 69, reederij J. J. v. d. Toorn met 30 last; Sch. 47 reederij A. v. d. Zwan en Zn., met 37 last. (Nadruk verboden.) DE „TIMOR" WORDT GEREPAREERD. De stoomtrawler „Timor" IJM. 49, die op zijn laatste reis ernstige machineschade had bekomen, zal worden gerepareerd. De kap van de machine wordt reeds afgebrand. Ter vervanging van de „Timor" wordt de Derika 5, IJM. 418 voor de visscherij klaar gemaakt. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch) Tarbot 0.60—1.00 per K.G. Griet f 0.55—0.80 per K.G. Tong 0.80—1.30 per K.G. Middel schol 12.6015 per 40 K.G. Kleinschol f 5.70—12 per 40 K.G. Schar 2.50—3.50 per 40 K.G. Bot f 4.80—8 per 40 K.G. Schelvisch 8—15 per 40 K.G. Makreel 67 per 40 K.G. VISSCHERIJ. Van de haringvisscherij kwamen binnen VI. 195, N.V. Dogger Mij. met 43 last; VI. 83 van Toor's visscherij mij. met 37 last; KW 55, ree derij N. Haasnoot oiet 36 last. BESOMMINGEN TRAWLERS. Gloria, IJm. 37, 1450 manden 4470. Eendracht IJm. 117, 950 m. 2890. Bloemendaal, IJm. 71, 520 m. 4320. Maria S. Ommering, IJm. 7, 985 m. 3900. Petten, IJrn. 49, 900 m. 3340. Amsterdam, IJm. 58, 11Ó0 m. 4120. Nagekomen besommingen van 22 September: Logger KW 3 (met versche haring) 149. Logger Scheveningen 66 (met versche ha ring) f 457. H. -K. Tooiieelvereeniging Kunstkring. Viering van het 15-jarig bestaan. Den 13den November a.s. herdenkt de R-K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" haar 15- jarig bestaan. Oorspronkelijk werd zij als onder af deeling van de St. Josephs gezellen op gericht (13 November 1922) van welke organi satie destijds pastoor B. A. Lasance praeses was. Het initiatief hiertoe namen de heeren A. Koene, A. Gomes en H. Gorter. De beide eersten zijn thans nog werkend lid der ver- eeniging en zullen dus op den 13den November mee-jubileeren, evenals de heer C. Jongejans, voor wien het 12 IA jaar geleden is, dat hij zich in de rijen der RE. tooneelisten schaar de. In de eerste jaren van haar bestaan, toen de kring 7 leden telde, voerde de vereeniging slechts uitsluitend tooneelwerken op met enkel heerenbezetting. Door een reorganisatie in de St. Josephs ge zellen werd .Kunstkring" in 1925 zelfstandig en na dien tijd heeft.ziLdoor den ijver en de animo van velen har.er, leden en van het ac tieve bestuur vele successen mogen boeken, niet alleen in IJmuiden, doch ook in Velsen- Noord, Beverwijk, Diemen en andere plaatsen. De vele genoegelijke en leerzame avonden door ..Kunstkring" den parochianen geboden, wer den immer zeer op prijs gesteld. Vijftien jaar tooneelspelen is voorwaar voor dilettanten een heele prestatie! Kunstkring heeft haar bezoekers menigen genoegelijken avond geschonken en over belangstelling en waardeering over het geheel genomen dan ook niet te klagen gehad. Geheimzinnig motorgeronk boven IJmuiden. Was den geheelen dag niet van de lucht. Gistermorgen 8 uur, toen LJmuiden zoo langzamerhand heelemaal wakker was. wer den vele balcon-, keuken- en andere deuren opengegooid. Dat gaf een weelde van zon licht en van frxsschë herfstgeuren. Maar niet daarom gingen zooveel deuren open. Men gooide het hoofd in den nek, en zocht' den blauwen hemel af, waartegen de zon juist haar dagelijksche klimpartij was begonnen. Men tuurde en tuurdeen zag niets. Als bijengezoem, tienduizendmaal versterkt, klonk van uit de omgeving van de stratosfeer het geronk van een motor. Nu eens leek het wat dichterbij te komen, dan weer werd het minder krachtig en soms, plotseling hield het op. Het was een vliegtuig. Dat was zoo zeker als een huis. Maar waar was het vliegtuig? Eén tijdlang hoorde men niets meer en dan kwam het plotseling weer aangonzen, eerst zacht, dan weer luider en luider. En weer gin gen vele hoofden in den nek. Men tuurde met het bloote oog, met verrekijkers; maar er was niets te zien, alleen te hooren. Dat heeft zoo den geheelen dag geduurd; tot 's avonds half zes ongeveer. Steeds zoemde de reuzenbij in de blauwe lucht, zoo hoog dat er zelfs geen stipje, te zien was; misschien wel 3000 M., misschien wel hooger. Slechts een enkele heeft de machine gezien. En deze vertelde dat het de G1 was, de nieuwe bommenwerper van Fokker. En dat zal wel juist zijn. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Adelanthe IJm. 19 vangst 1000 kisten haring. Utrecht IJm. 73 vangst: 1000 kisten haring, 50 kantjes steurharing. Maria van Hattum IJm. 1 vangst: 1000 m. haring. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Maria IJm. 95 vangst: 325 manden di versen benevens 300 st. ijskabeljauw en 80 st. stijve kabeljauw. VERKEERSONGEVAL. Gistel-middag is een alhier wonende wiel rijder op de Wijk aan Zeeërweg aangereden door een luxe auto, bestuurd door een inwo ner uit Amsterdam. De wielrijder die eenige ontvelli ngen aan een zijner beenen bekwam, werd na door dr. v. Haselen te zijn verbon den. door den ploegcommandant van het Roode Kruis, naar zijn woning gebracht Het rijwiel werd beschadigd. AANVOER VTRSCHF HARING. De aanvoer van verschr ba vine bedroeg heden 982 kisten. Verder werden aangevoerd 44 kantjes steur haring. BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING Noteering van 22 Sept. 1937. Suikermais per kolf 3—4 Waschpeen per kg. 35 Spinazie per kist 2545 Sla per kist 1530 Postelein per kist 2230 Rapen per kist 4560 Andijvie per kist 1545 Wortelen per bos f 58 Radijs per bos V/22 Peterselie per bos l2 Selderie per bos 12 Prei per kg. 2LA4 Bloemkool le per stuk 913 Bloemkool 2e per stuk 35 Tomaten per kg. 47 Aardappelen per kg. 2.604.10 e Uien per kg. 34 Snijtooonen per kg. 518 Dikke boonen per kg. 411 Spercieboonen z. draad per kg. 714 Pronkboonen per kg. f 3.206,20 Knollen per stuk 26 Komkommers per stuk IL24!/2 Roode kool per kg. 35 Gele kool per kg. 56 Groene kool per kg. 34 Aardbeien per docsje 2840. Druiven per kg. 1822 Chin, kool per stuk 36 Rammenas per stuk 3. De tentoonstelling der Floralia- vereeniging. Kweekkunst van de schooljeugd. Voor de negende maal heeft de Floraliaver- eeniging gisteren in het veilinggebouw „Cen trum" haar jaarlijksche tentoonstelling ge houden van potplanten, die in het voorjaar aan de schooljeugd ter verzorging waren uitgereikt. De expositie, die dit jaar al bij zonder aardig was ingericht, gaf er een dui delijk beeld van, dat het werk der Floralia- vereeniging goede resultaten gaat afwerpen. De kinderen besteden blijkbaar meer zorgen aan de planten, zij leeren de planten meer en meer kennen en uit de kwaliteit van de inzendingen kan worden afgeleid, dat de ver eeniging op den goeden weg is met het aan- kweeken van de liefde tot bloem en plant. De jury, waarvan de heeren A. H. Mar tens, K. Steyn en A. v. d. Wel deel uit maak ten, kreeg niet minder dan 400 planten en 40 vrije inzendingen ter beoordeeling. Vooral in deze laatste afdeeling was een groote vooruitgang te bespeuren en wanneer de mooiste stukken althans volgens eigen ini tiatief van de jeugdige inzenders zijn ver vaardigd, zijn er in Beverwijk heel wat bloe- misten-in-den dop. De tentoonstelling trok veel belangstel ling. Vooral des middags was de jeeugd zeer talrijk opgekomen om de resultaten van haar kweekkunst te vernemen. VELSEN INSPECTIE-VERG ADERING. Voor de onderwijzers (essen) uit de inspectie Alkmaar, waartoe ook onze gemeente behoort, is tegen Donderdag 30 September a.s. een ver gadering uitgeschreven', waarin cfe heer R. Swierstra', leider van Philips Demonstratie- zalen, een voordracht met demonstraties zal houden over „Moderne Lichtbronnen". Verder wordt den dames en heeren gele genheid geboden tot bezichtiging der diora ma's van geschiedkundige tafereelen van Dr. W. Wierenga. Hierna wordt een rondrit gemaakt met be zoek aan het „Bio Vacantieoord" te Bergen. HEEMSKERK LAND- EN TUINBOUWBOND. Woensdagavond hield de Land- en Tuin- bouwbond onder leiding van den voorzitter den heer R. Beentjes een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Bij de opening memoreerde de voorzitter de slechte bedrijf suitkomsten die het afgeloo pen seizoen weer door de tuinders zijn ge boekt. Algemeen had men toch verwacht dat dit jaar verbetering in den tuinbouw zou zijn ingetreden, doch alles is weer op een misluk king afgeloopen. Spreker had dan ook ge hoopt dat deze eerste seizoenvergadering in het teeken zou staan van cultuurbelangen echter moeten er geheel andere dingen ter sprake worden gebracht. Ook memoreerde de voorzitter nog het over lijden van den penningmeester den heer G. Welboren. In de vacature door dit overlijden ontstaan werd gekozen de heer P. G. ter Mes. Door de commissie van gezamenlijke zaad- aankoopen we'd bij monde van den heer Vendel verslag uitgebracht. De laagste in schrijver voor de levering van Spinaziezaad bleek de „Handelsraad". De prijzen waren per 100 Kilo naar gelang van soort f 28 en f 26.50. Door den voorzitter werd medegedeeld dat voor alle standsorganisaties op Zondag 26 September a.s. te Uitgeest een" bijeenkomst zal worden gehouden waar als spreker zal optreden Pater Henri de Greve. Aan de leden werd verzocht zooveel mogelijk hieraan deel te nemen. Aangaande het contributievraagstuk werd bepaald dat die leden welke op l October hun achterstallige contributie niet hebben be taald, zullen worden geroyeerd. Door de slechte prijzen welke voor de hoofdcultuur zooals aardbeien, 'boonen en erwten betaald worden zal bij de bevoegde instanties worden getracht hiervoor een hoo- gere richtprijs te verkrijgen. Ook zal met de zusterorganisaties bij de betreffende instanties worden aangedrongen om in den a.s. winter een betere gezinssteun uit te keeren en ook een bedrijfssteun in den vorm van mest te verstrekken. tls reedt m een deel eenei vorige opi* geplaatst.) Onthulling; borstbeeld Ir. A. Stoop. HAARLEM Woensdag. Donderdagmiddag 23 September zal in de groote Marmeren hal van het Koloniaal In stituut te Amsterdam een borstbeeld ont huld worden van wijlen Ir. A. Stoop. Ir. Stoop was de grondlegger van de petro- leum-industrie in Nederlandsch-Indië. Geen Japansche afgevaardigde naar de Commissie van 23. HAAR Woensdag. TOKIO, 22 September (Havas A.N.P.) De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat Japan geen afgevaardigde zal zenden naar de bijeenkomst van de commissie van 23 te Genève. Hij voegde hier aan toe, dat de Japansche waarnemer te Genève gemachtigd is „op het oogenblik en op de manier, welke hij het beste acht, de houding van Japan nopens het Chineesch-Japansche conflict uiteen te zet ten, wanneer dit in de commissie ter sprake zal komen". Voorts bevestigde hij. dat de Japansche re geering het antwoord terzake van het inci- dent-Hugessen had overhandigd. Moord en zelfmoord? Lijken in hooiberg aangetroffen. HAARLEM Woensdag. In het plaatsje Velden bij Venlo zijn gister ochtend, naar wij in het Alg. Handelsblad lezen, in een hooiberg de lijken gevonden van een jongen en een meisje, beiden naar schat ting 25 tot 30 jaar oud. In de nabijheid werd een revolver aangetroffen. Men denkt aan moord en zelfmoord. ,Kerk en Vredc,, riclit zich tol de Y olkcnhonds vergadering. Erkenning van Italië en Abessynië beteekent vernietiging der Volkenbondsbeginselen. IIAARSEM Woensdag. AMMERSTOL. 22 September. Het be stuur van „Kerk en Vrede" heeft onder staand adres verzonden aan de 18e Volken- bondsvergadering te Genève: „Het bestuur van „Kerk en Vrede", staande op den grondslag van het Evan gelie van Jezus Christus, in de overtuiging, dat oorlog en Christendom onverzoenlijk zijn, en geloovende, dat de wereldvrede kan bevorderd worden door het handhaven van de internationale rechtsorde, verzoekt eerbiedig de 18e vergadering van den Volkenbond het internationale recht, dat aan het Volkenbondsverdrag ten grondslag ligt, te handhaven en de rechten van zijn leden te eerbiedigen. Daarom dringt het bestuur van „Kerk en Vrede" er bij de 18e Assemblée op aan de „de jure erkenning" van de regeering van Italië in Abessynië te weigeren, omdat deze erkenning de vernietiging van de beginselen van den Volkenbond zou beteekenen". Willy Fritsch op Schiphol. Opnemingen voor een nieuwe Ufa-film. HAARLEM Woensdag. Heden arriveerde Willy Fritsch op het vliegveld Schiphol, met een extra vliegtuig van de Deutsche Lufthansa, ter vervaardiging van opnemingen op Schiphol voor de film ..Gewitterflug zu Claudia", regie Erich Wasch- neck. Verder arriveerden Carl Schönbock, Olga Tschechowa. Jutta Freybe. Maria Coppenhofer, Edwin Jurgensen, Gerhard Bienert en Rud Schond! er. De film wordt vervaardigd naar den gelijk- namigen roman van Carl Unselt. waarvan binnenkort waarschijnlijk ook een Nederland- sche vertaling verschijnen zal. Hedenmiddag om 12 uur is men met de op nemingen reeds begonnen, Ter verwelkoming van de artisten waren op Schiphol aanwezig de heer A. Wolff, directeur van de U.F.A, te Amsterdam en de heer D. Schiferli, perschef van de U.F.A. Het zilveren Driester feest van Paler Jac. J. Beynes S. S. C. C. HAARLEM Woensdag. Pater Jac. J. Beynes, die gisteren zijn zil veren priesterfeest vierde mocht reeds in de morgenuren, zooals wij al gemeld hebben, vele bloemstukken en blijken van belangstel ling ontvangen. Ook de receptie die gistermiddag van 35 uur gehouden werde was zeer druk bezocht. Onder de bezoekers waren o,m. Z.D.H. Mgr. M. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal, den hoogeerw. heer Ij. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem, den zeereerw. plebaan F. Filbry, den zeere'erw. heer pastoor A, F. C. van Noort en verder de loco-burgemeester van Haarlem en mevr. Van Liemt en vele deputaties van vereenigingen. Pater Beynes zal nog langen tijd met genoe gen op dezen dat., terug kunnen zien BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 22 Sept. 1937 Ondertrouwd; 22 Sept.: J. W. Vos en I. Ver huist, W. Moerkerk en P. C. Gootjes H. J. Dïrks en J. de Bie, C. Kelder en C. Dreijer, D. J. S. de Lange en M. Hessels, H. R. van dei- Vossen en E. M. Kammel, P. Bood en M. W. Meinsma, B. G. van Wooning en W M. de Jong, C. W. de Koe en H. B. Roseboom, A. M. Lohs en M. Müller, F. J. P. A. Schorn en M. Snoeks, J. van Veen en J. Louwkamp. H. Knol en Ohr. M. van der Vaart, C. J. Hulshof en H. Claus, G. L. Heerschop en M. F. Pietrus, Getrouwd 22 Sept.: J. G. M. Prijden en H. F. Thomas, F. A. van Zijp en G. Tromp, W J. Nieuwendijk en M. J. Zwetsloot. A. B. J. M. van der Erf en A. M. Moolenaar, F. W. Roo- zen en A. j. Scheerman, A, J. de Jong en S. Eberle, H. Vietor en E. Brück. P. Stam en H. M. van Kouteren, D. Prevost en M. M. Breeu- wer. A. Zuid weg en M. van der Poorte. J. B. Oden thai en J. W Oldenburg, a. J. Lubbers en a. P. a. de Kruijf. J. Voerman en T. P. Tromer M. E. Spoor en W. Regenbooe. K. F. Eleveld en S. W. a Bulens. Bevallen; 18 Sept.: J. FranssenVernooij, 7... 19 Sept. A" de Leeuw- van der Veer z„ 20 Sept.: M. Worn Groot, d.. 21 Sept.: G. Blom—Roose, d„ 22 Sept.: E. de Mestrai Combremont—Liefffinok, J. E. Hoogkamer —Feeleus, d.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7